IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
12. črc 2011

ahojte, no dnes to mame trosku narusene. Tomik by len pil vodu, z vreskotom! odmietol kasu, stiahol len trochu mlieka, asi 20 x zareval zo sna, no a teraz chRape, tak snad mu to vydrzi 😝
Fakt jak su tie horucavy, no hruza..

gammaray
12. črc 2011

@ahojkyy tak se malému nediv,že chce v tom vedru vodičku,a bud ráda,aspon nebude dehydrován 😝 .já v těch vedrech taky nemám chut na jídlo 😝 a mým dětem je to celkem jedno,vedro-nevedro,oni jídlo nemusí vůbec,zdržuje je to od dělání lumpáren...je to někdy za trest něco do nich nacpat 😀 😀 bazén máme taky vyzkoušený 😀 😀 pa

gammaray
12. črc 2011

@lenca78 tak na ten den,kdy budou spát,se těším také...asi se pak od radosti opiju 😀 😀 ještě tedka si vesele skáčou v postýlce a mm se s něma nervuje 😝 jinak,já jsem děti v noci krmila jen do cca 4 měsíců,pak mi flašku-um ,později ty kaše, už odmítaly.krupičku třeba -nikdy...jé když si vzpomenu na to krmení těch různých mixů,brrr...jídlo bylo všude ,jen ne v puse 😀 a takové jedlíky mám pořád...nejraději mají čerstvou zeleninu a ovoce.ale hlavně,že prospívají,na tříleté prohlídce váha -výška v normě.
a ty neboj,třeba se holky spinkat brzy naučí 😀 😀

lenca78
13. črc 2011

@ahojkyy
@gammaray Tak to ja mam nejake pirane, ony by proste jedly porad, jen se k nim priblizim a uz se mi vrhaji na prsa. Pily by snad porad, prikrmy sbasti taky bez problemu. Dnes dopoledne budu zkouset jablecnou presnidavku s piskotem, tak jsem zvedava🙂

gammaray
13. črc 2011

@lenca78 no moji prsa zase nechtěli-nic z nich totiž neteklo 😀 😀 snažila jsem se měsíc a nic,tak pijou(doted na snídani) nutrilon.ty jsi dobrá,že furt kojíš,aspon ušetříš 😀 😀 přesnídávku si holky určitě dají,piškoty jsem měla vždycky dopředu pomleté na mlýnku a když měli náladu,snědli 😀 kolik ti už teda váží,když jim tak chutná?já jsem ráda,že od mala chcou aspon polévku,ikdyž mám spočítáno,že od ní z kuchyně i 10krát odejdou do pokoje se kouknout,zda se něco neděje. 😀

lenca78
13. črc 2011

@gammaray Tak presnidavka byl velky hit, dokonce bez piskotu jim to smakovalo vic nez s tim piskotem 🙂 asi ji zaradim jako pravidelnou dopoledni svacinku 🙂
No jenze jako obvykle chteli i po presnidavce prso... Mam fakt nejake jedliky. Vazily 7 kg pri sedmimesicni kontrole cca 14 dni zpatky, nato, jak byly nedonosene, docela solidni vaha 😀 Zacinam jim rikat "otylky" 😀 I kdyz porad asi lepsi kdyz ji, nez kdyz neji.

gammaray
13. črc 2011

@lenca78 jé,no to jsou vážně pěkní buclíci 😀 😀 znám tě z diskuze -DV a vím ,že se narodily nedonošené.moji měli při šestiměsíční kontrole 7 a 7,5 kg.tedka ve třech letech mají 12 a 13 kg.tichou a klidnou noc přeji 😀 😀

ahojkyy
15. črc 2011

ahojte. Tak sa pridávam k "Vojtovkám". Inštruktorke na bazéne sa nezdal malého záklon, tak sme dnes boli u fyzioterapeutky. Nič patologickéh, ale vraj mu to môže len pomôcť, klasika.. tak každý týždeň tam budeme chodiť. Vraj mu to môže urýchliť lezenie. Zistila som, že robím chybu, že dávam malého na postel, manželskú, ktorá je v porovnaní s podložkou u fyziot. mäkká a drobec úplne inak reagoval. Skoro sa mi u nej plazil / liezol, doma som to u neho ešte nevidel.

Idem Vás dočítať, zatím ahojky. ahojkyy

lenca78
17. črc 2011

ahooj holky, u nas nic noveho, nejak jsou ty dny jeden jako druhy. Rada bych napsala o nejakem zazitku, ale nejak neni....

@ahojkyy tak taky vojtovka? nevim, jestli gratulovat nebo litovat, za me jednoznacne lituju, ja to nesnasela. My mame uz 3 mesice pauzu, takze super🙂

ahojkyy
17. črc 2011

@lenca78 - ahoj. No začínam o tom uvažovať, či do toho naplno ísť, alebo prestať. Malý sa mi totiž po cvičení resp. bezprostredne pri:

1. vyprázdni, proste sa mi vykaká.. je pre mna strašne pozoruhodné, že tlak na nejaký bod toto spôsobí
2. neplače pri cvičení, ale celý deň po ňom.

Mala si rovnako takéto reakcie?
Ty už necvičíš? Myslíš, že to cvičenie Vám pomohlo?

dík
ahojkyy

lenca78
17. črc 2011

@ahojkyy psala jsem vam, proc jsem skoncila? o te zlomene rucicce? mozna ne, protoze jsem se to dozvedela, kdyz jsem byla u rodicu. Ja jsem s vojtou prestala nekdy v kvetnu, holky vrestely, jen co jsme se objevily ve dverich (to jim teda zustalo u vsech lekaru, staci je svleknout a jeci, delaji to i doma), nedalo se s nima stejne cvicit, tak nam dala pauzu do konce kvetna a ze se mame ozvat koncem cervna. No a to mi akorat volala sousedka, co k te same chodi taky, ze jejimu malemu zlomila rucicku. Ja jsem se rozhodla, ze uz me tam nikdo neuvidi. Zuzka je sice trochu opozdena, Stepanka se pretaci na brisko uz mesic, Zuza posledni tyden, ale dela to taky. Naopak peruje na kolinkach a jde do kleku casteji nez Stepka. Proste kazde miminko je jine, nekdo dela neco drive a nekdo pozdeji. Ja tam chodit nebudu, pokud se Zuza neopozdi treba o tri mesice, ale to zatim nenastalo.
Jinak holky brecely nekdy pritom, nekdy az potom, vetsinou se mi nekolikrat pocuraly i pokakaly. To je asi normalni.

ahojkyy
17. črc 2011

@lenca78 no ked to citam, je mi až zle.. samo to hraje k tomu, že tam viac nepôjdem a na malého nešahnem. Trápiť ho a pritom má normálny vývoj, nevidím dôvod.
Zlomená ručička, áno?
No tak ja som sa dívala teraz, tak to môžu robiť skončení fyzioterapeuti, nepoviem z lekárskej fakulty, ale ak to dostane fyziot. z našej fakulty tak to nič moc kvalita - máme tam aj takýto obor. A okrem nich to môžu robiť aj vyškolení nevysokoškolskí vzdelaní ľudia, ktorí absolvovali len kurz za pár desiatok tisíc. Tak sorry, ale takýmto ľudom ja svoje dieťa nezverím do rúk.

tak dík, dobrú noc, idem ľahnúť, lebo drobec vstáva o 6ej predsa 🙂 😎

lenca78
19. črc 2011

@ahojkyy no ja bych to zvazila, driv jsem chodila, protoze jsem se bala, ale pak jsem doma vubec necvicila a stejne jsem byla pochvalena za pokroky🙂. To cviceni je urcite dobre, ale ja si myslim, ze ted na vojtu zenou snad kazdeho a pritom staci par tydnu pockat a miminko to dozene samo. A po te zlomene rucicce me tam hned tak nikdo neuvidi.

nana.76
19. črc 2011

@lenca78 četla jsem tvuj příspěvek a vubec si nemyslim že by tvoje zlatíčka byli opožděne ba naopak jsou moc šikovne.moje Terka se začala otačet až ted a věř mi jak už jsem stresovala když jsem viděla jak děti ještě mladší než je ona dovadi,plazi se a pomalu stoji na nohach 😉 ja myslim že Vojtovka je dobra,ale ja bych tam taky jen tak nešla.raději pomaličku trenujeme doma otačky a pomalu ji to jde.A stejně se otočí na bříško jen když ji opravdu něco zaujme třeba ovladač na telku 🙂 Takže už vim že každe dítko ma svuj čas 🙂 Přeji hodně zdravička a posilam velky obdiv jak to s dvojčatkama zvladaš.Ja mam ted Terku nemocnou a fakt mi to stači a kdyby to mělo byt dvakrat tak potěš ban bůh 🙂 měj se

ahojkyy
19. črc 2011

@lenca78
@nana.76
ahojte. No Tomík sa otočí ihneď ako ho položím na postielku. Nemá s tým problém. Vlastne je permanentne na brušku.
Rozhodla som sa, keďže sa "bavíme o kvalite prevedenia pohybu" a má to takéto "vedľajšie reakcie", že to cvičiť jednoducho nebudem.

Inak dnes posledný prevenar a chcem šupnúť aj tuberkulózu, bojím sa, že to schytá. Dá sa od pol roka. Dávate ju, baby?
A máme 7790 g a 71 cm ako polroční. Hlavička myslím 41 alebo 43 cm. A vraj môžem dať jogurt a tvaroh, ale to zrejme trochu prestrelila Dr. ... no comment.

Pekný večer
ahojkyy

lenca78
19. črc 2011

@nana.76 jee, tak to jsem rada, ze holky nejsou tak moc pozadu. Ja to porad resim, ale ted jsem se uz trochu zklidnila 🙂 Hlavni prece je, ze to miminko udela. A jak pises, Zuzik se zacal otacet jen za necim opravdu zajimavym. Ted se otoci hned jak ji dam na zadicka 😀 Jak se ty deti meni.
S dovjcaty je to vetsinou ok, dokud neni nejaky problem, jako dnes - obe se mi prokajdily 3x skrz na skrz, prala jsem dvoje povleceni v postylce, deku na hrani a potah na kocarek (maji uz nejake male plenky, koupim uz 4). NO a pak odpoledne mi obe dve vyhodily obed, takovou savli jsem jeste nevidela. A opakovalo se to pri dalsim kojeni, poblindily snad uplne vse, pracka se u nas dneska jeste nezastavila. Tak zrovna dnesni den stal za prd. Ja jsem total grogy a jdu spat 😀

@ahojkyy Hele, ta nase Dr jim dovolila rohlik uz pred mesicem - no nevim jak vy, ale holky se s nim trochu dusi 😀 😀 TBC bych taky chtela dat, jeste jsem se ale na to neptala, mame za sebou zatim jen 1. hexu a 1. prevenar, tak jeste musim chvili pockat.

ahojkyy
19. črc 2011

@lenca78 - ahoj. ano, hexa ma prednost, ak ste zacali prevenar, tak to iste, uz sa to dokonci. Ono sa to proste moze ockovat po polroku, ked neboli hned v nemocnici. A je to vraj setrnnejsie.
No hold doktory. Co clovek, to nazor. Ona je taka pohodova, no ale dnes to trochu prehnala, no.. jogurt. A tvaroh. Vraj kludne pridat za lyzicu do predsnidavky. Ta trosku skoro. Mozno sa pomylila, ked videla tie miery "rocneho dietata" 😀

K dnesnemu dnu - ked sa dari, tak sa dari, ked ide, tak ide. Tak nech sa Ti to neopakuje.
ahojky, ahojkyy

ahojkyy
20. črc 2011

tak si predstavte, mi teplotujeme a spíme, po prevenari 13ke.. prvé dve nemal takúto reakciu, teda 2. vakcínu mal s hexou.. tak neviem z čoho ležal, skôr z hexy.. ale teraz Nečakala som to, no.. snáď bude skoro fit.

ahojkyy

lenca78
20. črc 2011

@ahojkyy Holky mely obe po prevenaru horecku, dokonce den a pul, porad pres 38?5 a to i po nurofenu. Ale do 48 hodin byly fit. Tak at se toho taky rychle zbavite. A mela to i segra, teda jeji malej, po hexe nic a po prevenaru ano.

ahojkyy
21. črc 2011

@lenca78 - ahoj. No nám sa to točí kolo tých 37 - 37,5, ale v takomto počasí vlastne nemôžeme ani von. Rovnako plávanie som samozrejme zrušila.
Už mi dochádzajú zásoby jedla a manžel je na dva týždne preč.. tak neviem, budem ho musieť vytiahnuť minimálne do obchodu. Myslíš, že by som na takú teplotku mohla dať čípok? Že by mu to pomohlo? Asi je to ešte skoro, no..

lenca78
21. črc 2011

@ahojkyy ja bych jeste pockala, to neni zas takova teplota. A do kramu musis dneska? Zitra ma byt lepsi pocasi a i maly bude v poradku, uvidis.

My dnes zase odjizdime,tak jdu opet balit tasku, v nedeli vybalim, v pondeli vyperu, v utery sklidim a ve ctvrtek muzu nanovo. Ach jo. To zas bude prace.

ahojkyy
21. črc 2011

@lenca78 - akoby som hovorila o svojomprograme 😀 stačí mi zajtra. Počasie som nevidela, správy netuším kedy už vobec chodia :D tak dík za info. Pekný oddych u rodičov. ahojkyy

lenca78
24. črc 2011

@ahojkyy Ahoj, tak jsem zase zpet doma, tentokrat to bylo velmi narocne, na me moc lidi (byl tam i stryc s tetkou, bratranci s pritelkynema, segra s manzelem a deckem, my s holkama, nasi a manzel jeste dostal super napad pozvat k nam i tchyni....... 😠 Ale hlavne ze jsem zpatky doma.
Jen mam zas horecky, dalsi zanet v prsu. Ja se z toho uz zblaznim.

A novinka - v utery mi dorazi parni hrnec 😀 Pak napisu, jak se mi v nem vari.

ahojkyy
24. črc 2011

@lenca78 - no chudatko, to ja sa len z tchyni trasiem, ako pojdeme cez leto na Slovensko. Uz teraz to vidim, si to viem predstavit.. celkovo sa na tie "navstevy" a SVK tesim..
Uvidis, s hrncom budes spokojna. Len pre miminko var dlhsie, aj hodku, nad predpisane casy. Lebo inak Ti ostanu kusky pri mixovani. Vlastne Vy uz asi aj zacinate kusky, nie? Ci im este budes mixovat?
A aky si si objednala? Ja teraz lutujem, ze som nevzala lacnejsi. Mánzel nie je doma a nam s drobcom by stacilo aj menej a aj nad sebou, tie vypary by mi nevadili. A mozno by som zase lutovala a nadavala, ze nemam tento. No daj vediet 🙂 ahojky

lenca78
24. črc 2011

@ahojkyy no byl to zazitek 🙂
Jinak hrnec jsem vzala prave obyc maly a laciny. Sestra ho ma taky a vyuziva jen jedno patro, kdyz jsou doma s manzelem, tak si vari zeleninu najednou i ve druhem patre. Ja mam neco podobneho od Tefalu. Proste si pres den budu dela dole jidlo holkam, nahore sobe anebo zvlast, kvuli ruznym casum.
Kousky zatim taky nedavam, dusi se mi po tom, takze porat poradne mixovat.
My ted jime vsichni hrozne monotonne, cuketa, lilek, brambor , mrkev, ryze, cerv.repa. Maso jim moc nejede, to jentak 2x tydne, 1x zloutek.Na zahrade ted mame cukety, tak tu maji kazdy den, co s tim ma porad clovek delat, mne uz taky smazena cuketa leze krkem 🙂

ahojkyy
24. črc 2011

@lenca78 - ahoj. Ja som cuketu este nerobila. Ako sa to robi normalne povarit ako ostatnu zeleninu? Ked ta cukina v obchodoch je vsetka taka makka, ako by uz polohnita, ani neviem, ci taka ma byt, alebo maju o nicom zeleninu.
akykolvek parny hrniec je podla mna lepsi co sa tyka uchovania vitaminov. Super rozhodnutie! 🙂 Tak daj vediet, ako Vam to z neho chutilo! Idem si lahnut, aj Tebe dobru noc. Aj Peti, ak by zabludila - uz by sa tu mohla ukazat..

ahojkyy

lenca78
25. črc 2011

@ahojkyy Preju dobre rano 🙂
mas pravdu, ze ty cukety v obchode jsou takove trochu mekke. Asi je to zelenina nic moc, ale co nadelas, ono je to asi sevsim. Ja uz to tak neresim, co obcas dam holkam do zeleniny kureci maso, to taky asi neni nic moc, cpou je antibiotika a ja nevim cim vsim, aby bylo kure co nejvetsi. Tak holt i ta zelenina asi za moc nestoji.
Dela se to stejne, jen z prostredka vykrajuju seminka, kdyz jsou velka, aby holkam nezaskocilo. Cuketa jim hrozne moc chutna, i lilek. Je to takove bez chuti.

A na ted hrnec se moc tesim - je porad premyslim, cim to je, ze se uchova vic vitaminu nez pri normalnim vareni. Vzdyt para ma prece vyssi teplotu nez kdyz jen varis zeleninu ve vode.

@petulke Peto, kdepak se nam toulas? Na dovolene?

ahojkyy
25. črc 2011

@lenca78 - no ano, prehnane to neriesim, nad vela veci sa musi clovek povzniest, inak sa zblazni.. ale zase zhnitu zeleninu mu nedam.. nemam s cuketou skusenosti, preto som sa opytala, ci je to normalne, alebo to ma byt take makke.
V pare sa Ti nenarusi natolko struktura ako pri vareni vo vode, aspon tak uvadzaju odborne aj vedecke publikacie - uchovanie vitaminov o takmer alebo i viac ako o polovicu v porovnani s varenim. S vynimkou vitaminu c, ktory sa nasledne pridava, ten ide tak ci tak mimo. Preto ja osobne davam ovocie surove, na jemnulinko nastruhane, drobec to uz v pohode zje. Od zaciatku som to tak skusila, s vynimkou hotoviek, samozrejme. Ale zase - chyba tam ta supka, teda najviac vitaminou a hlavne vlaknina.. ale tym by sa zadusil.
My mame uz tyzden teploty, zvysene.. nevieme sa toho zbavit, dnes som mu dala cipok, tak uvidim, ci to klesne. Nema vela, 37,5 - 38, rano 37.. ale ma sklenene ocicka a len by spal. Chudacik moj. Dr. mu zobrala krv z prsta, ale vysledok bol negativny, tak nam len poradila, ze mozno potrebuje pomoct nejakym "znizovacom teploty", tak mu mam supnut. Dala som mu len polovicku, tak snad zaberie, v boji s virusom - asi. Drz palce. ahojkyy

lenca78
25. črc 2011

@ahojkyy teda ,vy mate takove trapeni, tak at je brzo lepe. Drzim palce. A diky za to vysvetleni s tou parou, moc se tesim.

Jinak ja mam podezreni, ze maji holky alergii na kureci maso. Zatim pokazde se mi hrozne poblinkaly. Prikrm v pohode sni a za dve az tri hodiny se zacnou jakoby dusit, kaslat a za chvili to z nich lita. Dneska to bylo nejake narocnejsi, Zuzik to vdechla a litalo ji to i nosem, nemohla se delsi dobu nadechnout, az jsem z toho zacala rvat ja. Chudinka plakala a tekly ji slzy, nevedela co se deje. Skocim se zeptat doktorky, protoze dalsi kure jim uz asi radsi nedam. Ale zloutek snedly v pohode. Tak nevim nevim. Nebo toho masa davam moc???

ahojkyy
25. črc 2011

@lenca78 - staci, ked das polovicu polievkovej lyzice. Zhruba tolko je v prikrmoch v hotovkach. Max. sa pise 1 polievkovu lyzicu, mne sa to zda tiez vela.. neviem. Asi by som im na Tvojom mieste skusila dat mensie mnozstvo, co to urobi. Pripadne sa spytaj tej Dr. Tiez som rozmyslala, ci Tomik nereaguje na tie prikrmy, ako som mu zacala vyvarat. Uz si nahovaram, no. Idem ho prezliect, urcite bude mokry.. a spinkat. Aby som sa rano "vladala hrat" 🙂
ahojkyy