IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
23. lis 2010

@ahojkyy to by byla sice vyhoda, ale kde jsou me sny o stjene oblecenych dvojcatech? 😀

petulke
24. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem to včera krásně zvládla, ale taky jsem odpoledne, kdy jsme se vrátili v pět hodin, jsem byla totálně vyčerpaná. Musela jsem si toho v práci hodně oběhat a nahlásit nástup na mateřskou. Domluvit se s finančáky a podepsala jsem dopředu daňové přiznání, abych tam nemusela potom v lednu nebo únoru jezdit. Uf, byla to docela honička. No vidíš Leni, tak to druhé bude nosit , oblečení potom prvním 😀 , ale neboj oni by se stejně časem dorovnali. Na velkém utz v nemocnici mi opět potvrdili holčičku, ale říkají, že holčičku vždy určují na 70 %, že prý během porodu, mohou klidně sestoupit varlatka, tak to jsem nakonec zvědavá, já už věřím a doufám, že to bude holčičika. Ahojkyy kdy máš další kontrolu? Mě chce vidět 7.12. a už budeme natáčet srdíčko a bude to poslední kontrola, pak už mě předá nemocnici. 😵

lenca78
24. lis 2010

@petulke Tak to ti verim, ja se uplne desim te promoce v patek. Do prahy musim jet cca v 9 hodin, do 13.30 je promoce, pak obed s tchyni 😖 a cesta k nam domu i s ni, protoze se u nas chce stavit. Vidim to tak do 17.hod vecer...... Uz se vidim, jak budu vypadat. Vyrizene 😀 😀

No prece by ti z holcicky neudelalai jeste chlapecka ? 😀

petulke
25. lis 2010

Teda holky copak děláte, že tady nikdo nepíše! Snad už nerodíte 😀 ??? Mě přišla ta souprava na postýlku, stím, že baldachýn pošlou později, to ale nevadí příští víkend začne skládání postýlky, tak vám potom pošlu fotečky. Leni ty jdeš v pondělí na tu kontrolu? To se teda blíží co?

lenca78
25. lis 2010

Ahoj holky, ja zapasim s bacilem, dnes je to ve znameni paralenu a stejne nepomaha. Zitra jsem chtela jit na tu promoci, no uvidim, jak to budu zvladat. Ale jeste nerodim.
Postylku urcite vyfot, tesim se.

petulke
25. lis 2010

Leni tak teplé čajíky s medem a citronkem 😉

ahojkyy
26. lis 2010

ahojte baby, tak ja nejak nie že nestíham ale nevládzem. Ako skončím v práci, tak rovno do postielky. A to ešte dnes sa vráti manžel zo služobky, tak víkend bude full..
Inak som bola včera u gynekológa, brali mi krv, moč a kontrolovali čípok a ozvi srdiečka. Keďže termiín pôrodu teda určil na 15.1., tak mám materskú od 4.12 🙂 idem to odniesť dnes na personálne a vytešujem sa, ako si oddýchnem, všetky Miškove veci poperiem a vyžehlím.
Ďalší termín kontroly, petulke? To mám 8.12 posledný ultrazvuk v centre - pre istotu, či malý rastie, aby to bolo porovnané na rovnakom prístroji. No a kontrola u gynekológa 16eho.. budú asi ozvy..a potom ma už preradia do nemocnice.
Medzitým by som chcela zavolať do Motola a objednať sa na tú dvojhodinovú prednášku o pôrode, ukazujú tam aj priestory a vraj je vhodné, aby to partner videl.. - on sa totiž baby, ten môj manžel vyjadril, že bude pri pôrode.. som nečakala. Nechala som to naňho a zrazu mi jeden deň povedal: "Ja budem tam." A ja na to, ako na chodbe, alebo na sále? "No s Tebou pri pôrode, predsa." 🙂 😉

Lenca, už si na tom lepšie?

ahojkyy

petulke
26. lis 2010

@ahojkyy už jsem si říkala, co se stebou děje. jsem moc ráda že je vše ok. 😉 už se tady taky dlouho neukázala delf, co?

lenca78
26. lis 2010

ahoj holky, ja se pripravuju na promoci 🙂. Uz je mi trochu lepe, ale mam v sobe tri paraleny. Nevite, kolik se jich v tehotenstvi muze? Mam nejakou virozu a cekam, co se z toho vyklube.

@ahojkyy Jinak Peta mi da urcite za pravdu, ale moc se ti ulevi, az budes doma. Ja si treba nedokazu predstavit, ze bych jeste chodila do prace a neco delala. To jste fakt dobre.
A partnera do porodnice vem, my byli s manzelem na 4O min prednasce o cisarskych rezech (rozhodla jsem se , ze ja opravdu jinak rodit proste nebudu 🙂, ukazovali pri tom i ty prostory a bylo to hodne prakticke i pro chlapa. Sestricka mu polopate vysvetlila, kde bude sedet, zatimco budou operovat, kam pak muze jit s miminkem, kde je muze videt.

ahojkyy
26. lis 2010

@lenca78 - jo jo, už sa teším, ako budem doma. Fakt to prestávam zvládať. Aj keď - je zase pohodlné si zájsť na obed tu v práci a nemusieť variť 🙂
Presne to od toho očakávam, že manžel pochopí, kde bude jeho miesto a na 100 % sa proste rozhodne, či pôjde so mnou dnu alebo nie. Lebo keď mi z toho náhodou vycúva na poslednú chvíľu, tak to ma zmetie a znervózni, to už zase nie. Tvoj bude môcť byť pri cisárskom celú dobu? Kolegynin manžel nemohol ostať, až po operácii dostal miminko do rúk.
@petulke - no delf.. neviem, čo je s ňou. MOžno len chodí na nejaké iné fórum, tak nestíha nakuknúť sem 😉

lenca78
26. lis 2010

Ahoj holky, hlasim, ze jsem prezila promoci, ale ted jsem zrala na postel. A to nas ceka jeste jedna navsteva u nas tak za 15 min a pak navsteva kamarada vecer. No jestli preziju tohle a neporodim, tak uz vsechno. A zitra jedeme za rodicema do Klatov, tesim se hlavne, ze me mamka zase vezme do porodnice a necha zkontrolovat prutoky od primare.

@ahojkyy No hele, na Tondu to melo fakt dobry vliv to videt, uz se toho totiz tolik neboji. A neboj, nebude se mnou pri cisari vubec, ale vi, kde bude cekat a kde mu pak daji miminko. Ale muze jit (kdyz nebudou nedonoseni) s pediatrem a divat se, jak je kontroluji, omyvaji a osetruji . A muze si je i popsat.

@petulke Peto, kde jsou fotecky postylky ? 🙂 Jinak ja az to vse vyperu a pripravim, tak vam taky se dam fotecku.

petulke
27. lis 2010

@lenca78 Leni budem stavět příští víkend 😉 a postavíme si už náš stromeček, neboť jsme si loni koupili nový a moc se nám líbí a těšíme se na něho, tak si ho už postavíme taky 😵

delf14
27. lis 2010

ahojky holky,já vím dlouho jsem tu nebyla,ale ted marodíme tak není ani nálada na počítač na nic,malé museli propíchnout ouško tak bylo veselo.já bych taky brala stromeček mít už postavený,ale kvůli malé né vždy ho stavíme den před štědrý dnem večer,když malá jde spát a ráno ho rosvítíme a ležíme v posteli a čekáme až se probudí a celá nadšená pro nás přiběhne a očíčka jí září je to paráda fakt.
jinak je vše u mě v pořádku malej je hlavou dolů tak snad i tak zůstane už .9.12.mám první kurz předporodní o kojení a 14.12.mám velký utz jsem zvědavá kolik budeme vážit 😀 teda holky vám ty týdny naskakují a už se vám to blíží to je paráda,zachvilku je budete držet v náručí už.

ahojkyy
27. lis 2010

@delf14 - však ty tiež, ani sa nenazdáš 🙂 to s tým stromčekom je výborný nápad, nám vždy hovorili, že to nosí ježiško že ráno ho tam už priniesol 🙂
Od kedy tak dieťa začína podľa vás vnímať celkovo Vianoce, stromček a tak?

ahojkyy

delf14
27. lis 2010

@ahojkyy no když to vezmu podle káji tak nejvíc začala být vykulená snad minulí rok když jí byli tři,ale až tak od dvou to začnou vnímat tak nějako v jedno roce se jim líbí svíčka atd,ale dárky tak moc nezájem,fakt snad až minulí rok to bylo ono,když slyšela zvonek po večeři šla se hned podívat a skákala radostí úplně bylo to fakt supr.no my neříkáme,že ježíšek přines stromeček,my hned na rovinu,když se zeptala jsem jí řekla,že jsme ho ustrojili když spinkala aby to bylo překvápko,protože když si to vezmeš tak děti nejsou blbí a gor když už vidí všude měsíc před vánocemi stromečky a to že je nosí ježíšek je divné že 😅

ahojkyy
27. lis 2010

@lenca78 - lenca, prosím ťa, aký je rošt na tých postielkach z ikei? Píšu tam sololitová doska ako základňa, ale rošt nepopirujú. Je súčasťou za danú cenu? A aký tam máš ty resp. aký bol rozdiel pri porovnaní s tými drahšími? dík
ahojkyy

kajinkat
27. lis 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, a zároveň Vás poprosit, zda-li byste mi někdo poskytl nějaké bližší informace a zkušenosti o umělém oplodnění. Byla bych Vám moc vděčná! kontaktní email: klaratomsickova@seznam.cz

lenca78
28. lis 2010

@delf14 ahoj delf, zdravim po dlouhe dobe 🙂

@ahojkyy tak v tech levnych je jen ta sololitova deska. Tu tam mame ted a nijak to resit nebudu, ono totiz kdybys chtela pouzivat ty chuvicky nanny, tak nemuzou byt jen na rostu , ale na desce. Tak jsem premyslela, kde budu shanet desku a vyresili to za me v ikey. Ty levne postylky jsou jen se sololitovou deskou.

ahojkyy
28. lis 2010

@lenca78 - ahoj. dík. A tie drahšie? Nevšimla si si?
Znamená to, že nanny by mi nefungovala na rošte?? klasickom, myslím. ahojkyy

Kde ste ostatné??? a všetky??

lenca78
28. lis 2010

@ahojkyy ahoj, to jsem si fakt nevsimla, promin , Nekoukala jsem pod matrace.
Neboj, Nanny ti tam fungovat bude, ale my uz jsme vymysleli variantu, ze na ten rost dame kus toho papiroveho kartonu, d o kterych to bali v ikey. Ta podlozka asi musi byt narovno, jenom rost by ji asi vadil. Kdyz si najdes na internetu navod k pouziti chuvicek nanny, tam jsem se to nekde docetla.

petulke
29. lis 2010

Ahoj holky, jak tak vidím ten sníh, tak mi to pomalu připomíná, že se to krátí a brzy nás bude o jednoho navíc a ktomu ještě příští zimu už jim bude skoro rok 😨

ahojkyy
29. lis 2010

@petulke - presne to som si povedala včera, ako som videla ten sneh 🙂 už sa na tieto Vianoce teším a aj na tie ďalšie. A aj na to, že budem ako človek - dnes som už pod tú bundu nevopchala ani šál! Taká je narvaná, ale ďalšiu nekúpim, už musí nejak vydržať ten mesiac 😕 Hádam sa toho konca neobávaš?

@lenca78 - dík aj tak, ja sa na to kuknem tento týždeň a dám vedieť. Dík za info 🙂

petulke
29. lis 2010

tak to jsme na tom stejně, taky mám co dělat abych ten svuj kožušek zapnula. taky nebudu pořízovat nový, ale horší to je s botkama, do kozaček se soukat je moc velká dřina, navíc se tam nasoukat je čím dál větší problém pro mou levou nohu, asi je víc oteklá. tak nwm co dělat a tak ráda bych se prošla ve sněhu, včera než jsme si vyšly do města na rozsvícení stromečku, tak mě musel Petr zapínat botky,aby mi trošku pomohnul.

ahojkyy
29. lis 2010

@petulke - 😀 no ja mám problém sa len zohnúť, opuchy našťastie nemám. To máš blbé..
ale keď som sa napr. včera zohla, že si zaviažem tkaničky, tak mi tam vo vnútri schrupčalo niečo, až som sa zľakla, že som malému zlámala väzy.. to je nápad, viem.. ale fakt som čakala, kedy sa konečne začne hýbať, aby som vedela, že je oki 🙂 no hold, zohýnať sa dolu je čím ďalej tým väčší problém a bude vraj ešte horšie.. už aby boli vonku, detiská 🙂 😉

petulke
29. lis 2010

Jsem zvědavá jak dopadne dneska Lenka, šla přeci na tu kontrolu do nemocnice. 😕
ahojkyy No to předklánění je opravdu na prd ☹

lenca78
29. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem z Bulovky zpet. Opet akce na 5 hodin 🙂.
Mensi miminko je porad mensi, ale pribralo 250g, tak byl spokojeny i doktor. Zrout samozrejme pribral vic, 400g. Takze vahy jsou odhadem 1,8 a 2,5 kg. Zato tlak porad hrozny, zadne leky mi ale nedali, pry to zatim zkusi bez. A nohy priserny. Jak jsem se ted vratila po 7 hodinach sezeni a chozeni, mam nohy jako konve a to az do kolen. Hned jsem si lehla a cekam, kdy se to zlepsi. Brali mi krev a zjistili paradoxne malo bilkovin 🙂. Takze mam jist hodne masa a tvarohu. Prijde mi to absurdni, ja se bojim preeklampsie, protoze mam otoky a vysoky tlak, tak jsem cekala hodne bilkovin v krvi a moci a mam pravy opak 😀 Dalsi kontrola zase pristi pondeli a to uz se doufam dozvim i neco o porodu.
Jdu Vas docist.

petulke
29. lis 2010

tak jsem dorazila z města a z nákupů, musím vám říct, že včera byl poslední den kdy jsem obula kozačky, dneska už jsem je od kotníku uplně od spoda nezapnula, tak chodím jak magor v nazouvacích crossáčích, ale v těch břečkách se blbě chodí a navíc to v nich strašně teď klouže. ☹

petulke
29. lis 2010

Leni super že tě ještě pustili domů 😉 No jo žroutíkovi víc chutná 😀 Jsem zvědavá kdo nakonec ten žroutík bude jestli klučina nebo holčina 😀

lenca78
29. lis 2010

@petulke no ja chodim v platenych teniskach manzela, nezavazanych 😀 To jsou zatim jedine boty, ktere obuju. A doma zasadne naboso a bez ponozek - ty mi taky vadi.
Taky jsem zvedava, hlavne to bude mazec, trikilove a dvoukilove mimco. Rozdil bude brutalni. No spoustu vecicek jeste budu prodavat, ne? Mam vsechno dvakrat a nakonec to nebudu potrebovat. Rozdil se zase zvetsil o 100g, chci videt pristi tyden. Moje vaha leti brutalnim tempem, za tyden 2 kila. No ale 0,7kila jsou deti, tak snad v pohode. Uvidime.

petulke
29. lis 2010

No Leni já myslím, že se do pul roka nebo do roka doženou 😉 Já si taky připadám každým dnem jako muflon 😅