IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
1. říj 2010

ja len 4, tak ten ultrogenstan by to mal udržať resp. zastaviť..

78marcela
1. říj 2010

@delf14
@ahojkyy
Krvácím stále, volala jsem do Brna, tak mi řekli, že zase na krev a nahlásit výsledek, jestli to klesá nebo ne. Za dvě hodinky bych to měla vědět, tak uvidíme.

78marcela
1. říj 2010

HCG mi malinko kleslo, dnes je 150. Do Brna se nemůžu dovolat, tak to zkusím zase za půl hodinky.

ahojkyy
1. říj 2010

@78marcela - hm.. stále v napätí. Ale 2 hodky sú v pohode, nech už je konečne kľud.
ahojkyy

ahojkyy
1. říj 2010

@78marcela - naraz sme odoslali správu 🙂

ahojkyy
1. říj 2010

@78marcela - pozri, Marcela, viem že je to ťažké, dostala si sa ďaleko. Ale radšej ak to má odísť, tak takto.
Ak je to ok, tak to proste vydrží, ak to nie je oki no a sa to bude predlžovať, tak nech to radšej odíde teraz, ako v prvom trimestri, keď už sa na to budeš viac tešiť. To by si znášala ešte ťažšie. Uvidíš.

fakt držím palce.
ahojkyy

78marcela
1. říj 2010

@ahojkyy Tak mi řekli zase jenom čekat a čekat, už chci asi spíš vysadit a jít do dalšího normálního pokusu. Já to vím a jsem s tím smířená. Pokud to má odejít, at je to ted, než jít pak na revizi a třeba dlouho zase čekat na možnost dalšího pokusu...

jenže mi v Brně říkají pořád dokola čekat. v úterý jdu na UZ, snad se už konečně rozhodne, když tam nic nebude.Nebo už jsem to ted potratila, když krvácím, hcg klesá, tak to bude třeba už do úterý vyřešené.

petulke
1. říj 2010

@78marcela třeba se zavrtává, neznamená že krvácíš, že potracuješ! 😉

ahojkyy
1. říj 2010

@78marcela - pozitívne! Až do prípadnného konca, ale pozitívne

ahojkyy
1. říj 2010

baby, tak ja som dnes zase zlostila. Kukla som sa na nete na PôROD, vám poviem.. myslím video. Čo Vy na to hovoríte? Však to je normálne hruza.

lenca78
1. říj 2010

ahoj holky, zase jsem se dostala na chvili na net, tak musim napsat novinky.
Vcera jsem byla v nemocnici, deti maji 730 a 750g, nejaci cvalici na 26.tt. Vypadaji v poradku. Ale hrdlo zase o pul cm zkracene, uz ma jen 27mm. Hospitaluzuje se od 2 cm, takze uz jen na chvili doma. Pritom lezim, nic nedelam, tak ja nevim. Asi jsou proste ty deti tezke :(.

@78marcela Teda ty jsi nejaka zahada. Uttrogestanu se neboj, ja ho jeden cas brala taky po 8 denne a nezabilo me to zatim .Tak hlavne aby ti to pomohlo a pripadne uz se to konecne rozlousklo. Drzim palce.

@ahojkyy Ja jsem mela taky takove blbe napady, jako ze bych se na nejaky porod podivala, ale pak jsem to radsi zavrhla. Mozna je lepsi jit do toho s tim, ze nevim, co me ceka. Asi bych to neustala a mela z toho zase nocni mury🙂

lenca78
1. říj 2010

@petulke Takhle hezky utracis? Neboj, ja taky 🙂 A uz budu muset nakupy omezovat, nemam uz moc penez. Jenze me se zda, ze je porad jeste spousta veci, ktere potrebuju nakoupit 🙂))

petulke
1. říj 2010

@lenca78 tak to je přesně, i já mám ten pocit, že pořád mi toho moc chybí, co se týče oblečení už mám habakuk, ale ještě potřebuji jiné věci, mantinel do postylky, fusak do autosedačky, apod. jinak Leni to je super jak dvojčátka u tebe prospívají, jen tak dál a aby ještě vydrželi nejmín do 1kg, pak už je doktoři dokáži udržet bez toho že by to na nich mělo ponechat nějaké postižení. Samozřejmě že by bylo super kdyby vydrželi dýl, ale mi jim neporučíme. Tak hodně hajej a odpočívej a už vubec se nestresuj! 😉

ahojkyy
2. říj 2010

@lenca78 - radšej nekukaj.. ale už tam teda nechcem mať manžela.. teda priamo pri pôrode radšej nie.. asi.

ahojkyy
2. říj 2010

@lenca78
@petulke
ja idem utrácať dnes 🙂 rýchla sprcha a šup do obchodov, chystám sa na ten Zličín, sú tam obchoďáky, na radu petulke.

petulke
2. říj 2010

@ahojkyy tak dobře pořiď! Uvidíš že budeš zjištovat že ti bude stále více a více věcí chybět!

lenca78
3. říj 2010

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, tak co jste za vikend nakoupily?
Ja se musim pochlubit, protože jsem taky nakupovala (abyste vedely, ze v tom nejste samy). Navstivila jsem hypernovu - tady v Klatovech teda toho moc nemeli, nicmene jsem poridila aspon prebalovaci pultik, vlozky do podprsenky. bavlenene pleny a vlhcene ubrousky, pleny uz nebyly :(. Pak jsem ale byla u kamaradky, co ma dvojcata 7mesicu - a od ni mam slibene dva kolotoce, dve polohovaci a vibracni lehatka, hraci deku, hrazdicku, korbicky na kocarek (my jsme zatim koupili jen sportovni verzi) a nejake obleceni. Hlavne jsem konecne koupila detsky prasek na pradlo, zacnu vse prat a zehlit 🙂) Uz se moc tesim, az to budu mit vyprane a ciste. Jen postylky porad nemuzu sehnat, hledam neco u Prahy, aby nebyl problem s dovozem a dvojcatovych moc nevidim. My snad budeme muset koupit nove...

lenca78
3. říj 2010

@ahojkyy diky za tip, zkousela jsem na to mrknout, ale inzerat je pozastaveny :(. Ale jeste mam prece cas, tak hledam dal.
A co ty - ty uz mas postylku?

ahojkyy
4. říj 2010

@lenca78 - nie nemám, tak to asi už niekomu predala.. no manžel ma straší, že "my sme mali" - ja si napamätám 😀 takú postieľku s takými malými medzierkami a straší ma s bezpečnosťou, tak už fakt neviem.
Inak cestujeme na Slovensko cez víkend, auto nám nevyšlo - skazené, tak ideme vlakom, za také lôžko je to neskutočná páka.. fakt.. ale lepšie, ako by sa malo malému niečo stať, predsa je to 10 hod. cesty..
ahojkyy

ahojkyy
4. říj 2010

baby, chcem sa Vás opýtať na fusak - zvolíte taký s kožušinkou - teplejší alebo flisový? Lebo kožušinka je síce istota, že miminku bude teplo, ale mi pripadá, že ten flisový hodím do kočíka aj v dubnu, ale kožušinku nie..

lenca78
4. říj 2010

@ahojkyy no ja z tech postylek zacinam mit trochu nocni muru 🙂. Ja si totiz taky pamatuju starsi postylky, meli zvedaci rost, sklapeci jednu stranu a vyndavaci pricky. Byly bytelnejsi. To co jsme videli napr. v IKEA nebo i jine znacky v obchode s vecma pro deti se nam moc nelibilo. Kdyz je postylka do 2 tis, ma jen polohovaci rost. Az postylky od 4-5tis vypadaji lepe, ale to je na me hodne penez, kdyz musim kupovat hned dve. To co prodavaji lidi na bazaru, me taky trochu desi - oni treba slevi jen 300 az 500 Kc z puvodni ceny postylky, nekteri dokonce ani to ne - a pak pisou, ze jsou sice funkcni ale okousane ci poskrabane. To uz si asi radsi objednam novou.

Tak hlavne tu cestu vlakem prezij , ale luzko by melo byt v pohohde,ne?

lenca78
4. říj 2010

a k tem fusakum - ja mam vybrany zimni fusak combi od EMITEXu - ma ho kamaradka a nemuze si ho vynachvalit. Je fleecovy.

ahojkyy
4. říj 2010

@78marcela - jak si na tom? ahojkyy

ahojkyy
4. říj 2010

@lenca78 - mne sa páči firkon, je to novinka, kombinácia s predĺžením, baranček.. len či to bude využiteľné aj neskôr.. v dubnu.. neviem, ako dlho sa ten fusak vlastne používa? Ináč cena je 1050,- Cz, ak to vezmem na tri roky, tak by to bolo v pohode. ahojkyy

78marcela
4. říj 2010

@ahojkyy Ahoj. No já stále krvácím, dneska už jsem měla na testu jenom slabou čárku, takže HCG dost kleslo. Tím pádem usuzuju, že jsem potratila teď během toho krvácení. Je mo to samozřejmě líto, ale vzhledem k tomu vývoji jsem předpokládala, že k tomu dojde a je to lepší než mimoděložní těhu.Kontrolu mám zítra v Brně, tak uvidím, co mi řeknou.
Moc si přeju, aby mi dali zelenou hned na další pokus.

lenca78
4. říj 2010

@78marcela to je mi lito, ze se neudrzelo. Ale uvidis, co ti reknou zitra. A jak pises - potrat neni nic pozitiviniho, ale je porad lepsi nez mimodelozni tehotestvi. Drzim palce, at ti hned povoli pokracovat dal. Mas jeste neco zamrazeneho nebo bys ted musela znovu stimulovat?

lenca78
4. říj 2010

@ahojkyy tak ten je take moc hezky, ani jsem nevedela, ze firkon dela take fusaky. Ja uz jse mteda koupila ty emitexovy, po jedne pani s dvojcaty. Ta je pouzivala jednu sezonu 🙂. Kamaradka mela fusak taky, pouzivala ho odted do cca brezna dubna (dle pocasi). Dalsi pouziti zavisi na tom, jak mas stary deti v zime, jeji kluk beha od 15. mesice, ta ho ted do kocaru nedostane ani parem volu 🙂 Takze pytel uz asi neuzije.

78marcela
4. říj 2010

@lenca78 Mám ještě devět mrazáčků. Ale teď už budou nastupovat ti s trochu horší kvalitou, než měli ti dosavadní. 😒

lenca78
4. říj 2010

@78marcela to je super, ze mas jeste tolik kousku v zasobe. A neboj se, treba horsi kvalita bude naopak uspesnejsi.