IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
11. čer 2011

no super, to už jsou teda kočandy!!! jaké to byly malé vyžlátka a podívej se na ně!!! 😉 😵 my koberec budem kupovat až budem dělat dětský pokoj. možná na podzim nebo zimu, uvidíme. no hopsadlo je až od 9 měsíců, ale myslím že na krátké chviličky jí neublížím, když se podívám zpětně na svou švagrovou, ta už malého strkala do chodítka 😕 😠

lenca78
12. čer 2011

@petulke Peto, no vyzlatka to uz nejsou davno 🙂. Jinak koberce jsem jim koupila 1 x 2 metry, proste odrezek 😀 To jim zatim staci.
Hopsadlo je tedy az od 9 mesicu, jo? Tak to ja radsi pockam, az budou o hodne starsi, holky nemely kycle uplne v pohode, tak abych jim nejak neublizila. Tak to treba dostanou k prvnim narozeninam.
Preju hezkou nedeli.

petulke
12. čer 2011

@lenca78 leni ale docela to nechápu, protože tam u toho píšou že to je na max. váhu 12 kg 😖

lenca78
13. čer 2011

@petulke 12 kg? tak to moc neni, ne? Jestli holky budou nabirat takovym tempem, tak 12 mozna budou v tom roce uz i mit 🙂

petulke
13. čer 2011

@lenca78 no leni a to měl muj synovec třeba v pul roce ☹

ahojkyy
13. čer 2011

ahojte baby, tak vy máte veľké holky! Peťa, hopsadlo je super, dnes po plávaní som Tomíka tiež posadila do jedného v herničke a rovnako sa mu to páčilo 🙂 Zakázané ovocie najviac chutí 🙂
Lenča, sú strašne veľké, neuveriteľne narástli. O tom koberci som rozmýšľala aj ja, lebo sme spratali izbičku, v ktorej nikdo nebýva (len želva), budúca detská izba, no a dala by som tam hračky, taký kútik pre malého. Takto sa nám to váľa po celom byte. Aké sú na to ceny? Rozmýšľala som aj o podložke, sú rozne formy rozprávok, ale straaašne drahé, napr. krtko cez tisícku a tak. To nedám.

Inak my nemáme nič nového, stále papáme zemiačik s mrkvičkou, chutí nám a pekne už otvárame ústa. Zatiaľ som nevarila, spapá celú malú fľaštičku. Papajú vám už viac?
Ako mu mám pridávať?

Inak dnes ma trochu naštvali na bazéne, dali takú studenú vodu, že sa mi malý triasol. Peťa, ak chceš chodiť neskor na bazén, začni si ju pri kúpaní otužovať na 32 s. C., lebo potom oni často vodu preženú smerom nadol a to je o ničom. Normálne sa klepal. Aj som si povedeala svoje, ale čo z toho, no. A to prvýkrát konečne neplakal, ako som ho tam vkladala
😔

lenca78
14. čer 2011

@ahojkyy Ceny koberce jsou hrozne, ten odrezek nas stal jen 160 Kc, ale normalne by stal snad 600 , takovy kousek. Ale je to moc fajn, holky to maji rady, lezou po nem a koukaji na ty baracky. No zase nova vec, nez se jim to okouka 🙂
Jinak my mame i deku chytracek ,stoji asi 1600, nastesti ji dostal manzel od kolegu z prace darem.

Holky mi basti docela dost, ja varim sama - pro dve ty lahvicky lezou hrozne do penez a ted mi sni dohromady 350 ml prikrmu, ale daly by i vic. Ja jim to jen nechci moc rychle zvysovat, prece jen ji zeleninu teprve dva tydny.
@petulke Peto, jak rychle jsi zvysovala davky zeleninoveho prikrmu?
@ahojkyy A dokrmujes po zelenine mlekem? HOlky porad chteji po zelenine prso ... 😠

petulke
14. čer 2011

@lenca78 Leni já jí nezvyšuji pořád dávám stejně 120 a někdy to zapije 90 někdy 60ml a někdy třeba ani nechce zapít mlékem,

sedmitecka
14. čer 2011

holky volám SOS, když jsme to dostala dneska cca ve 14,00, mám to brát jako první den menses nebo až zítřek??, vůbec nevím, co teď, jestli už zíra pro stimulku nebo až pozítří, te´d už v Pronatalu nikdo nebude....

ahojkyy
14. čer 2011

@sedmitecka - ja by som to brala ako prvý deň, aj keď áno už som čítala, že ak poobede, tak sa počíta za prvý až nasledovný.. každopádne si zavolaj, hneď ráno Dr a podľa toho sa zariaď, to bude najistejšie. Držím palce na úspešný pokus 🙂

sedmitecka
14. čer 2011

@ahojkyy moc ti děkujiiii 🙂 🙂 🙂

lenca78
16. čer 2011

@petulke
@ahojkyy Ahoj holky, u nas nic noveho neni, snad jen to, ze holky vstavaji v 5 rano. A cely den se ve spani stridaji, proste na palici. Jsem jak prejeta parnim valcem :(. A dneska jdeme ke vsemu na ockovani, nespala jsem poradne tri noci, tak jeste tohle, snad budou bez reakci.
Vcera mely holky poprve brokolici a jim teda fakt nejede 😀 Vsechno mam zeleny, prskaly to celou dobu.
Preju krasny slunickovy den

ahojkyy
16. čer 2011

@lenca78 ahoj. K tomu predchadzajucemu - vzdy mu po zeleninke ponuknem mliecko. Niekedy hned a niekedy az po pol hodke. ale spravidla vzdy stiahne 100 - 120 ml. Brokolicu som neskusala, radsej.. dala som spenat so zemiackami, nebol z toho nadseny, ale zbastil.
Dnes sme boli tiez na ockovani pren. + hexav. a vecer Tomik plakal. Ma trochu zvysenu teplotu - baby, kolko ma mat aby som mu nasadila cipky? Ak by sa to zhorsilo.
Co ty lenca, su holky ok?
Inak vazime 7320 g a nosime 74ky 🙂

drzte sa.
ahojkyy

lenca78
17. čer 2011

@ahojkyy Ahoj, tak my nakonec ockovane nebyly, Zuzanka ma zhorseny ekzem a Stepka rymu, tak mame prijit za 14 dni. My se snad nikdy nenaockujeme. Zatim maji jen prvni hexu, ted meli mit prvni prevenar. Ach jo :(

Jinak doktorka rika snizovat teplotu, jakmile preskoci 38 - takze pri 38,1 uz davat cipek nebo sirup - podle toho, na co se dite citi. Pry u cipku jim musim drzet prdelku u sebe aspon ctvr hodiny, aby mohl pusobit, jinak ho ty miminka vyprdnou. Ja to zatim nezkousela. Mam doma oboje a spis bych napred dala sirup. Ale zase pri vysokych horeckach je lepsi cipek - rychleji to pusobi.

A holky maji 6,8 kg, rikam jim tlustosky, protoze na delku tolik nemaji, jen 66 a u Zuzky nevim - nejak divne to namerila, zmensila se o 2 centaky od minula 🙂

ahojkyy
17. čer 2011

@lenca78 - no jo, scvrkáva sa 😀
no Tomík leží, od včera, sem tam vykukne z postielky, trošku popozerá, moc sa toho nenasmeje. Veľa pije. Teplota 37 - ,5 tak nestresujem. Zatiaľ. Ale nie je s ním žiadna sranda. Uvidíme, čo povie na zeleninku, ako sa zobudí. No jo, už nech má po tom. Keby aspoň cucol, aby som mu protilátkami pomohla, takto mu to nevyrobí z môjho tela. Skúsila som ho priložiť, ale nula bodov.

ahojkyy

lenca78
18. čer 2011

@ahojkyy nojo, scvrkava se 🙂

@ahojkyy
@petulke Zase se s vami holky loucim, ceka me "azyl" na Sumave. Manzel me tam dnes veze, budu tentokrat hlidat barak, babicku a jeji dva psy, k tomu holky a naseho psa, rodice jedou na dovolenou 🙂. Jeslti to preziju, tak uz fakt vsechno 😀 Vracim se pristi nedeli, ale jen na tri dny, pak zase zpet, protoze manzel mi odfrci na 14 dni na motorce nekam do Albanie a Cerne Hory 🙂 Jak to pujde, napisu zase z Klatov, ale moc to tam nestiham.

ahojkyy
18. čer 2011

@lenca78 - si velmi tolerantná, ja bysom mu pribalila dvojcata 😀 😝

@lenca78
@petulke
baby, kde kupujete zeleninu na prikrmy. A aku? Dnes som v bille nasla samu angliu a polsko..

ahojkyy
18. čer 2011

jo a Tomik uz je ok, uz zase sa siali 🙂

lenca78
18. čer 2011

@ahojkyy ahoooj jeste rychle pred odjezdem 🙂 Mame nejake zpozdeni🙂
Kupuju mrazenou od Nowaca, mini mrkvicku, brokolici nebo kvetak. Brambory kupuju normalni. My tu v te nasi vesnici zadnou hezkou zeleninu nemame a do tesca se tak casto nedostanu. Takze tak.

petulke
19. čer 2011

@ahojkyy mrkvičku a petrželku s natí 😉

lenca78
22. čer 2011

@petulke
@ahojkyy
Ahoj holky, zdravim z Klatov. Jen tak rychle, protoze ja jsem zase nemocna..... Neskutecne, dalsi zanet v prsu, horecky 39 dva dny, dnes uz je to lepsi, antibiotika (treti tento mesic) na 8 dni. Ja se z toho zblaznim. Chudaci holky, takovych paralenu a atb , co do sebe dostanou :( Nechapu.

Jinak dnes jsem delala kvetak a holky se po nem mohly utlouci - kombinace brambor - mrkev - kvetak asi zatim vede 🙂

Mejte se hezky.

ahojkyy
22. čer 2011

@lenca78 - ahoj. No tak tie antibiotika nič moc, nechceš sa na to vykašlať? Už sú aj tak dosť veľké a urobila si toho dosť, všetka česť, no.
Květák ano, aj ja som skúšala a chutil 🙂 fakt asi najviac zo všetkých. Inak my nič nového, tomík strávil dva dni s ockom, mala som nejaké povinnosti v práci, tak bol happy a užívali si, prešli všetko, od futbalu až po čítanie detskej encyklopédie 😀
Zajtra rozmýšľam skúsit masko, možno to ale je skoro, čo si o tom myslíte, baby?

ahojkyy

@petulke

lenca78
23. čer 2011

@ahojkyy kdyz ja mam ty zanety prave z odstavovani:(. Jedine reseni pr o me budou ty hormony na ukonceni laktace a to se mi fakt nechce 😠 Uvidime, ted ten zanet vylecim a dnes jdu k laktacni poradkyni porait se co dal.

A nad masem taky zacinam uvazovat. Od kdy se vlastne muze? Mesic po zelenine?@petulke Peto, nevis?

ahojkyy
23. čer 2011

@lenca78 - mne Dr. povedala, že po 2 - 3 týždňoch od zavedenia zeleninky a tak často / týždenne, ako doma varíme masko, aby si malinký zvykol na to, čo jeme zhruba my.
Inak ja mu začínam variť a robím to na pare. Robili ste niečo baby na pare? Viete aké je to chutné aj keď to nie je slané? Ja som to pred tým netušila, fakt super, aj zemiačky. A varí sa to samo, netreba nič stážiť, miešať, proste supe 🙂
Na zastavenie laktácie sú homeopatiká, v istej miere sú na zvýšenie, v istej na zastavenie - v množstve. Aspoň mne to pomohlo na rozbehnutie. Je to ricinus communis, laktačná poradkyňa to bude určite poznať a povie ti aj množstvo, to si nepamätám. Tobolka asi stojí zhruba stovku, ale jedna stačí, pomáha to. skús prípadne, držím palečky.

ahojkyy
23. čer 2011

@lenca78
@petulke
baby ešte - ako kombinujete množstvá? jeden zemiak, mrkvička, hlavička kvetáku alebo??
dík

lenca78
23. čer 2011

@ahojkyy ahojky, diky za tip na ta homeopatika, k te poradkyni jsem dnes nedosla, tady totiz prselo, mam to 45 min pesky a jeste porad nejsem uplne fit. Hlavne bych musela tahat i holky, tak jsem to zrusila. Ale ony i antibiotika udelaly sve, ted mam zas mleka malo a holky dopuju cajem. Ja se z toho snad zblaznim 😀

A jak to dela v pare? To mas nejaky na to specialni hrnec? Ja to vubec neznam, pokud mas hrnec, prosim hod sem odkaz, at vim jak to vypada. A varis i pro vas v pare? To bych si klidne i koupila.

JInak ja to namichala dnes takto (vareno na dva dny pro dve deti 😀 ): 1 -2 brambory 5 mrkvi, 1/2 vetsi cukety a kousek kvetaku. Ale uz jsem i delala jen bramborovou kasi s nutrilonem, moc jim to chutnalo. Obcas dam treba jen mrkev anebo zas jen brambor a cuketu. Ja mam takovou dozu, ve ktere to mixuju a tam si hazu syrove kousky, uz to mam odmerene, kolik toho musi byt abych pak mela 500ml prikrmu.

petulke
23. čer 2011

@lenca78 http://hla-homeopatie.cz/klinicka_homeopatie_po...
holky já maso začla dávat po 3 týdnech od zeleniny a ted ho dávám skoro pořád 😕 nejraději mí hovězí

ahojkyy
24. čer 2011

@lenca78 - no ahoj. Ja mam jeden z drahsich, ale zase sa na nom daju nastavit casy osobitne na kazde jedlo a vsetko sa ti dovari naraz. Len vybrat a jest. Mam Morphy Richards, je fakt super a fakt je ta zelenina chutna. Ale urobis v tom aj ryzu, cestoviny, maso.. varim uz aj pre nas, je to ok, obcas zmenim za masnochy 😀
http://www.elektrocr.cz/product/parni-hrnec-mor...
ale daju sa zohnat aj lacnejsie, do tisicky su tiez ok.

inak baby , jak mixujete? Ja v tom mam kusky, drobec sa mi dusi. Tak to pretlacam este cez sitko. Je to pracne, no..
@petulke

Dnes som dala Tomikovi s kuracinkou, od Hamicka - po plavani. Isiel sa za tym zadrhnut, doslova, strasne mu to chutilo 🙂 Peta mala pravdu, pojde to na dracku viac ako zeleninka 🙂

ahojkyy

lenca78
25. čer 2011

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, no tak to tabych to maso uz taky vyzkousela, tesim se, ze jim to bude chutnat vic nez jen zelenina. I kdyz holky se muzou utlouct i po cukete s mrkvi.

Peto, vy uz jste ve sportaku? A jak se tam male libi? A co delas, kdyz je treba vitr? Nevadi ji to, jak tam jen lezi?

Ahojky, ten hrnec je krasny, podivam se na net a zkusim to asi taky. Stejne nejaky hrnec potrebuju. A to je do elektriky? Promin za blbe otazky, ale nejaky cas o tom premyslim, ale jeste jsem nenasla odvahu do toho jit 🙂.
A jestli tam mas kousky, tak nemas zeleninu poradne rozvarenou. Ja to varim ve vode, nakrajene na male kousky nekdy i hodinu, jakmile neni poradne rozvarena, nejde mi rozmixovat dohladka. Jednou zaskocil stepance kousek brambory a uz si na to davam fakt pozor a radsi varim dele.

ahojkyy
25. čer 2011

@lenca78 - ano, normál do elektriny. super je, že na rozdiel od ostatných parných hrncov tu sú nádoby vedľa seba, nie nad sebou, to znamená, že ak varíš niečo v oleji pre vás a niečo "čisté" pre holky, a celkovo.. tak Ti tá šťava a pachy neprejdú do toho druhého hrnca. Rovnako je to pracnejšie, proste naukladáš, zapneš hrniec a všetko sa Ti dovarí naraz, už len servírovať.
Tak to skúsim nastaviť na viac minút, hlavne mrkvu, aby to bolo úplne do hladka. Aj tak to asi budem pasírovať cez sitko, cez neho je to potom také ako tá z flaštičky 🙂