IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
5. únor 2012

@lenca78 jeste otazka, co si myslis o videochuvickach resp. mala si nejake chuvicky? Nevies, ake su dobre? dik 🙂

ahojkyy
5. únor 2012

ahoj, tak to fakt nie je sranda, teraz som skoncila s varenim a s uklizenim. Sorry, ale na vedu a monografiu uz sil nemam.
Prepac, az teraz som si poriadne precitala tvoj prispevok. Je mala ok? Neboj, oni su gumove. Aj ked maju hrcu. Hlavne, ze hned po pade nebola v bezvedomi, zaplakala - ozvala sa, aspon tak mi tvrdili Dr., ked som bola s Tomikom. Prejavom otrasu mozgu alebo krvacania z padu, na co treba dat pozor je zvracanie, horucka, fontanela - nesmie byt vyduta ani vtiahnuta a zrenicky - nesmu byt rozsirene. A nemala by byt ospala, tj vela hned po pade spat, resp. lahnut spat. Nemusi to byt v kombinacii, tak ma Dr. poucili.
A manzelovi nevycitaj, ono je to fakt sekunda, vsak nakoniec vies, aj zlomok sekundy a su dole tie detiska. Vsak nakoniec vies aj Ty a aj ja, vtedy som sa fakt len zohla po madlo.. a bum..
Ste ok????
L

lenca78
6. únor 2012

@ahojkyy ahoooj, tak ja mam ted chvili klid.Holky sedi v supliku pod troubou 🙂. Hrozne se jim tam libi, ja teda nechapu proc, ale je to relativne bezpecne misto, tak tolik nenamitam 🙂

S tim padem - manzelovi jsem to nevycitala, on sam z toho byl spatny a ja jsem docela rada. On se totiz nestrachuje jako ja, porad jen at spadnou. Tohle byl velky pad a sam mel nahnano. A za tohle jsem rada. Da si trochu vic pozor.
A s tema padama - diky za popis spatnych znaku. Jenze ja jsem Zuzku dala normalne spat, tak tezko rici, jestli byla vic spava 🙂. Spaka jako obvykle skoro d orana 🙂

Skoncila jsi s varenim docela pozde, ja dopekla v pul 11 vcera vecer babovku a dnes uz neni 🙂)) Hrozny, co budu peci dneska? Se z toho zblaznim, manzel si vzal pulku do prace, ja snedla 1/4 s holkama ke snidani a ted po obede jsem si zase vzala a jsou tu dva platecky, ktere zvladne manzel k veceri. Ach jo. A zase nanovo. Navecer jeste chci udelat zapecene brambory s masem, at mam na zitra hotovy obed.

Chuvicku nemame zadnou, my mame tak maly byt, ze tu je zbytecna 🙂. Kam ji potrebujes? Na slovensko , Anebo chce nechat TOmika v pokojicku a jit varit do kuchyne?Myslim, ze by to nemusela byt spatna vec, jen moje holky jsou proste tam, kde jsem ja . Ted uz se mnou musi chodit i na zachod, jinak tu vresti 🙂. Tak ja tu jdu poklidit, odpoledne se ma stavit stryc s tetkou, bratrancem a jeho pirtelkyni, bordel jako v tanku. Anebo to necham a aspon uvidi, ze to neni zadna sranda 🙂

lenca78
6. únor 2012

@ahojkyy asi zase varis anebo poklizis 😀 ja mam hotov, teda uvarim zitra dopoledne, budou mit veprove na paprice s testovinama, udelam toho hrnec i pro me a manzela. Dneska nebyla tepla večere, nic nerekl ale divne koukal 😀 uz si taky zvykl. Rikala mi to kdysi kamaradka, povidala: pockej, az budes na matersky, naucis sveho chlapa na teple vecere ani nevis jak. A ma pravdu.

Zuzanka se porad dusi, neustale odsavam a uz jsem z toho vyrizena. Zitra mozna skocim k dr, protoze ma tu rymu a kasel ctyri dny:( tak jestli se ji to nevrazilo nekam jinam.

Mej se hezky, ja uz pujdu chrupkat. Papa

ahojkyy
6. únor 2012

@lenca78 ahoj, prepac, ja som odpalena po bazene, uplne mrtva. K tomu si nemozem lahnut spat, musim dnes potiahnut aspon do druhej v noci na monografii :/ no uvidime, davidoffka to isti 🙂
dnes zaujimavy dnik, tomik pospal vzorovo jak hodinky dve a pol hodiny a zobudil sa mi ku druhej, takze bazen super 🙂 len vonku je strasna zima, ako prechadzam spat a je to proste na cely den, lebo k tomu presun a hernicka - musi byt 🙂
Nezacnes chodit na bazen? Som sa pytala instruktorky, tak ona by jedno mimco vzala v bazene na ruky, miesto babiky 😀 vraj bezne tak maminky chodia 🙂 uz len zladit to obliekanie potom, ale pomohla by som ti napr. ja. Porozmyslaj 🙂 kurz stoji asi 2500,-? 3? na 10 lekcii. Ked su holky chore, da sa dohodnut nahrada, nic ti nepada, ani ked zavolas posledny den pred bazenom, ja som uz volala aj dve hodky pred, ako sme mali tu rymu. Pri nahradach nemusis ponahlat, tj plavat napr. dvakrat tyzdenne a pod. A co je super, da sa s nimi dohodnut na vykazani celej platby ako daru, takze si to odises z dani. Len mi tak napadlo, niekedy si spominala, ze by si sla 🙂
Idem makat.. :/ weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. sa mi nechce :D
ahojkyy

ahojkyy
6. únor 2012

a prosim ta, jak robis to veprove na paprike? Hod recept na inspiraciu! 😉

ahojkyy
7. únor 2012

ahoj 🙂 tak kde si pre zmenu zase Ty? 😀 Ja dnes vyvaram, zeleninovu polievocku, na vecere 😀 a lososa na masielku, so zemiakovou kasickou, s cviklou - cervena repa po vasom. Zapekano na pare vsetko 🙂 sa ma ten krpec, ze?
Dnes je taka kosa,ze sa s nad ani nedostanem von do obchodu, ani s odpadkami. Kolko je stupnov, ci beky?
A co robite doma, ked sa takto neda vyjst von? Mne sa Tomik nudi..
Inak mi nejak krivka na lavu nohu. Najprv som si myslela, ze simuluje, ze nechce ist do vecierky dole, chodit po vchode 😀 plakal :/ ale potom som mu chytila nozku sa reaguje, ked mu tocim kotnickom. Tak asi na posteli rano zle stupil, vsak nakoniec zlomene to nie je, stupi na to, neopucha to, tak hold sa mu to zahoji, kym sa ozeni. Aspon ma moznost ked sa nikam neda ist, byt v kludovom rezime 🙂
Tak ja bezim varit, som super kucharka, dneska. No neviem, ako to bude chutit, ale vonia to fajne 😉
Zatim. ahojkyy

ahojkyy
7. únor 2012

a zabudla som, jak s tym kaslom? CO povedala dr.???

lenca78
7. únor 2012

@ahojkyy ahoooj, no ja nez se dostanu na net, posledni dobou spis jen ty vecery, pres den tu lobi holky nebo pes 😀
Tak at malemu nic neni. Asi jen spatne vstal.
A do bazenu me neostanes 😀 byla jsem dvakrat s manzelem en tak v detskym bazenku a na rok o tom nechci slyset. Pro me hrozne narocne, jsem vyrizena 😀 ucelem aktivit ma byt unavit dite a ne znicit maminku 😀 holkam bohate stavi aktivity na suchu a ja jsm vic v pohode.
Jinak dneska jsou extra otravene, nudi se a me to s nima taky nebavi doma. Ale venku je deset stupnu pod nulou, jk pises, dnes ani s odpadky. Ani pes nepujde. Musi to vydrzet nez prijde manzel.

Hlky me dnes pozlobily, ze nebudou jist to veprove. Taky to nejdly a pak mi snedly talir toho slaneho dospelackeho. Tak to dopadne asi jako u vas ☹ proste chteji slane. A ty jsi teda kucharka, kam se na tebe hrabu. Takove menu, dala bych si. Holkam jsem jeste rybu nedala, tak ze bych zkusila zitra? Mam kousek file na mrazaku, okminuju a sup do parniho hrnce s bramborem a zeleninou.
Jinak to veprove delam takto: cibulku osmahnu na oleji, na to maso( pro dospele ho mam rovnou osolene a opaprikovane, kdyz to delam i holkam, tak nic 😀 ), trochu osmhnu, trochu cervene papriky a zaprasit hladkou moukou, zamichat a podlit vodou a dusit tak hodinu, nekdy i vice. Potom trochu okminuju, dohustim moukou rozmichanou ve vode a hotovo. Nam dosolim. Holkam jsem delala panenku, je vic mekka, nam nejakou plec. Jinak nase babi toto delala jako omacku a k ni knedliky. Ja delam omacky mene, spis hustsi, uvarim testoviny a mame to jako jiny druh testovin.
Kdyz delas rybu v parnim hrnci, dochucujes ji nejak? Nejakym korenim? Nebo nic nedalas?
Jinak zuzka uz je leosi, ale v noci se asi trikrat dusila hleny, ma porad hustou rymu, k dr ale nemuzu jit, cesta 20 min v mrazu by ji asi zabila. Tak ja jdu upeci pernik, kdyz jsme vse pecene uz snedli 😀

ahojkyy
7. únor 2012

@lenca78 ahoj. No dnes otras den, tak dlho varim a nakoniec - nas jedalnicek strasny.. Mlieko, tak o 4ej rano, cca 180 ml, viac nedal. Rano jogurt, 200 g, 3 susienky. Samozrejme osladeny, iny nezje 🙂 Pred spanim ovocna predsnidavka, nedal ju celu.. Na obed som dala lososa s kasou a cviklou.. ako zacal to svoje nie nie nie 😀 tak som mu skusila nabrat este polievky, len tak, ci vobec ma s tym neopluje 😀 ha, zjedol pol misky, tj cca 250 ml.. zlozila som ho zo zidlicky a nabrala som sebe, zjedol mi polovicu. Nabrala som si druhykrat, zase polovicu.. tretikrat, zase odjedol. Neskutocne! Kam sa to donho zmesti. Bezprostredne zatym ZOZRAL, sorry, to sa neda inak nazvat 🙂 asi 10 suseniek od hami 😀 svacinka uz mu nechybala, jasne, odmietol. V obchode, predsa len som vybehla poobede do billy, tak pol rohlika. S velkou vierou a slavnostne som mu kupila bobika, si myslim, sladke, ale mliecne, zbasti. Jasne, ze nie 😀 cakal na teplu veceru 😀 dala som mu polovicu hotovky - cestoviny s hovadzim a zriedila s vyvarom z polievky. Tot nase jedlo, strasne. Nepravidelne, svacinka nezdrava, mega davky na obed, vybera si.. Sama som nechapala, ako sa to donho zmesti, uz ja som mala z tej polievky dost a on stale len jedol 😀
Rybu som skusala asi trikrat. Raz hotovku od hami, to je tuniak, nechutila 😀 okolo Vianoc sme mali lososa, tak som mu skusila z toho vybrat masko len tak neochutene do parneho hrnca, Zeleninu som skombinovala podla hotovky hami, tj cuketa, mrkva, paprika, kukurica, cibulka, ryzova mucka - od hami, voda, olivovy olej. Pekne zbastil, to mal vlastne zmixovane. Dnes som to zapiekla normalne v rure na masielku, dala som kminok a kus som podliala a dala ten vyvar. Asi to nie je najzdravsie.. je v tom sol, ja viem, ale inak ako bez bujonov varit neviem.. a aspon som zvolila tu variantu tych zele, bez konzervantov.
A basti jak divy, no..

Co robis vecer? Ja uklid a hold monografia.
tak zatim, este nakuknem 🙂

ju a dik za recept 🙂

lenca78
7. únor 2012

@ahojkyy 😀 😀 😀 Ja se tdy rezu smoch ale tobe moc do smichu asi nebylo, co? No neboj, u nas taky parada, k odpoledni svacine meli ctvrtku toho upeceneho perniku 😀 k vecer chleb s maslem a prso😀 nestihla jsem dat ani viganton ani zuzce fenistil na ekzem. A zitra nevim, co budu varit, nemame doma nic k jidlu, ani to file tam neni, jak jsem si myslela, auto mi nestartuje a ted me nastval manzel- prisel z fitka a snedl holkam banan 😠 maji ho kazde rano k snidani. Ach jo, ja je tak setrila, sama jsem nemela pres tyden ovoce a zeleninu, aby zbylo na holky 😠
Zitra nevim co udelam, moc uz toho tady nemame, myslela jsem ze mam kousek kurete v lednici, udelala bych vyvar pro nas a holkam rizoto. Ale nic tam neni. Tak snad uz brzo ty mrazy polevi, tohle j des.

Tak at ti jde uklid rychle od ruky a neco stihned udelat i na monografii. Ja letim taky uklizet, vynadat manzelovi 😀 a pak se uklidnit. A dnes musim vencit psa, chudera nebyla od sesti rano, tak ja letim. Papa

ahojkyy
7. únor 2012

@lenca78 🙂 sa smej 🙂 teraz som volala na Slovensko, tete, pediatricke, co s tymi mliecnymi vyrobkami, ked odmieta mlieko, pribinacika, syry, len to rano a jogurt.. vravi, ze to je docasne, ze to neriesit, ze mozno o tyzden dva nebude chciet maso a zaleninu 🙂 tak to sa kuknem na to 😀 bolo by to super nevarit 😀
aj tak nechapem, ako sa do takeho maleho cloviecika zmesti kopa zemiakovej kase s lososom a cviklou a tri davky polievky, to dost aj na kona.. a dorazi to samozrejme tymi susienkami.
tiez sa mi minaju zasoby. Uz aby sa vratil manzel - v piatok vecer. Dokupime a bude zase co bastit. Inak ja som dnes skocila do billy, ono vecer - poobede sa to da, je tak ku minus desat? proste sa to da vydrzat, Tomika som zabalila do fusaku a deky, iba oci mu trcali. Tak pripadne skus.
Som rada, ze malej je lepsie. Inak aj moj manzel je taky pazravy, spamata sa vacsinou, ked uz nie je 😀 a ma posledne v bruchu 😀 pripadne ho posli skoro rano - poobede na nakup, pomoze.
no hold, muzsky

este otazka - skusila si uz rajcinovu polievku? Ked tak aky recept?
S cukrom, solou asi nie??.. 😒

lenca78
7. únor 2012

@ahojkyy pekne jsem manzelovi vynadala 😀 snist holcickam jejich ranni " ba" 😀

No vidis, tak ty mlecne vyrobky ted neres. A domaci pudink s tvarohem jsi zkousela? Holky mi to plivaly, ale mne to moc chutna.

No ja jsem zvedava, kdy se dostanu na nakup, auto mi startuje, kdyz je max minus tri v noci, pak uz to baterka nedava. Takze ja si pockam do brezna 😠 tady maji jen chleba , mouku, vejce. Jogurty a syry skoro zadne, nejake divnea nezname znacky za par korun, ale zase je tu reznik a ma vyborne maso 🙂 no jo, co bych chtela, potrebuju zajet autem. Ale vypada to, ze by manzel prijel mozna zitra drive a zajeli bychom do kralup do tesca. Jenzemnese moc nechce. Holky budou spat v aute, bude to kolem pate vecer a pak je tu budu mit vzhuru jeste v deset 😀

Rajcatovou polevku delat nebudu, zuzka se osypava, kdyz si dam ja rajce, tohle by asi neprezila.

ahojkyy
7. únor 2012

@lenca78 no vies, mne pribinacik a bobik tiez chutnali, ale Tomik nic. Puding da len v kolaciku, par kuskov, normalny nie. Aj tak je to super, ako sa strasie a pluvne to 😀 Proste len maso 😀 no vidis, tak maso zase mate cerstve, ja som odkazana na billovske. A zeleninu uz neriesim, proste robim zemiakovu kasicku a zo zmrazenej. Ostatne su zhnitce 😲

tak nech zajtra nakupite, "ba" i jogurty 🙂
Pekny vecer.
ahojkyy

lenca78
8. únor 2012

@ahojkyy koukam ze varime stejne, ze shnile nebo mrazene zeleniny, kdyby to videly biomatky, ty by nas ukamenovaly 😀 Jinak holky se tu ted cpou pernikem 😀 tak nevim, asi bych radsi kdyby si daly tu instantni mlecnou kasi, ta je pro mimina. Jenze ony videly na stole ten pernik a misto ba rvaly a ukazovaly na nej. Tak mi tu po byte drobi kazda uz druhou kostku. Ale vis co? Asi to jidlo porad mic resim. Mamka mi rikala, ze ja i segra jsme sly v sedmi mesicich do jesli a mamka do orace. Tak jsem se ptala, co jsem jedla - pry to slane, co se varilo pro celou skolku 😀 a jak pry mi chutnalo 😀
Tady je zase dvanact pod nulou, mne snad klepne
. My se snad zase ndostaneme ven ☹ jako zima krasna, ale ja uz toho mam plne zuby.

ahojkyy
8. únor 2012

@lenca78 no ale z coho mam inak varit? Ta bio tiez nic moc na vyber a okrem toho, robim sice do nutricie, ale biopotraviny povazujem za jeden z najvacsich podvodov.
My dnes zeleninova polievka zo vcera a kuriatko, prsia, zaliala som to zdravo 😀 smotanou, kvoli tomu ze Tomik odmieta tie mliecne vyrobky, tak tam ma aj syr aj smotanu 🙂 a zapekam, uvidime, co z toho vyjde. Ryza k tomu.
Len neviem, ci mi dnes bude jest - od rana odmieta, trochu kasle, teplotu nema, len 37,5, tak mozno len zubky..alebo nas to chytilo po bazene, ty jo, predsa je len na ten bazen teraz fakt zima.
A ano, moji rodicia to tiez neriesili, normalne som jedla to, co varila matka pre vsetkych, vacsinou divinu - zverinu po Vasom a kvalitne korenene, som z juzneho Slovenska - takmer Madarsko :D teda "čípoš" 🙂), tak mozno preto som taka zdrava 😀 😝
Dnes nic, ja by som uz jak zacal maly pokaslievat nevysla s nim von, radsej vydrz aj Ty. Este ze tu mame tu vecierku dole v bytovke, inak by som jak je manzel prec nemala ani pecivo. Alebo by som musela s malym zase do mrazu. Odpadky uz neriesim, len to stocim do toho sacku, uzavriem a pripravim balicek na logiu 😀 caka to na manzela 😀

Ale je to o drzku, byt takto stale doma, Ze? Maly sa mi nudi, nic nove ho nenapada. Snad - dnes zistil - sa naucil 🙂 , ze hracka sa da tahat, zacal tahat toho krokodilika od F. price. Mal z toho neskutocnu radost, proste nove 🙂 no a potom spustil a uz chRape, hold, dufam, ze nebude chory.
tak zatim, idem sa nasnidat 🙂
ahojkyy

lenca78
8. únor 2012

@ahojkyy tak polivku mi dnes nesnedly, ale aspon jsem jim udelala i ten jejich msimas, tu rozmixovanou kasi a toho se prejedly. Jen vecer mel zuzik zase teplotu a tak moc kaslala, az se mi z toho nekolikrat poblinkala. Ted usnula, ale vedle me ceka zblita podlaha, doufam, ze se tomu pes vyhnul a neroznesk to po celem byte. Ach jo, co to ty deti porad maji? A ja nevim, jestli jit k dr, prece jen se ji to tahne uz od minuleho patku. Jenze neublizim ji? Nez tam dojedu, pojedeme v kocarku cca 15 min v mrazu tak deset stupnu 😠
A co tomik? Jsou to zuby?
A taha hracky na provazku? Zuzik taky trochu zacina, vzdycky neci vezme, ale taha to do vysky, jeste nechape jak se to taha po zemi.
Tak se mej hezky, dnes me boli hlava, rafla jsem se s manzelem a jeste je vedle po zuzce spoust. Tak to pujdu radsi zaspat. Pa

ahojkyy
8. únor 2012

@lenca78 ahoj. Neviem, co je to u Tomika, tiez mi kasle, uvidime, dala som mucosolvan a cajik na kasel a uvidime, co z toho bude. Dufam, ze nieco niekde neschytal a ze to nie je len zaciatok.
Polievku sme dnes my zjedli, ale vravim - s bujonom, aj na obed, aj vecer si dal. Celkovo mal dobry jedacky den, aspon to, ked uz je taky ukaslany.
Keby sa mi z toho poblinkal, asi by som schaosila, obdivujem Ta.
Netaha na provazku, ma to taky - drziak, krokodil od f. price, nepoznas? Dobra skladacka, kopa kociek, skus mrknut v akcii sa da kupit za polovicnu cenu. Ako to za sebou taha, alebo pred sebou tlaci - ale to pada, lebo sa o to oprie 😀 tak mu to hra rozne a ma z toho radost. Je pravda, ze som mu to ukazala, no a na nudu to zabralo 🙂 strasne, byt doma, takto nevyjst von, dnes som sa fakt neodvazila.
Zajtra ma byt kolo minus tri, mozno by som to riskla - ked sa jej to tak dlho taha a zasla k Dr. na Tvojom mieste, ale zase tahat obe a hlavne tu choru do tej stiplavej zimy.. Ty nekasles? Lebo ja uz skoro ako Tomik. Uz si zacinam mysliet, ze v tom vzduchu nieco je..

Zajtra nevarim, ani keby neviem co bolo, dojedaju sa zvysky 😀
Uz na mna spliecha a piska zelva, tak bezim 😀

Hezky vecer
ahojkyy

ahojkyy
9. únor 2012

ahoj, si u doktora?
:/
my tiez kasleme, jak divi.. chudacik malicky. Skusala som mu aj odsat nos, ale zatial nic, tak len mucosolvan, vyradili sme jogurt, zbastil ovocie, potom polievku a chrapka. A pokaslieva.
Nechapem, jak mi mohol tak nachlanut, tak snad to bude len chvilkove. Som sa bavila s dr. na svk, s tou mojou tetou a tvrdi, ze sa to moze tahat dlhsie, kasel, ze to neprejde za tri dni a niekedy nie za tyzden. Len treba dat pozor, kolko uziva lieky, napr. mucosolvan ten tyzden a nasledne komplikaciou k navsteve dr. je napr. horucka.
Tot k vam, ale vy uz ste asi tam.
Tak daj vediet, ako ste dopadli, co je svami.
Zatim
ahojkyy

ahojkyy
9. únor 2012

no ci beky, ty si nenapisala, si / ste ok? Verim, ze si len unavena padla do postele.
Ja idem tiez schRupnut, tak sa ozveme - spojime 🙂
ahojkyy

lenca78
9. únor 2012

@ahojkyy ahooj, promin, ja jsem mela cly den navstevu, kamaradku a ted jsem byla v hospode, pohlidal nam bratranec 🙂
No vezmu to od konce- v hospode po dvou letech a pekna nuda, s bandou chlapu, co kecaji o autech a motorkach, huli jednu cigaretu za druhou, prisla jsem a cela se dvakrat vydrhla mydlem 😀
Tomik je teda taky marodny? No ja nevim, zuza porad pokaslava a stepik ma dnes teplotu??? Co to je??? Porad cekma, ze bude konecne lip. K dr jsem to nestihla, ma nemocne jen do deviti rano, to tu bylo kolem minus deviti stupnu, pord malo. Ale zitra ma pro nemocne az do 11.30, tak se tam mozna pred tou 11 ukazu, mohlo by byt uz mnohem tepleji.

lenca78
9. únor 2012

@ahojkyy radsi pisu na vickrat, parkrať se mi to smazal9 pred odeslanim, tak at se tu nevztekam 😀
Holky mi ted moc neji, asi tou nemoci, zitra to vareni nebudu prehanet, pro dospele jsem dnes navarila bolonskou omacku na spagety, mame jestei na zitra dve obri porce. A holkam udelam asi jen neco z te mrazene zeleninky, stejne mi to plivou. Anebo zkusim udelat rizoto z kurecich prsou a nam to rizoto schovam na sobotu. Jeste uvidim. Jezis, uz je tu zase vikend a zas musim varit i Pro manzela 😠 to to zase uteklo ten tyden, taky ti to tak leti? Letim vyndat to kureci z mrazaku, nez zapomenu a budeme mit po jidle. Jo ale my vlastne nemame ryzi, aha, tak štejne budu muset do kramu, tak to asi koupim jem chlazene kuratko.

lenca78
9. únor 2012

Holky mi tam trosku kaslou, pujdu se tam asi podivat a hlavne taky spat. Dnes jsem je z kocarku nevypustila, akorat by padaly oblicejem do snehu a to by bylo revu. Byly jsme jen v lekarne s kocarkem a i to jim asi stacilo. Doufam, ze bude brzo lip. Uz se docela tesim najaro, nemoce snad prestanou a my si uzijeme ta piskoviste. Jen porad nevim, jak holky uhlidam 😀

lenca78
9. únor 2012

Jo a jeste dotaz- ma tomik stolecek a zidlicku? Treba neco z ikey? Ja premyslim, zda neco takoveho neporidit holkam, ony porad vylezaji na nase zidle a delaji, ze taky jako sedi u stolu. Nebavi me je porad sundavat.

lenca78
10. únor 2012

Tak jsme jeli rano k dr, v noci stepka 39, rano nic. Poslechla si je a nic a poslechu nemaji. Ani ji neprijdou, ze by nejak rymovaly. Na kasel mame dat stoptussin. Crp u obou negativni. Takze jsou vlastne zdrave a jestli budou marod, tak jedine z te ordinace 😀 kazdopadne rano zas 12 pod nulou, ted jen devet, dalsi den doma . Me snad uz klepne 😖

ahojkyy
10. únor 2012

@lenca78 ahoj, som rada, ze si ok. Prepáč, ja som trošku otrasená, to čo sa stalo na tej sparte, L.Pribyl, mrkni novinky, tak to bol manželov kolega. Dnes sa vracajú zo sústredka z Espanola. Mal ročnú holčičku a bol to veľmi príjemný a aj pekný mužský. Strašné, keď si predstavím, že by sa mi manžel nevrátil domov. AK to bola srdcová príhoda, tak - aj moj tak lieta, oni sú všetci vyťažení.. ja viem, blbá doba.. no hold, napíšem, keď sa spamatám trošku z toho, je mi strašne ľúto tej manželky s holčičkou. A musím variť, zase..
Tak zatim
ahojkyy

lenca78
10. únor 2012

@ahojkyy ahoj, ja jsem to uz cetla a je to strasny. To si radsi ani nepredstavuj, nebo se z toho zblaznis. Nas soused zase prisel o stryce - byl jednim z tech hokejistu, co spadli v letadle u Jaroslavle. To musi byt fakt silene, zustat takhle sama s malym ditetem. Ja nad timhle radsi neoremylsim, vsak vis, jak jezdi manzel na motorce 😒

Hele a ted jen dotaz, odkud se ti vraci manzel? Z jakeho mesta? Kamaradky-sousedky manzel se taky vraci dnes ze soustredni ze Spanelska a letel tam myslim v nedeli. Lita takto casto. Je to fyzioterapeut, mozna ho znas - znate. Jmenuje se Fanda a ma dva male kluky 🙂

ahojkyy
10. únor 2012

@lenca78 ahoj, boli v Jerez-e, ale aky mali let, neviem presne, viem, ze mali prestup v Madride, lebo odtial mi manzel pismenkoval, ze pristali a cakaju na dalsi let, aby som bola kludna, ze je ok.
No je to strasne.
Ja neviem, nejak mi to stale pride na rozum a rozmyslam aj o zivote. a tak. vies, moj manzel tiez dost beha, vsak nakoniec vies aj Ty, vidime ich len vecer, obcas ho vidim ja teda len ob tyzden - dva, lebo ma sustredko, sluzobku, konferenciu.. no a ked si to tak spocitam, na co su mi tie peniaze, na hypo a hlavne aky by mali vyznam, ked by ho nebolo. No radsej fakt ani nemysliet na take, snad sa mi nic take nikdy nestane.
Inak my kasleme jak divi, po mucosolvane este viac, obcas sa mi zda, ze mu piska v hrudnicku a toho sa bojim. Ak sa to nezlepsi, volala som dnes dr., tak sa mam stavit po vikende.
Dnes som ho styrikrat! ulozila poobede spat, lebo si trel ocka, dokonca si vzal sam macka - medvidka a dudlika a siel do loznice, polozil si hlavku na postel.. napriek tomu sa stale postavil a skackal, ked som ho nutila lezat a "cicikala" aby zaspal, tak zacal vrieskat. Dr. nam zakazala ist von, ale ja som si s nim uz fakt nevedela rady, vrestal vkuse. Az mi potom napadlo, ze mu ukazem boby a to zabralo 😀 vytiahla som ich z logie, posadila na ne a smial sa 🙂 tak som ho obliekla a sli sme sa prevetrat von na polhodky. Teplo nebolo. Inak boticky su mu uz male, uz do nich nedam hrubsiu ponozku, narastla mu nozka, za par dni!! a ked ho vyzujem, ma studene nozky. Porazi ma. Ak bude teda sneh drzat, budem musiet najst nejaky vypredaj a kupit este zimne o cislo vacsie.
Verim, ze som mu stav nezhorsila, tym, ze som ho vzala von, aspon dufam. Teraz zalahol, co je fajn, lebo ak sa vrati manzel, tak si ho aspon kus uzije, takto by uz spal. Inak toho chalana - meno nepoznam, ale ich team celkovo nepoznam, tak neviem. Robi do futbalu alebo?
Varenie - dnes mrazena zeleninka, taka zmeska, brokolica, hrasok, kukurica, zemiacky atd. s kuracinkou. Zbastil. A robila som novy vyvar, masovo - zeleninovy, tak ten dal teraz.
Ach jo, susedka zase "jazdi" v podpatkoch, tak to zachvilu bude maly hore, lebo bude.. 😀 tak ja idem poriadit, nech si manzel nemysli, ze tu dva tyzdne hnijeme 🙂
zatim a idem ta docitat. ahojkyy

ahojkyy
10. únor 2012

inak boby som vzala i von a super, uzil si ich, sa smial aj ako som ho tahala aj ako som ho pustila z takeho kopceka. Len som ho nemohla uviazat do tych pasov, inak vrestal, klasika 🙂

ahojkyy
10. únor 2012

a k tvojim spravam - bola si dnes u Dr. alebo vam uz je lepsie?
Inak stolcek a stolicku mame moznost urobit z vysokej stolicky, co z nej Tomik papa. Sa to da tak rozlozit. Na stolcek si polozi lopticky, hracky a stoji pri tom a hra sa. ALe na stolicku si nesadne, to mu nejak "nesmakuje" 🙂 rad sedi pri mne na gauci v obyvacke a tak a este - v hernicke ma taku kovovo - s polstarikom, piskacim, tak tam si obcas sadne, aby zapiskalo, ako vstava, ale vacsinou sa teda do stolicky - zidlicky netrafi a skonci na zemi 😀 😉
Zatim. ahojkyy