IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
29. říj 2010

@ahojkyy ahoj ahojkyy, ja taky spatne spim.... Treba vecer usnu brzo, klidne i v osm, podrimuju na gauci a pak v noci chodim co dve hodiny na zachod a pit a od 4 - 5 ranni proste uz neusnu. Jen se snazim spis si cist nez byt na netu 🙂
No a jsme u problemu - vse delam v nasem druhem pokoji - uvarim si tu caj, jogurt a v pohode si tu vegetim, nez manzel vstane. Jenze tady bude ode dneska tchyne.... Uz me ten optimismus prechazi. Ale rikam si, ze se proste omezovat nebudu, klidne si tu v tech 5 uvarim caj a reknu ji, ze mi neni dobre, tak si delam caj a vezmu si ho do postele vedle k manzelovi. No nesmim nad tim premyslet, prijede az ve dve, do dvou mam casu dost.

lenca78
29. říj 2010

Zapomnela jsem vse poprat dobre rano, omlouvam se 🙂 Asi jsem ve stresu z te tchyne....

Jinak holky, pokud byste chtely do kina, vcera jsme byli na tom filmu Obcansky prukaz. Moc se nam to libilo, komedie to teda neni, je to spis smutne, ale vyborne na zamysleni,jake stesti mame, ze zijeme v dnesni dobe. Pokud budete chtit jit do kina, doporucuju.

lenca78
29. říj 2010

ahojkyy, sla jsem se podivat, kolik mam ja vecicek (taky jsem pockala, az manzel odjede do prace, asi by se zhrozil, kolik jsem toho nakoupila) 🙂.
A zjistila jsem, ze mam sice spoustu body (s kratkym ale i s dlouhym rukavem), nekolik paru overalku na spani a par kalhot lepsich treba k lekari a pro navstevy. Ale moc dupacek ci polodupacek nebo teplacku teda nemam. Ja jsem nejak pocitala s tim, ze se mi minimko ublinkne - takze musim mit body v zasobe na vymeneni. Ale nepocitam s tim, ze to treba pujde mimo plenku a budu ho muset prebalit i dole. Tak holt asi budu muset jeste neco dokoupit. Jinak mam mix 56 a 62 a nekolik kousku 50. Ale jak pises, co vyrobce, to ruzna velikost. neco mi prijde primo obri, neco zase malinke, ale uvidim, az se svisti narodi. A taky jsem zjistila, ze nemam zadne ponozky, rukavicky ani cepicky. To ale asi taky uziju, hlavne v zime. Tak to musim jeste taky dokoupit. JInak ale uz mam snad vse, co potrebuje mimco na sebe.

delf14
29. říj 2010

@lenca78 no jasně ty tam bydlíš a ona má smů,takže se musí podřídit 😀
jo a dobré rno přeji

ahojkyy
29. říj 2010

@lenca78 - no, mne sa s nimi ráno nechcelo baviť, keď boli u nás. Rada si vychutnám čaj / kafé doma, v kľude, v posteli, napr. len s manželom. Takže keď bola návšteva a spali na rozťahovacom gauči v obývačke, kde nie je uzavreté s kuchyňou, tak som si vzala kanvicu a všetko potrebné so sebou do ložnice a kafé si takto urobila a vychutnala s manželom. Takže sme mali na ráno aspoň trošku súkromia, kým sme sa im zase začali venovať..
no veď práve s tými vecami, každá je iná veľkosť. A hlavne ako sa to miminko do toho bude obliekať, niekto tvrdí, že nohavky a tak nechcú, že vreštia, tak len overálky.. no dúfam, že malý Michal bude oki 🙂 miminko 🙂
Čiapočky mám 3, dve zaväzovacie, 1 nie, chýba mi nejaká teplejšia flisová. Ponožky len 1, lebo takmer všetko sú dupačky, teda 1xbavlnené a 1xtaké teplejšie bačkorky, boli v akcii, tak som ich kúpila. A rukavičky tiež len 1xbavlené a 1xteplejšie flisové, tie som kúpila spolu s kombinézkou. Tak neviem, možno je fakt dobré dokúpiť veci, keď bude malinkaté tu a budeme vedieť, aká veľkosť je práve preňho 🙂
lenca, moc držím palečky na návštevu, nech to prežiješ v kľude, však o chvilinku máš opäť svoje, nebudú tam večnosť. ahojkyy

lenca78
30. říj 2010

Ahoj holky,
poslala jsem ted manzela i s tchyni na prochazku, at mam chvili klid a muzu v pohode uvarit 🙂
Jinak vcera jsem byla pekne protivna, predsevzeti bylo ta tam, kdyz mi nekolikrat rekla, at " JIM ty deti poradne opatruju" - jak kdybych je neopatrovala i pro sebe, ne? Pak ze mam pekne velky bricho, ale ze to neni tak zly, protoze zadek mam pry porad stejny.... No nadzvedla mi mandle, trochu - hlavne proto, ze me to bricho prijde obri, nelibim se sama sobe, tak jsem na tyto komentare hakliva. Ale vecere uz byla v pohode, zasli jsme do restaurace a vecer koukali na film, to uz jsem se oddelila vedle a spala.

No noc priserna, sla jsem petkrat na zachod, vzdy jsem ji vzbudila, ale bylo mi to jedno. Rano jsem normalne vylezla v pul osme, dosla se psem a udelala si caj. A tady me trochu prekvapila. Sama vyskocila z postele, uklidila rozkladaci gauc a pripravila veci z lednicky. A trochu jsme si povidaly, nez vylezl TOnda. O bytu a detech, sama rikala, ze na prespani, az budou deti, to tu neni, to jen tak na kaficko 🙂)) HURAAAA! Ja jsem ji rekla, ze toto je posledni navsteva do porodu a sama uznala, ze uz moc o spolecnost nestojim. Tak me fakt prekvapila. Ani se neurazila, naopak, rekla, ze to chape. Ted se najime a zajdeme do zoo, to odpoledne uz nejak utece. Hodne se snazi i tonda a ja si mozna na chvili pujdu po obede i pospat, moc jsme se v noci nevyspala. A nejen kvuli detem - vyjimecne jsme vzali psa do loznice - no nevedela jsem, ze nase Eli tak moc chrape a kdyz nechrape, tak se ji asi neco zda a steka ze spani 🙂)).

Mejte se hezky, napisu zase k veceru, az odjedou oba pryc. Uz se i tesim, jak tu budu hezky sama aspon ten den.

delf14
30. říj 2010

@lenca78 no vidíš není to tak hrozné s ní,mile překvapila vid 😝

ahojkyy
30. říj 2010

lenca - no.. vlastná skúsenosť by mi radila, že po tichu príde búrka. Ale nech to vyjde,nemusí byť každá tchýne taká, ako tá moja 😀
Náš pes rovnako strašne chrápal. Alebo niečo naháňal a hýbal nôžkami a kňučal a brechal. A nešlo ho zobudiť, ani keď si ho mykala 😀 jak zarezaný 🙂

lenca78
30. říj 2010

holky, tak uz jsem tu sama 🙂)) HURA, konecne chvilku klidu
Odpoledne bylo trochu narocne, uz jsem toho mela dost, hlavne jsem si chtela poradne odpocinout, ale moc to nejde, kdyz je tu navsteva. Ale ted uz mam klidek, koukam na TV a tak to bude az do zitra vecer. A zadne vareni ci gruntovani ci konverzace 🙂

delf14
30. říj 2010

holky už jste přemýšleli v jaké poloze by jste rodili?teda kromě lenči že 😀 ale ahojkyy co ty?já o tom přemýšlím hodně dost často teda.

ahojkyy
30. říj 2010

@lenca78 - počkaj a kam si ich vysťahovala? Už odišli??

@delf14 - ja neviem.. asi klasika.. zatiaľ som kukala len na tie videá, tak akú takú predstavu mám. Trošku nechápem pôrod do vody. Určite nebudem rodiť v sede - tak sa to volá?? asi by som prišla o stehná, zdá sa mi to namáhavé 😕
Delf - ako to vlastne prebieha v nemocnici, má význam robiť si ten pôrodný plán?

ahojkyy

delf14
30. říj 2010

@ahojkyy no pokud v porodnici k tomu přihlížejí,k porodnímu plánu,tak bych ho určo měla já ho mám už sepsaný teda 😝 aspon mě jde právě o nastřižení a polohu tak jsem to zdůraznila v plánu.jé porod do vody bych strašě chtěla ale bohužel u nás se v porodnici nedělá ach jo.já hodně přemýšlím nad tou stoličkou porodní právě

lenca78
30. říj 2010

@ahojkyy jo, poslala jsem je oba domu. Navrhla jsem manzelovi (samozrejme nezistne), ze by si mohl na sobotu domluvit hospodu s kamaradama ze stredni u jeho mamky ve meste 🙂 Ze by se to i hodilo, aby mohl mamku vzit domu. No a to se mu moc libilo. Tak jsem je ted hezky vyprovodila z bytu a ja mam klid. Jen kdyby v te televizi davali neco co by me bavilo.

delf14
30. říj 2010

@lenca78 supr ápad jo jo v tv ávají úplné ho... 😀

lenca78
30. říj 2010

@delf14 no ja si plan zatim nevytvorila 🙂 Asi ani nevytvorim, ale abych se nedivila a nerodila pak normalne, co? 🙂
No ja jsem spis premyslela, ze dneska ty porodni kresla/stoly jsou polohovaci, ne? Takze i kdyz by clovek rodil normalne, tak by asi uplne klasicky nesedel. Nepamatujes si delf? O jinych polohach jsem nic ani necetla, na Bulovce se treba striktne rodi prave na tom kresle, nic jineho. Rodicka si muze vybrat polohu jen behem prvni doby porodni, pak uz ne.

delf14
30. říj 2010

já rodila káju na polohovacím křesle(lehátku)či jak to nazvat 😅 špatné to nebylo,ale oni mě tam nahnali místo aby se třba zeptali o a jak bych chtěla,tak pro ně to je jednodušší sednou si na stoličku mezi tvé nohy a nemusí se ohýbat právě

lenca78
30. říj 2010

@delf14 ja to prave znam od mamky, jak je porodni baba - hrozne nadava na ty rodicky, co chteji rodit jinak. Rika, ze se pak musi plazit pozemi a tak 🙂 Ale ted kdyz jsem na druhe strane, tak zase jsem spis pro to, abych si sama vybrala to, co chci a pri cem se budu ja citit dobre.
O porodech do vody nam neco rikali na Bulovce - tam to zrusili, protoze se jim nejaci novorozenci utopili. Nadechli se ve vode a neslo jim pomoci. Od te doby to uz nedelaji. Ale nevim, nic jsem o tom nikdy necetla.

ahojkyy
30. říj 2010

@lenca78 - tomu sa hovorí nezištnosť 😀 šikovná holka 😀 😀

ahojkyy
30. říj 2010

@lenca78 - vraj je to v pohode, vraj ešte nemusia dýchať, je to chvilinka. Len mi to pripadá také.. neviem. Aj keď je pravda, že teplá voda uvoľňuje.

delf14
30. říj 2010

@lenca78 no právě pro ně to je děsně pohodlné,ale spíš,by měli brát ohled na to,co je pohodlné pro nás to je hlavní

delf14
30. říj 2010

no právě ve vodě lépe povolí svalstvo a hlavně hráz je pružnější

ahojkyy
30. říj 2010

no, na motolských stránkach nepíšu, aké sú možnosti, možno nám niečo povedia na tom informačnom kurze..

ahojkyy
30. říj 2010

@delf14 - dáva to logiku. Išla by si teda do vody?

ahojkyy
30. říj 2010

tu som na to kukala: http://www.tehotenstvo.eu/article/14/video-poro... a nejak mi tá voda nejde do hlav y..

delf14
30. říj 2010

já bych šla pokud by v naší porodce byla ta možnost tak na 100%ano

delf14
30. říj 2010

juknu na videa

ahojkyy
30. říj 2010

@delf14 - no fakt neviem, celkovo je ťažko sa rozhodnúť, ťažko je o tom vôbec rozmýšľať. Ten sed resp. sedátko nebolo ok?

delf14
30. říj 2010

pěkná stránka o porodech.
@ahojkyy no víš jak když máš tu porodní stoličku tak tam působí gravitace tak by to mělo o něco urychlit porod natož na lůžku kde jsem rodila já jsem se zas pěkně zapřela nohama a rukama a sestra mi pomohla,když mi zmáčkla,lehla na břicho,ikdyž v tu chvíli jsem si myslela,že mám žebra pod stolem jak to zabolelo.těžké rozhodování opravdu.

delf14
30. říj 2010

no v prosinci jdu na předporodní kurz tak se tam na vše zeptám jaká jsou rizoka na porodní stoličce a na klasické posteli nebo lehátku,jasně pro ně je to jednodušší normálně nemusí hrbit hřbet že 😀 ale jak jsem již psala,kdybych měla možnost rodit do vody tak bych eváhala ad ničím a šla do toho

petulke
30. říj 2010

téda holky, co to už probíráte? 😉 jen tak jsem nakouka a docela čučím. No ale pokud se mám k vám do této diskuze připojit, tak jen napíšu, že asi tady v mostecké nemocnici není extra výběr, budu ráda, když to všechno přežiji néjen já ale hlavně anička. To všelijaké strašení na tuto nemocnici mě děsí, ale nesmím se zaleknout, ale statečně se ktomu postavit. možná že porodím v litoměřicích, nebo tam budeme trávit vánoce a kdo ví kdy se té malé zamane na svět.