IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
8. pro 2010

@lenca78 - jej lenca, gratulujem, ja tak závidím. Neboj, možno do vianoc narastú a ak nie, tak hlavne, nech sú v poriadku. Jak ti to všetko tak náhle prišlo? Ci pána, musím si pripraviť veci do pôrodnice.
Baby, ja mám nejkú depku, strašne mi ostalo smutno, ako manžel ide na služobku na 3 dni, revem ako malé decko za každú blbosť, ešte aj nad lencinymi dvojičkami. No je to normálne? Čo sú to hormóny???

ahojkyy

petulke
8. pro 2010

@lenca78 Leni já to tušila hned od prvního dne, kdy jsme tě začala postrádat na MK. To je skvělé a dokonce dvě holčičky, moc ti gratuluji a jsem štěstná, že jsi to zvládla. Ted už bude líp a nebudeš se vláčet s pupkem jako ještě my ☹ Kdo by to řekl! Uf, jsem moc ráda! Jak to máte s mlíčkem??? A jak často můžeš být sními? Jejda ty se máš, to je teda nadílka. Moc, moc, moc gratuluji!!! Popíšeš nám jak to na tebe přišlo? Bylo to totiž mimo kdy jsi měla jít na kontrolu, takže se muselo něco nenáhlého stát.

lenca78
8. pro 2010

Holky, neja vubec nic nestiham, byla jsem si nakoupit neco normalniho k jidlu a ted si varim hovezi vyvar. Nemocnicni strava byla priserna, ale zase to vede k tomu, ze 5.den po porodu mam 67 kg, zacinala jsem na 64 a vysplhala se na 84 😀, takze ty kila fakt nereste, jdou dolu uplne samy a to jeste nekojim 🙂)).

Jinak ve stredu 1.12. jsem si zmerila tlak a mela jsem 170 na 115. Zavolala jsem na Bulovku, jestli se nemam jit druhy den rano ukazat do rizikove poradny. Sestra mi vynadala, at na nic necekam a prijedu okamzite. Takze v poledne jsem byla v porodnici (porad zavrene, otevirali az 2.12.) a narazila jsem na doktora Zahumenskeho (ma vyborne reference na netu). No a ten rekl, ze kvuli tlaku je to na hospitalizaci, ale ze se mu vubec nelibi ten rozdil mezi holkama. Mala od pondeli nenabrala vubec nic. No a ve ctvrtek za mnou prisel odpoledne na pokoj a rekl, at si vyberu, bud je zkusim par dni jeste nosit, ale je tu riziko, ze ta mala umre a nestihnou to ani ve spitalu, nebo ze pujdou ven. Tak jsem rekla, at je vyndaji a v patek ve 2 odpoledne mi je vytahli z bricha 😀 . Tak to je muj rychly porod. Jsem ale rada, v tom spitale byla silena nuda, ve ctvrtek jsem byla zrala na psychiatra a chtela jsem na vikend pustit domu. To by me stejne nepustili, takze jsem si to nejhorsi odbyla o vikendu. Dneska uz je zase lepe, vstavani z lehu nebo sedu a naopak porad boli, ale jinak to uz docela jde. Hlavne ma to moje chozeni po byte nejaky smysls, jdu k pracce, lednicce, neco uvarit, ven s pejskem. Chodit po spitalnich chodbach je proste nuda.

lenca78
8. pro 2010

Holky maji obe zloutenku, tak doufam, ze ji brzo premuzou, protoze pri ni moc nepapaji. Zuzka uz nema ani 1,6kg :(. Uz aby se ten pokles zastavil, protoze pokud rychle nenabere, inkubatoru se hned tak nezbavi. Stepanka taky hubne, ale jak byla vetsi tak se tolik nebojim. Ta to zvladne lepe. Jen je mi jich chudinek lito, maji napichane rucicky i nozicky s infuzema nebo se sondickama, chudery, maji to zarudle a otekle, casto jim z toho tece krev. Takovy start si asi nepredstavovaly:(. Staraji se tam o ne moc hezky, ale proste to berou jako praci - prebali, nakrmi a zase prikryjou. Nemluvi na ne ani je nepohladi. Ja to chapu, maji tam dalsi miminka, ale ten kontakt jim asi musi chybet. kdyz tam jsem ja, tak je aspon dvakrat pohladim a neco jim povidam, ale vic taky nesmim. Riziko infekce a nastydnuti, kdyz je inkubator dlouho otevreny. Kdyz jsem byla ve spitalu, tak me za nima pustili stejne maximalne dvakrat za den. Tak to je stejne jako kdyz jsem doma. Proste moc pozitivni to neni, videt ty nase holky takhle .Ale utesuju se, ze jim to za nekolik tydnu vynahradim, jak jen to pujde.

petulke
8. pro 2010

@ahojkyy jaké pak poslíčky, snad ty to taky ještě stihneš do konce roku??? jak se to utebe projevuje? já ještě nic na sobě nepocituji 😠 ☹ 😠

petulke
8. pro 2010

@lenca78 ☹ ☹ ☹ Leni to je tak smutný, že nemůžeš být snimi jak by jsis přála, určitě to musíš mít těžký, ale dávej si odvahy tím, že musíš být na ně moc veselá a optimistická aby to ty holky pocítily a začly se zlepšovat. Vždyt to zvládly i menší miminka narozené pod kilíčkem, tak to musí zvládnout i ony. A ještě kor dávej si pozor aby jsi nenastydla aby jsi je mohla vidět a aspon si je pohladit. Neboj jsou a budou to velké bojovnice. Možná se knim takhle chovají aby, poznaly kdy tam mají svou maminku. Otvírají očička?

ahojkyy
8. pro 2010

@petulke - no bolí ma brucho jak čert, väčšinou večermi.. Neviem, či je to ono, hľadala som na nete, ale nie je mi celkom jasné, ako to presne rozoznať. Je pravda, že sprcha pomáha..

@lenca78 - radšej počkať, ako by mali niečo schytať. A určite im to vynahradíš až až, všetko má svoj čas, lenča. Myslím, že Ti tu všetky závidíme 🙂

petulke
8. pro 2010

jo a já strašně moooc 😵

petulke
8. pro 2010

@ahojkyy tak to není fééér , já chci taky porodit letos ☹

ahojkyy
8. pro 2010

@petulke myslíš, že je to predzvesť pôrodu??

petulke
8. pro 2010

no prý to tak bývá dva týdny před porodem 😉

ahojkyy
8. pro 2010

@petulke - no super 😀 tak to aby som si zbalila veci do pôrodnice.. a nachystala darček pre manžela, lebo takto ho ani nestihnem kúpiť 😒
ja odpadnem..

ahojkyy
8. pro 2010

môže s tým súvisieť aj tá depka?? fakt mi je nenormálne

petulke
8. pro 2010

@ahojkyy ty ještě nemáš zbaleno ??? 😅 tak šup hned na to, at to vubec stihneš, 😀 tak já nevím asi pujdu dneska mít okna aby to na mě taky přišlo

ahojkyy
8. pro 2010

oki, idem popratať lebo takto ma tu fakt porazí. Možno to je tým, že som doma, tak je to pre mňa nové.. uvidíme, čo mi dnes povie Dr., je to len ultrazvuk, ale niečo by mali zistiť, predsa. NESTRAŠ PETULKE! 😀

ahojkyy
8. pro 2010

@petulke - okna, jo? 😀 Nemám zbalené, asi to urobím hneď teraz. Len musím vyhrabať sobášny list z papierov, ostatné mám v podstate poruke 🙂

petulke
8. pro 2010

@ahojkyy no mě se vnoci hrozně usíná, špatně se mi dýchá, jako kdybych měla mmálo kyslíku, a pořád tam vnoci ve mě rejdí 😒

ahojkyy
8. pro 2010

@petulke - to isté, akonáhle trošku viac pritopíme, tak neviem dýchať.. a malý to má otočené, v noci sa hýbe. Teda väčšinou. Dúfam, že mu to neostane aj na ostatné obdobie, po pôrode 😀

petulke
8. pro 2010

no vto doufám taky! 😉 to my v ložnici netopíme vubec, nebo bych uhynula jako rybička na souši 😀

ahojkyy
8. pro 2010

no, manžel stále jajká, že malý určite nachladne, ak nezatopíme 😀 a pritom on je od rodičov z rodinného domu, mal by byť zvyknutý skôr na chladnejšie prostredie ako ja holka z bytovky 🙂 je fakt, že v noci to vždy potom stiahnem, prípadne vetrám. Keď máme s Miškom seansy v trvaní dvoch hodín - nespíme a kopkáme sa 🙂

ahojkyy
8. pro 2010

ahojte baby, tak mám správy. Až teraz som sa vrátila z Gennetu.. Malý narástol, má 1950 g. Má však malinkaté bruško, vývojovo na zhruba 31. tt, celkovo zaostáva a priechody pup. sú hraničné. Zajtra mám teda naklusať do Motola, kde sa rozhodnú, čo so mnou. Ak by sa priechody ešte zhroršili, musí byť vyvolaný pôrod, inak by mohol malý aj odumrieť. Môže byť, že si ma tam zajtra nechajú, môže byť, že ďalší týždeň, alebo o dva - štyri, vraj zajtra to posúdia. Dr. vravela, že by bolo dobré, ak by malý vydržal kvôli pľúcam ešte týždeň vo mne.. vôbec som nevedela, že to môže byť také vážne. A vôbec nie som pripravená na pôrod..

lenca78
8. pro 2010

holky, porad vas nestiham docist, dnes jsem byla pryc 8 hodin i s cestou a nejak to jeste nezvladam. Ale holky jsou super, prikladam nove fotecky. Jak holky trochu baculati, tak jsou cim dal tim krasnejsi - pro me ta nejkrasnejsi miminka na svete 🙂. A vypada to, ze koncem tydne me zase hospitalizuji, budu napred se Stepankou a pak s obema na pokoji. HURA 🙂. Jen to mliko porad nikde....

PS. na cervene decce Stepanka (ta vetsi) a na zelene Zuzanka (ta mensi)

lenca78
8. pro 2010

@ahojkyy ty jo, ted jsem precetla tvu jposledni prispevek - no tak to same bylo u toho mensiho mimina se mnou. Drzim palce, at to neni tak zle a at te jeste tyden nechaji. On mu ten tyden da hodne. Myslim na tebe.

ahojkyy
8. pro 2010

@lenca78 - no presne na Teba som si cestou domov spomenula, že to muselo byť rovnako u Teba, keď prestalo rásť.
Tak uvidíme, čo mi povedia zajtra. Ale som celkom šoknutá, Ti poviem. Nepočítala som s tým, som týždeň doma, nemám popraté a požehlené veci, kúpenú postielku, veci do pôrodnice - moje mám v zásielke na pošte atď. Tak uvidíme zajtra, no.. Idem kuknúť na Tvoje fotečky 🙂

ahojkyy
8. pro 2010

@lenca78 - sú krásne 🙂 Ja sa teda dosť bojím, neviem, ako vydržím do zajtra..

ahojkyy
8. pro 2010

a dík, lenča. ahojkyy

ahojkyy
8. pro 2010

@lenca78 - ešte otázka - pichali Ti niečo na dozretie pľúc??

lenca78
8. pro 2010

@ahojkyy uz jsem chtela jit psat, ale pak jsem zahlidla tve prispevky - jo pichli mi ty kortikoidy. Ve stredu v poledne me hospitalizovali, v 17.00 prvni davka, ve ctvrtek v 5 rano a v 5 odpoledne dalsi dve. V patek cisar. Tak jim asi ty plice dozrat stihly, dychaji samy, bez pristroju.
Neboj se ahojkyy, oni ti v Motole reknou, co delat. Treba budes moci tyden pockat. Ja jsem nechtela, protoze mi ve ctvrtek rekli, ze je zde velke riziko , ze Zuzanka umre. Tak jsem snad zvolila to mensi riziko.... Drzim palce

ahojkyy
9. pro 2010

ahojte baby. Tak mám ďalšie správy. V motole mi natočili monitor + EKG. Keďže to dopadlo dobre, urobili mi tú láskavosť 🙂 a pustili ma domov po veci, tj. zajtra sa mám hlásiť do nemocnice na lôžkové. Ak to bude pomaly postupovať, je možné, že po pozorovaní ma pošlú domov a porodím v termíne. Ak to bude postupovať rýchlejšie, teda sa to zhoršovať, tak si ma tam nechajú napr. aj do pôrodu, tj. pôrod budú musieť vyvolať.
Nechce sa mi ležať v nemocnici.. veci som už dokúpila. Zajtra sa vráti manžel, aspoň že tak.
No uvidíme. Každopádne tam vraj nie je net, tak prípadne napísmenkujem petulke sms a dám Vám vedieť. Alebo Vám sem napíše manžel, čo a ako - poprosím ho.

@lenca78 - takže počítam, že ak sa to nejak rýchlo nezvrtne, aj keby sa to zhoršovalo, tak by som nerodila skôr ako po víkende, kvôli pľúckam..

dasty79
9. pro 2010

Ahoj holky - koukám,že už se připravujete k porodu - tak ať to máte bez problému a rychlé a ať máte v náručí krásný a zdravý miminka 🙂

@lenca78 - velká gratulace k holčičkám - jsou nádherný 😎
Tak tos měla dobrej porod
😀
Hlavně,že jsou obě v pořádku - a jaký měly míry?
Já myslela,že čekáš páreček....