IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
7. črc 2010

to bude super! další prukajda 😵 dostala jsem i boxík a kupony na slevu plen a ubrousku a na hračku lamaze.
A vtom tchibu jsem si koupila těhu pásy. 😵 za to že bylo vše ok, a že jsem dostala prukajdu. Taky jste si koupily dareček? Ted budu po každém utz kupovat věcičky pro mimi. a začnu dudlíkem! 😵

ahojkyy
7. črc 2010

@petulke - ahoj. Tak sa nám to ťahá, že? Ja mám zajtra NT, tak dúfam, že to dobre dopadne. Potom cestujeme na SVK a manžel sa to chystá rozhlásiť celému svetu 😀 ak to bude oki.. držte palečky. To nám to utieklo, petulke, zachvilinku budeme na pôrodnici 😉

@lenca78 - nestraš, že sa to môže ešte vrátiť. Ja som sa posledný víkend, predĺžený, teda celé 4 dni! cítila výborne. To už dávno nie. Unavená, ale nezvracala som.

@delf14 - nestresuj, ak by zaostávalo, tak by Ti k tomu Dr. niečo povedal. Proste tomu miminku ver, že to už vydrží a o chvilinku ho budeš držať v náručí 🙂

delf14
7. črc 2010

ahojkyy díky moc snad máš pravdu,jé to je hezké po každém utz si něco koupit 😅

lenca78
7. črc 2010

@petulke to je fakt super napad. Tak ja si taky zacnu kupovat darecky po kontrole. Dalsi me ceka 19.7.
a jake tehu pasy sis koupila ? Co to je a k cemu to je dobre?

@ahojkyy nechci te strasit, treba to mam jen ja. Ja jsem totiz minuly tyden vysazovala ty svoje leky, takze ted uz jsem bez hormonu a beru jen na stitnou zlazu a listovku. Tak mi muze byt spatne i z toho. Brala jsem tuny leku a do peti dni nic. Jestli ti je uz dobre, tak to bude v pohode.

@delf14 ja se taky porad bojim, ale doufam, ze to vydrzi. Kdyz se udrzeli doted, zvladnou to i potom, ne?

petulke
7. črc 2010

koukni do blogu, je to na bříško, aby ti nekoukalo z triček. taky jsem se někde dočetla, že pomáhají proti praskání kůže, ale nevím jestli to pomůže!

lenca78
7. črc 2010

@petulke jee, tak to je super. Par tricek je mi trochu "kratsich", asi hlavne diky ten obrim prsum 🙂 Tak to si taky poridim. Jen nevim, jestli vydrzim cekat az do te kontroly 19.7. 🙂

petulke
7. črc 2010

jojo Leni je to super. já myslím, že nemusíš čekat na utz! u tebe je jisto jistě že se daří, nebot rostou prsa i bříško a je ti špatně. Svatbička se blíží! 😵 už máte i prstýnky?

lenca78
7. črc 2010

@petulke nestras me, nemame ani prstynky, ani kapelu, vlastne skoro nic 🙂 Ja ani pritel se k tomu nehlasime, tak to nezarizujeme. Ale budeme muset. Zrovna jsem si na prstynky vzpomnela o vikendu, ze bychom je meli asi nejake objednat 🙂 Jsme hrozni lemplove. Tak ja utikam z prace, dneska me to tady zase stacilo. Napisu pak vecer z domova.

ahojkyy
7. črc 2010

@petulke - a ja hlúpa som si cez víkend nakúpila väčšie tričká, blúzky, tj 38 - 40, kus to na mne visí, ale dopredu, na bruško, lebo z tých mojich mi lezie von, nejak mi tie krátke nepasujú 😀 Kde sa to dá kúpiť?

ahojkyy

lenca78
7. črc 2010

Holky, tak jsem ulozila fotku bricha ze včerejška do fotoblogu. Je uz pekne velke, nevejdu se do zadnych kalhot, tricka jsou mi kratka, halenky do prace nedopnu pres prsa. Diky petulke ty tricka budu moci pouzivat - koupim si taky ty pasy🙂

lenca78
8. črc 2010

Holky, vy jste me potesily. Takze to bricho neni zas tak velky? Mne teda prijde obri. Moje kamaradka, co je tehotna a je v 5.mesici, tak nema zadne bricho. Vedle ni si pripadam jak balon :(
Ale roste, roste. Snad i za vcerejsek povyrostlo o dalsich par centaku :(((
Dneska si mozna pujdu koupit taky ty pasy, jestli se dostanu brzo z prace, tahne mi na pupek z spodu tricek 🙂)

petulke
8. črc 2010

Leni ale pospěš si, v tchibu tento tyden jde na pulty nove zboží. aby tam ještě byly! 😢 Tak v nejhorším je koupíš v těhotenských věcech.

petulke
8. črc 2010

co já bych dala za takové krásné bříško, na tom mojem ještě přes ten špek nejde nic vidět!

delf14
8. črc 2010

@petulke no jen počkej ono ti to bříško rychle pak vyleze 😀

petulke
8. črc 2010

no jenom aby!

lenca78
8. črc 2010

@petulke neboj se, to moje je taky urcite kus speku 🙂) A podtim teda nekde ta mimina. Ale uz se zakulacuje. Asi to budu mit trochu rychlejsi, kdyz tam jsou dve. Jak ja ti pak budu zavidet mensi brisko, uvidis. S tim mym bubnem se asi potom ani nehnu 🙂)
tak to abych tam opravdu skocila hned dneska. Sice se mi nechce, ale co mi zbyva, pasy chci, jsou super.

ahojkyy
8. črc 2010

ahojte baby. Tak mám po NT screeningu a je negatívny, teda všetko v poriadku. Termín sa mi posunul na 18 - 20.1., vraj skôr toho 20eho, nebude sa s ním už viac veľmi hýbať. Podľa poslednej MS som 12+0, miminko je 12+1. Inak delf, dnes mi Dr. povedal, že miminka v tomto štádiu zatiaľ nezaostávajú - je väčšie, menšie, predbieha alebo trochu mešká za termínom vypočítaným podľa MS, vraj je to teraz jedno, to sa ukáže v ďalších mesiacoch, takže klídek.
No a videla som miminko samozrejme, pripájam fotečku, dostala som ju na mail 🙂 Má 58,1 mm 🙂 a vkuse sa hýbalo, tak ho musel Dr. loviť. Ale má všetko tak, ako mať má - hlavičku, sfarbenie, nosnú prepážku, chrbticu, ručičky a nožičky s prstíkmi, šijové presvietenie ok, takže riziko podľa veku - 1:800 mi na D. syndróm znížili dnes na 1:2550. Sme zdraví 🙂 Ináč UTZ mi prvýkrát robil Dr. cez bruško, ale na začiatku ma upozornil, že ak by miminko bolo slabo vidieť, tak urobia vaginálny. Toť asi všetky info, ďalšiu kontrolu mám 2.8. u gynekologičky, budú mi brať opäť krv a znova to skontrolujú a porovnajú riziko.
Tak pripájam fotku, pekný dník všetkým.
ahojkyy

petulke
8. črc 2010

krásná správa pro dnešní den. Gratuluji!!! Nádherná fotečka miminka! Povedla se. Ještě ti neřekli co čekáš?

ahojkyy
8. črc 2010

@petulke - nie, vraj to nie je vidieť, vraj až v 16.tt..
riadny maco, že? 😀

petulke
8. črc 2010

jedné známe na jiné diskuzi už to řekli a to je ve stejném tt jako my

ahojkyy
8. črc 2010

hm.. super. pýtala som sa, zatiaľ nevidel.. celkovo skôr pozeral na ručičky ako na nožičky 🙂
nezdá sa ti to riziko predsa len vysoké?

ahojkyy

petulke
8. črc 2010

@ahojkyy já bych toto vubec neřešila, vyprdni se na to. vubec si tím nelámej hlavu. Já ti říct k tomu nic nemůžu nebo otom nic nevím. já na tom ještě nebyla. ☹ čeká mě to ve čtvrtek 😒

petulke
8. črc 2010

a předtím jsi měla jaký termín? to mě ho doktor od kontrol neposouval pořád to nechal na 18, sic na utz přístroji mu to vypočítalo, že bych měla mít termín o týden dřív. Tak jsem sama zvědava jak dopadnem.

ahojkyy
8. črc 2010

@petulke - jasné, tak snáď by lekár povedal, ak by to bolo nie v poriadku. Tvrdil, že je všetko ok a má zo mňa radosť 🙂

lenca78
8. črc 2010

@ahojkyy ahoj ahojkyy, to je super zprava. To riziko neni velke, nekde v diskuzi jsem cetla , ze za rizikove jsou vysledky 1/400 a horsi. Ty mas 1/2500, takze pohoda. A neboj, kdyby se doktoru nekdo nezdalo, rekl by ti to a poslal na dalsi vysetreni. Jsou tu holky co meli riziko 1/50 apod.

ahojkyy
8. črc 2010

@lenca78 - dík, lenca. Aké si mala výsledky Ty? Už máš tie testy, nie? ahojkyy

ahojkyy
8. črc 2010

tak baby, ja sa dnes lúčim. V noci sa presúvame na Slovensko, tak ak budem mať net, ozvem sa, mal by byť aj u svokrovcov. Ach tie tchýne, už to vidím.. 😲 😕
tak sa zatiaľ držte 😀
ahojkyy

petulke
8. črc 2010

ty se drž taky ahojkyy at všechno dobře dopadne a dobře dojedete. 😲

delf14
8. črc 2010

@ahojkyy gratulka ke kontrole supr já jdu zítra na tu krev skrz NT udělá v rychlosti prý utz aby změřil jak staré je a podle toho objedat na utz snad bude vše ok