IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
9. srp 2011

@lenca78 - nie nie, myslela som napr. na hracej deke ho posadim a on si sedka a snazi sa balancovat. Uz nepotrebuje oporu, len sa sem tam o nieco opriet, obcas si sedi - sam. Len ho tak pridrzam. Len si myslim, ze to nie je spravne, ze sa tym zbrzi vyvoj. Na co by liezol, dvihal sa, ked ho tam posadim.. neviem, na druhej strane je velmi snazivy. Dnes sa plazil po metrovom macovi hore :DD tahal sa nanho :D
Tak ci tak to asi uz nezmenim, lebo to uz vyzaduje. Tym ze som mu to ukazala.. Idem lahnut, pekny vecer prajem. ahojkyy 🙂

lenca78
10. srp 2011

@ahojkyy jo takhle, tak to ne. Ja je posazuju jen na me. Jinak doma na zemi si jich nevsimam - nestiham 🙂 Polozim je na zem a ony si tam delaji, co zvladnou samy, takze se pretaceji, hrabou k hrackach, kdyz se mlati, tak je rozdelim, kdyz spadnou, tak pochovam a zase vracim na zem. Ale Zuza uz leze taky nahoru :( Nevim, co s tim delat, tohle nechci 😀 Kdo ji ma porad sbirat 😀

ahojkyy
16. srp 2011

@lenca78 ahooj. Zijes? Ja tu mam bratranca zo Slovenska, tak sa ozyvam po menej. Dnes sme boli na bazen, je to fajn mat takto volny bazen len pre seba. Tomik si to fakt uziva. Tak sa ozvi, jak sa Ti dari. Zatim ahojky. ahojkyy

lenca78
16. srp 2011

@ahojkyy
@petulke
ahooj holky, zdravim ze Sumavy, hlidam barak rodicu a je to sila. Mam na starosti krome dvou deti - jedno lezouci a druhe plazici - tri psy, babicku a manzela. Varim kazde rano pro holky a pak pro nas tri, do toho neustale venceni. Manzel to pojal jako ze je na dovolene 😀 Ja jsem sedrena 😀 Je to fakt sila, jedno lezouci dite jeste jakz takz zvladnu ,ale dve??? Pomooooooc 😝 😝 Neda se to vydrzet psychicky ani fyzicky. Manzel mi pomaha behem vareni, ale pak je to hned zase na me. Holky porad neco zkousi a lezou nahoru a pak padaji a rvou. Kdyz jsou nahodou nelezouci, tak se mlati hrackama a zase rvou. Vcera jsem mela super napad, vzit holky na chvili ven na deku - no tak debilni napad uz dlouho mit nebudu. 😀 Rozlezly se mimo deku, Zuza spadla pusou na dlazbu - prelezla z deky kus travniku a nez jsem si toho vsimla, spadla. Stepku zase stipla vosa do brady, tak jsem male s ni jela na pohotovost. Muzu se ja nezblaznit? 😀 Asi mi konci internetovani, je to fakt zahul....

ahojkyy
20. srp 2011

@lenca78 ahojky. No, casu je cim dalej tym menej, ja som tiez mimo. Ked chces k tomu drobcovi aj co to urobit v byte, uvarit, ja este do prace, tak je to makacka. A co ty este s dvoma..
Tomik zatial nelezie, len sa toci kolo vlastnej osi a plazi. V choditku sa naucil pohybovat "chodit" tak ma sleduje vsade po byte 😀 Inak nic noveho. Skusila som kralika a isiel na dracku 🙂 Cvikla - cervena repa mu nechutila - nic moc. Tiez ti pchaju ruky do tanierika a jedlo mas vsade? Ja ho prezliekam vkuse..

ahojkyy

lenca78
21. srp 2011

@ahojkyy je to makacka, co? Ja se kazdy den nestacim divit. To co dela Tomik, dela zatim Stepanka. To ti je takova pohoda, neleze zatim do vysek, kde hrozi ty pady. JInak je to fakt sila, co ta Zuza vymysli, je sama modrina. MOhla bych cely byt olepit molitanem a stejne by podle me neco vymyslela a to by praktikovala. Klobouk dolu, jestli jeste delas neco do prace, ja nezvladam ani poklidit a uvarit. Ted me ceka jeste vareni za zitra, jestli chci neco jist :(. Hruza, kdy budu spat nevim.
Jinak u nas repa vede, holky ji milujou. maso tolik ne 😠 A neboj, ja krmim obe holky najednou, takze jidlo lita fakt vsude. Prevlikam i sebe 😀 Mej se hezky

ahojkyy
21. srp 2011

@lenca78 ahojky. No tak ja som dnes slavnostne vybrala tomikovi panenku a siel z toho taky bluvanec, ale prudom.. neviem, ci mal vela, alebo co sa stalo. Kazdopadne stresy, aj s muzom sme umyvali, dokonca nam pobluval nas obed 😀 takze som ani nedojedla 😀
No jedlo je vsade. Skusila som mu dat do ruky lyzicku, ale fungovalo to len chvilku. Teraz ju hodi o zem a baci rucicku pekne priamo do misky 🙂 dve naraz chovas, ano? tak to musi vyzerat super ! 😀
Inak dik, ze si ma potesila a povzbudila, ze to bude este horsie 😀 pekny vecer. ahojkyy

lenca78
22. srp 2011

@ahojkyy ahoj, no ja te nechtela tak potesit 😀 Ale opravdu, hlidat Stepanku je ted oproti Zuzce pohoda 😀
To bliti proudem znam, holky to delaly po tom kurecim mase, strasny.
Ja holky krmim v takovych tech lehatkach, v ruce maji bryndaky, po nasazeni si okamzite servou ,nevydrzi jim ani minutu a taky plenu, o kterou se perou 😀 A i presto hrabou do misky, kdyz jsem nepozorna, tak mi vyrazi i plnou llzicku 😠 Jsou to potvurky. Lehatka peru jednou tydne a ke konci tydne neni vydet jejich vzorek, jak jsou zapatlany 😀

ahojkyy
22. srp 2011

@lenca78 - presne ako by si popisovala naše jedenie, no sila 😀 tá lyžička mi už veľakrát vyletela z ruky 😀 😀 A brindáčik tiež, to je v momente preč. Aj ma to naštvalo, ale predýchala som, čo už 🙂 hlavne, že mu chutí. Lehátko potrebujem rovnako vyprať :D Som myslela, že len Tomík je taký výmyselník 🙂) No ja mu dnes dávam rozhodne radšej ľahší deň, bez mäsa a uvidíme, ako bude ďalej. Každopádne je ťažko odhadnúť, kedy má dosť, či som ho neprekŕmila, lebo otvára ústa aj po zjedení dvoch misiek.. 😀

lenca78
24. srp 2011

Ahoj holky, zdravim z "vyhrateho" bytu - tyhle vedra jswou teda na zabiti 😀 Posilam aktualni fotecky

ahojkyy
25. srp 2011

@lenca78 ahojky. Tak ja som myslela, rano, ze dnes bude lepsie a uz je u toho zase hitz. Tomik chrape, dospava noc bal sa burky, tak sa chcel rozpravat 😀 Posli mi cez IP mailovy kontakt, poslem Ti fotecky, ci ho tie Tvoje holky budu chciet 😉 Inak ste krasne, vsetky tri. Bazenik na logii mame aj my. Davas im normalne vodu? Mne tam krpec mravka..

ahojkyy

lenca78
25. srp 2011

@ahojkyy tak uz ho tam mas.
Tady je ted adneska hooodne vedro, i v byte, uz se to fakt neda vydrzet. Holky s ekoupaly uz dvakrat a asi je tam dam znovu, treba se aspon unavi a pak budou chvili spat. Ja bych si dala spanek hned 🙂. Ale jak je presvedcit ? 😀

ahojkyy
25. srp 2011

@lenca78 ahojky. Mas to na maile 🙂 som stastna, ze sa mozem aspon niekomu pochvalit, aky je chudacik vychudnuty, dehydrovany 😉 😀 vid foto bazen 8 😀 😀 som sa smiala z jeho bruska, dneska 😀
No ja niekedy, ked uz fakt fakt ale fakt nevladzem, tak si lahnem s drobcom na postel a odspim, no a ked sa zobudim, tak chRape tiez 🙂 no a ked do mna stura, rypka, tak sa mu otocim chrbtom a fakt odspi. Ked je teda unaveny a ma zvykom ist o takom case zdriemnut cez den. Bez toho to nefungovalo :D Je pravda, ze Tebe by jedna uz odliezla z postele prec 🙂 Este jeden den hitz a vikend vraj ochladenie, tak je?

lenca78
25. srp 2011

@ahojkyy no tak to by u nas nefungovalo, ja mam proste skoro porad alespon jednu vzhuru 😠 Ale nevadi, ja uz jsem si zvykla. Ted uz obe spi jako drevo, ale cekam za chvili rev a poptavku po prsu, pak dalsi kolem 2 -3 a pak kolem 5-6. Porad ji 3x za noc, nepomaha nic. Asi jim proste jidlo pres den nestaci a tak si to davaji v noci 😀 😀
Jinak nase Zuza je taky takova chudinka, mrkni na fotku bazenku - ta jeji prdelka a "stehynecka" - krasa 😀

Na vikend se sice ochladi, ale jedeme ke tchyni - no comment 😢 a pristi patek chce prijet ona k nam 😠 😠

ahojkyy
25. srp 2011

@lenca78 ty tak to poteší, dva vikendy za sebou. Asi by ma slahlo. Aj ja som tu mala tu moju, nestihli sme navstevu Slovenska, tak sa dotrepala ona, ale len na par dni nastastie. A dalo sa s nou, no.. ono ked ich clovek vidi trikrat do roka a ma ich tisic km od seba, tak s nimi vyjdeme, ze? 😉 😀
3x za noc? To Tomik ked sa mi budi 1x v noci, tak uz rozmyslam, cim prikrmit. Co im davas vecer jest?
ahojkyy

lenca78
25. srp 2011

@ahojkyy tak ja nemuzu spat, jak s evzdycky dozvim o navstevach tchyne, nastvu se a pak z toho nespim. Jsem blba. Nejenze si tim nepomuzu a jeste budu zitra unavena :(. Jinak my ji ted avidime nejak casto, min. jednou mesicne.....

A ja nevim proc holky vstavaji trikrat v noci, to je minimum. Ony se hodne budi navzajem a proste porad ji co tri hodiny, nechapu. Maji maso zeleninovy prikrm nekdy po obede, kolem 2-3, dopoledne maji ovoce. Vecer obcas dam pred kojenim kasi, obcas nic a stejne proste porad vstavaji. Nevim, jak to odbourat.

ahojkyy
26. srp 2011

@lenca78 no tiez by som skusila kasu a napchala ich za tym vodou, cajom, aby ich nesmadilo - zizen. A nasledne este dokojit.. ak je to teda mozne, mne Tomik po kupani "vecera" asi dve hodky celkom. Zbasti co vidi mna, potom svoju kasicku, v postielke materske mlieko.
Ale teraz to asi odchytal od Tvojich holiek, v noci dvakrat vstaval. Cely spoteny. Mozno je to tym horkom, no..

Idete do bazenika? Vedro, co?

Tchyne no comment. Hruza. Lutujem Ta, nejak to zvladni s prehladom, nadych a kasli na nu. Proste sa venuj holkam. Ja si vzdy poviem, ze ti dvaja, ona s manzelom, si vystacia aj sami 😀

lenca78
28. srp 2011

@ahojkyy jak jsi dopadla s kasickou na noc? U nas sice jim chutna, ale vysledek prospane noci ne 😀 Ony se toho prsa proste nevzdaji, ja je budu kojit snad jeste v 18 letech 🙂))

Navstevu jsme vcera zvladly a cekam me teda v patek znovu. Bohuzel se tomu neslo vyhnout 😠
Preji hezkou nedeli.

petulke
28. srp 2011

Ahoj holky, tak já jsem tady měla na prázkách nevlastní dceru od Petra, tak jsem měla docela honičku.
Leni bud ráda, že Vám jde kojení, holky aspon budou mít pořádnou imunitu. je to fakt super, na to že máš dvojčata a ještě kojíš, počkej určitě je budeš kojit do dvou let.
Holky co je u vás nového?
Ahojkyy, jak to máte s plaváním? My jdeme zítra poprvé, ale myslí že to zvládneme najedničku, nebo jak byly ty úmorné horka, tak jsme nelenili jeli se do bazénu vykoupat k dědovi. Aničce se to líbilo.
Jinak Anička vstává už na nožky a vstahuje ručičky, že chce zvednout na ruce. říká máma, bába, táta, gaga. už je doma nějak víc veselo, musím jí mít pořád na očích nebo je jako tajfun. Lítá po bytě jako motorová myška... 😅

lenca78
28. srp 2011

@petulke Jee, ahoj Peto, to je dobre, ze jsi se ozvala. Anicka je moc sikovna. Zuza taky vstava na nozicky, to je des, protoze pak taky pada 🙂)). Ma hlavu jednu modrinu 🙂. Nestiham ji chytat. Anicka taky pada nebo uz udrzi hezky rovnovahu? Jinak holky jsou proste pirane, ony me jednou sni.

petulke
29. srp 2011

chjo, holky tak termin plavani se odklada, napsali mi sms, že do konce tydne mi pošlou nový termín ☹ a já se tak těšila. ale nevadí, no... taky má anička hlavu samou modřinu, všude se sní o něco praští, ale to asi patří k tomu, na rovnem povrchu má krásnou rovnováhu a le na matraci v postýlce, sebou klátí 😀

petulke
29. srp 2011

Leni opravdu jsem měla ty prázdniny tak nabité, že jsem to nestíhala a byla jsem ráda, že jsem si odpočinula.

lenca78
30. srp 2011

@petulke
@ahojkyy Ahoj holky, jdu jen pozdravit, jsem total grogy. Holky byly vcera na Prevenaru, maji teploty a jsou extremne urvane. Ach jo. To je prace, nic je nebavi, jsou takove jako opuchle :(

Peto, hlavne, ze sis ty prazdniny uzila. Ja si dnes uvedomila, ze uz je po prazdninach :(. Skoda. Asi si jich priste budu vic vazit, ted uz to zacne, oblekani deti a tak. Jsem zvedava, jak tu zimu prezijeme, holky uz budou pomalu chodit, byt jim bude maly a venku bude blativo. Budu muset asi najit nejake detske centrum.
Kam vlastne holky vsude chodite krome plavani?

ahojkyy
31. srp 2011

@lenca78
@petulke
ahoj baby. Tak sorry, sa ozyvam po menej, ale som uplne mimo, citim sa strasne unavena. Tomik by sa len nanasal a travil cas so mnou, nejak nevydrzi byt sam, obcas ano, ale dnes bol teda nalepeny cely den na mne.
Lenca, Prevenar mi nespominaj, po jeho par dnovej reakcii sme schytali 6. nemoc a tie horucky. nech Vam to rychlo prejde. Je to svinstvo tie vakciny, ze?
Peta, plavanie ok. od septembra nastupujeme na dalsi kurz, drobec si zvykol, tesi sa. Anicka je uz dost velkam bude sa jej to pacit. Snad len niektore deti nerady plavaju na zadach a potapaju sa, ale to je individualne. Daj vediet, ako ste si to uzili 🙂

ahojkyy
31. srp 2011

@lenca78 uprimne, okrem bazenu nikam, na prechadzku kolo sidliska alebo na nakup.. a je casu na viac?

lenca78
1. zář 2011

@ahojkyy
@petulke Holky, zdravim po ranu. Je to cim dal tim narocnejsi, ze? Ja se nestacim ani otocit, Zuzka si porad stoupa a porad pri tom pada, tak u ni jsem behem minuty snad trikrat. Do toho Stepka si zkousi sedat, vetsinou taky blbe a taky jeci. Hrozny. Spi mi poradne jen v kocarku a jeste musim jezdit, tak to si taky neodpocinu. Proste prava materska dovolena.... 🙂 Ale je to super, mit dve, holky si docela vyhrajou, maji tu svoje krabice, vzdy si to vyndaji a hraji si s tim (nez zacnou vymyslet nejakou kravinu typu stoupnu si a sednu na segru 🙂. Docela to zacina byt sranda. Jen to teda je narocne. 😀
Preju Vam krasny den, ja mam naladu na prd a zitra dorazi tchyne .

petulke
1. zář 2011

Ahoj holky, tak u nás je to podobné, vubec nestíhám net, nebo najít si chvilku na úklid je vzácnost, protože se musím věnovat malé, poněvadž je pořád na nohou a už mi chodí kolem nábytku. Když už je unavená tak má horší stabilitu a padá na čumáček, to vím, že je čas spinkat a já jdu dělat věci okolo. Jinak u nás je také centrum pro matky, zkusím tam zavolat a uvidíme, ale jestli to bude v uterky tak je smula, to budu mít školu. Teda sama nechápu jak to zvládnu se ještě při tom všem učit 😕 no pak už si dám jedině asi odklad.

ahojkyy
3. zář 2011

@petulke
@lenca78

ahojte. Tak my sme dnes oficialne zdvihli prdelku a sme na 4 🙂 zatial sa tam Tomik kyvka a zase prejde na brusko, uvidime, ako mu to pojde dalej 🙂 velky den, no 🙂 🙂

Peta, Tvoja Anicka je fakt hodne dopredu. Ja som myslela, ze lezenim budem mat menej prace, ze sa "vyhraje", ale ako to po Tebe citam, tak asi nie celkom 😀 Co plavanie?

Lenca, mas pravdu, su dve a pohraju sa. A mas to za sebou, my by sme chceli este jedneho zbojnika 🙂 len hold, kedy sa to podari. Manzel veri a ja som zacala vkladat veci do bazariku, lebo budu prelezane, kym pride bocian.. 😕 😀 Jak tchyne, zije este? 😀 😉

ahojkyy

lenca78
4. zář 2011

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, nejak nemam zadne novinky, krome toho, ze dnes jsem se zase hezky zapotila, jak bylo vedro.
TOmik je sikovny, ze uz je na 4, ane na Anicku fakt nema 😀 Je jak z rychliku. No Zuza teda stoji a zacina obchazet nabytek... Taky trochu brzo, halvne kdyz ji srovnam se Stepankou, ktera se porad jen plazi a peruje na 4, ale neleze. Zitra nas ceka neurolog, holky drzte prosim palce, ale uz vim jak dopadneme. Zuza je moc napred a Stepka pozadu a hura na vojtovku 😠

ahojkyy
4. zář 2011

@lenca78 no nazdar, vojtovka.. no Anicka je fakt rychlik. A Zuzka Ti uz obchadza nabytok, ano? super 🙂 jak to stihas? a co tchyne, aspon trochu pomohla?
Inak my tiez nic noveho.. ved v tom horku sa ani nic moc neda, vyliezli sme von vlastne pred kupanim. Akurat ze som vtiahla drobca prvykrat na ihrisko, tak sme sa trosku hojdali a tocili na kolotoci, kukal jak puk 😀 😀