IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
5. led 2011

@ahojkyy no já nevím jestli to bylo ono. já prvně myslela že vzbudím petra že jedem do nemocnice. začalo to v deset večer, kdy když ležím sleduji jestli opět jako každý večer bude mít Anička škytavku, a taky že jo, jenže co se pak začalo dít, no hrůza, jakoby mi ztvrdla děloha ve které je mimčo a přecházelo to do stádia, kde dole v podbříšku mě něco strašně zabolelo, ale strašně moc. pak vše přestalo a po 10minutách znovu se to opakovalo pořád dokola celkem 4x , potom to přestalo a já se uklidnila a usnula. Možná to bylo tou horkou vanou, kterou jsem si dala v době televizních zpráv. Nebo nevím. Ale co se mi líbí je, že každy večer v deset má škytavku, během dne to nesleduji, nebo mám třeba jiné věci na starosti, ale večer jak už ležím, tak se tomu usměji a říkám nojo je kolem desáté 😵

ahojkyy
5. led 2011

@petulke - ten môj sa zase okolo 10ej zhruba budí a kope 🙂 len dúfajme, že im to neostane po pôrode, že si v noci pospinkajú 😉

ahojkyy
5. led 2011

tie bolesti neviem. Ja to nemám také intenzívne resp. také dlhé, skôr len cítim stvrdnutie brucha, také rezanie. Podbruško bolí ako pri menštruácii. Ale väčšinou idem potom do sprchy a teplá voda a zmizne to..
ahojkyy

lenca78
6. led 2011

Dobre rano holky,
Peto, tak to budou asi uz poslicci, ne? Moje segra je ma taky, kazdou noc, chudera, uz tak tyden, ale na kontrole nic nerikali a vse je pry v poradku. Ma rodit 11.1., tak jsem zvedava, schvalne holky, jestli bude mit taky holcicku, to meho tatku rani mrtvice. Cely zivot zije se trema zenskyma plus babicka plus fenka v baraku a tesil se na kluky vnoucata. Ja porodila dve holky a mam takovy pocit, ze segra Honzika taky neda 😀
Drzte se, holky, uz toho musite mit plny kecky, tak vydrzte. Je to pro miminka. Jinak doporucuje se ta tepla sprcha, jak pise ahojkyy. To nam rikali na tom predporodnim kurzu. Kdyz to odezni po teple sprse, jsou to jen poslicci.

petulke
6. led 2011

Ahoj holky, tak včera byl naštěstí klid. ale opět měla škytavku ve 22.25 😵 Večer v posteli zase nějaké divné pocity, ale bez bolesti, naštěstí. Jak to přecházelo do té bolesti tak to jsem myslela, že už leze ven, opravdu jsem myslela že se už tlači. jinak jsem si všimla rozdílu ve zprávě kterou mi dr napsala. tak nevím jestli to něco znamená, nebo naopak vubec nic.
zpráva z 29.12. hlava volně nad vchodem, ctg s malou variabilitou, reaktivní a FHR 130/min
zpráva z 5.1. hlava nad vchodem, ctg s dobrou variabilitou, reaktivní a FHR 140/min

ahojkyy
6. led 2011

@petulke - ahoj, tak to neviem, či je to rozdiel resp. čo to presne znamená. Moja Dr. pre zmenu o hlavičke nič nepísala, CTG napísmenkovala len fyziologické, jak vždy.. no a FHR tiež v správe nemám.
Ale mám novinku. Bola som na ultrazvuku no a prietoky sa opäť zhoršili, tie ku hlavičke. Dr. povedala, že nie je na čo čakať, že malý je už dosť veľký a vývin by mal byť už ok, takže zajtra ma opäť hospitalizujú. Čaká ma záťažový test - pichnú mi oxitocín a následne vyvolanie pôrodu, tj. neviem kedy, či zajtra alebo kedy porodím, podľa toho, ako bude vraj moje telo reagovať.
Sa bojím. Som kukla na tie čísla z ultrazvuku a som si myslela, že je to ok, lebo boli nižšie ako minule. A ona mi na to vraví, že je to opäť zhoršené a malý musí von. A ja sa nejak - necítim pripravená :/

ahojkyy

petulke
6. led 2011

@ahojkyy jůůů, tak to vidíš, už to brzy budeš mít taky zasebou 😉 a nebudeš se muset už tahat stím přetíženým baťohem před sebou. Já bych se teda těšila a byla ráda, že už to bude zamnou.
Tak ti popřeji hodně štěstíčka, aby vše proběhlo hladce a rychle a hlavně bez žádných obrovských bolestí, které by se nedaly vydržet. 😉

ahojkyy
6. led 2011

@petulke - no len neviem, kedy ma to čaká. Zajtra mám ten záťažový test a podľa neho sa uvidí. Samotný vraj môže vyvolať pôrod.. no a ak nie tak neviem, kedy to skúsia spustiť. Uvidíme. Len dúfam, že ma tam nechcú zase držať, ale to mi Dr. jasne sľúbila, že nie. Každopádne napísmenkujem info, budem mať net a aj sms na Tvoj mobil. Drž palečky 🙂

lenca78
6. led 2011

@ahojkyy jee, tak ty uz taky budes brzo maminkou. Zatezoveho testu se neboj, mely ho nektere pani, ktere se mnou lezely na pokojich (jak jsem byla ve spitale pres tri tydny, tak jsem zazila ledacos). Pichli jim oxitocin apak jim cca hodinu delali monitor - tam seukazovaly kontrakce, zadna z nich je nemela nijak drsne. Jen zkoumali, jestli telo na ten oxitocin reaguje. Tak se neboj. Mela ho tam spousta zenskych a zadna nerikala, ze by to bylo nejak zly.

ahojkyy
6. led 2011

@lenca78 - to znamená, že samotný pôrod to môže alebo nemôže vyvolať?? Mám teda čakať záťažový test a následne sa rozhodnú, ako vyvolajú pôrod?? Som z toho zmätená..
A hlavne kedy to budú vyvolávať.. aby som tam zase netrčala celý víkend, že áno.. a v pondelok pôjdu na to..

lenca78
6. led 2011

@ahojkyy podle me by nemelo. je to jen zkouska. Ty zenske to meli den pred a pak nasledny den teporve dostaly nejaky cipek na vyvolani
To nevim kdy, to asi zalezi na nich

ahojkyy
6. led 2011

@lenca78 - jasné, dík za info. No tak nepredpokladám, že by čakali cez víkend, že sa prietoky budú náhodou zhoršovať.. nerada by som tam ležala víkend zbytočne.. to sa budem brániť zubami nechtami 😀
Tak držte palce, baby, dám Vám vedieť, ako sa to vyvíjalo / dopadlo.
ahojkyy

ahojkyy
7. led 2011

tak pekné ráno baby a držte palce! 🙂
ahojkyy

petulke
7. led 2011

@ahojkyy držíme, ať Ti to dobře dopadne! 😵

delf14
7. led 2011

ahojky holky,jé ahojkyy jde na věc tak mačkám vše co mám aby to bylo ok a pokud se rozjede porod aby to bylo rychlé 😉

lenca78
7. led 2011

@ahojkyy Drzime ja, Zuzka, Stepka a i Elinka (nas hafan). At to neboli a mas to rychle za sebou. 🙂

petulke
7. led 2011

@lenca78 Leni, tak povídej a přeháněj jaké to je s malými holčinami? jak to vypadá přes den a noc, vyspíš se vubec? Jak to doma probíhá, nebo jenom plakají a ty nevíš do čeho se prvně vrtnout, nebo naopak jsou hodňučké a spinkají co se dá? Krmíš uměle nebo svým? Tak nás teď tady zásobuj svýma zkušenostma, ať víme co nás čeká a nemine!
Představ te si, že bráchovi a švagrové, ten malej prďola odmítal pít z Aventovských lahviček, musely pořídit nějaké speciální od NUKu. Tak netuším jak je to vubec možné, co by dělal, kdyby byla jiná doba a jiné lahvičky nebyly na trhu? Tak mi je poslali, že je tedy nepoužívají, tak je jen vyvařím a jsem zvědavá, co na to řekne ta moje čertice až vyleze ven. 😝 Žádné rozmazlování nebude, já jí dám, takhle si vybírat. 😠

petulke
7. led 2011

jinak poslední dva dny je mi uplně na nic. špatně se mi dýchá, jako bych měla málo kyslíku, jsem si změřila tlak a měla jsem 80/60, tak doufám, že se nic neděje. já myslela, že se budu dusit jen když budu ležet na zádech a ono prd, stačí sedět na gauči a už je to tady, začnu se dusit, Petrovi je doma zima, chodí doma zabalený v dece a to jsou zavřené okna a já tady škemrám o trochu vzdoušku z okna 😖

lenca78
7. led 2011

Aho jPeto,
ted mam chvilku casu, tak napisu. Muj den je velky chaos 🙂. Nejak nic nestiham. Holky nezvladaji kojeni - pry to je u nedonosenych deti caste, nemaji silu a vlastne Zuza ma zatim jen 2,2kg, tak je jeste mala. Neco si sosnou z prsu, usnou u toho do peti minut, pak se probudi a zase 5 min sajou a tak dokola. Vysledkem je to , ze za hodinu toho moc nevypijou, akorat jsou unavene a musim je dokrmit z lahve (bud umele nebo kdyz mam svoje odstrikane). Pak je prebalim a jdu odsavat svoje mliko aby mely holky na dokrm. No a dalsi hodina je v tahu. Pak mi zbyde hodina na spanek, jidlo, vareni, uklid, internet, prani a zehleni a znovu. Jedu takhle ve 3hodinovych intervalech. Obcas maji holky hlad driv, tak pak mi nezbyde ani ta hodinka.
Jinak breci, vzdycky aspon jedna, kdyz treba prebaluju nebo krmim t u druhou, neda se nic delat. Na noc ale jsem ted zacala davat nutrilon a parada, spi vkuse i 4 hodiny. Jinak nevim, jaka to mam mimina, ony jsou porad procurane nebo prokadene. Porad je musim prevlikat do jinych oblecku, Priserne. Plenky utazene na maximum a stejne to lita vsude okolo.
Holky z Aventek taky nemohly ze zacatku pit, mely takove rychle savicky z JIPky. Pak na Aventku presla stepka a minuly tyden jsem na ni ucila Zuzku . Z tech savicek to totiz teklo samo a uz jsem si rekla, ze i Zuzka se musi zacit trochu snazit pri piti. Lahve od NUKu mam taky, necham si je na caje. Ted pouzivame aventky. Porad je sterilizuju, pokud jeste nemas sterilizator, doporucuju do mikrovlnky, pokud by s eti nahodou nezadarilo kojit. Nedokazu si predstavit, z e bych jeste vyvarovala lahve v hrnci 🙂
Kdyby ti mala nechtela pis z aventky, tak napis, poslu ti tu savicku a lahvicku z JIPky, na zacatek. Mam je tady a uz je nepouziju. Ale snad budes kojit.
Jo a ja nakonec musim kojit pres kloboucky, jen tak z prsu holky nechteji. Myslela jsem si, ze kojeni je hracka a tak nejak automaticke. Kdo by to rekl, ze to je spis porod a mam z toho vecne deprese. Tak kdyby treba mala nechtela z prsu jako moje holky, zkus jeste ty kloboucky, z toho mi sajou jedna basen, az na to, ze to nevydrzi dlouho ☹

petulke
7. led 2011

@lenca78 jůůů, ty jsi toho teda napísala 😀 kloboučky mám nakoupené, dostala jsem radu, že se může stát jak se nalijou prsa,že se mi můžou vpáčit bradavky, a kdyby ne třeba by mě bolely nebo něco jiného, že to stojí za to, si je pořídit, tak je vezmu hned do porodky sebou. Sterlizátor do mikrovlnky mám i odsávačku na prsa, to vše dostanu od Petrovy sestry. A to se ti takhle pokakají i když jsou v pamperskách? možná to je opravdu tím, že jsou ještě hubeňoučké a malé na ty plenky. vím ják vypadá 2 kg dítě, bála jsem se ho chytnout jak je droboučké a slabounké. Takové miminko ještě nemá ani sílu pořádně kniknout, to určitě ta moje čertice bude budit celej panelák, nebo to tipuji že bude mít kolem čtyř né-li přes čtyři kila. A co ušička už máte propíchnuté? Já si je nechám propíchnout při odchodu z nemocnice, aspoň nám to tady takhle dělají. Dneska jsme se byli kouknout do obchodu a maji tam moc krásné naušničky. Tak jsme se s Petrem domluvili, že počkáme, až se narodí a potom do porodnice nějaké donese. Výběr nechám na něm. Protože bych chtěla, aby na malou vybral něco ze svého srdce, které se mu budou nejvíc líbit a které mu padnou do očí.

delf14
8. led 2011

@petulke ahojky docela mě zarazilo,že už propíchnou ouška u nás teda až doktorka a to jedině po první vakcíně,dřív ani náhodou.klouboučky jsou dobrá věc,ale jediné když máš fákt popraskané bradavky.jinak prý když se používají pořád tak se pomalu ztrácí mléko,vysvětlovala nám to na kurzu o kojení právě.

lenca78
8. led 2011

@petulke no tak ja doufam, ze mliko neztratim, klouboucky jedou porad🙂. A prokakaji se i v pamprskach, i procuraji. Obcas je tam toho tolik co ta plenka proste nepojme🙂
Jinak driv se naus nice pichaly pri odchodu z poodnice, ted zas rikaji pockat. Na jipce by nam je nikdo nepichl, tak jdeme pristi mesic, pred hexavakcinou. tetka nam je pichne a my konecne na prvni pohled budeme vedet ktera je ktera.

lenca78
8. led 2011

@delf14 delfi ahoj, ty uz to mas taky za par, vid?

delf14
8. led 2011

@lenca78 no poalounku jo už aby to bylo je to děs,hlavně mě štve že nemohu sladké 😅 a někdy mi teda hodně chybý no dnes jsem zhřešila a vzala si dva bombony už 😀

petulke
9. led 2011

tak já nevím, psala jsem ahojkyy sms a tá se skoro celý den zpracovává, asi je někde kde nemůže mít zapnutý telefon. 😒

petulke
9. led 2011

@delf14 to tí nezávidím, nebo já když se denně nedám granko, tak bych umřela 😒

petulke
9. led 2011

holky já mám devět dní do termínu, a pořád se nic k ničemu nemá ☹

delf14
9. led 2011

@petulke a co nález máš aspon nějáký?piješ maliník?

petulke
9. led 2011

@delf14 no právě že asi žádný, monitor je v klidu. a vaginálně mě nekontroluje, že to prý nemá cenu, protože i kdyby bych byla málo otevřená, že se můžu potom otevřít z hodiny na hodinu. 😒

delf14
9. led 2011

@petulke to je škoda,že tě nevyšetřuje vnitřně,mě doktorka vždycky teda a jsem ráda teda