IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
26. čer 2011

Leni to vaříme stejně, a taky nemám žádné kousky, krásně se mi to rozmixuje všechno. fouká, musíš víc oblíknout a čepičku přes uši, já dávám ten šáteček.
anička se může utlouct po hovězím masu, vlastně jak jí to rozmixuji se zeleninou tak to je vlastně svíčková 😀

https://www.youtube.com/watch?v=c4iB2nRCKKI
ahojkyy
27. čer 2011

@petulke - akurát že tým vyvaríš všetky vitamíny, preto sa tie zaváraniny od Hamička napr. dopĺňajú o umelé. Preto som zvolila paru. Inak som to skúsila, info aj pre @lenca78 a keď to nechám dlhšie v pare, tak je to rovnako viac makké a následne sa to dobre mixuje. Ale aj tak t opasírujem, je to taká - penička 🙂

Dnes ideme plávať, tak idem chysttať vecičky, kým drobec spinká. Máte sa?
ahojkyy

lenca78
27. čer 2011

@petulke
@ahojkyy Ahoj holky, nejak nestiham. Jsem ted na otocku u nas doma a musim tady trochu vyprat a poklidit, ve stredu zase jedu k rodicum :(. No je to zahul, holky uz proste chteji vic pozornosti, tak co nadelam.

Peto, videa jsou super, shledla jsem skakadlo nebo choditko, nebo jak se to jmenuje 🙂.

Ahojky, krasny hrnec. Ja ivm, ze ty vitaminy vyvarim, ale my ted mame moc malou kuchyn a dokud se neprestehujeme a nenasetrime nejake penize, tak hrnec mit nemuzeme. Ale nevadi, snad jim i po tom vareni neco zbyde.

Holky dotaz - davam mrkev kazdy den - v ruzne kombinaci. Nevadi to? Nemela bych ji davat treba jen 4x tydne? Jenze holky to s mrkvi maji moc rady.

ahojkyy
28. čer 2011

@lenca78 - myslím, že nevadí. Tiež ju dávam a zatiaľ má drobec spokojné bruško 🙂 ona to tá mrkva trochu osladí / dochutí 🙂
Tiež cez deň s Tomíkom nič neurobím. Max. zapnem pračku. Po víkende sme s malým unavení obaja s manželom. Neviem, odkiaľ berie toľko energie, niekedy nespí celý dník a vládze kopať, tancovať 🙂

gammaray
28. čer 2011

@lenca78 zdravím...můj postřeh s mrkví....dávala jsem ji mým dvojkám v tomhle věku každý den snad do všeho.pak jsme šli normálně na poradnu a doktorka se zhrozila,jak mají oranžovo-červené dlaně.(normálně si to zkountroluj podle svých.)okamžitě jsme museli na celý jeden měsíc vysadit mrkev z jídelníčku a za měsíc kontrola-ok.tak bacha na to....jinak koukám holky krásné,hezky rostou a dávají zabrat čím dál víc.ani nemluv.....

ahojkyy
28. čer 2011

@gammaray - a jak to Dr. zdůvodnila? Previtaminóza Ačkom? Nebo? Co se může stát?

gammaray
28. čer 2011

@ahojkyy zdravím...už si to tak nepamatuji,ale myslím,že říkala,že jsou " přeáčkovaní".asi se nemůže nic tak strašného stát,nevím..mě jen tehdy dost naštvalo,že jsem jí na poradnách vždy říkala,že děti mají rády mrkvičku,že jí papají furt a ona mě na to neupozornila,že se to nemá denně jíst.a když dětem pak zjistila ty oranžové ručičky,tak mě sjela jak malou holku...prý jestli jsem se nezbláznila,dávat mrkev denně.proto říkám,bacha na mrkev 😀 😀

lenca78
28. čer 2011

@gammaray
@ahojkyy holky, diky za info s tou mrkvi. Koukala jsem holkam na dlane, maji je jako ja, jenze i ja snim tak 3 mrkve denne🙂 Tak mozna i ja uz jsem oranzova skrz na skrz. Me to prave napadlo se zeptat, kvuli tomu barvivu. Sehnala jsem na dnesek cervenou repou, tak udelam jen repu 😀

ahojkyy
28. čer 2011

@lenca78
@gammaray jasné, že je dobré to striedať to z dôvodu pestrosti stravy a čo najširšej ponuky chutí pre miminko. Ale nemôže sa z mrkvy nič stať, zdravotne nie.

gammaray
28. čer 2011

@lenca78 tak si nechte chutnat.já sním 3 mrkve tak za měsíc 😝 😝 a dlaně mám pro změnu bílé jako sníh 😀 😀 ,bělejší než všichni ostatní,ale to zase protože mi na preventivce zjistili,že trpím silnou anémií-z vyčerpanosti a nevyspání.tak ted zobu železo a listovku,jako těhotná 😀 😀

ahojkyy
28. čer 2011

@lenca78 tam by som dala tiež pozor, čítaj:

Listová zelenina (hlávkový salát, špenát, rukola), některé jiné druhy zeleniny (červená řepa, dýně) a některé bylinky (bazalka, kopr)2 mají zpravidla mnohem vyšší obsah dusičnanů oproti jiným druhům zeleniny, jejich podávání kojencům je tedy vhodné odložit na ještě pozdější dobu, popřípadě je podávat ve formě kupovaných příkrmů.

http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...
ale je to len náučno - populárny článok.

no sorry, ja sa všetkého bojím, radšej by som pri niektorých druhoch volila tú kupovanú. Ale to som len pohodlná, no 😀

lenca78
28. čer 2011

@ahojkyy
@gammaray z toho by se jeden zblaznil, nastesti tam taky pisou, ze ta otrava u mimin po 6.mesici uz nehrozi

ja jsem chtela zeleninu napred kupovat, ale nastvala jsem se na Hami, koupila jsem prvni lzicku mrkev brambor a holky to moc nechtely, pak jsem se docetla, ze tam je i 2,5% porku, mouka apod, takze u me tyhle lahvicky skoncily. Proste holt budou mit zeleninu s dusicnany. Mrkev trochu omezim, kazdy den ji mit nebudou a zbytek zkusim stridat, jak to pujde.

ahojkyy
30. čer 2011

@lenca78 - no podľa toho článku by to malo byť po 6. mesiaci v pohode. S ostražitosťou u vybraných potravín, napr. špenát a pod.
My sme včera plávali, Tomík sa prvýkrát vznášal - splýval na hladine. Konečne pochopil a dokázal tam oddychcovať, dovtedy len makal ako bol na chrbátiku. A pri zbieraní loptičiek sme ich konečne! 🙂 už aj chytili do ručičiek. Inak lenča, chodia tam dvojičky, hneď po nás, dvaja chlapci. Jeden pravidelne vkuse mravká, druhý pohoďák 🙂 chodí tam mamka asi so svojou mamkou no sú na to dve, každopádne 🙂 musí to byť zábava s dvoma 🙂 ako to zvládaš?

ahojkyy

lenca78
30. čer 2011

@ahojkyy no je to zabava, predstav si, ze to, co delas s Tomikem, musis delat jeste s jednim miminem 🙂. Jen tech plen co prebalim, kolikrat nandavam dudliky atak 😀 Ale ja jsem si zvykla, respektive nevim, jake to je s jednim miminkem, znam to jen dvojmo

ahojkyy
30. čer 2011

@lenca78 😀 no niekedy som taka unav ena, ze vsetka cest 🙂 ked to zvladas s dvoma!

lenca78
1. črc 2011

@ahojkyy ono mi ani nic nezbyva. Hlavne jsem na ne skoro porad sama, manzel chodi pres tyden pozde domu, tak nas vetsinou zastihne jen pri uspavani v postylkach a o vikendu si zase potrebuje odpocinout z prace 😀
Ale priznam se ti, nekdyz jsem tak unavena, ze predstava, ze mam napr jeste jednu vykoupat, je proste desna, vestinou si musim dat cokoladu, abych nabrala silu a jdu na to 🙂

ahojkyy
2. črc 2011

@lenca78 ahoj. Tak ja som dnes skusila ovocicko, no a neak sa mi nedari urobit odstup medzi svacinou a obedom - zeleninka. Baby resp. Peta, ako to robite vy, mate este po ovoci mliecko? Alebo tym padom mlieko rano, potom ovocie, potom zelenina s maskom a az poobede mlieko? Staci to?

@petulke
@gammaray

lenca78
2. črc 2011

@ahojkyy ahoj, tak to ti neporadim, ja zatim davam jen zeleninu a vecer kasi resp. ridsi kasove mliko. Takze ja kojim od rana do poledne, kdy dam zeleninu, pote navic stejne chteji jeste dokojit, pak kojim az do vecera, pak dam kasi a pote jeste dokojim a pak jeste kojim v noci co 3 hodiny 😀

gammaray
2. črc 2011

@ahojkyy no já ti taky moc neporadím,už si to nepamatuji.moje dvojky májí zrovna zítra 3 ročky a to je pro mě při tom neustálém frmolu fakt dlouhá doba 😅 .myslím,že mi to i lenča potvrdí.když jim bylo půl ročku,tak jsem něvěděla pomalu ani jak se jmenuji 😀 😀

ahojkyy
6. črc 2011

halo.. zijeme? kde ste baby?

lenca78
9. črc 2011

@ahojkyy
@gammaray
@petulke Ahoj holky, zdravim od rodicu. Konecne jsme se zase dostala na net 🙂. Tatka mi pustil k pocitaci 😀 Pripadam si jak zpatky na zakladce, tati muzu jit na pocitac??? Vetsinou byla odpoved ne 🙂
Jinak uz se mi to tady krati a za par dni budu zase na chvili v Praze. Ale jestli budou hice, necham se zase odvest sem, prece jen baracek, bazenek, zahrada, Sumava na dohled - je to tu parada.

A co vy noveho? U nas tak nejak nic, porad ten samy kolotoc. Nevim, co delat driv 🙂. Holky zatim nelezou, ale na brisku uz se otoci a docouvaji nekam. Dopredu jim to zatim nejde.

gammaray
10. črc 2011

@lenca78 zdravím...moje děti začaly lézt nejdřív pozadu a asi za měsíc zjistily,že to jde dopředu 😀 v 11 a v 13 měsíci začaly chodit a to byl konec 😀 😀 ted už snad ani chodit neumí-pořád jen běhají a já za nima,jako blbec.jinak taky nic nového,stále nespíme,stále nespíme....

ahojkyy
10. črc 2011

@lenca78 @gammaray
tak baby, dnes den blbec, Tomik od ovocneho prikrmu, cca 10ej dopoludnia mravka, place, boli sme na prechadzke, tam bol ok, ale teraz zase spustil. Uz som ho mala plne zuby, tak som ho tak ako bol na brusku - uz tak nechce byt, chce sediet, abo postavat, ked ho drzim.. - som ho tak nechala ricat. A zistila som, ze sa v zlosti pohybuje, normalne cuval, skoro vycuval dolu z gauca 😀 potom som si vsimla, ze sa v zufalstve ako sa rozculil az poskrabal pri ocku, tak som ho vzala. Teraz chrape.

preco nespite?
@gammaray

Inak nic noveho, dnes som skusila prvykrat bananik, len rozpuceny. Trosku sa dusil, mensie kusky, ale zvladli sme to. Az na ten rev potom. Ale to s tym asi nebude mat nic spolocne. Zajtra plavanie, bude nas menej, tak to bude fajn. Letne kurzy moc holky nebrali 🙂

co Vy? Lenca, Ty sa mas, ze si to tam mozes v prirode uzit. Ja som sa dnes vytiahla do Divokej Sarky. Bolo tam krasne, az na to mnozstvo ludi.. ako na Vaclavaku.. hold Praha, no 😉

Drzte sa!
ahojkyy

gammaray
11. črc 2011

@ahojkyy zdravím.ptáš se,proč nespíme?to bch taky ráda věděla 😒 dvojčata mi prostě nechtějí spát v noci už od narození.i ted,ve třech letech se budí co hodinu....třeba si zpívají,chcou jít ven na písek,řvou,rozesmívají se,čaj,čůrat,no pořád něco.ještě ani jednu noc jsem nespala,tak si mě asi dovedeš představit 😕 😕 do 18 měsíců jsme je v noci střídavě vozili po bytě v kočáru aby vůbec usli...mám neúnavné,utrogestanové,hyperaktivní děti,které spánek snad nepotřebují...krásný sluníčkový den a žádné zlobení na malého,mamčo 🙂 🙂

ahojkyy
11. črc 2011

@gammaray - ahoj, no to snad nie je mozne.. my mame pol roka, normalne ritual - kupanie, masirovanie, hranie.. potom kasa a do postielky. V postielke stiahne este deco mlieka a spi. Zaspi sam, s hracim klavirikom v postielke od F. price. Vidim, ze mam stastie, ze to nie je samozrejmost.. a ako to vyzera u Vas cez den. Dospavaju? Ci su dost unavene.. asi by som sa snazila ich znicit, aby nemali tolko energie. Alebo na bazen resp. iny sport, v 3 rokoch uz sa da, napr. judo, fotbal, to su take len vsestranne pohybove rozvijajuce cvicenia, le deti sa tam vybiju..

no aby si sa konecne aspon trochu vyspala. Asi by ma to znicilo, no. Chuderka.
ahojkyy

gammaray
11. črc 2011

@ahojkyy no,jestli ti malý spinká hezky celou noc,tak to máš štěstí 😀 😀 já jsem vyzkoušela snad vše,unavit,vyřádit je přes den,když byli malincí tak v noci mlíko,plínky....už jsem si zvykla,hlavně,že jsme zdraví !!přes den spí po obědě hodinu,to padnou,ale pak opět ožívají a jedou....doktorka mi řekla,že některé děti to tak prostě mají a dvojky obvzvášt.aspon u nich nepřiberu 😝 😝

ahojkyy
11. črc 2011

@gammaray - ahoj. No ano, zdravie je prvoradé, ale aj tak.. už by bolo po troch rokoch načase sa vyspať, nie? Skúsila by som ešte ten šport, predsa len sa tam vybijú detiská, vykotúľajú, vybehajú..
ano, my spíme buď celú noc, alebo sa zväčša len 1x zobudí na mlieko, ale to len stiahne fľašku a spí ďalej, prebalím ho už po spiačky 🙂 možno si myslí, že sa mu to celé sníva 😀 Budiť sa mi začal asi trikrát za noc po zavedení ovocia, no nabehla som naňho s kašičkou, napchám ho ako husu 🙂 tak spí zase celú noc. Dávam len ryžovú do MM alebo UM, podľa situácie, ale funguje to - zatiaľ. Tak držím palce na noc. ahojkyyy

ahojkyy
11. črc 2011

@gammaray alebo plávanie, to by ich malo tiež "zabiť" do postele 😝

lenca78
12. črc 2011

@gammaray no to se mam na co tesit 😀 😀 Holky mi totiz taky nespi, nezabira ani kase ani UM na noc (ted jsem koupila dokonce i nejake Hami Hajaja s ryzi, no taky nepomaha). Proste max. za 3 hod jsou vzhuru a budu se mi porad navzajem. Treba dneska usnuly v 21 a ve 24 bylo prvni kojeni,to bylo dobre, ale od 2 rano to bylo na zabiti. Az do sesti rano nastridacku porad nejaka vzhuru, kojila jsem co hodinku a pul, mezitim si i hraly 😀 Tak to jsi me moc potesila, kdyz ted vim, ze jim to asi zustane i dale, ja se porad tesim na den, kdy prosti celou noc 😀

lenca78
12. črc 2011

@ahojkyy Mas zlate dite 🙂