IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
19. únor 2011

@petulke to mely holky taky, maji to i ted, vecer jsem proste uz vycucana a moc mlika v tech prsou nemam. Aspon ti po nutrilonu bude vic spat. 😀

ahojkyy
19. únor 2011

@lenca78
@petulke
malý to robí tiež, aj keď je pravda, že rovnako ako lenka hovorí, tak večer už proste z toho prsa tak netečie, ale ak by potiahol.. ale z fľašky to je jednoduchšie.. potom noc, rovnako ako peťa - v pohode spapá.. rýchlo sa učia tie detiská 🙂

ahojkyy
20. únor 2011

deň blbec. Resp. večer? Čo Vy? ahojkyy

lenca78
21. únor 2011

Holky ja mela vikend blbec. Byla jsem nejaka pretazena, holky uknourany, blinkavy a proste jsem si to vybijela na manzelovi. Ja bych zaslouzila. Pak me to moc mrzelo. A on byl Tonda zrovna tak hodny, i do pizerky jse jeli. Teda holky, jestli se sebou neco neudelam, tak me ten chlap opusti anebo si najde nejakou slecnu, co mu nebude jen nadavat a komandovat.... ☹
@ahojkyy A co se stalo u tebe?

ahojkyy
21. únor 2011

@lenca78 - nieco podobne.. proste sme mali navstevu a ja som z toho vsetkeho bola uz taka unavena, ze to nakoniec schytal manzel. Mozno aj trosku zasluzil.. ale pri tom, co vsetko pre nas robi, tak to bola proste malickost, preslap, na ktory by som v normalnom stave tak nezareagovala. Proste som vzala maleho a on bol cely vecer i noc sam. Rano mi to prislo luto, dala som mu maleho do ruky a keby si videla, ako nanho pozrel, prislo mi tak hlupo - uz i pred tym, bola to moja chyba. Proste som nanho az prilis vyletela a vynadala mu.
A vies co ma prekvapilo? Najhorsie bolo, ze maly na nas normalne pozeral a bol ticho, zrejme sa zlakol mojho kriku a az potom zacal plakat. Neskutocne, ako uz vnima.. Uz len kvoli nemu sa nesmieme hadat.
Neboj, oni neodidu. Nie su magori. Vedia, ze je to docasne, je to narocne obdobie a proste kazdy vztah s dobrymi zakladmi to prekona. A vztah, ktory presiel IVF dobre zaklady mat musi, nie je to sranda, to vieme.
ahojkyy

lenca78
21. únor 2011

@ahojkyy hm, tak taky koukam, ze to neni lehke.
Nejvic me mrzi, ze vzdycky tak vyletim a pak to uz nejde vzit zpet. Proc proste nejsem vic v pohode jako driv? Nad spoustou veci jsem mavla rukou a ze spousty veci jsem si delala srandu. A ted jen stekam, jsem nastvana, vyrizena, kdyz prijde domu, tak ho hned ve dverich ukoluju, co zase musi udelat. Nedivim se, ze se mu zas tak moc domu nechce. Ja se snazim, ale obcas to proste nejde. Asi mam ponorku z toho, jak jsem porad zavrena doma. Navic dneska je venku hodne mrazivo, tak ani s tim kocarkem do samosky nemuzu. Chce se mi z toho obcas brecet. Jesteze je ten net, to bych byla uplne odriznuta od sveta. Dokazete si to holky predstavit?

ahojkyy
21. únor 2011

@lenca78 - ako by sa mu domov nechcelo, to sa ti len zdá, kvôli malým minimálne sa teší. Však sú to slniečka, aj keď je s nimi robota 🙂
No, to úkolovanie, to mám aj ja. Proste ho žiadam o veci, ktoré keď som doma sama, tak zvládam. Ale to si aspoň uvedomujem, ten krik, ktorý som spustila včera, som si uvedomila až post.. to som teda netušila, čo dokážem..

ahojkyy
21. únor 2011

@lenca78 - a bez netu by to bolo fakt zaujímavé, máš pravdu. Aj keď zase - sú dni, keď na net proste nestíham ísť, no..

lenca78
21. únor 2011

@ahojkyy no tak snad se za par tydnu sklidnim a budu vic v pohode. A taky bude uz jaro,k to mi zvedne naladu.

ahojkyy
22. únor 2011

ahojky. Tak ja mám nové správy, dnes sme boli na kontrole, vážime 3965 g, zdá sa mi to málo.. ? Ale Dr. tvrdí, že v pohode, nakoľko sme sa u nej opäť dôsledne vykakali a pocikali 😀 😝 takže by inak mal cez 4 kg.
Hlava 37 cm, teda obvod 😎 , dĺžku nemerala, čo ma štve ale podľa vecí sme práve vyrástli z niektorých 56iek 🙂

@lenca78 - no, ono aj kvôli miminkám. Dnes som bola u Dr. a bola tam jedna nervózna mamička z urevancom a jedna kľudná, upravená.. a dieťatko bolo rovnako kľudné, tak neviem, ale podľa mňa sa to na tie deti prenáša. Alebo z detí na nás? 😀

Kde si Peťa??

lenca78
23. únor 2011

@ahojkyy Kdyz nejhorsi ahojkyy je, ze ja nejsem nervozni z deti, ja jsem jen unavena a pak proste stekam na vsechny okolo, hlavne manzela ☹ Proste jak jsem nevyspala a porad jen s detma, nejak me vnitrne stve, ze on je v praci a chodi na svoje sporty a tak. Ja bych taky rada nekam vypadla, ale dvojcat a proste ne vzdy jde sesynchronizovat tak, abych mela aspon hodinku a pul pro sebe. Ale zse kdyz na ne tak koukam, jsou to zlaticka a nemenila bych.

Jinak ma perfektni vahu, ne? 4 kg jsou akorat. Segra rodila ve stejnem terminu jako vy a jeji malej ma ted taky kolem 4 kg. Ja jdu s holkama zitra (vlastne uz dnes) na kontrolu, tak jsem zvedava. Podle me Zuzka uz ma taky 4 kg a Stepka k 4,5 kilum.

Holky, zase se stehuju na 14 dni na Sumavu k rodicum. Manzel ma ted totiz dve akce z prace na prodlouzeny vikend a ja tu sama i se psem byt nezvladam. Ted, jak jsou mrazy, tak jsem venku jen dvakrat denne a i to holkam staci. Ale pejskovi uz ne. Doma ji pustim na zahradu a mam vystarano. Tak se tu mejte hezky. Pa

ahojkyy
23. únor 2011

@lenca78 - ok, tak nech Ti dobre dopadne kontrola a ozvi sa, ako sa vrátite 🙂 ahojky

lenca78
23. únor 2011

Ahoj holky, narychlo Vas zdravim, nejak ted nic nestiham, v byte bordel, porad litam kolem deti. Ale mam super zpravu - Zuzanka slysi na jednou ousko. Na druhe sice zatim vubec nic, ale i tak je to super zprava, s jednim ouskem se da podle me normalne zit 🙂
Jo a holky maji 4 a 4,4 kg 🙂.
Mejte se hezky.

petulke
23. únor 2011

@lenca78 AHoj, Tak si to tam pořádně užij na té Šumavě a ať ti rodiče pořádně pomůžou, možná se trochu i vzpamatuješ a zrelaxuješ 😉 Sama to poznávám, zvládám jen se starat o sebe a malou a něco trochu z domácnosti, ale co se týče nějakého vyvařování a starání se o druhou dospělou osobu nezvládám, a to mám jen jedno mimčo. Vůbec ti to nezávídím, tak proto doufám, že ti pomůžou a trošičku nabereš síly na další dny až se vrátíš domů.
Sama si říkám, že až bude trošičku straší a víc se rozkouká tak už se zabaví hračkami okolo a já jí nebudu muset tahat na rukou celý den a tím pádem nezvládnu nic udělat, nebo jen něco jednou rukou volnou 😠
@ahojkyy to víš už nemám toliko času na net, nějaké vysedávání u PC skončilo ☹
Jinak naše malá Anička má po 6ti týdenní kontrole 4.45 kg napaná, vyrostla nám o 4 cm má 57 cm, a obvod hlavičky vyrostl o 3 cm z 34 na 37cm.
No a stím mlíkem mi příjde, že Anička víc saje, nebo toho Nutrilonu už moc po mém jednom prsu nevypije, dřív vypila po 1 psu i 60ml Nutrilonu a ted ji stačí 30ml. Tak asi víc saje, no ale to jí mám přisatou i 40minut u jednoho prsu 🙄

Jinak holky už máte nějaké očkování za sebou? Kdy se očkuje ten Prevenar 13 , nevíte? 😅
My jsme zatím bez očkování. no a příští středu mám kontrolu na gyndě, tak jsem zvědavá co řekně na tu mojí hrůzu dole. Jsem zvědavá co mi na to řekne jak se to hojí.
Jo a taky Vás u bytů otravují pojištováci? U nás už byli 2, od čs spořitelny a od české pojištovny. chjo. Jsou jako supi. Nakonec jsem uzavřela s českou pjištovnou - sluníčko.
No a dneska jsem byla na magistrátu, chtěla bych pro malou pas. a potřebuji k tomu, představte si i rodný list néjen Aničky, ale i můj, ale i dokonce mojí mamky ☹ 😠 kvůli osvědčení o státním občanství .
@lenca78 Jo a ještě Leni, já taky vrčím na Petra ☹ ztoho samého důvodu jako ty

No a to k nám zítra přijede jeho tatka na víkend. Tak jsem zvědava jak to proběhne. Jak to zvládnu.

ahojkyy
24. únor 2011

@petulke
@lenca78
- ahojte 🙂 jasné, že je menej času, ale som rada, že Peťa žiješ a si sa ozvala. Už mi to nedalo a som Ti napísmenkovala sms, či nemáš len problém s tým mliekom, tak nenervuješ a preto sa neozývaš.

Ako sledujem, tak náš malý pomerne rýchlo rastie, bol menší a má tie 4 kg, som rada. Stále ho zrovnávam s Tvojou menšou, Lenča, bol pri narodení tak medzi Tvojimi dvojičkami, niekde v strede..
Peťa, mne Dr. vravela, že očkovanie bude prvé v 9. týždni, za predpokladu, že nikto kto je v kontakte s malým nebude mať chrýpku, nebude chorý a tak. Bude to na tri vakcíny. Viac neviem.
To s tým rodným listom je divné.. u nás chceli na ambasáde len rodný list malého, český, žiadali sme o slovenský a následne nám ho zapíšu do pasu. Myslela som, že v ČR, Česi, musí mať malý zo zákona vlastný pas. Nemusí teda?
Poistenie nie, to ani nepremýšľam.. stačí, keď je poistený manžel kvôli hypo 😀 😝 Ale otvorila som mu stavebko. Dá sa na tom jednak zarobiť ohľadne š. príspevku a jednak bude mať do 18 - 20ky celkom peknú sumu a nebude sa musieť zadĺžiť na ďalších 20 rokov ako my..

ahojkyy

marmar79
24. únor 2011

Ahoj holky! Možná si na mě vzpomenete, než jsem o mimi v červenci přišla, tak jsem sem občas napsala.
Gratuluji vám všem k Vašim miminkům... je to radost vědět, že IVF má i dobré konce. Ať vám miminka krásně rostou.
Mějte se hezky. M.

lenca78
25. únor 2011

@marmar79 moc dekujeme za gratulace 🙂 Ty deti nam rostou primo pred ocima 😀

lenca78
25. únor 2011

@petulke
@ahojkyy Ahoj holky, zdravim od rodicu. Tentokrat je to naprosto v pohode, holky jsou mnohem lepsi, hodn se smejou, uz tolik neplacou prdikama (sice do nich liju kapky Babycalm po litrech, ale co 😀 ), uz pravidelne spi dopoledne, pres odbe i odpoledne. Proste parada. Ja vyuzivam mamku i babi na hlidani a vcera jsem si tady obehala nejake doktory. Taky jsem tu vzala Zuzku ke kozarce, ma ekzemy, nechali mi tady udelat masticky, snad se to zlepsi.
Jinak holky maji 4 a 4,4 kg a ve stredu dostali prvni ockovani, ten Rotarix. A ja jsem chudsi o 4 400Kc 🙂 Ale dat jsem ho chtela, doktorka mi rikala, ze se chyta hlavne v nemocnicich a v obchodacich na tech prebalovacich pultech, ja jsem s holkama minimalne jednou tydne u doktora, vetsinou i vice ,tak jsem se rozhodla jim to dat. Je to jenom sirup do pusy, tak je to ani nebolelo. S ostatnim ockovanim musime pockat po neurologii, kterou mame 7.3.
Ja jsem holky asi ostuda, holkam jsem nezalozila ani stavebko, ani jsem je nepojistila, nejak nic nestiham. Jsem rada, ze ziju 🙂 Ale tady u nasich je to v pohode, navareno, uklizeno, vse dela mamka, je mi to sice blby, ale rikala jsem si, ze ji za to neco koupim. Tak ji to snad nevadi. Ja pekne relaxuju.

ahojkyy
26. únor 2011

@lenca78 - no čau, super, aspoň si oddýchneš. Mne manžel chytil nejakého bacila, tak už pár dní ťahám sama. Dnes to s ním vypadá lepšie, len dúfam, že to s malým neschytáme..
Inak Babycalm striedam ešte s ďalšími dvoma kvapkami, ale pomáha to len na hektolitre 🙂 takže niečo podobné, ako Ty, hlavne však, že to zaberá.

Mám návštevu - tchána, tak sa idem venovať. Pekný víkend všetkým 🙂 ahojkyy

ahojkyy
28. únor 2011

ahojte baby, tak tu je "živo" Vám poviem. Ja zajtra idem na ultrazvuk kyčlí, po Vašom 🙂 ak bude také pekné počasie ako dnes, neberiem kočiarik, ale len nosítko.. po prvýkrát, tak držte palce, nech malý nevreští 🙂
Čo je s Vami? To fakt len mne malý aj spí?
ahojkyy

ahojkyy
2. bře 2011

🙂
mala by som napísať: ahoj ahojkyy 😀 sama sebe 😝 😅

petulke
3. bře 2011

ahoj holkyy 😀 😀 😵
Jak se vede? jak se máte?
@ahojkyy 😀 😀 😀 tak jak jste dopadli na kyčlích? je vše ok? a jak dopadl malej v nosítku, líbilo se?
Já byla včera na kontrole po ukončení 6ti nedělí, naštěstí to doktor zhodnotil, že už by při pohledlu na ní neutekl a že můžu napsat své polovičce smsku, že můžem na to skočit. a já mu řekla že mám strach, že mě znovu natrhne a on říká, že se nemusím bát a nemám se u sexu kroutit jak žížala, ale vychutnat si to jako obvykle. Stejně mám strach 😖 Navíc večer padnu do postele a jsem ráda že je ticho a můžu zavřít oči 😅 Tak nevím, kdy na to hupsnu.
Holky, vy už jste sexovali? 😕
Bylo krásně sluníčko, tak jsme pořád trajdali venku z kočárkem. No a už týden používáme druhou velikost plínek 😕 roste uplně před očima 😉
Dneska si skočím pro homeopatika na tvorbu mlíka, zdá se, že se mi ho dělá málo a nechci ho uplně ztratit. Nebo malá mi pořád u prsu usíná a moc toho nevysaje, to se spíš nechá dolít nutrilonem, chjo, ta je líná!!! a zase když jí nechám jen na tom mlíku, to jsem zkusila 2 dny, tak jí lezou žebra a to mě bolí u srdce!

ahojkyy
4. bře 2011

@petulke - ahoj. Nesexovali. Nakoniec nie, lebo jak som tu o tom písala, tak prvý pokus nám nevyšiel, jednak som bola suchá a jednak začal malý mravkať, šla som nakoniec kojiť..
takže neviem, tiež mám z toho rešpekt.
Inak mlieka som mala aj ja málo, dostala som totiť menštruáciu a ako by seklo. Ale po každom odpití malého a keď sa nebudil tak sama od seba som odsávala a trochu sa to rozbehlo, klop klop, musím poklopať. Teraz fungujeme tak, že mu dám z fľašky odsaté a potom saje. Je totiž rovnako lenivý a pomalý, takto nad tým s odsávaním strávim hodinu a pol a o chvíľu mi treba vstávať. Inak nás trápia koliky, a to už pomaly nič nejem.. a kvapky berieme trojo.. čo poradíte?
je mi toho malého ľúto, ako sa krúti.
ahojkyy

ahojkyy
4. bře 2011

ju a kyčle nakonie neboli, lebo Dr. má dovolenku, takže až tento týždeň pôjdeme. Vraj to nevadí, že je to o týždeň neskôr.

petulke
5. bře 2011

@ahojkyy ☹ jaj, tak to mě moc mrzí jaké máš trápení a problémy. Já používám na střídačku kapičky Lefax nebo Sabíka na kojení, infacol do nutrilonu. My máme taky kyčle příští týden 9.3. Jinak mě malá taky občas plakala z měho mlíka, a to už jsem skoro i hladověla, tak jsem si říkala jestli to nemá z hladového mlíka 😕 hihi. No včera jsme měli den vztekající, celé odpoledne preplakala, ale vztekem, nakonec po 3 hodinách jsme ji pomohli teploměrem, my máme zase problém, že se sama nevykaká, a musíme jí pomáhat. Dneska skočím do lékarny pro glyc. čípky a vždycky když začne takhle hystericky plakat tak jí ho tam půlku dám. Taky jsem se dočetla že Nutrilon Comfort je pro upravu stolice, když děti trpí zácpou, má to prý upravenou bílkovinu, tuky a cukry. tak uvidím, Dneska jsem dobrala zelenej nutrilon, tak zkusím koupit ten comfort.
Po svém kojení mimo nočního ji dokrmuji Nutrilonem.
Jinak jsem si pořídila homeopatika na tvorbu mléka tak jsem zvědavá jestli pomohou.
ahojkyy a jak ti kaká? Mě třeba 1 za 4-5 dní, chuděrka a pak začne hooodně plakat.
No a stím sexíkem je to u nás tak, že zatím padám do postele unavená a nemám na nic náladu. jsem ráda, že je klid a ticho, takže taky nic. Navíc jsem na Petra z unavenosti zlá a otrávená,, tak si ho asi ani nezasloužím 😅

lenca78
5. bře 2011

Ahoj holky, hlasim se od rodicu, konecne mi tatka pustil k netu 🙂. Mne je tu tak krasne, mamka vari a pomaha s holkama, ja se docela i probehnu venku s pejskama (ten nas a dva nasich). Uvedomila jsem si, jake jsou Klatovy krasne mesto, chodim tu s holkama kazdy den na namesti na kaficko, dopoledne vestinou jen do parku i s pejskama. Zaridila jsem si svoje doktory a dosla ke kadernici, do obchodu.... Jsem nadsena a vubec se mi nechce do te smogove Prahy 😠 . Ale zase nemuzu tu byt vecne bez manzela, ze? 😀 😀 😀

Jinak holky musim pochvalit, obcas sice maji urvany den, ale jinak jsou lepsi a lepsi. Uz vubec nemaji ty koliky, maximalne nekdy zaplacou prdikama, dam jim par kapek Babycalmu a je klid. Nedavam uz je pred kazdym jidlem, ale vetsinou pred vyletem v kocarku a vecer a v noci, kdy to byva nejhorsi. Stepanka je napred pred Zuzankou, uz pase konicky a drzi chrastitka a zacina je ocucavat 🙂. Zuza zatim zkousi koniky a nic drzet nechce.

lenca78
5. bře 2011

@ahojkyy Holky z tech kolik proste vyrostli. Par tydnu uz je klid, ale tak mesic a pul zpatky to bylo silene. Jedine moje stesti bylo to, ze na to trpela jen Stepanka, ve dvou bych se asi zblaznila. Nam pomaha ten Babycalm. Jinak ja uz jim vic veci, treba obcas si dam mrkev, okurku, papriku nebo kukurici v konzerve. Nejvic mi ale pomohlo vysadit mlecne vyrobky (po tech mely prdy hrozne), jim jen tvrde syry a hlavne zadne kefiry nebo jogurty. A taky zadne pecivo, jim ty suchary.
@petulke Holky kakaji vetsinou kazdy den, nekdy obden, nekdy i vickrat denne - treba dnes Zuza 3x a to i mimo plenu 😀 Poprve jsem ji pochvalila, podruhe jsem to tak nejak presla, ale potreti, kdyz jsem ji celou znovu vysvlekala a sla umyt pod umyvadlo, jsem nadavala jak dlazdic 😀 😀 😀 Ale hlavne, ze se ji ulevilo, ze? 😀 Stepanka, kdyz obcas nejde dva dny, tak ji ten druhy den navecer zmerim teplotu v zadecku a potom se mi vzdy do par hodin vykaka. 🙂

Jinak holky, my mame kycle uz za sebou, preventivne nakazali siroke baleni, ale ja to nedelam. Ony holky totiz nemuzou kopat nozickama a pak jeci prdikama. Tak je zavazuju treba na dve hodinky dopoledne, kdy to je nejlepsi, pak uz ne. Na kontrolu jdeme 30.3., tak jsem zvedava, doufam, ze to bude v poradku.

lenca78
7. bře 2011

Holky, ja se ted vratila od neurologa a zaciname cvicit vojtovku. Napred Zuzka a az se to naucim, tak Stepka. Me snad klepne. Dojizdet na rehabko me asi zabije a jeste bych mela mit pro druhe ditko hlidani. To maji vsechny maminky po ruce nejakou babicku a jen ja jsem ta divna, co ma vsechny buhvi kde a u prahy bydli sama???? To rehabko mame cca pul hodky autem, hromadnou dopravou uz ale neco pres hodinu. Tak asi abych se zacala shanet po opravari aut, jenze kde tam mam zaparkovat, kdyz tam vsude inteligentne udelali parkovaci zonu pro rezidenty? Mam pocit, ze se mi zbori cely svet. Dam si asi cokoladu a za par minut bude snad lip.....

petulke
7. bře 2011

@lenca78 Leni to je opravdu blbé, i já nemám žádnou babičku ani dědu při sobě, ale to je něco jiného. já mám jen jedno dítko. Śkoda že nejsem z Prahy, hned bych ti to tam jela pohlídat 😎 Moc mě mrzí, už takhle máš práce s dvojčátky až až a ted ještě ktomu tohle, že se musíš postarat co bude z druhým, když musíš s jedním k doktorovi. A nezkusíš některé z babiček zavolat aby přijela? Vím, máš tam už tak málo místa. A nebo zkusit říct nějaké sousedce, ale to záleží, no. Já bych si sama asi taky nevěděla rady co dělat. ☹ Anebo zkusit jedno z dvojčátek hodit na klokánka. A proč musíte cvičit vojtovku? Takhle na náhledu na fotoblogy, tak hodně maminek píše že musí cvičit vojtovku, ale proč a jak se na to příjde že to musí cvičit?

lenca78
8. bře 2011

@petulke Peto, no je to naprd, mam z toho blbou naladu a ani jsem nemohla spat. Babick jsou pryc cca 160 km, cesta sem trva 3 hodiny, to asi nepujde, aby jen tak prijely. A tohle je na min 3 mesice, spis rok ☹ No sama jsem zvedava, jak to budeme delat, holt manzel vycdrpa dovolenou na lekare, neda se nic delat. Sousedce je taky dat nemuzu, jednak tu zadnou moc nemam a kdybych pak mela, musely by holky prejit na umele mleko, ja to budu mit tak na 3,5 az 4 hodiny jednu navstevu, tak to zadna nevydrzi.
A vojtovku musime cvicit, protoze jsme byly u neorolozky. Vsechna nedonosena miminka jsou posilana k ni a te se zda, ze je Zuzanka moc v zaklonu (to ja teda fkat nepoznam) a Stepanka zase pry na levou stranu (to jsem taky nepoznala 😀 ). Kdybych chodila jen k pediatricce, tak to nepoznaji. Ja nevim, spousta maminek to mela cvicit, necvicila a deti jsou zdrave. My jsme taky nic takoveho nemeli, no nekdy nevim, jestli tolik doktoru je k dobru. Nejhorsi je, ze miminka pri tom hrozne breci, nevim, jestli to unesu psychicky. A pak taky to zabere spoustu casu. Az zacnu cvicit, tak to uz na net nebudu mit ani minutku. ☹