IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
3. bře 2012

Radsi jsem ti to poslala i po vetach, zuzik mi tu uzneco smazal 😀

Porad jsem na manzela nastvana, ja jsem to sla vcera radsi zaspat, pohadali bychom se, nedopadlo by to sobre. Takze v osm jsem byla v posteli, do 10 klid a pak zacal zuzik. Ted tu s ni chodim od tri rano, ja jsem vyrizena , ona taky . Na chvili kolem ctvrte usnula, ale ve 4.30 zase vzhuru. Je to u nas ted takovy kocourkov. Pes slysi ptaky kolem 4.30 a zacne lezt po pokoji. To vzbudi holky a ty jak ji vidi, rvou haf a ham. Pes se naucil, ze ham je jidlo, zcne tu stekat, protoze chce zrat. A holky z toho maji strasnou radost, tak zacnou pistet. Nehodila by sis masli?????

Babi je nic moc, docela narocne, hlavnevecer, dst ji najist, ulozit, dela se to ve stejnou dobu, kdy holky a mamka je treba v praci. Je to takove smutne, ma uz jen 40 kg a nic nechce jist.

Tak ja jdu vstavat uplne , zuzik se zase pokajdil, tak at nema oprizeninu, nastetsi Stepka ted ulehla a usnula, tak aspon mam jen jednu 😀 to je strasne znat, takova pohodicka 😀

ahojkyy
3. bře 2012

ahoooooooooooooj. No sprechujes pekne 😉 Lenca, nechces s nou zajst na usno-nosno-krcne,ked sa to takto taha hore dolu? Jak nevie dychat? Neprehltla nieco?
Tomik chRape, som mu povedala, ze tatka pride na obed domov, nech si schrupne, aby sa mohli hrat a on posluchol 😉 Tak idem mu nieco navarit, my mame zvysky zo vcera a predvcera, manzel sa najedol v praci 😀 Poobede asi zajdem na piesok, vyzera teplo. Dnes som dala miesto bundy Tomikovi len vestu a tensiu ciapocku, lebo sa mi potil A hadaj co, zacal plakat a bol studeny. Jak ich obliekas????
ahojkyy

marmar79
3. bře 2012

Ahoj holky! Omlouvám se, že Vám sem lezu (když začínala tato diskuze, tak jsem sem také chodila, ale o mimi jsem tehdy přišla) - musím Vás pochválit, jak krásně vám jde němčina.
Ab und zu kann ich auch mit euch deutsch sprechen/schreiben. In nächsten ca. 3 Wochen erwarte ich die Geburt meiner Tochter. Ich freue mich darauf sehr. Also mach´s gut ! Und ich melde mich wieder. 😀

lenca78
3. bře 2012

@marmar79 Ahoooj, gratuluju k miminku, posli pak fotecku, az se dcerka narodi 🙂 a dalsi nemcinarka se super deutsch, budu tu mezi vama jedina zaca tecnice, ale nevadi, aspon se treba donutim trochu zlepsit 😀

lenca78
3. bře 2012

@ahojkyy ahoooj, se Zuzikem zajdu urcie v pondeli k nasi dr. Kdyz nas posle na orl, pujdu. Jen tak bez domluvy s dr asi zatim jet nechci, na Bulovce to zas bude na cely pulden.

Jinak jsem to evydrzela a pr omluvila si s manzelem. Chudak. Jen tak sedel a smutne koukal , jak zpraskany pes ☹ bylo mi to potom strasne lito a dnes asi zase pujdu radsi hned sat, potrebuju se z toho vyspat a asi zitra si promluvit znovu a s cistejsi hlavou ☹

A k oblekani - holky nes venku nebyly, jinak ale davam poad zimňi kombinezu, neni moc tepla, pod ni oblekam jen puncochacky. Body s dlouhym rukavem. A nakrcnik. A jsou tak akorat. Podle me je ted tohle pocasi zr adne, vypada to za oknem krasne, i teploty jsou dobre, ale treba ve stinu je pekna kosa. Tak asi spis oblekat porad tepleji.

ahojkyy
3. bře 2012

@lenca78
@marmar79
hallo! Heute will ich slowakisch schreiben, ich bin sehr, aber schrecklich 😀 mude.
Dnes plny den, manzel zase prehral zapas, ci beky.. asi su zacarovani 😕 no a ja som z tej nervozity, ako zacali prehravat, som sa pustila do cistenia zelvarka. SOm vytopila susedovcov, mi vyskocila hadica pri napustani vody 😝 teraz! som skoncila s utieranim a dezinfikovanim, vsade zelvarko a puch :D uz len toto nam tu chybalo 😀
Inak s tym pocasim ano, je to zradne, ja som vzala tomika aj poobede von, no a museli sme ujst do billy, strasna kosa. Potom som ho uz len zababusila do fusaku, este doma bol studeny. HOld, este je to stale moje male miminko 🙂
marmar, wann hast du Termin und was erwartest du? Freust du dich daran, oder hast du auch Angst? 😕

ahojkyy

lenca78
4. bře 2012

@ahojkyy ja porad rikam, ze zelvarko a rybicky uz do bytu nikdy 😀 mne by o ted zase pridelavalo akorat praci.... Td nezvladam ani psa

@marmar79
@ahojkyy tak zase pokus 😀
Heute mu3 ich einkaufen gehen, wir haben uberhaupt ncht zum Esssen zu Hause. Die Madchen fruhstuckten drei Bebe Kekse 😀 sie wollten mehr aber ich hatte die restliche Kekse shon gegessen 😝 ich mu3 auch mit dem Hund gehen und ich mochte nicht, die Kineer mitzunehnem. Sie schreien im kinderwagen, sie mochten spazieren aber ich habe nur zwei Hande und zwei Kinder und einen Hund 😀 mein Mann ist im Bett aber ich kann nichts sagen, das ware zu viel fur ihn, glaube ich.

Tak jsem se zpotila hned po ranu a letim varit polivku. Myslite si, ze je chyba, kdyz deti porad ji jen polivky ? Jsou ale huste, maso tam je, zelenina taky, ted to ji nejlepe. Mozna bych mohla udelat cervenou repu, ale nekdy se mi proste tak nechce varit, ani pro nas, ani pro deti 😎

marmar79
4. bře 2012

@ahojkyy Hallo! Ich erwarte mein Baby am 21.3. - Frühlingstag. Ich hoffe aber, dass es früher kommt. Ansons fühle ich mich gut, nur bin bisschen nervös, was auf mich wartet.
Jinak musím říct, že se mi ten čas od té doby co jsem na mateřské docela vleče. Už se fakt těším na mimi, to se asi nudit nebudu 🙂
@lenca78 S dvojčátky máš teda fakt hodně práce. Zvláště když už chtějí chodit, to by člověk asi fakt potřeboval další ruce navíc 🙂

Mějte se holky fajn. M.

ahojkyy
4. bře 2012

@lenca78 lenca? Kopni ho poriadne, nech nastartuje auto a ide Ti nakupit. A bude berie psa so sebou cestou, alebo potom postrazi holky. Ja bych ho bila. Ti nasi chlapi. Ten moj zase vcera prehrali, tak je z toho tiez uplne vyrizeny, skor psychicky.. rano dospaval. Paradoxne krpec vstaval o 5ej. Takze duck tv to istilo, ja som si zdriemla pri nom 😀 tak aspon ze tak sa nechal prehovorit.
Teraz vazne - nie je to ok, aj ked maju vela v praci.

@marmar79 mas pravdu, s miminkom sa nudit nebudes. A cim bude vacsie, tym to bude narocnejsie. Ale zase, ako som prestala kojit / ja teda odsavat, mam volnejsie, je to uz lepsie,ako je na prikrmoch atd. No ale zase beha, je narocnejsi na cas, hru, venovanie. Lence vsetka cest, ona este koji a zvlada to s dvoma.
Bojis sa porodu alebo toho, ako to zvladnes s miminkom?

holky, bezim robit obed 😀 maly teraz zachrapal, manzel sa vrati z treningu az neskor, kvoli vcerajsku.. hold, asi aj ta cesta na Svk nam zase padla, asi tazko dostane volno 😒

ahojkyy

lenca78
4. bře 2012

@ahojkyy
@marmar79 ahoj holky, tak jsem ho v 8 vzbudila a vyrazila se psem a pak na nakup 😀 ted jsem byla na spinningu. Ale zitra mam uz zase skolu, to bude masakr, jedu v 7 rano a prijedu tak v 19.30 😝 no moc se netesim.
Pro dnesek se uz asi loucim, musim vyzehlit a pripravit si veci do skoly. Tak zatim kdyztak ahooooj

marmar79
4. bře 2012

@ahojkyy No porodu se docela bojím, ale to asi každá prvorodička. Bojím se, abych při bolestech moc nevyváděla. Obvykle mě nic nerozhází, ale to bude úplně jiná situace. Už jsem manžela varovala, že kdybych byla hooodně protivná, ať se na mě nezlobí 😀.
S miminkem to bude taky asi náročnější, ale zvládnout to musím. Mám super manžela, na kterého se můžu spolehnout, takže budeme na vše dva. A navíc moji rodiče bydlí jen kousek ode mě, takže pomocníků bude dost 🙂
@lenca78 Tak ty studuješ, tak to klobouk dolů. Já budu sice při mateřské nadále pracovat, ale naštěstí si práci mohu rozložit podle sebe. Takže jakmile najedeme s miminkem na nějaký režim, tak budu pokračovat i v práci.
Přeji vám klidný, pohodový večer.

ahojkyy
4. bře 2012

@marmar79
@lenca78
marmar, porodu sa bojis.. ja som mala strach z toho, ako to dieta "vytlacim" 😀 nevedela som to pochopit, ako je mozne aby zo mna vysiel tak velky tvor.. no a nakoniec to bolo to najjednoduchsie. Ja osobne som mala porod tazky, 30 hod., velke bolesti, ale mala som vyvolavany, tak nechcem strasit. Kazdopadne, tak hnusna na manzela ako vtedy som nebola nikdy, pretoze chcel odpovede, ako sa citim a ine bludy a to vtedy proste nejde. A zaroven, tak suprovy ako on na mna vtedy tiez nikdy nebol, nosil mi vodu, otvaral a zatvaral okno, pomahal 😀 bol tam celu dobu a velmi mi pomohol, podrzal ma 🙂 neboj sa, ako to ma byt bude to. Samotne kontrakcie spoznas a rozoznas od ineho, to sa neboj 😀 😉 takze nic nezmeskas a neboj, my zeny sme na to prisposobene, zvladnut takuto bolest. To vidim chlapov, ako by reagovali, ked odpadnu pri najmensej chripke a kricia - boli ma, umieram, cajik!!! 😀
lenca, tak ty si rozputala takyto boj, ano? No ja mam tiez sto chuti, mi tu odpoveda na pol huby, sorry.. ale tak je, uz som aj vytocena, lebo je unaveny. Ale na net a sport casu je. Asi to tiez uz nevydrzim byt ticho. Najlepsie je, ked mi po celom dni a ignoracii pri nete pride za mnou akoby nic - cely vecer tichota! a povie: potlacis mi chrbat? Ja som taaaaaaaaky unaveny! A ja sedim cele dni hore pupkom 😀 uz ide nakukat tak bezim 😀 ahojkyy

lenca78
5. bře 2012

Ahoj holky, dnes Zuzka vstala ve 4 rano, tak jsem zvladla uz i vyprat a uvarit veceri a je imchvile na net 😀

@marmar79 k porodu ti nic rici nemuzu, ja mela cisar a zaplat panbuh za nej s dvojcaty 🙂 a i to mi stacilo. Mela jsem hroznou pripravu, naplanovali ho na osmou rano, takze od sesti jem byla na kanyle, po klistyru , jen v andelickovi v docela studene mistnosti a sla ve dve. Takze asi tak

A dodelavam si jen pedagogicke minimum na ekonomicke predmety, nic strasneho, ale nebavi me to. Hlavne musim udelat praxi a to fakt nevim jak s holkama 😀

@ahojkyy Prohrali?? Tak to je asi pro nej tezke, ja vidim, kdyz manzel prohraje tady ten jejich vesnicky match a jak je z toho vyrizeny, co teprve kdyby to byla jeho prace. Ale rozumim ti, neni to proste lehke. Me spis vadi ta predstava, ze moje prace je starat se o deti non stop a jejich chodit do orace a pak padla 😀 no ale co, ja si asi budu muset zvyknout a drzet jazyk za zuby, jinak še budeme jen hadat ☹

Tak ja bezim zpacifikovat holky, od rana tu delaji bugr a pujdu se psem. Mejte se hezky

ahojkyy
5. bře 2012

@lenca78 ahoooj!! O 4ej rano, ano? Ci beky. Tak to by som skusila vsetky tv, ake mame, aby som si este zdriemla 😀 co si s nou celu dobu robila? Stepka spala dalej?
Mne Tomik teraz vstava o 6ej a potom spi cele dni. DOslova a dopismena, uz som aj rozmyslala, ci nema nejaku chorobu, bacila atd. mononukleozu alebo nieco, co sa prejavuje unavou. Proste vstavne o 6ej a o 8ej uz zyva, dnes som ho potiahla nasilu do 9ej teraz chrape. Inak pravidelne si zdriemne doobedu resp. rano hodku dve a poobede tri hodky, pripadne pol naviac.. dufam, ze je to len nejaky zrychleny rast alebo ma unavene nozky, predsa len casto chodime von a dost sa nachodi.. neviem.
Dnes som ho chcela vziat na bazen, ale jednak mam strach, aby zase nieco neschytal a my budeme dalsie dva tyzdne doma a jednak - ako, ked stale spi a je unaveny?
k manzelom - no comment. Ten moj to vcera ukociroval. Ja viem, ze maju dost, ten moj je ochotny fakt napr. medzi treningami prist na hodku dve domov, aby bol s tomikom, je fakt zlaty, ale aj tak je toho na nas vela. Mozno nie su na vine oni, ale ten zvysok, babicky, dedkovia, ktori pomreli alebo su daleko alebo nie su ochotni a oni by sa mali tesit z malych vnucat, nas by to znacne odlahcilo, ta ich radost 😀 ked by si drobcov vzali tak na par hodin k sebe a my o nich nevedeli 😉
Inak ta prehra je pruser, ale je to len zaciatok, este stale su prvi a hlavne, chcu hrat pekny futbal, tak to chce asi cas, taka zmena k inemu, ja neviem, nevyznam sa :/ nie som kolektivny hrac ale indivindi sportovec byvaly 😀 uvidime 🙂
dobre sa to cita, marmar, ze? Sa zlaknes, ani rodit nepojdes 😀 A co cakas, chlapca alebo dievcatko? Ak to nie je tajomstvo 😉

ahojkyy
5. bře 2012

ahojte, kde ste?? marmar, rodite? 😀 lenca, dospavas? 😀
ja som po bazene, manzel bol doma pol hodiny, isiel na zapas, taky co podla mojho laickeho nazoru nemusel.. tazko hodnotit, kazdpadne, sobota - doobeda trening, obed doma, poobede zapas, prisiel v noci. NEdela - trening, prisiel o pol 3ej poobede. Pondelok - cely den v praci, vyzdvihol nas cestou z bazena, navecerali sme sa a zmizol na ten zapas. Tyzden predtym, cely, o nic lepsie. Mozno to takto neznie zle, ale vecer maleho okupeme a ideme bud spat, alebo kazdy z nas pracuje na pc do prace, do polnoci, potom chr a rano zase do prace a dokola...
Aj som si otvorila usta, ale co z toho. Vysledok rovnaky. Z prepac v sms toho vela nemam. Je mi nanic, tak smutno. Tak radsej napismenkujem zajtra.Idem si lahnut k malemu. Aspon, ze mam jeho 😎
Vam pekny vecer a napiste ci rodite ci spite! 😀 😉
ahojkyy

lenca78
5. bře 2012

@ahojkyy ahojky, promin, vratila jsem se ze skoly az v som, rychle uspavala holky a ted vecerela. Skola hruza, skoda mluvit. Ted mi to teprve zacne 😔
Dnes mam manzela zlateho, hlidal od pul osme rano do osmi vecer, bez pauzy. Klobouk dolu 😀 takze dneska ho primo miluju, ale v jiny dny bych si tu s tebou notovala v obdobnem duchu.
Ja na sobe citi , ze jsem nejaka neustale podrazdena, nevim ani proc, asi jsem vycerpana. Ta Zuza me v tomhle nici, proste vstane, do peti po me skace v posteli, takze to je na houby a oak uz jdu do obyvaku, ona si hraje a ji a ja si jdu po sve praci. Usne nejdrive v deset a tak na pul hodky, pak znovu ve zri na pul hodky a ma vyspano. Chapes???? Ja ne 😀 vetsinou rano vzbudi kolem pate ci seste Stepku oes a mam tu obe dve. Tomik je dobry spac, v osm bych ho dala do postylky a ja to jeste zalomila. Radsi posilam, nez to spadne a budu pokracovat dale 😀

lenca78
5. bře 2012

A nakonec jste sli do bazenu? A dobry? Ja mam v planu zitra zase ty nase krouzky, zitra cviceni pro batolata, ve stredu hudebnicky. Pak potrebuju navstivit kamaradku, druha tehotna prijde na rady nekdy v poledne a v patek mozna bude segra na zlicine. Vypada to na nabity tyden. No a hlavne musim dodelat tatovi a manzelovi danove priznani a pripravit k podani. Ale aspon mam z toho tydne takov dobry pocit, sice budu s detma, ale myslenkama jinde. Hlavne, aby mi spaly pres den trochu vic, zitra je snad utaham.

Sakrys, ted jsem si vzpomnela na ta priznani, zitra to musim nejak zacit resit, jinak tu budu pristi a prespristi tyden silet. Co tvoje monografie?

Heute muss ich im Bett bis zehn Uhr sein weil ich sehr mude bin. Und Suzi hat den Husten,morgen sollte ich mit ihr zum Arzt gehen. Morgen muss ich auch die Suppe kochen, die Madchen haben alles gegessen. Ich koche die Suppe jeden Tag 😠 ich habe keine Idee was fur mich kochen. Ich sollte etwas mit Reis preparieren aber kein Risotto, das esse ich immer.

Ty jo, tak to je asi vse, co jsem schopna dnes vyplodit 😀 Unava mozku 😀 dobrou noc

ahojkyy
5. bře 2012

@lenca78 ahoj 🙂 bazen ok, nepotapala som ho, dohodli sme sa ze nepojde pod vodu, takze nosik ok. Len - plakal, odkedy sme tam vosli. Ja neviem, keby som nebola na tom plavani s nim, tak si myslim, ze ho niekto potopil alebo sa vysmykol a tak, ale nic takeho sa nestalo :/ tak neviem. Asi po dvadsiatich minutach plavania prestal protestovat a uz aj kopal nozickami. Kus si to uzil. Asi mi zacal verit, ze ho nepotopim 😀 v pohode si stale lahne na vodu a skace do vody. Len co je zmena - v ziadnom pripade nechce ist ku instruktorke. Tot sme vzdy menili, ked sme isli pod vodu, tak mozno opat preto.
Manzel este stale nie je doma, mozno sa na mna nastval a siel na pivo 😠 ja som popratala, kustik 😀 aby sa nepovedalo, mam prichystane veci na ranne mliecko a padam do postielkoviec.
Deutsch heute nicht. Oder doch? Also ein Paar Satze 😀 ich mu3 auch "danove priznanie" - jak sa to panecku povie?? 😀 ausschreiben, fur meinen Ehemann, fur mich macht es unsere Fakultat. Wir haben noch Zeit, keine Angst. Wo ist marmar????? 🙂 Hat sie schon ein King? 😀 ALso fur heute alles, ich wunsche Dir gute Nacht und schone Traume! 🙂
ahojkyy

ahojkyy
6. bře 2012

ahoooooooooooooooj lenca. Tak ako ste dopadli u dr. A co je s vami, ze sa neozyvas? Si oki?
My dnes klasika den, rano "rozprava" s manzelom, z ktorej som vysla takmer s mojim ospravedlnenim, ci beky. Ja uz neviem, citim nieco ine, ako mi vravi rozum. Nechcem ho trapit.
No den ok, s Tomikom sme pocapkali asi hodinu a pol vonku, nechala som ho v kombinezke. AJ teraz spi este vo fusaku vonku na logii, aj ked tam svieti slnko. Verim, ze to bude ok. ...
Spal dnes dvakrat tak som sa pustila do toho danoveho manzela, ale u nas to bude lahke.
Kde si?????????????????????????????????, 🙂

lenca78
6. bře 2012

@ahojkyy ahooj, promin, dnes nestiham, holky nespaly stejne, tak mam min jednu vzhuru a moc se to neda. Chtela jsem delat priznani a neudelala jsem nic. Jen uvarila a vyprala dve pracky, vyvencila s holkama psa a uz je pet. Ach jo. To to leti, potrebuju s tim dnes pohnout a domluvit se s tatkou.
Jinak s tim bazenem to je zajimave, myslis, ze se mu nelibi potapeni???? Schvalne, jak se bude chovat na dalsi lekci.
Ty rozpravy s manzelem jsou u nas hrozne. Ja povidam, vycitam a on jen sedi a nic nerika a tak divne kouka. Uz mi ani nic nerika, tak ho to musi asi neskutecne stvat 😖 jsem si uz rikala, ze tohle mu asi uz ďelat nesmim, utece mi

lenca78
6. bře 2012

@lenca78 uz ti tomik vydrzi hodinu a pul chodit venku? To je dobrej. Ja holky na tak dlouho nepoustim, popravde, mam toho po 15 min plne zuby, nedaji se uhlidat 😀 v tomhle jsou dvojcata fakt naprd, moc se to neda a kdyz je pustim, tak kazda dela neco nedovolene typu sbirani vajglu, hrabani v bahne a tak, nevim za kterou bezet driv. A obe najednou je neunesu 🙂

Und etwas anderes - heute mochte ich nach Prag mit meinem Auto fahren. Aber ich konnte nicht die Schlussel finden. Ich musste zu Hause bleiben. Aber das Wetter war sehr schon, ich habe den Hund und den Kinderwagen genommen und wir sind in Odolka geblieben. Ich habe keine Idee wo die Schlussel sind. Jetzt sind die Schlussel ein beliebtes Spielzeug 😀

lenca78
6. bře 2012

Sakrys, promin, to posledni je taky pro tebe 😀

Jinak ja uz uspavam a musim zacit delat neco do skoly, je toho tento semestr fakt hodne ..... Ale mne se tak nechce. Plus potrebuju uklidit koupelnu avytrit. A maly detail - uz ted jsem zrala napostel 😀 tak ja ti nevim 😀 jdu si asi udelat kafe a hura do toho 😀

ahojkyy
6. bře 2012

@lenca78 ahoj, no to iste, idem si urobit kafe, stvrte dnes? tak nejak.. 😀 to posledne sa nepocita, vypil mi ho manzel, vydrzalo mu to vsak len na kupanie maleho a zaspal aj s nim. No a po kafe a chvilke na nete, musim uvarit, vytriet podlahu, poupratovat kupelnu - inak nam zplesnie a zhnije a okrem toho su v nej same samotne hracky, vsade, kam len pozries, Tomik ich vyhadzoval z vane 😀 no a potom uz mozem s kludom sadnut nad danove a nad monografiu. Monografia ok, bude to zachvilku definitivne hotove, len - zacnu tie formalne upravy atd. ale to uz pojde na preklad do anglictiny medzitym takze na to bude casu. Len ci aj energie?
Manzel neviem - poobede som sa o tom uz nebavila. Asi to nema vyznam, zatial mi to tak vychadza, alebo mlcia, aby si to usporiadali v hlave? Neviem.. uvidime, co sa z toho vykluje, nejak sa to vyvinut predsa musi. Len aby to nemalo vyvin k tomu nasmu "urob si sama" ... klasika... tak bezim na kafe, este nakuknem.
Jak to, ze nemas kluce, pozri v krabici s hrackami 😀 alebo v pracke, Tomik tam hadze rad veci 😀 ked tak ti poziciam nase auto 😉

ahojkyy
6. bře 2012

a to capkanie, ja ho aj nosim, je to ine, ked mam len jedno. No pochodi, potom ho ponosim, zase zbadame deti, psy alebo ihrisko, zase pochodi atd. Potom zajdeme do pekarne, zbastime kolacik co si vyberie, to lieta pri tom, potom zase ponosim a sme doma. Takze necapka tak dlho, to by nevydrzal. Ked nevladze, sadne si na zem resp. cupne - jak je to cesky?? 😀 proste sa znizi do drepu a tak oddychuje. Potom podla nalady, bud ide dalej, alebo sa od zlosti hodi o zem 😀 a musim ho vziat na ruky 😀
Inak najradsej capka po trave, medzi tymi psymi h...mi 😀 jasne, ze do toho pada. No comment.

ahojkyy

ahojkyy
6. bře 2012

ahojky, tak masko sa vari, polievka je hotova na zajtra, idem sa osprchovat a hajde do spat. AJ ty uz zrejme, zasluzene, spis. Tak zajtra 🙂

lenca78
7. bře 2012

@ahojkyy ahoooj, zase pisu az ted 🙂 Smeju se, jak ti Tomik pada do ten psich h...en 🙂. Zuza dneska vyslapla takove jedno fakt krasne velke, zurim jeste ted 😀 Jinak jedno dite je ted v zacatcich asi lepsi, muzes ho poponest, lip se hlida, s holkama to ted fakt moc nejde, jsem vyrizena, nez jen dojdeme pred vchod, natoz pak venku 🙂.

Dnes jsem mela nabity den, rano hudebnicky,pak jsem jela ke kamaradce - klice nalezeny, byly v bote 🙂, u ni na tri hodky, pak i s ni k nam na dve hodky, pak do hernicky. Poprve jely holky se mnou ve velkych sedackach a bylo to peklo. Jak mam uhlidat dve chodici mimina bez mozku, nereagujici na povel stuj silnice???? Budu je muset mit priste na ksirach, utikaly od auta do silnice, jesteze tu skoro nic nejezdi. Peklo. Jeste ted je mi z toho zle.

Ja jsem jeste na tech danich delat nezacala, hrozna ostuda, nejak mi nevychazi cas. Kdyz holky spi, tak jsem ted hodne venku, jak je hezky, kvuli psovi a kdyz jsou vzhuru tak to nejde. A vecer jsem rada ze ziju 🙂. Spis poklizim a varim nez neco jineho. Zitra budu delat zapecene brambory se syrem a spenatem a kurecim masem, i kdyz ted me napada - to jsem delala v sobotu, to asi znovu nejde :(. Tak musim vymyslet neco jineho. Ale co ? Testoviny jsme ted meli taky porad, ryzi moc holky nemusi. ... a polivku jedly ted ctyri dny po sobe. Ach to vareni.

Tak ja letim prohodit par slov s manzelem , je uz doma, ceka, ze si dnes popovidame. V patek jsem tu sama, jede na chlastaci akci, to bude, se psem, ach jo. Asi ale holky necham proste v deset spat v byte a pujdu bez nich. Driv bych si to nelajzla, ale ted uz asi jo, obejdu barak, do peti min. jsem zpet....A rano v sest je vezmu uz s sebou, beztak jsou vzhuru.

lenca78
7. bře 2012

Jo a budu si kupovat papinak -uz me nebavi vyvarovat hovezi do polevky kazdy den cca tri hodiny 😀

lenca78
8. bře 2012

Dobre rano 😀 dnes opet noc 😀 ale co bych pro ty nase holky neudelala, vid? 😀
Ty asi jeste chrnis.

Posilam typ na vychytavku, co maji maminy tady u nas a moc si to chvali. Jinak jsou pry boty od odrazedel silene znicene.
http://www.detske-boticky.cz/chranic-obuvi.htm

ahojkyy
8. bře 2012

@lenca78 ahoj, prepac, mame vypadky netu, vcera vobec nefungoval. Danove hotove pre manzela, uz len nafotit kopie k tomu, nech si pripravi v praci a moze to zaslat. Ani nemame cas tam ist osobne..
o botickach viem, vsimla som si to na detoch vonku. Ono aj ked Tomika tlacim na odrazadle, este stale mi nejazdi :/ tak taha nohy za sebou a odiera boticky. Nemam ich kupene, bojim sa, ako bude reagovat, ked mu ich navleciem 😢
Lenca, nerozmyslala si o chuvicke. Ked vyjdem von, k autu, ta moja mi chyta signal. Mozno by ti to chytilo doma, ked tak poziciam, vyskusas. ALe mam drahsiu, no, luvion grand. Ked tak mrkni na ne, tie len na sluch, nie video maju vyssi dosah, ale pozor na rusenie wifi - lacnejsie varianty. Resp. ako ti poradit? Naucit psa chodit na wc 😀
nie, vazne, je to uz dospely pes, nie, Tak kludne vydrzi aj do obeda, ak by nieco, urcite by nepospinil byt. Len by zase trikrat kludny nebol, no. Zabal ho manzelovi na pijan akciu 😀 😝
bezim uklizet, buchla nam tu bomba 😀 ozvem sa! ahojkyy

ahojkyy
8. bře 2012

@lenca78 inak ta piata rano je o drzku. Nezabralo by ich ulozit neskor? Na tomika to ucinkuje. ALebo ked mu dam mlieko tak o polnoci ako idem spat, prebalim ho, tak potom pospi dlhsie. A rano sa vyhra este v postielke, lebo nema hlad 😉