IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
27. zář 2010

asi je ešte na vyšetrení..

delf14
27. zář 2010

@ahojkyy mě čaj s citronem zabral až tak za da dny teda,ale já ho do sebe ládovala dost no 😀

lenca78
27. zář 2010

Ahoj holky, zase nam nesel od soboty vecer net, tak pisu az dneska :(

Jinak me je sand cim dal tim hure, caj s medem je sice dobry, ale nezabira. Morska sul dela vse ostatni jen noc neuvolnuje :(. Tak nevim, asi to opravdu musim poradne vylezet. Pocasi je nastesti tak moc hnusny, ze ani pes me netaha ven.

@78marcela tak jak jsi dopadla? Drzim vsechny palce, co mam 🙂

ahojkyy
27. zář 2010

@lenca78

@delf14

presne tak, čaj nič, soľ nič.. plný nos, teploty zatiaľ nemám. Asi nejaký vírus..

marcela sa neozýva, dúfam, že je to oki. Kedy mala ísť k Dr.? Ráno, večer? :/

78marcela
27. zář 2010

Ahoj holky, tak krev nic moc. HCG bylo dnes 80, ale roste to stále pomalu. Říkal doktor, že to není ideální. a že to dnes zase nerozhodneme, a zase ve středu nebo čtvrtek na krev. Ta jsem to zase obulela a tak jsem tam šla vcelku s dobrým pocitem a ono prdlajs. ☹ ☹ ☹

petulke
27. zář 2010

@78marcela ahoj, to je zvláštní, že tě nenabudil optimismem. je to ale opravdu divné, že to sice roste ale tak strašně pomalu, jen musíme ted doufat, že je zahnizděnej tam kde má být a nebyl někde jinde. kdy pujdeš na utz? ješte asi oněm nemluvil co?

78marcela
27. zář 2010

@petulke prý by tam nebylo ještě nic vidět. Asi mě připravuje na nejhorší, už se na to připravuju i sama.

petulke
27. zář 2010

@78marcela ale bolesti nemáš že ne? ono většinou když je to mimo, tak jsou bolesti!

78marcela
27. zář 2010

@petulke nebolí mě nic, vůbec nic necítím.

petulke
27. zář 2010

@78marcela tak uvidíme co se ztoho vyklube, ale musíme všichni věřit že to výjde a miminko se chce u tebe udržet zuby nehty 😉

lenca78
27. zář 2010

@78marcela Tak to budu drzet vsechny palce do stredy🙂 preju, at se ten lenoch konecne pochlapi a zacne se mit poradne k svetu.

lenca78
27. zář 2010

@ahojkyy taky nemam teplotu, i kdyz s tou rymou se citim nejmin na horecky 40🙂. A uz chapu, proc chlapi taky tak narikaji kvuli ryme, ja jsem ted uplne stejna 🙂

delf14
27. zář 2010

@78marcela teda to jsou nervy to ti povím no ni budeme držet opět pěstičky na středu 😒

lenca78
28. zář 2010

ahoj holky, venku je tak hnusne, ze stravit den v posteli a na netu mi ani neprijde jako mrhani volnym casem 🙂.
A navazuji na ahojkyy a pridavam dotaz, co me napadl: resite uz nejak monitory dechu? A jake jsou lepsi - ty prenosne nebo takovy ten do postylky s podlozkou? Já to teda budu jeste trochu slozitejsi, dvojcatkum doporucuji spat ze zacatku v jedne postylce a tak nebudu moci pouzivat ty monitory s podlozkou /snimalo by to omylem to druhe dvojce). Mozna poradi zase delf, jaký monitor mela a jaký s nim mela zkusenosti.
Diky a mejte se hezky.

delf14
28. zář 2010

@lenca78 já nejsem vševěd 😀 ale já na káju neměla monitor ,ale ted ho budu mít a dokonce jsem zjistila,že ho zapůjčí u nás v nemocnici zírala jsem jak puk mají tu podložku.no já nevím co by bylo lepší jako ty přenosné co se dávají za plínku to vypadá fajn,ale fakt nevím no a dvojčátka by to bylo asi fajn si myslím,ale používají i ty desky ale dvě né jedu,já nevím co bych volila,ale určo u dvojčátek bych ho pořídila.

lenca78
28. zář 2010

@delf14 diky za rady. Ty jsi u Kaji monitor nemela? No vidis, taky ses vyspala, co? Ja mam z toho ted takove trauma, co kdyby jako nefungovaly a prece se neco stalo apod. A pak si rikam, ze driv deti byly bez monitoru a taky to nejak dopadlo. Tak proste nejake koupim, ve dvou kusech 🙂 a proste nebudu resit, jestli funguji nebo ne. Pripadne si je pujcim, jak pises ty v porodnici.

delf14
28. zář 2010

@lenca78 není zač tak to víš že jsem káju kontrolovala zda je ok zda dýchá,ale podle mě má každá matka instinkt tak by se probudila a ono ti to stejně edá a budeš kontrolovat,ikdyž budou mít tu desku 😀 já myslím že ta od tady ta babyses ta by měla mít dvě podložky jukni http://detskezbozi.com/inshop/monitory-dechu/mo... ale pokud máš možnost a půjčí v nemocnici tak si pujč tam předem si to zjisti 😅

ahojkyy
28. zář 2010

@lenca78 - ja neviem, mne sa to zdá zbytočné. Ale keď sa niečo stane, budem ľutovať, samozrejme..
myslíte, že to je potrebné kúpiť? Mala som pocit, že len pri nedonosených deťoch a tak.

Tak ja baby dávam novú otázku - ako rozoznám normálne body od toho čínskeho, ako viem že v tescu a pod. nie je to isté čo u číňanov?? vyzerá rovnako, len cena je iná.. a to isté v baby obchodoch, tam je cena vyššia, materiál vypadá rovnako..

ahojkyy

ahojkyy
28. zář 2010

@78marcela - tak to bude silné miminko, keď sa tak drží 🙂 vydrž! 🙂

delf14
28. zář 2010

@ahojkyy chi chi tak to nepoznáš ani omylem ale já se přiznám já kupovala občas věci na mimi u vetnamců no a splnili své úkoli a malá nebyla nikdy olezlá,že by měla vyrážku,takže asi tak.

ahojkyy
28. zář 2010

@delf14 / no, majú výborné ceny, ale zase ak by som vedela, že to nebude oki.. ono na tých párkrát to človek aj ľutuje toľko toho vyhodiť.. však ani neviem, aké veľké sa narodí. Aká veľkosť? 50 alebo 56 alebo 62?? sa kupuje?

ahojkyy

lenca78
28. zář 2010

@ahojkyy ohledne toho obleceni - ja si myslim, ze to nepozname 🙂. Mozna ze Tesco to tam dovazi taky odnekud z Ciny a ono vlastne dneska vsechno obleceni ze z Ciny, tak si asi nepomuzeme. Moje kamaradka rodila v cervnu, zacinala na velikosti 50, ted ji pomalu maly vyrusta ze 62. Takze par 50, pak 56. Ja kupuju 50 a shanim i tu mensi velikost pro nedonosence, to je nejaka ta 45 ci co. Ale kupuju hodne veci na mimibazaru, oni ty deti to maji tak mesic dva. Musis toho mit zase trochu do zasoby, prevlikat muzes i nekolikrat denne 🙂

lenca78
28. zář 2010

A s monitorama jeste pockam, casu dost

delf14
28. zář 2010

@ahojkyy no já koupila velkost 56 z té 50 vyrostou rychle a to nevadí,že jim to je velké no a vždyt dorostou a to tu velikost 56 nemají dlouho snad necelé dva měsíce ani né já měla snad jen 4 věci 56velikosti jinak pak 62 na doma jsem dávala 62 a 56 jsem šetřila k doktorce,na návštěvu atd.takže pohoda

lenca78
29. zář 2010

@delf14 to je taky dobre reseni. Ja tkahle pocitam, ze nam bude ta 50 velka a bude na doma 🙂. Dvojcata se pry rodi mensi, tak predpokladam, ze i ta nase budou mensi.

lenca78
29. zář 2010

Jinak mam dalsi dotaz - budete si kupovat nejaky satek ci babyvak na noseni mimina? Ja jsem babyvak mela, kdyz jsem hlidala deti v USA a byla to super vec, da se i s miminem udelat spoustu veci a da se v nem trochu vic uklidnit. Jen si to nedokazu predstavit, jak to provozovat dvojmo 🙂. Mate nekdo zkusenost nebo uvazujete o tom?

delf14
29. zář 2010

@lenca78 oni myslím jsou i baby vaky pro dvojčátka někde jsem to vděla myslím ,že na koníkoj v bazaru,ale asi už to tam není.tak pokud s tím máš dobré zkušenosti tak neváhej a jdi do toho já s tím zkušenosti nemám takže nevím

ahojkyy
29. zář 2010

@lenca78 - no.. tu by som asi zaváhala kvôli chrbátiku, neskazia sa im záda?

ahojkyy
29. zář 2010

Tak ja mám baby dnes ďalšiu kontrolu za sebou. Krček v poriadku, vzadu a uzavretý. Panva a vzdialenosti, ktoré mi dnes sestra merala, sú vraj na minime možného pôrodu, to sa ale vraj ešte bude meniť. Zatiaľ som úzka. Ale to som aj čakala. Srdiečko bilo o sto šesť 🙂 Krvný tlak nižší, už asi prestávam mať "syndróm bieleho plášťa" 😀
No a pýtala som sa na tie kontroly, čo ma ďalej čaká, tak ďalší mesiac vraj UTZ, robí sa tak okolo 28eho - 30 týždňa tehotenstva. No a ak chcem kurz, tak sa mám informovať priamo v nemocnici, kde budem robiť.
Ju a cukrovku nemám, testy dopadli oki 🙂

Toľko info, dnes nám do bytu ťahajú net, čakali sme na optickú sieť, takže budem online častejšie, aj víkendy a tak.

ahojkyy

lenca78
29. zář 2010

@ahojkyy
@delf14 no tu pro dva kojence bych fakt asi nezvladla, je to zahul na zada i s jednim. ale premyslim, jestli neporidim jeden babyvak a kdyz pak pujde do tuheho, pohoupam v nem jedno mimino a kdyby i druhy potrebovalo, tak to druhy 🙂 Pripadne ovesim manzela🙂
Tak mi prislo prakticky, ze jedno mimi bude na me poveseny a tak treba to druhy budu schopna i zvednou a neco s nim obstarat 🙂. Tezko rict. Zacinam se tech dvojcat holky nejak bat. Jak to vubec budu zvladat....