IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
19. kvě 2011

@ahojkyy no jen že to není správné, podle mě je Anička hooodně dopředu. Včera mi ukazala když byla na bříšku, že si strká kolena po bříško jako že chce lozit,ale neví co s ručičkama, tak si brzy odře bradu. 😀
včera jsem koukala na modré z nebe byl tam moc krásný příběh, mamince hned třetí den po porodu diagnostikovaly nador štítné žlázy, a její přání bylo aby mohla svou 4. měsíční dceru pokřtít, tak jim Martin zajistil svatbu v kostele s následným pokřtěním, jsem řvala jak krokodýl ☹
Leni už je lépe?

ahojkyy
19. kvě 2011

@petulke pekné :D
inak to plazenie skúša aj tomík, dokonca sa mu už občas podarí oprieť nôžkami o podložku, zdvihne zadoček, posunie sa ručičkami a pohne tým pádom dopredu. Dr. hovorila, že je to ok, že to skúša také plazenie, tak toto by malo byť oki.

lenča - co?? ok?

ahojkyy

lenca78
19. kvě 2011

@ahojkyy ahoooj, tak teplotu uz nemam a konecne mi do lekarny dorazily dalsi leky, ktere mam brat 🙂 Hura, tak snad se to pohne. Porad to boli, ale oproti pondelku a uterku uz skoro ne 😀 Ted se jeste potrebuju zbavit tech zatvrdlin, mam prave prso silene, zatvrdlo tam kde co, holky moc nepily a ja byla lina odsavat - chyba.....

Tak at ti to dobre dopadne s tou chuvou, drzim palce 🙂

Preju hezky den. L

ahojkyy
19. kvě 2011

@lenca78 - ahojky. Tak to je chyba, len odsávaj. Vidíš, aké šťastie, že si odsávačku nepredala! 🙂 Nech Ti to skoro prejde, ak budeš odsávať, prsiam sa určite uľaví.
Inak chúva v pohode, dnes ho len trošku navoľno zabalila, takže sa jej pokakal až za uši, myslím, že už to tak naľahko neurobí a zatiahne ho 😀 ale inak v pohode všetko, aj keď ho vyberala z kočíka ako sa zobudil, aj keď ho uspávala, tak snáď to prežije Tomík ok. Inak sa na mňa čím ďalej tým viac rehoce, stále nahlas a z každej hlúposti, čo poviem, alebo reagujem 🙂 zlatý je 🙂

ahojkyy

ahojkyy
20. kvě 2011

ahojte baby. Tak dávam info - v Bille majú akciu na príkrmy Hami, tak šup po ne 🙂

lenca78
22. kvě 2011

ahoj holky,
zdravim zas ze sumavy, jen nam tu nejak nejde net🙂. Je tu pekna pohodicka, vcera babi slavila 80, tak jsem ji sporadala snad pulku dortu 😀 rozezrana jsem teda dostatecne.

@ahojkyy hmmm, tak billa tu asi neni, az v plzni 😖
To s tou chuvou je dobre, priste mu tu plenku utahne lepe, asi tak jako my n a zacatku, ze?

ahojkyy
22. kvě 2011

@lenca78 - mnam, hneď by som si dala 🙂 A áno, určite to nabudúce tá chúva neriskne, však sme ho umývali pod tečúcou vodou, no sranda, proste ho ľutovala a nezatiahla 😀 Inak Tomík začal nosiť 74ku nohavky.. tak asi rastie aj do výšky, nie len na váhu, už keď mi ho Dr. nemeria 😎 Manžel je jeden dník - noc z dvojtýždňovky doma, tak sa bežím venovať. Prajem krásny pohodový večer 🙂
lenča uži si to u rodičov 🙂
ahojkyy

ahojkyy
22. kvě 2011

@lenca78 - a čo prsia??

lenca78
23. kvě 2011

holky, tady je tak krasne a ja jsem nejaka vyrizena. Proste hodne lidi, porad musim s nekym povidat, holky do toho docela dost placou, kdyz se nad ne nahne vice lidi najednou. Ale uz se tesim, az si zvyknou a ja si trochu odpocinu.
Jinak ty prsa, to je sila, ja snad ty holky budu muset odstavit, antibiotika dobrana a uz se mi zase dela nejaka infekce. Ja mam proste ty bradavky nejake rozkousane, hned se mi to zaniti a to uz je po kazdem kojeni dezinfikuju. Jakmile to neudelam, za chvili je to zas podebrane a hnusne. Ach jo. No a to ze to boli jak cert, to uz jsem si asi zvykla a prijde mi to normalni. A vsude pisou, jak je kojeni bezbolestne 😀 😀

petulke
24. kvě 2011

@lenca78 Leni ukus si zavolat na tu info linku o kojení. ☹ třeba ti tam dají nějakou radu. Moc mě to mrzí, že máš takové trápení, achjo. ☹ 😢

ahojkyy
25. kvě 2011

hm tak to je nádhera, to sa takto zapatlá, hej? 🙂
Inak nohu do úst nedáme, vadí nám bruško 🙂 🙂

ahojkyy
25. kvě 2011

@petulke - peta, ako rychlo ste presli zo zeleniny na masovo- zeleninove. Alebo este nebastite?

petulke
26. kvě 2011

@ahojkyy masičko ještě nedávám, zatím kombinuji jen zeleniny, ted už z bramborem a až dojí brambory zkusím rýži na tři dny a potom nasadím do toho maso. 😉

ahojkyy
26. kvě 2011

@petulke - no počkaj, takže ako? Zemiaky si nedavala? Ako si to presne kombinovala? Inak sa na to strašne chystám, nové no..

ahojkyy
26. kvě 2011

@petulke - a v čom ju máš, prosím ťa, posadenú? dík

petulke
27. kvě 2011

@ahojkyy no v autosedačce je moc v sedě, to se mi nedařilo, všechno bylo okolo, je to taková polohovelná jakoby houpačka, mám jí v pololeže 😅 no a kombinuji, dřív jsem jí davala pouze mrkvičku, nebo brokolici, ale to se musí dát ještě zapít mlíkem, nebo je to hladové jídlo, no a ted jsem pridala k mrkvi ještě bramboru, za pár dnů to vyměnim a dám mrkev s rýži.
Jinak jsem byla v práci a domluvila si vyčerpání dovolené, což budu mít do 11.8. a 12.8. nastupuji na rodičovskou dovolenou na 3 roky. 😒 která mi skončí 15.1.2014

lenca78
27. kvě 2011

ahoj holky, tak zase zdravim, je to tu nejak hekticke 🙂 No spis takove flakaci, hodne casu jsem s holkama venku pod stromama 🙂). Povim vam, je to parada, doma mi uvari, mamka si tu uklizi sama a ja jsem jen s holkama a psikama, takova fakt dovolena.

Prsa jsou fakt hrozny, hlavne ted me to kojeni trochu boli, protoze holky ted chteji jist co 2 hodiny. Asi maji hlad, protoze jsem je v pondeli vazila oblecene a mely cca 6,4 a 6,5 kg po kojeni, pred kojenim o 100g mene. Pred trema tydny jsem byli u doktorky a nahate vazily 6,1 a 6 kg, takze moc nepribraly 😠 Uz basti mrkev, moc jim chutna, na vecer maji prichystanou kasi a dokonce jse mvytahla i nutrilon, ze jim dam lahev. Ja jsem totiz uplne k nepouziti, cele noci proste jen kojim a pres den si taky neodpocinu. Tak uvidim, co zabere. Prece jen jim bude 6 mesicu pristi tyden, byly 6 tydnu castecne kojene, zbytek plne kojene, tak to je docela dobre.

lenca78
27. kvě 2011

Jinak ja krmim v lehatkach FIsher price, jsou tak akorat pololezici. A u mamky v kresle, vystelu jim to polstarema. A zadelane jsou az za usima 🙂)

ahojkyy
27. kvě 2011

no tiež mám, podľa fotky, presne také isté lehátko, takže ten poloľah bude stačiť, ano?
Inak to je zrada, už aj Ty, lenča, prikrmuješ?? Však sme mali začať začiakom júna, zrada!! 😀 No ja sa na to strašne teším, A Ty lenča varíš, alebo dávaš hotovky?
Aký máte názor na tie hotovky? Od hami konkrétne? Mne sa zdajú kvalitné, neprisolované a neprisladené a kontrolované, takže snáď ešte lepšie ako to moje varené. Neviem sa proste rozhodnúť.

Inak to kojenie jak Ti vydržalo, lenča na dvojčatá, to je super, všetka česť. Inak aj my dnes UM a MM 1:1, prišla m.. tak uvidíme, ako to bude ďalej.

ahojkyy

ahojkyy
27. kvě 2011

@petulke to ti je hej, to ja začínam čerpať dovolenku z minulého roka od 18. 6., následne v septembri budem nastupovať do práce, dnes som sa bola dohodnúť. Ako často a ako tam budem / nebudem, dá sa to.. ale mám z toho trošku depku. Prispôsobíme malému ako bude reagovať, snaď to bude oki..

petulke
27. kvě 2011

@lenca78 Leni tak to velká gratulka, že jsi to zvládla. Fakt, jo! To je až neuvěřitelné, že se opravdu dají odkojit dvě mimča 🙂

@ahojkyy Hanička jsou dobré, slyšela jsem na ně pouze chválu, jsou bez konzervantů a opravdu přísně vyrobeny. Já to střídám, jak kdy, ale většinou vyřím já, sice, nevím jestli ty poměry jak to míchám jsou dobré 😠 Tak nevím, i když kupuji, třeba mrkvičku s natí, ale nemůžeme vědět kolik je v ní dusičnanů, takže shrnuto a podtrženo, hotovky jsou podle mě opravdu nejlepší. 😕

ahojkyy
28. kvě 2011

@petulke - ale aj najdrahšie ak by malo byť len na tom..

ahojkyy
29. kvě 2011

baby, poradte, z jednej strany mame sisatu hlavicku, uz to dost vidiet, jak maly nema vlaskov nejak vela.. co s tym, snazim sa ho polohovat, ukladat hracky na jednu stranu, uz je z neho pomaly lavak.. ale hlavu si toci ako chce, aj v noci, ked spinka.. no a siska neubuda..

lenca78
29. kvě 2011

Ahoj hollky, zdravim z domova, hura, zase jsem ve vlastnim.
A jen k memu poslednimu prispevku, holky UM nechteji a kasi taky ne 😀 😀 Takze dal plne kojim, jen s tou mrkvi zaciname.
Ja zatim kupuju ty od Hami - prvni lzicka, nebudu se s tim varit kvuli par lzicim mrkve, co sni, za 5 dni jsme se dostaly teprve pro obe na jednu lahvicku - ma 125 g. Ale az to zvysim, budu varit, lezlo by to podle me dost do penez, urcite s dvojcaty 😠

A s tou hlavickou neporadim, mela by se polohovat, ale to uz delate 😖 Co radi doktorka, neptala ses?

Peto, kolik ti te zeleniny sni mala k obedu? A davas uz i neco jineho? Co takove ty kukuricne krupky?

lenca78
31. kvě 2011

Holky, nasla jsem kasi, co holkam chutna, HURAAAA! Zlepseni uzasne, dnes kojeni jen ve 20, 0.30, 3.30 a 7.00. Jsem nadsena. Je to kase Sunarka - kukurice a ryze a prida se do ni bud voda nebo UM nebo MM.

petulke
31. kvě 2011

Ahoj holky, ahojkyy netuším taky bych polohovala a spíš víc už nutila ležet na jiných stranách , než na oblíbené. Naše pořád leží na levem boku, a taky jí to ruším 😉
nakonec teda dávám Hamička, mrkvičku s kuřecím nebo králičím, je v tom i céler brambor a podobné věci a včera mi papkala i naškrábanej banán 😀 mnám to jí chutnalo, až jsem se za břuch popadala, nebo vždycky panika a děs když jí dávám bryndáček a vidí lžičku a ted po pprvní lžičce došlo k mlasknutí a prý škrábej rychleji 😀 😀
Leni křupky ještě né ale nebude dloho trvat a zkusím taky.
Jinak na vojtovce jsme byli pochválení že jde vidět obrovský pokrok, ramínka a páteř srovnány ted ještě odstarnit tu hypertonii i z nožiček
Leni a co ty tvoje kozenky???

lenca78
31. kvě 2011

@petulke Peto, to jste sikulky, ze uz mate na vojtovce pokroky. My ted nechodime, uvidi se v pondeli, to jdu zas k neurologovi.
Skoda, ze ty krupky jeste nejdou, myslela jsem, ze bych tim zaplacla holkam trochu briska 🙂

Jinak kozenky jsou hrozny, porad to boli, holky kousou jako o zivot, sice nemaji zuby, ale vzdy po chvilce mi drti kozu mezi dasnickama 🙂. Ale mlika mam asi dost, dnes po noci, kdy tolik nepily, mi to mliko po ranu samo teklo takovym zpusobem, ze jsem mela na kosili mokre cele bricho a musela holky hned prilozit. Ted odsavam dvakrat denne, abych mela na tu vecerni kasi sunarka 🙂.

ahojkyy
2. čer 2011

ahojte baby, tak vas citam, ale nepismenkujem, nemame nic noveho. Tomik mi zacal trosku hnackovat, ale vyter u Dr. je ok. Tu hlavicku - polohujem, ale on sa stejne otoci, ako chce, na to uz je velky.
Novinkou je, ze sa mi konecne! zdvihne do sedu, ked ho potiahnem za rucicky 🙂 ale len ked sa mu chce, inak standardne taha hlavu za sebou 😀 no a zacal pistat a zlostit sa na tu zebrovu hrazdicku na sedatku, musela som ju dat prec.. Lenca, Tvoje tiez?
V pondelok ideme na plavanie, tak drzte palce, nech ma oki reakciu 🙂
ahojkyy

lenca78
2. čer 2011

Ahoj holky,
tak my mame po pulrocni kontrole a holky maji 64 / 64,5 cm a 6,37 / 6,58 kg. Dle Dr je nemam tak casto kojit 😀 Jinak mam uz davat i maso do zeleniny a klidne vecer piskoty do kase, no ja koukam jak diva, holky mely zatim 5x mrkev a uz jim mam davat i maso 🙂 🙂
Jinak dnes jsou nejake hrozne hladove, po ranu mi vysaly prsa, tak nemam na vecerni kasi. Zkusim ji udelat z nutrilonu, ale uz ted vim, ze to jim nebude smakovat, znam je.

Ahojkyy - no tak to dela Zuzanka, kdyz ji zvedam, tak taha hlavu za sebou, az ke konci ji to najednou dojde, ze tam muze byt neco zajimaveho a pritahne si ji sama, jinak ne. Hrazdisku maji holky rady, v sedatkach jsou casto, kdyz jednu koupu, tak druha je v nem a hraji si s ni.

ahojkyy
2. čer 2011

@lenca78 - no ano, aj Tomík sa hral, ale posledné dni na ňu proste piští a hnevá sa, mračí, kričí až nakoniec začne plakať. Ako by sa bál. Neviem, či tam vidí zebru či čo 😀 Keď som ju dala dolu a hračku mu podala len tak do ruky tak v pohode.
Tú hlavičku resp. priťahovanie som skúšala tak, že som si ho dala na nohy, vystreté, potom pokrčené a tak z vyvýšenej polohy. A prišiel na to, čo od neho chcem, takže sa už - občas - pritiahne. Myslím, že majú ešte čas.

Inak baby, ako Vám drobce spia? Lebo Tomík si zdriemne ráno 1,5 a potom poobede 1,5 alebo niekedy po 2x30 min a inak je hore! Som šoknutá, ťahá a ťahá, ale je pravda, že v noci spinká krásne. Buď celú noc, alebo sa raz zobudí, ale to len stiahne v sne 🙂 fľašku, prebalíme plienku a spí ďalej. A to takto spí po 180 ml beby.. Jak spia cez deň tie Vaše??

Lenča, v pohode, keď už budú mať masko, tak bude treba menej mlieka. Predsa len toho už musíš mať dosť.. ale tiež by som postupovala pomaličky, nech im zase nezaťažíš bruško a nekričia Ti celú noc..

ahojkyy