IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
27. říj 2010

😀 to teda, kdo ví jak se potom tady budem scházet 😒 asi si ty mimina neuspíme zároveň

ahojkyy
27. říj 2010

@lenca78 - no.. tak ja som sa spoliehala na to, že to v Ikei kúpim celé..
inak ten papier ano, na personálne, neviem, ako to je pri živnosti. Ale viem, že pred nástupom na rodičovský, ak Ti ďalej beží pracovná zmluva, tak medzi materskou a rodičovským máš nárok na čerpanie dovolenky, lebo na tú máš zo zákona nárok, za starý aj nový rok a môže Ti to urobiť aj dva mesiace.. pomaly, platu. Tak skús pozisťovať, väčšinou na to zamestnávatelia radi zabúdajú a ani dovolenku nepreplácajú.
petulke - 80 dní????

ahojkyy
28. říj 2010

ta, mala by som napísmenkovať "dobré ráno, ahojkyy" 😀 lebo len ja tu chodím 😒
Kde ste stále všetky???
ahojkyy

ahojkyy
28. říj 2010

ta, mala by som napísmenkovať "dobré ráno, ahojkyy" 😀 lebo len ja tu chodím 😒
Kde ste stále všetky???
ahojkyy

lenca78
28. říj 2010

@ahojkyy dobre rano ahojkyy 🙂 Ja jsem si popravde dneska trochu prispala a vstala az v 8. Jenze ja nez se dostanu k pocitaci, to je doba, musim vyvencit psa, skocit do vecerky pro rohliky, dnes jsem jeste delala pernik a ted na nej cekam ke snidani 🙂

Vcera uz jsem na netu nebyla, protoze jsme s manzelem jeli na oslavu statnic do cukrarny. Mela jsem vynikajici pohar a kaficko, ale kafe se svistum asi moc nelibilo, protoze me v noci kopali o sto sest. A jak se mas ty? Jsi uz sama?

delf14
28. říj 2010

dobré ráno u nás -4 brrr.ted právě snídám,káju mám u babičky takže vegáč 😀

lenca78
28. říj 2010

@ahojkyy jeste by me taky zajimalo, kolik tu materskou vlastne budu mit. jako zamestnanec jsem mela prijmy za posledni rok male, ale mela jsem vetsi jako zivnostnik. Jenze ja se odhlasila nekdy v zari z toho nepovinneho nemocenskeho pojisteni a ted jsem se docetla, ze abych neco dostala jako zivnostnik v podobe materske, musim byt ke dni nastupu na materskou pojistena. No nejsem ja blba? Tak to vypada na ubohych 10tis mesicne a jeste za ne budu rada. No co, at uz si zvykam, ze? Rodicovska bude pak mizerna taky.

delf14
28. říj 2010

@lenca78 jo tak já tomu nerozumím a nezbívá mi jen se nechat překvapit 😅

lenca78
28. říj 2010

@delf14 no ja tomu taky ocividne nerozumim, protoze celou dobu si priplacim pojisteni, abych neco na materske dostala a pak se odhlasim jen tak, aniz bych si overila podminky vyplaty 🙂))) Jsem blba, ale hlavne kdyz budou deti zdrave. Penize budou, my nebudeme 🙂

lenca78
28. říj 2010

Jinak holky ten pernik se mi mooooc povedl, mozna az moc. A to jsem uz nechcela do pondelni kontroly nic vic pribrat :(

delf14
28. říj 2010

no asi tak nějáko hlavně aby byli děti zdravé.

delf14
28. říj 2010

no supr,že se povedl gratulka já jsem na pečení antitalent.

lenca78
28. říj 2010

@delf14 no ja nevim, uz jsem ho snedla 1/3!!! Kdyz ja mela na pernik uz dlouho chut, tak si to asi ted vynahrazuju. Chtela jsem ho udelat hlavne pro tondu a pak kvuli tchyni, at nemusim na zitra neco kupovat. A nakonec ho snim asi sama a manzelovi s tchyni nabidnu oplatky 🙂

delf14
28. říj 2010

@lenca78 to je dobrý oplatky jim postačí,hlavně,že ty si dáš do nosu a ně kašli 😀 😀 😀

petulke
28. říj 2010

@lenca78 teda leni ty jsi éro! nakonec sníš celý pekáč! 😀 Přece jen uživit ty dvojčky musí být něco 😀 😀 😀 Jinak přeji krásné ráno a vlastně dobrou chut k obedu, já od ránan koukám na tv, dneska máme řízky a kaši ( mnamky)!!!

lenca78
28. říj 2010

tak holky, jeste trochu toho perniku mi zbylo, na odpoledne. Nechcete prijit? 🙂
Jinak manzel sam od sebe utrel prach (se slovy aby nas maminka nepomluvila), ted myje nadobi a ja mam lezet. Jeste ho chci pozadat o vytreni podlahy a umyti vany - pred tou navstevou, ne ? 🙂))
kdyz uz se na to netesim, tak aspon doma neco udela. Ale treba to bude nakonec fajn, uvidime. Zitra pujdeme nekam na veceri a v sobotu do zoo a podivat se tady na vylov rybnika. Takovych planu jsem nemela ani nepamatuju 🙂.

lenca78
28. říj 2010

@petulke jeee, rizky zavidim. Ja dnes nejak nestihla rozmrazit maso, tak manzel mel bolonsky spagety, co jsem mela zamrazenou omacku pro sebe pres tyden, na me zbyly uvarene spagety s maslem a syrem 🙂 Ale zase si dam ke kaficku ten pernik 🙂

ahojkyy
28. říj 2010

@lenca78 - hm.. tak ja závidím to kafé.. som nemala od ET, od 1.5. Proste som si dala záväzok, že s tým seknem, lebo som bola silný kávičkár.
Perník, jo? idem si po niečo sladké a napísmenkujem Vám 😀

ahojkyy
28. říj 2010

takže vyhral margot 🙂
lenca - ano, už som sama. Prídete na ten mejdan? 😀 😉 Manžel sa vráti až v nedeľu ráno. Inak tú tchýni Ti fakt nezávidím, ale berieš to optimisticky, tak snáď to bude oki 🙂

Inak materská neviem ako pri živnosti.. Viem, že ak si zamestnaná určitú dobu, tak sa Ti počíta 70 %, klasika. Rodičovský následne zo základu na deň a následne ťa zaradia do jednej z 3 skupín.. 4-och? tak to tam písmenkovali? Materská mi vyjde oki, len - keby ešte šéf narýchlo dal nejaké odmeny, bolo by - ešte lepšie, musím doňho podpichnúť 🙂 s rodičovským to bude horšie..

Kedy sa baby chystáte vrátiť späť do práce? Mňa sa na to šéf pýta..

delf14
28. říj 2010

@ahojkyy já klasicky po třech letech se vrátím chci si užít prcka 😉

ahojkyy
28. říj 2010

@delf14 - no, návrh zamestnávateľa bol vrátiť sa po pol roku minimálne na polúväzok, následne po roku na celý.. zdá sa mi to skoro. Asi mu poviem, že to doriešime flexibilne až potom, uvidíme, ako bude na tom malý.

delf14
28. říj 2010

@ahojkyy záleží hodně na dětech víš pokud to bude ok a jsou hodní,tak proč né,ale někdy to opravdu nejde

ahojkyy
28. říj 2010

@delf14 - jasné, aj tak sa mi to zdá skoro. Chudák malý, ešte že nevie čítať, čo písmenkujem, lebo by mi kopol zdnuka do brucha 😀

delf14
28. říj 2010

😀

ahojkyy
28. říj 2010

@delf14 🙂

lenca78
28. říj 2010

@ahojkyy tak kaficko bylo moooc dobre, maji nejakou novinku v obchode Tchibo - "cookie caffee" - cafe latte s cokoladovym sirupem, slehackou navrch a kouskem susenky. Bylo to vynikajici. Ale Margotka taky dobry🙂

Ja jsme taky driv pila hodne kavy, ted si davam tak dvakrat - trikrat do tydne, vic ne. Piju Vitakavu - je to nejaka smes z jecmene, chutna mi vic jak Caro, to si davam kazdy den a pak obcas zajdu do cukrarny nebo mesta na prave preso. Nekde jsem cetla, ze jedno nevadi.Spis to pak vadi pri kojeni, ze to jde do mleka a dite pak nechce usnout.

lenca78
28. říj 2010

ja chci holky zustat doma tri roky, mozna zacnu trochu pracovat potom treba po roce, na zivnostak, ale do prace se nezenu. Jednak mi nema kdo hlidat deti a jednak si to chci uzit. Makala jsem uz dost a do duchodu bude daleko 🙂

ahojkyy
28. říj 2010

@lenca78 - ahoj. No kafe samotne neskodi, pokial len v obmedzenej miere. Ono je to extrém z mojej strany.
Rovnako mi nemá kto byť s malým, teda ak nerátam tchýni, ktorá by sa k nám veeeľmi rada nasťahovala 😀 takže jedine jasličky.. uvidíme..

lenca78
28. říj 2010

@ahojkyy ja jsme taky premyslela nad nejakou soukromou skolkou, ale u dvou deti je to hrozna palka. Jeste s jednim si to dokazu predstavit, ale kdyz bych dala obe do soukrome skolky ci jesli, bude nas to stat vic nez kolik vydelam 🙂 takze se na to vykaslu, budu se snazit si to materskou uzit a pak uvidim.

ahojkyy
29. říj 2010

@lenca78 - tak to by fakt prichádzala pri dvojičkách do úvahy len ta tchýně 😀 no nazdar..
A k tomu už poberať rodičovský a aj plat. Asi by som jej z môjho platu zaplatila prenájom 😀
joj, aká som hnusná 🙂 😝 Ako sa Ti tam zatiaľ darí? Už máš návštevu?

Inak pekné ránko všetkým. Ja zase neviem spať.. asi sa malý nastavil na 4 - 5u ráno. Snáď mu to nevydrží po pôrode.
Dnes som rozbalila, ako som sama, všetky Miškove veci a zdá sa mi, že mám toho málo.. baby, koľko presne máte dupačiek a overálkov? Jediné, čo sa mi zdá dosť, sú body.. ale zase, keď porovnám tie veľkosti, tak to nesedí, niekedy je 62 rovnaké ako 56, následne pozriem na body, čo som dostala od kolegyne a tie moje sú obrie...