IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
29. črc 2011

@lenca78 ahoj,tak krvny rozbor je ok, crp - na antibiotika, co si ty spominala tiez este aj znizene, vyter ok, tak vypada, ze sa tomik z toho dostava. Teplota sa stale drzi. Len sa naucil mravkat a chce sa nosit 😀 no a prujem stale ostava, ale uz mu chuti jest, tak pomaly skusam. No ja som myslela, ze si vymysla nejaku "babsku nemoc" ked to spominala Dr.... predsa len uz ma svoj vek. A ono to fakt existuje. A ta teplota fakt drzi "jak svina". Sorry, no 🙂 Co telacie? 🙂

ahojkyy
29. črc 2011

@lenca78 - lenča, jak robíš tú zmrazenú mrkvičku. Rozmrazuješ to predtým? A ako?

ahojkyy

lenca78
29. črc 2011

@ahojkyy tak to jsem moc rada. To je dobre, ze mu aspon uz chutna. Ja jsem dnes porad nekde litala, ted tu je bordel, manzel na chlastacce, tak jen na minutu nakukuju a pujdu spat.
Teleci se dnes nekonalo, ja na nej zapomnela a spalila jsem ho i s hrncem 😀 Tak snad zitra 😀 😀
Mrkvicku nerozmrazuju, normalne ji hned hodim ted do parniho hrnce.
Tak se mejte, pa

ahojkyy
29. črc 2011

@lenca78 no dufam, ze si nespalila parny hrniec. Ty v nom nerobis aj maso?
Tomik je ok, len je cely posiaty vyratkami, po telicku, ale to je oproti tym horuckam brnkacka. Co vy? Proc tomu manzelovi vase holky "nepribalis" ked ma tolko free time? 😉

lenca78
29. črc 2011

@ahojkyy tak vyrazka bude asi opravdu brnkacka, hlavne ze tak. jsem rada, ze mate nejhorsi za sebou.

A neboj, hrnec parni je stale v pohode. Zeleninu jsem mela varenou ze vcera, jen jsem do ni chtela prihodit kousek teleciho. Takze jsem chtela povarit tak pul hodinky ve vode dve pidikosticky masa, byly tam asi hodku a pul a voda davno vyvarena 😠 . Nakonec jsem vyhodila i ten hrnec, vubec to nejde vycistit. 😀

ahojkyy
29. črc 2011

@lenca78 tak ty si! 😀 Dobre, ze si nezhorela aj s celym domom.
Ja som prave dozehlila kopisko pidiveciciek, co drobec popotil. A idem zalomit. Tak pohodovu noc! 😎

ahojkyy

ahojkyy
30. črc 2011

ahoj. Tak dnes má Tomík "žrací" deň. sorry, ale doslova a dopísmena. Ráno MM, potom schrupol ale len pililinček tak zbaštil banán s jabkom, zase schrupol pililinček 😀 začal kričať, ako som mu ponúkla vodu, tak som mu dala MM, sušienku, jabko do ruky. Tak si myslím, tak posunieme obed, aby sme baštili spolu, keď sme sami doma, tak si dám banán, mala som hlad. Polku mi len tak z ruky zjedol 😀 no sila 🙂 teraz chrupká, tak som sa išla naobedovať. Robila som mu tú mrazenú mrkvičku, ono to dlhšie treba variť, keď je to zmrazené, ale dá sa dať priamo do parného hrnca, mala si pravdu, lenča.
Upršaná Praha, že? A to keď by sme konečne mohli ísť, von. Bez teploty. Aj keď s vyrážkou. Inak to má po celom tele okrem končatín, trochu sa mi zdá, že aj na tvári, hlavičke. Ale nič dramatické.
Čo Vy a Tvoje holky? A čo teľacie??

ahojkyy

lenca78
30. črc 2011

@ahojkyy Ahojky ahoj 🙂, no tak to konecne dohani to, co zmeskal za posledni dny. Jen mu dej, at se poradne naji. Musi nabrat silu.
Pocasi je teda hruza, uplne jsem otravena a cely den jenom jim a vyvaruju. Manzel prisel z chlastacky v 11, tak je tu jako chcipla ryba, jen skuhra, jak mu je spatne 🙂.

A mam super zpravu - holky zatim nevyzvracely teleci, HURAAAA .) NO a my ho meli taky, ale hovezi mi chutna mnohem vic. Teleci pro dospele nic moc.

Tak preju dalsi hezkou noc, at uz je vam lip. pa

ahojkyy
30. črc 2011

@lenca78 no super, slava a myslis, ze je to teda kuracinou? Fakt zaujimave.. A ake mnozstvo si dala?
Dnes si mala dat na starosti holky manzelovi, nabuduce by si to rozmyslel, ci pojde, dostal by zabrat dvojitou davkou 🙂 Ja zvyknem mojmu povedat, ked mu je spatne "tak Ti treba", potom sa z toho smejeme, uz ked je fit 😝
Tomik je uplne v pohode, az na tie vyrazticky, voooooooooobec mi nevadia, ked si spomeniem na tu teplotu. Este aj mlieka vecer zbastil majlant, no som zvedava na noc. Nejak sa mi zda, ze sa budi uz zo zvyku - navyku, z cias tej choroby a popijania vody.. tak to sa bude musiet odnaucit. Vy sa este v noci budite?
dnes som sla nakupit do OC Sestka plienky, minuli sa nam zasoby. spat som sa presla s kociarikom, prestalo trosku prsat. Aby nam s drobcom z toho pocasia nesiblo..A zajtra ma vraj prsat zase cely den.. Otrava, no.

ahojkyy

lenca78
30. črc 2011

@ahojkyy ja ti nevim, jestli to kure? Anebo proste toho masa bylo moc. Tezko rici. Nekdo mi rikal, ze ma mit mimino 10g a to ze odpovida polevkove lzici. Na to teleci jsem si vytahla vahu a je to mnohem mene nez polevkova lzice, spis jen kosticka. Tak jsem navazila balicky po 40g - pro dve na dva dny a to jse mjim tam dnes dala. Tak uvidim.
Jinak dneska nemuzu nejak spat a pritom holky se za chvili vzbudi, vstavaji cca 3x za noc, porad chteji pit. Kdyz jim dam vodu, akorat se nastvou a zacnou vrestet, u nas proste vede prso 🙂.

OC Sestka maji akcina pleny? V albertu? Ja musim taky dokoupit, nemame na vic jak dva dny. A ten dest je fakt naprd.

Tak hlavne, ze Tomik tak krasne basti, jen mu koukej jeste v noci dat, chudacek musi byt z te nemoci vyrizeny.
Mejte se hezky. Jdu konecne do postele. papa

ahojkyy
30. črc 2011

@lenca78 - ano ano tiež som rozmýšľala, že je v podstate dobré keď si v noci ešte dá. Takže 10 g to som vedela a je to menej, ako tá lyžica? Tak to som ja tomíka asi otrávila, ja mu dala trošku viac, nech má.. no ci beky, jaká veľká kostička? takže len pililinček do zeleniny pridať? Tie príkrmy sú veda.
Akcie nejaké v Alberte sú, niečo 1+1, ale plienka vel. 4 ťa vyjde ku 4 Cz, podľa mňa nič moc, ja osobne za akciu považujem Huggiesky alebo Pampersky za 2 Cz, tak sme naposledy kupovali. Teraz tam majú za 2 Cz zhruba len tie klasické hypernovácke. Raz som ich mala, dali sa, no.. Akurát sa mi minuli a už mám len 5ky, čo sa podarilo kúpiť v akcii, no a bolo mi ich ľúto, preto som išla.

ahojkyy

lenca78
31. črc 2011

@ahojkyy ahooj, pisu az ted, protoze jak je manzel doma, tak mam te prace snad trikrat vice 🙂
Ja jsem sama byla prekvapena, ze jsem davala holkam tolik masa, minule jsem jim tam nasypala odhadem 50 g, mozna proto to kure zvracely. Ale po pravde, nechce se mi to zkouset znovu 😀 chapes, vid? Zitra zkusim krutu, uz jim ji rozmrazuju a vymyslim neco typu kruta, ryze, mrkev, cuketa. To by mohlo chutnat. Na stredu pak mam v planu cervenou repu 🙂. Jinak hrnec se osvedcil i u manzela, vcera jsem mu tam udelala brambory i se slupkou, moc mu chutnaly, tak mam radost.
Jeli jsem do toho alberta a vzlala jsem ty 1+1 - bella happy, bylo mi to jedno a potrebovala jsem hodne plen, holky ted totiz kajdi snad porad, min. 5x denne, u nas ty pleny snad litaji z okna. Na den ted potrebuju pro obe tak 30 kousku, takze baleni po 82 ks je pro nas na 3 dny 😠 Nevyslo to zrovna levne, ale nikde zadnou akci ted nemaji, ty albertacky se mi moc nelibily. Tak mame tyto. Snad bude brzo akce na pampers, musim udelat zasoby 😀

Mejte se hezky, ja jdu uz spat, holky ted konecne usnuly, tak je ted rada na me 🙂. pa

ahojkyy
1. srp 2011

@lenca78 - ahoj. To si dobre kupila. Nic lepsie tam momenalne nemaju. Tiez by som ich vzala, len som nebola autom a pesi s kociarikom sa trepat s dvoma balikmi.. Tie albertky - da sa. Nic moc, ale prezili sme ich, raz sme ich skusili. Ak by sa najblizsie neobjavila akcia, ja do nich asi pojdem. Na noc nie, ale cez den v pohode..
30 ks na den?? Som si myslela, ze ja prehanam, u nas je to tak 10 - 15. To maju z prikrmov? Lenca a este kojis?
Dnes som robila cukinu.. Kupenska chutila, doma robena - no napchala som mu ju. Asi som moc netrafila. Chuti to - nijak 😝 Ako to kombinujes a kolko davas zhruba mnozstva jednotlivych zelenin? A kolko ti holky zbastia k obedu? Bo Tomik vcera prestrelil, zbastil dve sklenicky.. tj 250 g,, zacal kricat, tak som mu pridala. Aby som zase z neho neurobila obezitas 😀 On totiz okrem kase nepovie eee, otvori pusu, nevypluje, zje, aj ked uz po tom tak "netiahne" ako na zaciatku, tak neviem, kedy ma dost..
Dnes som sama otazka, sorry 🙂

ahojkyy

lenca78
1. srp 2011

@ahojkyy tak ja je asi taky zkusim. a 30 na den je pro obe dve - takze vasich 15 🙂.
Cuketa je vyborna, ja ji davam kazdy den jako takovy doplnek, hrozne to tim nabyde 🙂. Holky ji zboznuji s bramborem a mrkvi, nebo s repou, nebo jen s mrkvi, proste co mam po ruce. Holky sbasti cca 200g, pak samozrejme chteji hned dokojit. Nekdy taky daji i 250g, ale moc jim to davat ted nechci, po tom blicim maratonu po kureti. Dneska jsem zkusila krutu, zatim ok, ale nechci to zakriknout. Tak drz palce 🙂

ahojkyy
1. srp 2011

@lenca78 - tak snad to v nich vydrzi. No Tomik je asi na maso. Ked mu dam masko, basti jedna radost, inak zje, ale pcham donho, no.. ze by jasal to nie. A vecer? Kasu - z mlieka, ryzovu a bananika mi nechce. Ale ked mu dam mlieko + kus kasicky do flasky, tak vycuca. K tomu videl jest mna banan, tak zbastil. Takze to iste, oklamala som ho 😀 Uvidime, jak bude bumbat v noci 🙂
Tie plienky su v pohode, len take trosku - tvrdsie, ale ziadna tragedia, da sa. Ja som ich pouzivala, ked napr. Tomik sa najedol a vedela som, ze o chvilu budem menit plienku, tak som mu proste dala taku obycajnu. A potom aj normal a nebol opruzeny. V pohode.

ahojkyy

lenca78
2. srp 2011

@ahojkyy Vydrzelo, hura 🙂. Ze bych znovu zkusila kureci? Radsi asi ne 😀 Dnes maji zase krutu, zitra dam zloutek, tak uvidime 🙂 A kase mi holky teda vubec nepiji, ani v mlice, oni sni presnidavku dopoledne, odpoledne to maso a zeleninu a zbytek maji prso.

JInak ja budu mit dnes den bez PC, za chvili razim plit na zahradku stryce, pak jdu se sousedkama do hospody na obed a pak k jedne z nich na navstevu. Moc se tesim.

Preju krasny den.

A kde mame Petu? Uz tu dlouho nebyla. @petulke

petulke
2. srp 2011

ahoj holky moc se omlouvám ale to léto je samé jezdění po rodině a podobně

ahojkyy
3. srp 2011

@lenca78 - tak si to uži 🙂 a to kuracie radšej vynechaj, asi tie Tvoje holky spoznali, že tie kurky sú nejak rychlené a nechcú to 😀 zato Tomík sa mi ide za akýmkoľvek maskom "zadrhnúť" 😲

@petulke - oki, v pohode. Len tu chýbaš. Vlastne tu máme s lenčou taký "chat" a sem tam sa niekto pridá 🙂 Jak malá, videla som Tvoj odkaz, že už leziete a sedíte, úplne super 🙂 Tomík je zatiaľ na brušku, ale už je úplne zdvihnutý, už len sa prevaliť na zadoček. Ale zatiaľ je to preňho pohodlnejšie takto, keď ho zdvihne mamka 🙂

Tak zatím, pekný dník
ahojkyy

lenca78
3. srp 2011

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, zdravim po ranu, jsem jako prejeta. Zuza brecela snad celou noc - ty dva zuby me asi znici. Ted zatim obe spi a ja si snad pujdu taky jeste lehnout.
Ahojky - to kure jim radsi uz davat nebudu. Jinak dneska budu zase courat venku, ted, jak bylo par dni osklivo, tak jsrem si nejak uvedomila, ze to leto brzo skonci a ze je skoda byt doma u PC, tak povalim ven. Mam vzdy s sebou deku, lzicky, sklenicky a prsa, tak jsme takovi flexibilni. A kdyz je nejhur, skocim dolu. Psa necham vetsinou nekde napit v rybnice, tak ta taky zvlada celodenni venceni.
Peto - tak vy takhle cestujete a po navstevach? To je hezke. Ale je pravda, ze nam tu chybis 🙂 a mala uz leze? Ty jo, Zuza trochu plazi, Stepka si zase zkousi sedat. Ale neleze zadna.

petulke
4. srp 2011

ahojík, chvilinka času se našla, vojtovku jsme ukončili, s tím, že musíme přestat, protože 1. už jsme zdraví a 2. brzy by mi začla chodit a to by bylo špatně, její páteř na to ještě není připravená. no a co nám včera ukázala, že se přišourala ke gauči, sedla si a ručkama se vytahovala na nožky ☹ kam spěchá???? nejhorší na tom všem je, že jak občas špatně vyváží rovnováhu, tak sebou žuchne, spočátku pořád plakala, ale ted už přicházi na to jak padat aby to nebolelo. Hopsadlo jsme musely na nějaký čas uklidit a schovat, nebo když jí v nemocnici stavěly na nožky tak měla tendenci se na nich hopsat 😨

lenca78
4. srp 2011

@petulke Peto, ona snad mala uz zacina chodit??? A ja oslavuju, ze se Zuzka plazi, oproti Vam jsme hooodne pozsfu. Jen ted anevim, jak se da diteti zabranit, aby tak s tim vyvojem nepospichalo 😉
To moje holky spis potrebuji trochu popostrcit
@ahojkyy Vcera jsem si na tebe vzpomnrla, spadla mi Stepka z postele, blbla jsem na ni s obema a neuhlidala 😠 Ale snad je ok, ja ji pozoruju a nic s enedeje, nezvraci, neni spava, tak to snad ustala. Ale nadavala jsem si, to si asi dokazes predstavit...

ahojkyy
5. srp 2011

ahojte baby. Ja tu mam tchyni, tak sa ozvem, ako budem zase sama a v klude. Manzel rovnako odchadza ako ona, v PO uz budem v klude len s Tomikom. Tak napismenkujem viac.
Lenca, pad aj mna strasne mrzel. Neskutocne. Ale nic mu nie je. Tomik inak vyvadza az strach, len by sedel stal, kopkal, sialil sa, nosil sa. Proste maska 😀
Neboj, ani holkam nic nebude, su gumene 🙂

Ozvem sa. pa

ahojkyy
8. srp 2011

@lenca78
@petulke
ahojte. No Peta ja na tu tvoju malu cumim! To nas Tomik sa plazi, dozadu, toci sa kolo vlastnej osi. Snazi sa dvihnut, liezt. Sedi ale len ked ho posadime sameho, ale bez opory, alebo sa oprie o vlastnu rucku, uz vydrzi, kadzdopadne vidiet, ze sa to zlepsilo a stale je zo dna na den silnejsi 🙂
Lenča, kde si??? 🙂 Ja som tu mala cez vikend tchyni. Nebudem to komentovat.. proste musime vyjst. Ale je pravda, ze to prebehlo uz kvazi v klude. Ma uz aj vacsi zaujem o maleho, no a Tomik bol v klude, tak som spokojna.
Inak vcera mal drobec den, ked mi hovoril v kuse "mamamamamam", ale podla tchyni to nie je mama, tak sa nemam tesit 😀 aj tak mi to padlo dobre, z jeho ustociek, ako to vyslovil 😵

Napismenkujte, baby. Zatim ahojky, pekny dnik.
ahojkyy

lenca78
8. srp 2011

ahoj holky, nam nesel od patku net 😠 Ani nevite, jak jsem byla vytocena. Najednou jsem si uvedomila, ze na netu jsem docela dosta a hlavne je to pro me takove odreagovani od holek 🙂.

Tchyni ti nezavidim, ja ji brzo zase urcite uvidim. Jinak my holky jedeme na dovolenou - zase do KLatov, ale tentokrat nasi budou pryc, budeme jenom hlidat babicku, jede i manzel a budeme hodne grilovat a tak. Odjizdime ve stredu a vracime se za 10 dni. Moc se tesim. Tak asi na netu moc nebudu.
U nas nic noveho, Zuzik leze po 4, Stepka nic, tak je to takove zvlastni . Stepka zase porad rika mamamama, Zuzik nic, maji to rozdelene 😀

Mejte se hezky

ahojkyy
8. srp 2011

tak si to uzi, lenca. S manzelom to bude o inom ako s rodicmi 🙂 Ja si myslim, ze holky jedna druhu skoro dozenu a budu vyrovnane. Vidim to na Tomikovi, zlepsuje sa kazdy den.
Inak dnes mi z toho sedu dvakrat druzgol dolu az na podlahu, samozrejme na hlavu, ale uhrala som to na smiech a pohodu, tak neplakal. Ale klasika - hlava 😀
Tak zatim a ozvi sa, ako budes moct. dik. ahojkyy

ahojkyy
8. srp 2011

@lenca78 a myslis, lenča, ze to mamamama je priamo spojene s nami, alebo len dzavotaju? Bo Tomik povie vacsinou vtedy, ked nie som pri nom, alebo sa nieco deje - ako by ma chcel zavolat. Ale to si uz zrejme nahovaram 😀

lenca78
9. srp 2011

@ahojkyy Tak to znam, Zuzik pada z toho sedu tak 10x za den, samozrejme na hlavu. Nekdy rve a nekdy jen kouka, uz to neresim. Ty deti proste musi byt gumove, jinak by se jich polovina pri lezeni a chozeni zabila, ne? 😀
A to mamama nevim, pry to rikaji jen tak, nedkde jsem to kdysi cetla na netu. Co to znamena, to by se meli naucit az nekdy kolem roku a pozdeji. Kazdopadne je to prijemne, ne? Ja vzdycky kdyz to Stepka rika, tak rikam mama, mama. at se to hezky nauci🙂. A manzel hned dodava tata, tata 😀 Nechce zustat pozadu 😀

Tak ja pujdu holky zase pomalu balit. Trochu teda jsem otravena, manzel pozval k nam na vikend par lidi, ze se bude grilovat a pak se pujde na koncert. Je na namesti venku, takze vezmu i holky a bude to fajn. Jenze on pozval dva kamarady s jejich pritelkynema, ktere ja fakt nemusim. Jsou mi hrozne nesympaticke, a jeste vic, co mame holky. Jedna totiz se zabyva nejakou "vnitrni energii" a kdyz se prijde na holky podivat, tak porad nad nima rejdi rukama a neco brbla a holky to dovadi k nepricetnosti... A me taky. A ta druha hrozne moc pije, vzdy, kdyz je nejaka akce, je ozrala na mol a pak se hrne k holkam. Tak mi to trochu tu radost z dovolene zkazilo. Ale co, je to jen na dva dny. Ja si moc neodpocinu, budu muset pripravit pr ovsechny grilovacku a jidlo na nedeli, ale co, nejak to utece a pak uz se budu jen flakat.

ahojkyy
9. srp 2011

@lenca78 - neboj, zvladnes to. Im to razne povedz, ze si neprajes, aby ti tam nad nimi simrinkovala rukami alebo isla opita.. to druhe by ma tiez dozralo, no 😀 ta obdivujem. Ale ty to zvladnes.
ano, to mamama je prijemne. A tiez Tomikovi opakujem mama, mama a on sa smeje 🙂 Pytala som sa manzela, ci to mama pocuje a on mi povedal, ze to znelo podla neho ako "tata", tiez zavidi 😀
Tomik sa prebudil, idem ho stiahnut z logie. Akurat som sa ponho aj tak chystala, je pocasie na psa. Tak ideme na hrusticku - svacinka. Zatim ahojky 🙂

ahojkyy
9. srp 2011

@ahojkyy - lenca, este otazka - posazujes holky? ak ano, ako casto a ako? tomik mi chce len sediet.. brusko uz menej, len sa bojim, ze mu tym narusim vyvoj a nezacne liezt.. ahojkyy

lenca78
9. srp 2011

@ahojkyy no nejak to snad preziju 🙂 Ale uz se zase i tesim

Co presne myslis tim sedet?Ja holky neposazuju. Na zemi jsou stastne na brisku. A pak Zuzka si leze a kleci a natahuje se nahoru sama. Holky sedi treba kdyz jsem v cukrarne a jedna se vzbudi a rve, tak to si ji dam na sebe, nebo kdyz cekame u doktorky, jinak ne. Samy se jeste neposazuji, ale uz to asi zkousi.