IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
22. únor 2012

@ahojkyy tak jsem tu a frkla holky do postylek. Treba si daji 15 minutek spanku, jinak budou na zabiti.
Hudebnicci byli super, nemcina stala za prd a asi to zrusim, nebavi me to, delam to z donuceni. A ted odpoledne maji holky novou zabavu, vytahla jsem ze sklepa nove autosedacky, ucim se je nastavovat a asi je dam o vikendu do auta. Uz potrebuji vetsi jako sul, to vajicko uz jim je male.

Ty uklizis s Tomiken navolno? No tak to opravdu u nas nejde. Uklizim vecer, kdyz spi nebo pres den, kdyz spi. Dneska jsem vytrela, kdyz dospavaly v kocarku po hernicce. Vetsinou nekam musim vyhodit i psa, jinak to je kontraproduktivni, zanetu, probehne pes a muzu znova 😀

Dneska me ceka jeste vareni , ach jo, jak se mne nechce 😠 nekdy to uz fakt nesnasim, budu delat vyvar, ale stejne to asi holky jist nebudou, ty polivky jim nejedou, nevim proc. Dnesni obed tak trochu plivaly, mely kvetak ze vcera a popravde to moc nevonelo ani mne. Tak budu muset udelat neco s mrkvi, takova osvedcena kombinace 😀

Tak ony uz asi spi, jdu si pripravit maso, jedinecna sance 😀 mej se hezky

ahojkyy
22. únor 2012

@lenca78 ahoj 🙂 tiez sme menili vajicko za vacsiu, do 15 kg? tak nejak, kupili sme rohmer king plus, taky kompromis kvalita vs. cena.
Ano, vytieram s Tomikom, lebo vecer potrebujem robit do prace a ked uklizim vecer, tak potom uz nemam sancu, som taka unavena, ze odspim. ALe dnes to fakt neslo, Tomik nejavil zaujem o svoju handricku, ani metlicku, tak som musela to nechat na vecer, caka ma to teraz :/
Pozri, lenca, prestan ich setrit, kup si vyvar od vitany napr., tu zelatinu, kde nie su umeliny len zelenina a sol, ja viem, sol.. ale mne to basti cela rodina jak diva. V podstate nepridavam nic len zeleninu, maso k vyvaru, kminek, ak nemam cerstvu tak petrzlenovu vnat, susenu a k tomu ten vyvar. Asi na dva litre jednu az dve davky, pise sa na pol litra. Takze menej, uz nesolim.
Polievku by mi asi inak nezjedol, predsa len ta zelenina na pare ma trochu inu chut ako ked sa to len vyvari.
Tak idem mrknut, ci maly spinka, vlozila som ho len do postielky. Dnes odpadol skor, lebo som s nim bola na dvakrat von 🙂 capkat 🙂 tak uz len manzelovi veceru, ako pride z prace domov a hold, monografia vola! :D ale nakuknem, tak pismenkuj! 🙂
ahojkyy

ahojkyy
22. únor 2012

a co to za nemcinu, preco ti to nesedi?? ahojkyy

lenca78
22. únor 2012

@ahojkyy ony uz tam maji i bujon od vitany myslim, i trochu slane, ale polivky proste nechteji 😠 mrzi me to, protoze polivku delam casto, mame ji s manzelem radi k veceri. Dnes zkusim misto nudli udelat domaci kapani, treba to bude mit zitra vetsi uspech, uvidime. Ale tusim, ze se mi na to zase vybodnou a pdlehnu a v parnim hrnci jim udelam nejakou mrazenou zeleninu a mixnu s hovezim obranym z kosti di polivky 😠

Jsem dnes sama doma, manzel je na firemni akci, predstavuji nejakou ňovou kopirk, je mi ho trochu lito. Nebavilo by me to, maji takove akce porad. A holk potvurky spat nechteji, spinkaly do 5 a ted jsem je zas dala do postylky, ale asi podlehnu a vyndam je. Asi je jeste moc brzo.

Na nemcinu chodim od zari, je to soukroma hodina v detskem centru. Holy si tam hraji nebo po me lezou a ja se snazim konverzivat. Jenze jak se na to doma neucim, tak to stoji za prd. Docela draha akce bez vysledku, za 45 min platim 220 kc.

Tak at se ti podari rychle uklidit a neco udelat na monografii. Ja je jdu jestevvyndat z postyly , uz rvou 😝

ahojkyy
22. únor 2012

@lenca78 🙂 asi by som ich tiez vybrala, Tomik ma limit do pol deviatej, potom sa s nim uz nebavim, bez rozdielu toho, kedy spal a kolko spal, som prisna a radikalna. Inak na mna vresti, jak je neskor unaveny 😠
Jak to potom, ze tu polievku nechcu??? Ani zeleninu z toho nevyjedia? Tomik obcas nechce vyvar - vodu, ale zeleninu a maso zbasti. A mozno maju len take obdobie, aj Tomik, po nemocnici, jak sme sa vratili, tak len piskotky, teraz sladke nechce, obcas si da.. cokoladove :D ale inak uz len maso, zeleninu, rohlik malokedy, ovocie nemusi existovat. Jak bol chory, mlieko ani vidiet, teraz vresti, ze mu je malo.. tak sa to meni podla mna, tak skusaj stale. Mozno vobec nie je chyba v tom, ako to varis, alebo co varis, len to chce proste cas. Ked oni potvorky rychlo pridu na to, ze dostanu ine, ked nezjedia to ponuknute. Aj Tomik..
Inak ak chces usetrit, mozeme si pisat po nemecky 😀 mala by som to zvladnut, mam vystudovanu nemcinu 😀 😀
A manzel uz nie je chory, ze je mimo? Nemal sa nahodou liecit so svojim 36,7?? 😀 😉

lenca78
22. únor 2012

@ahojkyy tak uz jsou znovu v posteli a na plotne bubla hovezi vyvar s kapanim 😀 a tusim, ze to zase. Nebudou chtit. A je mi to jedno. Poranu sparim i jinou zeleninu v hrnci, tak neco sni. Ony zboznuji tu svou smes z parniho hrnce, mixovanou. Nase jidlo jim nechutna ☹ ale ony a to jednou prijdou. O vikendu zkusim zapecene brambory se syrem spenatwm a kurecim, to by jim mohlo chutnat.

Manzel tam musel, nejak ho trochu lituju, byva to nuda, hlavne pro ridice 😀

Ty umis nemecky? To je parada . To bychom mohly zkusit, ale abych ti pak vubec psala 😀 ja tu emcinu delala hrozne dlouho, pak jsem prestala a ted jsem chtela zamestnat pri holkach mozek, ale nevenuju se tomu 😠

Tak uz spi, hura. To byla rychlovka. Tak bezim dodelat tu polivku, uz mam nani hroznou chut 😀 vzdyt ja to vastne pro ty holy nevarim 😀 😀

ahojkyy
22. únor 2012

@lenca78 🙂 neboj, zjedia to. Ked nie teraz, tak fakt na to pridu a bude im to chutit a potom pre zmenu nebudu chciet to svoje z parneho hrnca. Nech si zatial ziju zdravo 😀
ano, studovala som nemcinu, tak to kludne mozeme skusit, trebars vzdy par vetami a uvidime. Tiez uz som z toho vysla, neucim, nemcinu mam len pri odbornych - vedeckych clankoch, sem tam pri merani so sportovcom z Nemecka, skor potrebujem anglictinu, castejsie sa s nou stretnem v praxi - ale beznu konverzaciu zvladnem - tak do toho, nieco vzdy pripis - prisprechuj 😀 mozno do toho vnikneme 😀 keine Angst! 😀

lenca78
23. únor 2012

@ahojkyy tak ten nas tata je opravdu nemocny, dnes nejde do prace, bere si dovolenou. Zatim jen skuci v posteli a nosim cajiky. Horsi je, ze i mne po dnesn noci je divne, vratila se mi ryma a holky chrchlaji jako o zivot ☹ my snad budeme zase nemocny???? To uz snad ne.

Ted musim vymyslet jeste nejake vareni, asi gulasovou polivku, to je relativne rychle a vyzivne. Mela jsem v planu jet nekam s holkama, ale nepojedu, manzel totiz tomu memu autu neveri a posti me jen do Kralup. A ja chtela dojet treba na tu sestku. To uz me nepusti 😝 no tak mam po dobre nalade 😀

Jinak jsem nam vymyslela program na sobotu- pujdeme s holkama na maskarni bal 😀 sice to pro holky jeste neni, ale aby se tam probehly, tak to staci. Je to u nas na vesnici 😀 http://klub-beruska.webgarden.cz/file/18145901

ahojkyy
23. únor 2012

AHOJ, no ty jo, vy ste chori a my zase kasleme.. ja nechapem, co sa to deje. Odkedy vzal som si povedala poslednu dvku acc, kasle.. vysledky som este nevolala, nechce sa mi s nou bavit, skusim na obed. :/
bezim len tak narychle som nakukla, ozvem sa neskor. Drzte sa, marodi!
ahojkyy

lenca78
23. únor 2012

@ahojkyy tak pak napis, co ty vysledky.
Jinak polivka u stepanky mega uspech. Snedla talir sveho jen slaneho a dva talire meho s chili a peprem🙂. Asi to domaci kapani 😀 zuzka jeste spi, tak jsem zvedava u ni. Stepce jsem uz dala rohlik, snedla by mi sna d vsechnu polivku, potrebuju aspon porci pro manzela

ahojkyy
23. únor 2012

@lenca78 tak to je pazroska. Gratulujem, k uspesnej polievke, vies varit, ako sa hovori u nas, mozes sa vydavat!! 😀
Tomik teraz zachrapal, ma za sebou tiez len polievku, druhe ked sa zobudi, uz nevladal. Zaspal s vreskotom, celkovo dnes je taky nepokojny, trochu, ale asi bol len unaveny, no a - kasle. Vysledky ok. Dr. si ma vzala na drat 😀 a povedala mi znova, ze co je v hrdle nekoresponduje s tym, co je v prieduskach. mam dalej brat acc, kym kasle, ked bude ok,na kontrolu nemam prist. Asi ma uz nechce ani vidiet 😀 ked som jej povedala, ze acc ma ako roztok zivotnost 12 dni, ci mam davat dalej?! tak povedala, nech zamenim za mucosolvan. Tak neviem, uvidim, ako bude a podla toho dalej: Co vy, ste ok? Ked papa, tak to je dobre, to bude ok. Mozno sme na ne len rychle vyberhli a este potrebuju klud, len sa kus vonku v kociariku poprechadzat a potom len doma v kvazi klude. Take doliecenie.
Co manzel, zije? 😀
ahojkyy

ahojkyy
23. únor 2012

und was mit der deutschen Sprache? Versuchen wir es also? Auch mit den Fehlern, es ist egal, auch ich bin schon nicht mehr so gut im Deutsch, wie vorher, wahrend dem Studien. Schreibe etwas! 😉

ahojkyy
23. únor 2012

a lenca, na akej si urovni s tou nemcinou? Resp. o com ste sa bavili, co preberali na tej nej? Nech viem, o com sa bavit, resp. aku obtiaznost a gramatiku tam pripadne dat? 😉

ahojkyy
23. únor 2012

a este - akciu zavidim, ale odkaz mi nerozkliklo, vypisalo mi zakaz pristupu 😒 ake masky budete mat??? 🙂

lenca78
23. únor 2012

@ahojkyy ty jo, tva nj je na super urovni. Rozumim vsemu, ale s psanim mym to bude horsi
auch Suzi a3 die Suppe, aber nicht so viel wie Steffi. Jetzt muss ich die Nudeln zu Hause machen 😔
Wir sind heute nur zu Hause, beide Madchen husten. Sie konnen nicht schlafen.

Tak, zpocena jsem az na zadku 😀 uroven me nj je pod bodem mrazu 😀

Hele, ta dr je asi trochu nastvana, ne? Ale stejne pokud se maly nezhorsi, atb bych nedavala, nevidim duvod.
Mame tu dva kluby pro aminy, jeden vedou maminky dobrovolnice, taky mam obcas sluzbu v hernicce - tj otevru hernu a nakonci uklidim, vytru , vysaju. A pak druhy klub a tam jsou zase jen ruzne krouzky . Takove to cviceni, hudebnicci, pro starsi fletna, zpivanky, klavir atd. A ten druhy porada v sobotu maskarni bal. MAsku jest nemam vymyslenou, asi zajdu do galanterky aneco vymyslim a spichnu 😀 napadly me berusky, to by nemuselo byt tezke, ne ?

ahojkyy
23. únor 2012

@lenca78 😀 berusky? Pekne, len - ja osobne by som to nezvladla. Ale vsimla som si, ze v cinaku oteckovia vyberali masku, neviem, na ake velke deti ale ja by som bola nutena to urobit takymto sposobom. Ja take veci neviem robit, nikdy som nevedela a nemam na to 😒 takze by som kupila a bolo by 😀 daj potom vediet, za co ste boli 🙂
Inak Tomik uz nekasle, zase. Kto sa ma v nom vyznat? Co sa tyka dr. jasne ze je nastvana. Bavila som sa s nou otvorene, preco taky postup, preco ho nevysetrovala, ci len skusa antibiotika, ci je to potrebne, preco atd. AKe vysetrenia mala urobit a preco neurobila. Musela si v podstate priznat chybu, ale aj tak tvrdi, ze nie, ze ten vyter prd ukaze, ale vieme, ze ked je to dobry vyter, kvalitne zozadu, tak tam tie bacily aj z priedusiek prejdu. Tak ako prechadzaju a je riziko prechodu teda na pluca, tak aj spat su vsade. Takze tak, je nastvana, ale nech sa z toho dostane a zrovna sa. Ja som sa v porodnici, ako mi tomika dost nechutne okupali, sestry, rozhodla, ze co sa tyka jeho, nebudem mlcat a priznavam, moje jednanie bolo fakt priame a ostre, ale to uz asi aj plynie z mojho typu prace, tak sa obhajujem na konfe, pri docenture, tak sa bavim so studentami, proste odstup a obornost - tu som ziskala cez moju rodinnu dr. zo slovenska 😀 . A nie kazdy ma rad priamost a pravdu do oci..
Ja som sa ti zabudla opytat na tie ockovania, dnes tam budem volat, tak dam vediet.
spomeniem jej to.
Du sprichst sehr gut deutsch, du hast prasens benutzt (ich habe jetzt perfekt benutzt) und das ist schon hoher "Level". Kannst du deinen deutschen Satz auch im Perfekt schreiben?
😀 😀
Idem si zabikovat, Tomik zaspal a ja mam tak - pol hodky, kym dorazi manzel z predzapasoveho treningu, tak bezim, ale nakuknem, co si nasprechovala 🙂))

ahojkyy
23. únor 2012

und noch etwas - ich gratuliere zur Suppe 🙂 das ist perfekt, das die Madchens alles gegessen haben (a3en). Was willst du morgen kochen? Oder machst du eine Pause und hast du schon heute alles fertig? 😉

lenca78
23. únor 2012

@ahojkyy tak uvidis, treba se dr z toho casem vyspi 😀 ja aky holky nedam 😀 proste chci to vysvetlit a kdyby mi ta atb necim zduvodnila a znelo to rozumne, jdu do toho. Jinak ale ne. Crp mu delala taky?

No vidis, mela bych skocit do te galanterky mrknout na neco cerveneho, at muzu jit delat ty berusky. Mozna nakonec nepujdou za nic 😀 Uvidim, porad nevim, cim ty krovky vyztuzim, abyndrzely. Zase takovy kostym berusky muze byt nadcasovy, krovky se budou moci pouzit casteji, ne??? Nastesti tu nemame zadne obchody, kde by se to dalo koupit🙂)). Zase by me to slato spousty peneza pak bychom treba ani nesly 😀 tak ahoooj a tady posilam muj pokus 😀

Ich bin schon mude, heute habe ich nichts zu Hause gemacht, die Suppe habe ich gestern gekocht, ich hatte keine Lust etwas zu putzen. Aber ich bin ins Fitnesscenter gegangen. Jetzt gehe ich ins Bett. Morgen mochte ich Risotto kochen.

ahojkyy
23. únor 2012

@lenca78 Perfekt, dein Deutsch! Ich bin auch mude, aber ich mu3 noch in die Arbeit (mein Buch) schreiben. Ich werde bzw bis Mitternacht schreiben, dann kann ich auch ins Bett gehen. Tomik schlaft, mein Ehemann i3t zum Abend (ich habe Gulasch fur ihn gekocht) und dann will er auch ein wenig fur die Fakultat arbeiten. In der Mitternacht haben wir Treffen, wieder beim Rotwein 🙂 konnen wir Dich einladen? Einmal mu3t du schon kommen!
Morgen gehe ich zum Zahnartzt, es tut mir ein wenig weh, also Thomas, Ehemann, bleibt mit kleinem Thomas zu Hause. Ich habe also eine Pause 🙂 😎
CRP hat die Arztin wieder nicht gemacht. Es ist unnotig, sagte sie. Sie hat es verwiegert (odmitla to). Man macht es nur beim Fieber, sagte sie, weil beim Fieber zeigt es, ob Zustand besser ist oder nein.Ohne Fieber zeigt es nichts. Meine Tante - Arztin - erklarte es mir umgekehrt. Ich glaube, da3 ich einen anderen Artzt finden mu3.. 😒 ich wei3 noch nicht sicher.
Was dein Ehemann, lebt er? Hat er wieder 36,7 oder?

Tak sa potrap, ak su tam chyby tak sorry 😀 a pekny vecer prajem 🙂

ahojkyy
24. únor 2012

@lenca78 ahooj. Kde si? Neutekaj, uz nebudem pisat nemecky 😀
ja mam po navsteve zubara, Tomik si na mna pockal, pekne sa napapal a teraz chrape dufam, ze pospi poriadne. Kvazi normalny den. Manzel na zapase, tak sme cely den i vecer sami. Prides? 😉
co ty a co holky? A co manzel, uz je ok? Robis masky?
ahojkyy

lenca78
24. únor 2012

Ahoooj promin, byla jsem cely den pryc. V osm rano vzala auto a jela do prace, zdrzela jsem se do dvou 😀 holky mely k obedu smazeny rizek a brambor z eurestu 😀 a jak jim chutnalo. Pak jsem se stavila v letnanech a koupila holkam tykadla 😀 dorazila jsem ve ctyri a letela se psem, utekla mi , tak jsem ji tu s holakma nahanela po sidlisti do sesti . Ted jsem vyrozena, dneska ti ani v nj neodpovim, uz nemuzu premyslet. Ale poctuve doctu a napisu 🙂

Jen ten muj chlap me dneska zase nastval, vubec mi s holkama nepomaha, doufam, ze hi bude jednou mrzemt, ze mu vyrostly pod rukama a ani si jich neuzil ☹ strasne mi to zkazilo naladu, jdu se utesit nutelou ☹ promin, dnes nejsem dobry spolecnik.....

lenca78
24. únor 2012

Tak preci jen neco zkusim 🙂 delam to prece pro sebe, treba i nastvani odezni....

Ich soll auch zum Zahnarzt gehen, ich sollte es schon im December 2010 machen 😀 aber wer beaufsichtigst die Madchen??? Manchmal mochte ich nicht im Prag leben, wo wir keine Verwandten haben 😖
Heute hatte ich ein Geprach mit einem Polizist. Unser Hund war nichT an der Leine. Aber sie war sehr gut, sie ist bei dem Kinderwagen gelegen. Der Polizist hatmir gesagt da3 der Hund nur an der Leine sein mu3. Das hat mich so erregt. Ich kann es nicht machen, ich habe nur zwei Arme fur die Zwillinge, keine freie Hand fur den Hund ☹

Tak pokus 😀 a ted bezim na tu nutelu 😀

ahojkyy
24. únor 2012

@lenca78 ahoj! Asi telepatia, presne vcera som sa stvala na manzela za to iste 😀 riesila som, co ked ma zdrzi zubar, co aj zdrzal a co s malym - odchadzal na trening a na zapas, prave hraju. No tak tie napady, v zmysle "ak budes meskat, necham ho v praci pri kolegovi" a ine bludy, kde je ostatne resp. nieco dolezitejsie ako maly / rodina, tak to ma tak vytocilo. Proste vsetko bolo prednejsie a maly by hystericil s cudzimi ludmi, kludne by ho tam dal. Skoro som uz ani nesla s tym zubom.. Som predychala a som mu s kludom v hlase a s uplnym hysakom na srdci povedala, ze som na to proste sama, nemam sancu, ani najmensiu sa niekam pohnut, lebo on je v praci a ma toho vela. Problem je, ze on s fakt neflaka, on si ani nejde zacvicit ako ten Tvoj, ani posediet, ani nic, pracuje, ale je tak vytazeny a rodina rovnako daleko, ze ja nemam sancu ist napr. k zubarovi. Ked som sa chcela objednat, musel volat on a zladit to podla svojho kalendara. Je zlaty, mam ho rada, ale obcas by som rovnako potrebovala ...
dostali gol, do muky..
no tak dalej - rovnako by som potrebovala vypadnut od maleho, trochu vypnut alebo si proste aspon zariadit veci. Nemozne, akokolvek sa snazi, do svojho harmonogramu to tazko vtesnava. Vcera to vypadalo rozhovorom, kde ma pocuval na pol ucha a vytahoval zo seba taketo napady, proste odmietal riesit situaciu a ja som si bola vedoma, ze to bude trvat dlhsie a bude to musiet riesit flexibilne potom, co uz nebolo realne, musel utekat, meskat nemohol. Proste chlapi.
Dnes zase riesil, preco maly nema na sebe backurky, ze podlaha je studena. Vravim, "vsak mu ich kludne daj". Toto riesil miesto toho, co mi robil zubar, rezal mi tam dasno asi hodinu som tam bola, bolest a on na mna vyjde s backurkami. Uz som len bola ticho, bezal do prace.
Tak tak, ti nasi chlapi. Ono vraj ked necakas nic, nie si sklamana. ALe kto nam ma potom pomoct?
Inak nej super! 🙂 si sikovna!
zatim, ozvem sa este.
ahojkyy

ahojkyy
24. únor 2012

prehrali.. to budu zase cistky.. 😒

lenca78
25. únor 2012

Nemuzu spat, jeste jsem porad nastvana a smutna a jak to prbiam v hlave v posteli, tak proste nespim 😀

Koukam , ze to mas podobne. Ten tvuj je asi opravdumhodne vytizeny, u meho by se rezervy nasly 🙂i kdyz zase musim uznat, hodne se stara o toho naseho psa. Ja na Elinu nemam uz vubec cas a kdyz obcas nadavam, ze je zase pryc a nepomaha, byva treba hodinu na poli a vybehava se se psem, to uz bych nedala. A co z toho bude za dusledky , kdyz prohraji? Jake cistky? Ale to s tim zubarem, to jsi popsala dobre. Proste lavne eby oni neco nezmeskali 😢 co ti delal zubar? Zni to hrozne, rezani dasne...

Proste byt na dite - deti uplne sama je narocne, ti chlapi si t neuvedomuji, my se proste bez tech deti nikam nemuzeme hnout. Ja potrebuju k zubari, na gyndu, se stitnou zlazou a nemam je kam dat. Dovolenou si kvuli tomu brat nebude, jsem rada, ze si ji vezme 5.3. na tu mou skolu a uz i to se mu prestava libit. Pocatecni nadseni tochu opadlo, protze z na to pqdlo devet dni dovolene, o dalsich min osm dni prijde. Tak z nejak neniz meho studia odvazany. Na praxi zatim nejdu, nema mi kdo pohlidat holky a navic, ony jsou ted nelidatelne , u kazdeho jeci. Taky t ma tomik tak? A nejvic me dokaze rozcilit veta - ty jsou na tebe moc fixovani 😀 rika mi to kazdy, manzel, i tchyne 😀 a v tu chvili bych je nejradsi necim prastila 😠

Nekdy si rikam, jestli bych i tu tchyni v okoli neprezila. Ted bych ji totiz obcas i vyuzila, proste ve dverich predala deti, papa a zmizela na odinku. Po navratu bych ji podekovala a poslala domu 😀 proste vyuzit a bez me pritomnosti 😀

Tak ja jdu zkusit spat. Jinak nutela byla mnam mnam 😀

lenca78
25. únor 2012

Tak manzel je vazne nemocny, v 9 vstal , odešel do koupeln a uklizi tam 😀 bez toho, abych mu neco rekla 😀 nechapu 😀 Asi nechce mit doma takovou urazenou semetriku 😀 ja jdu aky ne o delat, at se necitim blbe 😀

ahojkyy
25. únor 2012

@lenca78 kupelna?? To cO? Posli ho aj k nam, aj mi potrebujeme uklidt! 😀 Vcera v noci, ako som cakala na manzela, nemal auto, tak som bola hore, ci ho nebude potrebne zviezt, aby niekde netrcal vonku hodku dve, chudacik 😀 tak som zmyla podlahu. Uz rano sa mi na nohy lepili smeti, drobinky z rohlika a aj nejake blato, odkial sa to vzalo? 😀 😕
nechapem 😕
no s tymi detmi je to fakt o drzku. Ja ti neviem, ci by som brala tchyni, mozno zo zaciatku, ale potom by som ju zozrala, za vsetko, aj za to ze dycha 😀 poznam sa 🙂 hlavne by mi vadil ten jej styl vychovy. Vlastne mi to vadi uz aj u manzela, ked reaguje inak ako ja a tak, proste mi zmeni len trochu system. Asi je to hlavne tym, ze som nanho sama a mam svoje a zrazu pride niekto kto mi to meni. To by tchyne robila tiez. Tchan nie, toho by som brala, ale ten ma too tiez dost.
No rezervy. Manzel tiez chodil hrat futbal a zostal na poharik v praci, po praci vecer. Aj na zaciatku, ako sme mali maleho, ked tak premyslam, tak este posedel. Ale teraz uz jak dostal ponuku, tak je taky vytazeny, ze taketo veci eliminoval. Nic na veci to vsak nemeni, ze sa nie kazdy vecer, aj keds a snazi dostane domov skor. A ze mi to teda nema kto vziat maleho a ja si vybavila zakladne veci. Jedine to zladit s nim a vravim / pisem, je to strasne tazke.
Lenca, co sa tyka skoly, ak ti to nie je extrem daleko, privez ich ku mne a ja ich pohlidam. Tak budu mozno na zaciatku vrestat, vsak by si zvykli. A ano, aj Tomik vresti, teraz pomenej, ale ked ho necham sameho, napr. zajdem v obchode za roh, nevidi ma sekundu, bavi sa s nim tata napr. doma a ja som v kuchyni, tak spusti. Ci spusti aj na babicku a pod. neviem, bo nechodia 😀 ale na cudzich ano. Ale zase, vtedy na stackach - skutocne vrieskal, kym som tam bola na dohlad aj ja. Ked som odisla, spraval sa v norme, takze vydieraju 😀je potrebne si to mozno uvedomit a nelutovat ich tak, ono si postupne budu musiet zvyknut, ze su bez nas aspon na chvilinku. Vsak neumru, za tu chvilu, nemali by teda 😀
Ak by ti to pomohlo, odpraxovala by si alebo len na den do skoly potrebujes, mozes ich kludne nechat mne, by sme sa dohodli, ako by sme to urobili. alebo myslis, ze by to neslo? ALebo by ti to bolo daleko?
daj pripadne vediet.
A nezlostime sa na tych nasich chlapov. AJ tak nic na tom nezmenia. Hold, su to len chlapi.. najviac mam rada, ked mi manzel povie "vies, ake je to tazke, nebyt tak dlho s Tomikom? Pre mna je to tazsie, ako pre Teba,co tu s nim ostanes!" to ako reakcia na to, ze to sama nezvladam, ked je na tyzden -dva prec 🙂))

ahojkyy
25. únor 2012

und zum Fu3ball, sie bekommen keine Pramien, nichts mehr. Sicher verprugeln, von dem Schef, keine gute Stimmung also. Mein Ehemann wollte nicht heute zum Training gehen. 😀 er kann nicht verlieren. Es geht, aber ist es Schade, so ein Anfang der Saison :/ Vorhersag war, goldene Medaille in Tchechien und Champions League dann. Ich hoffe, da3 sie es noch erreichen werden - es ist nur Anfang, sie haben noch Moglichkeit, uns zu uberzeugen 😉
tak teraz som to polepila ja a poriadne 😀

lenca78
25. únor 2012

@ahojkyy koupelny cista, ted myje venku auta 😀 neco se mu salo 😀 ne, je hodny, ja bych si toho mela vazit.
S tim hlidanim -moc dekuju za nabidku, jsi moc hodna. Je to ale pro me z ruky. Mame tady u nas v dome pani, co hlda deti. Ale nechce dve akhle male, ma vesinou cca pet deti 2-4 roky . Jedno mimino k nim by vzala, dve uz ne. Ale nevadi. Ja se poohlisnu mozna casem po pani na hlidani, chci jit na ten doktorat a ucit, nebo aspon to zkusit, tak jako tak to budu muset nejak poresit.

Jetzt verstehe ich warum Dein Ehemann nicht verlieren kann. Und ich wollte auch nicht heute zum Training gehen. Ich wunsche ihm da3 es besser ist. Wie hast du geschrieben, es ist nur Anfang.
Wir mussen jetzt fur den Karneval vorbereiten. Gestern habe ich zwei Fuhler gekauft aber es ist nicht genug. Ich sollte drei kaufen, auch ein Paar fur mich. Die Madchen wollen da3 ich auch die Fuhler tragen. ☹ Der karneval beginnt um drei Uhr, jetzt sind die Kinder im Bett und ich hoffe da3 siemindestens halbe Stunde schlafen.

Tak pa a napisu vecer 😀 a omluvme chyby, fakt tu nemcinu neumim, jsem ostuda

lenca78
25. únor 2012

Tak jsme zpet z maskarniho a bylo to pro holky super. Vydrzely dve hodiny behat mezi detma 😀 nechapu., zas tak dlouho nechodi. Ted jsem je dala do postylek a az usnou, musim nam udelat konecne obed, ten jsme dnes nestihli 😀 asi uz dnes nenapisu, mame rozbity notebook a manzel jde s ipadem k sousedovi, ukazat mu planek baraku. Tak az zitra, jo?
Ty se asi taky o vikendu venujes manzelovi .

Tak ahooj a hezky vecer