IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

liny
27. dub 2010

no bohužel o Tvých injekcích nic nevím neznám je tak to Ti moc neporadím ☹ ,ale jako první injekci jsem dostala nějakou hormonální a to jsem MS také nedostala, tu mi píchla sestřička a byla jen jedna. Pak už jsem začla stimulovat po 14 dnech.

liny
27. dub 2010

fazde já jsem po ET už druhý týden na neschopence je důležité být v pohodě, v klidu a bez stresů.

princeznax
27. dub 2010

liny aha, vím že tohle hormony jsou, ale překvapilo mě, proč bych to neměla dostat. No je to dobré vědět, abych nezačala jančit.

princeznax
27. dub 2010

Teď přitom koukám na televizní noviny. Už zase někdo odložil novorozeně. To nechápu, jak je to nespravedlivé...

fazde
27. dub 2010

U mě to celkem šlo bez stresu, protože jsem na to neměla čas. Do Caru jsem přišla poprvé minulý čtvrtek, den před řádnou menses a hned jsme sepsali žádost na pojišťovnu. S tím jsem zaběhla na VZP a s potvrzením zpět, a v pátek přišla menses a od soboty jsem si píchala injekce Puregonu a od úterý k tomu i Citralex či co, a tuhle sobotu Pregnyl a v pondělí na odsátí. Byl to frkot a až teď mám čas na přemýšlení. Ale na neschopence jsem už týden.

fazde
27. dub 2010

Já bych to mimčo brala a hned!

liny
27. dub 2010

fazde to je neuvěřitelný frkot teda, mě to pojišťovna schvalovala týden a taky mám VZP. A měsíc trval ten "dlouhý protokol", ono záleží jaké má kdo komplikace.

liny
27. dub 2010

nj to mě taky štve takové kače ,které takto odloží mimčo. jsem si jen tak ze srandy říkala kdyby to několikrát nevyšlo,že bych si dala maringotku k baby boxu a číhala 😀 to už jsou takové vtípky aby si to člověk trochu ulehčil....

princeznax
27. dub 2010

Tak mě to VZP také schvalovala týden a to ještě doktor říkal, že snad to bude už schválené.. Bylo.

fazde
27. dub 2010

No ono u nás nebylo na co čekat, já mám anovulační cyklus s polycystickými vaječníky, poruchy imunity a manžel je přenašeč cystické fibrozy. Už jsem byla na dvou operacích a až teď před Velikonocemi padlo rozhodnutí, že to jinak nepůjde... ☹

liny
27. dub 2010

fazde oj tak to je mi líto teda , ještě že technika už je tak pokročilá,že máme všichni náděj 😵

princeznax
27. dub 2010

fazole no tak to držím strašně moc palce, aby vše bylo ok...

liny
27. dub 2010

holky tak já se pro dnešek loučím, za chvíli mi přijedou děti neteř 3roky a synovec 5let tak to rovnou naženu do vany a pak do hajan + pohádka a možná usnu s nima 😀 . Zítra se tu zase objevím jestli mi dětičky nechají chvíli klidu,budu je hlídat do večera. Páááá a mějte krásný a klidný večer.

fazde
27. dub 2010

Holky díky moc, je super, když to takhle můžu říct někomu kdo ví o čem je řeč. AŤ žije technika. Dlouho jsme to zkoušeli normálně a nic. Mám už hroznou nadváhu z těch všech hormonů po 4 letech a tak jsem i hotová z toho, ale kvůli IVF to nevádí, prý...Když jsem začínala se snažením měla jsem 62 kg, teď 106 kg.Takže tělo dostává zabrat...

fazde
27. dub 2010

Liny - tak se drž, pohádky jsou důležité i pro dospělé - aspoň víš, že někde dobro vítězí! Dobrou

princeznax
27. dub 2010

fazole vůbec si to nedokáži představit a vlastně Tě obdivuji, jak to vše zvládáš. Ale je fakt, že člověk zvládne hodně, když výsledek stojí za to.

fazde
27. dub 2010

princeznax - Taky doufám, mě drží nad vodou děti v práci - oni se mnou broučci vše prožívají 😀 , dokonce když jsem měla teď vajíčka nastimulovaná a plné břicho vajíček, tak když jsem jim to vysvětlovala, tak mě rozesmáli tím, že mi řekli, že jsem jako slepička 😀 😀

princeznax
27. dub 2010

Fazole něco podobného jsem už zažila, ale u vlastního muže. Když jsem vysvětlovala postup, jak to funguje nebo jsem se snažila a tak si to přirovnával k podkladkům, co se dávají hluché vejce pod slípku 😀 😀 😀

fazde
27. dub 2010

Aspoň něco je tady veselého. 😀 😀

fazde
27. dub 2010

A v které fázi jsi ty?

princeznax
27. dub 2010

v začátku. Teď jsem si začala píchat hormony, pak budu čekat na MS a po dalších 5 dnech mám přijít na první sono. To jest 10.5.

fazde
27. dub 2010

Tak to máš úplně jiné než já. Hlavně aby ti přišla MS. Taky jsem na ni čekala, je fakt, že jenom jeden den, ale nepamatuji se, že bych na ni čekala tak usilovně někdy jindy. 😉 To bylo spíš opačně - moc jsem ji nevítala.

princeznax
27. dub 2010

Vidíš a já jsem si naivně myslela, že když jí mám vždy pravidelnou, že tohle problém nebude. No alespoň vím, že je to možné..

fazde
27. dub 2010

No jestli máš cyklus pravidelný, tak se nemáš čeho bát. A jaký máš problém ty, teda jestli se ti o tom chce psát? 😔

princeznax
27. dub 2010

U mě to je tak nějak celé zamotané. Ani nevím, zda jsem úplně zdravá. Když jsem přišla k doktoru, že rok to nejde, poslal mě domů, že až to bude rok a půl. Pak jsem přišla, ani mě neprohlídl, nenabral a hned mě posílal na laparoskopii, tu jsem odmítla, tak udělali manželovi spermio a tam našli, že jich má málo a ještě líný. Po prášcích se to zlepšilo, ale stejně nic. Na genetice mě dali doporučení do institutu a začalo to. Takže problém je ve spermiích.

princeznax
27. dub 2010

Bylo mi řečeno, což je fakt, že IVF laparo nepomůže a je to jen zatěžující pro tu ženu. A já nikdy žádné problémy neměla..

fazde
27. dub 2010

Tak to máš taky těžký, když nevíš pořádně nic, viď? Spermie, to jsou mršky. Manžel měl vše v pořádku a teď v pondělí když jsme byli na odběru, tak zjistili, že jich je jen 8procent zdravých.... Jak na potvoru a tak jsme vyplácli 8 tisíc za napíchnutí a s úsměvem šli domů... Hele, ale nech se ještě pro jistotu pořádně vyšetřit, hormony a tak. To je divný, že ti to doktor neudělal. A už v Caru Vám to řekli o těch spermiích? A co na tvůj zdravotní stav řekli tam?

dasty79
27. dub 2010

fazde - ty jsi na neschopence od začátku stimulky???Já o tom taky přemýšlím a delf (taky sem chodí, by jí taky chtěla ....)
a to ti dr. navrhl sám a nebo sis o ní řekla???

princeznax - laparo asi není potřeba před IVF.Ale zase je dobrý zjistit, jestli třeba někdo nemá endometriozu,apod.
A ani ti nebrali krev?Jestli máš třeba prolaktin ok, štítnou žlázu,chlamydie,......a spoustu dalších věcí?
To se zjišťuje nejdřív.Divím se, že tě nejdřív pošlou po IUI na IVF - pokud nemáš prokázaný tyhle věci.
Nechtěj jen vyždímat korunky??????Taky mám 2 inseminace za sebou a nic ☹ , tak čekám na ms a začnu píchat.....

fazde
27. dub 2010

dasty79 - já jsme na neschopence od 7. dne stimulace, protože pracuji s dětma a mám problémy s imunitou. Ale je to určitě lepší, protože se člověk soustředí na tu stimulaci - jinak mě to navrhl můj doktor hned od začátku a pak mi ji dal bez nějakých řečí.

princeznax
27. dub 2010

krev mi nabrali na Caru, ta vyšla výborně. O víc se nestarali, doktir si udělal sono a rozjelo se to.Co se týká neschopenky, tak jsem se na to doktora ptala také a mě říkal, že neschopenka začíná při odběru, ale je to individuální, jak která to zvládá. Protože kámoška, co to podstoupila také, tak ta šla na neschopenku 14 dní před pro veliké bolesti vaječníků.