IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
21. říj 2010

no třeba já mám v počítači prohlížeč internetu explorer,pak jsem si nainstalovala i mozillu to je zas jiný prohlížeč internetový,a pak jsem si stáhla ještě prohlížeč opera a z každého prohlížeče můžu dát hlas.

ahojkyy
21. říj 2010

@delf14 - ta nie si maska? ??? 🙂 ty si fanatik 🙂

delf14
21. říj 2010

@ahojkyy to víš moc bych jim přála aby vyhráli víš

lenca78
21. říj 2010

@delf14 ty jo delf, to je napad, my mame normalni explorer, pak mozillu a i nejaky google chrom 🙂
takze jsem tam ted poslala jeste 2 hlasy 🙂

delf14
21. říj 2010

@lenca78 jo jo z google chrom to jde taky díky moc 😉

ahojkyy
22. říj 2010

🙂 pekné ránko všetkým

petulke
22. říj 2010

ahoj holky, tééda já vám povím, to těhotenství mi dává zabrat. celou noc se mi zdálo, jak kojím, a při tom kojení jsme měla takové jakési duševní uspokojení, a přebalovala. 😵 No a zase mě chytla křeč, nebo jsemsi již několik dní asi 4 nebo pět nevzala magnézko 😖

petulke
22. říj 2010

taky míváté podobné sny?

lenca78
22. říj 2010

ahoj holky, take preji hezke rano
Peto, no tak takove hezke sny chci taky. Ja mam primo nocni mury. Napr. dnes jsem rodila cisarem, rodila jsem 4 deti ??? a jedno z nich umrelo. Nejhorsi bylo, ze jsem byla zaroven na sale a zaroven vedle u tech narozenych miminek , krmila umelym mlikem a ozivovala to zemrele.Pak jsem jen slysela, ze krvaceni do bricha nejde zastavit a probudila jsem se. Od 3 rano uz radsi nespim, je to desny.... Ja se snad z toho porodu zblaznim nebo co 🙂

ahojkyy
22. říj 2010

tak baby, asi to bola osudová noc, mne sa snívalo, že malý Michal už je veľký. Bol taký vysokánsky a štíhly 🙂 a ja som naňho bola strašne naviazaná a mala som ešte jedného syna. No a ten Michal ma proste mal straašne rád a ten druhý neposlúchal, tak.. ho proste Michal začal kvôli tomu škrtiť, aby mi už dal pokoj.. tak povedzte, som normálna??? 😀

petulke
22. říj 2010

😀 a to se mi každou noc něco zdá. Sice pokaždé něco jiného, ale pořád něco ohledně dítěte. Jen konečně dneska to byl takový krásný sen, že se mi ani nechtělo z postele. 😵

petulke
22. říj 2010

@delf14 odhlasováno a přičteno

lenca78
22. říj 2010

no ja uz si rikam, ze to asi normalni je, protoze kdyz se probudim ze sna (od detech ci porodu 🙂)), tak vzdycky citim, jak hodne kopou. Mozna ze kopou uz predtim, mozek si nejak uvedomi, ze tam je dite a proto se nam o nich zda 🙂
NO ale ten dnesni sen byl fakt hnusny
Jenze ja jsem i rozhozena z toho, ze k nam prijede pristi patek tchyne na 3 dny...A ja se toho tak bojim, ze nebudu mit chvili klidu, ze v tom malem byte se tady zabijeme. ach jo,na klidu mi to rozhodne neprida, naopak budu muset varit pro tri.

petulke
22. říj 2010

@lenca78 tak ti snad pomůže tchýňa Jaruna, ne? A když taková není že pomůže, tak bych tu návštěvu odmítla, aby se nezlobila, ale že ti není dobře apod. Navíc že jsi otevřená musíš ležet. Vždyt tě musí i manžel podržet, ne? Pokud nechcete jít na sál dřív. Já být tebou tak to odřeknu. A to myslím naprosto vážně. Moc bych Ti přála, k sobě takovou polovičku jako mám já. Ten o mě pečuje a nechce mě nikam pouštět a když máme návštěvu všechno okolo návštěvy pořídí on. Od nákupu po vaření a servírování a mytí nádobí. Mám povoleno jen pomáhat, ale abych sama něco dělala, tak to je pak na nože a vařečka na mým zadku 😀

lenca78
22. říj 2010

@petulke takhle to u nas neni :(. Ale zase si rikam, ze je asi nekam poslu samotne, at me nechaji odpocivat a bude to. Nebo budu i hodne lezet vedle v loznici, at si tady delaji co chteji. No uvdime, jake to bude. Je pravda, ze tu jeste za celou dobu nebyla, ale ze si zrovna vybere tuto dobu. I kdyz porad lepsi ted, nez az budou deti na svete, to uz bychom se sem opravdu vubec nevesli. aspon budu mit argumenty proc tu tchyne nemuze prespavat i po narozeni deti 🙂

ahojkyy
22. říj 2010

@lenca78 - jej, tak to vidím, že máme rovnaké pocity 🙂 my sme boli na Slovensku a dokonca sme im odniesli darčeky pod stromček, lebo už neprídeme do pôrodu, teda tento rok a oni, že nás prídu pozrieť 😀 manžel bol rád, ale ja som myslela, že budeme mať prvé vianoce konečne sami, traja dokonca 🙂 dúfam, že v tom čase proste neporodím, nesmiem, chcem to prežiť len s manželom.. aj keď to už bude na hrane termín..
tiež sa tejto stránky desím, trafila si mi nôtu 🙂 no a hlavne po pôrode, čo bude.. bojím sa o malé, aj o to, aby mi do toho nakecali. Viem si predstaviť, ako sa cítia, že budú mať prvé vnúča a snažia sa, ale keď si predstavím, že sa po pôrode alebo sa nebodaj len vrátim z pôrodnice nasťahujú na týždeň ku mne, pozrieť malého, tak se vším všudy aj súrodencami je to 7 ľudí v 3 - i. byte. Dúfam, že tchýne pochopí, že dieťa má nejakú slabšiu imunitu a počkajú, však vychovala 4 deti. No a hlavne, snáď tie dobre mienené rady vydržím, však chcú len pomôcť - aspoň manžel to tak v níma. ale v rámci pomoci budem musieť možno vydržať tchýni mesiac pri nás, lebo vyhodiť ju by bolo asi nevhodné, na to si zase manžela vážim..
sorry, bojím sa toho. Inak aj o tom sa mi snívalo, ale už dávnejšie..

petulke
22. říj 2010

holky odmítejte takové návštěvy a když né vy, tak vaše polovičky. Musí vás bránit, před takovou pohromou. Vubec vám to nezávidím. ☹ A jsem ráda, že taková situace mi nehrozí.

ahojkyy
22. říj 2010

@lenca78 - no, tak navar na celý víkend väčšie množstvo, no a už len prihriať. Tak ušetríš dosť energie, k tomu suchá večera, nech Ti manžel pomôže nakúpiť, aby si nemusela ťahať nejaké ťažké minerálky a tak..
no a vyhla by som sa určite nejakým pochodom, ako my tu zvykneme s nimi po Prahe a tak, proste by som mimo "obsluhy" čo sa týka bytu (ja by som totiž neprežila, že by mi tu tchýne varila a lozila po veciach..) by som oddychovala. ahojkyy

ahojkyy
22. říj 2010

@petulke - lenže mňa sa manžel opýtal - však čo ju vyhodíme, keď povie, že chce prísť pomôcť? Ohľadne situácie po pôrode som mu povedala, nech ju odkáže na mňa. Som pripravená jej vysvetliť, jemne ale rázne že toto obdobie chcem prežiť s malým a manželom a že to určite zvládnem 🙂 tak snáď sa neurazí, ani ona ani manžel, hlavne.. ale sorry, aj keď áno, malý bude pre mňa prvoradý, predsa len - chrípkové obdobie, malinkaté stvorenie bez imunity a toľko návštev, krst alebo tak.. nevhodné.. takže mamka rozhodne 🙂

lenca78
22. říj 2010

Ja to chci hlavne prezit kvuli manzelovi. Je mi to blbe. Ono to, ze tchyne je daleko, ma sva pro i proti. Nemuze sem prijit kazdy den, ale zase kdyz uz sem pojede, tak sem pojede na delsi dobu :(. No ja se tesim, az deti budou vetsi, bydli totiz cca 25 min autem na KLinovec, paradni lyzovacka. Cele ty dva roky jsme takhle jezdili, lyzovani nas pak prijde na miminum penez. Tak si rikam, ze to holt ted musim vydrzet, nez ji deti budu moci nechat a pak tam prijdeme, deti ji nechame, zajedeme na dopoledne na lyzovacku a pak odpoledne budeme s ni.
A treba to nebude tak spatny, ja jen si to uz maluju cerne. Ona totiz neni z tech, kteri se zabavi sami a proto se toho tolik desim. Ale zase proste kdyz jim reknu, ze si jdu lehnout vedle, protoze mi neni dobre, tak mi taky nic rici nemohou. A tohle manzel respektuje, asi je poslu samotne do zoo a bude to 🙂
A s tim varenim, to je pravda, udelam toho hodne a pak si to muzeme prihrat a hotovo. Kazdopadne vam dam pak vedet 🙂

delf14
22. říj 2010

dobré ráno holky teda takový nechtěný návštěvy teda taky nemusím to vám povím a nezávidím.
děkuji za hlasy už jen do neděla a konec.uff

petulke
22. říj 2010

vyhodit ne, jen vysvětlit, že vám není dobře. A to přeci už musí pochopit.

lenca78
22. říj 2010

@delf14 ja musim pockat az do odpledne, vcera jsi mi odtajnila figl s temi vyhledavaci, ale az nekdy kolem treti odpo. Ale pak hned odhlasuju

delf14
22. říj 2010

@petulke no jak kdo to pochopí 😀 😀 😀

@lenca78 v poho nestresuj hlavně když na mě nezapomeneš a odhlásneš to to budu ráda,ikdyby to mělo být o půlnoci

lenca78
22. říj 2010

no ja se holky priznam, ze tchyni tu nechci hlavne po porodu 🙂. Predstavte si, ze by se vam nekdo nastehoval na par dni do bytu o 35 metrech, kde jste vy, dva novorozenci, velkej pes a k tomu jeste tchyne??? To si myslim, ze bych se dobrovolne nechala hospitalizovat v Bohnicich. Popravde bych tu nechtela ani mamku. Potrebuju se vse naucit, nejak se zorientovat a dat dohromady. a dobre minene rady bych asi nezvladla 🙂.
Tak jsem si rekla, ze ted to vydrzim a pak manzelovi proste vysvetlim, ze si to nepreju, ze ten byt je maly a ze tady nikdo uz prespavat nebude - a uz vubec ne po narozeni deti. Myslim si, ze pak to spis pochopi, kdyz mu ukazu, ze jsem to zkusila, ale nejde to. Ja vim uz dopredu, ze to nepujde, ale chlapi asi tohle proste nechapou.

lenca78
22. říj 2010

Holky, zase mam dotaz na ty nase mimina. Neuvazujete nektera o tech bavlenych vlozkach do podprsenky, co se daji prat? Nebo budete pouzivat jen ty jednorazove? Ja zvazuji, jestli nevyzkouset i ty pratelny, nebo je mi aspon do zasoby, kdyz dojdou ty jednorazove. A docela me prekvapilo, jak jsou ty jednorazove drahe ....

ahojkyy
22. říj 2010

@lenca78 - no, ja mam ku 100 m stv. a neviem si ich tu predstaviť :D
proste rovnaké pocity ako Ty, ako by si mi z duše písala. Akurát, že som to manželovi už asi stokrát povedala, že to tak nechcem, proste aby mi pomáhala. Chcem to zvládnuť sama a nájsť si svoj systém, mať svoj kľud. Ak by som chcela bývať s nimi, neberiem hypo a mám sa teraz lepšie. A myslím, že ak máš mať pri sebe niekoho, či po pôrode alebo počas, pred tým, má to byť človek, ktorého si vyberieš Ty, ktorý Ti sedí, inak budeš len nervózna. Snáď to nejak - ukopeme 🙂

@petulke - nepochopia, teda naoko akože áno, ale budú hrať urazených. Veď ho chceli len vidieť. Ale ono je to vzdialenosť na SVK 1000kilákov, take to nie je hodinová návšteva.. niečo ako lenca.. Budem štastná, ak to pochopí manžel 🙂

ahojkyy
22. říj 2010

ale som rada, že to neriešim len ja. Už som si myslela, že preháňam a som egoista, asi sú to hormóny 😀 keď to takto všetky cítime 🙂
aj tak mi malého nikto nezoberie, však je môj 🙂

baby, čo postielky, už máte???

ahojkyy
22. říj 2010

@lenca78 - no ono to nemusí byť také zlé. Niekedy sa vkladali len vreckovky - kapesníčky, takže toto bude pohodlnejšie, prispôsobenejšie a z hľadiska hygieny by to malo byť ok. Aký je cenový rozdiel?

ahojkyy
22. říj 2010

@delf14 - tiež si to riešila? Ako prebiehali návštevy u Vás pri prvom dieťatku? kedy "doleteli"? 😀

petulke
22. říj 2010

@lenca78 leni já používám jednorázovky. protože občas tečou už ted. né tolik, ale je to na vložky. A zas tak drahé mi nepříjdou používám z dm nebo rosmana a stoji kolem 40kč a je jich tam 100