IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
18. pro 2010

no vzdyt to není žádná tragédie! Já myslela že jsi měla kolem 15. no jsem taky zvědavá jak ti to budou počítat ty týdny, jestli podle utz nebo podle váhy mimča. 😒

delf14
19. pro 2010

@petulke jo to by mě taky zajímalo no snad se to dozvím až půjdu do poradny jdu 31 tak se jí na to zeptám teda fakt nevím podlee čeho by to měli brát. 😒

petulke
20. pro 2010

@delf14 delfíku jak je to stěma vložkama, to potřebuji do porodky, nějaké speciální nebo mi budou stačit obyčekné alwaysky? a budeš si nechávat píchnout epidurál? nebo ta představa si nechat píchat dpáteře mě děsí! 😅

delf14
20. pro 2010

@petulke no pokud ho budu potřebovat tak si ho nechám píchnout představa hrozná,ale když to pomůže tak pročč né 😅 no vložky já sebou měla porodnické tyy koupíš v každé lékárně jsou lepší protože jsou prodyšné a pokud by jsi měla nástřh tak aby rána dýchala to lepší

petulke
20. pro 2010

aha, tak děkuji za radu? ajak jsi rodila prvně káju? ach jo, začínám se bát, když koukám na ty videa. Moc, moc se děsím!!! 😢

delf14
20. pro 2010

@petulke já to měla rychlé dá se říct po půlnoci jsem začala mít takový divný pocit v bříšku tak jsem si říkala,že by poslíčci?napustila vanu pořádně teplou a chvilku jse tam byla ,ale ten pocit trval tak jsem měřila a stopovala bylo to po 5 minutách furt,ale bolesi jako nic no čekala jsem horší,ráno jsem ještě přítele vykopla do práe at jde že kdyby něco zavolám 😝 po deváté jsem volala at teda přijede,že to je asi ono do porodky jsme přijeli v deset píchli mi vodu byla jsem otevřená na 4 cm vše jsem sepsali na sál jsem se dostala v 11hod asi no a o ppůl jedné byla na světě takže to bylo rychlé no 😀 brala bych to znova aby to bylo tak rychlé

petulke
20. pro 2010

@delf14 a co nějaké extremni bolesti? v kolikatem tydnu jsi porodila, tedy jestli si to ještě vzpomeneš. To musel být krásný porod. Achjo, já mam strach! ☹

delf14
21. pro 2010

@petulke byla jsem 37+6tt,ale to bylo díky tomu,že moje cesty na porod byli připravené a když jsem šla na kontrolu tak už jsem byla otevřená na dva prrsty tak mi doktor udělal hamiltnův hmat.já neměla velké bolesti fakt jsem nevěděla zda to je porod nebo poslíčci,kdybych si to neměřila ak bych to přirovnala k mensruačním bolestem,až když jse šla v pordodce do sprchy že hodím,tak jsem si pustila vodu no a jaksi dost teplou a prckoj se to nelíbylo a cítila jsem v břichu jako by mě spadl kámen dolů asi se posunula a pak to začalalo teda nutkání tlačit petr šel pro sestru a už to byl fofr upravit lůžko atd a šlo se na věc.nebboj hlavně mysli pozitivně to je důležité jasné to ten porod jde pak lépe než když budeš mslet negativně a hele jednou to šlo tam tak to musí i ven 😝 😅

petulke
21. pro 2010

😀 😀 😀 No jo, jenže, když to šlo tam, tak to nebylo vidět 😠 , Dneska mě čeká kontrola v nemocniční poradně ve 13.00, tak potom dám vědět co je nového 😵
@delf14 tak to jsi opravdu měla pohodový porod, nebo jak tak koukám na ty videa na netu, tak mě hnala hrůza, asi to opravdu nebude tak strašné, když si pomyslím, že musí rodit i nějaké domorodkyně bez pomoci a bez utišení bolesti. Kdyby to opravdu bylo něco hrozného, tak by jsme tolik nerodili, vid? 😒

petulke
21. pro 2010

tak mám poradnu za sebou, monitor mi nedělali, prý jsem málo těhotná, udělají mi ho příští týden, a říkali, že to nevypadá, že bych rodila ještě tento rok ☹ ach jo, musím ještě čekát, a já už bych to chtěla mít zasebou. 😖 Asi na to moc spěchám 😅 A další kontrola ve středu 29.12.

petulke
21. pro 2010

@delf14 ve zprávě mám napsané že čípek je zkrácený, potuhy a prostupný na jeden prst. nevím co to znamená

delf14
21. pro 2010

@petulke to znamená že už se tvé tělo připravuje na porod a čípek se ti pootevřel už to je bezva já ve 37tt jse byla otevřená na 2 prsty

petulke
21. pro 2010

@delf14 a to ti dělali ten hamiltnův hmat? No ještě uvidíme co bude toho 29.12. to už budu ve 37,tak jestli to zustane stejne anebo se ještě víc otevře to jsem sama zvědavá.

delf14
21. pro 2010

jo jo dělali doktor usoudil že je vše připravené tak asi proto.a asi bylo protože jinak ten hmat je na prd,když tělo není připravené,tak to nic neudělá si teda myslím.

ahojkyy
22. pro 2010

čaute baby, tak sa hlásim. Ešte som v nemocnici, ale mám net, tak mám možnosť napísmenkovať. Prietoky sa zlepšili, už sú v norme. Ak sa to potvrdí na kontrolnom ultrazvuku vo štvrtok, tak som v piatok, na Štedrý deň prepustená domov. Malý váži odhadom 2,5 kg.Malo by to byť teda ok, keď rastie. Zatiaľ ma však stále monitorujú, dvakrát denne.

Čo tu máte nového?
ahojkyy

delf14
22. pro 2010

@ahojkyy jé no to je supr tak jen tak dál at pěkně přibírá a ty mohla jít domů na štědrý den to by bylo super 😅

ahojkyy
22. pro 2010

@delf14 - ano, už sa vlastne rozhodlo, že pôjdem. Kontrolný utz bol zrušený.. majú tu trošku chaos. Ale snáď bude malý ok..

petulke
23. pro 2010

ahoj holky, a vítám ahojkyy 😵 😵 😵 😵
určitě se i brzy ukáže Lenča, ale já vám musím povyprávět co se stalo včera mě. ráno jsem posnidala a dala se do uklízení (vysávaní a utírání prachu ) potom jsem šla nakupovat a vrátila jsem se tak strašně rozbolavělá, že jsem nemohla potom zbytek dne ani chodit. Nějak mě strašně chytla třísla, a když jsem musela vstát třeba na záchod tak jsem se belhala stejně jako golem. vubec jsem nemohla zvedat nohy. Teplá sprcha mi to trošku polevila ale, nebyla to žádná sláva. až dnes docela to jde, bolí ale né tolik, abych nemohla chodit. 😅

lenca78
23. pro 2010

Ahoj holky, tak nas vcera pustili z jipky domu. Zatim je to hodne narocne, snad si za par dni najdu nejaky system. Rada bych vas docetla, ale zatim na to nemam silu 🙂. Hlavne holky za chvili vstanou a ja jsem jeste nestihla ani dat pradlo do pracky, ani jim prichystat nutrilon. Prikladam posledni fotecky 🙂 Mejte se moc hezky a hlavne preju stastne a vesele 🙂

petulke
23. pro 2010

Jůůů @lenca78 , já měla tušení že už se budeš muset vrátit, jsou moooc krásný, a hlavně přeji klidné vánoce s takovýma drobečkama. Dostali jste toho nejkrásnějšího ježíška 😵 😵 😵

ahojkyy
23. pro 2010

ahojte 🙂

@petulke - netuším, čo to bolo. Proste sa už v tomto štádiu musíš šetriť. Pozri na mňa, tiež som lietala, všetko bolo dôležité, práca, doma,koláčiky, vyprať, upratať.. a teraz sa tie prietoky po 2 t. v nemocnici upravili, možno aj kvôli kľudovému režimu. Proste dávaj na seba pozor 🙂

@lenca78 - super. Petulke má pravdu, máš ten najkrajší darček na Vianoce 🙂 inak už vôbec nerozoznám, ktorá z nich by mala byť menšia, dobehli sa?

Ja zajtra odchádzam domov a hrozne sa teším 🙂
ahojkyy

lenca78
23. pro 2010

ahoj holky, tak jsem vas trochu docetla. oTo je dobre, ze te ahojky jeste nekuchli, ono neni o co stat s temi nedonosenecky. Jinak opravdu mame ten nejhezci darecek pod stromkem.
Peto , opravdu se setri, uz je to proste narocny, vim sama, jak jsem ke konci uz nemohla.

Dneska ma manzel pulku dne dovolene, to je vam parada, kdyz muze deti pohlidat a pomoci, pujdu ted do lekarny, aspon se trochu provetram na cerstvem vzduchu.

Mejte se moc hezky a teste se na ty vase drobecky.

petulke
23. pro 2010

@lenca78 Leni ani netušíš jak ti závidím, že si takhle polehku bez závaží můžeš jít ven provětrat. 😅

lenca78
23. pro 2010

@petulke Peot, jo prochazka byla super, moc mi pomohla. S holkama se ven hned tak nedostanu, protoze jak jsou nedonosene, neudrzi teplotu ani u nas doma ve 25 stupnich, natoz venku :(
Ale aspon jsem si zaridila, co jsem potrebovala. Holky, musim si jit lehnout, protoze jsem uplne grogy, za chvili je krmeni, koupani a ja nevim co dalsiho.

petulke
26. pro 2010

Ahoj holky, tak jak si užíváte svátků??? Já ještě stále 2v1, a pořád se nic k ničemu nemá. ach jo!!!

@ahojkyy kdy máš nějakou kontrolu? Jak se cítíš?
@lenca78 A co holky, dá se to zvládnout? Jak se máte, už jste aspoň kompletní rodinka. 😵
@delf14 delfíku a jak je tobě? taky se ještě u tebe nevypadá na porod?

lenca78
26. pro 2010

ahoj holky, pisu jen tak narychlo, je to makacka🙂 ale krasna makacka. jsem rada, ze uz to mam za sebou a muzu se pres svatky dat dohromady. je tu teda jedna navsteva za druhou, az moc. Vam preju, at mate rozumne navstevy, co prijdou treba jen na 10min a odejdou. ja tu mela nekoho treba i tri hodiny, kvuli nim jsem nestihla holkam odstrikat mliko ani si neco uvarit. a to je pak naprd.
Jen co holky zase vyfotim, dam nejake otky na konika, ted spis hodne nakupuju pres net male oblecky
Ahoj a mejte se hezky

ahojkyy
27. pro 2010

ahojky baby, tak sa tiež ozývam. Po sviatkoch, bolo toho plno, ale príjemne, byť zase doma 🙂

@petulke - cítim sa super, fakt kľudnejšie, že som zase doma. Pomaly ale fakt pomaly, šetrím sa, si chystám veci pre malého. Inak by ste sa čudovali, ale nebola som najlepšia z domu, nedostala som najviac darčekov 😕 predbehol ma malý a manžel kúpil okrem iného velikého aspoň metrového maca preňho 😀 Je krásne vidieť, ako sa na malého teší 🙂
Cítim sa ok, len sa neustále pozorujem, keď necítim pohyby, hneď stresujem a malého budím.. ale inak ok. Kontrola až vo štvrtok, tak uvidíme, čo to ukáže. Len dúfam, že budeme ok a nenechajú si ma tam opäť. Inak mi Dr. zase na prepúšťacej správe posunuli termín pôrodu, lebo malý je malý a ide ma z toho poraziť. Ja si myslím, že sa narodí len menší, ale normálne v termíne, nie neskôr. Lebo to takto budeme posúvať a ja ho budem nosiť do februára / února..

@lenca78 - to je to, čoho sa presne bojím. Lenča musíš byť nekompromisná a pred tým, ešte keď sa návštevy ohlasujú, ich na to upozorniť, proste to nie je možné, kým teda aspoň manžel nie je doma a nemá sa im kto venovať, tak proste hoďka a naschledanou.. Hoď fotečky, nech vieme, ako rastú 🙂

ahojkyy

ahojkyy
28. pro 2010

jeeeeeeeeej, tak tu je fakt mŕtvo. Čo bude, keď budeme mať všetky drobcov.. 😀 To už sa ani nespoznáme 😝

petulke
28. pro 2010

je tady mrtvo, to máš pravdu, mě čeká zitra kontrola s monitorem v nemocniční poradně, tak jsem zvědavá co mi tam řeknou. a opravdu to vypadá že to asi letos už nestihnu. ani po poslíčkách známka. ty poslíčky bývají pravidlem, že se objevují tak dva až týden před porodem? nebo se vubec nemusí objevit?

lenca78
28. pro 2010

ahoj holky, ja mam zahul, je to narocne, zrovna dneska jsem byla pekne nastvana na Zuzika, ale rano me to zase preslo, jak jsou sladke berusky.
V patek holky prijede tchyne, vlakem, tak to tu asi nejakou dobu i zustane. no uvidime, to bude, ach jo. Nechci pred ni holky prikladat ani odsavat, jak to mam udelat? v nasi jedne mistnosti to asi moc nepujde:(
Poslicci byt nemusi, neboj peto. holky, drzim palce na poradnu. My jdeme dnes taky k doktorce, jsem zvedava, kolik holky nabraly🙂. Pak napisu a hodim nejakou fotku, ale po pravde, mam ruce plne prace, ze ani fotit nestiham. Skoda.