IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
12. dub 2011

@petulke Peto, kam na ty vlasy chodite? ja mam plesounky 🙂 Krasna holcicka

@ahojkyy Mas pravdu, je to asi na nas. Jinak my taky "zkousime" Pepicka, to by byla sranda, kdyby se to povedlo.

Srazik bych holky dala moc rada, jen ted jezdim 3x tydne na tu vojtovku , uvidim, jak se to sklidni po velikonocich, ale jinak se na vas tady moc tesim. Mame tu vybornou cukrarnu 🙂

petulke
12. dub 2011

no my bychom taky chtěli další mimi, ale bohužen musíme zase poze přes umělé oplodnění, máme zamražené ještě dva, tak uvidíme, kdy si je pojedeme vyzvednout! 😕

ahojkyy
13. dub 2011

čaute baby, tak píšem len teraz, lebo sme včera dostali druhú dávku hexavakcíny a malý je jasný. Včera cez len pomrnkával, potom večer spustil rev a jednoducho sa to nedalo utíšiť.. Ešte som to nezažila, po dvoch hodinách som rezignovala, no a nakoniec, ako som mu merala teplotu, či nemá, tak odpadol a spal. V noci v pohode. Teraz má len trošku zvýšenú, zhruba 37, no a je taký - príjemný, ale proste unavený. Ako keď na nás lezie nejaká choroba. Chúďatko malé. Inak to musí byť poriadne svinstvo, čo sa do nás pichá.. 😲
Vážime 5579 g, tak sme pribrali za mesiac takmer kilo. Meriame vraj 61 cm, ale to ho len tak otočila, ako ležal na podložke, tak to nepovažujem za relevantný - presný údaj.
Ďalšia dávka hexav. náš čaká za mesiac a už teraz sa toho desím..
ahojkyy

ahojkyy
13. dub 2011

*cez den

ahojkyy
13. dub 2011

ju a vraj ten nas chrbatik je trochu taky maslovy 😀 tak mame viac cvicit. Na brusku a pri noseni sa otocit na brusko a proste v roznych polohach tu hlavku. Tot uloha na 3 - 4 tyzdne do dalsej kontroly 🙂

ahojkyy
13. dub 2011

@petulke - ešte máte dve?? To sa máte. Ja už teraz rozmýšľam, ak by sa nedarilo, čo by obnášal ďalší pokus. Zase to absolvovať..

ahojkyy

petulke
13. dub 2011

ahoj holky, dneska od doktorky, dostala rotarix, hexu a prevenar. tak jsem zvědavá na vedlejší učinek 😕 Jinak dostali jsme poukaz na vojtovku, a řeknu vám, to je teda práce, sehnat někoho kdo jí bude snámi cvičit. v nemocnici 3měsiční čekací lhuta, to je dlouho. a v jinem stacionáři nemaji smlouvu s voj. pojištovnou. silně přemyslím, že malou hodím do jiné pojištovny. 😒 Uvidím, jak tohle vyřeším, anebo máme další možnost, jezdit do chomutova 🙄 Tak uvidím co zítra vyřídím. Jinak vojtovku máme kvuli tomu, že má pěstičky a celé ručičky v tonusu, pořád zaťaté, veliký záklon při pasení hříbatek, a při otáčení do boku, jde prvně nožičkama a né hlavičkou. 😨 chjo, holka moje ušatá, to má nějak celé zpřeházené!!! 😠 tak snad bude líp
No a míry máme, 65cm a 5,45 kg, obvod hlavičky 39cm. nevím, nevím kam nám ta Anička vyroste.

lenca78
13. dub 2011

ahoj holky, ta vojtovka je naprd, jinak Peto - jestli te potesim, Zuza je to same - zaklon, tonus v rukou a otaceni pres nozicky 🙂
tak ja nebudu remcat a jdu poradne cvicit, kdyz jsme vcera dostali vynadano., ze necvicime poradne 😠

petulke
13. dub 2011

@ahojkyy jj. dnes jsme dostali druhou dávku sirupku rotarix. plus hexu a prevenar.
@lenca78 tak to holky mají jedno a to samé, týjo! myslíš že dělám někde chybu nebo to prostě tak některé děti mají

ahojkyy
13. dub 2011

@petulke - tak potom písni, ako ste sa držali. My sme práve dorevali..

ahojkyy
13. dub 2011

@ahojkyy
@lenca78
jak myslíte to otáčanie? Samé sa Vám otáčajú? Tomík nie..

petulke
14. dub 2011

@ahojkyy jj, sama se otočí, ale zatím jen na levou stranu, leží na zádech, zvedne nohy do pravého uhlu a šup do leva. a je na levém boku, jenže mě se ztoho boku ještě otočí na břicho. a vubec nepanikař, protože to je právě špatně. ještě mají na to čas, a právě proto musíme cvičit vojtu, aby se zaměřila na jiné svaly, které například tvuj Tomík hravě zvládá. třeba má otevřené pěstičky a prohlíží si je. to my absolutně neděláme. Správně se dítěti mají vyvíjet svaly od hlavy k nohoum a u nás je to naopak. 😖

nana.76
14. dub 2011

@petulke Anička je dlouha 🙂 a nebojky za rok si ani na Vojtovku nevzpomeneš bude v pořadku holt každe miminko to ma jinak 🙂

petulke
14. dub 2011

@nana.76 ahojí, to je fakt, jiné miminka jsou buclatý a nám lezou žebra ☹ není to pěkný pohled, ale co mám dělat když víc jídla nechce. nojo jednou určitě přeroste i mámu s tátou. 😀

nana.76
14. dub 2011

@petulke to maš pravdu za chvilku se to všechno srovna jen to chce trpělivost a čas 😉 jinak Anička je krasne miminko a moc šikovne 🙂

lenca78
14. dub 2011

@petulke Peto, chybu nedelame. Podle me se to driv tak nesledovalo, nektere mimino zacalo od nohou, jine od rukou a nakonec se srovnali. Ja to vidim na Zuzance, pri navsteve na neurologii nepasla koniky a do dvou dnu doma najednou koukam a pasla vzorove. Ted je pase az moc, nelezi na predlokti 🙂))) Takze si fakt nevyberes, jinak holky maji rozevrene pesticky, ale zuza pry tlaci ramena moc k hlave, proto ten tonus v rukou. A jeste se uplne nepretoci, ale zkousi to a prohybaji se do oblouku a to je pry hooodne spatne. Nojo, jenze jak jim v tom mam zabranit? Proste to delaji.

@ahojkyy Bud rada, ze jsi nesla na neurologii. Podle me na kazdem miminku neco najdou .Stepka napriklad cvici proto, ze pry by mozna tak jako tak nekdy v budoucnu musela cvicit 🙂

lenca78
14. dub 2011

a jeste neco holky - prijde mi, ze ti doktori nevi, co chteji. Holky byly o 6 tydnu drive, takze ted je jim korigovane tri mesice, nekorigovane 4,5 mesice. Lezely 4 tydny v inkubatoru a je to na nich znat, tam se na brisko miminka nedavaly. Ale zase neco uz delaji na svuj pravy vek. Jenze doktorka vzdy rekne bud ze na 4 mesice jsou pozadu nebo na 3 jsou moc pohyblivy. Tak at si sakrys vyberou a podle toho se ridi. Podle me to tak nejde, neco proste uz zacaly delat driv, vzdyt to jsou velke holky.

Posilam fotku noveho kocarku - golfek. Samozrejme jsem dostala vynadano za golfky, pry je na ne moc brzo, jenze holky ja se s nima vejdu do autobusu a maji jen 12 kg oproti 25 kg naseho normal kocaru 🙂

ahojkyy
14. dub 2011

@lenca78 - lenča, praktické. Aj ja mám problém s kočiarikom, keď idem trebárs na kyčle a prestupujem dvakrát a musím sa prosiť.. každému chlapovi, nech mi pomôže, lebo zrovna ide starý bus bez bezbariérového vstupu..
Teda praktické, chápem, ale fakt skoro na chrbátik. Veľmi skoro. Aj Tomík sa rád pozerá, keď ho oprieme v hypernove, tak kuká na ľudí, svetlá, hračky.. ale nemal by tak sedieť.. Najvyššie riziko čo sa týka chrbtice je skoliotické držanie tela. Videla si tie korzety, čo sa pri štrukturálnej skolióze nosia? To by nechcela žiadna z nás..
ahojkyy

lenca78
15. dub 2011

@ahojkyy Koupili jsme golfky, ktere vyrobce prohlasuje jako od narozeni, sice nejdou uplne do lehu, ale verim, ze si to vyrobce nemuze jen tak vymyslet. Nebo aspon doufam, ze si to nevymysleli 🙂 Tak si myslim, ze nekde to museli nechat testovat, jestli to je nebo neni od narozeni. Holky v nich budou travit cca 3 hodiny 3x tydne max., tak to snad zvladnou.

ahojkyy
15. dub 2011

@lenca78 - prepac, netusila som, ze take existuju. Ked to ide do lahu, malo by to byt na chrbatik ok

@petulke - mala si nejaku reakciu na ockovanie?

ahojkyy

lenca78
15. dub 2011

@ahojkyy nic se nedeje, ale ver tem vyrobcum 🙂. Ja jim moc neverim, kdybych jim sto pro verila, tak holky v tomto kocare vozim porad. Takhle to mam jen na ty doktory a kdyz treba mame s nekym sraz v Praze na hodinku -dve. To pak vezmeme taky jen golfky.
Ja si to ale hrozne chvalim, treba dnes zase prijel bus jen se 70cm dverma. Golfky jsem trochu slozila a i s holkama nalezla dovnitr. Parada. JInak bych zase pul hodiny cekala na dalsi a modlila se, aby byl vetsi. Driv jsem stala i dve hodiny v Kobylisich, nez jsem se dostala do primestskeho busu. byl to horor. Takhle docela v pohode. Ale stejne auto je nejlepsi, jenze nevim jak vy, ja uz ty holky ve vajickach neunesu, jsou na me tezke ☹

petulke
16. dub 2011

@ahojkyy neměla 😝 a to měla všechny tři

petulke
17. dub 2011

holky kdy si začnete vyřizovat sociálku na rodičovský příspěvek? Já jdu zítra na uřad, tak jsem zvědavá jak dopadnu 😅 nebo začnu 21. týden mateřské a pomalu se blíží konec. 😠 achjo, brzy budu chudá a bez peněz. Jinak holky dneska jsme byli na procházce a vypadlo ze mě toto: vedle mosteckých cigánů si připadám jako chudák. Oni si tady choděj ve značkových hadrech, zlatem ověšení a značkové kabelky, boty,atd. Fakt si připadám vedle nich jako chudák.

petulke
17. dub 2011

holky kdy si začnete vyřizovat sociálku na rodičovský příspěvek? Já jdu zítra na uřad, tak jsem zvědavá jak dopadnu 😅 nebo začnu 21. týden mateřské a pomalu se blíží konec. 😠 achjo, brzy budu chudá a bez peněz. Jinak holky dneska jsme byli na procházce a vypadlo ze mě toto: vedle mosteckých cigánů si připadám jako chudák. Oni si tady choděj ve značkových hadrech, zlatem ověšení a značkové kabelky, boty,atd. Fakt si připadám vedle nich jako chudák. 😕

lenca78
18. dub 2011

ahoj holky, jsme zpet od tchyne, na dva dny a zitra zase na tyden k mym rodicum. Moc se tesim, budu mit zmenu.

@petulke a kam se vlastne Peto chodi? ani nevim, na jake urady. Budu si to muset taky spocitat. My jsme zacinaly skoro stejne, vid? A neboj, my budeme taky chudi. Ta tvoje hlaska je super, smutny, ale pravda. Bohuzel.... My ted budeme doplacet jeden z nasich uveru, fixace konci ted v dubnu, tak pujdeme uplne na nulu. No jsem na to zvedava. Vcera jsem v Moste nakoupila pleny cestou ke tchyni za 2 tisice, tak my snad zase chvilku vydrzime 🙂

lenca78
19. dub 2011

@petulke Peto, mala je fakt krasna holcicka. A ta druha je kdo? Byli jste nekde na navsteve? My byly u svagrove a na holky se vrhli jeji klici, musela jsem je za chvili okriknout🙂 Neumi jeste jemne hladit 😀

ahojkyy
19. dub 2011

ahojte. Tak ja som dnes vrátila medelu symphony a fachčím na swingu, už teraz sa mi zdá slabšia, no snáď to udržím. Koľko Ti lenča tak vytiahla tá tvoja na jedno odsávanie z 1 prsa? Pretože mne to druhé veľmi "nefunguje"..
tú hypo nezávidím, nám končí fixácia za 3 roky a chceme "preskočiť" obdobie nefixovaného úveru, tj skrátiť si splácanie o 10 rokov, to však znamená, že tam musíme vložiť na istinu 1 000 000,- Cz celkom, teda ešte doplatiť pol milióna. Malo by to vyjsť, ak všetko dobre pôjde. Ale v banke nás uisťujú, že úroky vzhľadom ku konkurencii nepôjdu hore, že máme byť pokojní. My sme u M. pyramídy, kde Vy?
Peťa - to video som nestihla, je odstránené 😒

Baby, aké veľké plienky používate? Ja som kúpila už 3ky, lebo 2ky nás trochu otlačili.. ostali mi Hugg. 2ky, celé balenie po 90 ks. Nechcete? 😉

To už treba vybavovať sociálku?? Idem mrknúť na net termínovo.
ahojkyy

ahojkyy
19. dub 2011

jak baby sociálku? o rodičovský sa najskôr žiada vo veku 22 t. života dieťaťa, tj. o dvojročnú variantu. Čo ste mali na mysli? ahojkyy

ahojkyy
19. dub 2011

ty jo, máte pravdu! budem to musieť vybaviť! o akú variantu budete žiadať? ja pôjdem na dva roky.. Potom bude určite lukáško 🙂 🙂