IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
16. led 2011

@delf14 Delfiku, tak uz je to jenom na tobe a z nasi diskuze IVF duben se muze stat diskuze miminka z IVF duben 😀

delf14
17. led 2011

jasnačka partu trhat nebudu neboj.už aby to bylo a já byla bez břicha je to děs už,bolí mě celý spodek ach jo.a co ty jak to jde,jak to zvládás?

lenca78
17. led 2011

@delf14 Uz jen par dni a budes to mit taky za sebou, neboj. Ten konec tehotenstvi uz moc prijemny neni, ale myslim si, ze to priroda zaridila tak, aby se kazda tesila na porod 🙂

No ja jsem holky grogy. Byli jsme na vikend u mych rodicu, to byla parada, navareno, mamka s babi se staraly o holky. Ale ta cesta, ted me ceka vybalovani. No tohle na tom cestovani nesnasim. Chlapi to maji v tomhle jednodussi, vynesou tasky z auta a cau, moje prace skoncila. A ja tu celou noc dneska zakopavam o ikea tasku plnou bordelu, co ceka na vybaleni a pak zpracovani. Dneska si dam trochu odpocinkovy den, atse z toho vzpamatuju. Doma si prece jen na chvilku lehnu a usnu, i tech 20 min odpoledne dela divy. U nasich mi to proste neslo, clovek ma snahu s ejim naplno venovat, kdyz tam nejsme pobliz. Takze se tesim, jak si schrupnu doma, jeste mi to holky teda dovoli.
Ted zlobi porad mala, vypije lahev a nestaci ji to, tak ji prikladam k prsu a z toho saje proste hrozne dlouho, klidne i pul hodiny. A jeste ji to nestaci. To je ubijejici. Nevim, co s ni mam delat. Diky otmu mi jedno krmeni obou zabere cca 1,5 hod, pak tak 3/4 hod odsavam a nekdy s e mi budi i po 2,5 hod.... Kde je muj odpocinek???

ahojkyy
17. led 2011

@lenca78 - prsia uz su v poriadku, nejak sa to pohlo a zmaklo ako maly saje. Kupila som aj rucnu odsavacku a celkom to funguje, ak by nieco, hlavne ak budem potrebovat odbehnut, aby to manzel zvladol. Teda manzel vcera kupil 🙂 nejak ho chytila kupovacia mania, ako mame maleho :D je zlaty, ako vidim, ako sa velmi tesi
😉

ahojkyy
17. led 2011

@lenca78 - presne!! 🙂 Jak je Tomik mensi, on pekne nesaje, tj papame aj pol hodiny, hodinu, nasledne sa prebalime a este ho skusim dat prisat, jak sa preberie, lebo predtym uz zaspaval. No a nasledne, musi sa krmit kazde 2apol hodiny, takze to stihnem tak odpratat pouzite plienky atd. a uz sa budi.. no hold, snad to nabehne na nejaky rezim...

ahojkyy
17. led 2011

@delf14 - ta makaj, ne??

pisala som petulke sms, ale asi ma plne ruky prace, tak sa urcite ozve, ako sa vrati z nemocnice. Verim, ze su oki, preco aj nie, vsak 🙂 Tak budeme vsetky maminky, delf, ponahlaj sa 😀

lenca78
17. led 2011

@ahojkyy ahojky, ja porad doufam, ze se to krmeni nejak zlepsi ale porad nic moc. Zrovna dnes od 7.30 doted jen krmim a mezitim prebaluju. Musela jsem dat holkam i lahev. Uz jsou vetsi, pijou tak 80ml, z prsu to proste nevytahnou. Jedinou utechou pro me je to, ze byly nedonosene, tak treba po prodlouzenem sestinedeli bude lepe.
Ale jak pises, nic jineho nestiham....

delf14
17. led 2011

@lenca78 no jo leni je to záhul dvojčátka,ale počkej až povyrostou a budou si pak hrát sami a ty budeš mít klid akorát ten začátek je záhul no

lenca78
17. led 2011

@delf14 tim se taky utesuju, vidim "svetlo na konci tunelu " 🙂))
Uz jsem mela dneska rano depresi, ze nemam mliko a ja jsem z prsu vysala 100ml odsavackou, tak jsou proste jenom liny 🙂)) Ale moje sladky holcicky.

delf14
17. led 2011

no a ikdyby skončili na umělém není to tragédie kája byla taky na umělém a vyrostla taky

lenca78
17. led 2011

@delf14 no jeste ze to umele je 😀 uz jsou castecne a popravde, mne to odsavani trochu depta, tak asi na nem brzo skonci. ale zase je kojeni hrozne prakticky v krizovych situacich, j to hned poruce, ciste a teple akorat a nemusi se to sterilizovat 😀

delf14
17. led 2011

@lenca78 to jo no a hlavně to leze do peněz to umělé,ale zas si můžeš jíst a pít cokoliv to je výhoda a to jsem na tom milovala 😝

ahojkyy
17. led 2011

čaute baby. Tak my sme boli dnes prvýkrát u Dr., zaregistrovať sa. Vám poviem 😀 Cesta v pohode, len 5 min., akurát tie zvozy pre kočiarik sa mi zdajú také strmé, že som len obchádzala, aby mi malý nevypadol z kočiarika. No a malý sa patrične predviedol u Dr. Obkakal dvakrát! mňa i sestričku, vystreklo to až cez celý prebalovací pultík až na zem 😀 minuli sme tri papierové a zašpinili dve látkové plienky 😀 To vravela sestrička, že ešte sa nikto u nich tak nepredviedol 🙂
Malý nabral, mal aj keď sa vyprázdnil 2930 g, takže pekne priberá. Samozrejme, že čušal u Dr. vkuse, vyhrieval sa na tom pultíku 🙂 no ale sme vyšli von a v čakárni rev, tak sme sa kŕmili, potom prebalili a zase kŕmili, no proste šou, teraz som prišla domov a spí, chlapík 🙂 veď po takom výkone aj musí 🙂

no ja si neviem predstaviť ešte teraz sterilizovať flaštičky a cumlíky a prikrmovať. Všetka česť, lenca, fakt ten prsník vytiahneš a proste papá. Či doma v noci, alebo tak ako ja u Dr. No držím palce, idem kuknúť na vývin miminiek a tak, čo by mal vedieť, nech nám z neho nevyrastie magor 🙂

ahojkyy

78marcela
17. led 2011

Ahoj holky,
tak už skoro z vás všech jsou maminky. Moc vám všem blahopřeju a at vám ti malí uzlíčci dělají jenom samou radost.
Gratuluji... 🙂 🙂 🙂

delf14
17. led 2011

@78marcela jé ahojky a jakpak ty?jak to vypadá povídej v jaké jsi fázi ted?

ahojkyy
18. led 2011

@78marcela - dík. Jak sa Ti darí? 🙂

lenca78
18. led 2011

@78marcela Ahoj Marcelo, to je super, ze ses tu ukazala. Jak se mas?

ahojkyy
19. led 2011

ahojte. Tak marcela sa objavila a znova zmizla 😎

dnes náročný deň, resp. noc. Malý sa naučil asi si zafixoval ten odstup 2 a pol hoďky, takže noc a 4 hoďky na to zapomeň, budí sa sám ako na povel a hodinky / budík môžem s kľudom zahodiť do koša 😒
Čo petulke, už si doma??? Už máš systém? Ozvi sa ak budeš mať chvilinku času.
lenca, delf - de ste??? 🙂
ahojkyy

petulke
19. led 2011

ahoooooj 😵 😵 😵
Dneska jsme dorazili domů v 17.30, Alé jelikož mi v nemocnci celou dobu spala,tak hned jak jsme přijeli domu, tak jsem jí musela nakrmit. Holky taky se vám dělá tolika mléka? Si připadám jako nějaká dojnice, prsa tvrdá si připadám jako po nějaké plastice prsou!!! 🙂
Holky 15.1. mi v 11hodin začala odtékat voda, tak jsme jeli do porodky a tam si mě nechali. no a asi kolem 16 hodiny se nějak začínali objevovat bolesti né moc silné, no a potom každou hodinu jsem na sobě pozorovala změny a já už pochopila že se mi nic vyvolávat nebude a nakonec to zvládnu sama. O pul šesté mi doktorka řekla, že mám zavolat přítele k porodu 😕 už??? No a pak se to nějak rychle rozjelo kontrakce zesílili a to byly hrozné bolesti, no hlavně že jsem to vydržela a přežila a pak přišly kontrakce na tlačení, no a pak přiběhli doktoři a začlo se rodit a na druhé zatlačení byla venku. jak jsem to chtěla urychlit a neprdět se stím tlačením, tak jsem se natrhla i vevnitř, takže to šití bylo veselé, auau, kdybych to zhrnula, tak kontrakce a šití bylo zavšeho nejhorší to tlačení bylo v pohodě. V 19.20 byla na světě. 😵 😵 😵
Pozoruji že je každým dnem krásnější , ale já zase ošklivější nebo nemám na sebe toliko času 🙄

ahojkyy
19. led 2011

@petulke - 🙂 gratulujem. Vyzerá, že si to mala v pohode, no ja som to mala dlhšie. Ale hlavne, že je po tom.
Áno, prsia som mala rovnako tvrdé a naliate, ono ako malý začal viac sať, tak už je to ok, vždy keď odsaje, tak sú mäkké a už to ani tak nebolí. Len keď nevystriedam prsia, tak jedno stvrdne, ale je to chvíľkové.
Len prikladať a prikladať.
Teda aspoň dúfam, že je to tak, že to nie je tým, že by som strácala mlieko.
Ako sa malej páči doma? Tomík si všetko obzerá a niet nad spokojný výraz tváre, keď je napapaný a v kľude, v teplučku 🙂

ahojkyy

lenca78
19. led 2011

ahoj holky,
Peto, vitej doma. Mela jsi docela rychly porod, ne?
Jinak ty prsa - to je normalni, pomaha prikladat nebo odsat. Zavidim vam to holky, ja mam mleka malo. Dve z toho fakt neukojim ani omylem. Ale umele mleko ma jednu vyhodu, dam vecer megadavku a spi 4 - 5 hodin 🙂
Ja mam holky obcas docela krizi, moc se to neda zvladnout, holky uz trpi na prdiky, k tomu krmeni mi trva hrozne dlouho, jsou pak urvane hlady. Docela vam jen jedno mimco zavidim, muzete si ho s laskou uzivat. Ja jsem zatim vyrizena a protivna na ostatni...

ahojkyy
20. led 2011

@lenca78 - to len tak znie, tiež hučím na manžela, hlavne keď mi niečo radí a tvrdí si svoje a ja netuším, či by to zabralo / pomohlo alebo nie ale hneď ho pre istotu zvozím 😀 potom to ľutujem :/
inak tomu sa hovorí popôrodná depka.. asi.. ale mňa to chytá. Hlavne ani netuším, koľko vážim, len moje veci sú mi prevažne malé.. a pripadám si.. no veď viete..
Hlavne to čistenie mi vadí, nebola som zvyknutá na vložky, dosť ma to obťažuje a ...
No proste, začnem myslieť pozitívne, sľubujem 🙂 hlavne, že uzlíčky sú oki 🙂

ahojkyy

peťa - malá je perfektná, vlasatá 🙂 ako často stávaš ku kojeniu? budí sa ti v noci sama, alebo ju musíš budiť ako toho môjho mrňúsa ja? ahojkyy

petulke
20. led 2011

to čištění mi příjde taky hrozné, ale ještě pořád nemůžu normálně sedět a ještě to při čurání rázně pálí, sprcha to jistí.
ahojkyy já taky nebyla zvyklá, jaké používáš já normálně allwaysky, nechci nosit ty porodnické, to bych rovnou mohla nosit plenky 😵 no zbudí se na 22 hodinu a potom kolem druhé nebo třetí. Ty tři, čtyři hodniky spí, ale v porodce spala 5 -6 😕 a proto moc nepřibírala

ahojkyy
20. led 2011

@petulke - no lenže nás nenechali tak dlho spať, lebo bol menší a musela som ho budiť. A teraz akoby si na to navykol, ja by som cez noc ho nechala tie 4 hoďky, ale on sa už zobudí sám.
Ja som používala väčšinou tampóny a teraz to neprichádza v úvahu, tak mi tie vložky zavadzajú. Zvážila si sa? Ako si na tom s váhou? Ja som sa nevážila a som strašne zvedavá..

To máš super, to znamená, že keď ju nakojíš o polnoci, tak spíš min. do 4ej. To by som brala
🙂

ahojkyy

ahojkyy
20. led 2011

peta, a aké sú veci, ktoré si kúpila? Lebo môjmu je všetko veliké 🙂 hlavne bodyčka z tých mu trčí krk a nemôžem ich vôbec použiť, obliekam overálky alebo košielky 🙂

petulke
20. led 2011

@lenca78 Leni, to je mi opravdu líto, e si to mateřství v podstatě nemůžeš ano v klidu užít. 😢 Já nad tím přemýšlím celý den, a říkám si, že to musíš mít takovou otročinu. ☹ Ale zase nadruhou stranu, můžeme být vůbec vděční že jsme otěhotněly, že? Leni, tak hodně síly a zdaru 😉

@ahojkyy no já kompletní 50 vyhazuji z komody a vracím původní majitelce, nosíme 56 😅

ahojkyy
20. led 2011

@petulke - tak pošli sem, my máme všetko ovisnuté a ohnuté 🙂

ahojkyy
20. led 2011

ale myslím, že to rýchlo dorastie, u Dr. sme mali v pondelok 2940 g a to sme sa tam pekne trikrát vykakali priamo na pani sestričku. Inak tí chlapci vedia kvalitne strieľať, neviem, či to robia aj holky. Počítala som s močom, to áno, to som bola upozornená, ale s tým druhým.,. sorry, ale pračka ide permanentne, práve kvôli tomu. Ale hlavne, že nás neboli bruško 🙂

lenca78
20. led 2011

ahoj holky, jen narychlo zdravim. dneska byl krusny vecer, rvaly tu obe dve 🙂 uzivejte si malych miminek, holky byly jk andilci a ted uz trochu zlobi.
Peto, jalk pises, jsem vdecna za to stesti, co nas hned dvojnasobne potkalo 😀
Ahojkyy - holkam je taky vse velke a body vubec nosti nemuzou, pada jim to do pulky rukou ,tak jsoupak napul svlecene. U nas vyhraly overalky 🙂))
Holky, jak casto kojite? nebo vam vzdy mimco vydrzi presne ty dve - tri hodiny? Holky obcas maji stav,kdy by jedly uz po hodine, jindy zase vydrzi i 4 hodiny. Tak nevim, co s nima, no chvili je trapim a pak je vetsinou nakojim 🙂

ahojkyy
21. led 2011

@lenca78 - mne sa malý budí ako hodinky, po 2,5, max. 3 hodinách. Jedine raz vydržal dlhšie a to v pôrodnici, kde sme prikrmovali nenatalom.. no a zaspali sme, ja som vypla budík a malý chrápal, po 4 hod. sa zhruba zobudil a chcel papať 🙂
Rovnako overálky. Je to najjednoduchšie. A košielky + dupačky, ale to len kvôli tomu, že už ich mám kúpené. Jo a na prechádzku do kombinézky jednoznačne punčocháče. S ničím iným ho do kombinézky tak, aby sa mohol aj pohnúť, nenavlečiem..

Dnešná noc bola záhul.. stúpla mi teplota na 38 niečo a nenaplnil sa mi ľavý prsník mliekom.. už som sa zľakla, že prídem o mlieko, ale teraz ráno to je už ok. Dúfam len, že malého nenakazím. Neviem, čo a kde aký vírus som schytala. Snažím sa ho nebozkávať, aby som ho nenakazila, ale moc to nejde 🙂

lenca - odkedy zhruba začnú teda zlostiť? A ako to presne vyzerá??????

ahojkyy