IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
10. lis 2010

Leni super akce! Já už raději oblečení nenakupuji, fakt toho mám habakuk. ruce mám taky po ránu nateklé, hlavne nemůžu prsty ohnout v kloubech

lenca78
10. lis 2010

@petulke ja uz taky to obleceni kupovat nesmim, je toho spoustu. Ale vanocni oblecky me napadly, protoze miminka podle me budou do vanoc, pak se v nich vyfotime a posleme pribuznym 🙂

delf14
10. lis 2010

ahojky holky.no páni vy už máte vše připraveé já né,no ještě mám čas říkala jsem si že začnu prát tak od poloviny listopadu coš znamená od neděle 😀 😝
no s tím břiche to mám to samé,ale spíš se mi zdá,že spadne jak moc se napíná ☹
holky taky vás tak řeže dole na spodku?mě děsně dnes jen co jsem se pohnula tak to byl horor jako 1000jehliček kdyby mi tam bodali nevím co to je a břicho mě teda taky bolí,jestli to neppřejde tak zavolám zítra doktorce asi.

petulke
10. lis 2010

@delf14 myslíš jako dole na podvozku 😀 ? aby to nebyl zánět delf! Přece se jen ochladilo! jinak mě asi před dvěma týdny píchalo v podbříšku asi 3 dny a pak to přešlo

delf14
10. lis 2010

no no asi tak nějako petule,ale je to děs

delf14
10. lis 2010

tak snad to přejde no bud doufat

delf14
10. lis 2010

no jo jdu se hodit do sprchy mám děsnou hlavu 😖 takhle nemohu jít ani pro káju do školky 😅 to by se děti lekli,že přišel bubák 😀

ahojkyy
10. lis 2010

@delf14 😀 tiež mi každé ráno búcha hlava, teda vlasy 🙂
to rezanie, to bude niečo podobné ako som mala ja?? neviem.. ale mne to prešlo a zánet som nemala, tabletky som nevybrala.

ahojkyy
10. lis 2010

@lenca78 - ešte že nemám tesco po ruke, už by som tam nakupovala.. myslíš, že teda stihnete Vianoce?

lenca78
10. lis 2010

@delf14 a neni to mocak? To paleni rikaji spise, ze byva zanet mocovych cest, ale nevim. Kazdopadne zkus dnes vydrzet a pak kdyztak k doktorce.

lenca78
10. lis 2010

@ahojkyy Ja bych asi i chtela, aby na vanoce uz byli venku 🙂. Je to na me narocne, jsou tezci, myslim si, ze uz budou mit dohromady i 3,5 kg, to uz jine maminky rodi. Chci vydrzet jeste cely listopad, at maji vse co potrebuji, zacatkem prosince budu 34 plus neco a to uz by melo byt relativne v pohode. Optimalni pro me je pulka prosince, ale uvidime 🙂

lenca78
10. lis 2010

@ahojkyy jo a k tem nakupum - no neboj, kdyby to nebylo v akci, tak bych to fakt nekoupila 🙂 Jinak se ty overalky pohybuji okolo 300 kc za kus, to je na me uz moc penez. Nedaly se ale sehnat ani pouzite na mimibazaru, pro dvojcata tam nic nebylo. Tak nastesti jsem nasla tyto.

ahojkyy
10. lis 2010

@lenca78 - 🙂 vidíš, ako sa to vyvinie

ahojkyy
10. lis 2010

pozrite baby, aké sú tie naše malé už veľké! Kuknite foto.. http://www.mojetehotenstvi.cz/tak-uz-jsem-mamin...

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy ty jo, chudinka mala. Ale hlavne, ze jsou maminka i miminko zive.
Ja se holky obcas divam na stranky nedoklubko.cz. Jsou tam pribehy o nedonosenych detech, nastesti je vetsina bez nasledku, tak jsem moc rada, ze uz jsme to dotahly tak daleko.

ahojkyy
11. lis 2010

@lenca78 - kukla som na tú stránku, až príliš veľké máme, keď kuknem, ako prežijú tie pred 30. tt 🙂 taký zázrak.

Ja som dnes ostala doma, chystám sa robiť na monografii. Zatiaľ som sa len vyspala, najedla 🙂 no a objednala vecičky, také čo som si spísala, že nemáme - látkové plienky (nemala som ešte), odsávačku hlienov, teplejšiu flisovú čiapočku a páry ponožiek (nemala som), žínku na umývanie (tá mi len prišla pod ruku, ako som vyberala veci), manikúru, teplomer a také. Chystala som sa hlavne na potreby na kojenie, konkrétne flaštičky, ale keď som sa rozhodla pre Avent a zorientovala sa v tých dudlíkoch, tak som našla recenziu, že ich sťahujú z predaja, lebo majú nejakú škodlivinu.. tak neviem. Aké lahvičky budete baby používať? Prosím Vás o typ. Neboli by predsa len lepšie sklenené? A aký cumlík - šidítko? Tiež vraj môže obsahovať škodliviny..
Predsa len to má to malé v puse často..

A ostanú nám samozrejme postieľka s komplet vybavením (nechcem vybrať bez manžela), vanička (nechce sa mi ju nosiť, čakám na manžela), monitor dychu (asi ho vezmem.. pre kľudné svedomie), no a komplet kozmetika pre mimino, tú vezmem už aj s potrebami pre mňa v prosinci v lekárni. Jo a podprsenka na kojenie, ale na tú je u mňa ešte skoro, ešte neodhadnem veľkosť.

ahojkyy

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy jee, ty jsi toho objednala. Ja doufam, ze spoustu nakoupime ted o vikendu:
V Malvikovi: teplomer, odsavacka hlenu, monitory dechu, matrace do postylek, nuzky na nehty, zinky a spoustu dalsich veci, na ktere jsem uz zase zapomnela
V Ikea: postylky, prosteradla, mantinely, deky pro mimca

Jinak se vsim ostatnim cekam po porodu, i s lahvickama a dudlikama. Mam teda nejake, co jsem dostala darem, asi NUK. Zbytek uvidim, jak se to bude vyvijet. Pokud budou predcasne narozeni, tak stejne budu muset mit elektrickou odsavacku a k ni budu muset koupit ty kalisky na skladovani mleka. A nekdo mi rikal, ze taky zalezi, jakou flasku jim strci v porodnici, pak treba uz zadnou jinou nechteji. Ale s tema skodlivinama jsi me trochu zaskocila, myslela jsem, zeavent je jeden z nejlepsich....
Kosmetiku taky nemam zadnou, vezmeme to cestou z porodnice v lekarne, asi az dle doporuceni v porodnici. Uz jsem toho precetla tolik, ze sama nevim, co chci pouzivat.

petulke
11. lis 2010

jejda to jsou seznamy 😵 holky jak jsem viděla to mímo, tak už si přeji aby bylo mezi námi. už se nemůžu dočkat. 😵

ahojkyy
11. lis 2010

@lenca78 - lenca, no je toho kopa.. Avent - bol to nejaký prieskum z nemecka.. a tiež ma to prekvapilo. Lahvičky proste budem potrebovať, hlavne ak sa budem chcieť od malého pohnúť, skôr či neskôr, takže áno.. len aké..
Kozmetiku zainvestujem tiež, to sú veci, na ktorých nechcem šetriť. Značku mám vybranú - Seba Med, jednoznačne.
Možno sa v tej ikee stretneme 🙂 ako sa budeme motať okolo postielok a vyberať 😀
@petulke - však, niektoré fotky sú úžasné, teda tie detičky na nich 🙂

ahojkyy
11. lis 2010

v lekárni najskôr doporučia Johnson.. ono aspoň na Slovensku táto značka beží. Mne sa zdá taká - komerčná..

ahojkyy
11. lis 2010

lenca - koľko vyjde monitor dychu v Malvikovi, ak použiješ tú zľavu??

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy no je toho fakt jeste hodne. Ja ale uz nejak nemam silu to tady obihat a kupovat 🙂 Asi hlavne kvuli tomu, ze u nas nic neni, do Prahy to mam pres pul hodiny autobusem a to uz se mi nechce. Radsi budu lezet. Boli me dneska zase bricho a vedle na dvojceci diskuzi tento tyden uz poslali 3 holky do spitalu kvuli tvrdnuti bricha a kontrakcim. Nechci se mezi ne pridat, tak radsi budu lezet.

JInak co se tyce monitoru dechu, ja budu kupovat ten prenosny Respisence, chuvicku Nanny uz mam - pouzite bez zaruky, ale za par korun, ty budou v postylkach. Ale ze zacatku je dobre nechat dvojcata tri mesice spat spolu a to s temi Nanny nejde. Tak jen na tri 4 mesice musim koupit i ty prenosne. Oni jsou i lepsi prave pro nedonosene deti, maji funkci stimulace briska,aby miminko probudili a to se nadechlo samo pred alarmem. Uzijeme je i na cesty k babickam. Jenze jsou drahe, na to, jak malo je clovek bude pouzivat. Deti si je sami zacnou sundavat a vadi jim, kdyz se zacnou pretacet na brisko. Nove se na netu daji sehnat okolo 2400 Kc za kus, v Malvikovi je maji asi za 2800, takze po sleve tak 2200 (to uz mi prijde dobre, protoze aspon je budu mit kde reklamovat, ty za 2400 jsou v eshopech bez jakychkoliv referenci). Napred jsem je chtela koupit nove, ale prodavaji se docela draho. Treba 3800 za dva pouzite proste nedam, nevidim v tom zadnou usporu. Koupila bych je tak za 2500 -3 000, ale to nikde neni.

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy no je toho fakt jeste hodne. Ja ale uz nejak nemam silu to tady obihat a kupovat 🙂 Asi hlavne kvuli tomu, ze u nas nic neni, do Prahy to mam pres pul hodiny autobusem a to uz se mi nechce. Radsi budu lezet. Boli me dneska zase bricho a vedle na dvojceci diskuzi tento tyden uz poslali 3 holky do spitalu kvuli tvrdnuti bricha a kontrakcim. Nechci se mezi ne pridat, tak radsi budu lezet.

JInak co se tyce monitoru dechu, ja budu kupovat ten prenosny Respisence, chuvicku Nanny uz mam - pouzite bez zaruky, ale za par korun, ty budou v postylkach. Ale ze zacatku je dobre nechat dvojcata tri mesice spat spolu a to s temi Nanny nejde. Tak jen na tri 4 mesice musim koupit i ty prenosne. Oni jsou i lepsi prave pro nedonosene deti, maji funkci stimulace briska,aby miminko probudili a to se nadechlo samo pred alarmem. Uzijeme je i na cesty k babickam. Jenze jsou drahe, na to, jak malo je clovek bude pouzivat. Deti si je sami zacnou sundavat a vadi jim, kdyz se zacnou pretacet na brisko. Nove se na netu daji sehnat okolo 2400 Kc za kus, v Malvikovi je maji asi za 2800, takze po sleve tak 2200 (to uz mi prijde dobre, protoze aspon je budu mit kde reklamovat, ty za 2400 jsou v eshopech bez jakychkoliv referenci). Napred jsem je chtela koupit nove, ale prodavaji se docela draho. Treba 3800 za dva pouzite proste nedam, nevidim v tom zadnou usporu. Koupila bych je tak za 2500 -3 000, ale to nikde neni.

ahojkyy
11. lis 2010

@lenca78 - aha, ja som myslela, že budeš kupovať klasicky nanny.. ono to vyjde do 2 tisíc keď máš cez net a záruka tam predsa je.. lenca a nedalo by sa kúpiť nanny, dve podložky - jeden snímač a následne do dvoch postieľok, jedno pre jedno a druhé pre druhé miminko? Malo by to fungovať, nie? A vydrží Ti to do toho roka, kým je to potrebné..

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy to pry nejde. Dokonce ani postylky se nesmi dotykat, mohla by jedna nanny snimat vibrace z te druhe 🙂
No ja koupila obe za 1200, jsou po dvojcatech, ale uz bez zaruky. Jenze ja se u te elektroniky zas tak nebojim, ze by se to pokazilo, prece jen telka vydrzi vice nez dva roky zaruku.
Ale ty respisence jsou proste drahe i bez zaruky, uspora 600 Kc mi prijde malo pri koupe pouzitych monitoru.

ahojkyy
11. lis 2010

@lenca78 - tiež o tom rozmýšľam, ušetrila by som tisícku, ale keď sa tomu malému niečo stane.. tak si to neodpustím. Myslíš, že použité sú v pohode?

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy no ty se zarukou jsou podle me urcite v pohode. Kdyby s nimi neco bylo, posles je na reklamaci, takze tech bych se nebala. A protoze nanny mam uz bez zaruky, ty respisence bych chtela v zaruce - kvuli bezpecnosti miminka, pak po 4 mesicich prejdeme na Nanny, to riziko uz je potom i mensi. Jenze koukam na ty inzeraty, pouzite respisense se zarukou se prodavaji za 1800,1900, to uz radsi koupim nove za 2200.

ahojkyy
11. lis 2010
lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy jojo, to je ono. Zrovna tohoto bych se treba bala, protoze nevis, jestli i ten novy pristroj nema nejakou vadu. Pak to budes chtit reklamovat, uvidi jineho cloveka. No to je proste naprd.

petulke
11. lis 2010

tak na ně koukněte jaké to jsou bojovnice 😵