IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
14. zář 2010

ahojte baby, tak zaujali ma dva a zaujima ma Vas nazor pomer cena/vykon, ci do toho tolko zainvestovat, alebo ho prekupit? 😕
obe su 3 kombinacie:
firkon twist, cena cca 9 000,- Cz alebo za viac - cortina X3 evolution, vypada perfektne, ale cena je vyssia, cca 18 000,- a vyssie.

ahojkyy

lenca78
14. zář 2010

@petulke Peto, moc krasne fotecky z ultrazvuku, zavidim 🙂

@ahojkyy Ja ti neporadim, jak hledam dvojcatove kocarky, tak o nich mam spoustu nacteno. Ale jednocatove - to mi nic nerika. Firkon ma asi sousedka a rikala, ze je spokojena pomer cena-vykon. Cortinu vubec neznam. Spis si rekni, kam budes jezdit - pokud bys jezdila i po polnich cestach, tak obecne trojkolka neni vhodna. Pokud budes jezdit po chodnicich, ve meste a tak, myslim, ze bude v pohode. Mrkni se taky, jak je kocarek tezky, abys ho zvedla a dala treba do auta nebo se s nim nedrela do dopravnich prostredku.

lenca78
14. zář 2010

@delf14 ty mas krasne male brisko, zavidim.
Ja mam pupek jak v 8.mesici :(. Roste jak z vody ...

petulke
14. zář 2010

@ahojkyy No já osobně nechci trojkolku, nebot jsem slyšela že je to nestabilní. Mě se spíš líbí firkon Veráno!

petulke
14. zář 2010

@lenca78 jak se ti sním v noci otáčí?,?? já se budím a je to docela nepříjemný, než se mi to tam všechno porovná 😖

ahojkyy
14. zář 2010

@lenca78 - no skôr budem v meste, však som z Prahy 🙂 a oba majú takú váhu, že keď do toho dám miminko a nebodaj nejaký nákup, tak to asi ťažko zdvihnem. Ale nebudem na to odkázaná, čo sa týka bytovky - máme výťah a všetko perfektne prístupné, skôr to metro, prípadne..
@petulke - tiež sa mi viac páči, ale či nie je o toľko lacnejší = o toľko menej kvalitný..

lenca78
14. zář 2010

@ahojkyy jestli budes ve meste, tak bych se toho zas tak nebala. Tezky kocarek bude asi tak jako tak, predstav si jeste s dvojcaty 🙂)). Nevim, jestli porad plati lacinejsi =mene kvalitni.
Ja treba ted pujdu asi do neceho levnejsiho, protoze jsou to moje prvni mimina a vim ja, co mi u kocarku bude a nebude vyhovovat? 🙂 Navic spousta holek stejne po roce prejde na lehke golfky, se kteryma se vsude dostane, vsude je slozi a jsou lehci. Tak si rikam, proc kupovat kocar za 20tis kdyz to je na rok? Nevim.

lenca78
14. zář 2010

@petulke Peto, spi se mi blbe, vlastne uz toho moc nenaspim. Take mi to je trochu neprijemne, jak se tam mrskaji 🙂 Ale zase aspon jedno je zive, kdyz se hybe, ne? 🙂

Na kocarek Firkon jsem koukala, problem je, ze nema otocna predni kolecka. U dvojcecich kocaru je to nutnosti. Jinak bych pred kazdou zatackou musela kocar nadzvednout. A ty dvojceci kocary maji 20 kg bez deti, k tomu dve deti - no maminy, co do toho sly, byly hrozne znicene. To ale jsou pry i maminy s jednim ditetem, tak to holky zvazte, jestli neporidit kocarek s otocnymi prednimi kolecky (treba s moznosti aretace - to budu potrebovat ja, abych pak zase na poli s kocarem nezapasila 🙂)).

ahojkyy
17. zář 2010

ahojky baby. Tak čo je tu tak ticho??? 🙂 Budúci týždeň idem na ten test cukrovky, tak zatiaľ sa ládujem sladkým 😀
Kde ste???

petulke
17. zář 2010

@ahojkyy ty už jdeš tak brzo na cukrovku? mě se ještě nezmínili že mě čeká v nejblížší době. akorát 30.9. jdu na krev na rháčko!
\Ticho? tak proč taky něco nepřihodíš do placu? Já tady chodím nekolikrát během dne a sleduji kdo co písne a ono pořád nikdo nic!
V noci mě chytají křeče do lýtek, ☹

ahojkyy
17. zář 2010

kŕče poznám a nespím v noci, lebo malý začne "komunikovať" koťúľmi tak o polnoci a celkom ho to drží 🙂
no ja idem na tú cukrovku, je tam vraj dosť veľké rozmedzie, takže ťa tam najskôr pošlú toho 30eho, neboj, to sladké svinstvo asi neminie nikoho.. kŕče zvyknem eliminovať radou z knižky😀 pred tým, ako sa postavím si natiahnem lýtka a potom to tak často nechytím, snáď len v noci - náhodou.
Kontrolu - poradňu mám 29eho, ale tak tam sa väčšinou nič nové nedozviem.
Peťa, nevieš, aké máme možnosti preplácania cvičenia od zdravotnej poisťovne? A ako je to s poradňou - pred pôrodom? Môžem si vybrať alebo to bude priamo v nemocnici, kde som zaregistrovaná? Ten Dr. mi nič nepovie..

tak píš, nech tu nie je ticho
🙂 Už si niečo ďalšie pre miminko kúpila?

ahojkyy

petulke
17. zář 2010

@ahojkyy tak nad tím samým si lámu hlavu taky! Stou pojištovnou ti dám radu takovou. podívej se na inetové stránky své pojištovny a tam najdeš ruzné info o proplacení kurzu, cvičení a plavaní apod. já mam vojenskou pojištovnu tak to mám zase jinačí. Ale co se týče přeporodního kurzu? taky si nevím rady, jestli jít do nemocnice se info. nebo co. To netuším. To by nám mohla poradit delf? když už má jedno dítě za sebou!
Nekoupila jsem nic, nebo to je všechno drahé! Asi už na oblečení nebudu kupovat nic nového, počkám jestli něco nedostanu nebo půjdu na výzvědy do sekáče! 😠 To co mám zatím asi stačí, budu to používat jen když pujdem k lékaři nebo na prochajdu apod. Ale ty jsi se ještě nepochlubila žádnými oblečkami! Já pořád chodím do té komody a přerovnávám a ňufám a nemůžu se dočkat až to bude mít mimčo na sobě 😀

ahojkyy
17. zář 2010

@petulke - 🙂 no, my sme kúpili nejaké bodyčka a košielky, ale to ešte na začiatku, pred amnio a potom som sa zľakla. Teraz pátram po kočiariku. Tiež som hovorila so ségrou a povedala, že Ti stačia staršie veci od kamarátiek a pod., no a pár nových, keď s malinkým ideš niekam, k Dr. a tak. Len kto mi to tu v Prahe dá, keď tu nikoho nepoznám? Nemám tu žiadnu rodinu.
Tak snáď niečo vykoumám :D

lenca78
17. zář 2010

Ahoj holky, dneska nam zatim jde net, tak muzu napsat.
K tem predporodnim kurzum - ja chodim do porodnice, kam jsem v Praze prihlasena. Uz jsem absolvovala dve prednasky a pani je zabavna, dokonce me to i bavi a tesim se na dalsi. Obvykle se chodi az tak kolem toho 30.tydne, ale ja jsem radsi zacala drive 🙂 Abych to stihla🙂)

Jsem ted na sebe hrozne nastvana. Koupila jsem jedno vibracni lehatko, davala ho tady dohromady (ted mi prislo postou) a asi jsem moc zabrala, protoze mi praskla jedna umelohmotna podlozka u sroubu. Protoze lehatko ma jen 4 srouby, je to zrovna velmi dulezita vec :(. Ze jsem se do toho montovala. Tak ted cekam na manzela, az prijde z prace, co tomu rekne, ale obavam se, ze mame smulu. Takove veci se vetsinou dokoupit nedaji :(

Oblecky zatim nejak nekupuju, urcite budu mit nejake veci od mamky. Ja se spis snazim sehnat spoustu veci okolo typu kojici polstar, monitory dechu, .... To je neco, co nam nikdo neda a taky to budeme potrebovat. Ale nechci to zatim kupovat, protoze pro mimina nemame zatim zadnou skrinku ci komodu, to co uz jsem koupila, se mi vali na zemi na koberci. Tak asi napred poridime tu skrinku a pak muzu zacit nakupovat a prat a tak.

78marcela
17. zář 2010

Ahoj holky, já už včera testla, stínek tam byl, viditelná asi ze 30 cm. Dnes už jsem ale neměla mamatest 10, tak jsem testla 25, tak ani náznak, nic. \přítel mi pak skočil ještě pro tu desítku do lékárny a na té desítce opět stíneček je. Ovšem slabší než včera, takže já to víceméně balím. Kousek naděje tam ještě zůstává, ale děsně se bojím, že se opakuje situace z června, kdy čárky byly a pak slábly až zmizely docela. No, zítra zase uvidím ráno.

petulke
18. zář 2010

@78marcela Ahoj mArci, prosim nestraš, ted uz to opravdu musi dopadnout dobre. nemyslí na to co se stalo pred tím. testova jsi měla až za týden, ne? tak jeste vydrz, a zbytecně se nestresuj 😉

78marcela
18. zář 2010

Ahoj, na dnešním testu je druhá čárka silnější jak včera. Ale začala jsem krvácet, asi se mi rozjíždí mrcha. Už včera jsem měla narůžovělý výtok, ale dnes je to normální klasické krvácení. Tak já nevím, co se to v tom mém těle děje, že si se mnou tak zahrává. Zesílí mi čárku a přitom spustí mrchu. Nechápu to. Ale už bych se s tím měla smířit, že to prostě nevyšlo, že jo.

@petulke Testit jsem sice měla až v pátek 24.9, ale dneska je už 8. den po KET, já myslím, že to docela stačí. Ale jasné, že testit budu teď denně. Akorát nevím, co s tou mrchou. Uvidím asi ještě během dneska, jak moc to bude silné.

petulke
18. zář 2010

@78marcela Marci, některé holky taky krvácí a jsou těhotné, neboj, to vubec nemusí nic znamenat. Vzdyt to říkali i po zavedení nám, že když začnem krvácet, že to ještě nic neznamená, a už vubec bych si stím nelámala hlavu, když vidíš že čárka sílí!!! 😵 Potichoučku gratuluji!

78marcela
18. zář 2010

@petulke Já raději počkám s přijímaním gratulací, v červnu jsem byla natěšená a už koukala po kočárech a prd z toho. Takže raději nic. Ale ted jsem si byla koupit další testíky do zásoby, at mám na zítra a další dny. Jestli to do zítra vydržím... 😒 😒 😒

78marcela
18. zář 2010

@petulke Mě v Caru nikdo o krvácení nic neříkal, jen po zavedení, že budu do večera krvácet, jak mi při zavádění vytahovali čípek. Víc nic. Ale trochu jsem se zklidnila a pořád doufám.

ahojkyy
18. zář 2010

@78marcela - ahoj. Bohužiaľ, tu nič neuponáhľaš. Môžes si dať spraviť test aj z krvi, ale ani stúpajúce HCG Ti nezaručí, že to vydrží. Jediné, čo môžeš ovplyvniť, je čakať, tak sa nestresuj, buď v kľude, nech sa miminku u Teba páči. Podľa mňa má význam testovať min. obdeň, či tá čiarka silnie, použíla by som stále ten istý test. Držím palce! ahojkyy

78marcela
18. zář 2010

@ahojkyy Já vím, že je to tak jak říkáš...akorát bych nevydržela testovat pouze obden. Na krvičce mi doufám řeknou přesnou hodnotu a uvidím, jestli to stoupá tak jak má nebo ne. Já vím, je to už třetí pokus a prožívám ho nepřiměřeně citově. Minulý jsem odmávla hned, když čárka nebyla. Tady čárka je a tak jsem nervní, i když vím, že prostě nezbývá nic jiného než čekat.

ahojkyy
18. zář 2010

@78marcela - vyjde to, neboj. Prečo by nemalo? oki?

78marcela
18. zář 2010

Oki🙂

lenca78
18. zář 2010

@78marcela Ahoj Marcel, nevzdavej to. Ja jsem taky krvacela, dokonce dva dny asi od 7. dne nebo 8., nepamatuju si to, ale kdyz se kouknes do teto diskuze nekdy kolem 26. dubna, tak tam treba najdes vic informaci)- presne jak pises, jak menses. K tomu jsem si udelala test, taky mamatest 10, nejaka carecka tam byla. Volala jsem do CARu, co mam delat a oni mi rekli vydrzet s hormonama a pak prijit 14.den na krev. U me krvaceni znamenalo zahnizdovani embryii. Moc ti drzim palce, at se udrzi. Hlavne bud v klidu.

78marcela
18. zář 2010

@lenca78 Já jen doufám, že je to tak jak říkáš. Krvácení mi přestalo, odpolední test je stejný jak ráno. Pořád se přidržuju nějaké té naděje...

ahojkyy
18. zář 2010

@78marcela - 😎 držíme palečky!

ahojkyy
18. zář 2010

takže baby, práve som sa zvážila a mám 6,5 kg nahor. Ma to kus prekvapilo, žiadne pol kila za týždeň ale cez celé kilo. A to som zamlčala manželovi, že to nie je celá a pol, ale 0,6 😀 Už na ten tribit nemám nejak chuť 😀