IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
19. čer 2010

@78marcela ted docitam vcerejsek a co to nevidim. Jw mi ro marci moc lito. Budu drzet palce na KET, jo? To uz se ti to urcite podari.

78marcela
19. čer 2010

@lenca78 Díky moc, musí se to povést, za týden v pondělí odjíždím na měsíc do lázní, tak pevně doufám, že se tam dám dokupy a že pak ten srpnový KET bude mít radostnější konec.
Dneska jsem dostala ms, pěkně silnou, celý den se tu kroutím jak paragraf, ani jsem nečekala, že to přijde tak brzy po vysazení prášků. Tak jsem si podle toho už vypočítala, že by ten KET mohl vyjít kolem druhého srpna. Ať už to je.

lenca78
19. čer 2010

@78marcela marci, to utece jako voda. Ted budes mesic pryc a az se vratis, tak uz budes jenom odpocitavat dny do zacatku stimulace. Napred jsem si taky myslela, ze to neutece, ale utece vsechno 🙂
s tou ms je to naprd, je to po te stimulaci.

78marcela
19. čer 2010

@lenca78 Já doufám, že to uteče, naplaánovala jsem si, že po večerech v těch láznícj napíšu aspoň bakalářskou práci, tak mě to snad uteče, když budu myslet na něco jiného. Přes den procedury, tak se tam snad nudit nebudu. Jenom jsem si nezamluvila jednolůžák, prý teď v sezoně nemají vůbec volno, tak jsem za to trochu naštvaná, jestli tam budu s nějakou 70tiletou nebo ještě starší paní, tak mě asi trefí šlak hned po příjezdu. To mě tak kamarádka vystrašila, že jí bylo 20 a byla na pokoji s dvěma ženskýma, jedné bylo 50, jedné 70, tak při mém štěstí... 😖
Tak papa, jdu chrupkat, dnes jsem si byla trochu přivydělat v Rakousku, tak jsem uathaná jako kotě. Dobrou..

lenca78
20. čer 2010

@78marcela uplne vim, o cem mluvis. Ja jsem zmenila v lednu praci a nastoupila do uctarny, kde je vekovy prumer tak 58 let (snizeno diky memu veku). A je to strasnyyyyyy! Nikdy bych neverila, jak me muze prace nebavit diky kolektivu. Ale zase na druhou stranu, ty starsi zensky jsou hrozne hodny, ony uz nemaji zapotrebi delat zadne podrazy, jsou tam, aby to doklepaly do duchodu. Preju ti , abys mela na pokoji co nejmladsi rocnik 🙂

dasty79
20. čer 2010

Ahoj všem 🙂

Marci, to mě mrzí že už došla ta mrcha.Ale aspoň se ti to uspíší a KET bude za chvilku 🙂
A v lázních si odpočineš - docela ti to závidím 😵
To já vůbec teď nevím kdy mám ms čekat - jak jsem měla týden po ET tu slabou,tak teď jsem zvědavá
kdy mě přijde nějaká normál...To já teď práci měnit nebudu - i když mě to tam neba,ale není kam a korunky
tam jsou docela dobrý.Ale já se těšíííím na dovču.Kam holky jedete?my furt ještě nevíme. 😝
My máme zamluvené Lipno, že tam budem v chatičkách a koupat se a chodit na výlety ještě s jedněma.
No a teď jsem objevili ještě Moravu,tak tam budu zítra volat a uvidíme...Ale už se těšííííím.
A zítra jdu do práce bleee - to tady na netu moc nebudu.Já dělám na 2směny a je to docela problém 😒

78marcela
20. čer 2010

Jo, já proti starým lidem vůbec nic nemám, mě asi nevadí ani v práci. Ale záleží na člověku, jestli to bude nějaká stará nespokojená babka, co má svoje mouchy, tak s ní měsíc bydlet asi ani nevydržím. No, ať je to nějaká starší hodná rozumná ženská a ideálně at je to mladá fajn holka

78marcela
20. čer 2010

@dasty79 - Přeji pěknou dovču. Myslím, že dobře děláte, že jste si vybrali dovolenou tady. J8 sice vždycky toužila a upřednostňovala moře, ale po loňské dovolené v Turecku jsem se zařekla, že už mě u moře hezkých pár let nikdo neuvidí.
Takže já letos budu pouze rekreovat v lázních a stejně bych tam nejraději nejela, kupujeme byt a už se těším na přestavbu, na rekonstrukci, na zařizování. A docela se děsím toho, aby se do toho přítel nepustil sám, co budu v lázních. Ale snad ne. Protože na to se opravdu moc těším, víc než na láně.
Pak jsem měla ještě jet na 14 dní na jazykový pobyt do Německa, dostala jsem na to grant, je to pobyt v hodnotě 35000,- sice jsem se na to taky těšila, ale bude to vycházet na ten KET, takže KET dostane přednost a pobyt musím odřeknout.
Holky, já jsem teď po ET ležela jenom dva dny a pak jse šla do práce. Sice učím, tak to není žádná fyzicky náročná práce, ale myslíte, že to vadilo k tomu, že se to neudrželo? Jak jste se vy chovaly po ET? Ležely jste celou dobu? Nebo jste fungovaly více méně normálně?

dasty79
20. čer 2010

@78marcela - na dovču jedeme až poslední týden v červenci.To tebe už pak hned bude čekat KET 🙂 My jsme si moře užili dost - s mým chlapem jsme už hodně let a tak jsme jezdili každej rok někam k moři.Tam je taky pěkně,ale zjistili jsme,že to neznáme tady u nás v ČR a od té doby co máme psa -tak jezdí s náma - je to naše mimi 😀 A taky jsou potřeba korunky jinde - postavili jsme baráček, tak jsou pořád kačky na něco potřeba - tak to radči investujem do toho, než za týden dovolený v cizině
🙂 Proč se ti nelíbilo v Turecku?Lázně to je dobrej relax.A to máš od gynekologa napsaný z důvodu neúspěšného IVF?nebo proč?Jo to je jasný KET je přednější
🙂 Já po ET ležela asi 4dny a taky nic.....a někdo leží 14dní a taky nic....A znám holčinu, která ležela v CARu a pak doma asi 2h a pak jela z Prahy na Moravu na zabíjačku a čeká dvojčátka - za chvilku bude rodit 😉
Takže si myslím, že už je rozhodnuto na sále....Samozřejmě, že se nemá nějak bláznivě sportovat, nebo něco tahat,...ale asi v ležení to není...Kdyby jo, tak ležím třeba měsíc v kuse 🙂

78marcela
20. čer 2010

@dasty79 Jedu do Luhačovic, oni mi je napsali na hlasivky hlavně a protože jsem učitelka, tak prý preventivně, několikrát jsem během roku ztratila hlas a byla jsem často nemocná, skoro každé tři týdny jsem měla opakovaně horečky, chrapot atd...dokonce i v nemocnici jsem si poležela, zničehonic během dvou hodin jsem měla čtyřicítky, tak si mě něchali ve špitále, kde mi dělali celkové vyšetření a jesli nemám prasečí chřipku, protože jsem onemocněla poprvé na dovolené v Turecku loni a pak se mi to stále vracelo... ale nebyla to naštěstí ta chřipka a prý opakované záněty průdušek, už v chronickém stádiu, protože předtím jsem se nehlídala a nějaké nachlazení jsem neřešila...až když jsem třeba na celý týden ztratila hlas a nemohla vlastně pracovat, tak mě začali hlídat. A napsali lázně, kam se mi moc nechce, protže jsem v období únor až květen brala troje antibiotika a skoro tři měsíce bronchovaxom, tak teď nemám skoro žádné potíže a chci se spíš soustředit na mimčo než jet do těch lázní.
A v tom Turecku mi vadilo asi úplně všechno. Otravní Turci, všude kam jsme se hli, pořád nás tahali do jejich obchodů a restaurací a nenechali se odbýt ani náhodou, fakt byli docela drsní, navíc jsme byli v Alanyi, to je docela velké město, a vyloženě továrna na turisty, pak to strašné horko, na pokoji rozbitá klimka, nehnuli prstem, aby s tím něco udělali. A navíc jsem v moři byla pouze jeden den, druhej den jsem šla zase a během půl hodinky co jsem byla ve vodě se zvedly takový vlny, že mě ta jedna drapla a hodila na kamený pás, co byl ve vodě, a já si poranila nohu a dva dny jsem se na ni nemohla postavit. Pak teda už to šlo, ale byla jsem jen v bazénu a pak jsem dostala horečky a to bylo až do odjezdu. Takže pro mě nejhorší dovolená, fakt že jo.
Předtím jsme taky jezdili vcelku často k moři, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Španělsko, to všechno super, v pohodě. Ale do Turecka jsem řekla, že už hodně dlouho ne. A když, tak někdy v květnu a na klidné tiché místečko.

lenca78
20. čer 2010

ahoj holky, no pro me je to pracovne hodne narocne delat se starsi generaci. Ty pani neznaji excel (ja jim to nevycitam, nevim jestli by se mi to chtelo v 60 ucit, ale jejich tabulky o 30 radkach a sloupcich rucne delany jsou nepouzitelne), nikde neni nic ulozeno v PC, treba stanoviska ministerstva a danovych poradcu, ktere prisli emailem, mazou, atp. A ono to tu praci pak hodne ztezuje. Ale obecne jsem rada, ze jsem zmenila. Ja jsem to totiz v te stare uz nemohla vydrzet a porad jsem doufala, ze pujdu na materskou. A kdyz to pak pres rok neprichazelo, zmenila jsem a jsem tehu 🙂

My na dovolenou nikam nepojedeme, neni mi moc dobre, takze i vikendy jsou spise takove odpocinkove. Ale doufam, ze v 2.trimestru se to zlepsi a budu zas aspon trochu mobilni a cestovaci.

Po ET jsem lezela tak tri dny, ale ani moc nelezela, my mame psa a nekdo s nim ven musi, i kdyby trakare padaly 🙂

delf14
20. čer 2010

no holky asi v ležení to není já polehávaa tak ty dva dny a pak už jsem normálně fungovala samo,že nic netahat a nepřepínat se.no my budeme na dovče už za týden takže v sobotu odjíždíme tak tu nebudu

ahojkyy
21. čer 2010

čaute baby. Tak som Vás dočítala.
marcela - je super, že s hlavou hore ideš ďalej, tak držím palce na KET.
baby - ja som po ET ležala asi 5 dní, fakt len na toaletu a následne po jedlo 😀 potom som išla do práce, ale prvých 14 dní fakt zľahka, ono sa človek automaticky nejak šetrí. Za to teraz vôbec, tak dúfam, že zajtrajšia kontrola bude oki.

Čo máte nového?

ahojkyy

delf14
21. čer 2010

ahojkyy tak to souhlas člověi se podvědomě šetří a ted už né tak snad bude vše ok už se těším na zíta na zprávy od tebe.
dnes šla dasty do car jsem zvědavá co tam vymyslí teda.

ahojkyy
21. čer 2010

delf - no s dasty a tými jej výsledkami je to fakt zaujímavé, asi by som praskla od zlosti..
Trošku sa na zajtra bojím, ale to je asi normál. Snáď to dopadne oki, už to neovplyvníme.

Ako sa Ti darí?
ahojkyy

delf14
21. čer 2010

budu držet pěstičky ahojkyy snad to bude ok a to že máš strach je normální taky ho mám až půjdu v pátek na kontrolu,taky se bojím aby bylo vše ok

petulke
21. čer 2010

ahoj holky! Tak jsem dnes musela ke svému obvodákovi na kontrolu, jak pokračuji v těhotenství. a když sedím zavolantem, tak si musím už rozepnout kalhoty, nebo mi to bylo nepřijemné, jak mě tlačili. Navíc pociťuji jak se mi pod mým špíčkem douve nějaký hrbol na levo od pupíku, tak to bude asi malej bobísek. Jsem ráda, že tento týden, nás čekají další info o vašem průběhu těhotenství, už teď se nemůžu dočkat až napíšete jak jste dopadli a dáte si sem fotečky do blogu.
Budu na vás myslet, ahojkyy a delf!
Na dasty jsem taky moc zvědavá, cojí tam řeknou.

ahojkyy
21. čer 2010

petulke - ano, ano, mala by som konečne! dostať aj fotku. Baby - má význam ťahať tam manžela, bude tam už niečo vidieť? Alebo je lepšie potom na ten väčší UTZ?

Ináč petulke môžeš závidieť, zvraciam každý deň, práve som sa vrátila z toalety po úspešných raňajkách 😀 už je dobre, tak snaď na dnes mám vyčerpané. V pohode znášam už len ovocie a včera celkom zeleninovo - kurací šalát. Ako náhle niečo ťažšie alebo viac, minule som sa prepchala sušeným ovocím, v tom momente si tykám s toaletou..

ahojkyy

ahojkyy
21. čer 2010

petulke - čo ti povedal obvoďák?

petulke
21. čer 2010

@ahojkyy tak to vám holky asi opravdu nemám co závidět stím zvracením. Mě se akorát udělá někdy nevolno, ale mě pomůže , že se párkrát pořádně nadechnu. Obvodák nepovedal nič, len že by měl chcel vidět 2.7. po kontrole, kterou mám 1.7. na gynekologii.

petulke
21. čer 2010

tak nevím jestli takhle budu cestovat až do 9 měsíce !!! 😠

ahojkyy
21. čer 2010

petulke - ako máš ho ďaleko, Dr., alebo Ti pripadá zbytočne chodiť? Radšej zájdi, ako sa má niečo stať miminkám.

ahojkyy
21. čer 2010

Ty jo, moja obvoďáčka ma videla tak pri predoperačnom vyšetrení, naposledy.. a to sme sa nepohodli, lebo mi nechcela dať pod vyšetrenia verdikt, že som oki, vraj sa k anesteziológii nemôže vyjadriť. V gennete ma zase nechceli bez toho vziať na OPU. Nakoniec vzali..
Gynekológ ma videl pred zaslaním do CAR, naposledy som tam bola na stery, tak pol roka..

možno si už na mňa ani nespomenú 😀 😉

petulke
21. čer 2010

@ahojkyy neboj asi to bude tvoje poslední kontrola na caru, pak tě určo předaji ke tvému gynekologovi. já mám svojeho obvodáka za 30 km. ale dá se to není to nic hrozného. Jde o to, že mi skončila podpůrčí doba k 12.6. to znamená, že už bych správně neměla mít nárok na vyplácení peněz při neschopnosti.Podala jsem si na Ministerstvo obrany žádost o prodloužení podpůrčí doby, tak předchviličkou mi přišlo vyjádření, že mi to prodlužují do 13.9. 2010, tak to vypadá, že v 6 měsíci budu muset nastoupit do práce 😀 Abych mohla mít potom nějaké korunky. Vy všechny ostatní budete pomalu nastupovat na neschopenku a já pujdu jako exot do práce, hihi. 😵 😵 😵 Tak to moje banďěro v 6. měsíci bude pěkně vyčnívat v maskáčích!!! Haha, to bude prča!

ahojkyy
21. čer 2010

petulke - to sú nejak hlúpo robené zákony.. nedá sa to nejak obísť?
druhá nevoľnosť za mnou, dnes mám blbý deň ☹

lenca78
21. čer 2010

ahoj holky, jenom rychle pozdravím z práce, zbytek až z domova. Byla jsem na kontrole, zatím vše ok, jen to jedno mimino se pořád nějak nezdá :(. Ale příští týden už jdu na prvotrimestrální screening. Mám už průkazku, můžu se pomalu jít hlásit někam do porodnice. A fotecku mám, ale takovou divnou, nešlo zase vyfotit obe miminka, tak tam vypadají jak nejací zakrnělí chcípáčci 🙂) Jinak mají už 4,2 cm... Už se nedivím, že mi jsou kalhoty poněkud těsnější, to je celkem 8,4 cm a ty někde být musí 🙂
Mějte se hezky, zase pak napíšu.

@ahojkyy plně s tebou soucítím, já měla blicí maraton o víkendu a ještě teď je mi blbě. Když jsem říkala doktorce, že teda nějak zdravě a kvalitně nejím, tak mi řekla, ať na to kašlu, že až mi bude dobře, tak budu mít čas na zdravou výživu 🙂 Tak teď to jen nějak přežít. Docela mi pomáhají ty nechutně sladký těhu lízátka, máš je taky? Tak jedno denně dám.

petulke
21. čer 2010

@lenca78 Týýý jo Leni, to u jsou pořádní mackové, jsou velcí jako palec 😵 To je skvělá správa, že sejim dobře daří a hlavně že se jim u tebe líbí! 😵 Budu držet palečky na ten screening. Toto letí! Zachvíli vstupuješ do druhého trimestru, to je super! 😵

petulke
21. čer 2010

halo, halo? @dasty79 , jakpak jsi dopadla? Copak ti řekli, nato, že ti tak dlouho nemohli sdělit ty výsledky?

ahojkyy
21. čer 2010

lenca - super správy. Ja mám kontrolu zajtra, tak snáď napísmenkujem tiež pozitívne info 🙂 lízatka nemám, neskúšala som to. Ono je to striedavo oblačné, ale dnes dopoludnia to bolo fakt zlé. Mám za sebou obed, zatiaľ to drží, tak snáď.. čítala som, že to čochvíľa prejde, ku koľkému týždňu, neviete, baby?

ahojkyy

petulke
21. čer 2010

@ahojkyy slyšela jsem a četla jsem že vstup do 4. měsíce je pro vás světýlkem v tunelu! Mělo by to ustoupit, avšak někdo se potýká z nevolnostmi celých 9 měsíců!