IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
8. bře 2012

@ahojkyy chuvicky jsem nezkousela a uz je asi kupovat nebudu, js ou preci jen velke. Psa holt vecer nejak vyvencim 😀 ale to bude zase noc 😀

Ty uz mas to priznani hotove? Ty se mas. Zavidim. Ja na to jeste nesahla. Tak budu muset taky neo delat. Ale s holkama to nejde.

Ty jejich rana jsou na palici. Zkousela jsem i davat do postele az v 9, nepomohlo. Vstaly v pet a jeste cely den knouraly nevyspanim. Tak nevim. Letim varit 😀

ahojkyy
8. bře 2012

@lenca78 ahoj, ano danove hotove aj vytlacene, zajtra zasielam. Vcera mi nesiel net, tak som nemala moznost ani len tisku :/ centrio strajkuje, nejak :/
dnes som skusila hernicku v 6ke, taku kde sa nechavaju hlidat deti, do troch rokov si tam zaplatis a s dozorom mozu byt aj mensie, od troch rokov bez teba, ak chces. Tomik sa tam vysantil, potom sme sli dmov a poobede nechrapal, tak zalomil skor.
Dnes monografia off, nejak nemam sil. Len sama administrativa, ale aj to treba.
ChRapes? Ja varim, polievku, ako inak 😀
Co chystas na zajtra? Uz ste zdravi?
Krasny vecer a pohodovu noc. A pohodove rano az o 8ej 😀
ahojkyy

ahojkyy
9. bře 2012

tak ty este asi spis ked si nepisala o 5ej 😀 to som rada, tak zatim 😉

lenca78
9. bře 2012

@ahojkyy ahooj, neboj, byla jsem vzhuru, ale bez pocitace a varila polivku. Nekdo o pulnoci, jiny v 5 rano. V 8 byla uz hotova 🙂

My byly ted venku, holky se krasne vybehaly, i pes. Chodim ted na fotbalove hriste, neni tam tolik hoven 🙂. A je to parada. Mam to tam cca 15 min sviznou chuzi, pak tam holky litaly asi tak hodku a pul a zpatky.

Nejak nic nestiham, to priznani porad nemam. Chapes to? Hruza. Uz je 9.3. Mam delat celkem tri.

Letim, napisu vecer. pa

lenca78
9. bře 2012

Jsem tu, uspavam holky a ceka me jeste spousta prace, dve pracky pradla a zehleni a pak necomudelat s tou s
Inavou podlahou. Jsou dny , kdy me uz proste asi klepne, no a to je prave dnes. Ja uz mam toho vareni a uklizeni nekdy fakt dost. A kdy budu delat ty dane, porad nevim. Nezbyva mi sil. A koupelna je tak zadelana, ze bych asi mela taky nastoupit ☹

Taky to mas nekdy tak? Jo a stepka ke vsemu dnes vyslapla psi h..ni, fuuuuj. To me taky ceka. Tak asi napred umeju ty boty a pak koupelnu.

Tak ja se jdu na to vrhnout, jinak tu shnijeme ve spine 😀

lenca78
9. bře 2012

Tak uklizeno, priznani moje, tatovo hotovo, ted jeste manzelovo. Vam asi nejde net nebo makas na monografii. Tak dobrou, ja jdu jeste pokracovat.

ahojkyy
9. bře 2012

hej makam na monografii, spim, som zalomila s malym 😀 od 7ej do 9ej..
hele lenco, prid na tu sestku a ja ta pozvem k nam domov, nech vidis. Tiez si asi jedina, ktoru by som aj s detmi sem pustila. Neupratovala som co sa tyka podlahy uz asi - dva tyzdne? Chystala som sa, ale fakt nevydalo. Mam prach, dnes som chcela uklidit, ale zalomila som s tomikom a teraz som na nete a cumim na futbal a fakt nevladzem ist upratovat.. budem musiet. Okna? uz cez ne pomaly nevidiet 😀 obyvackova stena je cela pocapkana, hlavne sklena vytrinka, od tomika jak capka rucickami. Vsade drobinky, klasika s hrackami a vecami, co som ho vyzliekla. Nemam sil to hodit ani do pracky. Vlastne do pracky nemozem, tam su veci mokre, ako sa dopralo a s tomikom som to nemohla vyvesat. Najprv by som totiz musela poskladat suche a to by mi visel na vesiaku 😀 Zelva piska, je hladna 😀 nevladzem sa ani postavit. Obdivujem ta, ako stihas psa, ja nemam sil jej hodit nic ineho ako par granul a pohladit po hlavicke, aj to len ab und zu 😀
Jo a kupelna? Este tam mam vodu vo vani s hrackami, ako som kupala maleho. Proste ked som sa ma nestiham to. Podlahu dole neriesim.
Odpadky len balim sacky a manzel cestou rano vynasa.
Jedine, co je v norme su dvere, umyla som ich asi tri dni spatne jak tomik spal, lebo boli cele od cokolady a musela som 🙂
tak idem pripravit veceru pre manzela, konecne vyhravaju, klop klop verim ze aj vyhraju uspesne do konca, dnes i titul.
Robis tie dane na skutocne odvody, alebo preco ti to tak trva? Ja manzelovi jednoduche, len zarobok ohladne fakulty a pausalne zivnost plus par odpisov a basta..
co sa tyka psych hovien, sorry, dnes to napisem priamo, tak dnes mi tomik spadol rukami, sice do starych ale predsa. Mohli sme ist priamo domov. Strasne, je to vsade, ze?
Ked najblizsie uvidim nejakeho psickara, co si to neuklidi, priamo mu to poviem. Dnes by to schytal po tom tomikovom pade teda urcite..
tak zatim 🙂
ahojkyy

ps - koniec, 2:0, hura! 😉

ahojkyy
9. bře 2012

tak uz sa tu da chodit, teraz som skoncila 🙂 manzel doma, vecera zjedena, umyt zubky a do postielkoviec. Zajtra maju trening, ale nedela volna, chceli by sme skusit akvapark v Kladne, mame to blizko. Nebola si / nepocula si o tom, ako tam je?
ahojkyy

lenca78
10. bře 2012

@ahojkyy ahoooj, chudaku, taky toho mas hodne. Ja jsem hned po ranu pekne nastvana, vecer tu bylo docela i uklizeno a co myslis ted????? Muzu zacit znovu, ale to fakt nedam. Nalada stale pod bodem mrazu, potrebuju uvarit, holky nechteji usnout, noc byla silena, vstavala jsem ke kazde co pul hodiny, dala jsem jim fazolky, prdely o sto sest 😀

Hlavne ze uz manzel vyhrava, to hned bude mit lepsi chut na vse, co? My jsme chvili na kladne bydleli a do aquaparku chodili- je to spojeny s normalnim bazenem, my chodili do toho normalniho. Docela dobry bazen, cisto v koupelnach, nebyl spatny. Uzijte si to, zitra ma byt hnusne, tak to se i hodi.

Ty dane tatkovo jsou horsi, je podnikatel, takze vedu i evidenci, dodanuju pohledavky po splatnosti, k tomu je jednatel v jedne spolecnosti, krome dani i prehledy pro socialku a zdravki- ma jeste castecny invalidni duchod a loni na tri mesice kvuli operaci prerusil vydelecnou cinnost. Takze sama chutovka

Ja mela po rano honicku, psovi se chtelo na z achod, od 6 tu stekal, takze rychle vyndat holky, prebalit, nejakou snidani, obleci na ven a ven se psem. V sedm uz jsme byli venku a mame tu za baraky areal, kde maji ovce, kone, kozy a prasatka. Tak jsme jim tam nesly stare rohliky, stepanka sice vsem rikala haf, ale co. Pan zrovna krmil, byl moc hodny, pry ze mi vypusti jednu hodnou kozu 😀 a pak jsem mela super napad jet s holkama do tesca. No necim, jak to budu delat do budoucna, tohke byl ocistec. Obe holky sedely ve voz iku asi tak deset minut, pak tam zacaly rajtovat, nepomohl ani rohlik. Dojet k. Autu s nakupem jeste slo, no ale na odolce sila. Mela jsem parkovani docela daleko, dve tasky nakupu, ty jsem odnesla prvni a nechala stepku vrestet v aute, zuza spala, pak jsem sla pro deti, stepka po vyndani utikala do silnice, potr ebovala jsem vzit zuzku do naruce, prikryt autosedacky hadrem( aby nebyly tak na ocich, jinak nam je nekdo hned slohne), zamknout auto a to proste neslo. Jsem vYrizena.Ted jsem je dala do postylek, radi tu, ale aspon mam cas ti napsat....

Mela bych neco delat do skol ale fakt to proste nejde. Kdy jako????? Tak si uzij sobotu, je moc krasne, ja musim zapracovat na obede, jinak holky dostanou dnes uz treti jidlo suchy rohlik- mimochodem rohliky uz nesnasim, vzdycky tu s nima taaak nadelaji 😀

ahojkyy
10. bře 2012

@lenca78 ahoj. Strasne, ked to citam. To sa lenca neda zvladnut samej, musi ti pomoct manzel, alebo niekto iny, ale takto to nedas, ci beky. Teda aspon ja by som nedala. Aj ked priznam sa, moje nakupy s Tomikom nevyzeraju o moc lepsie, z billy asi 10 min chodze od bytovky vleciem v jednej ruke nakup a na druhej krpca s odrazadlom, vrestiaceho, ked ho polozim, skace pod auto, lebo brm brm 😀 asi tak.
Ale teba lutujem. Lenca a to ti jedna spi a druha vresti, oni sa nerusia? A u vas sa tak kradne? Ze mi vezmu autosedacku, to mi ani nenapadlo..
tie dane mas zlozite, si kocka, ako to zvladas, sa vyznas. Ak budem mat v buducnosti nejaky zadrhel, uz viem, kam sa obratim s prosbou o pomoc 🙂
my dnes klasika den, manzel trening, poobede s nami. Boli sme na prechadzke s malym doobedu sami, potom hodil slofika, manzel sa s nim poobede pohral, presli sme sa vonku, okupali sa a uz spinka, takze pohodovy den. Ale navarene od rana, kym manzel odisiel, polievka od predvcera, takze tak.. inak by som nestihala.
A bordel, samozrejme, jak inak. Dnes maly zbieral chuchvalceky prachu po loznici a hral sa s nimi 😀 asi je fakt na case to umyt.
Tak ja bezim, nieco zjest a mozno sa dnes konecne poriadne vyspim.. bolo by..
ahojkyy a pohodovy vecer 😉

lenca78
11. bře 2012

@ahojkyy jsem nejaka vyrizena, uz po ranu a bez nalady. Taky to obcas mas? Holky tu radi, porad delaji neco, co nemaji, delaji bordel rohlikem, pes do toho nadelal. Varit mam a nic ale vubec nic se mi nechce.
Ja asi nejsem normalni, co by jini za to dali a ja jsem naopak vzpruzela. Detem ani psovi jsem od rana nerekla nic hezkrho, jen tu na vsechny rvu.
Jedete dnes do toho aquaparku na kladne?
Ta cesta z billy me pobavila 😀 teda ono to k smichu neni, ale preci jen, jsemse zasmala. Uz vidim sebe, to se asi rovnou pujdu odstrelit.

Jdu si udelat kafe, jinak se tu asi zblaznim 😀

lenca78
11. bře 2012

@lenca78 und jetzt etwas im Deutsch. Heute mochten wir nach Nupaky (In der Nahe von Pruhonice) fahren. Dort ist ein Musterhaus von Canaba. Es heist Chico und ist " billig" aber auch sehr klein. Aber wir haben kein Geld und wir mussen etwas bauen.

lenca78
11. bře 2012

Haha, uz si pisu sama sobe 😀

ahojkyy
11. bře 2012

@lenca78 ahoooooooooooooj. Prepac, boli sme v tom akvaparku na Kladne. Bolo super, na fac. zavesim fotky, tak mrkni, Tomik sa velmi tesil. Len este dlho nevydrzi, tak mozno ak by sme chodili pravidelne, natrenoval by. Mohla si ist s nami, vidis. By ste si dali potom siestu u nas doma. Mozeme niekedy naplanovat - domysliet 😉 Kazdopadne fajn padlo ist niekam s manzelom, velmi som mu za to vdacna. My sme dali teraz obed, Tomik spi.
Mas toho plne kecky, cudujes sa, ze kricis? A ano, aj mne sa to stava, vacsinou k veceru, ked uz mam toho dost, Tomik zacne byt unaveny, ale ani spat, ani sa hrat, ani sa este ist kupat a vecera, ani von, nic len mrnka, tak nanho zvriesknem, nech uz je ticho. Potom lutujem, samozrejme. Vacsinou buchnem hlavne, ked mi manzel zavola, ze pride neskor a ja si predstavim dalsiu tretinu dna s malym..
ano, viem, ze ostatni by za to dali neviem co.. ale je to narocne. A to je ako by sme si vraveli, co by za to dali deti v Afrike a nedali nasim detom nic ine zjest, lebo tu varenu zeleninu nechcu 😀 takze nezjednodusujme to, proste je to fakt o drzku a uz nehovorim o Tebe a dvojickach, mas toho raz tolko.
Co manzel? Kedy sa vrati? Verim, ze pomoze, uz ked odventiloval.
Tak bezim a co to to chico je? Da3 kenne ich nicht?!
ahojkyy

lenca78
11. bře 2012

@ahojkyy tak se vzpamatovavam po celem dni, jsem utahana jak kote 😀
Rano, jak jsem ti psala, tak jsem tu nekolikrat nahlas zakricela ze se uz zblaznim. Vzbudilo to manzela, prevzal deti, ja se nasnidala a schrupla az do jedne odpoledne 😀 neskutecne. Kdyz jsem se probudila, nevedela jsem, jestli je rano a jaky je den, byla jsem mimo. Ale moc mi to pomohlo. Po obede jsme sli se psem a holky v kocaru ven, pak se vylitaly u stadionu, je tam zatravena cast, kde se nevenci tolik psi - takze skoro bez hoven 😀 , holky hodinu litaly venku, potom jsme dosli domu, nalozili holky do auta a jeli zase ke stadionu s holkama do hernicky, znovu jsme si ji pronajali se sousedama, hrozna sranda. Holky pdly pred hodinou do postylek a nevim o nich 😀

Aquapark se vam tedy libil? Ja na to plavani moc nejsem, jednak je pro me hrozne narocne obe holky uhlidat a pak ja , nez je po koupani umyju a oblecu, jsem totalne znicena. Takze radsi chodim do hernicek a na krouzky, kde se az tak neznicim. Porad hledam aktivity, ktere znici dite a ne rodice 😀 na fotky rada mrkňu, na Fb tak casto nechodim, ale obcas se tam ukazu a dohledamje. Ale je to super, kdyz se jde nekam s manzelem, vid? Ja si to dneska s tim mym taky moc uzila, je to hned o nicem jinem, on ma jedno dite, ja mam jedno dite, hrozna pohoda.

Na ted dum jsme nakonec nejeli, nechtelo se nam prendavat autosedacky z meho auta do jeho, jak ma tridverak, tak tam moc nejdou nandat, manzel se s timminule trapil hodinu, tak rikal, ze to nechame na priste. A je to takovy minidomek, www.dumzamega.cz.
Ted zase nevime, jestli do nej jit, na tu firmu jsou blbe reference, ale zase vetsinou lidi pisou na net spatnou zkusenost nez dobrou, ze? Tezko rici, je to hodne male ale zase za 1,5 mega stoji komplet vevnitr i se zakladovou deskou, mohli bychom se nastehovat a za par let si treba neco pristavit a prodlouzit obyvak o 20 metru. Uvidime.

Tak ja jdu dovarit polivku, at se muzu nadlabnout. Zatim ahoooj

ahojkyy
11. bře 2012

@lenca78 AHOJ, no vidis, s manzelom si si to uzila aj ty a aj si si oddychla. Som rada, kvoli tebe. Uz si potrebovala, aj ked zase vypnut musime aj na dlhsie, bolo by. Len ako?
domcek vyzera perfektne. Nemam s tym skusenosti. ALe ked su zle referencie, tak by som do toho nesla. Sorry, asi ta odradzam, ja som co sa tyka nehnutelnosti trochu opatrnejsia. Aj ked je pravda, ze pri kupe bytu na svk som tiez riskla, cez realitku a spatnu, no a vyslo mi to ok. Teraz som opatrnejsia, asi cim som starsia, tak to tak sa menim 😀
bazen - neumyvam. Proste zabalim do uteraka, dam flasku s mliekom, to mam pripravene zohriate len nasypem UM a zamiesam. Tomik sa tym ukludni, potom dostane dudku, medvidka do rucky a uz je kludny, zniceny na spanie. Obleciem. Dnes som ho dala este do zupanika, z welsoftu, tak sme tam posedeli, on polezal pri nas, oddychoval. ALe vlastne takto fungujem vzdy na bazene. Vsetky holky, co umyvaju, sprchuju atd. tak im deti vrestia. Ja ho takto osusim, obleciem, dostane to mliecko a ideme do hernicky a domov. Na to dve hodky ho kupem doma, tak co. Mozno to nie je spravne, ale takto sa mi to osvedcilo a je kvazi kludny po kupani, aj ked je unaveny a to je pre mna hlavne. Ale s dvoma.. neviem, asi by na to "ukludnenie" minimalne musel niekto iny pomoct, sama by si to celkovo nedala. Na samotnom bazene ano, v tom malom, ak si pamatas, ked ste tam chodili, ako deti chodia, nizka voda, hraju sa, hracky, pohoda. Tam si to viem predstavit. Utiect ti nemaju kam, nemyslim, ze by hore vyliezli. Ked spadnu, nie je voda tak hlboka, ze by sa dieta, kt. vie chodit topilo.
Tot len uvahy.
Idem postavit polievku, umyt nadobi, poskladat pradlo a dnes monografia, nevladzem, ale musim.
Tak zatim, drz sa a oddychuj 😉
ahojkyy

ahojkyy
11. bře 2012

nespi! Vsak je len jedna! 😀
Ja som doteraz pracovala na byte, trochu na monografii.. podlahu zmyjem az zajtra s Tomikom, ale uz je to kvazi ok. Nechces prist, kym mam byt v norme? 😉 😀
urcite uz odpocivas, tak prajem peknu noc, krajsie rano a este lepsi pohodovejsi den. Zajtra pismenkujem 🙂
ahojkyy

lenca78
12. bře 2012

@ahojkyy ahoooj, ja jsem vcera nespala, bylo mi hrozne zle, do dvou jsem sedela na zachode a cekala, co z toho bude. Mela jsem prosly jogurt o mesic, byl vzadu zapadly, nevsimlajsem si data trvanlivosti, prisel mi divny. Kdyz jsem to zjistila, byl cely ve mne, rikala jsem si, ze to zvladnu, ale asi dve hodiny pote se mi udelalo strasne zle od zaludku, tak jsem sedela na zachode, hodne pila acekala na to bliti a nic 😀

Jinak to je napad s tim bazenem, proste nekoupat deti- asi ani sebe, vid? Jen ususit, obleci a dodelat to doma. No vidis, tak to mizna prijdu na chut bazenum 😀

Ja mam od rana rymu jako tram, nevim kde jsem k tomu zase prisla 😠 a uz me to fakt stve. Zrovna tento tyden, mam to docela nabite, potrebuju byt fit a holky taky, maji ockovani, dnes dort u sousedky( to asi radsi nepujdeme), zitra cviceni, pozitri hudebka a to ockovani, ctvrtek ztimvolny, ale je v planu sraz v kotve s dvojcaty, nesmi mit reakci na ockovani, v patek je tu bazarek detskeho obleceni, chci zkusit neco prodat a neco koupit. No strasny, nevim , co driv 😠 na ten prodej musis vsechny veci polepit, pospat cisly, k tomu seznam v excelu a odnest tam. Premyslim, jestli to ma cenu, miňule jsem skoro nic neprodala, ale zase jsem mela hodne novych ve i, chtela jsem za to aspon polovinu ceny a to se neprodalo. Tak ted mam spis starsi, kouseky po 20 ci 30 kc, no zkusim to asi. Nejsou ani dvojceci, jsou podobne z duopacku, tak treba by to slo lepe.

Co mate v planu vy?

Hele, nechcetes Tomikem prijet uklidit podlahu i k nam? Mam tu bordel 😠 jinak dnes mi dorazi tlakovy hrnec, hura. Tesim se, jak v nem odpoledne udelam polevku. Ted jdu asi zapect kvetak s porkem a syrem, nic jineho doma nemam, maso taky zadne, tak nam musi stacit toto. A holkam jsem pomalu zacala davat trochu slana jidla, stejne pak ji z meho talire, nema to cenu. Navic ja jsem byla od 8 mesicu v jeslich a tam jsem jedla normalni skolkovou stravu, taky solenou. A ziju, ze??? 😀

ahojkyy
12. bře 2012

@lenca78 v pohode, ja Tomikovi varim obcas v tom parnom, jeho, tam nesolim, nekorenim. Ked varim spolocne, tak menej prisolim, alebo dam len ten vyvar, proste take dietne 😀 a jeme spolu. Uz dva dni spatne sa trapil chudak s cestovinami s masom a zeleninou, ziadne mixy len kusky, jedol to asi tak pol hodku, ale zbastil celu misku, tak co 😀 dnes mam pauzu, mali by sme ist na bazen, tak som si povedala, ze mu dam telacie. Uz som mu oznamila, ze prenho zabili teliatko 😀 takze tak. Manzelovi urobim nieco pikantne, nech ma zmenu 😉
bazen asi vynecham, jednak sme boli vcera, jednak je chladno a jednak - teraz zalahol 😕 takze by nam vyslo na stvrtu ked to je zrovna spanie.. a okrem toho by mi padlo dobre vybavit veci, posta, potrebujem co to kupit atd. hlavne sa mi nechce trepat tramvajov na smichov, manzel potreboval dnes auto. Jak vam je fajne, ze mate kazdy svoje 😎 budeme musiet aj my kupit nieco pre smna, ale to asi az, ako nastupim do prace a Tomik pojde do skolky.. ono to druhe sa totiz zatial nedari, ale to som aj cakala 😒
mas nabity tyzden, tak by som ti prisla pomoct, ale vies, ked by si videla moj byt tak by si ma za uklidovu sluzbu teda nechcela 😀 dnes rano v obyvacke manzel prehlasil "ako je tu cisto a kolko miesta, ani som nevedel, ze mame taku velku obyvacku" 😀 som pratala vcera dve hodky len tam 😀
´tak nech ti ryma rychlo ustupi, ja stale kaslem, dnes som si kupila zazrak nejaky dalsi na kasel, tak som zvedava. Uz tretie kvapky - sirup - tablety, co zrejme nezaberu. Idem na to pikantne maso a na podlahu, kym chrape, ak to nestihnem, tak budeme umyvat spolu dvaja 😀
Uz je ti s tym zaludkom lepsie? Ono si si asi s tym jogurtom nepomohla, mozno nejaky virus, ktoremu to pomohlo sa prejavit a je tu zase ryma.. :/ neviem.
Co dane? 🙂
tschuss! 😉

ahojkyy
12. bře 2012

ju a tlakovy hrniec? Co v tom budes robit? A ako? nevyznam sa.. dik 🙂

lenca78
12. bře 2012

@ahojkyy ahoooj, jen narychlo, nestiham. Mame tu architekty a probirame baracek. Napisu bud v noci nebo zitra. Jen ze jsme ok 😀

ahojkyy
12. bře 2012

@lenca78 je je tak pis, budem cakat 🙂 my dnes po bazene, mam za sebou ukrajinsku chvilku "poezie", kde som sa ozvala na jednu mamicku, kt. obsadila vsetky tri prebalovaky a netankovalo ju, kam dam ja maleho a potom cesku chvilku "poezie", ked na Tomika padla policka v hernicke, kt. nebola pripevnena. Drevena, cela ho zasypala. Je ok, len sa aj on aj ja sme sa zlakli.
V bazene zase rmravkal,ja neviem, s manzelom v akvaparku pistal radostou a tu place. Co sa to deje??
No comment. Proste zbytocny vylet, bolia ma nohy, bola som bez kociarika.
Maly uz zalomil. Idem popracovat na monografii.
Manzel doma, tak dame portske, dnes bolo veprove pikantne, tak sa hodi. Das si s nami? 😉
ahojkyy

lenca78
12. bře 2012

@ahojkyy tak jsem tu ale jen na chvili, musime s manzelem popremyslet a pohledat neco na webu omstavbach. Navr h domecku docela hezky, jen uz ted si musim rozcrhnout ulozne prostory, pracku, kuchyn a tak. Po minule zkusenosti za 30 tis vIm, ze barak vypada fajn a bezpeoblevove jen do doby, nez. Zacnes premyslet o tom, kam das veci 😀 tak to ted musime poresit tyto dva tydny a rozmyslet topeni apod. Pak musime za nejakyma dirmama poptat orientacni cenu a pak se dohodnout s architektama, jestli do toho pujdeme. Ale mam dobrou naladu.

A proc Tomik place na plavani a ne v aquaparku? To je zvlastni. Ze by tou ucitelkou? Nevis?
Holky dnes jeci obe dve, rostou jim stolicky a je to na nich videt, maji trochu teplotu a ruce z ousy nevyndavaji.

Papinak je supr, uz mam hotovou polevku. Nastvala jsem se, ze mi tu skoro kazde rano bubla hovezi v hrnci ccadve hodiny, i dele. Vim,ze by to kuchari odsoudili, ale v papinaku byla kost a maso mekke za 45 min🙂. Zitra jen dodelam zavarku a pridam zeleninu a je hotovo, to je otazka peti minut. A je moc hezky , o vikendu v nem udelam platky pro me a manzela.ty mas nebo nemas tlakovy hrnec?

Tak se loucim, jdu hledat schody 😀

lenca78
13. bře 2012

Ahoooj, asi mas dnes nabity den, my taky. Manzel nesel do roace, neolanovane, tak jel s nama do solne jeskyne, oak jsme byli v letnanech vybirat bryle, parada. Moc jsem si to uzila.

A rano na cviceni s detma, holky radily, dneska toho docela dost nachodily, jsem rada. Zitra nam snad dorazi odrazedla, musi do konce tydne, uz se nemuzu dockat.

Tak ja letim varit a uklizet, je tu jako po vybuchu 😀 nechce se mi ale musim 😀

ahojkyy
13. bře 2012

@lenca78 ahoj 🙂 prepac, nejak nestiham. Dnes nabity den, vzala som tomika do sestky do tej hernicky hore, vyblaznil sa, doobedu a vlastne v kazdej volnej chvilke som robila na monografii.
Vidim, zezijes nanovo, som rada 😉 co solna jaskyna, ok? Ziadna reakcia? Aj ja by som mala ist, mame este nejake vouchery, platne do konca brezna, tak uvidim. Co domcek? A odrazadla ake kupujes, uz tie motorky tensie, alebo??
bezim robit, ale nakuknem. Sa mi rovnako nechce.
Ju a prid upratat aj k nam zase je co uklizet 😉 😀 klasika 😀

ahojkyy
13. bře 2012

k tlakovemu hrncu - nemam a neviem v nom varit. O co ide, o skratenie doby varenia? Ma to tchyne, manzel chcel tiez, ale ja sa v tomto teda nevyznam. Ako to budes vyuzivat?
ahojkyy

lenca78
13. bře 2012

@ahojkyy do te sestky musim taky konecne vyrazit, jsem ostuda. Ale slibuju, ze se konecne nekdy s holkama seberu a dorazim. Zatim vyuzivam hlavne aktivity taky pobliz, je to pohodlnejsi 😀

Nasledky ze solne jeskyne - mam totalne ucpany nos 😀 chapes to??? Ja ne 😝

Domek nam porad architekti neposlali, vcera jsme to videli, pak nam maji v pdf poslat nacrtky a my si s manzelem pak budeme po ve erech kreslit nabytek, zjistovat ceny oken apod. Teprve pak se domluvime, zda do toho jdeme nebo ne. Ale asi jo. Pristi tyden se chceme setkat s jednim trzuhlarem v klatovech, za kolik by nam to sbil z prken 😀

A papinak je obecne dobry na vareni masa- treba ovar nebo maso ke svickove a tak. Ja v nem budu delat hlavne ty vyvary, varim je ted obden, rozciluje me , jak dlouho to trva. V hrnci by mely by platky hoveziho mekke za pul hodinky. Uvidime, zitra zase koupim nejake maso. Casto taky delam treba veprove platky na cibuli a pepri, to taky priste zkusim hodit do papinaku. Vyborny je pry gulas, ale to mi je nanic, kdyz to deti neji 😀

Ja se jdu umyt a zkusitneco udelat s tim nosem, neskutecny 😀

ahojkyy
13. bře 2012

@lenca78 ahoj 🙂 no super, az sa tesim s vami 🙂 ak chces, mam kontakt na dobreho truhlara, z blizkosti prahy, dobry a nie drahy, da sa s nim na vsetkom dohodnut. Nam robil kuchynu a vstavane skrine do chodby, policku na mieru do komory, skrinku special pod zelvarium, aby vydrzala atd. poradi s materialom, urobi priemer s cenou, aby to nevyslo moc, opravi, co sa da starsie, aby ste usetrili atd..Daj pripadne vediet, preposlem.
Hrniec fakt nepoznam, viem ze tchyne ho vyuzivala casto, ale znie to co pismenkujes dobre. Mozno by stalo za to vyskusat to.
Inak ta hernicka v 6ke je fakt super, je tam kopisko roznych hraciek, fajn holka na hlidani, nie moc deti ale ani malo a hlavne, cistucko a utulne 🙂
Ja nevladzem, lahnem na hodku do postele a verim tomu, ze potom sa postavim a monografia pojde od ruky 🙂

lenca78
13. bře 2012

@ahojkyy jsem vytocena, manzel vencil psa, nekde vyslapla nejake bahno a co myslis- roztapkala mi to po celem byte, tak jsem ted jeste vytirala. No jdu radsi spat, nebo neco reknu na tema bezolednost k ciste podlaze 😀 :ach jo 😠

S truhlarem kdyztak dam vedet, toto je pan, co dela i domy ze dreva. Ale i terier casem urcite bude taky potreba, az budou penize 😀

Tak si hezky odpocin, mas toho urcite moc, dobrou

ahojkyy
14. bře 2012

@lenca78 ahoj, prid aj ku nam. Tomik nadrobil, tatka pochodil v botach, jak utekal do prace 😀
Ja som vcera uplne vyhorela. Az mi manzel povedal, ze som neprijemna. Nastavila som si budik na 4u rano, ale nemala som sil vstat. Maly teraz zalomil. Nemozem vsak sadnut nad monografiu, ak neuklidm, musim min. hodit veci do pracky a zvesat suche a - uvarit, zatial mam len polievku zo vcera. Takze zachrana, ale manzela tym nenakrmim.
tak zatim, idem po povinnostiach. Inak tu prsi / mrholi, tak neviem, co poobede. Mozno skocim do hernicky na fakulte a spat uz sa zveziem autom s manzelom. asi najskor.
ahojkyy