IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

liny
12. dub 2010

Tak to máš jiný postup,(mám neprůchodné vejcvody) takže mě čeká rovnou IVF. Dnes jsem v práci a vůbec se nemůžu na nic soustředit 😒 .

ahojkyy
12. dub 2010

ahojky. Tak ja sa pripájam "do klubu". Chodím do Gennet Praha, konkrétne k MUDr. Daňkovi, od září - listopadu 2009. Mám za sebou hormonálny profil, manžel spermiogram, ja - hysteroskopiiu - všetko ok. Neúspešné IUI vo februári 2010. Mesiac volno, čakám na MS, má doraziť každú chvíľu a do konca dubna 2010 by sme mali stihnúť prvé IVF. Stimulovať budem Gonalom, zatiaľ ho nemám, čakám na MS a chystám peniažky. Asi to bude dosť veľká páka.. ale nech, hlavne nech to vyjde a čakáme dvojičky, trojičky :D ahojkyy

liny
12. dub 2010

Ahojkyy.... měla jsem Gonal celkem 2 předplněná pera a každé za 2700,00 Kč . Zítra budeme platit za ICSI 7800,00 a prodlouženou kultivaci 2600,00. Ale dám cokoliv 🙂 i když to není 100%tní .

amatka
12. dub 2010

ahoj babulky
liny......aj ja mam ten isty problem ako ty a za sebou 4 IVF a momentalne 9 den po ET jedneho embrijka.......je to hrozne cakanie ......drzim palceky nech ti to vyjde............

ahojkyy........ja ak sa to nepodari chcem ist tiez do Prahy.....chcela by som ta poprosit aby si mi napisala ako to je v Gennete.......dakujem...............aj ja som stimulovala Gonalom.....

liny
12. dub 2010

Ahoj amatko, už máš za sebou 4IVF? Tak přeji ať to konečně vyjde, nechala sis dát schválně 1 embrouša? Já stále přemýšlím zda 1 nebo 2 ,když je to poprvé třeba budu mít štěstí a povede se to hned s jedním (stále jsem ještě optimista) . Ale stále víc se setkávám s tím,že se to nepovede ani na první tři pokusy ☹ .

amatka
12. dub 2010

ano uz stvrte.......mala som 5 vajuch.....a z toho len jedno embrijko tak verim ze je to to prave a chce bojovat..........ak dobre rozumiem tak ty ides prvy krat.............pri transfere som lezala na izbe s babulkou a ta otehu hned na prvy krat s jednym enbrijkom a narodil sa jej krasny syncek a teraz sa pokusaju o druhe..........takze je to neviem v com je to taka zahada........3x mi vkladali tri no a teraz len jedno................

liny
12. dub 2010

Amatka... to Tě obdivuji a jak to snášíš celkově? To čekání je strašné viď, jsi na nemocenské nebo chodíš do práce?

amatka
12. dub 2010

liny.......nieje to jednoduche ale snazim sa byt v klude a na lozku....aj ked dr mi povedala ze nieje potrebna PN.....som zivnostnicka a zariadila som si to taak ze som dva tyzdne doma..........a hlavne sa snazim pozitivne mysliet aj ked sa to len tazko da........................robila som si aj testiky asu tam duchovia...tak neviem....a prsia ma hrozne bolia......to som pri tych troch IVF nemala........ale nevzdavam sa a aj keby ,tak ideme dalej ale uz chcem naozaj spickovu kliniku a nech to stoji co kolvek ale musi sa to podarit................ 🙂
teba kedy caka transfer???

liny
12. dub 2010

Moc Ti držím pěsti a duchové ať se začnou tvářit jako miminko 🙂 , pokud máš jiné pocity než při prvních 3 IVF tak to také o něčem svědčí. Já jdu zítra na ICSI tak se pak do pátku asi dozvím kdy bude IVF,dle vývoje embroušků. Snad budou vajíčka v pořádku a bude jich dost. Nervičky mám na pochodu 😒 ta nejistota je hrozná. Takže ty máš ještě tak 5 dní a půjdeš na krev aby se to potvrdilo?

amatka
12. dub 2010

v piatok idem na krv.........a hlavne musis byt pokojna aj ked viem ze to nieje lahke..........drzim ti palceky........ 🙂
do ktoreho CAR chodis????.......mas pravdu ta neistota a to cakanie je najhorsie.....

liny
12. dub 2010

Jj stále na to myslím "myslet pozitivně". Jezdím do Sanus Jihlava mám to jen 35km. Jinak bych zkusila Repromedu v Brně.

amatka
12. dub 2010

tych centier je velmi vela.......a vybrat si je velmi tazke...........si spokojna s klinikou a pristupom lekarov??

liny
12. dub 2010

To máš pravdu já vybírala CAR hlavně dle km a také dle doporučení mé MUDr. V Sanusu jsou všichni moc ochotní a pečlivý, vše mi vždy třeba 3krát v klidu vysvětlí znovu pokud něčemu nerozumím.

eustoma
12. dub 2010

ja idem na svoje prve IVF, a nastastie nebude platit nic. teda budeme asi 2.000 za zmrazenie, ak bude co zmrazovat. ale inak ISCI u nas nepouzijeme, spermijky mame vyborne a za hormony som nic nedoplacala. ani pri prvej stimulacii na IUI. teda platila som 30 kc za vysetrenie, ale to bolo vsetko. chodim k apolinarovi v prahe.

co sa tyka poctu, tak u apolinara vkladaju 1-2 emrijka.

eustoma
12. dub 2010

amatka: drzim peste, nech to jedno emrijko je silne a nech to zvladne.

liny
12. dub 2010

holky a už máte vybrané jména? Jména,kočárky a další výbavička pro mimča to jsou věci,po kterých vydržím "šmejdit" na netu i několik hodin a svým způsobem mě dostávájí chvíli do klidu a pozitivního myšlení. 🙂

liny
12. dub 2010

eustoma...je zvláštní jak každá klinika to má trochu jinak rozdělené,já teda stále něco doplácím 😒 a nejsou to malé částky.

eustoma
12. dub 2010

liny: je mozne ze si pletiem skratky. ale ISCI - je vstreknutie spermijky do vajcika? takze to ti budu zajtra robit odsavanie vajicok a potom to ISCI? alebo uz vajicka odsavali?
je to pre mna vsetko nove, tak sa pytam.

amatka
12. dub 2010

liny.....tak to mas statie......v centre kam chodim ja az taka ochota nieje......
eustoma.....dakujem verim ze je to bojovnik 🙂.......a verim ze vsetky budeme mat takych bojovnickov 🙂a bude sa im v nasich bruskach hrooooozne pacit 🙂
meno pre drobecka vyberal moj priatel a ja so len suhlasila hlavne nech je uz s nami a zdravucky 🙂

aj ja som vzdy doplacala a nie malo ☹

liny
12. dub 2010

Eustoma... Také tohle všechno prožívám poprvé. Zítra mi budou odsávat vajíčka a buď přikládat nebo vpichovat spermošky (to se uvidí až zítra) dle výsledků čerstvých spermií. No a za tento úkon chtějí právě těch 7800,00 Kč a sestřička mi na papírek napsala,že je to za úkon ISCI. Pak za kultivaci embrií 2600,00 Kč.

ahojkyy
12. dub 2010

to liny: tak tie sumy sa mi zdajú byť v pohode, očakávala som za lieky tak ku 5 tisícom.. asi je to aj individuálne, záleží od toho, kto ako reaguje. Ja som zatiaľ mala pri IUI len puregon, ten je vraj slabší, ale reagovala som pekne, tak snáď to bude aj tentokrát oki.
ICSI je vstreknutie spermijky do vajíčka. Robí sa to potom ako odsajú vajíčka a kvalitne to urobí prievan v penazenk :D

to amatka: pýtaj sa kľudne, čo chceš vedieť, počuť, čítať :D Gennet je v pohode, nové komfortné centrum, ide to dosť rýchlo. Základné vyšetrenia a šup na to - iui, ivf atd. Snáď výber lekára, niektorí sa napr. na Daněka sťažujú, ja osobne som s ním spokojná. Odpovie mi na všetko, čo sa pýtam, vysvetlí, aj ked je pravda, že je trochu náladový, ale kto v dnešnom svete nie je?

ahojkyy

ahojkyy
12. dub 2010

to eustoma: je to trochu divné, teda ja osobne som reagovala aj na clostilbegyt u gynekologa. Napriek tomu mi lekár pre vyššiu pravdepoidobnost úspechu naordinoval pri IUI puregon. Teraz pri IVF znova gonal, aby bolo čím viac vajíčok. Ono natívny cyklus sa robí, ale zrejme ak o to ako ty pacient vyslovene požiadaš. Ako náhle stimuluješ, musíš predsa doplácať za lieky, jedine že máš nejakú super poisťovnu.. poradíš? :D ahojkyy

eustoma
12. dub 2010

😉 no po mne nik doplatok za lieky nechcel. a som klasicky vo vseobecnej poistovny. ale ukazovali mi cennik aj doplatkovych liekov. zatial mi predpisovali to za co sa nedoplaca 😉 - som rada a kym nebudu pytat peniazky tak je dobre 😉.
teraz mam menopur. a pri IUI som mala Fostimon - za obe som nic nedoplacala.

amatka
12. dub 2010

ahojkyy:...nemas nahodou prehlad o cenach CAR ked som samoplatitel??viem ze nic nieje zadrmo ale tu v BA je to hrozne take sumy ze sa nam aj ocka pretacali ale co uz zaplatili sme ..........rozmyslala som na CAR Gennet sice je to dost daleko ale mam tam blizko Prahy bratranca teda takmer polovicu rodiny takze nebol by problem.........len chcem vedie ci je ta klinika naozaj dobra....

ahojkyy
12. dub 2010

to amatka: ta klinika je fakt špičková. Ak by Ti nesadol lekár, tak je možné ho vždy vymeniť, resp. ono na jednotlivých zákrokoch na sále máš aj tak toho, ktorý má práve službu, len ten ordinačný ostáva. Prečo samoplátca, však sme v EU, ak vybavíš kartičku EU - zdravotnú, tak by Ti to malo prejsť, nie?? Skús pozisťovať. Inak ceny sú na: http://www.gennet.cz/pages/cenik.htm
Máš pocit, že centum v Prahe je lepšie ako to v BA?

to eustoma: ano, môže byť, že sú lieky na ktoré sa nedopláca. Neviem. Ja som lekárovi povedala, aby dal akékolvek, ak treba doplatiť nie je problém - čo aj bude :D - len aby to vyšlo, nech to tak urobí :D tak sa začal zo mna smiať, vraj istotu mi dať nedá nikto :D
tiež mám všeobecnú, je to tam ok.

ahojkyy
12. dub 2010

amatka - co ste platili v BA? už máš za sebou uhradené cykly resp. to boli platby za lieky? dík za info. ahojkyy

amatka
12. dub 2010

hej mam ten pocit a aj trosku zlu skusenost.........toto je moje 4 IVF takze aj keby tak uz nemam narok a mam uz vela rokov na preplacanie poistovnou......to rada pocujem ze je spickova 🙂

amatka
12. dub 2010

400 eciek za lieky a 315 za ICSI tento cyklus bol uz treti a neviem ci sa to nevztahuje aj na lieky

ahojkyy
12. dub 2010

určite áno. Aj prístup od recepcie, sestier až po lekárov, aj postupy, lieky, ktoré volia, všetko skonzultujú. Mne osobne urobili vyšetrenia, navrhli postupy, nechali čas na rozmyslenie, vybrali sme si s manželom, akceptujú. Ale už to vyzerá ako skrytá reklama :D

ahojkyy
12. dub 2010

to amatka: no ICSI Ta aj tu vyjde tak 7000,- na jedno + 2 000,- za každé dalšie. a lieky - to asi fakt závisí, aké dávky potrebuješ. Mňa to predpokladám ako tak počítam podľa toho, čo mi napísal lekár na protokol, vyjde tak na 5 tisíc.. Ako si na lieky reagovala, resp. aké si mala lieky? a hlavne - ako Ťa sledovali, len UZV alebo aj krv atd.?