IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
21. lis 2011

@ahojkyy ahooj , promin, ze jsem nepsala. Jak mam doma chlapa, musim jeste varit pro nej, vic pradla, tak to proste nestiham. Holky vubec me ted na ten pocitac moc nepousti.

Detsky pokojik zavidim, taky bych ho tak moc chtela, ale vsichni znami rikaji, ze deti si tam stejne nehrajou. Chteji byt tam, kde jsi ty, takze hracky vsude po byte jsou realne 🙂 Jak se mu tam libi? 🙂

My jsme vikend proflakali doma, jen jsme byli poustet draka. Tchyni manzel navrhoval, ale hnala jsem ho,vzdyt jsem ji videla minuly tyden 😝 Oblekani mimo domov se mi moc neosvedcilo, tak oblekam pred vchodovymi dvermi jen cepici a zapinam fusak. YBundu uz musi mit oblecenou z domova, jinak mi dole vresti, kdyz je zase vyndavam z popruhu a cpu je do bundy. Takhle rvou jen jednou 🙂))) Jinak ale obecne se sportovni verzi kocaru a navlekanim do ruznych fusaku moc spokojena nejsem, to je strasne.... Zlate leto, clovek dal dite do kocaru a bylo :(

Mejte se krasne.

A kde je Peta? @petulke

ahojkyy
21. lis 2011

@lenca78 @petulke zmizla.. mala tam zaveseny nejaky dotaznik, som jej ho vyplnila, ale viac sa neozvala - neodpovedala.
Izbicka sa paci. Niekedy ked varim resp. sa mocem v kuchyni, pracem, tak si tam po styroch zajde sam a hra sa, s loptou, s macom a tak. Potom prilezie spat ku mne resp. lieta po celom byte, jak vzdy a znova sa tam vrati. Zatial som mu tam nepresunula vsetky hracky, nechcela som, tak uvidime, ako dalej. Kazdopadne na zaciatku bol z izbicky nadseny a vyskal 🙂 pomahal nam ju vykladat penovymi puzzlami, skor teda rozoberal 😀 tak sa vlastne spolupodielal 😀
Mne sa vyhodili v puse afty, doteraz som netusila ze nieco take existuje.. tak ticho trpim a liecim a dufam, ze to bude oki. Mas s tym skusenost, hodis nejaku zarucenu radu, pomoc? Idem sa zblaznit od bolesti. Len dufam, ze to odomna neschyta maly..

lenca78
22. lis 2011

@ahojkyy no tak to je super, ze se mu tam libi a ze si tam zaleze i sam. Zavidim pokojicek, holky by ho asi uz uzily. Ale co, tak holt mame malej byt a nemusim je nikde dlouho hledat 🙂

S afty neporadim, nastesti na to netrpim, co nejakou dezinfekci do pusy? Kloktat? Nepomohlo by? Mozna salvejovy caj - hoji rany, mamka ho kloktala, kdyz ji rezaly dasen, pomaha to hojit. Jsou i salvejove bonbony. Tak zkus toto.

ahojkyy
22. lis 2011

@lenca78 urcite by sa im vo vlastnej izbicke pacilo Vsak planujete do buducna vacsie, nie? To bude vtedy dolezitejsie, teraz si vystacia, v pohode. Afty liecim.. uvidime, co zaberie, mam toho viac. Priznam sa, mam toho plne zuby.. nejak sa mi k tomu chyta depka - lenca, jak to pre Boha zvladas s dvoma, ked si na ne sama??? Ja mam niekedy pocit, ze uz proste nevladzem. Pomaha - o tom proste nerozmyslat a zit...

lenca78
22. lis 2011

@ahojkyy depky mam taky, neboj. Pomaha mi na to sebrat se, nalozit deti a nekam jet. Dnes jsem byla treba 5 hodin u kamaradky s dalsima dvojcatama, vcera zase prijela kamaradka ke mne. K tomu mam tu skolu, jezdim s nima na krouzky. Ale proste nekdy jsou dny lepsi a nekdy na houby :(. To pak jen nadavam a fnukam, jak jsem unavena a tak.
Ta materska proste neni takova pohodicka jak jsem si myslela :(

ahojkyy
22. lis 2011

@lenca78 dik 🙂 uz mi je lepsie, ked viem, ze nie som sama 😀 ale nie, srandujem. Som si zacvicila, zistila som, ze ta makka podlozka v Tomikovej izbicke je vlastne super na cvicenie 🙂 takze uvolnene endorfiny z cvicenia, k tomu cokolada a prijemne uvolnena mozem ist do postielkoviec k Tomikovi 🙂
Tak zatim. ahojkyy

ahojkyy
25. lis 2011

@lenca78 halollloooo! Zase sa "flakas" v skole? 😀 Ja nic noveho.. snad len to, ze afty prechadzaju, ale uz som si aj zvykla, ze mam nieco v puse 😀
Dnes plavanie a pohodovy vikend, tesim sa, aj manzel je doma 🙂
Snad nove, ze Tomik sa pusta, ako stoji a kraca s choditkom, motorkou, ked sa o nu opiera. Za ruky nechce, ani ho velmi vodit nechcem.. vsak sa pusti, ked bude mysliet sam, bude na to pripraveny. Ale inak je macher, v rovnovahe sa kazdy den zlepsuje. A za den urobi pri skrinke, ohradke atd. snad sto drepov, kvalitne hlbokych, nasi studaci by mu zavideli 🙂

Pekny vikend
ahojkyy

lenca78
25. lis 2011

@ahojkyy Ahoooj 🙂
mame doma veselo, holky chytly strevni chripku. Vcerejsi noc problila Stepka, vcera mely obe ukrutny prujem, dnes v noci blil manzel, ted blije Zuzka a do toho porad prujmujou :( ach jo :( Ale mela to sousedka a jeji mala, se kterou jsme se videly v pondeli. Takze u nas moooc veselo.

Tomik je sikovnej, podle me ty drepy musi byt hrozne dobre cviceni, posiluji si nohy a pak zacnou chodit. Zuza taky sama tlaci choditko ci auticko, nekdy uz se pusti. Ted zacala sama stat, vydrzi i 30 sekund bez drzeni, tak si mylsim, ze prvni krucek je uz skoro tu 🙂 Stepka si vystaci s drepy a obchazenim nabytku.

Koukam do tveho popisku - 1 dite - snazi se, vy se snazite o druhe mimco? Jestli jo, tak drzim palce 🙂

ahojkyy
25. lis 2011

@lenca78 ahoj, no ano, vsak som spominala niekedy davnejsie, nechali sme tomu volny priebeh.. u nas bola pricina neplodnosti nezistena, tak mozno sa to podari, ale moc tomu neverim.. a mozno v tom je problem.. zatial to neriesim.
Ano, aj Tomik stoji a vydrzi dost dlho. Myslis teda, ze budeme kupovat zimne topanocky?? Dost draha sranda, no..
takze uz Ti obe stoja a obchadzaju, no super 🙂 co ta vojtovka, uz to mas zase off, alebo musite chodit? A kedy sa vlastne postavila? A lezie Stepka? Nic si nespominala, napises "nemam nic nove" a zrazu taka novinka 🙂 super!
My si ideme dat s manzelom vinko, mala oslava prichodu pana domu domov 🙂 tak bezim Len Tomik vyrevuva.. budi sa.. zeby zubky?

Tak skore uzdravenie, ono tie virozy maju rychly priebeh, drzim palce!
ahojkyy

ahojkyy
25. lis 2011

@lenca78 a vy uz ziadne dalsie miminko nenaplanujete? 😉 Do trojky, alebo do stvorky 😀

lenca78
26. lis 2011

@ahojkyy ahoooj, no vidis, to je vlastne novinka, Stepka uz dva tydny leze po 4 normalne 🙂 . A jak uz ji to jde, leze jako turbomys 🙂. A Zuza dneska stala asi minutku jen tak bez opory a dokonce k tomu zkousi delat drepy, mam pocit, ze si k prvnimu pomyslnemu dortu (zadny delat nebudu) dojde 😀

To je hezky, ze planujete mimco. Ja uz asi nechci, u nas to je slozitejsi, zase hormony, cely ten kolobeh? Asi ne. A kdyz, tak pozdeji. Jak jsme ted vsichni nemocni, tak citim, jak se nezvladam o holky postarat. A kdybych jeste byla treba tehotna na rizikovce a nemohla, tak bych si to pak asi vycitala. A pak budeme stavet baracek, tak kazda koruna se hodi, budu se chtit vratit do prace, jak to jen pujde.

ahooooj

ahojkyy
27. lis 2011

@lenca78 no hold, doba je tazka.. vsak aj manzel sa obracia, snazi sa zabezpecit, platime hypo.. aj ked prijem je celkom dobry, problem je, ze clovek si musi "rozrobit" viac veci, viac pracovnych moznosti, lebo v dnesnej dobe nemas istotu. Takze je rozlietany a takmer nie je doma.. vsak to urcite poznas aj Ty. K tomu miminku - chceme este jedno. Neviem a velmi neverim, ze sa to len tak podari. Nechali sme tomu volny priebeh. Ked by to nevyslo, tak po roku, dvoch zajdeme zase "otravovat" do Gennetu 😀 Len tiez neviem, ci sa mi do toho bude znova chciet.. stimulacia, rizikove.. nemocnica.. sak co s Tomikom v takom pripade, to mas pravdu, na svokru sa velmi neda spolahnut, ze ano.. musim porozmyslat, no.. a hlavne, ci uz potom na to nebudem stara, zase.. na IVF, aj na to vstavanie k miminku a tak, je to o drzku.. uvidime 🙂
My nic noveho, mame po spolocnom vikende, pohodovom, oddychovom a bolo fajn. Na drobcovi vidiet, jak mu tatik chyba. Aj tie tvoje holky tak visia na manzelovi?? 🙂

JAK holky a aj Vy s tou chorobou, uz ste aspon kvazi fit, lepsie??

ahojkyy

lenca78
28. lis 2011

@ahojkyy Mas pravdu, na ten Gennet bych uz asi silu nemela, jen co jsem se tam dva roky nabehala :( Tech navstev, toho cekani, toho zklamani. Hruza. Nebylo t ozrovna nej obdobi v mem zivote 😖
Holky maji manzela taky moc rady, predstav si, ze prvni slovo Zuzky je tata 🙂 Je to tak roztomily, kdyz vleze do loznice a manzel jeste spi, tak se snazi vylezt na postel a krici u toho tata tata tata. Nebo v noci, kdyz ji tam kojim, tak se taky otoci a rika tata. Kdyz prijde, tak se obe muzou radosti zblaznit. to nemaji ani u me, kdyz se vratim ze skoly 🙂. Proste tata je tata. Ja jsem se s tim uz ale trochu smirila, proste s tatou bude hrozna sranda a mama bude ta, co vse zakazuje, narizuje a hlavne kterou maji porad, tak je tak trochu okoukana 🙂))

Nase choroba nic moc, ja uz jsem relativne ok, Zuza vypada taky ok, ale Stepka, to je proste srandici stroj. Prebaluju ji chuderu 4x do hodiny :(. Strasny, nechce pit, cpu do ni smectu. Byli jsme vcera i na pohotovosti, tak dale dietu a pit. Jenze nechce. Tak ji kojim kazde dve hodiny, i v noci. Furt. :(. Jist nic nechce ani jedna, zuza kousne jednou do bananu a stepka, jen co ho vidi, uz se ji navaluje a zvraci :(. Mrkev, ryzi, brambor, nic nechteji :(. Tak uvidime. Maji to mliko, sni za den tak deset kukuricnych krupek, jidla se nebojim. Spis ty tekutiny :(
A ja dnes musim do skoly na zkousku a vubec jsem se na to nepripravovala, ach jo. Pujdu jen na tu zkousku, nemuzu tu nechat holky dele jak 5 hodin, nepijou a bez prsa by byly uz na kapackach.

ahojkyy
28. lis 2011

@lenca78 no ty jo tak to mas dost.. Dufam, ze ich to skoro prejde. Ale kym maju mlieko, je to fakt ok, neboj sa. Len si musis davat na seba pozor, vsetky ziviny im dodavas ty, tak sa o seba aj starat.
SKuska nie je dolezita, ked aj nevyjde, ak vyjde, tak super 🙂 ono to pocka, zial neutecie 😀
Ja som tiez do noci robila monografiu.. preto som pisala tak neskor. ALe Tomik je, chvala Bohu, teraz fit, tak spi cele noci.
No tata je tata. Tata Tomik nehovori, v tom vediem ja 🙂 ale ked pride domov, tak som mu uplne, ale uplne ukradnuta 😀 proste prisiel tatik. A ano, s nim je sranda a mama alebo MEM ako on hovori 🙂 je tu na jedlo, plienky, spanok, cajicky atd., no a samozrejme aj to NIE, co mu hovorim, manzel vyslovi len tak polosrandovne - nono.. a zacne ho steklit, tak a uz je sranda a na zakaz som len ja..
Snad sa to zmeni ako vyrastie.. a otoci. My budeme tie dobre 🙂 ako budu samostatnejsi 🙂)

Lenca, prajem skore uzdravenie komplet celej rodinky a hlavne chapaveho manzela, nech Ti teraz kus pomaha, potrebujes to.
ahojkyy zatim

lenca78
29. lis 2011

@ahojkyy Ahoooj 🙂. Tak jsem ti chtela napsat, jak uz jsme vsichni zdravi, ale Stepance se to dnes vratilo, zase blinkala a cele odpoledne srandi :(. A navic to chytl i nas pes, litala jsem s nim kazdou chvili ven. 😠 Jsem total grogy.
Zkouska nejak dopadla, uvidim priste, dorazila jsem jen na ni a ja jsem vyrizena, zitra mam nemcinu, nemam hotovy ukol :( A nevim, jestli ho rano vubec stihnu udelat. To bude ostuda. Minule me zkousela ze slovicek z predchoziho dne a nejak mi to moc neslo 🙂)))

Tak ja bezim do postele, je na case . Mej se krasne 🙂

ahojkyy
29. lis 2011

@lenca78 tak dobru noc 🙂 u nas tiez kazdy spi, okrem mna, pisem tu monografiu. Do unora to mam odovzdat. NEJ posli, urobim Ti ulohu, sak som nemcinarka 🙂
Uz by ste sa fakt mohli uzdravit, priala by som Ti to.
Co planujete na Vianoce? Tchyni, mamku? My budeme, chvala Bohu, sami doma. Dufam, teda, ze sa nikto nenastahuje.. prve Vianoce s drobcom.. a druhe spolocne, co sme sami. Celkom sa tesim 🙂 Kupujes holkam nieco pod stromcek? Myslis, ze to uz tie nase drobce budu vnimat? 🙂
Inak nemame nic noveho, obchadzame, stojime, lezieme.. klasika. Tak zatim. ahojkyy

lenca78
30. lis 2011

@ahojkyy Dobre rano 🙂, noc hrozna, ale to jsem cekala. Nevadi, ono se to jednou zlepsi, vid? 🙂
Tak nakonec budete na vanoce sami, to je dobre, psala si, ze hrozi akce tchyne, vid? 🙂 Tak aspon to.
My budeme na stedry vecer urcite samy, ale musime objet navstevy, takze to vidim, ze nejpozdeji 23.12 jedeme ke tchyni, mozna i driv 😝 , budeme tam do 24.12. odpoledne, pak prejedeme k sobe domu, oslavime si to tady sami a druhy den k mym rodicum na par dni. Tam se moc tesim, skoda jen, ze tam nemuzu byt moc dlouho, to by bylo Tondovi lito, ze ke tchyni nechci a u nasich bych klidne byla do ledna 😀
A vy pojedete na navstevu nebo prijedou k vam?

A vanoce? Ty uz mam vymyslene. Kupuju holkam stavebnici - http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=...
Libi se mi jak to je mekke, videly to v nejakem detskem centru a hodinu kazda zuzlala jednu kosticku. A to bude vse, ony to jeste nechapou. Ja jim jen chci neco dat, at nas nechaji s manzelem rozbalit nase vanocni darky 🙂 A beztak budou brzo spat 🙂.
Vlastne u nas ty vanoce budou zase takove odbyte, manzelovi mam knizku , holkam dame stavebnici a ja chci taky jednu knizku 🙂. Kdyz my kdyz neco potrebujeme, tak si to s manzelem koupime, takze vlastne ja nic nepotrebuju, ani me zadny napad na darek k vanocum krome knizky nenapdaa. Babickam delam kalendare s holkama.

ahojkyy
30. lis 2011

@lenca78 ahoj, stavebnica hezka, dnes ju ukazem manzelovi, mozno to kupime tiez 🙂 dik za tip 🙂 my mame knizku, zatial, taku tvrdu, s velkyyymi obrazkami. A rozmyslala som micky, plastove, take do stanu - bazenika, do hernicky, ma ich strasne rad, na bazene, tak preto. Tiez si myslim, ze to velmi nebude este vnimat, vlastne vobec 😀 pre manzela zatial len pyzamo, ktore chcel, sice kvalitne, ale len to.. tak nieco este zozeniem. Tiez nic nepotrebujeme, ked sa nad tym zamyslim..zvlast ja, vsak sa dostanem s kociarikom von a spat a ta jedna navsteva na fakulte, tam si vystacim s tym, co mam, co do oblecenia aj ostatneho. Aspon usetrime 😀
Navsteva tchyne ma asi neminie, medzi vianocami a silvestrom, ale inak asi nie. Na Slovensko sa mi velmi ist nechce, to jedine, ze by sa mojej mame zhorsil rapidne zdravotny stav, inak cestovat na zimu s malym nebudem.
a Stedry den si takto rozbijes, ju? Sak chodte pobobovat, posankovat a vecer vecera a tchyne den pred tym. Moj ocko vzdy vravel - na Stedry den ma byt rodina doma 🙂 mala by si vacsi klud. Ja osobne by som po navsteve doobedu uz poobede len zalahla a cela rodina by sme stedru veceru svorne prespali 🙂
Ideme na bazen, tak idem balit jedlo a miniplavocky 🙂 tak zatim. ahojkyy

lenca78
30. lis 2011

@ahojkyy Holky micky uz maji a je to doceal hit. Koupila jsem jich 100 , porad s nimi hazi, tukaji o sebe 🙂. Fakt je to bavi. Neplavou v nich jako v hernickach, ale proste na to domaci hrani staci. Takze za me taky doporucuju.

A ten stedry vecer - jeste uvidime. Blbe je to, ze manzel vetsinou dela do 22., takze 23. si chce odpocinout, 24. me pozene ke tchyni :(. Ale co aspo nto bude fakt jen na chvilku, doufam..... Jinak to nedam.
Na Slovensko by se mi taky nechtelo, to je fakt daleko a je hnusne pocasi.

ja bezim pomalu spat, at neco naspim 🙂 Pa

ahojkyy
1. pro 2011

@lenca78 hm.. je to daleko, akurat ze som vcera volala a - je nemocna - mentalne odchazi.. tak neviem, ci neotocim. Moze sa stat, ze maleho ked uvidi za pol roka, po snehu, ako som planovala cestu na Slovensko, uz nas ani nespozna. K tomu sme predali auto a manzel uz par mesiacov kupuje nove - prekupene a nemoze sa rozhodnut tak planuje resp. navrhol ist vlakom.. a to si teda uz vobec neviem predstavit, ako to vsetko pre maleho pobalim a udrzim ho v tichu..
Kde si objednavala tie micky? A ake velke - priemer mate?

Uz ste zdravi? 😎

ahojkyy

lenca78
2. pro 2011

@ahojkyy to je mi moc lito, Skoda, ze nemate to auto. Predstava jizdy s malym vlakem - to me uplne desi, nedokazu si to s holkama predstavit, chtely by lezt po zemi a ja bych je ve vlaku nechtela pustit :(.

Micky jsem kupovala nekde po netu, nasla jsem si nejakou prodavajici kousek od Klatov, tak jsem nemusela platit postovne. Prumer je asi 5 cm. Ja si myslim ze to je vesmes fuk, co to je za micky. Zkus se klidne podivat nekde na sestce (to mas kousek, vid), jestli je tam nemaji. Ceny jsou plus minus stejne jak po netu tak v obchodech.

Jinak Stepance se to vratilo, uz dva dny zase jen brutalni prujem , neji, nepije, za chvili bezim k doktorce. Je to takovy narocny, v noci rve jak na lesy, pres den taky, ale to to nejak jsem schopna vydrzet. Ty noce jsou des :(

Tedka holky objevily suplik s fotakama a doklady. Ach jo :( Ja jsem zalepim cely byt a zrusim uplne vsechno. Taky mas doma takoveho zvidalka? Nejhorsi je, ze jak to jednou najdou, tak uz pak pokoj nedaji :( Pamatuji si to a prvni vec po navratu od doktorky bude samozrejme utok ne tento suplik.... 😀

ahojkyy
2. pro 2011

@lenca78 ahoj 🙂
tak mam objednane micky z netu, zvolila som vacsi priemer, 8 cm a len styri farby a s postovnym to vyjde cez 5 stoviek, takze darcek ma vybaveny 😀 ale myslim, ze bude rad, ked ich tam najde tol´ko pod stromcekom a bude od neho chvilku pokoj, na ten sviatocny vecer 😉
S mamou je to tazke. Telo funguje perfektne, este aj cholesterol ma super, ze by jej zavideli nasi klienti v labaku / na fakulte 🙂 ale mozog odchadza. Asi to bude dost blbe, vyzera to, ze pride "o rozum", bude lezat a bude to trvat dlho, lebo telo je zdrave.. tlacim na manzela ohladne auta, ale ma toho v praci plno a tak plno, ze proste na toto neostava cas. Vlaku sa desim, rozmyslala som na noc, ale zase ci mi nebude vrestat.. a ci nas vobec vezmu. A co dalej, bez auta, autosedacky nas ani nikto nezvezie z rodiny. Proste nerealne, bude to auto musiet konecne kupit, nech fungujeme zase jak ludia.
Sufliky? Ani tak velmi nie je zvedavy, co je vo vnutri, skor ho bavi otvarat, zatvarat.. a tak. Na to mu stacia dvere, tie som zaistila takou poistkou, aby si nezavrel prsteky. A rabuje mi kocik, zipsy, nakupny kosik a tak. Potom pracku, ja dam spinave pradlo dnu, on von. Doklady nema sancu, celu stenu v obyvacke som zamkla a kluce vzala prec, aby ich necmulal v puse, klasika.. Obcas sa mi dostane do komory, kde mame farby, mop, metlu a zavaraniny, to je cely nadseny ale hned ho aj vyhodim 😀 Ju a objavil vinarnicku, ale na tu ma zakaz, tak len zdialky kuka, zatial poslucha. Ked prestane, budeme ju musiet vypit, prides pomoct? 😉
Inak mame druhy zub, dole, hned vedla toho prveho. Vcera som mu ten prvy cistila a objavila som belobu hned vedla 🙂 takze uz poctivo kuse rohliky, zje ho fakt cely 🙂
TY sa tej choroby nejak nevies zbavit, ja neviem. Hlavne by mala pit, no, aspon kuliska, inak skoncite na infuziach. tak daj vediet, ako ste dopadli u Dr. a drz sa!

ahojkyy

lenca78
2. pro 2011

@ahojkyy tak jsme od dr zpet, udelala holkam vyter - konecne to nekoho po tech 8 dnech napadlo !!! A v utery budou vysledky. Tak uvidim.

Ty jo, on te Tomik poslechne? To teda koukam, holky na me pekne pecou :(. Asi mam nizkou autoritu. Ony jsou ted jako demolicni ceta. To je hruza je pozorovat. Treba nekam se nemuzou dostat, ze to je moc vysoko, jedno dite by nemelo sanci. A ony dve? Proste jedna naleze na druhou, strhne to, co chteji a pak si to obe prohlizeni a trha ji to a nici.... Bude to s nima jeste zajimave 😀 My mame ten byt tak maly, ze predstava, ze jeste neco od nekud vyklidim, je primo nemozna. Tezko se sem vejdu uz ted a to tu mam jeste par supliku, jak to budeme delat dal, uz nevim 🙂
Ale je to s nima sranda vid?
Smetacek s lopatkou davam ocucat za odmenu, kdyz chci mit chvili klid. Tak ze bych ho dala i pod stromecek?
Premyslim, ze holkam jeste koupim nocniky a dame jim je taky pod stromecek. Ony to budou brat jako novou hracku a my budeme mit chvili klid 🙂)))

A gratuluju k zoubkum. Stepce ted asi lezou dalsi dva, tak jich bude mit brzo uz 6.

ahojkyy
3. pro 2011

@lenca78 ahoj. No ti Dr., kym im nepovies, co by mali, tak zvycajne neurobia ale cakaju. A kde hori, tak sa rozhybu.. aspon tak to bolo u nas s Tomikom.
Holky su sikovne jak lezu jedna po druhej, po sebe 🙂 a nocnik je super napad, Tomik uz kaka, vacsinou - klop klop len do nocnika, obcas sa stane nehoda. Je pravda, ze ho vystihnem, uz viem kedy 🙂
Vsak uvidis, ake budu hrde, kup im hraci nocnicek, na batolatko.cz som zohnala za nieco cez stovku, v pohode funguje a ma obrovitansku radost, ako to zacne hrat. A sedi tam sam, robim si svoje, ak mu to trva dlhsie, tak len pribehnem ked to zazvoni a zacneme s manzelom tanec okolo h... 😀 sorry, ale tak sme sa smiali, ze to budeme volat.
Zubok rastie treti, uz ho manzel objavil, hore, mna Tomik s tym este nepoctil, nepustil ma prstom do pusy 😎 a mravkal 😎 Inak nam celkom pomaha to chamovmilla vulgaris, zle sa to rozpusta, ale tie homeopatika fakt funguju, jak to donho sypem, tak je kludnejsi.
Tak pekny zvysok vikendu a drzim palce na pondelok na vysledky, daj vediet!
A co planujete zajtra - tchyni??? 😉 😀 Dnes volala ta moja, v unoru ma 60ku, tak vraj ci uz prideme.. tak uz asi budeme musiet kupit ten vlak :d sorry, auto :d

ahojkyy

ahojkyy
3. pro 2011

😀

lenca78
4. pro 2011

@ahojkyy ahoooj, takze se navsteve nevyhnete, co? My dneska nikam nejedeme, manzel stehuje kamaradovi nabytek .
Jinak diky za tip s nocnikem, uz jsem si tam vybrala i dalsi veci, potrebuju dokoupit nejake ty zarazky do supliku, at nam holky neroztrhaji pasy a nezliji se olivovym olejem 🙂. Jeste jsem tam koukala na hrnicky na piti. Neznas to? Mne se to docela libi, jen nevim, jakou s tim maji kdo zkusenost.
http://www.batolatko.cz/nevylevaci-hrnicek-lovi...

Jako cena je silena :(, ale kdyby mi konecne holky zacaly pit, jsem ochotna to zaplatit. Doma uz mam pet typu hrnku a pitek a lahvi a stejne nepiji :(

ahojkyy
4. pro 2011

@lenca78 ahoj lenca, no s pitkami neporadim, my sme odsavali a Tomik pije od toho tretieho mesiaca z lahvicky, od aventu a jednu malu mam od tesco, ta sa mu dobre drzi, ale kazdopadne tam mame na oba typy dudlik, tiez avent, variabilny, iny nechce, z toho mu to dobre tecie.. tak neviem. Skusala som zmenit na makke pitko od aventu - vraj od 6. mesiaca, blud.., pasuje mi na lahvicky, ale odmieta to. To skor sa dal nahovorit na normal poharik / sklenicku, ako videl mna, ale to by ti holky vela nevypili. Snad len rada - nabizet nabizet a trpezlivo znova. Inak neviem. Mne Tomik vypije inak strasne vela vody, neskutocne. Rano caj, tak 300 ml, potom voda, cez den a pred spanim asi tri dl vody, zase.. po kasi. Az mu niekedy zavidim tu spotrebu, ja sa musim do pitia nutit, hlavne od kedy nekojim. A na zaciatku ju odmietal, len mlieko z flasticky. Potom ochorel a musela som nabizet a nabizet, kvoli dehydratacii a chytil sa na to, odvtedy nerobim nic ine, len vlacim z obochodu dobru vodu a prevaram
🙂
Ony Ti tie flasticky - pitka uplne odmietaju? alebo ako?
Inak batolatko je dobre, aj cenovo aj poslanim veci, do dvoch troch dni je balicek u teba. Ale - bola som minule v cinaku a nasla som tam presne take ciapocky ako som kupila Tomikovi za zhruba rovnaku cenu prave na batolatku. Na nitku rovnake 😀 tak neviem, odkial to beru 🙂 ale to je vlastne jedno. Nocnik funguje, dnes sme boli znova uspesni 😀 tak vrelo odporucam. A hra a je za min. cenu, tak co.

tak zatim, idem varit nedelnajsi obed, aj ked tatik je v praci, co sa da robit, no :/
ahojkyy

ahojkyy
4. pro 2011

ale ked na tie hrnceky kukam, vypada to dobre,mozno ho tiez objednam, vsak to je skoro ako hrncek.. idem mrknut na net, ake su zkusenosti a dam pripadne vediet 🙂 cau

ahojkyy
4. pro 2011

tak a mame teplotky, cez 38, tak na chvilku zachrapal. Neviem, ci zo zubov, alebo zase nieco schytal.. ideme sa liecit, tesim sa na spravu od Teba, zatim ahojkyy 🙂

lenca78
4. pro 2011

@ahojkyy a jeje, zase? Tak sad jen zuby, vid? Ja se snad zitra dozvim neco vic z toho vyteru, ale holky jsou od te doby ok 🙂. Tak aspon k necemu ten vyter byl, ze? 😀 😀 Kdyz to potom skoncilo 🙂

Jinak ty hrnicky si bude brzo kupovat jedna holcina z diskuze dvojcata, tak mi pak da snad vedet. Ja ti nevim, holky jsou proste zavislacky na prsu, krome prsa nic jineho nechteji. Dam jim flasku se sladkym cajem, preslazenym cajem, i jablecny dzus jsem zkousela, vodu, teple, studene, ledove a nic. cucnou si a hotovo. Nechteji. Ale jen co si sednu k nim na zem, sapou se po prsou a pijou. Vylozene podle me na zizen. Hlad nemaji :(. Tak ti nevim, asi dokud budu kojit, tak to proste nepujde. Ale treba kdyz mam ja sklenici s vodou, tak hned prilezou a chteji taky. Jenze to asi vis , jak to dopada, ze? 🙂. Tak uvidime. A diky za ten tip na batolatko, uz jsem si tam par veci vybrala. Ted jen potrebuju vedet, jestli ty hrnky stoji za to, at neutratim petikilo jen tak za nic 🙂