IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

dasty79
25. dub 2010

U nás to je taky stres - tak budu chtít být určo doma.

Lenco - tak ať se dvojčátka zadaří 🙂 Taky bych je brala.Sice by to byl asi cvrkot,ale když se tak dlouho nedaří a roky přibejvaj,
tak budu ráda za jendoho i za dvě zlatíčka 🙂

dasty79
25. dub 2010

lenco - a tys píchala perem a nebo klasickejma injekcema?To mě ani neříkej, že jsi to nezvládla?
Já jsem totiž hroznej posera,tak se bojím jestli to zvládnu.... 😒

lenca78
25. dub 2010

No kdybych byla ve stary praci, tak jdu na neschopenku urcite. Uz jsem to tam primo nesnasela a porad jsem doufala, ze otehotnim a vypadnu odtamtud. Az jsem nakonec musela zmenit praci, kdyz to s tim otehotnenim nebylo tak zhave. Tedka v nove praci je to lepsi, ale vic zodpovednosti, takze zase stres a k tomu jeste hruza, jestli jsem nekde neco nenastavila spatne. Ale aspon mi do te prace nevadi chodit, do te stare jsem se musela po ranu premlouvat, abych tam vubec sla.

Dvojcata by mi fakt pomohla, tentokrat mam darovana vajicka, tak bych ani nemusela resit, ze jedno dite ma maminku X a druhe maminku Y 🙂) Byli by obe od stejne darkyne. Skoda, ze nam nezbylo na zamrazeni, vypadalo to tak slibne...

liny
25. dub 2010

lenčo taky doufám,že to vyjde a že do práce budu chodit s radostí už jen pár měsíců. Jj stres je všude i já ho mám občas ve větší míře v práci a proto jsem ani moc nepřemýšlela nad tím zda tam jít nebo ne.Zaskočím tam akorát ve středu udělat pár věcí a zase honem pryč 😀 .

lenca78
25. dub 2010

Dasty - no ja mela pero i obyc injekce a proste jsem to nedala. Nejak jsem se nemohla pichnout sama, neco mi na tom vadilo. Pritom babicce jsem uz parkrat injekci pichla. Hrozne jsem se trapila, s tou jehlou jsem sedela na vane pul hodiny a snazila se dobnout a proste to neslo. Az pritel nevydrzel, pichl me a ja uz to sama zkouset nechtela. Kdyz byl vzdy poruce, tak jsem si rekla, proc se trapit. Jsem lenoch a znovu uz jsem to nezkousela.
Sranda byla, ze jsme behem stimulace sjizdeli Sazavu a po ranu jsme takhle bojovali s injekcema ve stanu (mela jsem snad tri ruzne hormony...). A vsichni ostatni si mysleli, ze si po ranu uzivame 🙂

liny
25. dub 2010

dasty neboooj perem je to raz dva, mělo by to být v ledničce tak si to dávej do nějakého pouzdra ať to nikdo neprohlíží. Já měla dobré,že do práce jsem chodila na 9:30 a píchala jsem v 9h takže v klídku doma.

lenca78
25. dub 2010

Liny - stres je ted uz vsude, bohuzel. Porad snim o tom, jak si najdu naprosto pohodovou praci, ale uz to pomalu vzdavam. Tyhle doby jsou asi ta tam. Tak hlavne aby se nam podarilo otehotnet, at z te prace muzeme na par let vypadnout, ne ? 🙂

liny
25. dub 2010

normální injekce by mi asi taky dělali problém,ale to pero je v pohodě.

liny
25. dub 2010

lenčo přesně tak vypadnout a být pár let doma 🙂 teda já bych brala tak dva max tři zase abych si na to moc nezvykla, pracuji 11 let v tahu a už bych brala nějaké to mateřské volníčko 🙂

liny
25. dub 2010

lenčo to musela být pro ostatní fakt prča,že hlavně když neměli tuha oč opravdu šlo 😀

lenca78
25. dub 2010

Liny - no sranda to fakt byla. Pak me v zime vsichni pozorovali, jestli mi roste bricho 🙂

dasty79
25. dub 2010

lenco - tak já se taky bojím, že se budu půl hodiny přemlouvat,než to píchnu.A já dělám na 2směny, tak to mě aspoň jednou v práci vyjde - tak mě nic jiného nezbývá, než se to naučit.....
Ve stanu sis píchala?To je teda dost dobrýýý.

liny -ty chodíš až v 9.30 do práce, to se teda máš.Já na 6h a někdy na půl šestou.....Tak to tam seš pak do večera,ne?
Tak kdypak testneš?Ve středu????????

dasty79
25. dub 2010

Určitě se nám všem podaří otěhotnět.Musíme tomu věřit a ono to snad konečně vyjde 🙂

liny
25. dub 2010

dasty jj chodím od 9:30 do 18h každý den, což je někdy taky dost na prd, testnu až ve středu....nejdříve

dasty79
25. dub 2010

liny -tak to máš docela taky na prd - to seš vlastně celý dny v práci.Mě zas vadí ta odpolední ☹ Všude je něco....
Už aby jsme byly všechny těhulky a nemusely do ty práce, kde je samej stres.....

dasty79
25. dub 2010

garp - nemačkej si bříško u cihel a jen odpočívej,ať se mimísci můžou pěkně zavrtat 🙂

liny
25. dub 2010

dasty jj každá práce má něco a já budu úplně nejspokojenější až tam zavřu dveře z venku na nějaký ten čas 😀 .

Tak už 6tý den mě stále bez přestání bolí prsa ,mám žravou, nadýmání se mi nevyhnulo a častěji lítám na malou. Ale jinak nic, ani jak se píše že uhnízdění se projeví špiněním nebo tak něco tak já zatím nic, tak nevím zda je to dobře nebo špatně.

Ale test si ještě neudělám 😎 ,přijde mi to brzy.

delf14
25. dub 2010

Ahojky holky vítám novou snažilku 😉 dasty ty injekce musíme zvládnout jsme holky šikovné

dasty79
25. dub 2010

liny - to je dobře, že máš žravou a že tě bolí prsa - to vypadá moc moc dobře!!!Dnes jsi týden po ET,nepletu se?
A odpočíváš?U nás v práci nějaký holky 14 dní opravdu ležely a měly nohy nahoře - to se mě zdá přehnaný.....

delf - musíme to zvládnout, nic jiného nám nezbývá.Ale pro miminko zvládnem vše 😵 Jsme holky statečný 😵 To s chlapama by to bylo horší.Ty by to asi nezvládli, to co my.

liny
25. dub 2010

dasty no ležet na fleku celých 14 dní to je už moc, má být klidový režim,ale zas to přehánět taky ne-e.

lenca78
26. dub 2010

Ahoj holky, preju hezke pondeli. To je nuda, to cekani. Ja na sobe nic nepozoruju, citim se normalne, nejradsi bych si vzala brusle a jela se nekam projet, ale to asi taky neni zrovna nejlepsi napad 🙂 Cim se zabavujete vy? Ja uz precetla dve knizky, shledla tak pet filmu a porad nekde pobiham se psem. A uz me to moc nebavi.Teda jak ja doma vydrzim jeste ctyri dny, to fakt nevim 🙂

liny
26. dub 2010

Ahoj lenco ty musíš být teda pěkná neposeda když chvíli nevydržíš doma 🙂 . Já se zabavuji pouklízením doma,něco ukuchtím,kouknuna film a pak procházka s bafanem, a odpo za sestrou nebo tak někam a kafčo 🙂 . Já si říkám už jen 4 dny "volna" a v pátek ráno se dozvím co dál...... snad to vyšlo ....

lenca78
26. dub 2010

Ahoj Liny, no ja jsem strasna, ja si porad rikam, ze v praci je mi vlastne jeste nejlepe 🙂) Uklizet bych taky mohla, ale moc se mi nechce. A taky nevim, jestli treba myti oken je idealni po transferu. Ale uz jsem si nasla dalsi filmik, podivam se na nej a treba mi to dneska utece rychle.
Ty jo, uz budes v patek vedet, jestli se embryo uchytilo? to je super, takhle brzo. Tak to budu na tebe myslet a drzet palce.

liny
26. dub 2010

tak mytí oken určitě ne,to jsem nemyslela 😎 . Takové normální poklízení co děláme prakticiky každý den.Jj dnes je to 8mý den od ET a 13tý od OPU. Už se těším a díky určo dám vědět hned jak přijedu domů ať to bude jakkoliv.

lenca78
26. dub 2010

A ty jdes na kontrolu k lekarce? Nebo si napred budes delat jen test? Ja jsem z toho nejaka zmatena, v CARu mi nic poradne nerekli, asi si zajdu 14. den (vlastne az 16.den, 14. den je sobota) na krev a uvidim.

liny
26. dub 2010

jj hned po ET si mě objednali na kontrolu Tebe ne? To je divné....určitě tam zajdi a nebo si tam brnkni a zeptej se. Mě vychází 14 den na neděli a oni mě objednali na pátek,ale od OPU už to bude 18 dní. Test udělám asi ve středu nebo ve čtvrtek, uvidím jak to vydržím 😀

lenca78
26. dub 2010

No me prave na kontrolu nikdo neobjednal. rekli mi jen ,ze za 14 dni si mam udelat test a zajit na krev. Tak uvidime. Necham to nahode.

lenca78
26. dub 2010

Liny - a nevis nahodou, jak dlouho trva, nez se to embryo uhnizdi? Ja jen, abych vedela, kolik dni mam byt v klidu. Pak pujdu do prace.

ahojkyy
26. dub 2010

ahojte holky. Tak som po OPU, dnes o 10ej som sa prebrala. Mam 9 vajicok, manz. mal prvykrat!! horsi spermiogram - preco prave teraz?? je to nasledok puntickarstva a odbornosti embriology alebo ide o peniazky z ICSI???
😕
tak zajtra doobedu budem vediet viac, co a ako. Dam vediet.
Myslite, ze 9 je dost?
ahojkyy

lenca78
26. dub 2010

Ahojkyy - myslim ze 9 je dobry pocet. Nevim, kolik se obvykle urodi, my jich od darkyne ziskali 7. A nakonec z toho prezily jen dve a ty mam v sobe. Preju hodne stesti, at se dobre vyviji.