IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
6. čer 2010

lenca, ještě jsem nebyla u obycejného gyndaře, ještě mě čeká v pátek kontrola to budu 8+3a jestli bude vše ok, tak mě předá ke svému dr., ty už jsi jisto jistě ve třetím měsíci, jupííí! to zní krásně.
dasty, to je přeci blbost, aby se neudržel ani jeden! kdy jdeš na tu krvičku?
delf, jak jinak užívej a nabírej sílu!

delf14
6. čer 2010

v pátek má jít krev petule jestli se nemílím takže furt je ještě čas na dvě taky tomu nevěřím,že by ani jedno to je blbst

petulke
6. čer 2010

spíš jestli když tam má tři se nezahryzli až teď? a právě proto špiní a krvácí! 🙂

dasty79
6. čer 2010

Holky, jste hodný - ale asi nás čeká 2. pokus 🙂 a doufám, že už poslední a že se dočkáme těch vytoužených dvojčátek 🙂
Na krev mám jít v pátek.Já myslím, že to je jedno - jestli se zahryzne jedno a nebo dvě a nebo tři - určitě jim to netrvá 9dní, když je víc embryjek.....Jste hodný, že mě uklidňujete,ale musím se smířit s pravdou....
Nekažte si tím náladu a utíkejte ven na sluníčko.Já se jdu taky nabít 🙂 a díky všem za podporu 😵

lenca78
6. čer 2010

@dasty79 jestlize jsi 9.den po transferu, tak to mas stejne jako ja. Ja jsem krvacela taky nekdy okolo toho 9. dne
Jinak ten utros polykej - to mi poradili u me v CARu, kdyz jsem krvacela. Po dobu krvaceni polykat, pak zase zavadet

Moc drzim palce

78marcela
6. čer 2010

Ahoj holky, moc ráda se k vám přidám, jste hodný...jsem doma po ET, musela jsem si jít hned lehnout, protože mě opět bylo děsně špatně. A to jsem si myslela, že se to po včerejšku obrací k lepšímu. Doktor byl milej, šoupl mi tam dvě embrya, říkal krásný, jedničkový, přímo výstavní. Celou dobu jsem to sledovala na obrazovce a bylo to docela prima. Potěšil mě také tím, že po hyperstimulaci je větší šance, že většina holek otěhotní. A mám si prý myslet na jedno mimčo, žádný dvojčata, že by se ten OHHS ještě moc zhoršil. Tak si myslím na jedno a snad to vyjde.
Díky hyperstimulaci jsem měla 33 vajíček, 26 se oplodnilo, teď jich mám na zmrazení zatím 16, zbytek ještě dozrává, takže do zásoby jich je dost. Konečně po dlouhé době mám vcelku dobrý pocit, tak to snad vydrží a 18.6. budou na testu //.
Díky všem, kdo jste mně drželi pěsti..
holky, takže i po transferu mám utrogestan zavádět? Já ho doteď zaváděla, ale pak jsem nad tím dumala, jestli je to teď vhodné a nemám spíš polykat, abych tomu nějak neublížila...

delf14
6. čer 2010

marcelo tak pěkně odpočívej a pořád pij to je důležité a hodně,to jsi měla pěknou úrodu já měla jen 6 vajíček z toho jen 5 vyzrálích a máme jen dva marazáčky

78marcela
7. čer 2010

Ahoj delf14, odpočívám, snažím se pít ( i když mně to moc nejde, ale snažím se), přítel mě rozmazluje úplně neskutečně (dokonce myje nádobí, vynáší koše a navlíká mi ponožky, abych se nemusela ani předklonit🙂), takže se mám báječně. Nezáleží, že jsi měla šest vajíček, hlavní je, že se ti zadařilo. Ta moje úroda nemusí být zárukou, že se to podaří i mě..
Ale musím doufat... koukám, že jsi z Pardubic, kde jsi byla, v Sanusu?

dasty79
7. čer 2010

ahoh všem 🙂

marcelo - tak přeju hodně štěstíčka,aby se u tebe mimísci pěkně zabydleli 🙂 Kam ty chodíš do CARu?Jo taky jsem o tom slyšela, že pokud je OHHS, že to je většinou dobré znamení - že se zadaří 🙂 Tos měla pěknou úrodičku.

78marcela
7. čer 2010

Já jezdím do Brna do Reprofitu. Až na ten odběr jsem tam vcelku spokojená, i když je to daleko na ježdení. Myslela jsem, že pojedu jen párkrát a zatím dvakrát či třikrát týdně. Tam i zpět šest hodin cesty. Ale doporučila mi je moje gynekoložka, tak jsem ji poslechla. Úroda byla fakt dobrá, ale doufám, že se u mě zabydlí už ti první mimísci. Nebo aspoň jeden z nich. Od ledna trvalo, než jsme vůbec mohli zahájit stimulaci, stále jen čekání, oddalování a už bych si to teda přála, abych nemusela čekat další měsíce.

dasty79
7. čer 2010

To máš pěkněj kousek - 6h cesty.Ale jestli tam jsou úspěšný, tak proč ne. Tos byla na utz několikrát za týden?A tys měla krátký a nebo dlouhý protokol?a čím jsi stimulovala?To jste od ledna čekali na schválení???To čekání je nejhorší....Pořád se člověk nervuje a na něco čeká.Než dorazí ms, jestli budou nějaký vajíčka,jestli budou kvalitni,jestli budou ok spermie,jestli se oplodni, kolik jich vydrží,jestli bude et a pak po et jestli se chytnou a pak udrží celých 9měs- pořád to je o strachu.

78marcela
7. čer 2010

Jojo, to cestování je na celej den. Tři hodiny tam, tři zpět, dvě u nich. Ale když to za to bude stát... Já přesně nevím, jaký jsem měla protokol, ale asi krátký. Stimulovala jsem puregonem a orgalutranem. Píchala jsem si 10 dní, nakonec pregnyl, pak den volna a dvanáctý den odběr. Na schválení jsme moc nečekali, ale mě nemohli nastartovat cyklus. Skoro tři roky jsem byla bez menses. Takže v lednu jsem dostala první injekci agolutinu, nic, pak druhou, zase nic, tak nasadila na měsíc antikoncepci, po které se konečně menses dostavila, pak ale přítel onemocněl bakteriální infekcí, musel brát antibiotika, a nebyl by schopný odběru, takže se mi zase o měsíc antikoncepcí prodlužoval cyklus, ale po tom měsíci měnses zase stávkovala, takže další hormony...a když už jsem si to obrečela, že nejsem schopná vyprodukovat ani jedno vajíčko na menses, tak na co stimulace, tak se mrška dostavila a já mohla začít píchat puregon. A nakonec taková úroda🙂)
Zprvu jsem tam jezdila méně, ale ke konci jsem jezdila skoro každý druhý den na kontrolu a i teď po odběru, zas hlídali OHHS.A stejně to moc neuhlídali. Ale vše bude dobré, jenom když to vyjde.

dasty79
7. čer 2010

Jo jo určo to vyjde 🙂 A jakou měl přítel bakteriální infekci?a na to mu v CARu dali antibiotika?a nebo musel na neurologii?Teď už jen čekat a čekat.Hlavně odpočívej 😉

78marcela
7. čer 2010

Jemu se udělala růže. Antibiotika dostal od obvoďáka. Když jsem to říkali v CARu, tak doporučili odklad, že antibiotika mají vliv na spermiogram. Teď mám brát léky, nevíš, jestli tomu neublížím, když to budu zavádět spodem? Mám radši polykat?

dasty79
7. čer 2010

Bereš utrogestan?Určitě je lepší zavádět - je to účinnější 🙂 Určitě spodem 🙂 Když se polyká tak je člověk ospalej a malátnej,....

78marcela
7. čer 2010

ok. díky, jdu na to.

ahojkyy
7. čer 2010

ahojte baby, prajem pekné ránko po víkende 🙂
marcela - vítam Ťa, ja Ťa tu budem učiť po slovensky 😀 držím palce, nech sa miminkám u Teba páči a tá úroda je fakt skvelá, ja som mala len 10 vajíčok, oplodnených 9, do ET vydržali dve, mali sme pk, zatiaľ som v 8. tt, tak snáď to vydrží aj ďalej 🙂
dasty - je veľmi skoro, fakt si zájdi na tú krv, ak chceš, tak skús aj skôr, ja viem, že to krvácanie nie je nič príjemné, máš chmúrne myšlienky, ale počkaj a ber ten utrogestan, možno to krvácanie úplne prejde.

baby, ja mám 22.6. kontrolu a uvidíme, Dr. povedal, že "to bude mať aj ručičky aj nožičky", tak sa teším, dúfam, že to dovtedy vydrží. Neviem sa dočkať..

ahojkyy
7. čer 2010

petulke - buď rada, že Ti nie je špatne. Fakt neviem, čo je lepšie - keď mi je špatne, alebo keď zvraciam, vtedy sa mi aspoň uľaví, necestujem večne v autobuse a mám to v krku 🙂 cez víkend sa to opakovalo dvakrát, snažím sa po hltoch piť vodu a mám aj sušienky, manža mi robí svačinku 😉 ale nejak to nezaberá na stálo.. 🙂

delf14
7. čer 2010

@78marcela já jezdím do HK sausu a utrouš určitě spodem má lepší účinky a rychlejší
ahojkyy tak tobě není dobře?chudáčku taky se děsím toho nástupu až to přijde v plné kráse

ahojkyy
7. čer 2010

delf - no, nie je to stále, sú aj svetlé chvíle.. ale poviem Ti, že keď to príde, tak proste koniec. Som vyříděná, po Vašom 🙂

ahojkyy
7. čer 2010

delf - ináč, mne to začalo tak v 7. tt, tak sa máš na čo tešiť. Ono to príde, neboj 😉 😝

delf14
7. čer 2010

a tablety jsi nezkoušela pro těhulky na nevolnosti?a i homeopatika hodím ti sem odkaz kde píší jaké homeopatika brát když máš potíže

delf14
7. čer 2010

http://www.foxter.cz/poradna/dotazy/2584-ktera-...
já vím ,že to přijde s malou mi to tak nějáko začalo 7-8 tt tak to očekávám taky

78marcela
7. čer 2010

ahojkyy, klidně mě po slovensky uč, slovenština je krásná a před lety jsem tam byla na dovči a patřila k nejkrásnějším, kam se na to hrabe cizina. A co znamená to pk, jak píšeš, že jste měli?

delf14 - taky jsem se rozhodovala pro Hradec, už jsme tam byli i objednaní, ale pak jsem poslechla tu gynekoložku. Po odběru jsem toho litovala, protože jsem slyšela, že v Sanusu nabídnou alespoň přenocování, za to mě vyexpedovali z Reprofitu po třech hodinkách, i když mě bylo tak zle (za to jsem jim tak na památku trochu poznačila omítku- nutili mě pít čaj a mému žaludku se to vůbec nelíbilo).
Ale jinak jsou tam doktoři milí, to jo.

delf14
7. čer 2010

jé to je dobré s omítkou jo jo můžeš tam i přespat to jo dostal jsme i jídlo na pokoj po et no komfort no a co by né,když si to člověk vše zaplatí,no nic jdu sekat trávu pak se ozvu zatím pá

ahojkyy
7. čer 2010

marcela - pk = predĺžená kultivácia, odber oocytov bol v pondelok, následne 5 dní sa embryjká vyvíjali, no a na 5. dník mi ich zaviedli. Štandardne sa zvyknú na 3. deň.
delf - zatiaľ som o ničom takom nepremýšľala, mrknem na to, dík. Nemôže to ublížiť miminku?

ahojkyy

78marcela
7. čer 2010

Aha, mě nedošla ta zkratka, jinak jsme prodlouženou kultivaci měli taky. Odběr byl v úterý, transfer v neděli. Ještě se zeptám, holky, kolikátý den jste si dělaly test, že už na něm bylo něco vidět? Já mám prý až dvanáctý den si udělat, ale je mi jasné, že to tak dlouho nevydržím a že si ho udělám dřív. Ale nechci panikařit, když tam nic nebude. Kdy se vám to tam objevilo?

ahojkyy
7. čer 2010

marcela - s petulke sme si urobili 6. dník po ET 🙂 a bol tam duch 🙂

ahojkyy
7. čer 2010

o dva dni už slabšia čiarka v limite 🙂 ale asi to bude individuálne. Okrem toho, petulke má v sebe dvojičky a moje HCG bolo tiež vysoké.

ahojkyy

petulke
7. čer 2010

ahoj ženy,
ahojkyy - začínám se obávat toho , že nejsem vpořádku, když nezvracím. proč je ten pátek tak daleko!!! Já to nevydržím.
delf, už jde zase sekat! 😒
dasty - buď v klídku, určitě bude vše ok! navíc jsi ke všemu taky měla PK, tak proč by se neudrželi?
marcelo - utrous zavaděj spodem je to ze vseho nejlepší i mudři to doporučují, má větší vliv. a test 6 den po et, teda jestli jsi měla tu 5 denní pk.