IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
22. led 2012

@lenca78 ahoj, ja som tiez taka, ked ma prist navsteva, tchyne a pod. ze vyvaram, len aby sa dobre mali, aby sme neostali v hanbe. Tiez mi minule napadlo, ze sa jej spytam, ci nezdvihne svoj zadok a neuvari ona, vsak doma vkuse trci v kuchyni a tu "drzi dietu" vyhlasila.. no nic, nech ti to s nou rychle ubehne, ani by som si ju velmi nevsimala. Lenca, s manzelom sa nedokazete dodnut, nech mas pred skuskou klud, ze by ti aspon nevodil nikoho domov v takej situacii? A ked su male chore. On tchyni berie zrejme ako vlastnu, tak to tak nevnima, viem. ALebo ze by ti vzal male, ked mas takto pred skuskou. Vsak potom zase ty mu das volnost, na motorku, s kamaratmi a pod.
No my sme boli vonka, tomik zachrapal a poobede ma zase caka dlha snura az kym vecer zaspi, proste mi prestal poobede spat. Resp. by si lahol, ale ku 5ej a to by potom bol hore do 11ej.
AKo spia tvoje holky cez den?
drz sa a nech rychlo vyzdraviete uplne. A k tym prednaskam, uz ked sa nemas moznost ucit, aspon na nieco su dobre 😀 hlavne ze je aj Zuzke uz lepsie. Dik za facebook. tak ahojkyy a ozvi sa ako budes moc.

lenca78
22. led 2012

@ahojkyy tak uz po dvou hodinach mam dost 😠 Obcas ty kecy, asi jsem precitlivela, ale ja nesnasim to jeji vy jste moje holcicky- ty jsi tak sikovna zukoa- jee ona chodi, to je taky sikovna. Pak me dorazimvetou ze na nedonosence uz nevypdaji. Acho jo. Ja ro dnes nedavam, moc se snima nebavim, varila jsem jim a pak holkam presnidavky a na zitra obed, tak jsem byla tri hodiny v kuchyni a nevsimala si ji moc. Nastesti 😀
Kdyz muj manzel si to asi neuvedomil. Ze mam zkousku a chci klid, ted jsem je tam nechala, hlky si hrajou s ni, nervou, tak je to mozna super, ze tu je, jinak bych tam musela byt i ja. A za hodinu uz ji manzel veze na florenc. A to dam hky spat. Vlastne kdyz se na to tak koukam, tak to dneska slo. Az na ty kecy a jeji zpivani- nejak se mi nelibi, jakym zpusobem si s holkama hraje 😀 Ale to uz je asi ta osobni averze. Hlky to kazdopadne bavi. Tak uz mlcim, nestezuju si a muzu byt rada, ze mi je nekdo zabavi 😀

Lavne je dobre ze to mam za sebou a da mi ted min 14 dni pokoj, chtela bych i vic klidu, tak si tam mozna naplanuju zas nejaky pobyt u nasich 😀

lenca78
22. led 2012

to spani- holkymzatim dvakrat denne. Vstavaji kolem seste rano, kolem desate chrupnou na pul hodky a pak kolem druhe- treti taky na pul hodky, nekdy hodku. A oak kolem sedme osme jdou zas spat. Rada bych aby spaly vkuse dve hodiny po obeďe, ale to se mi jeste nepovedlo je naucit. Ale zuzka uz na to je pripravena, nekdy dopoledne uz neusne 😉 Ale je mi to na houby, protoze to mi pak pres den porad nektera spi a druha lita a hraje si 😀

Ps promin zaty orekleoy, na tom ipadu to obcas nejde napsat spravne a jeste hur se to opravuje 😀

lenca78
22. led 2012

@ahojkyy tak hoky uz vytuhly. Pekne se utahaly a co jsem slyselaa, tak si tam s manzelem a tchyni krasne hraly. Priznam se ze jak clovek musi jeste k tomu prat, varit , poklizet a do toho holky cast ted breci, tak si jich ani moc neuzivam a na nejake poradne hrani moc casu nemam. Mela bych se zamyslet nad sebou, mozna holky spis nez domaci presnidavku oceni to, ze se s ňima budu dvacet miňut honit v obyvaku nebo hrat na schovavanou. Ja si s nima jen stavim kostky a hraju še zviratkama, mozna ale akcnejsi hry je budou ba it. Ic. Trochu jsem manzelovi i zavidela, jak si to tam uzivali ☹
Na jeji obranu- normalne bych asi i prezila mit tchyni pobliz, idealne sice mamku, ale i ona by nebyla k zahozeni, kdybych se proste toho nemusela zucastnit, jen predat ďeti a ahoj za hodinku dve 😀 ja jsem si tu ted serfovala po netu, protoze jsem je slysela z vedlejsiho pokoje a nedalo se ucit, ale parada. Asi se tem jejim navstevam nebudu tak branit, ale nesmim tu byt ja. Ted mi to proslo, ale jakou vymluvu vymyslim priste?

d.h.86
22. led 2012

mám nějaké léky na ivf,cena dohodou

ahojkyy
22. led 2012

@lenca78 ja ta celkom chapem, averzia funguje aj u mna, to je tym ako som sa snazila vyslo to na zmar. A hlavne tym, ze citim, ako sa jej manzel vzdy zastane. Strasne ma to rozculuje a boli. Aj keby mi tchyne povedala, ze mam zlatu hviezdu na cele a obratila sa naruby cela stala ja neviem na vlasoch, aj tak jej uz ńeverim, a uz mi proste dviha zaludok, len o nej pisem.
Ale ked by ti pomohla, tak si zbal veci a vypadni po svojom na hodku dve, ak je to mozne, ak nie tak si var, zehli, precitaj, ci tinedovolia?
Som rada, ze holky su uz na tom lepsie. A ty sup ucit sa. Mas z coho? Lebo Tomik ked "cita" noviny, tak to cele roztrha. Ostali ti nejake tie prednasky? 😀
My dnes klasika den, ostali sme doma, tomik spal divoko predivoko, zobudil sa skor, potom sa od unavy hadzal o zem a reval na mna, potom zachrapal atd. hlavne, ze teraz spi. Zajtra v noci sa vracia manzel, konecne! som rada, dufam, ze dobre doletia.

Dnes nemam nic viac, idem popratat, lebo tu hnijeme 😀 potom ak budem mat chut, tak porobim aj na tej monografii, popisem, uvidim.
Jo a k vareniu, ja ovocne nerobim, proste kupujem. V lete som davala ovocie a aj budem, uz bude vacsi a snad bude mat zuby. A niekedy, ked sme sami a mam lenivy den tak dam hotovku aj obed. Dnes napriklad 😀 Nemusis varit kazdy den, len prosim ta, neobjednavajte nic z mekkaca, posielam odkaz na "chutovku" precitaj si 😀 http://docakilah.wordpress.com/2011/05/11/can-y...

Kedy sa ozves, ked budes mimo, budes online?
ahojkyy

ahojkyy
22. led 2012

@d.h.86 skus inzerci, to bude jistejsi. ahojkyy 😎

lenca78
23. led 2012

@ahojkyy ahoooj tak jedu na prvni zkousku, mam cca pulku prednasek 😀 papa napisua aso az zitra, dnes jeste prejizdime k rodicum

ahojkyy
23. led 2012

@lenca78 tak sa drz a daj vediet, ako si urobila. Ze neurobis, to ani nespominam, taka moznost je vylucena. Inak polku si stihla, vsetka cest. Obkecas, neboj 😉
My sme dnes zase vynechali dopoludnajsi spanok, o 12ej uz zacal Tomik vrieskat, tak som mu dala obed, zisiel mi zo stolicky dole, chcel sa prechadzat, chvilu som ho nahanala aj s obedom v snahe aby to zjedol a potom pospal 😀 no a ked som kydla v hernicke na koberec, dostala som nanho nervy, natlacila zvysok obeda prezliekla a chrape. Ale uz neprotestoval, len som nadavala. Krpec maly, takto so mnou bude manipulovat 🙂 strasne sa tie deti menia, kazdy den je iny..
tak sa ozvi, ako budes moct. A ak by si toho mala malo, poobede nas zastihnes v 6ke, tak prid 😀
ahojkyy

lenca78
24. led 2012

@ahojkyy ahoj, hlasim se z klatov 😀
A jednu zkousku mam za dva, druhou nevim, ale na 3 to snad bude. A mam tento semestr za sebou 😀 huraaaaa

Ani nevis, jak me ta skola otravuje a ted jeste v dalsim semestru je to na osm dni a manzel najednou trochu remca, ze si vycerpa moc dovolene. Ze pry rekne mamince at sem prijede na vikend a zustane i do pondeli 😝 😝 A ja misto abych byla rada, ze muzu do skoly a nekdo mi zadarmo pohlida deti, tak uz jsem zase najezena z tematu tchyne 😀

Ty jo, a jak dlouho ti tomik spal vcera? Mne se ten jeden spanek denne nedari, holky jsou protivne, vetsinou neji obed, jedna mi treba usne v jidelni zidlia druha ne, tak jsou rozhozene. Zatim mi vic jde dva spanky denne, to mi spis usnou.

Tak ja si jdu ted schrupnout, holky spi v postylkach, mam aspon pul hodinky klid 😀

ahojkyy
24. led 2012

@lenca78 ahoj, no gratulujem, si kocka! 😉 no ale ta tchyne, ale zase, ked si vravela, ze ked vypadnes, ze sa to da, tak snad pomoze.
No Tomik spi normalne poobede, uz tyzden sa mu to viac menej dari aplikovat. O 12ej lahol na hodku, potom krik, ale pridem k nemu, dam mu dudlika lahnem s nim a spime spolu dve a pol hodky. Dnes vecer napriek takemuto pospaniu odpadol uz o pol siedmej! lebo som ho skusila vziat bez kociarika von a flakali sme sa do vecera, na poste, v bille, vonku a tak, tak bol zniceny 😀 mozno by to aj tvojim holkam pomohlo 🙂 a chRapali by viac 🙂
Dnes uz Tomik normalne cupkal, konecne! sa mi pustil vonku ruky a cupkal. Cakala som kedy zdruzgne a budem musiet s mokrym utekat rychle domov, poobede som ho nedala do kombinezy, len nohavky a bundu, lebo na poste a tak je strasne teplo, tak aby som ho vedela flexibilne obliect - vyzliect. Ale nespadol, pekne cupkal, potom so ho kus poniesla a zase 🙂 skus to ked tak, uvidis, jak sa ti holka - y rozchodi - a.

A mam novinku, skoro som prisla o prst, cistila som horny pol zub 😀 a skoro mi krpec odhryzol prst! tak som tam mrkla a hore styri!!! zuby 😀 no sranda, ani som si nevsimla, kedy vyrastli. Ale aspon uz viem, preco mravka v kuse to svoje mamamamam 🙂
Jak Ti je u rodicov? Pohoda?
ahojkyy

lenca78
25. led 2012

@ahojkyy jee, tak on uz chodi vemku, zavidim . Ja to asi zatim nedam, mam jen dve ruce a jeste psa. Stepka chodi en kdyz ji drzim obema rukama, zuzka obcas potrebuje jednu ruku a k tomu pes 😀 musim pockat. Navic zadne botky jsem nesehnala, tak pockam mesic, zacakem brezna jim koupim uz jarni a v nich snad tri mesice vydrzi.

Gratuluju k zoubku 😀

U nasich narocne, patrovy barak, tri psy a k tomu a nase babi. Jsem vyrizena a uz se tesim domu. 🙂 jinak dnes jsem tridila nejake fotky, musim si to nechat vyvolat, na neu se clovek na ne proste nepodiva, taky to mas tak?

lenca78
25. led 2012

@ahojkyy tak uz jsem se trochu uklidnila. Vecer jsem mela na starost i tu nasi babi a byla to fuska. Holy usnuly v sedm a ja sla ulozit babi a pak vencit jejiho psa. No a ten pes zalezl v pokojiku, co spi holky pod postel a nechtel ven. Bavi zase odmitala jit spat, dokud tam nebude mit svyho psa. Tak jsem se ho snazila nalakat a nic, mezitim jsem vzbudila zuzku, dostala hysterak, do toho porad volala babi na schodech bobiku obiku 😀 malem me odvezli do bohnic 😀

ahojkyy
25. led 2012

@lenca78 moja chuderka, mas dost, ale prepac, toto vyznelo fakt humorne, bobiku obiku 😀 aspon sa nenudis. No s botickami mas pravdu, ono zase mam dojem, ze ked by som tomika netahala von, tak sa sam nepyta, vozil by sa spokojne v kociariku.. takze pohoda. Inak tam mam na fac. fotky, tak pripadne mrkni, aky je maco a jak capal 🙂
My nic noveho, klasika den, len snad ze je manzel uz konecne doma, tak vecer pomohol, aj okupal, chvala Bohu, som sa po desiatich dnoch nemusela capkat s tomikom, sam vo vani nechce byt. dnes si tomik rozdelil spanok na dve casti, dvakrat po hodine, kdo ma z neho vyjst? A to zrovna, ked som mu prelozila plavanie na popoludnie, tak uz neviem 😲
Ju, a dnes sme mali zachvat pre piskotky, kasu, rohlik aj mlieko na vecer odmietol, cakal piskotky, ale vytrvala som :D naveceral sa teda o dve hodiny neskor, celu dobu po mne vrcal :D ale nepopustila som. Zjedol az jak prisiel manzel s nim 🙂
Kedy sa vracias domov?
ahojkyy

lenca78
26. led 2012

@ahojkyy ahoooj, tak ja uz chci taky papir na hlavu 😀 jeste tu budu chvili a budu z babi na palici. Ale je dobre, ze se jeste aspon o sebe trochu postara, jako ze si dojde na zachod a kdyz ji reknes, tak se i oblece. Ale jinak to tu maji nasi fakt tezke.

Ja se vracim uz v sobotu, jsem rada, mam dost. Patrovy barak s dvojcaty neni zadny med, az budou trochu vic poslouchat a obe chodit, tak to bude fajn, ale ted nicmoc. Tesim se sem na leto, budou tu mít bazenek, piskoviste, to bude fajn. Ted to za moc nestoji. Ale zase chci, at si olek mamka s tatjkou uzijou. Holky dnes taky dva spanky, a to ten prvni byl az v 11.30, myslela jsem, ze budou spat tri hodinky a pak uz ne. Ale omyl, ze hodku vzhuru. A ve tri si daly dalsi. A ted jeste nechteji spat, ale uz jsou v postylkach a maji tam hracky, ja si tu serfuju. Tak uz mas
manzela doma? To je ajn. Jo a fotky jsou krasne. Ja urcite prvni krucky venku fotit ňebudu, rozutekly by se mi 😀

Tak pa a ahoj zitra.

ahojkyy
27. led 2012

@lenca78 ahoj, tak to budes mat moc fajn, v lete. Az zavidim. Snad uz sa s Tomikom bude dat ist niekam, aj dalej, trebars aj k tomu moru... ak peniazky a situacia vydaju..
Prepac, som za jedinu volnu chvilu bola na nete, ale stihla som tam zavesit tak fotky pre rodinu, na fac. a maly uz bol hore. Doobedu som behala za auto, odisla nam baterka, chcela som to vybavit kym manzel neodide, znova ide na sustredenie na 10 dni, potom uz koniec.. no a poobede, jak Tomik vstal tak sme hned sli do solnej jaskyne, mam este nejake vouchery. Dnes tam bol v pohode, ryma sa nespustila, zatial.. klop, klop! a hral sa tam aj sam aj s jednym chlapcekom, nebolo nas tam vela. No a potom na fakultu, potrebovala som este nieco vybavit, vyzdvihli sme tatku, aby mal kto kupat 😀 tot cely nas den, Tomik chRape a ja som jasna, davam kafe a idem pisat.
Co ty? Co babi? Uz ok? A co holky, prezili ste v tom patrovom dome?
Asi sa tesis domov.
Ozvi sa! 🙂))
ahojkyy

ahojkyy
28. led 2012

@lenca78 ahooooooooj, kde si? My nic noveho, extra.. manzel doma, len doobedu v praci, tak sme poobede zasli do hypernovy nakupit. Tomik v hernicke nic moc, kusok sa pohral a pytal sa prec. V adidase maju vypredaje, 50 % zlavy na vsetko, aj detske veci, tak sme vybrali boticky o cislo vacsie su na zavazovanie a su ok velkostne, sirkou, vypadaju.. tak snad ich pekne zatiahnem. Take jarne, uz nezateplene vysoke kotnickove, co bude mat po zime, akurat by malo vyjst cislo, ale capkal v tych mensich uz aj teraz a v pohode. Tak snad bude aj velkost ok. Uz som ich aj zvazila a je to ok, som fanatik 😀
Inak maju dobre veci, ale ja nic nepotrebujem, jak som viac menej doma.. mam vsetko, tak som ani nic nekupila. V hypernove zelenina nula bodov, vacsinou zhnita alebo ziadna.. aj u Vas je to tak? ach jo, budem musiet zase ist do billy alebo niekam inam. Hold som sa tesila, ze mi to manzel ako je auto v servise odnesie a nic.
Inak som prisla na to ze ten spanok poobede dodrzi vtedy, ked mu nacasujem aj jedlo, tj 10.00 ovocie, piskotky - predsnidavka, 11.15 bananik, spanok, 14.00 zhruba obed. Ked nezje ten banan, alebo tam nieco proste neda, tak sa zobudi skor a so strasnym krikom, je hladny. Tak pripadne skus 🙂
Kde si, co Ty / Vy?
Zijes? 🙂
ahojkyy

lenca78
29. led 2012

@ahojkyy ahooj, promin, vcera jsem to nejak nestihla. Prejizdeli jsme zase dou a ja musela po vybaleni na nakup pri zeleniňu a jogurty holkam . A vecer jsem usnula hned v osm, byla jsem nejaka znicena. Zuzka totiz v noci nepsi, pravidelne kolem treti rano vstane a padla, kdyz ji necham v postylce, tak jeci jako pominuta. Vetsinou mi vzbudi i stepanku. Beru ji k nam do postele, ale to pak vypada tak, ze hodinu tam po me skace a picha mi prstem do oci a do nosu 😠 kolem pare usne, ale v sest se zase budi uz vyspala stepanka, ktera to dava na jeden zatah.....

S tim nakupovanim- no taky obcas hruza. Posledni dobou se mi zda, ze maji krasnou zeleninu jen v lidlu. Ale zase tam nemaji jogurty, teda maji nejake te jejich levne znacky, vetsinou polske ci nemecke a to ja nechci. Holkam kupuju hollandii a tu maji je. V tescu. Ted nakupuju jednou tydne jogurty a syry v tescu a zeleninu, co zrovna maji a podruhe skocim do lidla. Tesim se uz na leto, bude vetsi vwetsi vyber.

A jeje, vzbudily se mi deti. Tak mi konci pauzicka. Zatim papa

lenca78
29. led 2012

@ahojkyy tak dnesni pokus o jeden spanek nevysel. Holky spaly od 11.30( najezene dle tve rady 🙂 az do 1.30. No ale od pul ctvrte jen jeci a mnou si oci, ted jsem je frkla do postylek. Trochu se tu valeji v dekach, trhaji sv knizky a uvidim jestli na chvili usnou. Mimo postylku jen rvou. Tak asi s tim jednim soankem jeste pockam

ahojkyy
29. led 2012

@lenca78 🙂 ahoj, no uvidis, pripadne postupne skusaj, Tomik na zaciatku tiez plakal, bol unaveny, postupne potiahol pekne a teraz uz je tiez off, o 7ej. Ked spal dvakrat, tak chrapal az o 9ej vecer, ale zase potiahol do 8ej rano.. teraz zaspi skor, zobudi sa mi v noci na mlieko, kolo tretej, to asi kvoli tomu posunu casu, tak to vychadza 😠 a nasledne o 7ej "cvirika" a rovnako ako tvoje holky, strka mi prst do oka, taha ma za vlasy, lozi po mne, alebo to stejne manzelovi 😀 klasika, vsak spi sa v noci, ze my sme v noci pracovali, to nikoho hlavne krpca nezaujima 😀
som rada, ze si sa ozvala, uz som sa zacala bat, co je s tebou, myslela som, ci ste ok aj babi mi napadla, som rada ze je vsetko oki.
Tak lidl, ano? Tak ja to skusim, je to tu celkom blizko k nam, smerom na hornbach. Aj tak som do hornbachu chcela skocit kupit nejake veci, tak to spojim a uvidim, co tam maju. Dnes som sa skoro v bille spytala, ci by to dali svojim detom, myslim konkretne cuketu. Najhorsie je, ze kym uplne nezhnije, alebo ju nekupia, tak nedolozia novy tovar. Hroza proste..Jogurty, tak v bille a v hypernove - sestka maju dobry vyber, to zase ano.. aj tie selske, aj tie tomikove, jemu teraz chuti jihocesky jogurt, zje mi celych 200 g, ine mu nutim.
Tak ja bezim, dnes davam pauzu od monografie aj clankov a idem cistit zelvarko, 60x60x100, istota, kym je doma manzel, ze to dokoncim 😀 vecer pride zo sluzobky, v noci.. tak ak by nieco, tak este pomoze. Zajtra odchadza zase na 10 dni. Tak drz palce, nech ma zelvak a ryby - prisavky nezozeru 🙂)))) Ty sa nebojis takych priser? 😀
ahojkyy

lenca78
29. led 2012

@ahojkyy no tak ja nevim, u nAs to dopadlo tak, ze zuzik uz spi a stepka tu lita v plne sile 😀 takze zuza rano vstane uz v pet a stepka bude chrupkat 😀 ja se na ty dva spanky asi jeste upnu, chodi mi spat klem sedme i kdyz spi do 4 😀

Tak at zitra v lidlu pochodos. Ja jsem am docela spokojena. Cuketu jsem koupila minuly tyden a druhy den byla shnila 😠 fuj, uz to kupovat nebudu. Kupuju ted hodne kvetak, porek, mrkev, celer, petrzel a to kombinuju. Vcera jsem koupila po dlouhe dobe lilek, jsem na nej zvedava. Taky jsem zkousela koprovku a holky to plyvaly 😀 ale kure na aprice jim jelo moooc.

A zadne prisery nemam rada, bratancovi jsem musela jednoui nakrmit hada, dala jsem mu zivou mys 😝 hrozny. Rybicky jsem mela, je s tim hrozna prace. Akvaria jsou krasna. Ale musi se o to clovek starat. Tak a jdu asi este utahat steanku a hlavne uvarit na zitra. Tak ahooooj

lenca78
30. led 2012

@ahojkyy tak zuzka spala celou noc az do peti 🙂 to se mi jeste od porodu nestalo, abych nemusela od deseti do peti resit zadne dite. Ja z toho byla tak vyrizena, ze od dvou rano nespim 😀 pak ale v tech pet uz vstaly. Tak to vypada, ze zuzce by ten jeden spanek denne uz prospival vic a spala by i v noci. Jenze dneska to stejne nevyJde, jedu v deset do prahy a cca ve zri zpatky, v aute mi vzdycky usnou, tak to je na pytel . No ale noc by to byla krasna 😀

Tak ja nam jdu hledat teple obleceni, dneska tam fakt mrzne

ahojkyy
30. led 2012

@lenca78 tak vidis, ono to postupne naberie zmenu u oboch, neboj, ja to vidim na Tomikovi, ako ho aj ulozimskor, ale mi lieta po postielke a siali sa a stejne zaspi az za hodku, takze zbytocna namaha 🙂 lidl sa nekona, lebo mam plavanie, vcera som volala tiez som to musela casovo prisposobovat kvoli malemu spanku, tak o 4ej poobede, malo by to vydat. Sa tesim na to auto, takto sa trmacat s kociarikom tramvajou, hlavne nech nenachladne, mas pravdu, ze je kosa.
Lilek som neskusala, aj ked sa priznam, ze som nanho pokukovala.. kolko ho tam das? Ja som skor do tej zakladnej zeleniny, cuketa, mrkva, zemiak, petrzlen, cibulka dala jablcko a potom kukuricu a take obmeny. A ujalo sa 🙂
tak bezim popracovat, kym krpec spinka. Zatial sa maj a ozvi sa. Co vlastne v Prahe??? Na P6 sa nechystas? 😉
ahojkyy

ahojkyy
30. led 2012

ahoj lenca, tak sme po bazene, dnes som to skusila tramvajou bez kociarika.. no nic moc. Aj som rozmyslala, ci ist vobec, Tomik pospal len hodku a pol, o 12ej bol hore jak na koni 🙂 (vstal skor, lebo ho manzel rano zobudil, jak odchadzal, aj zalahol skor), aj tak som vedela, ze bude chciet spat zrovna o 4ej, ako zacne bazen. Dosli sme tam, 45 min cesty, malemu uz bolo dlho, zacal mi behat po tramvaji 😀 autom to bude tak na stvrt hodku, chvala bohu.. v hernicke tomik este super, v bazene uz mravkal, potom stiahol mlieko, v tramvaji cestou spat zjedol polku rohlika 🙂 a odspal na mne, tak na pol hodky, zobudil sa chudak, pri prestupe na divokej sarke. Bez auta alebo kociarika to prosta ani takto poobede nepojde. Ale bolo prijemne len tak si narychlo prestupit aj do vysokej tramvaje.Samozrejme to trochu posunulo spanok, hodinu sme sa "uspavali" uz chRape. Tot nas den, som jasna.
CO ty, kde si??
ahojkyy

ahojkyy
30. led 2012

ju a zelvarko ciste, ale prisera "zomrela", proste odkvecla, neviem, co jej vadilo, chlorova voda?? savo, co som dezinfikovala? Neviem, ryby ostatne ok, zelvak tiez, ona mimo. Uz som ju splachla, ci beky, som sa na to odhodlavala pol dna 😀 fuj prisery 😀

lenca78
30. led 2012

@ahojkyy ahoooj, mam dnes za sebou narocny den 🙂 Tak pisu uz polomrtva.
Ty jo, ty jsi si troufla jet uz bez kocarku? Jsi sikula. To me neceka 🙂 nebo teda ceka, ale az za delsi cas 🙂. Tak az bude auto, budes asi jezdit autem, vid? Je to proste pohodlnejsi. Ja jsem zastancem hromadne dopravy, ale s detma to obcas proste nejde. My jsme dnes jeli s holkama na sraz dvojcat z dvojceci diskuze k jedne holcine domu, seslo se tam 12 deti a 5 dospelych 🙂. Mumraj neskutecny. Taky me jeste ted tresti hlava 🙂. Ale moc hezke. bylo to kousek za nam. Miru, chtela jsem jet autem do Kobylis a pak hromadnou, trochu se v Praze bojim ridit, nemam moc zkusenosti, ale nakonec jsem to zvladla az tam. Jen to parkovani a trochu jsem tam bloudila 🙂. Ale prezily jsme, nic se nestalo a to je hlavni, ne? 😀 A ja jsem za to na sebe neskutecne pysna.

Ted musim pripravit holkam zitra obidek. udelam tedy ten lilek. Ja se s tim nejak neparu, treba lilek a cukety mam jen jako "zahustovadlo" do pokrmu. Mam tu mrkev a porek, tak to hodim k tomu lilku, zdelam ho asi rovnou cely, protioze jinak se to hned kazi. Varim na dva dny pro dve 🙂. A nejake maso - asi hovezi? Holky docela sni kdejakou prisernou kombinaci, kterou bych ja teda nejedla 🙂 Jsou sikulky. Anebo udelam lilek s cockou? On fakt nema zadnou chut, spis je to tak na to to k necemu prihodit, treba k te cocce 🙂. Asi se rozhodnu rano a pripadne vse ostatni zamrazim, uz to tu mam dva dny, tak at se to nezkazi. Ted ta zelenina fakt odchazi snad do druheho dne. To abych pozitri vyrazila do kramu znovu 😠

Se zelvarkem neporadim. Ale ja jsem jednou savem zahubila nekolik rybicek. Chuderky ☹ Ja tohle proste mit nemuzu, nemam n ato nervy.

tak ja jdu spat, zitra asi pujdeme do hernicky, at vypadnu dokud jeste nejsou ty priserne mrazy, pak uz budu jen doma 🙂

ahojkyy
31. led 2012

@lenca78 ja varim kazdy den nove, aby mal cerstve. ALe tiez sa s tym neparem, proste hodim zemiacik, mrkvu mrazenu, kusok petrzlenu, cibulky, cukinu a kukuricu, jabko, cviklu - cervenu repu po vasom :D podla toho aku prichut robime, maly kusok masa (to mam nachystane dopredu balicky v mrazaku) do toho parneho hrnca, potom uz len pridam vodu, olivovy olej, petr. vnat a zmixujem, este stale mu mixujem, asi by som uz nemala ale pekne mi papa, tak preco nie. Dnes uz ma tiez hotove, spinka, ako sa postavi, musim ist odniest technicak od auta a pre auto, tak uz bude lahsie, servis je hotovy, teraz mi volali. Tot na hodku cesty, takze to bude zase na cele poobedie, tam s mhd bez kociarika. Dufam, ze sa aspon poriadne vyspi, ze bude ok.
Cocka hej? Tak to by mi nezjedol, mali sme raz a bolelo ho brucho. Hold, sme vyberavi :D
Hernicku zavidim. Ta v 6ke, s loptickami, uz Tomika prestava bavit,uvedomila som si tro vcera, ako lietal po tej na bazene, maju tam viac hraciek a vyhral sa aj sam. V podstate, ked premyslam, nic take mimo zlicina - tam je vraj velke detske centrum, vedela si? tak nic take na 6ke neviem, ze by bolo. Myslim blizko, aby sme nemuseli zase hodinu cestovat.. Tak asi budem striedat bazen a solnu jaskynu 1xtyzdenne a potom sa vystriedame s kamaratkou tu v bytovke, raz u nich raz u nas na kafe 😀 sme sa dohadovali, jej kluk je o dva mesiace starsi od Tomika len teraz zacal chodit, tak budu spolu objavovat svet 🙂
Ako pokracujete so spanim, dari sa? 😉
ahojkyy

lenca78
31. led 2012

@ahojkyy ahooj, spani dnes hrozny 😀 s manzelem jsme kvuli tomu na kordy. 😀
Hele a zkousela jsi červenou cocku nebo tu normalni? Cervena totiz tolik nenadyma, ja ji dam trochu treba k cukete s bramborem. A je hned hotova. Tak ji zkus. Ja teda cerstve denne nevarim, zacnu az budou holky jist nase jidlo. A taky mixuju. Neboj. Ale treba vrenou mrkvicku, kvetak i brambor sni normalne kousky, to delaji uz mesic, ale maso mi takhle nesni a pak nemam moznost jak jim tam dostat treba ten olivovy olej. Takove dilema. Ale treba ted holky dlabaly veprove na paprice s nudlema 😀 a svickovou jim delam taky obcas, napred to uvarim vsem jen s korenim, odeberu holkam a nam doslim. Knedliky primo zboznuji. Uz jsi zkousela?
Hernicka byla super - dneska bylo cviceni s rikanky, docela jsme si to uzily. Zitra ale uz asi nevylezu ven, protoze bude ten mraz. Musim si udelat dane, tak snad budou holky hodne. Jo ale vlastne nas ceka doktor 😉 to bude zase revu.
A s tema hernickama? Neboj, za chvili bude hezky a budeme spis venku nez vecnitr a pristi rok to zase bude jine.
Tak ja jdu prikryt deti a udelat si nejakou veceri. Tak ahoj

ahojkyy
31. led 2012

@lenca78 hm tak snad mas pravdu s tymi hernickami, mam dojem, ze maly uz proste caka poobede, kam vypadneme. Hodinu a pol, dve sa pohra a potom zacne mrnkat, tak ideme. Dnes sme to zvladli na sporilov, ale v buse mi zacal piskat, vyskat, ludia sa pozerali v zmysle "nech si s nim urobim poriadok" jak by sa to dalo s takym krpcom, som ho nechala 😕 😀
cocku som skusala asi pred mesiacom a to normalnu. Ono ju hlavne ani nechce jest, celkovo cocka, brokolica.. z hotoviek od hami zapekanu brokolicu so syrom, spagety so syrom a celkovo mu idu hotovky menej ako domace. Ale to je asi normal, ako je nauceny. Dnes som to "premrkvovala" vyslo mi z toho take sladke susto, ale zbastil, tak ok 🙂 Uz zajtra maju byt mrazy? Som myslela, ze az v piatok.. v piatok mam stacky tak na tri hodky tam budem skusat studentov, Tomik bude u kamaratky v kancli - v hernicke, tak som zvedava, ako to prezije. Dnes som dostala uzasny napad, skusila som ho strcit do hernicky v posilke, bbc na Prahe 3, jak som sla do toho autosalonu. Len tak pokus. Vydrzal, kym som zasla za roh, akonahle ma nevidel, tak zacal vrestat, cisty hysak 😀 spomenula som si na teba, ako si bola cvicit a zuzka tiez chytila hystericky plac. Som netusila, ze ma tak strazi, vobec na to nevyzeral, hral sa.. doma si ma nevsima.. a zrazu taky hystericky plac az hroza.. tak som si zacvicila - docvicila, este asi hoodne dlho sa nikam nepohnem, ked jediny, s kym chce ostat je manzel a ten je permanentne v praci - prec. No hold, som zvedava, ako pojde do skolky, jasliciek, ked to bude nevyhnutne. ALe dovtedy snad sa este zmeni, vyspeje. Dnes bolo same mamamamam 🙂 som vzacna, no 🙂

ahojkyy
1. únor 2012

@lenca78 no ci beky, jaka zima, ja som musela na fakutlu a hlupa som brala kociarik, ze pospi a mozem ostat dlhsie, skoro sme zamrzli 😝
Objavila som, ze tam mame super hernicku, Tomikovi sa celkom pacilo. V piatok sedim na stackach, tak snad tam s kolegynou vydrzi, ked nie, bude vrieskat tak tri hodky ☹ uvidime 😉
Kde si? Uz som sem mrkla, ze tu budem mat odpoved a nic 😀
ahojkyy