IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
21. zář 2010

@78marcela To je mi moc lito :(. Drz se. Hlavne at uz ti teda udelaji vsechny mozna vysetreni, at vite, proc se to stava.

lenca78
21. zář 2010

@ahojkyy
@petulke My uz taky mame kocarek, jety ale ok. Pouzivali ho dva roky, my ho mame tak na 3/4 roku, potom budeme kupovat lehci sportak, ted to mame jen na to jezdeni s korbickama.

petulke
21. zář 2010

@lenca78 jééé tak to je super! že jsme všechny tři sehnaly kočárky, 😵 hihi a všechny z druhé ruky, a co delf? taky už sehnala kočík, nebo má jeden uschovaný po Káje? 😵 A já myslela, že jsem to přehnala tak brzo sehnat kočárek, a koukám že i vy jste nezahálely! 🙂

petulke
21. zář 2010

taky si myslím, že problém musí být někde uschován, protože jestli se vajíčka vytvoří a náskledně oplodní, prostě Marcelino tělo má nějakej blog, že to oplodněné vajíčko nepříjme! A neměla by i změnit centrum? Já nevím aby jí zbytečně neždímali z peněz a dokonce bez výsledku ☹

lenca78
21. zář 2010

@petulke Peto, no u me n eni uz moc casu. Vcera jsem byla na kontrole, uz se i otviram :(. Na dlouho to zas tak moc nevidim. Kdyby to slo jeste tak tech 10 tydnu vydrzet, budu moc stastna, ale nevim.

ahojkyy
21. zář 2010

@lenca78 - tak to je sranda s tými kočiarikmi 🙂 nejak sme to stihli a nevedomky sa zhodli 😀
Inak, lenca, tak to máš skoro.. už máš všetko pripravené? Inak aj ja som dnes počítala, ešte som v práci 2 mesiace a nastupujem na materskú, ako rýchlo to ubehlo..

petulke
21. zář 2010

@lenca78 Leni, už??? 😕 Dávej pozor a hodně odpočívej, jejda, vždyt nedávno jsme si dělali testy! 😅 A oni už by chtěli ven?

lenca78
21. zář 2010

@petulke je to nejak brzo, no, ale co nadelam. Tak snad si to jeste na par tydnu rozmysli. Ja jeste rodit nechci, nejsem na to psychicky pripravena 🙂

ahojkyy
21. zář 2010

čaute, tak ja som sa rozhodla, že každý dník čo tu budem niečo pridám, nejakú otázku a spoločne to proste vždy vyriešime, viac hlav, viac rozumov a riešení 🙂
plienky, na ktoré som sa pýtala včera - tak celkom tak to nebude, čo sa týka tých jednorázoviek, petulke, však ono by sa malo baliť miminko na široko a to sa dá len plienkami látkovými. Alebo nie? Ja rozmýšľam kombinovať to, na večer jednorázovka, aby dobre spinkalo, no a na deň asi tie látkové. Najlepšie ceny som našla na batolatko.cz, zatiaľ. No a každú radu privítam, díky 🙂

ďalšia otázka - na dnes - ako budete miminká umývať - kúpať? Kúpite klasicky väčšiu vaničku s podložkou, alebo len také malé vedierko / kbelíček? A čím? čítala som, že je dobré ho umývať len čistou vodou. Akú kozmetiku zvolíte?

mám z toho šuvix.. 🙂 Tak raďte 🙂

ahojkyy

ahojkyy
21. zář 2010

jo a pridávam ďalší odkaz, pre tie neskúsené, ako som ja 🙂 http://www.latkovepleny.cz/skladani-plenek

ahojkyy
21. zář 2010
lenca78
21. zář 2010

@ahojkyy Ahojky, vyborny napad. O latkovych plenach jsem take premyslela, ale nevim, jestli to s dvojcaty zvladnu. Navic mame maly byt a nemam kde susit pradlo. Tak se toho trochu bojim, jak to tady bude pak vypadat, kdyz budu susit pleny. Pry jsou ruzne velikosti a cca v 6 mesicich jsou potreba pleny vetsi. Tak ja asi do zacatku zacnu s jednorazovyma a pak uvidim,jestli neprejdu na latkove. Taky jsem premyslela, kdybych mela kluky, jestli jim ty jednorazove davat. Pry se jim prehrivaji varlata a pak to muze mit vliv na plodnost. Po tech peripetiich, co jsem zazila ja, nechci nikomu dopredu pripravovat neco podobneho 🙂. Dalsi problem je, ze mam atopicky ekzem a to se pry prenasi na deti. Tak aby se mi chudaci neosypaly po tech umelych plenach ...

Jinak kamaradka to dela tak, jak jsi napsala ty. Na noc jednorazovou plenku a pres den latkove.

lenca78
21. zář 2010

@ahojkyy A co se tyce druhe otazky - ja asi zvolim vanicku, mohly by se mi tam pak na sedaka vejit obe deti. S kyblikem je ale spousta kamaradek primo nadsena, tak nevim nevim. Prijde mi skladnejsi, ale po pravde bych se v nem bala koupat novorozence. Znam vanicku s lehatkem, tam ho nejak polozis, oplachnes a vyzvednes. Ale jak se to dela v kybliku nevim, dokud nedrzi hlavicku, tak se proste bojim 🙂

lenca78
21. zář 2010

@ahojkyy a jeste jsem zapomnela k te kosmetice - pokud budou mit ekzem, tak urcite jen voda nebo specialni mydlo. Ale ja jsem take odpurce kosmetiky i v normalnich pripadech, staci omyt jen jednou zacas, zbytek zvladne jen voda. Stejne tak nebudu doma pouzivat takove ty vlhcene ubrousky na zadecky, doma pujdou hezky pod kohoutek🙂

petulke
21. zář 2010

no holky já teda budu používat pouze jednorázové plenky, a kdyby náhodou nestačili, tak přidám ještě knim látkovou. Ale rozhodně látkovou přímo na zadek nebudu strkat. No a doma budu mít vaničku s podložkou a kyblíček, taky. A co se týče kosmetiky, budu používat hipp! ale jen decentně. no a na opruzeniny budu používat rybilku, ale na každodenní používání budu používat na zadek mastičku od babylove! Protože kdyby se rybilka používala každý den pravidelně, tak je potom zadeček víc náchylnější k opruzeninám. Proto, žádné rozmazlování!

delf14
22. zář 2010

@petulke no teda ty to máš vymyšlené 😀 já taky jen jednorázovky přijde mi to nejlepší a nejlevnější,když máš prát plínky tak si spočítej co to stojí voda elektrika,pak to pověsit a zas vyžehlit +elektrika no děs a kosmetiku jsem u káji používala bubchen a velká spokojenost nebyla vůbec opruzená,že jsem jí ani pak prcinu nemazala pokaždé když jsem jí přebalovala tak do ní asi půjdu znova.
a my jdeme dnes pouštět draka ze školkou jsem zvědavá zda bude vítr foukat,ale zatím to vypadá že né 😀

delf14
22. zář 2010

@lenca78 no teda ty jsi drasták to ti povím pod kohoutek brrr 😀 to radši ubrousek to ti povím.

lenca78
22. zář 2010

@delf14 drastak, vid? Ale ja uz jsem takhle myla mimco v Americe, ktere jsem hlidala a prislo mi to nejlepsi pro ty pripady, kdy se po.... skrz na skrz, ubrousku jsem vzdycky vypotrebovala tuny a stejne to nebylo ono. Jinak oni jestli budou mit ekzemy, jako ze asi jo, protoze ho ma i manzel, tak maji stejne smulu. Chudaci by se po ubrousku osypali takovym zpusobem, ze i kohoutek bude lepsi 🙂)

petulke
22. zář 2010

@lenca78 já to taky tak vidím, ubrousky pouze jen když nebudem doma, jinak jí budu oplachovat vodou taky 😉

delf14
22. zář 2010

teda holky to by mě mohlo tohle dělat to radši popadnu ubrousek to vám řeknu 😀

petulke
22. zář 2010

tak dneska jsem dotáhla domů plenky pampersky z dm, mají tam na ně velkou slevu, tak šup, šup pelašte! U nás mají 2x108 za 659 dělá to 3kč na jednu plínku! 😵 Ale byla to tíha se stím tahat, uf!!! 😉

lenca78
22. zář 2010

Peto, ty jsi teda nakupovatelka. Ja s tim musim pockat, dnes opravdu lezim, jak mam nakazano a nikam nepojedu. Pockam jeste par tydnu a pak zacnu 🙂

78marcela
22. zář 2010

hoj holky, dnes jsem šla opět na krev, nedalo mi to, když čárka neslábla.
V pondělí měla hcg 15, dnes jsem šla zase na krev a mám 27. Sice poporostlo, a téměř dvojnásobně za ty dva dny, ale pořád je strašně nízké. Ach jo. A stále špiním.

petulke
22. zář 2010

@lenca78 Leni pošli manžela! to je fakt super dát na plinku 3 korunky! to se vyplatí! 😵 a ještě k tomu pampersky, nebo jsem slyšela od švagrové že huggies přesakujou, špatně těsní a dneska jsem to taky slyšela v dm jak se ženské taky otom bavili.

petulke
22. zář 2010

@78marcela teda marci, to je zvláštní!!! Nevím co bych si otom měla sama myslet, kdyby se mi taková situace neděla! tak nwm, zajdi nebo zavolej mudr. tam ti poraděj, co to je??? Jestli jo nebo ne!

petulke
22. zář 2010

tady je moje zásoba myslím, že těch 3-6 kg mám habakuk, možná dokoupím ještě 1 balení na 2-5kg, nemám potuchy, jak dítě roste s váhou! ☹ Ale vím že mám počítat 8 plínek na den! 😅

78marcela
22. zář 2010

@petulke jojo, zítra nebo v pátek jedu do Brna tam se uvidí. Sama nevím, co si myslet. Nejhorší je, že prostě sedím na netu a hledám případy holek, kterým to vyšlo i s takto nízkým HCg...člověk se prostě malinkaté naději neubrání, i když logiku to nemá.
No, v pátek se uvidí.
Nebo zítra.

petulke
22. zář 2010

@78marcela budu ti držet palečky ,aby jsi byla zrovna ty takový zdárný příklad, že i s tak nízkým sic rostoucím hcg byla regulérně těhotná! 😵

78marcela
22. zář 2010

@petulke Díky,jsi hodná. 😉

petulke
22. zář 2010

no neděkuj, moc ti to přeji po takovémhle snažení a úsilí 😵