IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
30. pro 2010

@petulke jé u mě je to obráceně na boku si hoví a na zádech to nemá rád 😀

ahojkyy
30. pro 2010

no čaute baby. Tak ja som sa dostala až teraz na net, od Dr. som prišla skôr, ale dorazili veci pre malého, tak som zásielku prechádzala, či je všetko oki, vyzerá, že áno 🙂
Takže - monitor excelentný, malý tiež pochrupkával, takže nič moc kopčeky 😀 bola som na ultrazvuku, narástol cca 150 - 100 g za týždeň, prietoky v poriadku, takže ma v pohode pustili domov 😵 to som si teda oddýchla.
Termín ostáva toho 15eho, vraj pri ET sa neposúva, lebo je istota, kedy sme otehotneli, len sa mimčo podľa odhadu ultrazvukom narodí väčšie / menšie.
Vag. vyšetrenie mi nerobila, vraj urobí 6.1, to mám ďalšiu poradňu. Ale rodiť môžeme kedykoľvek, utešujúce 🙂
Ďalšiu kontrolu mám v nedeľu, monitor, kvôli tomu riziku prietokov, no a následne 6eho monitor + poradňa a tam urobíme aj vag. vyšetrenie. Nič moc múdrejšia nie som ako Peťa 🙂 🙂

ahojkyy
30. pro 2010

ináč malý 100 - 150 g a ja zase cez kilo hore.. Aj vy tak naberáte? Teda Peťa 😀

ahojkyy
30. pro 2010

jo a ešte som sa pýtala Dr. na to tŕpnutie rúk, tŕpnu mi, totiž, hlavne v noci ruky, od lakťa nadol a je to dosť bolestivé. Vraj to prejde po pôrode, neriešim to teda. Oslabená inervácia hromadením vody atď. 😎

petulke
30. pro 2010

@ahojkyy no já už tolik nepřibírám. a kdy jsi měla to OPU a ET? myslím že jsme to měli stejně viď? 26.4 opu a 1.5 ET
je to super že tě pustili domů a vše je vpořádku, aspon si můžem písat a být v kontaktu 😵

petulke
30. pro 2010

@ahojkyy jo tak to mám taky, ty prsty, v noci jak se budím na záchod tak je ani neohnu v kloubech, jakoby uplně ztvrdnou a otečou. ale jak vstanu a začnu se hejbat tak se postupně zlepšuje. muj gynekolog mi říkal, že to dělá lymfa.

ahojkyy
30. pro 2010

@petulke - hlavne, že to proste prejde po pôrode. Áno, OPU aj ET sedia rovnako, takže termíny sú jasné 🙂 akurát že ten môj bude menší, Tvoja asi väčšia, nie? 🙂

petulke
30. pro 2010

to víš, já měla při poslednim utz ve 32 tt 2 kg, a už se děsím, kolik má teď, asi už mi utz dělat nebudou, nevím, netuším. Asi se zeptám, jestli ho ještě budou dělat. 😅

ahojkyy
30. pro 2010

no, bude väčšia, však my sme mali dve kilá nedávno, čo som sa tešila, že už má a následne ma vzali do nemocnice. Možno Ti ešte utz urobia.. čo vieš, pred pôrodom. Ak by to bol macík a nešlo by ju vytlačiť 😀 neviem 🙂

lenca78
31. pro 2010

Ahoj holky, moc vas zdravim. Tak bych si chtela s vama psat, ale nestiham. Nespim, moc toho nesmim, takze se porad cpu sladkostma, i v noci :(. Hrozna strava. Ale nedeste se, verim, ze s jednim miminkem to v pohode zvladnete. Ja jen proste porad neumim zkoordinovat ty dva hladovce u nas doma 🙂. Co me teda ukrutne stve, porad mi bud ublinkavaji, tak menim horejcek, nebo se procuraji ci prokakaji a menim spodek. Pracka u nas jede kazdy den minimalne jednou. Ze zacatku jsem to zehlila, ted uz ne :(. Vim ze bych mela, ale to uz bych se uplne zblaznila.
Jedna rada do zacatku - nevim, jestli uz mate odsavacku hlenu, kupte si tu na lux, je to vec, ktera tu bezi nekolikrat denne, tou rucni to vubec neslo, tou luxovou to jakz takz jde. Ale musite si koupit i kapky s morskou soli, kterou mimcu kapete do nosu tak dlouho, az se mu ta spodni ryma uvolni.
Taky nevim, jak jste na tom s teplym oblecenim, ja jsem zjistila, ze mam sice spoustu i svetriku ci mikin, ale tem miminkum je to velke a hrozne je to rozciluje, kdyz nemaji venku rucicky nebo se jim to pretahuje castecne pred hlavicku - a to je velikost 50 🙂)) Vim , ze mam mala miminka, ale vy si urcite neco v 50 taky poridte.
Papa koncim.

petulke
1. led 2011

@lenca78 ahoj Leni, Moc Vám to na těch fotečkách sluší, nepletou se ti? Když jsem koukala, tak bych sama asi nerozeznala jednu od druhé 😅

lenca78
1. led 2011

@petulke dekuju moc. A jdou rozeznat. Hlavne jedna je porad o pul kila vetsi 🙂 A dalsi znameni - velka ma porad zloutenku, tak je takova snedsi, jak ze solarka. A kdyz nevim, tak je dam vedle sebe a rikam, ktera jste velka a ktera mala ? 😀 Manzel se ale pta porad 😀 Koupime pak ruzne nausnicky.

lenca78
1. led 2011

Jo a holky, tchyne tu byla na par hodin a ja jsem byla nakonec rada, ze tu je. Ono to totiz nejde obcas zvladnout, tak jsem ji vrazila "velkou" a byl klid. Usetrila me par hodin rvani jedne nebo druhe . Ja vam jeste nakonec za ty navstevy budu rada...

lenca78
1. led 2011

A hlavne abych nezapomnela - preju Vam vse nej v novem roce, hlavne at ti vasi prckove jsou zdravi.

ahojkyy
1. led 2011

ahojte 🙂
tiež prajem všetko najlepšie do 2011, nech sa darí nám i našim prckom 🙂

@lenca78 - super, že si sa ozvala 🙂 a super si to vymyslela s tou tchýní 😀 😝
inak sú tie dve malinkaté fakt na nerozoznanie 🙂 tú odsávačku hlienov som kúpila s posledným nákupom. Dnes sme rozbaľovali postielku a poskladali ju, keď budem mať aj načančané obliečkou a tak, tak Vám zavesím foto. Len pri rozbalení sme zistili, že cestou praskol vrch na šuplík, tak to skúsime zreklamovať. Nie je to nejak vidieť, ale je to nová postieľka, tak nech je to v poriadku.
Tie veci sú fakt veľké? Spoliehala som sa na to, že to stačí vyhrnúť.. Včera mi známa priniesla veci, po svojom synčekovi a našla som tam fakt mini bodyčko, také malé som teda ja nekupovala..

@petulke - čo u teba nového?

Zajtra držte palce, idem na ďalšiu kontrolu, ale len monitor, tak snáď to bude ok a nenechajú si ma tam..

ahojkyy

ahojkyy
3. led 2011

no čaute, monitor hotový, rychlovka. Bola tam ešte jedna mamička, s ktorou robil poriadky jej manžel - pomýlili si termín, asi omyl sestry.. no a on proste nemohol čakať. Už som skoro naňho buchla.. tá skoro plakala, kmitala medzi sestrou a medzi ním a dcérkou a svojim bruchom.. no až nakoniec zabil môj manžel, síce len potichu pre nás ale ma prekvapil v zmysle "tak keď treba kvôli tomu malému počkať tri hodiny, tak budem aj tri hodiny čakať" 🙂 tak som rada, že ja mám niekoho, kto rozmýšľa takto a mu na tom záleží 😀
ďalšia kontrola 6.1., poradňa a monitor. baby ako ste na tom vy, teda peta a delf? ja cítim bolesti brucha, ale na monitore aj keď tam nejaké výkyvy boli, tak mi povedali, že je to ok. Žeby poslíčkovia?

@lenca78 - díky za rady a za prianie 🙂 ono máš dosť roboty, s tými prckami, ale poznáš to, keď si tehu, v zmysle "už aby tu boli" 🙂 Už sa teším, ako budem bez brucha 😝

Pekný dník všetkým, a napísmenkujte.
ahojkyy

petulke
3. led 2011

Holky taky Vám přeji krásný a veselý vstup do nového roku s těmi našimi malými uzlíčky!

@ahojkyy ahoj, no umě se nic neděje. kromě toho, že se musím valit a přetáčet v posteli hůře než před těhu, tak bych nevěděla že jsem těhotná spíš tlustá. ☹ Tak nevím, kdy to na mě příjde a spíš to vypadá, že mě budou muset vyvolat porod. Mě čeká kontrola s monitorem ve středu. Začal leden a Petr opět začal chodit do práce a tak jsem sama doma. Přemýšlím, do čeho se pustím. Tak jak jsem se bála mýt okna, protože ještě před vánocemi, jsem byla málo těhotná, ale teď by se u nic nestalo kdyby se Anička narodila, tak přemýšlím jestli se do těch oken pomaličku nepustit a umýt si je v klidečku, třeba i tak že každé okno umyji jeden den. Jinak se strašně nudím. Musela jsem zavolat opraváře na pračku, nebo nám začala zlobit, tak jsem zvědavá, kdy nám zavolají, a domluví si semnou termín na opravu. 😠

@lenca78 odsávačku na lux jsem si pořídila, taky mi byla doporučena, že je lepší než tá klasická. Jinak nám tady můžeš psát svoje nové poznatky a jiné potřeby co mimča potřebují a vyžadují. Jinak Leni, co se týče nějaké administrativy o narození, kde se co hlasí, žádá, apod.!!!

@delf14 delfíku nestalo se ti něco na těch lyžích? Je všechno vpořádku? 😕

delf14
3. led 2011

@petulke ahojky neboj nestalo se mi nic já nelyžuji jen sedím v kavárně a koukám z okna jak to jde naší treperendě 😀 ale kdyybych nebyyla těhu tak by mě to taky zlákalo a učila se jezdit gor,když má tak pěkného instruktora teda 😅 jo hele a říká se že by se v těhu neměly mýt okna a věšet prádlo,prostě zvedat ruce aby se dítěti neomotala šňůra kolem krku,nevím co je na tom prvdy teda

ahojkyy
4. led 2011

tiež som to počula, s tými oknami a vešaním, ale čo je na tom pravdy.. neviem si celkom vysvetliť mechanizmus, akým by sa to stalo, hlavne, keď už sú miminka veľké a neotočia sa v brušku, tak už sa im to ťažko omotá. Inak Dr. v nemocnici mi povedali, že každé 4 - 5 dieťa sa narodí s omotanou pup. šňúrou okolo krku, ale len u minima to spôsobí komplikácie pri pôrode. Vraj je to tak nízke percento, že je zbytočné o tom premýšľať.

Pekné ránko všetkým.
ahojkyy

lenca78
4. led 2011

ahoj holky, ja zase nic nestiham, tak vas jen jdu pozdravit 😀
K tem vyvolavackam porodu - perfekne pry pusobi ten yal gel (je to misto klistyru) anebo nekdo pije nejaky ricinovy olej - ucinek stejny. Pak se tsky nekdo koupe ve vane apod. Ale ja bych se nebala, vsak oni ven pujdou, uvidite holky.
Hlavne se vyspete 😀 Pak uz to nezvladnete. Pa

ahojkyy
4. led 2011

ano, ten gel som videla, ako dávali aj na rizikovom, keď vyvolávali pôrod, keď holky prenášali. Ale miesto klistýru?? Mne sa zdá, že to dávali do pošvy, normálne to aplikoval lekár, jak sedeli na koze.. sorry. Ale klistýr zase v lahu na boku a sestra. Tak neviem.
Inak gel im fakt účinkoval rýchlejšie a aj u tých, u ktorých tabletky nešli.
No a ten spánok nešťastný 😀 ... trikrát do noci na toaletu minimálne, chudák manžel, cez ktorého leziem 🙂
ale túto noc sme s malým poslušne spinkali, vôbec nekopkal. Žeby ticho pred búrkou?? 😀 😝

ahojkyy 🙂

ahojkyy
4. led 2011

mám za sebou povinnú kontrolu u zubára, baby boli ste na nej?
Ale odstránila mi len zubný kameň, na kaz nemala čas, našťastie 😀 Malý do nej poctivo kopal celú dobu, asi cítil, že ja sa bojím 😀
kde ste??
ahojkyy

petulke
4. led 2011

@lenca78 ten yal je pouze na recept 😠
@ahojkyy já jsem měla zubní prohlídku na začátku a to jim stačí 😉

ahojkyy
4. led 2011

@petulke - jasné 🙂
ten gel ti dajú zrejme, až keď budeš prenášať..

lenca78
5. led 2011

ahoj holky, ten gel je urcite do konecniku, jako klistyr. Dava se nekdy i pred vysetrenim strev. Je na recept a casto si ho nektere zeny nechavaji aplikovat pred porodem misto klistyru. nechaji si ho predepsat gynekologem. Kamaradka ho sehnala pres net od nekoho, kdo si ho koupil, aplikovala, mela srajdu celou noc a odpoledne dostala kontrakce🙂. Druha zase vypila ten olej a taky do dvou dnu byl malej na svete.
jen tak mimochodem - klistyr byl jeste to nejprijemnejsi, co me ten den potkalo 😀

ahojkyy
5. led 2011

@lenca78 - to najprijemnejsie, hej? Tak to potesi, Ti poviem 😀
tak a nemohlo by to ublizit tomu mimcu, takto vyvolat porod, po domacky?? ja by som to aj skusila, mam toho plne zuby, no.. len aby sa to potom neskomplikovalo, cele a porod sa nepredlzil, nestazil..

petulke
5. led 2011

ahoj holky, já jsem tak zklamaná a neštastná, že nevím co dělat. dneska jsem se dozvěděla takové info, že se začínám bát, že to není nemocnice ale nějaký ústav. sestřička mě napojila na monitor, který jim opět nic neřekl, a doktorka opět prohmatala pouze břicho. tak vubec netuším jak na tom jsem. říkala jsem jí že se mi včera večer něco dělo a moc to bolelo, popsala jsem ji to do detajlu, se na mě podívala přes brýle a říká, vy jste prvně těhotná? a já jí říkám že jo, navíc mi mihlo hlavou, co se ptá když má před sebou moje papíry a navíc nevidí mě poprvé. tak to jen zkomentovala, že to zřejmě budou poslíčci a řekla na dlaší kontrolu 12. ledna. v čekárně jsem se dozvěděla že píchají epidurál jen v pracovních dnech do 16 hodin! 😠 ☹ ☹

ahojkyy
5. led 2011

@petulke - možno len čakáme viac, aj ja zajtra, snáď, že mi už povedia, že sa niečo deje, skracuje sa krčok, otváram sa, kedy to asi bude, zhruba a tak.. tiež zajtra uvidím..
Oni aj v Motole tu v AA sa riadia tým monitorom, pokiaľ je v poriadku, dieťaťu sa darí a nie je dôvod tehotenstvo ukončovať. A vôbec ich nezaujíma, že my toho máme už plné zuby!!
Ale v podstate ešte vždy do poslednej chvíle máš možnosť zmeniť miesto pôrodu, nemocnicu.. ak máš z toho blbý pocit.
Vyšetrila ťa vaginálne?

ahojkyy

petulke
5. led 2011

@ahojkyy právě že ne, už podruhé ☹ a proto vubec nemám tušení na čem jsem, a moc mě to štve 😠 Čekala jsem na to, stejně jako budu čekat příští týden. Snad mě v tomhle stavu nenechají až do léta 😕

ahojkyy
5. led 2011

@petulke - 😀 tak do leta určite nie 😀 ale toto isté so mnou urobili už druhýkrát v nemocnici v Motole.. poprvýkrát mi povedala Dr., že už som v štádiu, kedy môžem začať rodiť kedykoľvek, tak vaginálne vyšetrovať momentálne by bolo zbytočné. Asi ako pre koho, ja by som rovnako vedela rada, nakoľko mám skrátený čípok atď., či sa niečo proste už deje.
A teraz v nedeľu mi natočili len monitor. To ostal čučať aj manžel, ako rychlovka, len monitor, Dr. sa podpísala, že je ok, späť na sesternu, no proste ako na páse. No hádam vedia, čo robia, ale tá neistota a nevedomosť je proste blbá, no..
Treba byť proste pripravená na všetko, Peťa, aj na to, že môžeme začať rodiť každú chvíľu, aj na to, že budeme prenášať 🤐 SNáĎ NIE!!!
A ty si cítila poslíčky? Ako ti bolo?
ahojkyy