IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
27. led 2011

@lenca78 Leni, tak to mě mrzí ☹ Já myslela, že to nezanechá na nich žádné následky, vždyť jsi nerodila tak brzo? Jojo, člověk, by vzal na sebe tolik věcí, jenom aby ty naše prdelky, byly zdravé. Bude to na nějaký aparátek nebo už nepomůže ani on?chjo, moc mě to mrzí, posílám hodně psychické podpory!!!

petulke
27. led 2011

@78marcela Ahoj Marci, no vidíš to, tak budeš snáma pořad zapadat do diskuze? Už aby to tentokrát vyšlo 😵

petulke
27. led 2011

@78marcela Jak víš že delfík prorodila? Už to má zasebou a prďolku u sebe? 😵

lenca78
27. led 2011

Holky, jste moc hodne, dekuju. Zatim toho moc nevim, ted je uplne hlucha.... Uvidime, treba casem bude jen hur slyset.
Mekte se zatim hezky, ja jdu kojit. Jsou ted holky sikovny, jen kojim a je to parada, odsavacku a lahve jsem schovala i s nutrilonem do skrine.

ahojkyy
27. led 2011

@lenca78 - ahoj, presne jak marcela píše, sú rôzne formy a stupne, tak uvidíš, čo a ako to presne je. Ale nervózna budeš, to viem, to sa inak nedá.. čo na to napísať :/

lenca78
27. led 2011

Holky, diky moc. Treba uplne hlucha nebude a vyresi to naslouchatko, dneska uz delaji spousty veci, budu doufat v lepsi. Cernou kronikou nicemu nepomuzu, akorat prijdu o mliko 😉

lenca78
27. led 2011

@ahojkyy Jinak holky maji vit K, vit D a zelezo. K tomu davam probioticke kapky a baby calm na prdiky.

lenca78
27. led 2011

Ty jo, tak delfik uz to ma taky za sebou? 🙂

78marcela
27. led 2011

@petulke Koukla jsem jí na profil, jak tu dlouho nejsem, tak pak na profilech kontroluji, co je nového a má tam 6 dnů starého (mladého) Lukáška...
jojo, vidíš, částečně se pak budu shodovat s touto diskusí, rok sem, rok tam,,, 😀 😀

lenca78
27. led 2011

@delf14 Moooc gratuluju k Lukaskovi, prejeme hodne stesti a brzke zotaveni z porodu 🙂

lenca78
29. led 2011

holky, ja uz to tak moc nezvladam, ze jedu na par dni k rodicum. Tak aspon si snad trochu odpocinu, jenze uz ted vim, ze to tak nebude, tam zase bude neco jineho, navic budu sama na psa, no jsem zvedava... mejte se tu hezky

dasty79
29. led 2011

Ahoj holky 🙂

@delf14 - velká gratulace k Lukáškovi 🙂 Přeju vám všem moc moc zdravíčka a štěstíčka 🙂
A ukaž nám fotečku malého 🙂

@lenca78 - tak to mě moc mrzí ☹ ta vaše Zuzanka ☹ Ale věř tomu,že to bude dobré.
dr. jí určitě pomůžou.Hlavně se nenervuj a užívej si krásných princezniček 🙂

@ahojkyy - děkuju za fotečky,krásnej Tomášek 🙂

Jinak já byla ve st u dr. a kontrola dopadla dobře.To jsem byla 6+3 a bilo srdíčko 🙂
Tak hlavně,aby bylo vše tak jak má být pořád 😵

Holky mějte se,já zase juknu 🙂

ahojkyy
29. led 2011

@lenca78 / napismenkuj prosim, presne ake kvapky na prdiky, lebo nas trochu trapi brusko.. dik za radu 🙂

lenca78
30. led 2011

@dasty79 Dasty, gratuluju k srdicku, drzim palce, at je vse ok a mimco se udrzi. A dekuju za podporu🙂

lenca78
30. led 2011

@ahojkyy ahojkyy, holky vyzkousely hned nekolik kapek. Napred Sab Simplex - ten mi doporucila detska doktorka - vubec nepomahal. Nejvic se nam ted osvedcuje Baby calm - holkam to chutna a kdyz vresti a dam jim par kapek, do chvile je docela klid a i prdi. Jen bych ho potrebovala Stepance davat co 10 minut 😀 Taky jsem holkam koupila probioticke kapky BioGaia - jsou na upravu strevni mikroflory - mely trochu prujem, ty prdiky neresi, ale zase jsou tam lactobacily a jsou obecne velmi prospesne. Jen teda drahe, stoji 650 Kc, vydrzi nam tak na 3 tydny, vam tak na mesic a pul.
Segry Honzik zase uziva kapky Infacol - segra si je moc chvali. Docela pomaha poloha tygrika anebo polozit miminko na postel a pritlacit mu nozicky na brisko (ale poradne) a drzet. A v krizi ve ctvrtek uz jsem pouzila i rektalni rourku, ale to uz mala vrestela pres 3 hodiny. Taky jsem zkusila feniklove cajicky, prodavaji se smesy od narozeni - myslim Hipp a Cajanek, taky trochu pomohlo.
Ted jsem upravila stravu a je to trochu lepsi, nejim zadne pecivo, jen takove ty suchary a taky jsem prestala pit Gravimilk. Doporucili mi ho na zvyseni produkce mleka, ale holkam asi proste nesedl. Taky jsem vyradila veskerou zeleninu a ovoce. Resim to tabletkou multivitaminu pro tehotne a kojici. A uvidime.

petulke
30. led 2011

@dasty79 juj dasty moooc gratuluji, tak budu držet pěstičky, aby se udrželo! 😵 Určitě sem choť a dávej nám vědět. To by s ti narodila někdy na říjen nebo listopad, co?
@ahojkyy a jak je tobě? co ta teplota? Já používám sab simplex před kojením a docela nám pomáhá, opíšu si kapíky, od Lenči a zkusím vyzkoušet. Mě se taky po tom gravimilku nějak kroutí, taky nejím žádné ovoce a zeleninu, mám strach jít i do jogurtu, jednu celou noc a to bylo ještě v nemocnici bylo peklo. plakala celou noc.

petulke
30. led 2011

jinak holky musím se pochlubit mám už deset kilo dole! Tak snad to pujde nadále tak lehce 😉

dasty79
30. led 2011

Ahoj holky 🙂

Moc vám děkuju - i když fakt zatíííím potichoučku,ať nám to štěstíčko neuteče 🙂

@petulke - Anička má vlásků 😎 Ta je úžasná!!!!!A jaký pěkně tmavý 🙂 To je taky krásná princeznička 🙂
U mě to vychází zatím dle kalkulačky TP:18.9. 🙂 Tak uvidíme....Hlavně,ať je bublinka statečná.
10kg dole - to nějak brzo,ne?Jak to děláš?Nespíte vůbec?A kolik jsi přibrala celkem,jestli to není tajný?

petulke
30. led 2011

@dasty79 no podařilo se mi dát nahoru celkem 25
Neboj už to musí vyjít... Hlavně buď v psychické pohodě a nikde nenachladni, hoodně se opatruj, aspon do 3 měsíce.

lenca78
30. led 2011

@petulke Peto, neboj, pujde to samo dolu. Ja mam 10 kg pod puvodni vahu a cou se cokoladou - po te se snad neprdi, nebo snad taky??? To by nam uz nezbylo vubec nic.

Jinak holky mate zkusenosti s nejakyma gelama na brisko? Mozna by to bylo setrnejsi nez kapky, ale jeste jsem nezkousela.

petulke
30. led 2011

@lenca78 Leni o žádném gelu nic nevím a ani jsem nic neslyšela ☹ Já mám strach z čokolády, prý se může malá osypat, ale jestli to máš už otestované, tak jsi štastlivkyně, že to máš bez problémů. Já zatím přes den piji hodně cara s mlíkem a potom jeden oběd, stejně není víc času a ani nálada, něco testovat, aby to malé neublížilo.

dasty79
31. led 2011

Ahoj holky 🙂

Pořád nakukuju co @delf14 - už něco víte konkrétního???Než to,že si změnila nastavení a má Lukáška....

@petulke - to seš dobrá,že už máš 10kg dole.Neboj,budeš stávat k Aničce a půjdou i ty ostatní kilča 🙂
Hlavně,že jste obě v pořádku a nějaký kilča bych neřešila...

Tak jsem ode dneška doma - nechala mě moje obvoďačka radči doma,když je teď tolik chřipek.

@lenca78 - ty máš 10kg pod původní váhou?To tě ty holky pěkně vysávaj 🙂

lenca78
31. led 2011

Ahoj holky, vcerejsi prdy byly silene, tak jsem poslala mamku do lekarny a poridila nasledujici: Caj feniklovy od ukonceneho 1. mesice, ten jsem dala male misto mleka a krmeni posunula o hodinu a pul, to pomohlo asi nejvic, vytravila a prdy ji sly ven trochu lepe. Taky jsem koupila masticku Pupik - masiruje se s ni brisko po smeru hodinovych rucicek, to jsem dala dnes dopoledne, oblekla ji a navrch polozila nahraty pytlik s pecickama a docela to pomohlo. Tak kdybyste potrebovali, tak taky muzete vyzkouset 🙂 Prdikum zdar

lenca78
31. led 2011

@dasty79 no jo, zivim dva krky 😀

petulke
31. led 2011

@lenca78 Leni, my včera taky měli koliku jak bič, už jsme si sní nevěděli rady, ale asi jsem přišla, že jí to dělá mlíko, které si dávám do cara nebo když si dám teplé granko, tak má ztoho koliky. tak dneska zkouším být bez mléka a uvidím jestli to je opravdu tím. Jinak jsem dnes pořídila inacol, který vyzkouším místo sabíku, a v nejhorším případě čajík od HIPPu od ukončeného 1 týdne na bříško z fenyklu, anýzu a heřmánku. Ale mám strach jít do něho aby mi potom cucala moje mlíčko. Doktorka mě od toho upozornovala, že se to muže stát.

lenca78
31. led 2011

@petulke Peto, neboj, tve mliko ti cumlat bude. Podivej na moje holky, jsou castecne na umelem mlece, ted zase jen kojene a vyzkousely snad vse od strikacek po savicky po flasticky pres prso s klobouckem a ted vede prso bez kloboucku. A jsou na dudlicich. Tak si myslim, ze to je jedno. Oni se z toh ocaje nenaji, takze jen co budou mit hlad, radi si zase vezmou prso. Tak at te ta kolik dnes mine. O mlece jsem taky premyslela, tezko rici. Nekde jsem dnes cetla, ze ta strava jako takova na to zas takovy vliv nema, je to proste obdobi, kterym musi projit kazde miminko, nektere vice nektere mene.

ahojkyy
31. led 2011

ahojky baby. Tak my sme mali strašnú noc aj deň, bolesti bruška.. manžel kúpil p.k. biogaia, dali sme za to 650,-, ale ako prišiel domov, malý zoširoka usmiaty, až som mala pocit, že si tie bolesti nahováral a fingoval 😀 tak zatiaľ ich nedávam, uvidím, čo bude v noci.
Inak som mala minulý týždeň návštevu, náhlu - tchýně. O nejakej pomoci nebolo ani počuť, ešte mi pribudlo varenie a stolovanie.. a kopa riadu, kvalita. Škoda reči. Jediný, kto pomohol, bol manžel. Našťastie je to za nami. Neostala už ďalej ako plánovala na ďalší týždeň a ja nejak tie ďalšie návštevy a rodiny na víkendy vytrpím.
som rada, že sme už doma len traja a máme kľud.

@dasty79 - gratulujem a držím palečky 🙂

@lenca78 - prujem by mali mať len ak si im dala vyššiu dávku, alebo aj z 5 kvapiek dostali prehánky?? Myslím Biogaia.

delf - jak to, že nedáš vedieť?!!!?

ahojkyy
31. led 2011

@petulke - peťa, vyskúšaj zakysané výrobky, acidofilné mlieko, s obsahom živej kultúry a tak. Malo by to pomôcť. Nejaké mliečne výrobky potrebuješ, ty aj miminko.

ahojkyy
2. únor 2011

🙂 🙂
ahojte. Kde ste??
Vyzerá, že mám najkľudnejšie miminko, lebo sa jediná dostanem na pc 😀 🙂

ahojkyy

dasty79
2. únor 2011

Ahoj holky 🙂

Koukám,že toho máte nějak hodně 🙂 To jsou pěkný starosti a radosti 🙂

@ahojkyy - tobě pořád spinká brouček?

A kdepak je ta @delf14???Ale miminko je taky krásný - koukla jsem ji do fotoblogu 🙂