IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
12. led 2011

@delf14 vid? ale co, hlavně že se podívá aspon příště, nakonec zjistí že je opravdu moc obrovská a budou mi ji muset vytahnout císařeem, nebo každy kdo mě vidí se ptá jestli tam mám dvojčata. i doktorce při pohmatu se to nějak nezdálo. tak kdo ví co to čekám, už ted se cítím jako mamut ☹

petulke
12. led 2011

se mě ptala na cukrovku tak jsem ji řekla, že mi nebyla potvrzena a že mají cukrovku v rodině pouze prarodiče, stářím.

delf14
12. led 2011

@petulke tak ti měla hned udělat utz fakt to nepochopím 😒 vyfot bříško at vím jak je velké?a nevíš kolik měří bříško jako výška fundu?

snazilka_2011
12. led 2011

@nana.76 děkuji a jakou jsi měla před tím léčbu?jako je na IVF?

snazilka_2011
12. led 2011

@petulke jj, je jasné, že mimi je přednější, ale slyším na to různé názory, tak mě to zajímá....
A jaký jsi měla problém, co ti gynekolog zjistil?Ten dlouhý protokol, to znamená doba léčby? 😕

delf14
13. led 2011

ahojky holky jsem po kontrole,mám smíšené pocity teda.takže prcek váží 3300g už.obvod hlavičky má 33cm.příště mám poradnu zas ve čtvrtek,ale jaksi se to zkomplikovalo skrz káju protože jsme ve čtvrtek v nemocnici na tom zákroku,takže doktorka vymyslela tohle napsala mi papír do porodnice at mi udělají tam poradnun se vším všudy+utz a aby viděli zda jsou plíce dozrálé.a podle toho se dohodli co dál,prostě aby mě nenechali dlouho 2v1,tak jsem zvědavá jak se k tomu postaví teda a na čem se ve čtvrtek dohodnem no bude to náročný toho 20jinak cs2 a na monitoru srdíčko ok a už tam zaznamenal kontrakce 2 kopečky pěkný

delf14
13. led 2011

@snazilka_2011 dlouhý protokol je,že se začíná dřív než dostaneš krámy cca14 dní před a pak se teprve začnou píchat injekce prostě to trvá déle a je šetrnější a mají být z toho kvalitnější vajíčka asi tak nějako

petulke
13. led 2011

@delf14 no vidíš, delfíku, tak to vypadá, že ti drobečka vytáhnou dřív než mě! 😀 Ale uvidíme k čemu se nakonec doktoři rozhodnou 😉 hlavně aby mělo dozralé plíce a bylo všechno dobře vyvinuto, viď?

delf14
13. led 2011

@petulke no dřív to určo nebude to ty už budeš chovat prdolku určo.no uvidíme jak se k tomu postaví,a záleží jak je porodka plná právě kdyby to bylo tak normál spíš prázdné tak by třeba vyvolali dřív,ale jestli budou mít narváno tak myslím,že mě stejně nechají rodit obříka,že jim to bude fuk 😠

lenca78
13. led 2011

Ahoj holky,
moc vas zdravim a jen pisu, ze jsem teta. Segra vcera porodila Honzika 🙂 Chudera, vyvolavali ji to, prestala ji fungovat placenta, malej ma jen 2600 a je ve 40.tt. Ze bychom to meli v rodine? Zuzka byla taky na nefungujici placente.
Mejte se a drzim palce na porod.

petulke
13. led 2011

dneska nebo zítra se tady ukáže @ahojkyy , já už se těším na fotečky 😵 😵 😵

snazilka_2011
13. led 2011

@delf14 aha a a tebe ten dlohý protokol trval jakou dobu? kolik sis nechala dát vajíček, jen 1?

delf14
13. led 2011

@snazilka_2011 mrkni o stránku dozadějc už se mi to nechce znova psát 😅 a nechávala jsem si zavést dvě,ale chytlo se jen jedno 😉

snazilka_2011
13. led 2011

@delf14 promiň jsu tady vždy jen na skok a nějak mě to uniklo. Já měla z costu vždy jen 1 folikul a to tak max 19mm 😖

ira13
13. led 2011

@snazilka_2011 pokusím se zkráceně popsat
DLOUHÝ PROTOKOL. 2dc píchnou Diphereline- vyvolá umělý přechod. Vše se scvrkne a přestane fungovat-pak vaječníky lépe reagují na hormony.17dc jsem začla píchat Fostimon-na růst folikulů.36hodin před odběrem Pregnyl.28dc byla punkce.
KRÁTKÝ PROTOKOL 2dc se začne stříkat do nosu Synarel-má stejný účinek jako dipherelline .3dc jsem začala píchat Fostimon.36hodin před odběrem Pregnyl.11dc byla punkce.
Rozdíl jsem viděla pouze v délce. Hormonů jsem brala stejně a vajíček bylo při obou metodách okolo 12.Pokud chceš ještě něco vědět ptej se

snazilka_2011
13. led 2011

@ira13 DĚKUJII 😉
Myslíš si, že když půjdu příští týden na první návštěvu (zrovna v době menstruace), že bych mohla v únoru začít s léčbou? Vím, že každý to má jinak, ale nelyší se to zase o tolik🙂 A kde jsi byla v CAR? Ty máš za sebou teda 2 pokusy? 😕

ira13
13. led 2011

@snazilka_2011 pokud je to tvá první návštěva tak to asi bude trvat déle.2-4dc dělají u ženy hormonální profil z krve. Partnerovi budou také brát krev a půjde na spermiogram mějte 3dny pohlavní abstinenci ať mu to můžou udělat hned a nemusí tam znovu.Záleží na výsledcích.pokud nebudou jiná vyšetření jako genetika a imunologie.Mohla by jsi od dalších ms začít stimulovat.

snazilka_2011
14. led 2011

@ira13 myslela jsem, že ta genetika se dělá vždycky...?Teda, už aby to bylo 🙂

ahojkyy
14. led 2011

čaute baby, tak som tu, len musím kúštik oddýchnuť a napísmenkujem Vám. Pošlite maily cez IP, pošlem Vám fotečky a video malého 🙂
Inak sa cítim v pohode, len ma bolia prsia.
@lenca78 - ako si riešila to naliatie pŕs?? Mám kamene.. Občas, jak malý vytiahne to spolu s teplou sprchou vydrží, ale inak.. fakt to bolí. Odsávala si od začiatku? Ja som sa bála, že nebudem mať mlieko a teraz.. neviem, jak skôr, včera som "jednu dávku", cca. 40 ml vytiahla rukou, kus to povolilo, ale o chvíľku zase kameň.

@petulke - tak čo s tebou, holka? Nenastrašila som ťa tým priebehom môjho pôrodu? 😀

@snazilka_2011 - kopisko otázok 😀 😉

ahojkyy
14. led 2011

@delf14 - máš božiu trpezlivosť s odpoveďami 🙂 Ako sa Ti darí, čo prípravy na miminko, už máte hotové baby všetko???

ira13
14. led 2011

@snazilka_2011 genetika se dělá když je špatný spermiogram.

delf14
14. led 2011

@ahojkyy prs když jsou nalitá a tvrdá a pálí i třeba tak než půjdeš kojit tak si dej na ně teplý obklad a promasýruj a apo kojení zas studený.snad ti to pomůže,na mimi vše připravené ,kromě plínek,ale ty zvládne koupit petr,teda doufám 😀 😝 a co ty povídej nebo až budeš mít čas tak napiš jsme zvědavě. 😉

ahojkyy
14. led 2011

ahojky. Tak to je teória resp. asi individuálne, ak to malý neodsaje alebo ja neodsajem, k tej vode, tak to nepovolí. V kombinácii áno, ale o chvilinku sú obe zase ako kameň..
Info o pôrode?? Ty jo.. no trvalo to zhruba 30 hod. ...
Jeden deń ma hospitalizovali do Motola, kde skúsili oxit. test. Následne druhý deň začali vyvolávať. Gel som dostala zhruba o 10ej, najprv to bolo v pohode, potom som dostala kontrakcie, celú noc kontrakcie a šialené bolesti - na 10 min.
To som odprisahala, že už nechcem nikdy žiadne deti ani sa nebudem nikdy milovať 😀
Ráno monitor, následne ma Dr. skontroloval, bola som otvorená no 3 prsty. Previezli ma na pôrodný sál.
Tam som obdržala úžasnú ale fakt perfektnú pôrodnú asistentku. Po klystýre prišiel manžel, ostal so mnou v prípravovni, sprchoval ma 45 min. Bolo to fajn, kontrakcie tak na 6 min. Následne sme šli na pôrodný box a PA mi praskla plodovú vodu. Malý mal dva vaky! a to mi na ultrazvuku hovorili, že má málo plodovej vody. Vraj sa to stáva a ak by aj jedna praskla, tak má ešte v zásobe vodu z druhého vaku.
Kontrakcie potrebovali zosilnieť, tak sme šli do výrivky, opäť s manželom. On bol úžasný, pomáhal mi, umýval ma, dal mi napiť. Sama by som nebola schopná, to už som mala kontrakciu každú chvíľu. Po zhruba pol hoďke ma opäť zavolali na pôrodný box, kde PA zistila, že som otvorená na 5 - 6 prstov. Navrhla mi epidural, baby, dala by som čokoľvek za niečo, čo mi uľaví, po tej noci. Samotná aplikácia nebola príjemná, robil to anesteziológ, ale strašne, fakt strašne sa mi hneď po zavedení uľavilo a pozbieralo ma to. Kontrakcie to teda trošku stlmilo, preto to začali kombinovať s oxitocínom. Ale táto bolesť už bola znesiteľná, už to bol taký tlak na konečník, nie slabý, ale dalo sa to zniesť, lepšie ako pred tým.
Injekcia na uvoľnenie, monitor, otvorená na 9 prstov. Zavolali Dr. a na tretiu kontrakciu som malého dostala von.
No a samozrejme - čistenie, pôrod placenty - ale to už vôbec nebolí. Malé šitie, lebo malý ma natrhol, kúštik.
Ten názor zhora, že nebudem mať deti ani sa nikdy milovať 😀 som zmenila, ako som videla to malé klbíčko. Proste úžasný 🙂
Je zlatučký, stále spinká. Máme problém s tým papaním, lebo stále zaspinká. Podobá sa - neviem na koho 😀 nejak nám to nepasuje, snáď tu nechtíky, tu ušká, tu pusa, každé na iného 🙂 ale keď ho budím, má ten vražedný pohľad po manželovi a la "čo odomňa chcete" 🙂
takže ho nezaprie 🙂
Inak fakt to prádlo špiní jedna radosť.. baby, môžem prať plienky spolu s oblečením? Keď mi teda pri prebalovaní náhodou jednu - dve pokaká. Teda inak, spotrebu plienok to má hodnú.. ale čo už, hlavne, že nás odmení tým krásnym úsmevom, keď je spokojný, čistý, napapaný 🙂

ahojkyy

delf14
14. led 2011

@ahojkyy no páni tak tomu říkám porod hlavně že je vše v pořádku a to je fajn 😅 pohlad prdelku za mě a dej pusinku jo 😉

ahojkyy
14. led 2011

@delf14 - 🙂

ahojkyy
16. led 2011

čaute baby, tak mám info! 🙂
PEŤA MÁ OD VČERA 19.20 ANIČKU, 53 CM A 3,85 KG 😉

delf14
16. led 2011

jů jupí velíká gratulka k aničce to je paráda,koukám,že taky nebyla drobná takhle dopadnu i já s hmotností miminka,no coš hlavně že jsou zdravé holky a je vše v pořádku. 😅

ahojkyy
16. led 2011

@delf14 🙂

lenca78
16. led 2011

@ahojkyy Ahoooj mamko, to sis teda uzila. Na porod asi hned tak nezapomenes, co? No ale hlavne ze vse dobre dopadlo. A jak to zvladas? Co navstevy - uz chodi?
S temi prsy ti asi neporadim, stalo se mi to jen parkart a od te doby jsem zase jak u "vyschleho pramene" 😀 . A kdyz se to stalo, tak jsem je poradne odsala.

lenca78
16. led 2011

@petulke Mooooc gratuluju k Anicce, hodne stesticka a zdravicka 🙂