IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
26. pro 2011

@ahojkyy ahoooj,to je krasne ze se vam too tak povedlo a gratuluju ke kruckum.zuzka zacala v pondeli a ted uz vetsinu chodi 😀 s tema botama nevim, ale asi je cas nakoupit, nazory se zase lisi a ja se priznam,jsem zastance spise tech ponozek 🙂

U nas drsna atmosfera,babi je na tom spatne,tak ani nemam naladu na nic. Jdu ji zkontrolovat, jestli uz spi. Mejte se krasne , ja mam dnes i horecku,tak jsem zvedva, co to je 😠

ahojkyy
28. pro 2011

@lenca78 ahoj 🙂 no tak som zase tu, prepac, opatovne nestiham, som doma sama, manzel sluzobne prec az do 30eho. Dnes davam pauzu, hotovku, tak som si povedala, ze proste upracem a skoncila som tu a na facebooku :D
no capkame, o botickach premyslam, lebo jak ma moira ponozky kvoli tomu poteniu, tak sa mu trochu smyka, zrejme.. kazdopadne vykrivuje nozicku, pravu a slape na vnutornu stranu, dost casto.. tak neviem. Protismykove moira nerobi a v inych sa mu poti noha. Capacky sa mi zdaju blud, zase sa mu len bude potit viac noha, myslim tie nolen a pod. uplne prve. A boticky mam, od ecco, drahe jak potvora, asi osem parov roznych cisiel, niektore uplne nove - od kamaratky. Tak mozno to vystriedam raz tak raz tak, v ponozkach a botickych.
Ty si inak hrozna, nenapismenkujes taku novinku - ze Ti holka chodi, uz sa to stalo druhykrat! Asi ti budem davat tresty ako na telesnej 🙂) kliky abo drepy 😀 mate zase nieco nove, co si zabudla spomenut? 😉
Co babi? A aku to ma celkovo prognozu?
drz sa!
ahojkyy

ahojkyy
28. pro 2011

@lenca78 a co ta horecka, uz to je pryc???

lenca78
28. pro 2011

@ahojkyy jsemfakt strasna mam,co? Takovou novinku zazdim. 😉 bych zaslouzila.ale na moji obranu,napred udelala minule pondeli tak krok dva,nic vic.to ji trvalo do patku a to zacala capat.rozesla se az tady v baraku rodicu,velke prostory.a ja jsem holkam dneska koupila backurky,ale kdyz ja je radsi vidim spis jen v tech ponozkach.je mi to nejak ensympaticke.asi orolezu nejake diskuzec,zda backurky ano ci ne.

Babi jinak spatny,vcera jsem to obrecela.uz to neni ta babicka,kterou znam.nepoznava me,nechape,ci jsou holky,ale sedi a rada se na ne kouka.jinak jen sedi a ma hlavu v rukou a tupe zira.musi se ji se vsim pomahat,s jidlem pitim oblikanim atp.no uvidime,jak to bude dal.zajimave je,ze si rada hraje s hrackama holek,bavi ji skladat na sebe krouzky a vkladacka.ji to snad taky koupim.a taky si sklada stare hadry ve skrini.teprve ted chapu,jak je dulezite,ze je doma u sebe a ne v ustavu.ona totiz jedine,co poznava,je ten jeji byt. Smutne.

A co tvoje cesta na slovensko?uz jste nejak poresili to auto?pojedete?jedte radsi driv,ja si ted vycitam,ze jsemšem nejezcila casteji a neptala se babicky na miňulost.spoustu veci znala jen ona auz se to nedozvim.a tak rada by mi to vypravela tenkrat,ale ja jsem o to nestala.uz zase rvu ☹

lenca78
28. pro 2011

@ahojkyy ty jo,az do 30 jsi sama?ja bych to asi s holkama a psem nezvladla.holky jsou ok,kdyz nejsou nemocne,ale venceni toho psa je pro me samotnou problem.

ahojkyy
28. pro 2011

@lenca78 ahoj. No musis byt silna, s babi. Taky je zivot, kazdeho z nas to caka, ak by to vsak nebolo, nebolo by miesto pre tych dalsich ani pre tie nase drobniatka a ich drobniatka, aj oni na to maju pravo 🙂 hold, je to tazke, ja viem, ze mama mi ostane tiez v stave, ze bude mentalne mimo a nebude ma poznat. Cesta na Slovensko sa zatial nekona, odmietla som ist vlakom / busom a auto zatial manzel stale len riesi. V unoru je ta tchynina sestdesiatka, tak snad to uz dotiahneme aj k mojej strane a zajdeme ku vsetkym.
Pokial babi sklada atd. tak mozog stale pracuje, aj ked uz vynechava, v podstate tym trenuje, to je ok. Moja mama uz nesklada, nema zaujem, typicky stav po hydrocefale. Rada citala, uz ju to nezaujima atd. ... nech babi robi co ju bavi, tymto ten mozog stale dava istym sposobom "in".
No capka. Tomik capka, potom lezie, vcera viac chodil, dnes viac lozi.. ked mu dam boticky pada.. citala som diskusie na nete, backurky niekto zastava a ini zase nie, ze nedrzia paticku, klasika. Tisic nazorov a vyber si. Ja som tomikovi vymenila ponozky za protismykove, sice sa mu poti nozicka, ale vidim, ze drzi lepsie tu pravu - netoci ju tak, necapce. No a na chvilu som mu dala boticky, aspon si zvykne a neublizi mu to zrejme, taky kusok. Ale nadseny nebol, no a padal.
Hele, co s nocnikom, uz si skusala? Ako to holky zvladaju?

tak sa drz a ano, do 30eho som sama, potom obden stale.. v podstate len pocitam teraz dni, kedy sa vrati. Vzdy vecer si poviem, dalsi den s malym som zvladla a uz len - tri? tak nejak. NEvladzem :/ hold, k tomu ta praca vecer, musim pisat.. no nic, nestazujme sa, kolki by chceli dietatko a nemozu mat a vydrzali by aj pisat, aj upratovat atd. 🙂
Pekny vecer a napismenkuj!
ahojkyy 🙂

lenca78
28. pro 2011

@ahojkyy s tou babi je to spatny a hlavne smutny. Je mi ji hrozne lito. Ale to k zivotu patri. Ja se s tim musim ted poprat hlavne sama. To s tvoji mamkou je mi lito,musi to byt pro tebe tezke. Jak se s tim vyrovnavas?

Backurky jsem zkusila a jsem spis zklamana. Vel 19 jsou stepce male a 20 si sunda i pres zavazani 😠 tak a co ted? Selsky rozum mi radi vyprdnout se na botky, pockam az ji doroste noha do tech dvacitek a uvidime 😀
Nocnik je ted doma, tam obcas zuzka neco predvede, ale musi to byt hned po probuzeni, stepka rve jen kdyz ho vidi. Zuzka se to asi nauci driv, ale mne to nevadi, aspon to uz jedna bude umet a drhou to budu v klidu ucit 🙂 co tomik? Ten uz to zvlada poradne?

To je hrrozne pocitat dny, kdy budes s manzelem vid? Ja je ted taky pocitam, manzel v praze a ja tady. Ale dostala jsem od nej super darek ipada.proto ti vlastne muzu takhle psat,tata by me na pocitac tolik nepustil 😀 podle nej se mam jit lecit ze zavislosti nanetu 😀

Tak se mejte krasne

ahojkyy
28. pro 2011

@lenca78 😀 zavislost na netu, no to je jasne, akurat som spominala na casy, ked som bola este u rodicov ako dieta a nebol internet, co som vlastne robila? 😕
no, nechala by som im ponozky. Co sa tyka nocnika, proste sa vycika ked ho posadim, nedari sa len vtedy, ked je chory.. no a pravidelne sa vykakame, takze ziadne nehody. Plienka je vsak napriek tomu plna, Tomik strasne vela pije, caj a vodu, okrem toho su este mali samozrejme, takze to je len taka hra. Ale neprotestuje. Mal obdobie, ked zacal z neho vstavat, ale som mu hned povedala svoje a je klud.
Teraz ma pre zmenu obdobie nespavosti resp. nezaspavania.. vecer, ku 9ej. Mne treba robit a on skace v postielke 😕 no tak som to dnes skusila, nechala som ho tam, najprv mravkal, potom piskal 😀 potom na mna krical, plakal, potom si lahol spat a spinkal, tak som ho len isla ulozit / otocit. Stalo ma to nervy, neist za nim, ale ked idem, polozim ho a znova to iste dokola. Zaberie, ked ho vyberiem a uspim na sebe, pri sebe na posteli a tak prelozim, ale nechcem ho to ucit, chcem aby spal tak, ako doteraz, do postielky a chrrrrr. Nokazdopadne, jak je starsi, zacina vymyslat.
To s mamou - nemame taky uzasny vztah. Ale jak je uz "zle" clovek si spomina na to pekne a je mi to luto. Vzdy si to hlavne spajam s otcom, akurat je tomu tri roky, co umrel, tak to na mna zase prichadza.. ono z tej straty sa nikdy nespamatas, pozabudnes, pominie to, nie je to take silne, ale je to tu. Zivot sa ale toci dalej, vlastne svet, tak co narobime. Tak bezim pracovat, aj tak ti s tymto pesimizmom moc nepomaham.
Inak super darcek, Tvojmu manzelovi dakujem 😀 ze ti dal taky suprovy darcek a slubujem, ze budem pismenkovat pravidelne 🙂 ahojkyy

lenca78
29. pro 2011

@ahojkyy dneska je to tady nejake narocne, moje mamka v praci a babi nam tak trochu utika 😀 honili jsme ji venku na ulici,vzala si cizi bundu i boty a byla fuc 😀 ale uz je doma,snad 😀 😀

Ja jsem dneska byla vratit ty backurky, vubec se mi neosvedcily. Nastesti je pani vzala hned zpet.holkam nevydrzely na noze ani sekundu, i pres sebe vetsi utazeni je skoply. A koupila jsem hned jine,jeste drazsi.celokozene, rika se jim pry prvni capacky. Tak je proste budou mit obcas doma a kdyby chtely udelat par kroku venku,tak klidne v techto a hotovo 🙂

Jinak s tim spanim- holky jsou ted tak trochu na zabiti. Porad se mi budi v noci. Budi se vic navzajem, usinat nechteji,kazdy večer je to s velkym revem a noc je katastrofa. Ja to uz tak neresim a jen doufam , ze je to prejde.

Jinak hele ja taky nevim , co jsme bez pc delaly, my byly se segrou porad venku a nekde litaly 😔

ahojkyy
29. pro 2011

@lenca78 ahoj. No tak to ste mali zabavu s babi. Aspon, ze uz je doma spat.
Mas to tam tazke, musis sa drzat, holka.
Backurky / capacky. Ja som dnes Tomika vzala dole do vecierky, tak som mu obula tenisky, su rovnako ako vsetky boty od ecco, vsetky co som dostala, len tieto nie su nove, su trochu nosene. A zistila som, ako som ho nechala dole vo vchode capat - obchadzat, ze sa mu v tom lepsie chodi bol v pohode. Neviem, preco v normalnych botach nie, asi su tvrdsie, ako na ne hladim.. myslis, ze mu znicim nozicku, ked bude mat pouzite - neznicene boty? Asi predsa len kupim nove.. ale to mu ich potom za tu cenu obujem na cele dni 😀 co si dala za capacky? Dvojmo to musi byt rovnako pekny vydavok..
Tomik spi celu noc.. zvlast od kedy sme dali dorobit zaluzie a zatiahla som este zavesi, viac zatmene. Len to uspavanie.. to mu nejde. aj teraz este bludi po postielke, uz "ledva zije" ale predsa len lozi hore dolu a pomaly je namesacny. Jak vcera, klasika. Potom zaspi a ja ho pojdem uz len prikryt 🙂
Jak sa Ti holka rozchodila, zacala cim dalej tym viac capkat? Tomik teraz presiel o krok spat - znova tlaci to svoje odrazadlo, ako stary clovek s vozikom a brazdi s tym po celom byte. KEd pride ku stene, tak ho zdvihne, otoci sa s nim a znova ide spat 🙂 cele dni 😀 az odpadne od unavy 😀 Sam urobi tych par krockov, alebo prejde pol miestnosti, ked mu podam piskotku, kuka na telku a pozabudne sa.. ale inak radsej lezie / drzi to odrazadlo. Asi ma este neistotu.
Idem pismenkovat monografiu, vsak napismenkuj, budem sa tesit 🙂
ahojkyy

lenca78
30. pro 2011

@ahojkyy ahoooj, dneska byl frmol 😀
Capacky staly jedny 400,docela dobra cena. Jinak ja bych se tech nosenych bot takhle na zacatku nebala, stepka je asi ani neobuje a zuzce je dava. Treba na hodinku denne. To nemuzou zas tak seslapat, takze ja bych mu je klidne i nechala,za dva mesice mu nebudou 🙂

Zuzka dnes jenom chodi, po čtyrech uz vyjimecne a naboso,bez bot. Ja jim je vzdy dam a holky se za chvili srandi 😔 kdo to ma porad nandavat.

Boticky budou fakt drahe,ty capky jsou docela hezke,pevne,ze jim je koupim i potom,za plnou cenu okolo osmi set dam az za sandalky a polobotky 😀 | nekdy v kvetnu, to uz se podle me pne rozchodi.

Moc te zdravim a protoze ted den na netu nebudu, zase prejizdime a navstevujeme, tak preju vse nej do noveho roku, hodne stesti a zdravi a radosti s tomikem a stesticko s druhym miminkem. Papa

ahojkyy
31. pro 2011

@lenca78 ahoj Lenca, ja som sa sem dostale az teraz. Stale beham, cely den.. maly nespinkal..
Dakujem za prianie hlavne k miminku 😀 a prajem rovnako uspesny Novy rok, vlastne cely novy rok 😉 vela zdravicka, ostatne uz je na nas, aku pohodu si urobime 🙂 Prajem vytrvalost pokracovat v studiu, silu a trpezlivost pri holkach a vela peknych chvil stravenych s manzelom a dcerkami 🙂 Mierumilovnu tchyni a vacsi bytik 🙂
Ja sama zasnem, ako sa pozname, dokazala som vymenovat tolko veci, aj ked sme sa nikdy nevideli, sranda, ze? 😀
Vazne - prajem vsetko naj. Ozvi sa! 🙂
ahojkyy

ahojkyy
1. led 2012

@lenca78 ahoooooooooooooooooooooj. Tak ako ste to prezili, co navstevy, co holky? A co buchanie, petardy, boli holky ok? My fajn, Tomik sa len raz prebral, bolo to vcelku tiche. S manzelom sme sa "scuckali", srandujem 😉 dali sme si vinko a o polnoci sampanske. Teraz dospava aj s malym, tak mam kus klud sukromie.Inak nic zvlastne, normalny domaci papucovy Silvester. Co ty? Ozvi sa! 🙂
ahojkyy

lenca78
1. led 2012

@ahojkyy ahooj v Novem roce 🙂 moc dekujimza krasn eprani. No druhe miminko vam moc preju,tak doufam,ze se Vam zadari a pak mi tumhezky posles fotecku tehu testu jako jsme si tu ukazoval ypred dvema lety 🙂 ja verim,ze se uz konecn ebrzo potkame,ted ta zima je na houby,mam stare auto a moc s nim radsi nejezdim,ale az bude lip nebo nekdy v patek,kdyz ma manzel kratsi v praci,necham se odvest na Prahu6,tak v devet rano,dojedu nekam treba na sestku,to bude tak deset,tam si muzeme dat srazik v tom detskem koutku,kam chodis a po poledni zase vyrazimmdo centra 😉
Hezky silvestr jste meli.My byli pekne doma,sli spat v devet večer,o pulnoci se vzbudily holky a vrestely 😀 do toho jancil pes 😀 takze u nas fakt vešelo.
Ja dnes porad jen varim a peru a uklizim,na net jsem se dostala ted na chvili,ale mam tunpripravena skripta- pristi pondeli dve zkousky a nic jsem pro to zatim neudelala.jen holky me nenechaji v klidu ani na ipadu , ani se skriptama. Taky ti to takTomik dela? Ze še hned zacne naTebe sapat?ja to fakt nedavam, budu muset pockat, az pujdou spat.ale to uz budu chtit spat i ja.

Musim se jeste pochlubit - od mamky jsem dostala kavovar na kapsle.dnska jsem ho zprovoznila a ted si vychutnavam druhe kaficko,latte s karamelem,mooooc dobre 😀 jen teda je to s kofeinem,doufam,ze holky usnou 😀 jeste tu mam i kapsłi na cokoladu,tak pujdu asi vyzkouset i to 😀

ahojkyy
1. led 2012

@lenca78 no neviem, ci sa zadari, snazime sa celkom poctivo - nepoctivo podla casu v praci a zatazenia, klasika 😀 uvidime, fakt to nejak zatial nesledujem, nesilim a ked tak Gennet a Dr. Danek to isti 😀
kavovar zavidim. Tiez sme po nom poskulovali, ale su dost drahe, nevedela som vybrat aky, skor manzel po nom tuzi. Aky mas? A aku kafe robi?
Tomik sa sapa, podla toho aky ma den. Ma dni, ked proste mrnka a cely den neurobim nic, ani nenavarim, ani sa neosprchujem, lebo hned ako ho pustim z ruky, tak place. Ale ma dni, ked som s nim v hernicke a on odide prec do obyvacky a hra sa mimo mna, alebo place, ked ho vezmem. Vtedy chce chodit sam, byt sam.
Ani v jednom z pripadov vsak nemozem zapnut pocitac, to nie. Ked otvorim knihu, ide listovat so mnou. Asi ak by som mu nechala popozerat, potrhat, tak by ma potom nechal ... to by vsak vyslo trochu draho, taka zabavka 😀
tak ja bezim pisat, uz asi tak polovicu mam, coz je malo / vela podla dedlinu k odovzdaniu. Joj, ci sa mi nechce.
Napad na stretko super, doladime neskor 🙂
tak ahojky, drz sa! Ku skuske si budes musiet sadnut, "daruj" holky na chvilu / den tchyni, alebo manzelovi. Ono preziju, aj ked asi spokojna - kludna nebudes.
ahojkyy

lenca78
2. led 2012

@ahojkyy ahoooj rana jsou super,holky si aspon v klidu hraji samy a nezajima je ani komp 🙂

Kavovar je fajn,ja mam vlastne zkusenost se dvema druhy.dostala jsem Bosch Tassimo, na kapsle.to je hrozne pohodlne.jen das kapsli a hotovo,temer bez udrzby nebo tak se mi to zatim zda.jen ta kapsle jsou docela drahe,balicek stoji cca 120kacek a je v nem bud 16 presicek nebo 8latte ci kapucin. Takze jedno latte vyjde na cca 17 kacek,to uz je dost penez,abych mela dve denne.ale je to fakt pohodlne.
Ja mamce koupila taky presovac ,v unoru,od Rowenty.presnou znacku neznam,ale je nekapslovy,takze si tam sypes kafe jaky chces a mleko si slehas taky sama.tento typ mi vyhovuje vic.muzes si koupit svuj druh kavy,mleko delas cerstve.ze zacatku jsem z nej byla nadsena,ted casem uz tolik ne,musis totiz cistit ty trysky po mleku,hrozny opruz pro lineho cloveka 😀 pak taky ne kazdy to umi,treba segra še to jeste nenaucila a pak musim delat kafe i pro ni.pak taky treba ten kapslo vy si muzes vzit v lete napr dolu do pergoly a vpohode,jen tam dolijes vodu.to u toho manualniho nejde.ale zase je ten nekapslovy mene financne narocny na provoz.
Tak mi pak napis,jaky jste si vybrali,jsem zvedava.ale na materskou domu super vec 😀

Koukam,ze jsou vsechny ďeti stejne,holky maji obcas dny,kdy se na me jen vesi,ale jak jsou dve,opravdu se obcas zabavi,i kdyz jsou uknourane.maji ohradku s mickama a tam obcas zalezou samy a aspon chvili o nich nevim.
Jsi sikovn,ze uz mas pulku prace hotovo,ja nemam jeste ani osnovu.ach jo.
Holky uz prestaly byt hodne 😀 zahlidly notas,ach jo.ale uz mam precteny hospodarky,tak do ry zacatek dne.ted letim prebalovat,musim na nakup,nemame co jist- hky mely jen piskoty od vcerejsiho odpoledne,vsechno nam doslo 😀 a pak varit.

ahojkyy
3. led 2012

@lenca78 ahoj, prepac, ze zase oneskorene pisem, manzel dostal vybornu ponuku do novej prace, tak sme zvazovali, pocitali. Financne super, ale vypada to tak, ze s malym budem vkuse sama,tak som nastvana 😒 aj vikendy.. tiez to mas tak? A to planujeme este jedno..
kavovar som pozerala len krups, boli nanho cenove zlavy na alze a aj v bille ma vlastne zaujal prvykrat, ale ta cena bola bludna, len kvazi akciova. Potom som mrkla na alze boli zlavy z 20 na 10 tisicove stroje, ale vybrat si a hlavne ta cena.. nakoniec to dopadlo tak, ze som nevybrala.

S pracou Ti to pojde, len zacat a uz sa to potom pohne, uvidis. Ach jo, dnes nemam naladu, to vsetko ta pracovna ponuka. Ma stve, jak tu clovek v tej prahe ani nema ku komu zajst, nemam tu rodinu nic sedim doma jak knedlik, pripadne prilezitosti znamych alebo prace odmietam, bo mam maleho stale pri sebe a nechcem byt kruta, bo bez manzela nechcem ist nikam inam nez na nakup a do hernicky, ziadna dovca a tak, nie je to moj styl.. Hold, budem musiet, si to zorganizovat sama, lebo takto to vypada, ze prezijem zivot v byte :/

Ozvem sa, ked budem mat lepsiu naladu, sorry 😉 pekny vecer, ja idem makat dalej na monografii.

ahojkyy

lenca78
4. led 2012

@ahojkyy jee,to je mi lito,ze mas takove trapeni ☹ ja te chapu, hele, ja mam nekdy stavy, ze me nebavi vubec nic a jen tak bych se doma binkala. Mne na to pomaha jen udrzovat se hodne akcni,jsem kazdy den mimo byt, hernicka, krouzky pro deti,pripadne za kamaradkama. Ale popravde? Nchce se mi casto vubec nikam,jenze pak si oripadam v tom byte sama a nakonec jsem skoro porad rada,ze jsem fuet v lufte,aspon se pak nemuzu dockat vikendu, jak si uziju ten klidek doma.rodinu tu taky nemam,ale prece jen je mnohem bliz nez ta tvoje, jen dve hodiny autem. To je mi fakt lito. A co si zkusit najit aspon nejake detske centrum nekde pobliz domova, kde by meli nejake cviceňi pro batolata ci neco podobneho? Zamestna te to, tomika to zabavi a ty na tu samotu nebudes tak myslet. Ja jsem moc rada, ze je manzel o vikendech doma, nedokazu si to predstavit, ze by byl pryc. Ale zaše mi od jara do podzimu jezdi o vikendech namotorce, takze doma se ukaze jen rano a pak pozde ve er po pivu s motorkaréa 😠 nekdy tem chlapum zavidim. Umi se podle meho krasne odpoiutat od rodiny, ale zase je pravda, ze maji oporu v nas zenach, ktere se o to umi postarat.

Drzim palce,at si tosama co nejdrive srovnas v hlave,at se ti zlepsi nalada a pak napis. Ja budu stejne muset drtit na zkousku, mam dve v pondeli, tak mam co delat. Mej še krasne. Pa

ahojkyy
6. led 2012

@lenca78 ne ne to nie je sranda, aby bol maly bez ocka. Hodili sme o tom pokec a manzel slubil, ze si to zariadi tak, aby bol aj doma. Bud plne vikendy, alebo a to skor kazdy vecer, pred kupanim a po kupani, kupu sa tiez spolu, tak aby ho maly vobec poznal Tak 😀 uvidim, snad nesklame.
Za tie motorky ta obdivujem, uz od zaciatku, tam by som bola radikalna. To ste mali dohodu taku na zaciatku este? Ci si si zvykla?
A este s dvojickami, ja by som mu ich fakt pribalila
😀 ale asi ti to vykompenzuje inokedy 🙂
V stredu som vzala maleho plavat, v neoprene. Neskutocne sa tesil a absolutne sa netriasol od zimy. Vydrzal aj v hernicke a neskutocne super reagoval na deti. Akoby ich potreboval, chybali mu. Uz si nedal vziat hracku, dokonca sa o nu potiahol - pobil, to pred vianocami nie.. a prisadol jednu holcicku, co mala akurat prve narodky, ta kdostala od neho darcekJa 😀plakala chuderka, ked sadol na nu taky slon so 😉 aj dnes som s nim zasla do 6ky, ale ziadne detiska sme tam nezastihli, len velke a tie si ho nevsimali. Ked nejake prislo k nemu, tak sa usmial od ucha k uchu no ale velke deti povedali len toto je pro miminka a sli prec. Tak ostal taky umrnkany. Neviem, ci to bolo tym, alebo si to len nahovaram, ze by uz tak reagoval na deti?
Inak od stredy - plavania mame zase rymu. ALe neviem, ci to neschytal od manzela, bol chory tak mozno aj. VIdi vysavac a zase vresti, ... no sak snad to rychlo prejde.
Co ty? Uz pises? 🙂))

ahojkyy

lenca78
7. led 2012

@ahojkyy ahoooj, ja se ucim, v pondeli dve zkousky, ach jo. moc mi to nejde, ted nastesti uspava holky manzel a ja mam trochu casu, ale zase musim do toho varit :(. No jsem na sebe zvedava.

To je krasne, jak Tomik reaguje na deti. A opravdu si myslim, ze uz i v otmto veku deti potrebuji, vidim to na holkach. Kdyz vidi deti, hned se smeji. V hernicce se jim moc libi. Tak se neopren asi osvedcil, ne? Ja bych sla do bazenu klidne zase pristi tyden, treba ma tu rymu fakt od manzela. Hlavne, ze se mu tam libi. To je tak krasny, vid, ty jejich usmevy. Clovek se hned o to vic snazi plnit jim kazde prani 🙂.

Hezky jste se dohodli s manzelem, tak uvidis, treba se bude preci jen snazit, on by urcite nechtel, aby ho pak malej nepoznaval. A u nas byla dohoda o motorkach uz na zacatku. Ja je bytostne nesnasim, uz jsem ale i jednou na cely den s manzelem jela a musim rici, ze to melo neco do sebe, je to fakt docela hezke. Sice se bojim a chvilema jsem i potaji brecela strachy, ale manzel pak jel se mnou pomaleji a bylo mi to moc prijemne. Kdyz se jede tak tech 80, tak je to super. vlastne mi na zacatku rekl, ze ho budu brat bud s motorkou nebo vubec, ze to je pro nej dulezite. Tak ho beru s motorkou. Bojim se, ale musim mu verit, tak doufam, ze nekdy neudela nejakou pitomost. dost jezdi sluzebne, za rok najede cca 40tis km, uz nejakych 5 let, predtim ridil skoro 10 let tak nejak normalne, cca 10tis km, takze najeto ma asi dost a sam by snad nejakou velkou blbost neudelal. No co mi zbyva.

Tak se mejte krasne, ja jdu srotit, odpoledne jedeme pryc, za nejakym znamym, moc radost z otho nemam, ale musim jet. Zitra se budu ucit doma, tak at ma manzel taky nejaky dobry pocit z toho vikendu. Psat jsem jeste nezacala, ach jo :( Kde beres ty silu neco po nocich psat? Ja vytuhnu hned v devet 🙂

tak ahooooj

ahojkyy
8. led 2012

@lenca78 tak jak Ti to ide, uz si za vodou, naucena? Asi budes hore celu noc, tak drzim palce. Inak ak budes takto v krize, pomaha, ked si adaptovana na kafe napr. a pod., ked tahas kafe Davidoff-ka, fakt je silna a ina ako ostatne, tak taham ja, ked si sa na to pytala 😀 ale ty este kojis, no..
My nic noveho, Tomik capka stale viac a viac, ale je aj viac unaveny, rychlejsie. A zacal mi neskutocne jest. Ovocie, to je prenho len take medzi a vobec ho to nezasyti, hned pyta dalsie. Ked zje svoj obed chodi okolo nasho a musim mu dat a zje dost.. to iste vecera. Je na sladke, piskotky by by bastil permanentne. Boticky som mu dala take kozene sandalky, o asi pol cm vacsie. Mala som od kamosky, od ecco, uplne nove, asi jej kluk popri desiatich paroch bot.. co mala tieto nenosil. Jedny 1300,- ci beky, uz vidim tie palky, co budeme musiet davat za tie boty my.. Vyzera, ze sa v tom naucil capkat. Davam mu ich dost casto, lebo ked ich nema, slape na vnutro chodidiel a ja sa na to priznam nemozem pozerat, ako capce. Takze radsej takto.

Sopliky este mame, ale ked odsajem vysavacom a do toho kvapky, tak sa to da, vychadza to na trikrat / den odsavanie.

Ides sa ucit? Co ty? a co vasa babi? lepsie?
ahojkyy

ahojkyy
9. led 2012

@lenca78 kde siii? Na skuske? Drzim palce!
My mame dnes rok! 🙂)
Peciem tortu, verim, ze sa bude dat aj jest 😀
Ozvi sa, ako budes mat volnejsie, tesim sa, holka 🙂

ahojkyy

lenca78
9. led 2012

@ahojkyy Prejeme vse nejlepsi Tomikovi k prvnim narozeninam 🙂))) At se mu krasne capka 🙂

Byla jsem cely den ve skole a jsem total grogy, ale jednu zkousku mam za 1 (to byla prakticka na retoriku, pohodicka) a pak jsem psala do sesti vecer test z pedagogiky, tezko rici, doufam ve 3 🙂. Nejak jsem tu pripravu podcenila. Ten chlap tam dal opravdu vsechny mozne definice a kategorie na vyjmenovani, ja nevim, takove ptakoviny zpameti se proste uz ucit neumim. A ejhle, bylo to tam 🙂

Zitra me ceka "pohodicka" doma. Zuza primo lito po pokoji, naboso to zvlada docela dobre, ale mela bych ji asi obouvat casteji. No zitra se na to vrhnu. JInak mame naprosto vyjedenou lednici, tak budu muset na nakup, k tomu cviceni v detskem centru. Pak musim se psem na poradnou prochazku, dnes skoro venku nebyl. Poklidit, uvarit. A jeste potrebuju pripravit dalsi prezentaci a osnovu te me prace do skoly... Kdy to vse stihnu, jeste nevim. Kafe bohuzel nepripada v uvahu, porad kojim jako o zivot. A holky ted primo "zerou" 🙂. Takze i to kojeni porad casteji a casteji. Hlava mi tresti, proste moc narocny den......

Mej se krasne a urcite uz maly dortik ochutnal. Tesim se na tebe. pa

lenca78
12. led 2012

Tak asi jeste slavite 😀
Ja nejak nic nestiham, dneska nemam ani rozmrazene maso a misto toho tu cucim na netu.
S praci jsem vubec nepohla, pristi pondeli mam mitosnovu a prvnich deset stran a ja nemam vubec nic. A navic mam v pondeli dve zkousky. Tak si rikam , ze budu muset pozadat o odklad te prace, nestiham a za vikend to taky nedam . Jak jsi na tom ty?
Mejte se krasne

ahojkyy
12. led 2012

@lenca78 ahoj 🙂 prepáč, nestiham, kupovali sme to auto, konecne.. mame ho! Vzali sme ojetu mazdu 2, tak do toho idem hladat vhodnu autosedacku. Ake mas Ty? Vajicka alebo uz tie vacsie?
No, co sa tyka mojej prace, tak stiham - nestiham. Mam hotovu tu polovicu, prakticku cast a skladam teoreticky uvod, ale moc mi to nepali, nejde.. tak som dala pauzu. Ale cas tlaci, dnes budem robit v noci. Od vikendu ide manzel sluzobne mimo, asi na tyzden, tak nebude mozne moc robit, Tomik si vyzaduje, aby som bola s nim, hlavne zrana, ked sa mi najlepsie robi. Tak teraz budem musiet potiahnut.
Ale este bludi po postielke, nejaky je naruseny. Dnes "busy" den, to auto, potom rocna prehliadka a bola som s nim v solnej jaskyni, tu na P6, Dakar. Na zaciatku mi reval jak tur. Robi to pravidelne, ked prideme na nejake nove miesto. Potom uz sa hral, bolo tam jedno dievcatko tak sa s nou nahanal, rehlil. Zatial reakcia len hlieny, klasika, ako pri ryme, nic hrozneho. Tak uvidime, co bude dalej 🙂
U Dr. sme mali 75 cm a nosime 86ky, co nechapem 😕 a 10 kg bez par gramov. Pytala som sa jej na boticky, aby mi ich skontrolovala, odporucala vyssi kotnicek, este. No a na hlavicku, ta placatost nam trochu vidiet, stale, tak ci to riesit alebo sa to spravi ako tak. Rozhodli sme sa to neriesit prilbou, Dr. to nepovazuje za extrem, vraj sa to rastom a vlasmi este upravi a bude to uplne ok. Tak snad, ho nebudu v skole volat siska :/
Dalsia kontrola az v breznu, koncom a bude posledna hexa, uz sa "tesim" :/
Hele, lenca, neodkladaj tu pracu, fakt to skus. Nestoji to za - nedokoncenie, vsak vieme.

tak zatim budem sa snazit pismenkovat kazdy den 🙂 ak sa na tom aute po tolkom nesoferovani nezabijem 😀 ahojkyy

lenca78
12. led 2012

@ahojkyy velke gratulace k autu a rocni prohlidce 🙂 tak uz jste mobilni, kdy planujetecestu na slovensko?

Hele, s tema velikostma to taky nechapu, holky maji taky kolem 75 m a nosi vel 86 😀 s hlavickou se neboj, az bude mit vlasy, tak to nebude videt. My jďeme s hlama 25.1., tak jsem zvedava.
Jsem zvedava, jetli neco nechytnete z te jeskyne 🙂 ale snad to u nas byla nahoda, ja se ale jeste neodvazila jir znovu 😀

No a s tou praci uvidim, dneska mam blbou naladu. Tak nic nepisu a radsi to pujdu zaspat. Mejte se krasne. Pa

d.h.86
12. led 2012

ähoj,omlouvám se,že vám sem lezu,ale jsu po jednom IVF a ted teda čekáme druhé mimi-přirozeně a mám doma pero a dvě dávky pregnylu,kdyby měl někdo zájem,písněte mi do IP,platné do dubna toholde roku

ahojkyy
12. led 2012

@lenca78 🙂 no tak snad sme nic nechytili, trochu chrni v tej postielke, ale to je asi normal. Uvidime. Prezentuju,k ze to cistia, tak snad 😀 Len mne nic nie je. Ty si nieco citila? Okrem rymy, teda 😀 ja len stres, ze nestihnem Dr. a stretko s manzelom ohladne tooh auta 😀 ale tomik je neskutocne unaveny.. neviem, ci z toho, ci z lietaciek. Vsak uvidime.
Oddychni si a na pracu sa pozri realne ked budes trochu fit. A fakt neprekladaj. Sa potrapis, ale dokoncis, vsak to len praca, prosim Ta 😀 😝
No tak idem pismenkovat, som sa poflakala, tak idem makat.
A k tym velkostiam - enviem, ci maju take velke trupiky, ale celkovo od zaciatku to nesedi meranie - velkost oblecenia. Mozno sestricka spatne vidi 🙂
ahojkyy

ahojkyy
12. led 2012

@d.h.86 tak to spis do inzerce, i kdyz je to zakazane. Nebo do fotobloku, holky si to ctou, tak snad nekdo zareaguje. Drzim palecky a gratuluji k miminku! 😉

ahojkyy
12. led 2012

@lenca78 jo a na Slovensko, tak to isti unor, ale koniec. V priebehu ma manzel sluzobku, teda by som povedala priamo na tchyninu 60KU. Verim, ze to neoslavi u nas 😀 😀