IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
11. lis 2010

@petulke ty jo, Peto, to jsou jeste vetsi mrnouskove nez ty od ahojkyy. Kdyz je vidim, jak to zvladaji, tak si rikam, ze ti nasi mackove pres kilo a ve 31. a 32. tydnu by to taky prinejhorsim daly, ze jo holky? Hned jsem klidnejsi

petulke
11. lis 2010

😉
@lenca78 😉 viď? skoro každej den je sleduji, dávají tady fotečky, jak postupují a jak malá viktorka roste a přibývá na váze. navíc si představuji a pomalu věřím, že vnás jsou podobní tvorečkové, pořád se mi tomu nechce věřit, že by byl už ve mě takový tvoreček. a moc se těším aby už byla mezi námi.

lenca78
11. lis 2010

@petulke no v nas uz bude vetsi tvorecek, Peto. Protoze ma dobrou vyzivu z placenty, tak to musi byt vetsi. Vzdyt ti moji meli 1,5 kg minuly tyden, to bude mit tvoje holcicka taky. Takze dvojnasobna vaha 🙂. A s tou uz se zase zachranuji lepe, kdyby neco nahodou.

ahojkyy
11. lis 2010

ta baby, nerobte mi to, ja plačem jak slon, keď ju vidím. Však má také tenulinké ručičky!

ahojkyy
11. lis 2010

@lenca78 - snáď by to dali

lenca78
11. lis 2010

@ahojkyy neboj se, uz by to dali. Nekde jsem videla tabulku se statistikou preziti novorozencu. Od 24. tydne je sance na preziti 60 % a riziko vad taky 60%. A pak pry kazdy tyden se to zvysuje o 10%. Pokud teda dobre pocitam, od 30.tydne je sance na preziti 100%. A protoze to uz je za nama, tak uz by to mimca dali.

petulke
11. lis 2010

@lenca78 jojo to jsem četla dneska v mamince. 😉
viktorka je velká bojovnice, ted jde ještě o to, aby neměla z toho nějaké postižení. ale stejně je moc krásná. 🙂

lenca78
11. lis 2010

Holky, ja zase sleduju osudy holek z diskuze na dvojcatech a vzdycky se utesuju, jak by vypadaly ty moji svisti a co jeste musi zvladnout. Doted jsem se modlila, abych vydrzela aspon jak tato slecna
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sarik1/album...

lenca78
11. lis 2010

No a ted mam novou metu - jako tyto dva klucici🙂 Na ty potrebuju jeste cele dva tydny 😖
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lita/album/k...

petulke
11. lis 2010

no ten poslední případ mě docela zarazil, jak píše že jak jí prohlížela doktorka, tak řekla že má nožičku venku, uf! to muselo být strašné, jak ho asi nakonec vytahovali jestli cisařem? 😖

lenca78
11. lis 2010

No nejak ho vytahli 🙂. Kazdopadne oba klucici vypada dobre,co? Na to, ze jim pres mesic a pul chybi. Taky bych tak chtela dopadnout - teda ne s nozickou v pochve ale prezit min. do 34. tydne

ahojkyy
11. lis 2010

no ti už vypadajú väčší, asi to toľko urobí ten mesiac..

delf14
12. lis 2010

tt@lenca78 neboj hele kámoška ta vydržela do 37tt v poho a čekala taky dvojky,tak proč né ty není dáno,že by jsi musela předčastně,no jinak tažku máš zbalenou do porodky kdyby náhodou? 😀

lenca78
12. lis 2010

Dobre rano holky, nemohla jsem spat a serfuju po netu od 4 rano 🙂

@delf14 Jezis, do 37.tydne? Nechci se nejak rouhat, ale vydrzet to snad tak dlouho ani nechci 🙂 Uz ted mam pupek az za roh, nemuzu vubec spat, vsechno me boli... Ja si to predstavuju tak, ze zacatkem prosince budu 35. - 36.tyden, to je prece optimalni na porod, pak tyden dva v porodce a na vanoce hura domu 😀

delf14
12. lis 2010

@lenca78 ¨no máš to pěkně vymyšlené to jo 😝 ale přece je lepší když tam budou dýl,taky bych už ho nejradši vyprdla je to únavné neohnout se blbě spá a stávat o hrůza a ty ještě ke všemu dvojky,ale bude lépe když tam zůstanou déle a pěkně se dopečou 😉

lenca78
12. lis 2010

@delf14 vsak ja vim, ze kazdy den v brise je pro ne idealni, ale desim se, jak budu jeste vypadat. Je to hruza to pandero.

delf14
12. lis 2010

to jo no

lenca78
13. lis 2010

Ahoj holky, preju dobre rano a hlasim, ze vcerejsi den byl naprd. Braly me hrozne krece do bricha a otekly mi nohy (az po kolena). strasny. Ani noc za moc nestala. Ale dneska to uz vypada lepe. Ted se musim zmatorit, protoze dneska ma manzel jediny den volno a jedeme koupit postylky, matrace a povleceni. Uz se zacinam bat, abych opravdu nezacala rodit 😠

petulke
13. lis 2010

@lenca78 Leni drž se a dávej na sebe a na malé mimísky pozor. Ještě chviličku ať v tobě vydrží 😉

lenca78
14. lis 2010

ahoj holky, tak mame nakoupeno. Nechali jsme spoustu penez v Ikey i v Malvikovi, ale zase uz mam temer vse. Chybi jen matrace (meli v malvikovi vyprodano) a mantinely (ty taky nebyly). Jinak uz mam spousty plen, zinek, prosteradel, proticuracich podlozek,teplomer, atp. No proste snad vse.
Jo a taky jsme koupily ty monitory dechu. Jeden stoji 2900, ale s to u20% slevou byl za 2300, rekla jsem si, ze to je neco, na cem setrit nechci. Pak je urcite prodam dal, maji zaruku dva roky a deti jsou s nima tak max 5 mesicu. Tak uvidime. Taky jsem dostala v malvikovi na tehu prukazku dve zavinovacky, jsou fajn 🙂.
Preju hezky den, ja budu zase dneska odpocivat, protoze vcera jsem mela zase nohy jak dve obri bane, asi jak to bylo zase narocnejsi. Mejte se.

ahojkyy
14. lis 2010

ahojte. Tak ja nejak nestíham, ani napísmenkovať 🙂 Manžel prišiel domov, tak sa vytešujem. Dnes ma vytiahol na akcijku - boli sme kuknúť na Cirkus du Soleil, veľmi pekné, šikovní akrobati. Len malému sa ten hluk nepáčil.. kopal do rytmu bubnov 😀
@lenca78 - úprimne závidím nakúpené. A teraz už len oddychuj 🙂

lenca78
15. lis 2010

@ahojkyy tak to o te hudbe me pobavilo. Ja byla takhle pred tydnem v hospode vyzvednout manzela, hrala tam kapela a svistum se to taky moc nelibilo. Asi to bylo moc hlucne 🙂
Jinak neni co zavidet, nas byt je maly, ted uz se do loznice nevejdeme vubec. Ach jo. A na novy hned tak mi nebudeme, protoze mi na materske a rodicovske nikdo hypoteku neda a jenom manzelovi ji taky nedaji. Tak to bude jeste vesele ☹

Dneska jsem byla na krvi a v patek jdu naposledy na gyndu. Pak uz hura na Bulovku do rizikove poradny. Na materskou jsem mela nastoupit dnes, ale sestricka tam mela moc lidi a mne se nechtelo cekat, nez mi vyplni ty papiry. Tak nastoupim az v patek.

ahojkyy
15. lis 2010

@lenca78 - fakt sa im to nepáčilo, ako náhle to bolo úplne hlasné, brucho mi chodilo hore dolu 😀

Inak ja som čím ďalej tým lenivejšia. Nechce sa mi už prednášať.. o chvilinku mi to celé končí, tak už sa teším 🙂
Ja idem na krv až 25eho a 23 na ultrazvuk, znova do Gennetu, tak uvidíme. Vychádza to v podstate zhruba ako Tebe, lebo Ty si dopredu pred nami. A to už asi dostanem papiere na materskú, hurá 😝 🙂
Len aby si, lenca, neporodila, kým Ti ten papier sestra dá 😀 😉

ahojkyy
15. lis 2010

@lenca78 - jo a s tým bytom. Zase - my platíme tú hypo už tretím rokom a ide nám tam 2/3 platu.. je to dosť, ale je pravda, že teraz je to ťažšie vziať si hypo, nároky sa sprísnili, nedajú len tak. Ale zase - nemusíš uklízet 3 + 1 izby, tak aj to je výhoda. U mňa je to vždy na celý deň 😎

petulke
15. lis 2010

ahoj holky, já mám taky občas lenivé dny 😀 ale co , udělat se to musí, že? 😠 Dneska jdeme odpoledne na matriku kvuli příjmení pro malou, a zrovna kousek je i dětská doktorka, tak uvidíme jak dopadneme. Přítel si moc přeje aby se jmenovala po něm, že stejně se asi během příštího roku vezmem, aby jsme byli rodina jak má být 😵

lenca78
15. lis 2010

@petulke je, no jo, nesezdani musi mit neco z matriky. TO je pravda. Jinak detskou uz mam dohodnutou, prece jen kdybych zacala uz rodit 🙂

lenca78
15. lis 2010

@ahojkyy ty jo, tak to uz mas taky za chvili.
Hypoteku mame taky, na ten nas maly byt, ale nastesti jak je maly, tak neni zas tak velka. Ale je to tezke s tim bydlenim v Praze a okoli. Co holt nadelame.

jinak ja jsem holky lina az hruza, tatka chtel dnes neco poradit s danema a ja jsem na nej nastvana anechci to hledat. Chapete? Cely dny se jen valim, trochu poklidim a kdyz mam vykonat nejakou dusevni cinnost, tak se nastvu. Chci se videt, az se budu muset vratit do prace, to se mi asi taky nebude chtit 🙂

petulke
15. lis 2010

no jo leni, to jsou ty hormony ! 😀

lenca78
15. lis 2010

@petulke ja si myslim, ze jsem si uz pekne zvykla nedelat zodpovednou praci a nenest za to zadne nasledky. Ono se tim valenim v posteli a vencenim psa toho moc zkazit neda.... 😀

ahojkyy
15. lis 2010

no tak ja baby mám odprednášané, ešte jeden týždeň a berie to kolegyňa 🙂
Mám dosť, sa priznám. Manžel dnes je na služobke, vráti sa k polnoci, tak mám priestor zjesť niečo strašne nezdravé 😀 a písmenkovať do tej mojej monografie. Ach jo, do ledna to musím stihnúť..
lenca - ako sa tam zmestíte s tými postielkami?

@petulke - nepletú ti lekári hore dolu termín pôrodu a tt? Mne to nejak menia a nejak sa nikdy nezhodneme, buď podľa PM alebo UTZ. Vlastne Ty si mala dlhý protokol, tak je to iné.. proste mám z toho už miš maš 🙂