IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
26. únor 2012

@ahojkyy ahoooj, jste v poradku? Snad jo, jen nekde asi litate s manzelem. Preju hezkou nedeli. Ja ted dopekla abovku a manzel pokracuje v uklidu. Drhne podlahu v koupelne a predsini. Cisti psi misky 😀 zase sam od sebe. Asi uz tu musel yt fakt bordel, ze se na to nemohl divat ani on 😀

lenca78
26. únor 2012

Posilam fotecku za vcerejsiho maskarniho. Neni skoro zadna hezka 🙂. Holky neslo vyfotit, porad utikaly, na miste byly jen kdyz se cpaly tvarohovym kolacem. Snedly kazda dva kolacky 🙂

ahojkyy
26. únor 2012

@lenca78 ahoooj! Krasna foto, az zavidim, ze ste boli, ale asi by sme my, ja ani manzel nikam nevladali ist. Sme mimo, robime do noci, do polnoci minimalne, maly vstava stale o 6ej a ma proste novy den 😀 dnes som ho prehovorila som ho vzala v perine do obyvacky, aby manzel dospal a udrzala este zhruba - necelu hodku pred telkou. Ducktv 😀
aj som si pri nom trochu zdriemla 😉
potom zacal trubit na odrazadle, lietat po celom byte a buchal manzelovi na dvere do loznice :D
ano, prepac, nestiham. Bola som aj na nete, citala Tvoju spravu (vcera), ale potom som vkladala nejake inzeraty, mam kopisko darovanych aj nami onosenych boticiek a stoja mi tu, druhemu mimcu asi skor kupim nove ? ... tak som to zavesila na net, zatial s vysokou cenou, uvidime, znizime.. Vcera sme boli v 6ke, dnes v obi, s manzelom som si davala jazdy, nejak sa na tom aute bojim jazdit s malym.. tak takto skusam, aj s manzelom. Kupili sme novu bateriu do kupelky, mame povodne jadro a praskla nam, tak som rada, ze sme nevytopili susedovcov a uz je to aj namontovane a ok. Dalsia vec, ktoru budeme musiet v buducnosti riesit 😠
som rada, ze ste si to uzili. A holky su velke kocky. Uz ste uplne zdrave? Tomik uplne, dnes som mu dala aj prvykrat od choroby jogurt, vraj zahlienuje, tak som vyradila a uz je v pohode. V obi, v 6ke a vlastne vsade, kde ho vylozis mimo vozika, narucia resp. kociarika, tak lieta, jak divy. Ja popisujes ty s holkami. Jak si ich ustrazila?
Ty, ten tvoj manzel zbiera kladne body, asi bude v najblizsej dobe nieco potrebovat 😀 co ti na to povedal, ako ti to zdovodnil, ze tak lesti? Ked skonci, posli ho k nam, velky byt, moze sa realizovat a kludne si vybrat, cim zacne. Mame domace zvieratko, spinave okna, jadro, drobinky na podlahe, moze zehlit, varit, na co ma len chut 😀 😀
dost srandy, bezim varit, lebo dnes sme mali na obed chlieb so syrom a salamou ☹ nic som nestihla pri tom vylete do obi.
Zatim, meine deutsprachige Freundin! 🙂
ahojkyy

lenca78
26. únor 2012

@ahojkyy ahoooj, tak hlavne ze jste ok. Uz jsem se zacinala bat. Jste toho s manzelem stihli dost, to my jsme vetsi flakaci, manzel se poradne vyspal a ja odpocinula dopoledne.
. My byli cele odpo v hernicce tady u nas, pozvali jsme sousedy, bylo nas tam dvacet 😀 moc jsme si to uzili.
Holky padly za vlast, ani se nenavecerely, nejsou umyte, prevlecene, zuby nevycistene a spi jak jsme prisly. Chudery, takhle odpadly i vcera , takze uz druhy den 😀 😀

Jinak jsou zdrave. A vidis , tomik nakonec atb nepotreboval, udelala jsi dobre. Ted by je chudak jeste bral, co?

Dekuj za pochvalu holek. Fakt jsme si to uzily, bylo to oc fajn. I dnes ta pronajata hernicka taky byla super. Jsem rada, ze manzel o vikendu nemaka. Ale co se mu stalo, nevim, krasne uklidi. Skoda jen, ze za dva dny to nebude videt 😀

Ich habe auch Angst, mit den Kindern fahren. Ich habe die Autoschule im Jahr 1997 besucht. Dann habe ich kein Auto fur 10 Jahre gelenkt. Vor 4 Jahre habe ich fiat gekauft und jetzt fahre ich mit mein Punto mindestens zweimal pro Woche. Aber es ist nicht sicher . Ich fahre lieber mit dem Dienstauto meines Ehemannes.

Tak ja letim uklidit, vyprat a hura do postele, jsem grogy. Pa

ahojkyy
26. únor 2012

@lenca78 ahoj, grogy 😀 chRpaes? 😀
tak to je super, ako ti spinkaju 😉 tomik vykrikuje zo sna, neviem, co sa deje.. mozno zubky,dnes ma nepustil ani ich cistit..
ja som skoncila na dnes s monografiou a idem zalomit, tak zatim a ozvem sa.
Manzel pride teda uklidit aj k nam ked uz u vas skoncil? 😉

bezim, dobru noc. ahojkyy

lenca78
27. únor 2012

@ahojkyy ahoooj, tak mi zase spi, ted jsme prisli z hernicky, ani neobedvaly. Ale parada, bylo tam dost deti, krasne si pohraly, mam z nich radost.
Ted peru a musim zehlit, zitra jedu do klatov, tak at tu mam manzel co nosit 😀

Jsem nejaka bez nalady, zitra jsem u nas v herne domluvila pronajem a mely jsme se sejit maminky s dvojcaty, co se. Zname z jine diskuze a mame cca stejne stara dvojcata. Dve odpadly, ze jsou nemocne deti, trem se moc nechce a dalsi dve prijedou, ale uz to nebude ten mega srazik, na ktery jsem se tesila ☹ tak uvidime.

Ty taky chodis pozde spat, co? Ja vcera sla kolem osme s holkama, byla jsem vyrizena, vstavaji kolem pate rano 😀 😀 to ja mam sice jeste pulnoc, ale je to nezajima.

ahojkyy
27. únor 2012

@lenca78 ahoj! 🙂 Entschuldigung, ich war heute sehr sehr mude. Tomik wacht um 6 Uhr auf.. und wir mit meinem Ehemann sind sehr mude 😀 aber Tomik nimmt es nicht, beginnt ein neuer Tag, so ist es? 😀 und dann schlaft er gar nicht, bis 2 nachmittag. Aber wie ich sehe, auch deine Madchens schlafen wahrend den Tag nur so, du hast mir zkl. um 14 Uhr geschrieben 🙂 Ich wahr heute sehr aber sehr mude, ich habe mit Thomas bis half fung nachmittag geschalfen, dann ist mein Ehemann zu Hause gekommen, also: schnell Abendessen machen. Tomik hat zweimal gegessen, sicherheit 😀 das erste sein Mittagessen und das zweite mit dem Ehemann 😀 Um half acht ist er ins Bett gegangen, ist also ganz still, super 🙂 so ein besonderer Tag, ich war nur mude, nichts gemacht, ich habe keine Energie, wenn ich in der Nacht so arbeite - schreibe.
Es ist perfekt, da3 sie solche Moglichkeit haben, sich mit anderen Muttern und Kindern treffen. Aber vorsicht an Krankheiten, jetzt wahrend den Kindern..
Tak a mame tam tak trochu denny rezim po nemecky 🙂 asi je tam kopa chyb, ale nemam sil sa na to mrknut, idem este pisat, mam len pauzicku Verim, ze sa mas oki a ze skoro zabludis nie len do klatov, ale aj na 6Ku 😉 budes tam online? ako dlho ostanes?
ahojkyy

ahojkyy
28. únor 2012

halooooooooooooo de si?My dnes 6ka, len taky vyletik.Tomik sa vylietal v hernicke, po obchodaku, kupila som mu na leto - vo vypredaji / akcnej cene - tielko a slipky 😀 chcela by som ho cez leto odplienkovat. Krasne,take male "gatky" 😀
teraz chrape, dnes dvakrat.. tie deti sa strasne menia, kazdy den je iny. Uz si odcestovala alebo si v hernicke alebo?
Hezky vecer zatim
ahojkyy

lenca78
28. únor 2012

@ahojkyy ahooj, hlasi se z klatov ale nemuzu byt na netu. Tak jen zpravicka, ze jsme ok🙂. Napisu zitra . Pa 😀

ahojkyy
28. únor 2012

@lenca78 oki, dik, a pekny vecer, dobru noc 😉

lenca78
28. únor 2012

Halooo 😀 mein Mann ist schon im Bett und ich kann nicht schlafen 😝 die Madchen sind schon um 5 Uhr aufgestanden!!! Ich bin sehr mude aber ich kann nicht schlafen. Wir sind nach Klatovy gegangen und meine Mutti hat etwas Neues gekocht. Es hat uns nicht geschmeckt, ich habe es gesagt und jetzt glaube ich da3 wir es nicht sagen sollten. Meine Mutti war sehr traurig. Sie ist in ihr Zimmer gegangen ☹
Heute shaben wir mit drei amdere Zwillingsmutter getroffen. Alle Kinder waren sehr braf, nur meine Madchen haben immer geweint, die Zahne glaube ich 😖

Tak musim koncit, manzel tu skuhra, ze ho to rusi 😀 papa

ahojkyy
29. únor 2012

@lenca78 in Klatovy gefahren, gegangen - da3 sind sie nur zu Fu3, mit keinem Auto, ect. 😀
No vidis, vacsinu ludi boli pravda do oci. Ale pri rodine musis kluckovat, tj povedat ale jemne. Okrem tchyne, samozrejem 😀 Mozno sa jej to dotklo, vsak ty vies najlepsie, ty ju poznas. To bude ok 🙂
zuby, jo? Co to je? To bude asi to vo vnutri pusy, co mam zakazane cistit malemu 😀 inak 5eho mam kontrolu u zubneho, s malym, tak som zvedava, aky da tip, ako sa mam dostat do pusy malemu, ked na mna vrieska, ako mu chcem cistit. To si pockam, co mi povie 😀
Ja nic noveho, zatial ma boli hrdlo, asi som to schytala od maleho, ale nic hrozne, aj bez teplot, klop klop klop. Dnes som skocila vymenit stahovaciu zatmievaciu roletku do obi, kupili sme cez vikend spatny rozmer.. no a proste sa neda a neda, lebo sme porusili obal. Az tam stal jeden pan, vysoky tak dva metre 😀 jak zacal na nich vrieskat, ze proste nevychadzaju zakaznikom v ustrety, aj on mal nejaku reklamaciu 😠 no a zavolali veducu a zrazu v tom chaose - mne do toho zacal plakat maly, zlakol sa jak vrieskali 😒 tak si predstav, zrazu v tom chaose sa to vymenit dalo. No comment. Vdaka jeho kriku v podstate.
Inak som cestou pichla kolo na kociku, mam tie nafukovacie, tak som zvedava, co s tym urobi vecer manzel..
ja som technicky mimo, antitalent, ja to kolo tak max. prelozim do ineho jazyka 😀
tak tschuss, meine inet -Freundin. Und schreibe mir wieder etwas! 🙂
ahojkyy

lenca78
29. únor 2012

@ahojkyy ahoj, ja jsem vytocena, rozbila se mi prezka na kocaru:(, neni v zaruce, je kupovan jety, 2 tisice v tahu 😠 to ani nemuzu rici manzelovi, bude nastvany, rikal mi, at ho nekupuju....

A pichla koa znam, mam s tim posledni dobou nejakou smulu, pichlou dusi lepim co dva tydny, nevim proc 😝

S tou vymenou zbozi jsi mela stesti, minule mi dali jen pulku pene kvuli otevrenemu obalu, nechapu. V americe jsme nosily oblecky tak dva mesice, pak vratili, ze je nechceme a dostali plnou cenu zpet 😀

Bist du auch krank? Ich bin schon gesund. Aber der Fruhling ist schon hier und alle Kinder sollten nur gesund sein 😀 ich habe Angst da3die Madchen wieder krank sein werden ( ted si nejsem jita, budouci cas snad nikdy nepouzivam). Wir sehen viele Kinder und viele Mutter nehmen die kranken Kinder ins Spielzimmer. Aber ich kann nicht nur zu Hause sein, das ist langweilig.

Tak a musim koncit, holky usnuly, konecne 😀 musim rychle v klidu se psem , najist se a udelat si kaficko. Treba i stihnu pokecat s mamkou. Tak zatim ahoj

ahojkyy
29. únor 2012

@lenca78 ahoj lenca, buduci cas oki 🙂 tak mi napadlo, beru holky imunoglukaN? Mne to poradila ta nasa dr. ked je zima alebo potom ked su v kolektive a myslim, ze to Tomikovi pomohlo. Presla mu ryma, uz sa to netaha.. jak je po troch mesiacoch kryty.. a aj tuto nemoc preskakal len tak, v podstate, bez teplot a antibiotik.
viac vecer, zatim ahoj, bezim robit veceru 🙂

lenca78
29. únor 2012

@ahojkyy tak to neznam, ani to neberou. Ted to uz resit nebudu, ale pristi rok se te na to zeptam 🙂
Jdu je zkusit uspat, ale jsou tu trochu divoky. Kdybys videla, co vyvaďely v obyvaku - mamy obyvak a tak 45 metru a na litani je idealni🙂). Ale ja jsem total znicena 😀 zlaty maly byt. Ted radi v postylkach, ale uz to rvani trochu ignoruju. Vecer musim uvarit polivku na zitra a pozitri , at to mam vyresene a nemusim to pak resit pres den, to se tu moc neda. A hla vne chci jit do mesta 😀

Tak ahoooj

ahojkyy
29. únor 2012

@lenca78 ahooj! 🙂
tak imunoglukan mi skutocne poradila ta dr. zo slovenska, je to latka podporujuca imunitu a ja si fakt myslim, ze mu to pomohlo. Nie len na zimne mesiace, ale aj ked s nimi chodis do kolektivu a pod. Pre dvojicky by si mohla kupit vyhodne balenie, myslim cenovo, lebo to ma spotrebu do dvoch mesiacov od otvorenia - je to sirup. Pripadne, ak by boli chore, skus. Je potrebne to vsak brat dlhodobo, kryte su, podla tej mojej tety, ked to beru min. tri mesiace, ked su chore zvysuje sa davka. Oni to davaju detom v nemocnici a vraj to pekne zabera. Vsak zvaz 😉
Inak som trochu nahnevana, alebo zufala? ani neviem 😒 kolo neopravene, lebo manzel nenasiel v komore potrebne pomocky. Hlavne, ze mi pisal, nech neobjednavam, ze urobi. Takto sa zajtra nepohnem. a to som stornovala po jeho sms, ze to spravi, objednavku na dusu, zajtra o desiatej som ju tu mohla mat a ist si po svojom. A to som zajtra potrebovala zajst na ekonomicke na fakultu, mozem ist vies kam.. ked nemam kociarik, zrovna by mi maly vrieskal. Auto berie manzel..
A to uz ani nehovorim, ze stornujem dalsiu lekciu anglictiny, asi tretiu za sebou? JEdna vyjde asi 800,- Cz, hradene z projektu, dufam len, ze mi to nedaju spatne uhradit, ked to takto pada. Manzel mi totiz pravidelne pride domov, vecer den predtym a povie mi, ze prave vtedy maju predzapasovy trening a pod. A houby si z toho robi, proste sa to len oznami. Ja viem, ze ma toho dost, ale vychadza mi z toho, ze keby som sa spolahla na seba s tym kolom, aj s anglictinou - radsej som ju nemala ani brat, boli by zvysili peniaze z projektu inej maminke 😢 tak proste ked sa spolahnem na seba, tak si to zariadim a mam, ked nanho, stale nieco praskne, alebo to meska. Hold, idem pisat na agenturu ohladne angliny a objednat novu dusu, v piatok ju tu naisto mam, tj nesedim cely vikend len doma alebo na sidlisku.
A to mame spolu naplanovat cestu na Slovensko, v breznu, uz vidim ten kveten. Hold len kvoli tej mojej mame to budem musiet nejak dokopat, aj manzela do toho.
Also, heute nichts mehre, ich gehe die Wohnung putzen, kochen, keine Monographie. Ich mu3 jetzt fur meine Familie etwas machen. Warum haben es die Manner einfacher? Sie losen es nich, sie sollen es nicht losen! Aber da3 ist doch nicht nur mein Kind..

Tschu3, spater schreibe ich noch.
ahojkyy

ahojkyy
29. únor 2012

taaaak, anglictina zrusena, ekonomicke prelozene na piatok - mam tam aj tak stretko s profesorom ohladne monografie, tak to spojim. Kola neobjednane, rozhodla som sa, ze usetrime, snad som nechybyla a opravi to, ked tak to kupim zajtra ja a opravim sama. Teraz plakal maly, myslis, ze sa manzel zobudil? figu.. ja nechapem, jak myslia ti muzi.
ahojkyy :/

lenca78
1. bře 2012

@ahojkyy to mi je lito. Ale neboj, tyhle situace moc dobre znam. U nas je to to samy a taky si porad rikam, vzdyt to jsou nase deti, ne moje. A dusi teda spravite doma? Ja mam na pichle kolo. Stesti a kdyz pichnu, tak mam i ty golfky, vytahnu z auta je a jezdim s nima i tyden i vic nez si manzel udela cas. 😀 diusi fakt lepit nebudu, za cely den s detma toho mam dost. Ale vyresila jsi to s tim patkem hezky.

Kdy pojedete na slovensko? Az v kvetnu? Nebo zkusite brezen?

lenca78
1. bře 2012

Ja tu mam najednou taky nejaky splin. na jednu stranu je super, ze muzu takhle vypadnout na par dni pryc. Ale na druhou stranu se tu po dni citim tak nejak divne, jsem tu bez znamych, auta a sice jsou to moji rodice, ale ja uz sem tak nejak nepatrim, doma uz mam jinde. Super servis, co se vareni tyce. Mamka by mi i pohlidala, ale ani nemam kam jit, vsichni kamaradi jsou v Plzni, Praze ci zahranici. Takze je to fajn, vypadnout na sumavu, ale dneska Wbych uz nejradsi jela pryc 😀 Domu 😀 Do ty svy odolsky hernicky a na krouzky. Do malyho bytecku.
Taky jsem tu vic zničena, patrovy barak, plno schodu, nastrah. Zabezpeceny je poradne jen detsky pokojik, ale to holkam uz nestaci, litaly by tu vsude. K tomu nas pes a dva nasich 😀 Takze za dnesek mam dost, jeste dva dny a dorazi manzel a v sobotu rano hura pryc.

Je to smutny, clovek tu byl 18 let, bylo to jeho doma a pak se to najednou otoci a uz si pripada divne cizi????? ☹ je mi z toho smutno

lenca78
1. bře 2012

Jo a jeste tip na polivku pro deti, delala ji mamka a holky se mohly utlouci. Mrkvova 😀 na masle podusime nastrouhanou mrkev se zelenou petrzelkou, pak podlijeme vodou a dusime. Nakonec pridame kapani/ strouhani do polivky a hotovo. Neosolena je krasne sladoucka. A s kouskem veproveho -- panenky by to mohlo byt veprove na mrkvi 😀

lenca78
1. bře 2012

Tak uz pujdu spat, dusil se mi zuzik, zas zachvat toho kasle. Ale odsala jsem nos a je klid. Tak jdu rychle spat, dokud muzu. Papa

ahojkyy
1. bře 2012

@lenca78 ahoj, tak ty co nevies spat?! 😲 No my rano, mensia debata, ale ked som videla ako je manzelovi luto, co mu hovorim, tak som sklapla. Az mi ho prislo luto. Snazi sa chudak. Ono pri tych povinnostiach si to zrejme ani nestiha uvedomit, ako to vyznie na moju stranu 😀 a zase som sa zamyslela, ako sa asi citia oni, na druhej strane?
s tym rodicovskym domovom - citila som to uz ako som bola na Slovensku, ako som sa vydala. Mi to tam na jednej strane chybalo a na druhej vadilo. A teraz, ako som uz mimo uplne, by som nemenila, chybal by mi vlastny klud. Ani byvat by som s nikym nemohla, dufam, ze ma to nikdy nepostretne, ze budem musiet 😒 mam rada svoj klud, aj ked je to narocne na sily. Ja by som fakt potrebovala len trochu vypnut, od maleho, na par hodin.
Skoda, ze si tak daleko, mohli by sme kazdy den dat kafe a aj si pomoct s pripadnym hlidanim, deti by na seba boli zvyknute.
:/
no hold, my dnes zachvat placu, neviem, ci zuby alebo hrdlo alebo co sa deje. Je pravda, ze ukradol tatkovi z pomazanky a bola tam surova cibulka, vlastne prva neupravena zelenina co zjedol. Ale ze by to tak rychle - za pol hodinu - reagovalo? Asi skor tie zuby. Neostalo mi nic ine len ho priputat! do kociarika a zaspal, teraz chRape, snad sa zobudi uz k lepsiemu. Uvidime, len dufam, ze na nas nic nelezie. 🙂 tak hold, ja idem uklizet, vcera nejak nevyslo. A zase - mam pohodu, vyhodu 🙂 nemusim sa hnat kvoli lektorke, ale kludne pomaly, ked je ta anglina zrusena 🙂
😀 strasne, my matky nic nemozeme, strasne 😀

tak zatim, bezim
a dik za recept. Ono som prisla na to, ze ked to neosolis, je to sladke, tomik mi to nesce jest ☹ asi dnes dostane nase cestoviny s masom a zelenina bude hold zajtra 😀 vcera mal len zvysky 😀

ahojky
ahojkyy 🙂

ahojkyy
1. bře 2012

ahoj, kde trcis? Tomik spal od 8.15 do 11.15, teraz znova, tak dufam, ze nanho nic nelezie, zase.. ale inak je ok, papa pekne, samozrejme 😀 boli sme vonku, bol naobliekany najviac zo vsetkych deti, az som sa citila trapne, s tym moji merino a vlna, aby nenachladol a hadaj, ked som dosla domov, co bolo? Mal total chladne stehienka, prvykrat som nedala kombinezu.. co obliekas holkam ty, kde idu mimo kociarika a je nad nulou, alebo tak ako dnes, okolo tych 10?
ja nechapem, ostatni maju tenke puncochace, dierkovanu ciapocku, co im pada z hlavy, on zababuseny a zmrzne 😀
idem uklizet, padla nam tu bomba, jak sme sa hrali 😀 tak aby sa manzel vecer vobec dostal do bytu 😀
zatim ahojkyy

a inak mam novinku, Tomik hovori "aaaaaaaaaaaaaaaaaa, na papagaj v duck tv, tj cesky papousek a dnes zacal potichucky tatatata 🙂 zeby konecne? dokonca sa mi podarilo ho primat, aby urobil par pohybov nozickami na odrazadle, aby som ho nemusela tlacit, ale samozrejme len kus a potom zliezol. Kedy sa to dieta skoordinuje - nauci ten pohyb? Boli ma z toho chrbat :D

ahojkyy
1. bře 2012

TO AAA to ako po mne papagááááááááááááj mu opakujem 🙂 frajer 🙂)))

lenca78
1. bře 2012

@ahojkyy ahoooj, nestiham, dnes jsem se na net zatim nedostala 😀 asi se zase rozepisu hlavne v noci 😀

Hele, to mi prislo i miňule, kdyz jsem ne o vycitala manzelovi, ze sedel tak smutny a je mu to lito, ze mu nadavam. Asi je toho na ne taky moc, i kdyz to neni videt ve forme pece o dite. Mam predsevzeti mu priste nenadavat, ale zase mi to urcite nevydrzi ☹ bohuzel

A s tim domovem- jsme asi stejne, mame rady klid. A proto mi predstava tchyne pres noc v baraku ci byte proste desi. Nesnasim to a hrozi to pristi vikend 😝

Holky tu hodne chodi, primo radi a stepanka se rozmluvila. Krome haf, tata, mamamama ( porad to neni mama ale neco chci podat, neco me trapi a tak) a ham , vola na psa Eli, na babi bibi, ptackovi rika pip. Je to sikulka. A jezdi na motorce odrazedle a skace na takovem tom gumovem zviratku. Zuzik zatim moc nemluvi, ale zase je sikovna v knizkach a ruznych hrackach typu vkladacky. Jen to odrazedlo jeste nezvlada, je mensi a nedosahne jako stepka. Obe uz se ale naucily, jak dela kravicka, kun, rikaji gaga. Docela se to ted rozjelo, porad nic a najednou...Aaaaa na papouska je dobry, proc rika zrovna tohle, on to ten papousek rika?

Opravdu skoda, ze nebydlite v letnanech, to by byla fakt pohoda. Videly bychom se casto a pomohly si. Takhle je to docela daleko, cca 50 min autem 😠 ale stejne se driv nebo pozdeji musime sit, moc se tesim.

Tak ja se letim najist. Stepik ma dnes zadecek v jednom ohni, tak jsem ji ted ve spanku otevrela plenku a nechavam vetrat. Snad mi to tu neprocura, nemam tu nic nahradniho. A ja depku z toho, jak je mi to tady doma " cizi":(

lenca78
2. bře 2012

Koukam, ze jsi toho mela dnes hodne a na net nestihas. No u me podobne. Ted jsem dala deti do postylek a zase jsem nastvana na manzela. Dojel, 3 dny nas nevidel a misto toho, aby si s holkama pohral nebo mi pomohl s koupanim, tak si serfuje na netu. Co a to rici???? Musim se uklidnit jinak se pohadame..... ☹ kdyz mne to tak zkazilo naladu, ja se na nej moc tesila a pak tohle. Teseni je pryc a zase jen nastvani. Ach jo. Promin, jdu jeste ulozit babicku a asi spat. Jinak se zas chytneme ☹

ahojkyy
2. bře 2012

@lenca78 ono ked - istym sposobom mas pravdu a istym je on chudak. Ja neviem, to jak u nas. Ja sa citim vytazena malym + pracou a pritom, ked sa ozvem, ze sa mi nieco nepaci, presiahne hranicu.. tak ako sme si pisali, lutujem, ze som nieco povedala, lebo ho uz uplne dokopem. Tvari sa jak zniceny dinosaurus
😀
Ale tak zase net, mohol sadnut vecer, ked by holky spali. U nas kupe ked je doma manzel, s Tomikom si to uzivaju. Inak je to fajn moznost, ako by sa zblizili, len neviem, ci je mozne vlietz do vani s dvoma ako to robi moj s Tomikom. 😲 A holky za nim nepridu, ked sedi za notebookom? Tomik pride do pracovni k manzelovi a pyta si mickey mouse klubik 😀 skus im povedat, "kde je tata?" a oni si ho uz najdu. Vsak sa neubrani, bude to musiet zavriet a doriesene bez konfliktov 😉 odohnat ich uz neodozenie, to neverim 🙂
jak sa ma babicka? Kus lepsie? A ma aspon radost z holiek, vnima ich?
my dnes taky zvlastny dnik. Nepisala som, lebo som bola na fakulte, manzel vzal maleho do hernicky / detskeho kutika tam, je to tam celkom fajn, take zazemie, hracky, postielka, nocnicek, mikrovlnka, stolicky atd. pre deticky, tak tam sa hrali, kym ja som si vybavila personalne a nadriadeneho. Chcela som navysit uvazok, ako odovzdam monografiu, ale nie v zmysle casu straveneho tam ale v zmysle odmien 😀 dohodli sme sa od septembra, tak verim, ze to odovzdam v poriadku a prejde to a ja sa budem mat lepsie 🙂
Manzel dnes pomohol. TOmik zachRapal tak na 45 min na fakulte, kym sme si dali my s manzelom obed, potom ho zobudili studenti, tak spustil.. manzel nas hodil domov, zase pomoc, autom. Dnes nanho nemozem povedat ani slovo, aj ked rovnako je doma asi 30 min a sedi za pc 😀 ale nalial nam vinko a debatujeme pri tom. Tak pripadne pridte aj s manzelom, dame si spolu, vsak takto sa z nas dvoch pomaly stanu alkoholici 😀 ked budeme stale popijat sami 😀
Poobede sme boli na ihrisku, lebo Tomik nie a nie zaspat, tak som mu obula boticky a vytiahla ho von z kociarika. Behal po pieskovisku s detmi asi hodinu, potom odpadol, tak sme isli domov, kupel, vecera a hajde do postielkoviec. Lenca, hele, tie deti u Vas su tiez take zakerne ako tie u nas? Hadzu si piesok do oci, rozbehnu sa s odrazadlom a krizom cez miminko, strkaju sa.. a Tomik nejak sa este nevie branit, on len ku kazdemu dobre. Mrzi ma to, dnes som mu vymyvala oci kvapkami, mal plne piesku - bol tam kluk, co robil neplechu. Maminka ho moc nezvladala.. preco su tie deti na seba take zle?
tak idem robit monog., len neviem, ci to zvladnem, s tym portskym. Predsa len by to chcelo nejaku navstevu, co by nam s tym pomohla 😉 🙂
ahojkyy

ahojkyy
2. bře 2012

und was die deutsche Sprache? Heute nichts? Es ist Schade, du sprichst und schreibst sehr gut deutsch, aber wir mussen uben! Wann kommst du nach Hause zurick? Kommen Sie nicht in Sestka am Wochenende? Ich bin allein, am Samstag hat mein Ehemann ein Wettbewerb (nachmittag), sie sollen gewinnen, das ist sehr notig! sie brauchen es wie Salzu 😀 und wenn sie gewinnen, wir konnen in die Slowakei im Marz fahren, mein Ehemann bekommt frei... und vormittag haben sie noch einen Training. Am Sonnabend haben sie wieder einen Training, nachmittag. Ich kann also kommen, sie konnen auch zu mir in die Wohnung kommen, wenn sie wollen würden (kennst du Konjunktiv? 🙂 ????) 😀 😎
Tschüss!
ahojkyy

lenca78
3. bře 2012

Guten morgen 😀 Suzi hat den Husten, wir konnen nicht schlafen ☹ ich muss zum Arzt wieder gehen. Ich glaube da3 sie auch Atb bekommt. Wie Tomik 😀 aber sie kann nicht atmen. Heute hat sie nur drei Stunde geschlafen, ich mu3te mit ihr spazieren und jetzt bin ich kaputt.
Huete mu3 ich alles einpacken, etwas zum Mittagessen kochen( meine Mutte ist in der Arbeit) und um 12 fahren wir nach Pilsen.

lenca78
3. bře 2012

Wir mochten unsere Freunden besuchen und dann fahren wir nach Hause. Wir haben kein Programm fur Sonntag. Also Wenn mein Mann Motorrad fahrst, kann ich nach Sestka fahren 😀