IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

iriel
17. bře 2010

Plati to vzdy pojistovna zeny nebo kdyz je problem u muze, tak jeho? V Gennetu mi na to neumeli odpovedet, pry jsem prvni, kdo se pta... nevite?

garp776
autor
17. bře 2010

myslím, že platí pojišťovna ženy, ta podstupuje zákrok.

iriel
17. bře 2010

Garp - diky 🙂 Prave jsem vytahla z trouby horkou zemlovku, jablka a skorice voni celym bytem, mnam 🙂

U nas dopadla genetika vselijak, sice jsme dostali "pozehnani", ale 50% na autoimunitni choroby, 23% na schizofrenii a 4% primo na roztrousenou sklerozu.. (vse je z muzovi strany) mno, tak si tak nejak rikam, ze to nekdo nahore docela dobre zaridil, ze mame nakonec darce, takove stesti v nestesti 🙂 Samozrejme, ze bych nejvic chtela pocit s manzelem (a nejlepe prirozene, ze), ale s darcem aspon eliminujeme tyhle pravdepodobnosti...
Jen me pobavilo, ze mu nejdriv udelali nakladne geneticke vysetreni, aniz by nekoho napadlo nejdriv zjistit celkem levny spermiogram 😉

garp776
autor
17. bře 2010

..no koukám, že máte tedy "bohatou" genetickou výbavu 😎 Je fajn, že s dárcem nemáte problém. U nás máme zase Klinefelteruv syndrom, což znamená místo pohlavních chromozomů XY jsou XXY. Takže má jedno X navíc a spermie se netvoří 😖 , teď ještě musíme řešit substituci testosteronu, jelikož ho má málo...

lenca78
17. bře 2010

Ahoj holky, tak teda nevim, jeslti u nas neni neco spatne - nas na genetiku nehnali :(, doufam teda, ze si to nerozmysli ted behem brezna, aby nas na to urychlene poslali a zase nam odlozili IVF. I kdyz musim rict, ze u me uz se nikdo nesnazi - ani to predoperacni u me nechteji, protoze narkozu podstupuje darkyne a ja pujdu jen na transfer.
Uz se toho dubna nemuzu dockat, opravdu bych si prala uz aspon odpocitavat dny do transferu, at se mam zase na co tesit.

eustoma
21. bře 2010

ahojky, vidim ze ste tu chvilocku neboli. ja nemam nic nove v utorok bude konzultacia o planovanem IVF. tak uvidime co a ako.

a pridavam sa do tabulky:
zazy - 1.IVF+ICSI,8.2.2010 OPU,PK,ET 13.2, 2 embr., test 26.2, neg.,2IVF-příští týden
garp - 34 let, 1 dítě z předešlého manželství, 2 IUI s dárcem-negat., čekáme na 1IVF
eustoma - 1.IUI negativni, cekame na 1.IVF

eustoma
21. bře 2010

inak nam genetiku nerobili. neviem ci nieco budu robit. spermijky si ok. problem je u mna, ale ani neviem aky.

zazy
22. bře 2010

Tak jsem si včera děvčata začla píchat první injekci,tak doufám,že budu mít více vajuch než posledně,jinka na všechny z vás myslím

eustoma
22. bře 2010

zazy skvele, ze uz pichate. mi sa ideme este len zajtra dohodnut.
co pichas a kolko? to len za zaujimavosti.

zazy
22. bře 2010

eustoma:píchám si puregon a 300 jednotek.Při prvním jsem měla takové dávky taky a ty mám i ted na druhý pokus,je to dávka jak pro koně.Taky to uteče a budeš stimulkovat.Dej zítra vědět,jak jsi dopadla

eustoma
23. bře 2010

tak ja som dnes dostala injekcie. a budem pichart menopur 3x75 IU a ze som velky kandidat na hyperstimulak. ze mam vela folikov, len mi proste nerastu. tak uvidime ako to pojde.a este mal nizke LH, neviem co to je, ani ci som dobre pocula. ale vraj to tiez nejak suvisi s kandidovanim na hyperstimulak.
no kazdopadne sme okrok k vytuzenym dvojcatkam 😉. este ma caka predoperacne vysetrenie. a potom uz len cakat na mrsku.

eustoma
29. bře 2010

ahoj holky, nejako ste pokrocili s IVF?

ifet
30. bře 2010

Já si jdu ve čtvrtek pro výsledky imunologie....tak jsem zvědavá...další týden snad bude genetika a pak hurá do dalšího pokusu...

ifet
30. bře 2010

Co ty???

zazy
30. bře 2010

Ahojky děvčata,tak já včera byla na kontrole mám sedm vajuch a zítra mám ještě jednu a to už se dozvím termín OPU,takže pak dám vědět.

eustoma
30. bře 2010

ja uz len cakam na mrsku, lieky uz mam. takze predpokladma ze ms dorazi 12.4. a teda od 13.4. zacinam stimulovat na IVF. nejako sa aj tesim 😉

eustoma
30. bře 2010

zazy: krasne sedem vajuch, nadhera.

ifet
30. bře 2010

Tak super eustoma...taky už se zase těším na stimulku...člověk ví, že se alespoň něco děje... 😀

eustoma
30. bře 2010

ifet: nam genetiku nerobili ani imunologiu.

garp776
autor
30. bře 2010

ahoj holky,
Zazy - 7 vajček je tak akorát! Ani moc ani málo, tak ať to klapne..
já mám za sebou 3IUI v nativu, o víkendu testnu a když příjde mrška, tak najíždím příští týden na stimulku.

ifet
30. bře 2010

eustoma no nám nevyšlo 1. IVF a tak řekli, že před druhým uděláme genetiku a urologii, páč u nás je problém na straně manžela...no a já jsem si řekla ještě o imunologii...

eustoma
30. bře 2010

to vyzera na rovnaky postup. nam tiez vrvaeli ze ak by nahou nevyslo tak potom este spravia nejake vysetrenia.
inak u nas je manza v poriadku, problem bude vo mne. ja neikedy ovulujem, niekedy nie. ale inak testy zatial vsetky vysli dobre. len nejak mi nedozriefaju folikuly. zaberaju az pomocne hormony.
pevne verim ze to na prvy sup vyjde a budu mimca 😉.

tinockab
30. bře 2010

Ahoj holky, mužu se k vam pridat? Me ceka 1.IVF koncem apríla(dubna). Zádne IUI ani nic podobne jsem nemela. Včera jsem se dozvedela že mam na vajíčku nejake protilátky,takže se tam normalni cestou zadne spermie nedostanou..tak rovnou IVF. Jsem z toho porad v soku,bylo to vsechno strasne rychle,vzali mi jednou krev,jednou ultrazvuk a hned IVF? Cekame na schvaleni pojistovny,za 14 dni predoperacni vysetreni. Přisti tejden ceka manžela spermiogram i když loni bylo u neho vse v poradku. Tak snad to vsechno dobre dopadne,ale nejak tomu jeste neverim že se to povede. ☹

tinockab
30. bře 2010

Tady čtu co ste vsechno prodelali,ruzne vysetreni a jak fakt vubec nic,to je divne, snad to IVF nebude zbytecne,at neprijdou na neco až po..., to by me fakt mrzelo,neni to nejlevnejši zalezitost. 😖

eustoma
30. bře 2010

tinockab: to vzali pekne zhurta to IVF. ako ti zistili protilatky?

tinockab
30. bře 2010

eustoma: no myslim že z krve, prave že nic ineho mi nerobili,brali mi krv a robili ultrazvuk,nic ine,bola som tam dvakrat, naposledy som tam bola v novembri(listopad),potom som bola na operacii stitnej zlazy a včera jsem tam sla s tym že mi povedia čo a ako a oni na mna hned tak zhurta,no bola som strasne v soku že som sa ani na nic nepytala že ako na to prislo,či nieje ina možnost. no hned mi dal ziadanky na predoperačne a že hned ako to dostanem mam sa objednat na lieky,že ma to naučia a tak. fakt strasne rychle to ide všetko nejako. 😖

eustoma
30. bře 2010

zaujimave, kam chois? mne ako ked sa tak vezme, tak robili vysetreni iba krvne, ale asi 4krat, potom ultravuk - folikulometriu, priechodnost vajecnikov. manzovi spermiogram. no a to bolo vsetko. no a skusala lieky - clostilbegit, tamoxifen - vobec som na ne neragovala, a ak tak malo ;(. tak potom skusili hormonalnu stimulaciu a tam uz to slo, sice malo ale slo. skusili sme 5 krat planovany styk, teda pomocou ultrazvuku aplanovali ovulaciu. jedno IUI - tiez nevyslo. no a teraz IVF.

eustoma
30. bře 2010

chois = chodis
pardon, blbe preklepy 😢

tinockab
30. bře 2010

chodim do Pronatalu v Prahe....no robili ti určite viac toho ako mne,ved to co som tu citala nejake skratky to ani neviem co znamena,lebo som o tom nepocula, u mna proste hned IVF. No tak to skusime,snad to vyjde,ale strasne sa bojim. Neviem či to zvladnem psychicky. A ty už mas lieky na to dopredu? Mne prave povedali že ked to dostanem tak sa mam objednat na druhy den,a oni mi daju lieky a naucia ma to pichat,potom to budu sledovat ultrazvukom a tak dalej,bude to narocna procedura,vid?

eustoma
30. bře 2010

mne uz lieky dali, ja si budme chodit pichat do nemocnice, mam to po ceste do prace. inak tiez picham od 2 dna cyklu. a lieky mam preto, ze ked by dosla mrska v sobotu, tak aby som mohla od nedele pichat.
potom pride kontrola ultrzvukom, mam ju naplanovanu na 6DC a podla toho ako mi budu ras foliky, tak sa bud zvysi davka, alebo ponecha a naplanuje dalsi ultrazvuk a potom odber vajicok a napledne punkcia. ked teda nenastanu nejake komplikacie.
ale jasne ze nenastanu 😉.
ja sa tesim, verim ze IVF dopadne uzasne a budeme mat vysnivane dvojicky 😉.