IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

78marcela
13. zář 2010

@petulke Tak to je krásné, jen si to pěkně užívej, mamino... 😉 😉 😉

petulke
13. zář 2010

o pul páte ńás čeká sono 3D, snad bude mimouš krásně natočen, aby šlo krásně vidět a znovu se potvrdilo, že to bude Anička! 😵

78marcela
13. zář 2010

@petulke tak pak dej vědět, jsem zvědavá, taky si přeju holčičku, takže doufám, že se budu za pár měsíců radovat tak jak ty. 😀 😀 😀

petulke
13. zář 2010

ted už to Marci, musí dopadnout! 😵

ahojkyy
13. zář 2010

@lenca78 - ahoj, tak zasielam vitamíny, ktoré som posielala jednej tehulke. ono v podstate ak bežne zaradíš potraviny typu "mliečne výrobky", teda syry, jogurty, mlieko každý deň, tak to musíš splniť v pohode. Dôležitý je však pomer Ca a Mg – Ca/Mg 3:2, lebo sa ti môže stať, že prijmeš dosť vápnika, ale telo ho proste nevstrebá.. preto sú - niektoré - doplnky dobré, lebo tento pomer majú v sebe. aj ja ich kvôli miminku beriem, snáď to kus pomôže, tu to máš:

Látky potrebné v tehotenstve sú:
Vitamíny skupiny B:
- Thiamin – denne 0,9 mg, nájdeš ho v lušteninách, obilninách, rybách, pomarančoch. Vyberaj si čerstvé ovocie, morské ryby, napr. dobrá voľba je platýz, je to plnohodnotný nízkotučný zdroj B, rovnako môžu byť aj treska /nie tá v majonéze 🙂/, makrela, sleď, sardínky, pstruh
- Riboflavín – 1,4 mg denne, nájdeš ho vo vajíčkach, droždí, rybách, mlieku, obilninách
- Niacin – 13 mg denne – v mäse, druběži, chlebu, rybách, bramborách
- B6 – 1,2 mg denne – v orechoch, hubách, mlieku
- B 12 – 1,5 mg denne - v syre, mlieku, mäse
- Kyselina listová – 0,6 mg denne – v pomarančoch, brokolici, fazoli
Ďalej je potrebné železo – denne 15 mg, jeho vstrebanie ti zabezpečí, ak si k nemu vezmeš vitamín C. Pozor na čaj – tanin ti zabráni naopak vstrebaniu železa.
Vápnik – 700 mg denne, prijmeš ho bežnou konzumáciou mlieka a semiačok, je potrebné dať pozor, účinné je to len, ak je v správnom pomere Ca a Mg – Ca/Mg 3:2
Horčík – denne 250 mg – pre stavbu kostí dieťatka, nájdeš v: celozrnné pečivo, orechy, fazole
Zinok – 7 mg denne – pre zdravý rast buniek a ich vývoj – v mäse, orechoch, dynových semienkach, fazoli, mlieku,
Meď – pre stavbu kostí, denne 1,5 mg, nájdeš ho: meruňky, mäso, ryža, celozrnné testoviny
Selen – antioxidant, denne 75 mcg, nájdeš ho v: chlebe, rybách

Takže pestrá strava = zdravá mamka a zdravé miminko 😉

ahojkyy
13. zář 2010

@petulke - tak napíš, čo si nakúpila 🙂 Petulke, lenca, máte už vybraný kočík? Koľko sa do toho chystáte zainvestovať?

ahojkyy

ahojkyy
13. zář 2010

@lenca78 - a tie 2 jogurty a syry by mali byť v pohode 🙂

ahojkyy
13. zář 2010

@petulke - tak som Ti napísmenkovala mail 🙂

lenca78
13. zář 2010

@ahojkyy Jee, dekuju moc za rady. Jen teda nevim, jestli to splnuju, obcas asi ne, nektere dny jsou proste chudsi 🙂)
Mam jen dotaz k tomu pomeru vapnik horcik. Ja uz ted musim brat 8 tablet horciku denne (jedna ma 500mg horciku v sobe) - mam to na ty kontrakce a zkracene delozni hrdlo. Od zacatku jsem jich jedla tak 6 tablet, ted uz jich je 8, urcite nedodrzim pomer :(. Co mam delat? Ale je zase pravda, ze kontrakce se po nem temer zastavi....

petulke
13. zář 2010

holky já dala fotky do profilu pod jmenem co bychom pořídili. a jdu mrknout na mejlik a pak na to sono. 😵

ahojkyy
13. zář 2010

@lenca78 - ty, tak to je specificke, ja neviem, nie som Dr. ... ale v tomto pripade by som to uz nezvysovala.. opytam sa nasho MUDr. v labaku, ako zabezpecit vstrebatelnost, neviem ti momentalne na to zareagovat.

ahojkyy
13. zář 2010

@petulke - idem kuknut

ahojkyy
13. zář 2010

fotecky 🙂

lenca78
13. zář 2010

@petulke Peto, jdu se taky podivat a ty si uzij to sono. At se vam ukaze v plne parade a ty muzes zacit nakupovat vse holcici🙂

lenca78
13. zář 2010

@ahojkyy diky moc, to jsi hodna. Ono se asi stejne neda nic delat, proste dal budu bastit dva jogurty a kousek syra a uvidime, co se stane. Kdyztak prijdu o zuby 🙂

ahojkyy
13. zář 2010

@lenca78 - uvidíme, čo mi povie Dr., ale o zuby určite neprídeš 😀 neboj 🙂

ahojkyy
13. zář 2010

@lenca78 - ty už máš vybraný kočiarik?

lenca78
13. zář 2010

@ahojkyy tak to jsi me uklidnila, zrovna zuby jsou totiz hooodne drahy 🙂
Jinak kocarek vybrany mam, ted ho jen koupit. Porad resim jestli kupovat veci na mimina nova nebo ne (moje kamaradka dala za vybavicku hrozne penize a malej treba nesnasi lehatko za 1600 nebo nevydrzi pod hrazdickou za 2000 🙂. Nevim jen, jestli u kocarku po dvojcatech to je ale dobra volba, asi bude zniceny.
A co ty? Uz mas vybrany kocarek?

ahojkyy
13. zář 2010

@lenca78 - no veď práve, rovnako zvažujeme s manželom, či do toho zainvestovať. O veciach prekúpených čo sa týka oblečenia sa so mnou odmietol baviť.. ale možno kočiarik.. neviem, aký máš na to názor. A čo postielka? Aké sú rozdiely? Tiež sa bojím, že nakúpime - zbytočne..

petulke
13. zář 2010

tak fotky jsou přiložené tak mrkněte 😵 Na kluka tam něco chybí a Mudr. říká, že tam má štěrbinku 😀 Mám DvD a jsou tam i klipy jak se otáčí 😀

petulke
13. zář 2010

@ahojkyy zrovna tento kočárek stojí přes 18.000. ale asi do něho nepůjdu. Je moooooc drahej! A postýlku jsme dostali, nemusím kupovat 😎 Opravdu mám červíka jestli do toho kočárku mám jít, nebot má kompletně všechno a hodně toho umí, navíc není moc těžkej!

petulke
13. zář 2010

@lenca78 Leni ty si asi moc vybírat nemůžeš, viď? Sama to vím, když tam byly dvojčata, tak jsme se strachovali jak vlezem do výtahu a jak ho poskládáme do našeho prťavého auta, asi by se muselo i pořídit větší auto! Vubec ti to nezávidím. Proto ti přeji aby jsi dobře vybrala a seděl namíru nejen tobě ale i mimouškum 😉

lenca78
13. zář 2010

@ahojkyy no ja se prave rozhodla jit temer do vseho pouziteho. Jedine, co premyslim,je ten kocarek - dvojcata jsou prece jen tezka, nemusel by to podruhe zvladnout. Jinak noveho nemam nic. Prijde mi to zbytecne. vse kupuju pouzite. Teda lahve a dudliky koupime nove, samosebou, ale zbytek ne. ty deti to vubec neunosi. ani ty blbosti okolo typu lehatka, polohovaci valecky a tak. treba i tu prvni autosedacku do 9mes koupime pouzitou, pak poridime novou az tu druhou, co vydrzi par let. To, co ale budu muset zainvestovat, jsou monitory dechu za plinku, pro nedonosence pry nutne:(. A ty po dvou kusech na bazaru skoro nikde nemaji.

lenca78
13. zář 2010

@petulke no je to horsi nez jsem si myslela. Jak mame psa, vim ze budu chodit po poli, takze nafukovaci kola jsou nutnosti a predni otocna se musi dat zaaretovat. A to maji vsehovsudy dva kocarky. Jeden priserne drahy a druhy docela jde. Tak do toho asi pujdeme. Ale i tak, zakladni cena toho levneho sportaku je 18tis. K tomu vse musime dokoupit vcetne korbicek a jsem tak na 25tis. Ted jdu na neschopenku, tak si opravdu moc vyskakovat nemuzu. Proto taky koupime kocarek a zbytek jen pouzite.

ivuscha
13. zář 2010

@lenca78 Ahojky Lenco zkus se podivat na maxim shop ja si tam vybrala kocarek pro dvojcata je za 15 200 ale i s auto sedackama prodejnu maji v Prelouci kam se na nej urcite pojedu podivat jinak ti ho dovezou ta znacka je Leviroo na ukazku tam maji cernej ale kdyz si najedes na kombinovany tak jsou tam barvy ktere muzes mit ja bych mela mit dve holky tak mam vybranej ruzovo cernej nebo svetle zelenej to az ty barvy uvidim na vlastni oci

lenca78
13. zář 2010

@ivuscha diky moc, mrknu na to

petulke
14. zář 2010

delfíku už pěkně vykukuje to tvoje bříško 😵

delf14
14. zář 2010

@petulke díky já koukala včera na foto malé v tom 3d co máš u sebe je to paáda,furt váhám zda mám jít taky ale asi jo domluvím se s kamarádkou a půjdeme spolu ona je o týden předemnou 😀 já byla 18tt a ona 19tt ale sranda je že naposled prdola dohnal o celý týden takže jsem vyrovnali skore uvidím až co ona na kontrole,
ve čtvrtek jedeme do polska nakoupt už se těším.

petulke
14. zář 2010

@delf14 jů vy se máte, v polsku je to mnohem levnější a hezčí! to ti závidím! chtěla bych taky. je to super ted jsem zrovna dokoukala krátká videjka, které jsme ktomu dostali, v jednom i otvírá pusinu a pořád mává ručkama a kope nahama 😀 , je to krásné! No vidíš tak místo angel sounds, běž raději do 3D! možná se do toho polska dostanu někdy v říjnu, to budu trávit čas u rodičů na sev. moravě, tak když je požádám, tak tam semnou sjedou!

delf14
14. zář 2010

@petulke to jo to by jsi měla supr tam zajet fakt se to vyplatí už se těším,jé to musí být supr vidě jak otvírá pusinku 😅