IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
2. únor 2011

@dasty79 - ahoj nespinká, ale dnes má proste spací deň 🙂 a včera večer ho manžel tak unavil, že pri kúpaní rezignoval a zabudol plakať 😀 takže bol klídek, v noci sme síce papali ale inak klídek, kvapky zatiaľ zaberajú, takže bruško nebolí - POKLOPEM!!! Takže proste KLíDEK 🙂

dasty79
2. únor 2011

@ahojkyy - tak si to maminko užíváš 🙂 To je dobře.A chodíte na procházky?

petulke
2. únor 2011

ahoj holky, tak já dneska našla odvahu, a šla jsem na kontrolu k doktorovi, nebo jsem včera zjistila, že se mi rozpadla rána po sešitém nástřihu v celé délce, stehy nevydržely, a mě čouhá maso, včera jsem se klepala strachy, že budu muset na přešití, ale naštětí, jak mě viděl doktro, jak se šití bojím, tak mi zapujčil nějaky spray s aloe vera, sedací koupele v hermanku a mazat bepantenem. Ale holky, něchtěli by jste vidět ten jeho vyraz ve tváři když to uviděl. 😕 ztěžka polknul. Zapoměla jsem se zeptat, jestli to bude mít nějaký vliv na funkci živočicháře 😀 . jojo ted je mi k smíchu, ale včera jsem kvuli tomu nemohla usnout a trápila se do třetí hodiny.

ahojkyy
2. únor 2011

@petulke - ahojky, no nejaký význam to šitie má, mne vraveli, že funkčný. Nechceš si to dať radšej pre istotu zašiť?? Aby to bolo naisto v poriadku. Ako sa to mohlo takto rozpadnúť?
Ja tiež občas zo seba vidím vychádzať také kusy.. že sa zamyslím, či je to ok. Neviem. Kontrola až po šestinedelí. Zatiaľ som len zmenila gynekológa, včera som sa bola zaregistrovať.

ahojkyy

ahojkyy
2. únor 2011

@dasty79 - 🙂 jasné. Ale len tu po sídlisku, zatiaľ ho medzi ľudí veľmi nevodím. Aj keď zajtra nás čaká ultrazvuk kyčlí, to musíme ísť mimo a pôjdeme prvýkrát busom! tak uvidíme, čo to dá a urobí, aká bude skúsenosť 😀
Snažím sa každý deň vyjsť s ním von, ak sú mínusové teploty, tak len tak na kratšie na pol hodinky. Keď je veľká zima, ostávame doma.
Aj dnes sme boli, ešte práve teraz dospáva v kočíku 🙂 potom kúpanie, hra s ockom 🙂 papanie a odchod do postieľky 😀

lenca78
3. únor 2011

ahoj holky, jsem od rodicu zpet doma, bude mi chybet pomocna ruka babicky a prababicky ☹
Jinak moje holky porad prujem, tahne se to s nama uz nekolik tydnu. Doktorka to ale neresi, protoze pribiraji 350g tydne a jsouplne kojeny. To by me zajimalo, kolik by pribiraly po nutrilonu 😀

A jak valcite vy? Taky porad jen prebalujete, kojite a zase prebalujete? A co prdiky? Mne se ted osvedcuje kombinace baby calm, nahrate brisko a mast pupik 😀

lenca78
3. únor 2011

@petulke teda Peto, chudaku. Radsi si to ani nepredstavuju, to muselo hrozne bolet.... Drzim palce, at jsi brzo fit. A jak pise ahojkyy, nechces si to radsi nechat zasit?

dasty79
3. únor 2011

@petulke - to tě teda lituju 😒 To já bych se u toho asi položila.A radši bych to chtěla zašít.
Tak ať se to po tom spreji brzo zahojí 🙂

Je vidět holky,že si to s miminkama pěkně užíváte - procházky,kojení,koupání,....musí to být nádhera 🙂

petulke
3. únor 2011

@dasty79 neboj dasty, taky si to budeš zachvíli užívat 😀 😵

dasty79
3. únor 2011

@petulke - snad jo 🙂
Tak co,mažeš???Musí to být hrozný ☹

petulke
3. únor 2011

@dasty79 stříkám sprayem, mažu bepantenem, no kdybych to neviděla ,tak otom ani nevím, že tam je živé maso, raději se tam nedívam

ahojkyy
4. únor 2011

@petulke - tak ti prajem, nech sa ti to rýchlo uzdraví..

ja som bola baby na ultrazvuk kyčlí, kooooooooooopa miminiek a všetko obri oproti nám, no ale chodí sa ob mesiac celkom trikrát, takže možno mali mesiac ako my, možno tri 🙂 Inak všetko v poriadku, malý môže byť futbalista, na veľké potešenie ocka, ja budem radšej ak bude právnik 🙂

dnes ma čaká návšteva, tak idem kúštik popratať. Ju a večer sa vráti manžel, tak oslava 😉
ahojkyy

ahojkyy
4. únor 2011

@dasty79 - len sa dasty poriadne, ale fakt poriadne vyspi, kým môžeš. Potom už proste nebude šanca. Ja som tomu neverila, ale je to tak. Takže "chrrrrrrrrrrrrrrr" 😀 🙂

petulke
4. únor 2011

@dasty79
@ahojkyy no vlastně , mým jediným z příznáků v 1 trimestru bylo spaní, já spala jak medvěd. během dne několikrát. Na drruhou stranu, jsem nezvracela a právě tomu nevěřila, že jsem těhu, jojo holky, kdo by to byl řekl, že? Źe se znás jednou opravdu stanou maminy na plný úvazek.
Že mi ta moje Anička prořve celý podvečer začne v 18 a skončí kolem 22.00 a vubec nechápu co sní, čistá plínka, od prsu se odtahuje, rourka nazebírá, přitom bříško není nafouklé, ani se nekroutí na koliky. tak netuším, co jí chybí. ☹

ahojkyy
4. únor 2011

tak baby, dnes idem ku kozmetičke, manžel má premiéru na tri hoďky s malým, už má odsaté mlieko, tak som zvedavá ako to dopadne. Ach jo, snáď to malý celú dobu prespí, nech mu nereve..
ale teším sa, že budem vypadať opäť ako človek 🙂
@petulke - netuším. ale je to ich jediný prejav. Každopádne z toho kvalitne bolí hlava, keď začnu vrešťať. Niečo jej asi "nesedí", žiaľ ešte nám to nepovedia 😒 Možno len vydiera, aby sa dostala do náručia 🙂 náš malý to tak robí. Alebo mu musím držať cumlík, lebo mu vyskakuje von z pusy 😀

lenca78
5. únor 2011

Ahoj holky,
zdravim poranu, obe deti nakrmene, prebalene a zase usnuly 🙂 Ja uz spat nepujdu, nema to cenu, v 7 vstane pes a bude chtit ven.

Peto, tak jak se ti to hoji? Boli to?
Ahojkyy - co manzel, zvladl hlidani?

Ja jsem byla s holkama u super doktorky vcera, takova razna, ale vzala to z gruntu. Musela jsem popisovat jak kojim, ukazovatt jak drzim mimino v tygrikovi, proste parada. Sice jsem si pripadala nemozne, vse mi opravovala, ale zase mam dobry pocit, ze me nekdo zkontroloval. Poradila mi jak krmit dvojcata najednou a jak je davat najednou odkrknout . Jsem zase plna optimismu, cekam, kdy o tu dobrou naladu prijdu a prejde to v zoufalstvi, ze to nestiham a nezvladam 😀

dasty79
5. únor 2011

Ahoj holky 🙂

Vy jste teda dobrý,jak to všechno zvládáte - moc vás obdivuju 🙂

@ahojkyy - však já taky pořád chrním.Dopo to jde,ale po obídku si dám tak hodku a
pak večer okolo 19h už zase začínám být unavená. 😀
Mě teda špatně je - zvracela jsem jen asi 5x.Ale pořád se na wc dávím 😝
hlavně večer....a nemůžu nic skoro jíst -jen bramborovou kaši,rohlík se šunkou a
nebo rohlík s džemem a nebo sladký - knedlíky,rejžák,krupicovou kaši.
Ale maso nemůžu nai vidět,ani cítit -to hned letíííím 😀

@petulke - takhle ti Anička brečí?Chudinka malá - copak ji schází???
To musíte být pěkně vyčerpaný....

@lenca78 - v 6.43 už vstáváš?a už máš holky nakrmené a přebalené 🙂
To tě teda taky moc nenechaj vyspat.A pak ještě pes,jo? 😀
To musíš být pěkně taky vyčerpaná.
Ono to chce asi ráznou dr., která poradí 🙂

Holky pomáhá vám protějšek??????

A co ta delf?????

delf14
5. únor 2011

Ahojky holky moc se omlouvám,ale zatím mi moc nejde skloubit počítač a děti,když lukášek spinká tak zas se musím věnovat káje aby se necítila odstrčená a tak je to furt dokola 😖

@dasty79 gratulka holko jedna naše paráda,že to vyšlo mám velkou radost,ani nevíš jak moc ,dost často jsem na tebe myslela 😅
@lenca78 je paráda,že ti tak poradila a ty získala další sebevědomí a plná elánu jen tak dál.
jinak nic dál nevím nedočítám jen petulka má problém se šitím,chudáčku jak to zešili tedato museli pěkně odfláknout né?! 😖

dasty79
5. únor 2011

Ahoj @delf14 - tak jakej byl porod?a co Lukášek je hodnej?Jo jo to je správný,pěkně se věnuj Káje 🙂
a až ti to půjde,tak se rozepiš.Myslela jsem na tebe 🙂 a díky,ale zatím potichoučku....pšššt.

nana.76
5. únor 2011

@petulke u nas je to to same Terka začne taky kolem 18h a končí kolem 21h někdy mam pocit že se prostě nudí a tak mi zpíva ale někdy mě to fakt ubíjí.nejvic se ji daří v kočarku venku 😉 tam teda spí.tak se drž ono se to zlepší jak se začnou pořadně rozkoukavat 😉 😉

petulke
5. únor 2011

@lenca78 Ahojky, Leni to je super, že ti ta doktorka názorně všechno vysvětlí a ukáže, to musí být super, určitě tito hodně pomůže a urychlí. Jen tak dál, a přeji hodně síly, já sama to mám jen taktak s jedním uplakánkem, natož aby tady plakaly dvě???? 😖 Nevím, nevím. To bych asi skončila na psychiatrii, Leni a máš dostatek mlíčka pro obě? Nebo musíš ještě přikrmovat jiným mlíkem? Nebo sama mám pocit, že té mojí obludce nestačí dva prsa 😅
ANi jsem se dolů ještě raději nekoukala, mám strach a hrůzu, že tam budou červíci a vyžírat mě! 😕 Ale snad né, Petr mě stříká 2x denně aloe vera, a během dne mažu bepanten, nwm kdy najdu odvahu se dolů kouknout. ☹

@delf14 noooo delfíku pochlub se s porodem jak to probíhalo???

@dasty79
@nana.76 no jsem se dozvěděla, že ty mimča, už takhle večer pláčou z unavenosti, že to je normální, tak kdo ví, 😨

delf14
6. únor 2011

Ahojky holky.No porod byl rychlí ve čtvrtek jsme byli s kájou na těc mandlích na vytrhnutí a já musela na kontrolu(poradnu)do porodky byla jsem dohodnutá s doktorkou,že by mě tam stejně poslala,abyy jsme se domluvili co dál,,když je velký.Tak mě vyšetřil udělal utz,zkontroloval plíce zda jsou vivnuté a řekl mi,no zítra nástup na vyvolání,dost mě to zarazilo,jako že už ted nu ale tak jo na jednu stranu jsem se těšila na druhou obavy 😢 takže v pátek jsem nastoupila ráno po sedmé hodině kontrakce nic jen sem tam kopeček tak zavedli tabletu v 9 hodin a poslali na pokoj že v 11 mám přijít na monitor jenže břicho mě tvrdlo dost tak jsem šla už dřív další tableta nebyla potřeba byla už jsem otevřená na 3cm prdli mi vodu a kontrakce zesílili no byl to děs u káji jsem takové kontrakce neznala,ono se říkáže vyvolávaný víc bolí.a šli jsme na sál,měla jsem tam prima sestřičku moc ochotná byla jsem celou dobu ve sprše,petr byl se mnou,když byla kontrakce mačkala jsem mu ruku chudák asi ho pak musela hodně bolet 😅 no a pak to šlo rychle už najednou jsem se otevřela na těch deset a chtělo se mi tlačit.a honem na lůžko upravit a pak přišel doktor,byl mladý ale škovný měla jsem v plánu napsané,že si nepřeji nástřih,tak to respektoval a snažil se,a prcek se narodil v 11:55hod s váhou 3945g takže macek.já měla jen malinko rupnutí,jak řekl,doktor jen tři nepatrné stehy kosmetické 😝 petr fotil malého a sestřička nás označkovala,a pak nechala dát petroj malého nabřicho,než vypudím placetu,jsem se divila,že svolil a nnechal si ho dát na břicho.no a pak se stal kámen úrazu.placenta nešla ven,aštěstí jsem nekrvácela ak to šlo půl hodina po porodu a stále nešla ven,tak volali primáře,ten přišel a snažil se děsně mě to bolelo,to porod byl o proti tomu hračka bolelo,mě jak do mě šahal,tentokrát jsem drtila sestřičce ruku,po 3/4hodiny trápení usoudil,že budu muset na sál nebot jsem začala víc krvácet,takže kanyla do ruky a přijel zřízenec a jelo se,malý byl stále s petrem,takže ho měl vlastně po porodu nejdýl 😀 po hodině mě přivezli a byla jsem na pokoji ,sestřička tam pustila i petra,ikdyž by správně neměl tam být.já byla na kapačce asi 5 pytlíků domě dali 😅 takže porod fanjn,až na ty bolesti teda příšerné a závěr děsný,to bylo vidět i na petroj že mě lituje,jak mě primář trápil
Pak přišel za mnou i prymář a vysvětll mi,že byla placenta strašně přirostlá,tak proto nešla ven a omluvil se že mě potrápil.no to bylo asi tak vše,jestli ještě něco chcete vědět ptejte se 😉

dasty79
6. únor 2011

@delf14 - ty brďo,tak njedřív to vypadalo tak pěkně 🙂 a pak tě ta placenta pěkně potrápila 😒
Hlavně,že už to máš za sebou a jste oba v pořádku 🙂 To je Lukášek opravdu pěknej macek 😀
To se divím,že to šlo tak hladce 😉 Tak si to pěkně užívej dvojnásobná maminko 🙂 🙂 🙂

delf14
6. únor 2011

@dasty79 děkuji,no já se divím,taky že na to že tolik vážl jen nepatrnné natrhnutí,ale já civčila s epi no tak třeba proto víš,ikdž jsem nenatrénovala to co bych měla alespon něco jo a pomohlo to.a co ty povídej jak je atd.

dasty79
6. únor 2011

@delf14 - o tom epinu jsem slyšela.To sis koupila na netu?a to se cvičí až těsně před porodem,abys byla připravená se otevřít?kolik to stojí?už jsem o tom hodně slyšela - že to je dobrá věc 🙂 A když jsi rodila s Kájou,tak jsi taky předtím cvičila s epi no?
Jo já dobrý - v út jdu k svému gyn.dr.,tak snad bude vše ok.
Večer mě je totiž hrozně špatně 😒 a skoro nic nemůžu jíst.
Ale hlavně,ať je vše ok a klidně budu zvracet celé těhu 😀
Tak pak dej ještě nějkaý fotky dětiček.a co Kája?To má pěknou panenku 😵

delf14
6. únor 2011

@dasty79 kouila jsem ho tady na koníkoj s kájou jsem o něm neslyšela kdyby jo šla bych do něj.tím posiluješ hráz víš roztahuješ jí lepší než masáž hráze právě.já taky hrozně trpěla na noční nevolnosti ale dost mi pomohli homeopatika teda zkus je taky

dasty79
6. únor 2011

@delf14 - a jaký homeopatika?mě pomáhá cola - ale tu moc do sebe nechci lít.Ale když jde ze mě,tak to pak taky stojí za to.....fuuuj 😒
A nebudeš to pak prodávat???nebo ještě plánujete jedno?

delf14
6. únor 2011

bohužel dasty už mám zájemce škoda kdybych to věděla upřednoostnila bych tebe ach jo ☹ homeopatika jsem používala cocculus moc mi pomohli právě snad jediné co zabrali teda.

dasty79
6. únor 2011

@delf14 - to neva,snad někde seženu.a kdybys něco prodávala - tak mě písni IP 🙂
(ty už přeci jen víš,co vše by se mě mohlo hodit....)
Díky cocculus vyzkouším 🙂

delf14
6. únor 2011

@dasty79 jasnačka dasty neboj kdyyž budu vědět co a jak tak tak poradím. 😉