IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
15. lis 2010

@ahojkyy no právě oni mi to dělaji pouze podle utz! ale stejně se i tak mění, na utz v nemocnici mi dali termin porodu 20.1. ale muj gynekolog pořád vede TP k 18.1.

lenca78
16. lis 2010

DObre rano

@ahojkyy no postylky se nam tam do loznice jakz takz vejdou, to je v pohode, sice mezi posteli a postylkou mam 30 cm a to same mezi druhou postylkou a skrini, ale jde to. Horsi to je s komodou pro veci miminek ☹ Tu jsme postavili k protejsi zdi a neni tam vubec k hnuti. Holt to bude pokoj na spani a hotovo, nic vic, nic min.

@petulke
@ahojkyy Holky a vam nejak meni data porodu? Me to vypocitala sestricka podle data posledni menstruace (u me minimalne o 3 dny mimo, darkyne dostala menses o 3 dny pozdeji) a od te doby s tim nikdo nehybal.

lenca78
16. lis 2010

Holky a nasla jsem si vetsi bytecek, ve vedlejsim baraku, moc se mi libi, ale nemame 2 miliony 😀 😀 😀 Jo a plus 200 tis na upravy a nove zarizeni. No nenastve to? Ja uz radsi na ty sreality koukat nebudu.

petulke
16. lis 2010

jo hold bydleni v praze je drahe 😖

petulke
16. lis 2010

my jsme včera byly na matrice, a z čeho mám obrovskou radost je z paní doktorky. jsem ráda, že je moooc příjemná 😵

lenca78
16. lis 2010

@petulke no a to je jeste dvacet kilaku za Prahou a je t odost levne 🙂. Tak nevim, asi nemame v Praze co pohledavat 🙂

A ta detska doktorka je teda prijemna? To je dobre .Ja tu svoji nevidela, ale nemam moc na vyber, s dvojcaty budu tezko dojizdet d oPrahy, tak musim volit neco v miste bydliste.

petulke
16. lis 2010

no moje kadeřnice mi dala na ní kontakt, že prý je hodná a ví co dělat. tak jsem si jí prvně našla na netu a včera jsme tam zašli, abych si jí okoukla. a jsem z ní opravdu nadmíru spokojená. 😵 Uvidíme co na to Anička 😀 Včera jsem jí potom hladila a říkala jsem jí, že už máme pro ní hodnou doktorku 😀

ahojkyy
16. lis 2010

@lenca78 - tak tak, Praha je drahá. Ale napr. my tu na P 6 sme kúpili za 2 a pol milióna 3+1. 2kk stálo 2 milióny a až taký rozdiel to na splátke neurobilo, tak sme teraz vo väčšom. Teraz idu po 3 a pol, také trojky. To už by sme nedali..
@petulke - Dr. musím ešte vybaviť, dobre, že hovoríte.

Baby, tak dnes som objednala lahvičky a dudlíky od Nutk, dúfam, že dobrá voľba, na radu kolegyne. Keď som videla, aká je jej malá kľudná, tak som si povedala, že to musí byť tým ich materiálom 😀 a objednala to 🙂

ahojkyy
16. lis 2010

@lenca78 - no.. ono termín pôrodu je jasne napísaný na 15.1.2011, teda u mňa, je to zrejme podľa ET.. ale ono Ti ho stále poznačia na tom papiery z ultrazvuku a stále to menia a to podľa toho, či je malý väčší, menší.. k tomu výpočty "presné" toho gynekológa.. a je to hotové..

lenca78
17. lis 2010

@ahojkyy No ten byt v Praze jsme meli poresit pred par lety, ted je to fakt dost drahe. Ale my uz asi zustaneme mimoprazaci s praci v Praze🙂 A budeme radi, kdyz se taky zmuzeme na vetsi byt.
A ten termin porodu - ja i na tech papirech z ultrazvuku mam porad ten samy, podle menses. Mozna proto, ze jsou to dvojcata a jeden je vzdy vetsi a druhy mensi a ty jejich tydny se lisi.

Jinak holky, prisla mi nemocenska za zari od socialky, HURAAA! Muzu zase nakupovat, uz nemam ucet v tak velkem minusu 🙂 Mohla by mi ale dorazit i ta za rijen, moc by me to potesilo 😀
A taky mam holky naladu na draka, bricho boli, moc se nevyspim, no dneska bych nejradsi, aby uz byli venku oba dva....A pak zacinam mit deprese z toho, jak se sem do toho bytu vejdeme, ale to je asi nejaka predporodni krizovka, ono me to snad zase brzo prejde.

lenca78
18. lis 2010

Dobre rano, koukam, ze jste asi byly vsechny nekde pryc, ze nepisete. Ja jsem si dneska zkusila pripravu na miminka. Nas pes neco vcera sezral u popelnice. A od vecera s nim litame co hodinku ven. Strasny. Ja byla v noci sestkrat, manzel trikrat. Jsem uplne grogy, ted na chvili dala pokoj, tak snad uz bude lip, no ale jestli to tak bude i s detma, tak to nevim, jak to preziju. Asi potrebuju do tela i ty materske hormony, kamaradka je po nich jak na perniku - hyperaktivni, stastna a spi par hodin denne 😀

petulke
18. lis 2010

No jo není divu že jsi grogy, nebot jsi snim musela litat jeste s dvojckami v bříšku 😖 u mimin to bude jinačí, aspon tomu věřím. nedej bože aby se táhle kombinace spojila

lenca78
18. lis 2010

@petulke No a ja jsem si prave rikala, jak je to vlastne super, ze to je pes. Sice s ni musis bezet ven, ale stacilo vzdy 10 min 🙂. To u dvou mimin nez nakojim, prebalim, pak to druhe - no nevim, jestli to budu zvladat 😀

petulke
18. lis 2010

a pak ješte s pejskem ven 😒

ahojkyy
18. lis 2010

ahojte baby, tak ja nejak nie že nestíham, aj sem nakuknem, ale som taká nejaká unavená, že nepísmenkujem. A včera som mala depku, jak bol manžel preč.. nejak to na mňa doľahlo, že som stále sama. Dnes je to lepšie, teda bolo - bola som teraz v labáku a zvážila som sa, 64 kg.. ďalšie dve kilá navyše, čo je na jednej strane dobré, lebo malý rastie, ale na druhej.. rastiem i ja..

@lenca78 - ono pokiaľ nemá prujem a pod., tak toho psa, ak to už nie je šteniatko, v pohode zvládneš 🙂 takže žiadny problém, neboj, pes sa ti prispôsobí, proste bude musieť počkať. Ale jednoduché teda úplne bez povinnosti voči nemu to samozrejme nebude.

Baby, koľko vážite Vy? - koľko ste pribrali?

ahojkyy

petulke
18. lis 2010

@ahojkyy já mám ted 2,5 kila nahoru od posledni kontroly, tak si zase v utery vyslechnu, ale už si to brát k srdci nebudu.

lenca78
18. lis 2010

@ahojkyy no tak Elinka mi teda dava, uz to nejde horem, ale dolem 😠 Tak travim dopoledne behanim co pul hodinky ven na dest .... No ja budu holky dneska spat jak zabita

lenca78
18. lis 2010

jinak holky ja jsem teda asi nejak rozezrana ci co, ja mam nahore 5kg za 2,5 tydne. Priserne.... Zitra jdu na kontrolu a moc se bojim. Ja uz atakuju ☹ Jsem zvedava, kam az to pujde. Cekem tak 15kg !!!!

ahojkyy
18. lis 2010

hm.. tak ja celkom 11 - 12 kg, ked to pocitam, z 52.. zhruba, ale do toho pocitam stimulaciu a to som bola bruchata, ze som si myslela, ze sa viac neda 😀 no a tu to mam. Tak nejak to fakt cloveka zarazi, ale snad je to ok, snad to pojde ok potom dole, hlavne, ze malinkate su zdrave. Verim teda, ze maly na ultrazvuku bude konecne velky 🙂

lenca78
18. lis 2010

@ahojkyy Tak to mame skoro stejne ty 4 kila rozdilu budou jedno mimino, vic plodove vody a vetsi placenta. Tak je to asi normalni.
Ja jsem byla taky baculatejsi po stimulacich, nabrala jsem cca 4 kila za ten rok a kousek, byla jsem uz pekne oplacana, i kdyz jsem hodne cvicila. Ale myslim si, ze to opravdu shodime. Utesuje me to, ze vetsinou hned v porodnici se nechava cca 10 kilo, to je prece uzasne, ne? Zbytek shodime diky nevyspalosti v noci. Pak bude leto a budeme vic behat s kocarkem venku. Ja uz to neresim, doufam jen, ze to nebude vic jak 20 kilo, ale to bych musela porodit uz za dva tydny, jinak to neudrzim ☹

ahojkyy
19. lis 2010

@lenca78 - pekné ráno 🙂 tak ja som po raňajkách, naberám ďalšie kilečko 🙂 malý živý, kopkáme sa vkuse. Dnes konečne volnejší dník, budem len sedieť nad monografiou. Ešte jeden plný týždeň a koniec, už len vybaviť papiere a som doma 🙂

Ako sa máte? Čo sa dnes chystáte robiť?
ahojkyy

lenca78
19. lis 2010

ahoj holky, tak jsem dorazila u poradny domu a mam naladu pod psa . Neni to dobre, tlak 140/85, otoky, jedno mimco nenabralo za dva a pul tydne skoro nic, druhe skoro pul kila (ted ma 2 kg). Ani muj obri prirustek vahy (5,5 kg za 18 dni) se doktorce nelibil. V pondeli jdu do rizikove poradny na bulovku, tak budu vedet vice.

ahojkyy
19. lis 2010

@lenca78 - ty jo a čím to teda môže byť, jedno zaostáva napr. na úkor druhého?? Nevravela Ti dr. ako to bude riešiť?

ahojkyy

lenca78
19. lis 2010

@ahojkyy ona sama nevi, vypada to asi na nejakou poruchu vyzivy, rozdil je moc velky, hlavne to, ze ten druhy nepribral. Ale doktorka nema moc dobry ultrazvuk, proto me posila na bulovku, tam zmeri i prutoky pupecnikem. Jestli se mi rozjede preeklampsie, je to asi na ukonceni ☹

ahojkyy
19. lis 2010

@lenca78 - no počkaj, vôbec nestresuj, lenča, lebo mne Dr. pred dvoma týždňami povedal, že malý má hydrocefalus, no a bol to len zlý ultrazvuk. Tak to poprvé. A čo znamená ukončenie? Však sme si jasne povedali, že už by proste prežili, ak ich vyberieme, tak je?

ahojkyy
19. lis 2010

@lenca78 - a hlavne - nakoľko je odhad ultrazvukom čo sa týka hmotnosti presný? Vraj sa vedia zmýliť aj o pol kila! Takže neviem, neber to tragicky, ja viem že si sa zľakla, ale môže to byť ok a fakt len chyba merania.

lenca78
19. lis 2010

@ahojkyy jojo, ja jsem docela v klidu 🙂 Moc to neberu vazne, protoze ty ultrazvuky opravdu nejsou zas tak dobre. Ale to ze ma jedno mnohem vetsi a druhe mensi brisko, to jsem dneska videla i ja ☹ Ale vsak oni si me pohlidaji a kdyztak me proste v pondeli nechaji v nemocnici a dle potreby "kuchnou". Prvni mimco je porad zadeckem a druhe napric, takze cisar na 100%

ahojkyy
20. lis 2010

@lenca78 - vieš čo, ja ti ten cisársky závidím, aspon vieš, čo ťa čaká. Kolegyňa si sama odřídil auto k nemocnici a vedela zhruba, do čoho ide. Ja keď si predstavím tie bolesti a ešte - manžel nebude náhodou doma, volať taxík, prežiť to atď. Lenže môj malý je otočený v ideálnej polohe na pôrod, takže toto ma neminie.. asi každý chceme to, čo nemáme.
Inak aj ja som kukala na výsledky ultrazvuku, ktoré mi dali posledne a presne, bruško má menšie a nohy kratšie, podĽA toho je nejaký zdeformovný 😀 takže uvidíš v pondelok.

som rada, že si v klídku, celý večer som na Teba myslela, aj sme sa s manželom bavili o tebe 🙂
Inak baby, vtip týždňa - čo nám ešte treba kúpiť miminku, pýta sa manžel. No a ja - no postielky, aj s vybavením, komplet, predsa. No a on: ja ešte musím kúpiť predsa: futbalku, basketbalku, tenisový míček a volejbalku, nech to pozná hneď, čo to je 🙂 🙂

lenca78
20. lis 2010

@ahojkyy no tak v noci jsem zase tak klidna nebyla, jak nemuzu spat, tak bych porad premyslela. Ale pockam az na tu bulovku. Pravdou je, ze mi nohy uz vubec neodtekaji, mam je porad natekle, neoblecu zadne ponozky ani boty. K tomu ten vyssi tlak a mzitky pred ocima. Aspon mi na bulovce pomuzou.

Cisare uz se nebojim, ja jsem s nim smirena. Asi kdybych mela jedno mimco, radsi bych chtela rodit normalne - urcite to prvni. Je to lepsi pro pripadne druhe tehotenstvi. Ale ani kdyby to neslo, oboje ma svoje pro a proti. Pred cisarem je to zpravidla v pohode, dojdes si tam sama, vis, kdy to bude a co te ceka, pak to ale boli pote a mohou byt komplikace. Normalni porod je hroznej predtim, ale zase se rychle das dohromady. Oni to stejne za nas ty mimina rozhodly samy , co? U tebe normalne a u me cisarem 🙂

Tvuj manzel je dobry 🙂. To ten muj uz vybral autodrahu, jen ji jeste neobjednal - potrebuje vedet, co budeme mit, podle toho koupi bude dve ruzova auticka nebo jedno ruzove a jedno modre. I kdyz stejne doufa ve dva kluky, tak vybral nejake modre barvy 😀

Jinak holky mame komplet postylky, vcera jsme koupili v Kralupech matracky. HURA! Tak uz si je dneska odpoledne povlecu, ale zatim jsem lina a jenom spim 🙂

petulke
20. lis 2010

@lenca78 Leni, jejda tak to vypada, že už se ti to blíží k ukončení, ale vydržela jsi snima dlouho. a zachviličku budou drobečci venku 😵 Možná to opravdu vypadá, že se ti rozjiždí preeklampsie, tak bych se nedivila kdyby si tě tam nechali. už máš zbaleno? Budu na tebe myslet a držet palečky, aby vše dobře dopadlo 😉