IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
3. lis 2010

@ahojkyy mne se to taky nezda, ja to VIM 😀 Ale co, jak pises, proste po porode az to bude mozne, budeme resit, jak to zase trochu shodit. Ja sama vim, ze mam problem nejist z nudy. Proto se snazim byt porad nekde pryc. Ted me ale zavreli doma a do postele, tak to holt tolik nedodrzuju :(

lenca78
3. lis 2010

Holky, vcera proslo to snizeni porodneho. Sice jen poslaneckou snemovnou ,ale mam takovy pocit, ze to stihnout schvalit a od noveho roku to bude platit. Bude se vyplacet jen na 1. dite a jen rodinam do 2,4 násobku zivotniho mimina rodiny.
Tak jsem se jen tak mrkla, kolik je to zivotni minimum rodiny a musim se smat. Pro dva dospele a 1 dite do 6 let je 7080, s dvema detmi do 6 let 8680 Kč. No nevim, jak vy, ale predstavte si, ze zijete z tohoto minima - to si snad delaji srandu, ne? Za to se zit v dnesni dobe neda. Dva dospeli by meli vystacit s castkou 5000 - no tak to nam s manzelem nestaci ani na mesicni nakup jidla a k tomu on jeste chodi na obedy v pracovni dny 😀 Vtipalkove🙂

ahojkyy
3. lis 2010

@lenca78 - je to maximálne nízka suma.. neviem, kto sa vôbec do nej zmestí.. proste šetria. Ja mám v tomto šťastie. Môžem požiadať ako občan SR o pôrodné tu v ČR alebo na Slovensku. No a tam to robí niečo cez 24 tisíc, takže je rozhodnuté. Jediný limit je, že nemôžem požiadať aj aj 🙂

ahojkyy
3. lis 2010

@lenca78 - no teraz by bolo dosť nevhodné blbnúť s chudnutím, ani pohyb ani strava poriadne, čo sa týka redukcie a tak. Dôležité je, že maličké sú ok, nech si pekne rastú, keď už sme pre ne toľko urobili! Potom začneme chudnúť, všetko má svoj čas 🙂

lenca78
3. lis 2010

@ahojkyy Jee, tak to mas dobre. Skoda, ze nemuzes zadat tady i tam 🙂 Ale toho uz si nekdo asi vsimnul a proto to zatrhli, vid?
Jeste jsem se chtela zeptat - uz jsi byla v tom Malvikovi? Sousedka si tam byla pro zavinovacku a moc se ji libila. Ja jsem ji teda nevidela, ale byla spokojena. A taky tam dokoupila takove ty drobnosti typu nuzky na nehty a pilnicek a teplomer. Ja uz snad taky vyrazim, pristi vikend doufam. To tam maji i ty 20% slevy na kupon z Maminky 🙂

ahojkyy
3. lis 2010

@lenca78 - no.. casak nemam a zase som ho zabudla kupit. Pondeli - streda mam prednasky, ale zajtra mam volnejsie, tak tam skocim. Napismenkujem Ti, ako to je s tou zavinovackou. Co k tomu potrebujem, tehu knizku?
ahojkyy

ahojkyy
3. lis 2010

@petulke - zajtra uvidím, čo tam majú a napísmenkujem. Ale je možné, že sa neodnesiem, ako nakúpim 😀

lenca78
3. lis 2010

@ahojkyy no tak to jsem fakt zvedava. Anebo jestli chces, tak pockej az na ten dalsi vikend, kdy muzes rovnou uplatnit tu slevu 🙂 Na zavinovacku staci tehu knizka, oznaci si ji a daji zavinovacku, jen si o ni musis rici .

ahojkyy
4. lis 2010

@lenca78 - to by bolo optimálne, ale ďalší víkend sa tam zase nedostanem.. zrejme..
to je ako s tou postieľkou, proste sa po ňu stále chystáme a nakoniec nám to nikdy nevyjde. Fakt sa "teším" čo manžel nakúpi, keď budem v pôrodnici 😉
Inak pekné ránko všetkým, ja som šla skôr ľahnúť, tak som vyspatá a už blúdim po nete. A šup do práce, už len mesiac 🙂 a mám voľno ako Vy 🙂 celkom sa aj teším, že nebudem musieť stále niekam utekať na prednášku a tak 🙂

ahojkyy
4. lis 2010

a dnes malvik samozrejme 😀

petulke
4. lis 2010

ahoj holky, přeji krásný den všem, tak mě včera začalo nějak ostře píchat v podbříšku, v určitých ntervalech. dalo se to vydržet, no a potom celou noc kdy jsem si asi odběhla 3 na záchod tak jsem taky cítila už né píchání ale takový pocit, jako bych to měla dostat. no naštěstí nic červeného neteče, tak snad to nebude nic akutního.

lenca78
4. lis 2010

@petulke Peto, nestras, ja teda mivam taky tyhle stavy, ale porad si rikam, ze dvojcata se rodi brzo, tak cokoliv je mozne. Kdyby se ti to jeste opakovalo, radsi nekam zajed, at mas klid. Kdy jdes zase na kontrolu?

lenca78
4. lis 2010

@ahojkyy Ahojkyy, to znam. Ja teda doufam, ze do malvika se dostanu ten pristi tyden. Na ty slevy a dame dohromady postylky. Chtela bych totiz vyprat ta prosteradla a tak, sice manzel by to asi zvladnul, ale rada bych si postylky pripravila sama 🙂 Nevim proc 🙂

lenca78
4. lis 2010

Holky, jeste jsem vam chtela napsat, ze dnes nebudu na netu. A hlavne uz se nebudu vubec rouhat, ze me obtezuje velke bricho, ze se s nim neda spat a ze hodne pribiram. Mame tady takovou partu sousedek a skoro vsechny jsou tehotne . No a jedna z nich je ve 23.tydnu a dozvedela se, ze miminko ma poskozeny mozek a dalsi vady. V pondeli jde na potrat. Bude tu dnes pres den u me, jeji manza musi dnes do prace, tak at neni sama. Dokazete si to predstavit? Uz mate bricho, citite pohyby a vite, ze v pondeli to miminko umre..... Hrozny. Nic vic nevim, doufam, ze ho aspon nebude muset porodit, ale mozna ze i to ji ceka :(
Takze zaplat bohu za nase kila a briska a starosti, kdy nakoupime postylky.....

petulke
4. lis 2010

@lenca78 na kontrolu jdu až 23.11. ale pokud nezačnu krvácet, tak na to prdím, nebudu dělat herečku, když mě občas píchne.
Tak to stou sousedkou je str\šné, vubec si to nedokážu představit, že by nás to mělo taky potkat. jakým vyšetřením jí to zjistili? Jestli ho bude muset rodit, tak to je strašné, to je jako z toho článku, co nám tady poslala ahojkyy! brrr

ahojkyy
4. lis 2010

@lenca78 - no ano, také niečo som riešila, keď som mala ísť na amnio.. do 24. tt môžeš z dôvodu genetickej vady ísť na potrat. Ale strašné, ináč.. držím jej palečky.

ahojkyy
4. lis 2010

ako riešila hypoteticky v zmysle "čo ak to dopadne špatne" samozrejme..

lenca78
4. lis 2010

Holky, to byl strasny den. Miminko ma tezek poskozeni mozku a nejake obri cysty vedouci k nehybne rucicce a nozicce, ty cysty se mu delaji uz i v brisku. V pondeli bude miminko rodit , porodi ho zive, pak ho usmrti. Je to strasne, budou ji to vyvolavat. Miminko ma pres pul kila a ted ji hodne kope. Ona mu treba rika, jee, ty hezky kopes, jeste si to uzij, uz dlouho nebudes :(. Ja jsem teda z toho trochu vyrizena, koukam, ze nestesti opravdu chodi po lidech.... Hlavne ted tech nekolik dni musi byt na zabiti, citit, ze ve vas je miminko ale vedet, ze v pondeli to konci. Sance na preziti po normalni porodu je minimalni, i sance na donoseni. Neni schopne se ani otocit v brisku kvuli tem cystam.

ahojkyy
4. lis 2010

@lenca78 - to znamená, že ak by ho chcela donosiť, aj napriek tomu, že má po pôrode minimálnu šancu na prežitie, mohlo by to ohroziť ju na živote? Pre Boha, ako ho môžu po pôrode usmrtiť??
Úplne strašné, horšie ako ten môj príbeh, čo som Vám poslala.. hrôza, až som neschopná napísať vetu..

Inak ja som sa od malvíka nedostala, samozrejme. Ale proste som bola unavená, takže som si poobede pospala a potom som sa začítala do tej maminky, som si kúpila. 404 strán 🙂

ahojkyy
4. lis 2010

ono to bude asi tým, zo zákona je to do 24. tt že to berú ako potrat, je možný v prípade genetickej vady. Ona je teda rozhodnutá alebo musí?
No mňa si tým kvalitne šokla, ti poviem.

lenca78
4. lis 2010

@ahojkyy no pokud by nedonosila zive, tak urcite jakmile by zemrelo, muselo by zase ven, ohrozilo by to ji. Ale podle genetika se jedna o takove vady, ze sance na preziti po porodu i par tydnu je minimalni ... Tak proto se rozhodli jit do toho uz ted. No ja jsem v soku jeste ted. Spis ze to miminko kope a vis, ze uz tam brzo nebude. Taky uz ma docela vetsi brisko, uz to vedeli i sousedi a lidi v praci. No proste hruza. Navic ji rekli, ze vyvolani muze trvat i ctyri dny :(

tak uz o tom radsi nebudeme mluvit, ja jsem z toho pak spatna. Maminka 404 stran dobra, co?

ahojkyy
4. lis 2010

@lenca78 - no o tom sa nedá nehovoriť, však je to hrozné. Aj keby sa rozhodla to donosiť a podarilo sa jej to, tak je to proste vada nezlučiteľná so životom. Je to vlastne "šťastie", ak by sa to dozvedela neskôr, nemala by na výber, donosiť by to musela - zákon. Neviem, čo by som urobila, asi by som išla tiež rovno do toho, čím skôr to mať mimo seba, predsa je to ešte takmer polovica do konca..
neviem
Musí byť hrozne nešťastná.

maminka je perfektná, inak som si spomenula na teba, je tam taká hracia deka - str. 243, pre dvojčatká super alebo pre jedno na preliezanie, keď bude staršied, keby nestála 2 tisíc, tak by som to jednoznačne kúpila 🙂

lenca78
5. lis 2010

Dobre rano holky, tak ta sousedka chce prijit zase na cely den ke mne. Ja nechci byt sobecka, ale ja na to asi nemam. Jednak jsem si vcera za cely den nelehla a vecer jsem byla uplne mimo (zase jsem ale po dlouhe dobe spala celou noc jak zabita) a jednak mne to nedela dobre psychicky. Ja proste ted nejsem ve stavu utesovat nestastneho cloveka, ve me to vyvolava pocity, jake budou asi ty nase deti, vzdyt na poslednim ultrazvuku je nemohli moc ani prohlednout .... No proste mam depku nejvetsi. Chci ji pomoci, ale zase nevim, jestli to zvladnu. Kdyby to bylo aspon na par hodin a treba bychom sly do cukrarny nebo na obed, tak to jo. Ale kdyz takhle prijde v 8 rano k nam do bytu, telku nechce pustit a chce to porad probirat dokola, tak v 6 vecer jsem opravdu vycucana. Ach jo, to je situace.

@ahojkyy nektere ty deky jsou fakt super, vid? Az na ty ceny 🙂Ja stejne decku jeste kupovat nebudu, mala miminka by na ni asi stejne nechtela byt. Nebo nevis, od kdy chteji mala mimina lezet na deckach? Ja ani nevim, ale myslim si, ze v sestinedeli jsou mimina spis spava nez hrava.

delf14
5. lis 2010

ahojky holky nemám moc času vořím něco pro školku a zabere mě to skoro celý den,no jo kdyby nebylo bříško bylo by to rychlejší opřela bych se o tůl a mohla kreslit 😅 no s tou dečkou kdyby to bylo tak jak jsi to napsala,že chtějí spát u naší to nebylo teda tak,vždy když unula jsem si říkala paráda dá si kafe a vychutnám si ho a ono prd jen jsem ho postavila na stůl tak během chvilky byla vzůru,takže tak u nás 😀 ona už od malička tomu spáku moc nedala,když si to tak vezmu tak ona přestala chodit spát přez den když jí byli dva roky to už nechtěla spát ůpřez den,takže asi tak u nás věta od maminek no oni jen spí kadí jedí jo jo ani náhodou u naší to tak nebylo,jsem zvědavá na tohodle prcka 😅

delf14
5. lis 2010

píšu jak tatar má tam být že tvořím pro školku a pak ještě o stůl,že se opřu ach jo,to je to když píšu rychle.

ahojkyy
5. lis 2010

@lenca78 - kolegyna to využívala tak od 3. mesiaca. Bez hrazdičky. Malá na tom ležala a celkom sa vyhrala, teraz už aj sa otočí, tak je to fajn.. tak neviem. Ja to tiež nekupujem. jednak je to drahšie momentálne do toho nezainvestujem, uvidím, koľko ma čo vyjde ostatné.. a možno to niekto kúpi, ako príde k nám 😝 😀

ahojkyy
5. lis 2010

@delf14 - nestraš! 😀 Len nech si ešte pár týždňov pospinká 🙂

lenca - tej kolegyni povedz, nech nechodí, nejak to uhraj. Ked si to zvládla s tchýní, tak čo jedna susedka 🙂 dolezite su dvojicky, Tvoje dvojicky 🙂

ahojkyy
5. lis 2010

petuke - žiješ???? Kde si?

lenca78
5. lis 2010

Holky, ja se odebiram do postele, ted jsem jen hodila pradlo do pracky a jdu spat. Jsem fakt grogy. To by jeden neveril, co se mnou ted dela neodpocivaci den 🙂

petulke
5. lis 2010

@lenca78 jj Leni, klidně odpočívej máš proč, a hlavně potřebuješ pozitvní myšlení a né se deptat sousedkou. Taky to musí pochopit, že Tě nemůže takhle zatěžovat než jí to vyndají. Já jí chápu, ale já osobně bych se stím chtěla smířit sama v sobě a né to rozšiřovat do okolí a strašit ostatní těhule. ☹
@ahojkyy tady, musím plašit do obchodu, a chci dneska udělat punčové řezy, když zítra jedeme na návštěvu. 😅
Jinak holky poslední dobou mám hruzostrašné sny. Nevím čím to je. 😠