IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
5. srp 2010

ahojky holky nevíte náhodou jak je to s tetanem v těhu?

delf14
5. srp 2010

ahá holky už vím už jsem si to zjistila

78marcela
6. srp 2010

Ahoj holky, tak mi držte pěsti na zítřejší KET. Jedu ráno na 9.30 a zatím pořád nevím, kolik dostanu embrýsků. Domluveni jsme na dvou, ale jak to dopadne s rozmražováním, to nevím a docela se toho bojím.

delf14
6. srp 2010

ahojky holky.tak výledky dopadli dobře jupí.nt screening je negativní říkal doktor,že to vyšlo nádherně.

lenca78
6. srp 2010

@78marcela drzim palce! Verim, ze to dobre dopadne, jsi odpocata, zrelaxovana, tak to pujde jako po masle 🙂

lenca78
6. srp 2010

@delf14 velke gratulace delf, to je super.

petulke
6. srp 2010

@delf14 gratuluji delfíku

petulke
6. srp 2010

@78marcela budu držet pěstičky, aby všechno dobře dopadlo! 😵

delf14
6. srp 2010

@78marcela tak at se bojovníčci pěkně rozmrazía a líbí se jim u tebe 😉
díky holky mám radost sám doktor říkal,že to vyšlo nádherně,strašně jsem se bála,ale je to ok,i srdíčko krrásně bije a funguje jak má,pouštěl mi ho a pak řekl,že něco zkusí a postil to znova srdíčko a říkal,že krev proudí tak jak má v srdíčku.

delf14
6. srp 2010

@petulke dnes mi dorazili kupónky z dm 😀

petulke
7. srp 2010

@delf14 tak to je supeeer, vid? tak šup do obchodu a nakupovat a utrácet! 😵

dasty79
7. srp 2010

Ahoj holky 🙂 Jak se máte?Já jsem krásně odpočatá z dovči a hurá do dalšího snaženíčka.V září - změna CARu 🙂
Co tady nového????Gratulace k negativním screeningům 🙂 🙂 🙂 petulce a delf 🙂 a ostatní????
Jak se má LIny?a marcela78?Lenčo - koukám, že mimísci pěkně rostou, to je dobře 🙂

dasty79
7. srp 2010

a jak se vede těhulce ahojkyy?
Vítej sedmitecka 🙂
A jak bojuje marmar????

78marcela
7. srp 2010

Ahoj holky, zdravím...

Tak jsem měla štěstí, obě embryjka se rozmrazily a pokračovaly ve vývoji, takže rozhodování bylo jednoduché. Mám je obě dvě u sebe, jedno je úplně špičkové, připravené prý rovnou k zavrtání, označení má FHB gr1. Co je to F předtím, to nevím, ale už to nebyla kulička, ale taková hromádka. Ta druhá je ještě v obalu, který teprve praská. Tak uvidíme, jak to dopadne.
Testy si mám udělat prý 20.8., což je za 13 dní, minule jsem měla za 12 dní, takže zkusím vydržet co nejdéle, aniž bych testila.

delf14
7. srp 2010

@78marcela no parááda supr tak ted se snaž trochu odpočívat aspon dva dny určo lež nebo aspon polehávej 😝 držím pěstičky

dasty79
7. srp 2010

@78marcela - super 🙂 Gratuluju a přeju hodně štěstíčka,ať se zadaří 🙂

petulke
7. srp 2010

@78marcela taky gratuluji, hlavně hodně odpočívej, nic nezvedej a nedelej nic namahaveho. Oni se zavrtají, musíš jim věřit! 😵 Přeji hodně štestíčka!!!

lenca78
8. srp 2010

@78marcela tak to je super, treba z toho budou dvojcatka 🙂

lenca78
8. srp 2010

Ahoj holky, zdravim od tchyne 🙂. Uz jsem byla z toho povidani po vikendu unavena, tak jsem se u ni zasila na net 🙂)). Zaplat panbuh za ty pocitace.
A priznam se - zacala jsem porizovat vybavicku. Ackoliv jsem si to zakazal, dokud nebudu aspon v 25. tydnu a nekde doma na rizikovem, jenze ono mi to neda 🙂. Taky me spousta doktoru porad strasi tim, ze je normalni porodit dvojcata ve 30.tydnu, to uz by bylo za tri mesice... A navic, zacala jsemkoukat na nejake ty kocarky a zjistila jsem, ze na to moc financne nedame (hlavne ne po te svatbe, co nas ted ceka). Tak jsem zacala hledat po bazarech a uz mam zamluveny kocarek, autosedacky a ted kupuju monitory dechu. Rikam si, ze kdyby se neco nedejboze stalo, neco dam sestre a neco prodam taky pres mimibazar. A co vy ostatni tehulky? Uz taky kupujete?

lenca78
8. srp 2010

@dasty79 ahoj dasty, vitej odpocata zpet. To je dobre, ze menis CAR, nekdy i jen tato zmena hodne pomuze. Pak musis napsat, kdy jdes na prvni konzultaci a co se hned bude dit 🙂.

dasty79
8. srp 2010

Ahoj 🙂

lenca78 - ahoooj, jak se vede těhulko?bříško pěkně roste?Jo jdu do toho znovu.Jsem zvědavá, co mě paní dr. vymyslí.V půlce září budu vědět víc.Normálně by mě objednali tak do týdne,ale teď ještě střídaj dovči...
Ale já jsem ráda - chtěla jsem začít znovu v září.

Mějte se tady těhulky + snažilky - já zas někdy juknu 😕

delf14
8. srp 2010

@lenca78 ahojky to je fajn,že pomalu začínáš už nakupovat,neboj určo vydržíš třeba až do 36tt 😝 tady na koníkoj si koukala?taky tu mají věcičkky na dvojčátka a kočárky a docela ty cey jdou než nový jukni tam

ahojkyy
8. srp 2010

čaute baby. No ja sa nejak neviem dostať k netu, tak sa neozývam.
No nemám dobré novinky. Volali mi z Gennetu, že druhý test krvný, v 16. tt mám zvýšenú hodnotu HCG. Neboli ochotní mi povedať, nakoľko zvýšenú, presné číslo.. len ma objednali na 18eho na konzultáciu ku genetikovi, s tým, že ak budem súhlasiť, pôjdem na odber plodovky. Asi pol hodky som nebola schopná od plaču rozprávať, potom som zavolala Dr. ktorý mi robil IVF a prebrali sme to. Poslal ma 1. na kontrolné testy z krvi, v polovici odporúčaného rozmedzného obdobia, vraj je to dôležité, kedy sa krv odoberá, mne ju brali hneď na začiatku obdobia možného. No a následne sme sa dohodli, že si počkáme na konzultáciu, zvážime nakoľko je tá hodnota zvýšená a keď bude len trochu, tak do toho nepôjdeme, teda na odber plodovky, nakoľko prvý screening i testy krvi boli negatívne, teda oki. Tak ma trochu ukľudnil, keďže je to vraj často chybový test - triple test, tak snáď bude miminko ok. Uvidím, čo mi povied genetik. Ale sú to nervy..

ahojkyy
8. srp 2010

inak sa mám oki. Nevoľnosti už nepoznám, trochu sa mi točí hlava, ale to je zrejme u mňa tlakom. Jo a mám krásny víkend, prišiel domov manžel, tak si spolu užívame 🙂 Dnes večer ho zase na týždeň vysťahujem preč 😝

ahojkyy
8. srp 2010

@78marcela - držím palečky, hlavne ostať pekne v kľude, nech sa miminkám u Teba páči a o dva týždne nám hlásiš dvojičky 😀

delf14
8. srp 2010

@ahojkyy a ty jsi nebyla na tom NT screeningu?v tom 13tt ja se dělá?já myslela,že jo

ahojkyy
8. srp 2010

@delf14 - ale áno, bola, ten vyšiel negatívny. Následne mi urobili ešte testy v 16.tt a vyšli špatne krvné testy.. tiež mi Dr. povedal, že ak je kombinácia testov v 1. trimestri oki, tak triple test v 2. trimestri - krvný test, nemám brať tak úplne vierohodne, že má veľkú chybovosť a je často pozitívne, ale i negatívne!! pozor, falošný výsledok.

ahojkyy

78marcela
8. srp 2010

Ahoj holky, tak vás zdravím, šla jsem si na procházku na internet. Snažím se polehávat, ale moc mi to nejde, jsem spíše aktivní člověk, i když by to nikdo při pohledu na moji postavu neřekl
Sem tam se mazlím s malou od ségry, měli jsme ji doma s mamkou na noc a ještě i teď celý den. Až si ji ségra odvede k večeru, tak tam bude smutno. Je to takový malý rarach, děsně divoká, ale tak sladká...
Tak snad se mi taky taková podobná zadaří. Moje mamka mě povzbuzuje o sto šest, je si naprosto jistá, že budou dvojčata. A toho se vcelku bojím, ale oni to mají úplně za stoprocentní. Já bych ráda to jedno teď, druhé později, když přemýšlím o dvojčatech, tak se trochu bojím. Sice ten pocit ve mně je, takový, že bych je možná brala, ale strach převažuje. No, uvidíme...třeba to zase nevyjde. Minule jsem tomu tak věřila...pak ten pozitivní test...a nic. Teď se sice hlídám, ale nějak moc tomu už nevěřím. Takové to přesvědčení, co jsem měla hned po lázních, že to vyjde, někam zmizlo.

lenca78
8. srp 2010

@ahojkyy neboj se ahojkyy, jak rika doktor, ty testy byvaji proste spatne. Dulezite je, ze ten 1.screening dopadl dobre. Sejdes se s tim genetikem, rekne ti, co se mu na tom nelibi a s odberem plodove vody bych pockala az po tom. A urcite se nenech ukecat, abys na ten odber sla hned. Mas pravo si neco takoveho rozmyslet, uvidis, co bude rikat ten doktor. O tech spatnych testech informuji pry jen sestry, ty se jen podivaji, vidi, ze nektera hodnota neni v danem rozmezi ale uz nezkoumaji o kolik. Hlavu vzhuru. Verim, ze to bude v poradku. Budu drzet palce.

delf14
8. srp 2010

@ahojkyy no když ti vyšel negativní v tom 13 tak bych to neřešila já na ty v 16tt nepůjdu abych pak nestresovala,to je blbost když ti vyšlo v tom 13tt perafektně tak to neřeš tohle 😉

@78marcela ber to zas z té lepší stánky kdyby byli dvojčátka tak až jim bude třeba rok tak si krásě vyhrajou a nebudou tě moc potřebovat akotát ten první rok by byl záhul,no ale uvidíme ještě je daleko do testování držím vše co mám 😅