IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
12. led 2012

@ahojkyy no me bylo druhy den po eskyni divne, hrozn ryma a pak uz to znas. 😀
Dneska jsm fakt jak presla mrazem, jsem tu sama , manzel v hospoďe, v telce nic, doma bordel 😠
Tak at ti jde psani od ruky, ja uz pujdu spat 😀 at to zaspim

ahojkyy
12. led 2012

@lenca78 dobru noc 🙂 uz idem makat, konecne 🙂 bordel mame aj my, ale to nas pocka do zajtra, neboj 🙂 fakt idem. ahojkyy

ahojkyy
12. led 2012

@lenca78 juuuuuuuuj som sa sem musela vratit, som ti zabudla napismenkovat novinku - manzel objavil treti zub, vo vani, skoro mu Tomik odkusol prst 😀 tak uz mame dva a pol 🙂 ale Ty uz chRapes 😉

lenca78
13. led 2012

@ahojkyy ahoooj, no uz jsem opravdu spala. Ted me zas honi mlsna a tady neni snad nic k jidlu, ja si asi upecu buchtu 😀
Gratuluju k zoubku. U nas to vypada na 9. Zub Zuzky a 5.Stepky 😀

Ja mam novinku - mam na hlave melir, ted cekam az kamaradka dodela sousedku a jdu na strihani. To je takova parada, kdyz mi to kamaradka muze udlat doma, hlky se tu batoli s ostatnima detma a nemusim resit, kdo mi je pohlida 🙂

Uz mam lepsi naladu, ale stejne na pytel . Nasla jsem nabidku prace. Pan uz ma nekoho jneho a me to nejak moc mrzi. Bylo by to asi fajn a krasne by to slo delat z domova. I pri holkach. Ach jo ☹ tak ja jdu cist psychologii, za chvili budu it zkousku. To je snad jeste horsi nez ta pedagogika 😀

ahojkyy
14. led 2012

@lenca78 tiez som melirovala, teraz farbim, ale u kadernicky. Je to raz za stvrtrok? tak nejak a minule som tam bola s malym.. aspon, ze ho ta kadernicka stoleruje, ze sa tam s miminkom da, inak hruza. Ale prevratil jej vsetky flasticky a natacky 😀
ako chces stihnut pracovat a ucit sa - studovat popri dvojickach? Pri tebe mam pocit, ze som fakt leniva.. ja nestiham nic, keby som mala dvoch, tak uz vobec. Cez den.. v noci sa snazim ale ako som pismenkovala, teraz je to "obdobie" ked mi nejde, fakt vobec..
No kazdopadne drzim palecky. A co to bola za praca? Blizko k tvojmu oboru alebo uplne nieco ine?
Mame auto, ale ja sa na nom nemozem ani previezt. Zatial nemam sedacku, pride v utorok? asi .. vzala som romer, tak snad to bude ok. Vyzera, ze robia kvalitu. Do vajicka ho uz posadit nechcem, asi by mi vrestal. Kazdopadne, ako nahle budem mat sedacku, hor sa len autom, ziadna tram na bazen a do solnej jaskyne.
My dnes nic noveho, uz sme sami, manzel rano odisiel, pride ob tyzden v pondelok spat., Tak mozno vezmem maleho na nakup a do hernicky, v 6ke? Idete tiez? Dame kafeee
😉
ahojkyy

lenca78
14. led 2012

@ahojkyy ahoooj
Tak neboj,z uceni nic nebylo, jen co jsem to dopsala,vzbudily se holky. A ja taky nic nestiham 😔 mame tu bordel jako v tanku,nevyzehleno, nevyorano. Dnes jsem nestihla vubec ňic,mam doma manzela,rano jsem pekla vanocku, pak delala svickovou a knedlik( hlky se mohly utlouci) a ted konecne chvilka klidu a uklizena aspon kuchyn, ale zase se i chce spat, tak z uceni nic nebude.

Prace byla v oboru, pan hledal danovou poradkyňi na pripravu dph podkladu a dane z primu. Skoda, fakt mi to mrzi, tohle by mi uplne stacilo, dostala bych se zase trochu do dani a ani by to nemuseło byt zas tak narocne. Ale co, zkusim ten doktorat.

Ale kdyz me to tak nebavi, delAm to jen kvilu tomu, ze se pri tom daji ucit na VS dane a jsou za to nejake penize 😵 jsem ostuda,co?

Mejte se krasne, sestku tento vikend vynechame, ale rikala jsem manzelovi, jestli nezajeďeme tam. Nechce se mu ale, mame to cca 55 min autem, docela streka kvuli povyrazeňi s holkama. Bliz mame letnany, jen 15 min, ale zase tam neni herňicka 😀

ahojkyy
15. led 2012

@lenca78 ahoooj. Pisem len narychlo, lebo k tomu varim.. a ako sa mrnous zobudi, ideme kupovat boticky,rozhodla som sa, ze mu predsa len kupim nove aj na doma, aj na vonka, nech si capa. Vcera na mna rval, ako som ho vzala dole do vecierky, no a nenechala v polobotickach capat po ulici.. tak to skusime a uvidime. Hold, myslela som si, ze sa tym zimnym botam vyhnem, ale asi nie.. su fajne "masne". Ale ked treba, tak treba.
6ka sa teda kona az dnes, vcera nevyslo. A bolo mi nejak spatne, mela jsem vecer prujem, tak neviem, no, dnes lepsie. Snad na mna nic nevylezie, kym je manzel prec.
CO robite dnes??
Praca sa este najde, skus priebezne dalej hladat, bol by v tom cert, aby sa v Prahe nic nevyskytlo.
Tak zatim
ahojkyy

ahojkyy
15. led 2012

@lenca78 ahooooooooooooooooooooj. Kde trcis? Teraz pismenkujem ja a ty mas absencku, pisem ti a-cko :D
No kupila som boticky na vonka od Batu. Tie na doma, tak tie musia pockat, pozriem zajtra v lekarni. Ponukli mi v Batovi sandalky, ale boli Tomikovi siroke, tak som ich nevzala. Chcem klasicke, s vyssim kotnickom. Zistila som, ze mu od Vianoc narastla noha, uz ma 22ku.. klasika, investicia.
Tak zajtra kupujem zvysok.
Verim, ze sa mu bude na prvej prechadzke bez kocika vonka pacit 🙂 uz sa tesim. A zajtra k tomu druha navsteva tej solnej jaskyne. Vraj odporucaju sest - desat, tak to skusim, mozno to na tu rymu pomoze.
Ozvi sa, holka. Ja idem za mojim skakajucim Tomikom do postielkoviec 🙂
Zatim.
ahojkyy

lenca78
15. led 2012

@ahojkyy ahoooj, no jo, nestiham. O vikendu to je vzdy na pytel, cele dny u plotny, varim, pecu. Tento vikend jsem vsichni( vcetne holek) sezrali 😀 kotel svickove, kotel kureciho na paprice a dve vanocky 😀
Holky se nejak rozjedoy, manzel taky a ja to same 😀

To je super ze mas boticky. Ja si myslim, ze me to taky ceka, kvuli zuzance . Uz krasne chodi za rucicku a je mi ji lito, ze kvuli segre trci v kocarku. Tak ja se taky skocim mrknout k batovi. Treba tam bude nejaky vyprodej. Pojedu zase do klatov k nasim, tak se podivam tam.

Jinak ja ted tyden moc psat nebudu. I kdyz vlastne u nasexh, kdyz nezapomeňu ipada, tak muzu psat i tam. Musim zapracovat na dalsi zkousce, pristi oondeli a pak mam jeste prezentaci. Proste se to nejak kupi a s detma to nestiham 😀

Vy se mate, ja bych sla do jeskyne hned. Ale mam na ni spatne vzpominky, vzala jsem tak babicku a druhy den mela tu mrtvici, uz je to jina babickanez ta, kterou jsem znala. Tak at si to neprivolavam ☹

Mejte še krasne,ja musim rychle poklidit, pripravit jidlo na zitra a pak se taky trochu venovat uceni. At to nevzdam, ze? Uz jsem toho chtela nechat, ale to muzu vzdycky, treba az neudelam nejaku zkousku ani napodruhe, to bych si musela zaplatit opravny termin a do toho bych uz asi nesla.nebavi me to 😀

Mejte se krasne

ahojkyy
15. led 2012

@lenca78 no nevzdavaj to, v ziadnom pripade, ani v opravnej skuske! Tot prikaz z mojej strany 😀 Presne tak, tiez mi bolo luto Tomika, no a ked som videla vcera, ako sa chce prechadzat.. keby si ho videla, aky bol hrdy, behal po predajni a obźeral sa v zrkadlach, aj do skladu im vosiel 😀
maju vypredaj, polovicne ceny, ale len na vybrane, ostatkove velikosti. Tak snad trafis.
A inak aj hypernova ma 3plus 1 hotovky od hami, takze ta jedna vyjde asi 30,- CZK. No a na mall.cz je tiez akcia, na vsetky hotovky, aj mliecka aj ovocie aj prikrmy. Vsak mrkni pripadne, mozno by ta to odlahcilo a bolo by fajn.
To babi dostala mrtvicu po solnej jaskyni???! To som nejak "prepocula", ci beky. A inak, mne je cely tyzden po tom spatne.. a hlavne - nevladzem, furt by som len spala. Uz som si myslela, ze budem tehotna 😀 😀 😉 take prejavy.
No hold, idem pracovat. Ked ti vyjde ozvat sa, budem rada. V opacnom pripade si ta pekne pockam, budem sa tesit 🙂
drz sa!
ahojkyy

lenca78
16. led 2012

@ahojkyy na akce se jdu mrknout, diky za tip, hotovky pottebuju k nasim, maji kuchyn jinďe a holdy tam mit nemuzu. A maly se takhle hezky prochazi póprodejne? 😀

Babi tu mrtvici nemela ze solne jeskyne, ale byli jsme tam a pak druhy den se to stalo. Ja si ji pamatuju jak se tam starala o vsechna vnoucata, byla tam i šegra s malym a ted jen tak sedi a kouka, hlavu v dlanich a nic nerika. To by delala i v te jeskyni a ja na to asi nema psychicky, asi bych to srovnavala s tou minulou navstevou.

lenca78
17. led 2012

@ahojkyy tak dneska jdu vyzkouset takovou vec jestli jsem ti uz nepsala. Jedu na zumbu, u ktere je hlidani deti. Je to ve vedlejsi vesnici, holky to urcite nezvladnou. Ale mne se stejne nechce cvicit, ja chci spis zkusit, jak budou reagovat na moji absenci v hernicce, vetsinou jeci 😀 pak napisu, jake to bylo 🙂 pa

lenca78
17. led 2012

Tak to nevyslo, cvicila jsem pet minut 😀 zuzik mela hysterak . Ale nevadi, za dva tydny to zase zkusim 😀

ahojkyy
18. led 2012

🙂 ahoj. tak to si si velmi nezacvicila.
No vidis, ja som nepisala. Boli sme totiz v Motole. V pondelok rano sa Tomik zobudil a zacal mi opakovane zvracat. Den predtym sme rachli z kociarika, priamo na hlavu. Pred tou kupou tych boticiek. Ale nic mu enbolo az rano spustil. Tak som zavolala zachranku, nasledne rentgen hlavicky, ktory nebol jasny.. tak siel na ct, robi sa to pod narkozou. Cely den mi tam vrestal, nemohol pit, jest stale ho len vysetrovali, naberali krv, davali kapacky / tekutiny, lebo zvracal a vecer ct. Neuveris, je to strasny pocit, ked ti ho idu dat pod narkozu, ty netusis, ake to ma rizika, ale vraj mensie, ako pripadne krvacanie v mozgu, ktore sa musi potvrdit / vyvratit.. no hroza, ako ho niesli na sal, mne zavreli dvere pred ocami, nechali ma vonku a uz osm ho len pocula ako na nich vrestal.
NIc menej kazdopadne sa to nepotvrdilo, mal slabsi otras mozgu a zvracal teda z toho. Dalsi den sa pozbieral, uz normalne je. Len ho sialene pozorujem, aj som mu zapla monitor dychu, aby sa nahodou nepozvracal - nezadusil. ALE uz nezvracia cez 24 hod, tak snad je to ok. Nikdy by som si neodpustila keby mal nasledky alebo by sa mu nieco stalo viac ako ten pad.. strasne. Zatial pije aj je normalne, po mensich davkach, ale udrzi vsetko v sebe, tak snad uz bude fakt len lepsie.
Lenca, keby si videla tie stavy tam na neuro-chirurgii, to je strasne, neda sa to ani popisat. Tam normalne deti chodia s hadickami a ihlou v hlave, nad nimi matka - sestra, ktora nesie infuziu, co im tecie, vyvod moci a deti vrestia bo ich boli a kricia mamamam a chodia po chodbe aj s tym, male deticky, take 2 - 4 rocne. Vacsinou stavy po operacii nadoru. Hroza. CLovek si zacne vazit, co ma.
Inac som v nemocnici bola n ahumusaka, tak ako ma odviezli, bez kartacka, bez rucnika, bo manzel je mimo a tchyne zase "pomohla" . Malemu som len prepierala veci, lebo opakovane zvracal, takze vyprat, vysusit, umyt atd. Mala som prenho zasobu, ktoru som mala v taske zo sestky z nakupu, bodycko, puncosky a ponozky. Jo a piskotky s vodou. Pre mna nevyslo, tak som sa tri dni necesala, ale tvarila som sa, ze to tak ma byt 😀
tak tak sme dopadli. Davaj na tie svoje holky pozor, fakt to nie je sranda, tie hlavicky.
ahojkyy zatim

lenca78
19. led 2012

@ahojkyy jezis, zrovna jsem si rikala ze ti napisu, jestli jste ok. Chudaku, uplne mam husi kuzi z toho co popissujes. A na co tomik spadl? Na dlazdicky? Holky mi padaji ted porad, nedaji se uhlidat, vsude mi lezou, zuzkq treba vyleze i na parapet 😠
A jak to ted zvladas? V poradku? Je to dnes lepsi? Ja si to nedokazu vubec predstavit, ze mi odnesou dite a okolo by chodily deti po operaci nadoru. Jezis. Snad radsi uz si to nepredstavovat, nebo ty holky budu jen mazlit a neodejdu od nich dal nez na par kroku. Zivot je tak nespravedlivy, kdyz dokaze ubliz ovat takhle malym detem. Tak at vM je lepe a uz zadne pady.

ahojkyy
19. led 2012

@lenca78 ahoj Tomik spadol normalne na plavacku, proste sa zohol po hracku, este nemal madlo a nebol priputany. Ja som sa ohla pre madlo a on pre hracku z druhej strany a rybicka priamo na hlavu. Vecer nic, ziadne prejavy, az rano mi povracal celu postel, ako som ho vzala k sebe, potom obyvak a potom sanitku, na prijme, na lozkovom, proste vsade..
katastrofa.
Ved prave, ze sa to neda uhlidat. Pan dr. mi povedal vtipnu vec, hlidat, aby nespadol na hlavicku tak dva tyzdne teraz. Vtipne, fakt. Len sme prisli domov a rachol sa do stola, hlavou samozrejme. Oblepila som makkym molitanom rohy, do kt. sa najcastejsie bucha, kde casto chodi. Ale je fakt v pohode, uz vobec nezvracia, zacina situaciu dokonca zneuzivat - v nemocnici po zvracani dostal velku misku piskotiek a teraz caka na ranajky - piskotky 😀 a potom odmieta ovocie a obed a caka - piskotky 😀 no a visi na mne jak soplik, fakt sa nikam nepohnem. Ale zase, ako sa ku mne otoci a privinie, uplne akoby sa zmenil, viac sa "lulka" 🙂 V nemocnici ako spal, vzdy ked sa prebral, otocil sa ku mne a skontroloval, ci pri nom sedim 🙂 jak velky uz 🙂 no hlavne, ze je ok a ze by to nemalo mat nasledky, dufam. Velmi som sa onho bala.

Co sa tyka toho oddelenia, katastrofa, lenca, to musis vidiet, zazit, aby si pochopila, co mas, ze su Tvoje deti zdrave. Neskutocne stavy. Plakala som, ako som tie deti videla a pocula, po tom Tomikovom stave som bola mimo a este k tomu toto vidiet. A vies co som tam este videla za chlapecka? Behal tam sam, po oddeleni, aj ja som ho vyhnala z pokoja, lebo isiel za tomikom ako mu bolo zle. Potom som sa opytala sestry, co to je, preco je tam sam a co ho caka. Rodicia ho tam nechali, rano isiel na operaciu, kvoli placatej hlavicke, esteticka zalezitost. Pod noz.. no a nemal kto snim ostat na noc, matka mala rymu a otec musel do prace, tak ostal sam. Mal styri a pol roka. Ked ho rano odvazali na lozku, nebol tam ani jeden z nich, isiel sam. Povedz, co su to za ludia. Vsak on ani nevie, co ho caka, kde je, s kym je. Styri a pol roka.. a daju mu otvorit hlavu kvoli placke.
No comment.
aj take pripady tam boli.
tak zatim, idem pripravit veci na zajtra.
Jak sa inak mas Ty???
ahojkyy

lenca78
19. led 2012

@ahojkyy tak to byl mzik ten pad. No hlavne ze je ok. Kdyby takhle holky zvracely, tak s nima taky jedu hned na pohotovost. Hlavne ze uz je ok. On se z toho oklepe a bude to zase dobry. Jen ty piskotky, co? 🙂 To je sranda, jak si na to ty deti hned zvyknou, vid? Oni nejsou vubec blbi 🙂 Uz ted vi, co je lepsi 🙂)))

Ja tu brecim, jak popisujes to oddeleni. Neodkazu si predstavit neco takoveho videt, to musi byt fakt strasne. A to o tom chlapeckovi? No radsi uz mi nic nepis, je mi pak moc lito tech deti, za nic nemuzou a jeste takhle se k nim chovaji rodice. Nikdy bych si nemyslela, ze to nekdo muze udelat, ale takovi nekteri lide asi jsou. Chudacek.

Ach jo. to je teda zazitek. Hlavne ze uz jste doma.

Ja mam v pondeli dve zkousky, snazim se ucit - nejde to, Stepanka je nejaka nemocna. Nevim zatim, co to je. Myslela jsem si, ze zuby, ale zacinam mit podezreni na neco horsiho - zitra klusu k Dr. Od utery mela opruzenou prdelku, ale tak jinak, ma tam jakoby takove puchyrky na cervenych jakoby bedarech. A ted uz je ma i po rukou a nohou. Mozna nestovice? K tomu uz dva dny teplotu kolem 38 a rve a rve a rve. Ale taky ma porad ruku v puse a tecou ji proudem sliny. Tak nevim. Mozna ji lezou stolicky anebo ma nejakou takovou nemoc. Zitra budu vedet snad vic. Zuzce jsem dnes nasla prvni stolicku..... Chudinka spadla na hlavicku z gauce (vyleze tam a dela tam silene veci, nepomaha ji ani davat pres rucicky nebo pres zadek, ze tam nesmi, dela to porad..... se z ni picnu) a jak rvala, tak poradne otevrela pusu a je tam 🙂.

Mejte se s Tomikem hezky, kdy se ti vraci manzel? At uz tam nejsi sama?

ahojkyy
19. led 2012

@lenca78 ahoj, dle situace, ci vyhraju / prehraju v sobotu alebo v pondelok. A mal by byt uz doma, isty cas. Uz sa nanho tesim. Docela som ale zvedava, ako bude reagovat Tomik nanho, ked sme skypovali, absolutne si ho nevsimal. Pred tym vyskal od radosti, teraz ten pc odignoroval..
ta choroba znie spatne, radsej s nou fakt zajdi k dr. nikdy nevies.
ok, uz ti k tym detom radsej nic nepisem, nech zbytocne nereveme obe.
Ako sa da v takej situacii ucit, ako to zvladas??
?
Jednoznacne gratulujem k zubkom, my mame stale len dva a pol, aj tak som hlasila v nemocnici :D

ahojkyy
19. led 2012

ju a este mam novinku, dnes nam dorazila ta autosedacka. Vzala som romer king plus, lebo sedi do vsetkych aut vseobecne. Chcela som s isofixom, ale do tej mazdy by to neslo. Vypada dobre, taka pevna, tak dam vediet, aka je, jak ju uchytim a co na to krpec..
dufam, ze sa len ucis alebo spis a nebehas okolo malej 🙂 prajem pekny vecer, idem pracovat. ahojkyy

lenca78
20. led 2012

@ahojkyy ahoooj, tak jsem litala kolem obou holek celou noc. Ted zase spi, chtela jsem jet k dr autem a tady je silena chumelenice, tak budu muset asi kocarem. To je pech, celou dobu bez snehu a ted tu je min 5 cm. Zuzka ma uz taky teplotu, asi to chytla od stepky , uz jsem nasla dva pupinky i na ni.

Uceni mi ted nejde, nestiham, v pondeli dve zkousky, ach jo. Pujdu se ted rychle ucit, uz mi obe vytuhly.

Napis pak jak sedacka. Ja je mam taky, taky romerkz, ale chci je vytahnout az bude stepka chodit, at si uz k autu dojdou. A neboj se, tomik tatu pozna 🙂

Tak ja letim k te psychologii 😀 hezky den

ahojkyy
20. led 2012

@lenca78 tak jak psychologia, drvis? 😀 My v pohode, Tomik ok, dnes som ho dokonca prehovorila na polku jogurtu a rohlik s maslom, miesto piskotiek 😀 nedostal na vyber 😀 😀
Vzala som ho von, s tymi botickami. Viac menej len stal, kukal na mlaky, na sneh ako sa topi a potom sa az pomalicky pustil. Klasika on, musi sa najprv rozkukat. Po 10 krokoch mi spadol a ostal na tvari, dlaniach aj bunde cely cierny 😀 ale nevadi, hlavne, ze sa uci. Teraz chRape a urcite sa mu o tom sniva 🙂
Jak Ty? Nakoniec pojdes teda s kociarikom alebo autom? Alebo uz si bola? U Vas je tolkooo snehu? Tu sa to zase topi. Tie boby nam nakoniec budu na ...
ahojkyy

lenca78
20. led 2012

@ahojkyy tak jsem tu od dr, nakonec autem. Uceni se nekonalo, zuza ma 39. Obe maji nemoc ruka noha usta- to je lidovy nazev , da se to najit i nanetu. Virus, nakazlive, deset nesmi do kolektivu a ven, ale nic se na to nedava. Ted tu utesuju rvouci zuzku, je z toho nejak grogy. Je to v travicim traktu, takze je muze svedit zadecek anebo maji afty- proto neustale ty ruce v puse a do vseho kousaji. Takze tak ☹

To je tomk sikula, kdyz uz takhle chodi. Zuzka porad ne ma ty boty, asi bych ji stejne nemohka poustet, protoze by to bylo lito stepance. Bude muset pockat az se rozchodi segra.

Tak ja jdu rychle neco uvarit, prakticky je jen chovam ,jednu druhou nebo obe, chudinky.
Posilam odkaz na video, jak holky radi - kdyz nejsou marod. Mej se krasne.

https://www.youtube.com/watch?v=yDEw2mxtWvU
ahojkyy
20. led 2012

@lenca78 co to je za nemoc?? este som to nepocula, idem mrknut na net.
No teda..
ja som dnes vzala tomika na luziny, je tam predajna direkt pre detsku obuv, odporucam. Velmi sikovna pani, malinka hernicka ale staci, pani pomohla, vyskusala, aj ked krpec na nu vrestal.. klasika. Teraz vrestime na kazdeho, kdo na nas len pozrie. No kazdopadne, kupili sme sandalky, kozene. Su kus tazsie ako tie od ecco, kt. som mala, tieto su essi? tak nejak a mali by patrit do zdravotne nezavadnej obuvy. Kedze su vyssie a asi aj tym, ze su tazsie, Tomik trosku padal, uz si zvyka.. no uvidime, vidiet, ze ma na nohach nieco ine, hlavne je ale, ze v tom necapce. Planujem ho v tom nechat vzdy pol na pol, cez den / ponozky - boticky. Nikto mi totiz nenahovori, ze propriocepcia sa nerozvija lepsie v bosom, keby necaptal, neriesim absolutne borticky, mimo vonkajska teda. Inak 20 % zlava a 600,- Cz, no comment.
Lenca, drzim palce, nech sa uzdravite. Video som videla a holky su uzasne. Aj Tomik ma rad susiak, len ho mam trochu rozbity, pouzivam ho len na zimne obdobie, lebo v lete susim na logii, tak som ho limitovala, aby nanho nespadol. ALe ked vidim, ako sa tesia Tvoje holky, asi ho necham 🙂 tak zatim, drz sa a daj vediet, ako pokracujete!

este otazka - mas ucet na facebooku? Aby som TI aj ja tam hodila nejake tie fotky Tomika, nech sa pochvalim obcas 🙂
ahojkyy

ahojkyy
20. led 2012

ahoj. asi lietas kolo malych. ... :/
Tak som sa pevne rozhodla boty vratit - vymenit a berem uz len jednu znacku, sice drahsiu ale boty su o tretinu! lahsie ako tie ostatne, teraz som to zvazila. Mam ecco, pouzite od kamaratky a v nich sa Tomikovi dobre chodi, maju jemnejsiu podrazku a v pohodicke capkal kdezto v tomto mi padal...neviem, zrejme by to este povolilo, ale ta hmotnost u mna zavazila, takze menim.
Jak Vam je???
ahojkyy

lenca78
21. led 2012

@ahojkyy ahooj, hlasim se po probdele noci. Hruza. Ted porad jenplacou, jsou samy bolak, maji to i vpusince, prebalit je nemuzu ☹ zuzka porad 39! Tak pisu jen strucne.

Boticky vrat. Ja jsem uz taky vracela. Tezke boty jsou pry taky na skodu. Mne se ted osvedcily celokozene capacky od pegresu. http://obuv-pro-deti.shop5.cz/?sekce=kategorie&...
Jen jsme je kupovali za 450 😀 sice se jim v tom trochumpoti nozicka, ale jsem spokojena, jsou vyssi a lehke a celokozene, zuzka v nich tape i ve venku 😀 nejak to neresim, ma to ted jako backurko venkovni boticky. A ja jim ted davam boty na cca tri hodky denne, vic ne. Ne vzdy si je nechaji dobrovolne nandat 😀

Musim se jit trochu ucit a pri tom uspat zuzanku, ma dost po noci s horeckou, je to tezke, na manzela jsem naprdnuta ze nepomaha, ja tu litam uz nekolik dni. Nespim . A ted jeste musim varit obed a on je na netu a slysi jak tu holky placou 😠 vim ze je unaveny z prace ale ja jšem taky unavena ....

ahojkyy
21. led 2012

@lenca78 ahoj, mas dost. Nepochopim ho, ked vidi, ako lietas. Moj sa stara, hlavne ked mam skusku, vsak ide o spolocnu vec, vies, o postup, lepsie zabezpecenie atd. Asi by to chcelo rozhovor, ked nema sebareflexiu. Vsak nie len ty mas dieta, alebo sa mylim?
No zase sorry, ja som v takychto veciach tvrda, ale zase manzel pomaha, zrejme je uz vycviceny :d
no vies, afty bolia, vsak som ich nedavno mala a fakt to boli - ako svina, ci beky. Vtedy som sa len modlila, aby to Tomik neschytal. Neviem co s tym, mne pomohol b vitamin a kloktanie, listerin, tie srandy na afty nezaberali vobec. Ale u tak malych deti to asi nie je mozne a hlavne, je to zrejme len post prejav toho virusu.. neviem, lenca. Na nete som citala ze to je "len" tyzden, tak vydrz, viem ze to neutesi, je to dlha doba, ale ma to koniec a to je hlavne.
BOticky, neviem co s tym, dala som mu na nohy tie ecco a capta, proste potrebuje vysoky kotnicek. Asi pockam, ci sa tieto kus nepoddaju, predsa je to len koza.
A manzelovi klepni po nose, nech sa spamata, vypne net a nakluse tiez pomahat. Hodit zeleninu do parneho hrnca by hadam zvladol, nie? Alebo podrzat malu..
Drz sa, holka
ahojkyy

ahojkyy
21. led 2012

@lenca78 lietas, co? Ako Vam je? ahojkyy

lenca78
21. led 2012

@ahojkyy Ahoooj ☹ to byl den ☹ ☹ ☹ ☹ strasne
Zuzanka cely den neotevrela pusinku, nejedla, nepija, jen trikrat si trochu cucla z prsu. Stepka jedla tak na pul. Pocitam, ze Zuzku boli ta pusa, ma afty uz i na rtech, Stepka je ma vic jen na zadecku, rty a pusa ji minuly. No proste sila .Navic se Zuzce prorizla druha stolicka. O nejakem cisteni pusy desinfekci nemuze byt ani rec. Nemuzu se k ni ani priblizit. Prakticky cely den obe prorvaly, nasledovalo vyrikani s manzelem. Ja jsem do toho varila i nam, nepovedlo se to 🙂)) No proste den na houby.
A vtip dne? Zitra k nam doveze dopoledne tchyni na navstevu. Ale rozhodla jsem se, ze ji pozdravim, slusne prohodim par slov a jdu do loznice ucit se. Snad budou holky uz lepsi a nebudou jecet. Dnesk a jsem se nemohla jit ani vycurat.
Promin, nemam moc optimistickou naladu a pritom jde ve srovnani s Tvym vyletem do Motola o prkotinu. Jsem blba, ze to tak prozivam. Ted jsem si udelala caj s rumem a uz se trochu "uklidnuju". Ale je to tezke.

Zjistila jsem, ze mi vyhovuje, kdyz je manzel pres den v praci. Pak vim, ze vse musim zvladnout sama a taky to zvladam. Jakmile je doma, tak se mi zda, ze ne tolik pomaha, ze by mel pomahat vic atp.... Asi si za to muz ui sama. Proste treba nemusim prece o vikendu varit, ne? Staci, kdyz si objedname treba pizzu a jeden den muzu udelat jen rychlou zeleninovou polivku a bude. A ne vyvaret hovezi na houbach, ktere trva tri hodiny nez zmekkne, k tomu hovezi vyvar a jeste peci.... Proste jsem kacena. Ale poucim se. O vikendu jen rychla jidla anebo zadna 😀 A az budu priste nadavat- pripomen mi to, jo?

Tak ja jdu srotit . Konecne chvili casu, holky spi, dodelala jsem ted priznani k dnai z nemovitosti - jak jsme koupili pozemek. Pristi tyden budu u rodicu,tak to musim hned v pondeli poslat.

Pa a hezky vecer.

ahojkyy
21. led 2012

@lenca78 no pockaj, nieco by mala zjest alebo aspon pit, inak s nou tiez zajdi, nie ze bude dehydrovana, viac ako den ? by nemala byt len tak. Trikrat cucla?
chuderky moje
tie afty fakt bolia, ja som myslela, ze sa zblaznim. Ono je to take, ze uz potom rezignujes a proste len trpis.
No chuderky moje..
Manzel by si mal vstupit do seba. Co ti na to povedal, pomohol? A tchyne, jo? Tak jej malu strc do ruky, no a sup ucit sa 😀 ja viem, neda sa to, keby boli zdrave, je to ine.
A ano, staci pizza, nemusis byt super gazdina, aj tak to bude jest len ten pocitacovy kral 😀 a nie holky, tie tomu teraz velmi neublizia.
Sorry, nadavam, ked to citam, priala by som Vam, aby Vam uz bolo lepsie.
tak zatim, ahojkyy

lenca78
22. led 2012

@ahojkyy ahoooj mam super naladu 😀 ironicky 😀 Tchyne na ceste 😀 jezis, to zas bude.
Ale dobra zprava dne - holkam uz je lepe, zuzanku jsem 3x v noci kojila, rano si dala kousicek chleba a vypila 60ml caje. Huraaaa. Tak mam radost. Ted jsou holky zabavene,ukradly mi prednasky z psychologie a mackaji papiry. No ja se na to uz stejne asi poradne naucit nestihňu, ale hlavne ze ted nervou a ja jdu rychle delat tu prezentaci . Konecne.

Promin, musim koncit, kazda minutka dobra 😀 zitra rano jedu uz v sest do skoly, od 7.30zkouska, od 9 do 15 prednasky, od 15 prezentace,narocne ☹ zkusim napsat večer,ale asi budu drtit. Jinak dnes zas varim ☹ ☹ Podlehla jsem, ale jen uvarim testoviny,zamicham do nich uzene a vajicko a hotovo. Obed pro tchyni.....oni tady totiz u nas v nedeli nevari 😠 a zitra vecer prejizdim k mym rodicum. Proto jsem moc na tu tchyňi nic nerikala. Chci byt u nasich od pondeli vecer do soboty, tak at pakmneco nerika manzel. A treba me prekvapi, bude si hrat s holkama a ja budu mit chvilku na uceni. Ony dnes vypadaji uz lip a tak jako tak simmusi zvykat na cizi lidi.

Mejte se moc fajn. Uz se tesim, az bude lepsi pocasi. Vezmu auto, dojedu na sestu a konecne sepotkame 😀