IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
22. zář 2010

@petulke odjel mi na sluzebku, budu muset pockat 🙂. Ale my plen budeme mit dost 🙂. Nechci totiz zadne dary od tchyne- nema zadny vkus a hlavne hracky pro deti kupuje u vietnamcu a v obchode vse za 29 Kc. S tim ja moc nesouhlasim, bala bych se o bezpecnost, tak jsem ji dopredu rekla, ze jestli nam bude chtit neco kupovat, tak at kupuje pleny. Co navsteva, to balik plen, budu spokojena a ji to podle me taky o moc ulehcim 🙂.

lenca78
22. zář 2010

@78marcela tak to taky nevim, nikdy jsem o tom neslysela. Kamaradka mela take nizke hcg, ale klesalo ji - potratila :(. Ale kdyz ti roste, tak to jeste nemusi byt nic ztraceno. Nemuze to treba znamenat, ze jedno se uchytilo, ale odeslo a ted se nejak chytlo druhe? Nevim. Kdy pujdes znovu na krev?
Drzim palce, zaslouzis si to byt uz taky tehulkou.

78marcela
22. zář 2010

@lenca78 půjdu bud zítra nebo v pátek. ještě přesně nevím.

lenca78
22. zář 2010

@78marcela moc drzim palce, aby bylo hcg zase vyšší.

78marcela
22. zář 2010

@lenca78 díky moc, Leni. Uvidíme.

ahojkyy
23. zář 2010

@78marcela - držím palce. Ale je to divné, čo Ti na tie hodnoty povedal Dr.?

ahojkyy
23. zář 2010

lenca, peta, delf - tak ja som sa pre plienky rozhodla. Budem kombinovať, ak sa to v priebehu po pôrode vyvinie inak, dám Vám vedieť. Vraj sa neoplatí kupovať do zásoby, pretože dieťa z danej veľkosti rýchlo rastie.. A akcie sú permanentne. Tak zrejme nejaké na začiatok.
Čo sa týka kozmetiky - fakt som mimo, aká značka je overená? Asi pozrieť na niečo v lekárni, je to drahšie, ale väčšinou zaručené.
S vaničkou súhlasím, aj keď sestra kúpala vo vedierku.. ale je fakt, že do vaničky si to dieťatko položíte na lehátko a je istota, len ho pridržiavať. No a neinvestujem dvakrát - vanička vydrží dlhšie, keďže je väčšia.
Takže zadávam ďalšie - ako bude vyzerať postielka? Nová - prekúpená? My osobne asi prekúpime a kúpime nový matrac. No a čo perinka? A čo obliečky? Musí mať miminko nejaké špeciálne? Aký materiál? A obliečka alebo vak? A vraj vankúš sa neodporúča, aby sa nezadusilo.. Asi delf bude vedieť najlepšie, čo stačí, zvlášť v zime..

Tak ma bombardujte pripomienkami 🙂
ahojkyy

ahojkyy
23. zář 2010

@lenca78 - super nápad s tými plienkami 🙂 ušetríš a nikto nič nepokazí 😀

lenca78
23. zář 2010

@ahojkyy ahoj ahojkyy, ja s tou kosmetikou jeste pockam. Asi mozna i podle toho, co mi treba doporuci v porodnici. Lekarny jsou u porodnice vsude, tak tam to dokoupim. Vim, ze holky tu casto pisou o nejake rybilce na zadecek. Moje kamaradky vesmes koupou deti jen ve vode, jednou tydne je vezmou nejakou tou kosmetikou. Pry ted se zase od kosmetiky opousti, cert aby se v tom vyznal 🙂.

Co se tyce postylek, chtela jsem koupit uz starsi a novou matraci - presne jak pises. Ale na dvojcatka se sehnat dve stejne moc neda, tak pujdeme do novych. Mame vyhlidnute obycejne v Ikey, staci nam to, Ikdeu mame kousek, tak je koupi manzel, az se deti narodi. Maji tam i matrace. Na spani mi nekdo doporucil takove ty spaci vaky, misto decek, pry je to lepsi. Takze bych ze zacatku koupila jen prosteradlo, nejakou decku pro pripad, ze by byla fakt zima a ty spaci pytle. No nevim. Pockam, co poradi delf 🙂

ahojkyy
23. zář 2010

@lenca78 - ahoj. No ja by som sa nerada dostala do situácie, ktorá veľmi ľahko môže nastať, že budem s miminkom sama doma, nepohnem sa ešte von a budem potrebovať nejakú nevyhnutnú kozmetiku. Môže byť, že manžel bude na služobke, proste si nevyberie.
Áno, ikeu som pozerala, majú tam postieľku za 900,- Cz. A viac, samozrejme. Aký matrac, je dôležité, aký človek zvolí?
Čítala som na nete, že niektoré miminká vo vaku spať nechcú. Len ma zaujíma, či na to ešte potom deku, alebo perinku, alebo nič, čo v zime? Aby sme náhodou nenachladli 😀

ahojkyy
23. zář 2010

@lenca78 - a ak tak aké prestieradlo, bavlnené alebo iné? A aké obliečky???

ahojkyy
23. zář 2010

@lenca78 - ty, ale je to docela zábavné, keď sú dve, kukni 🙂 😀 http://matrace-postylky.sbazar.cz/2x-postylky-a...

lenca78
23. zář 2010

@ahojkyy me to taky desi, ze tu budu s dvojcaty sama, budu rada, ze jsem rada a jeste mi neco dojde. Ale zase si rikam, ze mame pejska, s tim budu muset ven tak jako tak. Tak holt si udelame prochazku do lekarny. Anebo tu mam spoustu sousedek s malymi detmi, kdyz neco nebude, zaukoluju je. Ono se to pak nejak zvladne.
Kdyz my mame tak maly byt, ze nakonec se nam tu nevejde ani ta komoda pro veci na mimino. Tak jsem si rikala, ze budeme muset vse kupovat fakt jen v momente, kdy to budeme potrebovat, jinak se tu uz vubec nehneme.

Prosteradla asi bavlnena a nejaky ten chranic na matrace, myslim.

Dve postylky jsou srandovni, co? Jen mi prijde ta cena za ne trochu vysoka, my jak si stejne budeme chtit koupit novou matraci, vyjdou nas nove v Ikea na stejnou cenu. Navic nejsem ted mobilni,musim lezet, tak mame problem i s vyzvednutim nekde mimo :(.

78marcela
23. zář 2010

@ahojkyy zatím nic, žádnému doktorovi jsem to jještě neppověděla a do centra jedu asi až zítra. Ale dnešní test je zase slaboučký..tak nevím, jestli mi to hcg zase poporostlo. \spíš ani ne. Prostě jsou to nervičky až do poslední chvilky. Ale i když se to ted nepovede, chci jít zase hned do dalšího, když vidím, že to moje tělo vykazuje nějakou snahu, aby se to ujalo. Takhle daleko jsem ještě nebyla. Zítra se uvidí a rozhodne.

petulke
23. zář 2010

@78marcela 😉

delf14
23. zář 2010

ahojky holky.tak včera jsem se dozvěděla,že kamarádka porodila dvojčátka má dva kluky jeden má 2kg a druhý 1,6kg.a to byla 34tt a něco takže mazec jiné podobnisti zatím nevím jen tohle.

@78marcela ach jo je to zajímavé u tebe no každopádně na zítra držím pěstičky aby to bylo ok a bylo to tak jak si všichni tady přejeme.
co se holky týká spaní tak já dávala káju do zavinovačky spát a překryla dekou zas né aby jim nebylo moc teplo právě to pakhrozí přehřátí tak bacha to jr nebezpečné 😨 a pak jsem jí dávala do pytle spacího a nemohla jsem si to vynachválit bylo to supr mám doma všechny velikosti takže kájabyla no snad do dvou let v pytli né li déle trochu.a budu to opět praktikovat,kamaádka když to viděla tak říkala,že až bude mít mimč tak to určo pořídí no a ted ho čeká tak jezdíme po obchodech a já jí radím co bude potřebovat a bez čeho se obejde docela mě to baví.
no a na pytel pokud bylo dost chlado doma(v zimě)tak jsem jí přikryla dekou.kdyby něco holky dejte vědět ráda řeknu svůj názor.

ahojkyy
23. zář 2010

@delf14 - takže špeciálnu, antialergickú prikrývku za veľa peniažkov proste nepotrebujem. Pytel na spaní a deka, oki? 😀

ahojkyy
23. zář 2010

@78marcela - fakt držíme palce. Jediné, čo můžeš teraz urobiť je len myslieť pozitívne a to máš. ahojkyy

ahojkyy
23. zář 2010

@lenca78 - no, to máš dobré, ja susedky veľmi nepoznám, stále sme v práci, vo voľné dni u rodiny na Slovensku.. takže neviem neviem. A s tým psom ako. A ako s dvojičkami? A akým spůsobom, keď to miminko nemůže chodiť ešte von? Tak týždeň?

petulke
23. zář 2010

@lenca78 Leni kdy máš další kontrolu?

lenca78
23. zář 2010

@78marcela Moc drzim palce

lenca78
23. zář 2010

@ahojkyy Tak to ja si nemuzu stezovat, postavili tu pred peti lety ctyri panelaky a do nich se nastehovali lide naseho veku. Znamych tu je fakt spousty, jdu treba ven se psem a nez dojdu za panelaky na louku, trva mi to nekdy i pul hodiny, nez vsechny pozdravim a pokecame 🙂. Takze parada.
No a co se tyce tech prvnich tydnu, kdy deti nesmi ven, holt ven budou muset - na chvili, na pet minut pred barakem vycurat psa a zase domu. Neda se nic delat, prece nedam nasi Eli pryc? A ja si stejne myslim, ze je nedonosim, pak si pobudu v nemocnici s nima dele a az prijdu domu, tak uz snad budou moci vicemene vse

lenca78
23. zář 2010

@petulke kontrolu mam az za 3 tydny, 11.10. To nevim, jestli do te doby vydrzim ... Chci vedet, jestli se to lepsi nebo co sedeje.

delf14
23. zář 2010

@ahojkyy asi tak nějáko,ale záleží na tobě že jo já jenom napíšu svůj názor co a jak mi vyhovovalo,ale byla jsem hodně spokojená s tím pytlem,malá se neodkopala a když bylo vedro jen jsem rozepnula pytel a ona vyvalila nožky ven 😀

petulke
23. zář 2010

@lenca78 to je docela opravdu dlouhá doba, možná pujdeš dřív co? Sama bych byla nervozní a bála se, jestli je vše ok!

ahojkyy
24. zář 2010

čaute baby, tak mám po tom teste na tehotenskú cukrovku. Je to v pohode, odoberú krv, hodinu čakáte, ak sú výsledky oki, tak Vám dajú vypiť sladký nápoj, no a po dvoch hodinách opäť krv. Nápoj ok, čakanie otrasné, 3 hodiny.. ja strašne nerada čakám. Výsledky budú v pondelok, ja sa ich dozviem na kontrole v stredu.

ahojkyy
24. zář 2010

@delf14 - dík. Ja to skúsim. Ono sa to asi vyvinie už potom priamo, keď bude miminko pri nás 🙂

ahojkyy
24. zář 2010

@petulke - http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bonbonky/?bonbon... Už mi je to jasné. Vzala si aj obrúsky? Chystám sa tam s manželom. Čo sa ešte oplatí - máš prehľad 🙂

ahojkyy
24. zář 2010

a ktoré z nich vziať???

78marcela
24. zář 2010

Ahoj holky, dnes jsem byla opět na krvi, \HCG 40. ase porostlo ale málo. Z centra mi napsali, že to ještě nemám vzdávat, zvýšit léky a v pondělí na krev. Už jsem z té nejistoty docela mimo.