IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
18. zář 2011

@lenca78 špeciálny pokoj pro tchýni je dolezitý, hlavne nech má kvalitný zámok a kľúč, aby sa cítila bezpečne - bude ju možné zamknúť 😀 Vianoce nehrozia, to sú len jej plány, rada si ich užijem sama 🙂

lenca78
19. zář 2011

@ahojkyy 😀 😀 😀 To bude primo trezor 🙂

ahojkyy
20. zář 2011

čaute baby, tak my sme mali včera 8815 g a kričali sme na Dr. ako levy 🙂 Tomík mi tam asi niečo chytil, potí sa, kričí, fufňá, má plný nosík, tak odsávame a zase kričí. Chudík sa mi až dusí v noci, jak mu to steká do hrdielka. Odsávam, dávam kvapky, dvoje.. klín má pod hlavičkou v postielke, prezliekam spoteného.. čajíkujeme čajíkom na nachladnutie. Teplota skor len zvýšená mierne, asi z tých dutín. Poradíte čo ešte?? Čo Vy???

lenca78
21. zář 2011

@ahojkyy ahoj, no to je mi lito. nic jineho me nenapada. Delam to same. Jinak ja mam zase zanet prsu, horecky, dneska to musim nejak prezit a pak uz snad bude lepe .(.

PS. vaha krasna 🙂

ahojkyy
21. zář 2011

@lenca78 no chyti kazdy blud, co prejde okolo. Neviem, po kom ma taku imunitu, asi po manzelovi, on je furt takyto chorlavy, jak je vytazeny. Teplotka i sopliky sa statocne drzia. Neviem, ci ma vyznam ist k Dr., zavolam jej asi, ci je to potrebne alebo nie, zase tam nieco dalsie schytame, nebezpecna navsteva no 😀 Kazdopadne bazen dnes pada, idem ho omluvit.
Ten zanet je otrasny. Ja pomalicky odstavujem, uz odsavam len na obed a pred spanim, takze ma ranne mliecko,davku, potom jogurtik, ovocie, zeleninu s masom, no a poobede uz davam len UM z flasky a kasu s UM. Mozno som to skoro vzdala, ale zrazu mam tolko casu.. nechapem. Snad mu to pomoze, teraz ked ochorel, aspon ta jedna davka, no. Tak zatim 🙂

lenca78
22. zář 2011

@ahojkyy ja ti nevim, jestli to kojeni ma takovy vliv na tu imunitu. Ja kojim plne a rymu maji taky. A vem si Peti Anicku, ta kojena neni a nepsala, ze by byla nemocna. Tak to jenom tim asi neni.
Holky rymuji primo silene, v utery prisla na navstevu kamaradka s dvema klukama, asi po pul hodine jse msi vsimla, ze maji rymu jako tram, rikala, ze jim odsava co hodinu .V tu chvili jsem myslela, ze ji zabiju, ted to maji uz i holky 😠 Ja mam zanet, protoze jsem holky prestala kojit v noci, vzdycky, jakmile zredukuju kojeni, do 14 dnu dostanu zanet. Vysadila jsem ted jedno nocni a je to tady....
Tak se mejte hezky.

ahojkyy
22. zář 2011

@lenca78 - tak jedine odsat, no a vzdy menej a menej a nakoniec vobec. Proste spomalit to znizovanie odsavania. Ono predsa len holky ked su dve, vytiahnu Ti viac ako Tomik, tak mozno by to takto chcelo pomoct. Sama neviem.
No sopliky sa nadalej statocne drzia. Tiez Ti tak vrestia, ked im odsavas nosik? Tomik to uz aj vzdal, len krici mam mam mama, chudacik. Odsajem a stale sa nadychne a ma tam sopliky. Nechapem, neviem, co s tym. Dr. povedala, ze to do vikendu / po vikende prejde, tak ak nie, mam sa za nou zastavit. Alebo ak by hlieny boli zelene, ale su priezracne, tak v pohode. Myslis, teda, ze to niekde chytili, ako Tvoje od tych kamaratkinych? Ja som si nadavala, ze som ho slabo obliekla..
Neviem, aky je vztah medzi kojenim a imunitou. Malo by to pomoct. A s Petou je to pravda, ale zase moze mat lepsiu "geneticku vybavu", ze ano. Tazko povedat. No ok, idem si vycistit odsavacky, manualnu aj vysavacovu, ked Tomik vstane, aby sme mohli pokracovat :/ ahojkyy

ahojkyy
24. zář 2011

@petulke
@lenca78
halo halo de ste??? 🙂

lenca78
24. zář 2011

@ahojkyy Ahoj, ja nejak nestiham 🙂. Cely den litam s holkama a pak vecer usinam hned v osm 😀 Taky to mate tak nebo jen ja jsem takovy slaboch? 😀

ahojkyy
25. zář 2011

@lenca78 to iste lenca, vobec nic si z toho nerob. Mam na vyber, bud sa zatulam na hodku ked lahne cez den na pc, alebo uvarim, alebo uklidim, alebo si lahnem s nim.. vsetko sa neda, takze tak. Tiez si vravim, ako to mozu ostatne baby v pohode zvladat, ja nie. No pochopite? Ja nestiham nic :/ Inak my stale smrkame, ale zda sa mi, ze je to lepsie, ide to postupne von. Co Vy? ahojkyy

lenca78
25. zář 2011

@ahojkyy no ja jsem na sebe zvedava, prespristi tyden zacinam skolu a nemcinu, k tomu cviceni deti apod . Budu toho mit hooodne, nestiham poradne uklizet, pradla mame vsude silene, nechapu, pritom se cely den nezastavim. Denne varim pro holky presnidavky a zeleninu a obed pro me, zbytek na veceri manzelovi. To je cele dopoledne v tahu. Odpoledne musim vencit psa, trochu poklidit a nez se otocim, je vecer a ja muzu jit klidne uz v sedm do postele , jak jse mznicena 🙂. Aspon mi to fakt na materske utika, bala jsem se, ze se budu nudit, omyl 😀
U holek ryma ok, obcas odsaju, ale spis ne. Tak snad to bude v pohode.

ahojkyy
29. zář 2011

@lenca78 tak ako to zvladas? My nic nove, stale soplikujeme, dnes sme boli na vyter nosika, vysledky budu pondelok - utorok tak uvidime. Co Ty? Jak zvladas vsetko, co si popisala?

ahojkyy

lenca78
1. říj 2011

@ahojkyy Ahoooj, no zatim to jeste jde, mela jsem posledni tyden "volno", ale ten dalsi uz to zacina. V pondeli skola, utery cvico pro deti, streda nemcina a ockovani a kontrola 10 mesicu, ve ctvrtek rano ja doktor a vecer vitani obcanku, v patek zatim nic. Jako jestli zvladnu tohle, tak uz preziju vse. Do toho tu mam toho psa, tak opravdu nevim, co driv. Ale vcera jsem byla s kamaradkou cely den na Letne, krasa, nadherne pocasi, hezke hriste, holky se plazily v pisku a jedly kameny 😀 Ale byly spokojene a ja taky. JInak taky maji porad rymu, odsavam , ale uz to tak neresim, stejne odsaju a jen co zandam lux, uz zase chrci 😠

@petulke Peto, ty uz chodis do skoly? Jak to mas vlastne s hlidanim? Ja jsem zatim domluvena s manzelem, ze si bude brat dovolenou a hlidat, ale uvidim, jak bude vypadat po pondelku 😀

Mejte se hezky holky. Jdu zase spat, holky me vzbudily, nemohla jsem usnout a ted uz se mi zase chce.

petulke
2. říj 2011

ahoj holky, opět jsem si vtom velkém shonu vzpoměla na koníka a na Vás 🙂 , koukám, jak marodíte ☹ , tak to musím opravdu pořádně zaklepat, protože my jsme ještě vůbec nemocněly. do školy chodím každé úterky a hlídá mi moje sousedka 😖 je to dobré vtom, že všechny věci pro Aničku nemusím nikam vozit, jen to hodím přes chodbu k ní 😝 . ve čtvrtky chodíme na plavání a zatím si to Anička užívá. Tak uvidíme co bude dál. Jinak Petr nastoupil do nové práce 🙂 a neskončil na pracáku, tak jsme moc rádi. Nebo jsme pořád nevěděli co by jsme dělali, kdyby si tu práci nenašel. pořídili jsme golfky od chicca multiway 😎 , tak tu svoji malou prdelku už vozím v tom. nebo krásně vleze do kufru v autě a ještě tam klidně ktomu můžeme přihodit i tašky.pořídila jsem i zimní fusak 3 v 1 od emitexu 😎 . Snad se mi podaří prodat původní kočárek, dala jsem inzerát tady na koníka. 😅

lenca78
2. říj 2011

ahooj holky,
zdravim navracenou Petu 🙂. Ty se mas , ze mas hlidani u sousedky, ja zacinam zitra a bude hlidat manzel, docela se toho desim 😀 😀 To bude, nejradsi bych mu nechala jen jednu a druhou dala nejake chuve, mam strach, abych je vsechny nasla jeste zive 🙂

Jinak my uz taky mame golfky i zimni fusak od Emitexu. Golfky mam do auta a na cestovani, jsou fakt super skladne a maji oproti velkemu kocaru polovicni vahu, takze taky spokojenost.

Tak zitra me to ceka, uz se tesim 🙂. Jsem na sebe zvedava. Mejte se hezky.

ahojkyy
2. říj 2011

@lenca78
@petulke
caute baby, no ja si neviem predstavit tie golfky, nebojite sa, ze im bude v zime chladno? Predsa len v korbicke boli chraneni uplne, teraz v sportaku este ako tak ale golfka? Ma to tiez nejaku striesku? Asi si to len neviem poriadne predstavit.
Inak Vam drzim palce, aby ste to vsetko zvladli, teda hlavne Ty, lenca. Neboj, manzel to zvladne aj s dvoma, nauci sa. Aspon ho prejdu tie napady na muzske vylety, ked pochopi, co je to pre Teba, ked si s holkami sama. Mozno budu trosku spinave a doma bude bordel 😀 ale zive budu urcite. Aspon tak to vypada u nas, ked pridem z prednasky domov ja a hlida manzel 🙂
Preco ste zvolili emitex? ahojkyy

lenca78
4. říj 2011

@ahojkyy tak ty nase golfky jsou docela ok, prijdou mi mozna jeste lepsi nez sportak, ale ty dvojceci kocary jsou tak trochu "jine" 🙂
A ted fusak emitex se mi libil, ze se da prodluzovat a natahovat, ja ho mela uz minulou zimu, tak ted je uziju znovu. Navic jsem koupila jeste jedny fusaky do golfek, oboje si pridelam natrvalo do kocarku a myslim, ze holka zima nebude.

Skola byla moc fajn, jen to bude teda velka makacka, nevim, co jsem si myslela, ze to jako bude v pohode? OMYL 😀 Ale co, aspon budu pouzivat trochu i hlavu. Jinak budu uplne blba.

A manzel prekvapil, holky ciste, dokonce umyte nadobi a navic umyl vsechna okna.... Pripadam si jak neschopna matka, na okna jsem si nenasla cas tak dva mesice 😠

ahojkyy
4. říj 2011

@lenca78 okna ano? Posli ho k nam, u nas neboli umyte od porodu 😀 jak to panecku stiha? 🙂 u nas nic nove, uzivame si posledne slnecne dniky, je krasne, ze? Zbastime uz cely jogurt, konecne.. len potom mi vypije menej mliecka, jak casto to lenca este kojis? Peta, @petulke ako vela Ti spapa mliecka? ahojky a pekny vecer. ahojkyy

lenca78
5. říj 2011

@ahojkyy no jak to stihl nevim 😀

Holky uz taky moc mlika nechteji. Kojim je rano kolem 7, pak maji presnidavku ci jogurt s ovocem a vodu, v poledne kojim, kolem 3 hodin maji potom zeleninu s masem, v sest kasi a pred spanim kojim. Vetsinou v noci si chteji taky cucnout, tak to taky kojim. Ale nejlepe se napijou jenom v noci, to piji treba i deset min, jinak to uz flakaji, jen tak si cucnou a za minutku uz zase lezou po byte a hraji si. Tak to asi uz nepotrebuji. Nevim, Dr mi rikala, ze v tomto veku maji mit alespon 2 mlecne davky, idealne tri. Jedna je ten jogurt, druha kase a treti jedno kojeni. Tak mlika maji asi az dost.

ahojkyy
6. říj 2011

@lenca78 no Tomik mlieko rano stiahne. Cez den len ked ho "oklamem", napr. dnes zaspaval v kociariku, tak som mu strcila flasku a scucol, ale to uz v polosne 😀 takze jedna davka mlieka, 1 jogurt, kasa a ked sa postasti k tomu dalsia davka mlieka.. v porovnani s Tvojim kojenim je to malo.. ale vyzera, ze prospieva a kosti sa nelamu 🙂 srandujem. Co mas nove?
ahojkyy

lenca78
6. říj 2011

@ahojkyy Ahojky, to jen tak vypada, holky totiz tomu kojeni pres den moc nedaji, jen tak si cucno ua utecou. Takze myslim ,ze ok, proste uz maji jogurt a kasi a to by melo stacit 🙂. Uz to neresim.

U nas novinka - dnes jsme byly na vitani obcanku 😀

ahojkyy
7. říj 2011

krasne ako si to uzivaju! cele vysmiate! 🙂

lenca78
8. říj 2011

ahoj holky, tak jsme dnes byli u tchyne. Skoda slov 😀 😀

Jen par vtipnych poznamek - jestli mam zakovskou knizku, kdyz chodim do skoly 🙂, pak ze nejake vzdelani potrebuji, tak je dobre ze do skoly chodim (ing. asi nestaci) a nejlepsi byla rada na tema, jak se mam vyrovnat se Zuzky ekzemem (no ja jsem naprosto vyrovnana, proste ho ma a hotovo). Ach jo, to byl den

ahojkyy
9. říj 2011

@lenca78 hlavne, ze to mas za sebou. Ale sila poznamky, no. Pekne studuj, nech z Teba nieco je 😀 Tomik je zalomeny, dnes celodoobednajsi vylet tak je zniceny. Uvidime dokedy 🙂 My nic noveho. snad - Kupili sme si elektricku motorku, prekupili tu z bazaru, dobra cena, tak som ju vzala. Celkom sranda, maly sa strasne neskutocne tesi, ako mu hra a sedi na nej 🙂 Vyzera jak velky chlapec 🙂 Uz su tie nase drobniatka velke, no 🙂

lenca78
9. říj 2011

@ahojkyy MOtorku? Hod fotku, tesim se 🙂. Jinak mas pravdu, uz jsou hooodne velke. Skoda, jak to rychle leti, ale zase ted je s nima uz vic sranda 🙂
Ja se jdu nacpat pernikem, pekla moje babi a ma vynikajici. A pak hura do postele. Mej se hezky.

ahojkyy
9. říj 2011

ahojky, tak mi sedime a lezieme dopredu, dnes sa Tomik regulerne rozliezol pekne dopredu, bez padov na pusu 🙂 a z toho sa aj posadil. Som rada, len - co ma teraz caka? Co tvoja dvojka, uz obe lezu alebo ako to vyzera ked sa jedna plazi, druha lezie - capa.. jak to panecku ustrazis? 😀
ano ano je s nimi sranda, prave sa krpec dorehlil, smial sa na tom cely stastny, ze si vie sadnut 😎 nahlas sa rehotal 😎 a oboch s manzelom nas rozosmial. Ja netusim, preco sme my dvaja zili, ked sme ho nemali. A co som robila s volnym casom 😀 tak zatim. ahojkyy

lenca78
10. říj 2011

@ahojkyy no u nas je to tak, ze Zuzka uz obchazi nabytek a stavi se sama bez opory a Stepka porad jen plazi, ale blbe, nepouziva levou stranu tela. A protoze tohle dela uz pres dva mesice ,zitra jdeme na vojtovku 😠 😠 😠 Ach jo. To zas bude, napisu.

Ja taky nevim, co jsem driv delala, ja jsem se musela strasne moc flakat 😀 Mejte se

ahojkyy
11. říj 2011

@lenca78 😀 no asi sme sa nudili 😀
vojtovku nezavidim. Tomik sa v den svojich "deviatich mesiacov" konecne poriadne rozliezol, mam ho plny dom. A sadol si. V jeden dnik.
Nic na tom nemeni, ze zase soplikujeme. Trochu menej, poklopem, ale predsa.. tak snad to rychlo prejde.
Jak ste dopadli u Dr. - vojtovka? Cvicit musia obe??

ahojkyy

lenca78
11. říj 2011

Ahoooj :(. Tak jsem trochu sklesla, Stepka musi zase cvicit, protoze ma zablokovanou pater, natocenou hlavu doprava. Proto se pry neposunula z faze plazeni do faze lezeni. Takze ji od zitra musim 4x denne mucit, v patek znovu kontrola. Ach jo. Nevim, jak to zvladnu. Hlavne pani mela v ordinaci krome par hracek taky kabely od PC, nocnik a kostru - vse zajimalo Zuzku vic nez hrackyna hrani. zuzka necvici.Tak to za nas 😠
Ale aspon holky nejsou nachcipane.

ahojkyy
12. říj 2011

@lenca78 hm, tak to mas o zabavu postarane.. strach a hroza, snad sa to rychlo napravi. Aka je prognoza? Aspon mesiac, ze? ale ta vojtovka pomaha, my tu mame kolegynu / znamu, co ma rovnako stareho chlapceka ako je Tomik, no a ten lezie uz asi dva mesiace a momentalne sa stavia sam na nozicky. Cvicil vojtovku..
Tvrdia, ze preto je popredu.. tak zatim, my sme teraz zaspali, neviem, co to za moresy ma maly, tak neskoro. Asi zubky, len by zaspaval so mnou ... ahojkyy