IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
1. lis 2011

@ahojkyy je to jen zaverecna prace na pedagogiku a tu musim vest pod jednim z docentu na VSE :(. Vybrala jsem si takove hezke tema :( I by me to bavilo. Nu coz, najdu jine. Neni to doktorat, ten jse mnestihla - respektive propasla jsem si podat prihlasku. Takze delam pedagogicke minimum a doktorat pristi rok.

A duck TV neznam, co to je za telku? To asi nechytame.

ahojkyy
1. lis 2011

@lenca78 no my mame cez centrio balik net-tv-fon a je tam cca 72 kanalov. Strasne som proti tomu bojovala, ked to manzel chcel zapojit a teraz som rada. Je to jeden z detskych kanalov, co chytame a fakt tam idu take - spomalene rozpravocky, opakujuce sa vacsinou.. no a pomale obrazy, velke obrazky. Tomik na to kuka, usmieva sa. Ma uz svoje oblubene postavicky, ked mavaju - da im papa 🙂 no a zabavi sa. Proste - ducktv 🙂 cez net to ale nechytis, skusala som, je tam len tv program, tak tam nula bodov.
Aku mas temu?

lenca78
2. lis 2011

tak my duck tv nemame :( skoda :(
Jinak tema na me zbylo zpracovani vybraneho tematickeho okruhu ucetnictvi v 2. koncentrickem okruhu 🙂)) Az prijdes na to, co by to mohlo byt, dej vedet, ja totiz nevim 😀

holky, jsem nejak grogy, narocne dny. Tak jen strucne 🙂

ahojkyy
2. lis 2011

@lenca78 ahoj, netusim, o com to je, co to pises.. koncentricky co?? 😀 tiez som jasna, doteraz som volala so rodinou, tak idem zalahnut. Zajtra zase obchadzame a padame a padame 🙂 ahojkyy a ozvi sa! 🙂

lenca78
3. lis 2011

Tak dnes to s tou unavou neni o nic lepsi, mela jsem doma cely den nejake navstevy, pekla dort, pulku ho snedla 🙂. Ale docela jsem si to uzila. A holky taky 🙂

ahojkyy
3. lis 2011

ahoj, no navstevy, to nemusim. Ja som mala minuly tyzden, fajn ludia, len ja som - unavena.. a Tomik na nich krical, snad az ku koncu si na nich zvykol, co uz bolo zbytocne 🙂 my mame fit nosik, az sa to bojim napismenkovat.. klop klop 🙂 zajtra este vynecham bazen, potom zase skusim. Nech ma cas sa zregenerovat.
Ked nanho kukam, je tak velky, tak rychle to bezi - ubehlo 🙂
tak zatim, studentka 😉
ahojkyy

ahojkyy
4. lis 2011

@lenca78 čauko, tak hlásim, že máme konečne prvý zub! Cinklo mi to, ako ma vydieral tým "psím pohľadom" ako som pila kávu, tak som mu dala napiť z hrnčeka, vodu, celý šťastný, čo už vie, čo dokáže 🙂 no a následne manžel kukol a videli sme ho! Konečne, len nech rastú, bude stop mixovaniu 😉 Myslíš, že to fufňanie s nosíkom mohlo mať súvis so zubkom?

Kde si??
ahojkyy

lenca78
8. lis 2011

@ahojkyy ahooj, no tak to moc gratuluju 🙂 A doktorka mi rikala, ze nekdy k zubum je i ryma. Tak to je super, ted porostou jako houby po desti. Zuzce ted roste 7. a 8. zub, najednou, je pekne protivna 🙂.

Jinak ja jsem v Klatovech a zase ze zacatku trochu sileny, ted uz to zacina byt lepsi, ale stejne, doma je doma, je to tam zabezpecene a holky si tam vyhrajou i samy.

ahojkyy
8. lis 2011

@lenca78 ahoj, no tak to tam prezi. Takze to mohlo byt aj k zubku, ano? No mozno, dr. to vobec nespomenula, uz aj uvazujem, ze ju zmenim.. po tom vsetkom. No aj Tomik dnes vyvreskuje, len som sa mu lyzickou dotkla pusy, mozno zubka a uz vrieskal, tak stiahol len mlieko a zase spi 😖 uvidime, co sa z toho vyklube, mozno zubna armada 🙂
tak ahojky a ozvi sa. ahojkyy

ahojkyy
8. lis 2011

@lenca78 lenca, este otazka - este kojis? Resp. kolko ti vypiju vody k jedlu? Lebo mne caj + voda stiahne tomik 1/2 - 3/4 l... neskutocne. To mimo jedla a mimo mlieka. ahoj

lenca78
8. lis 2011

@ahojkyy pokud nechce lzicku, tak to opravdu budou zoubky. Dej mu chvili cas. Holky dnes meli echt hroznou naladu, ale zase dostaly rymu jako tram, tak se jim chuderam ani nedivim, ze placou. Prikojeni se musi po dvou douscich odtrhavat, aby se nadechly. Kde k tomu prisly, ja uz fakt nevim 😖
Jinak kojim porad a docela dost. Rano, v poledne, vecer 1x-2x za noc. Vypiji z lahve hodne malo, tak 150ml a to nevim, jestli jeste neprehani. Ale segry malej je kojenej uz jen k ranu jednou denne a vypije 4-5 lahvicek caje (ma min. 150 ml ). Tak to je asi ok.

ahojkyy
8. lis 2011

@lenca78 tak to kojenie je o drzku. Tomik je odstaveny, zatial to zvladame na UM rano, jogurt, kasa.. niekedy si prida davku mliecka k tomu, takze v pohode. Mas moj obdiv, ako to zvladas pekne s dvoma a ako dlho, to kojenie. Vsetka cest!
Nic sa nedeje, proste si schrupol a zjedol obed k veceru. A neveceral, mal este plne brusko, takze cakam, co bude, asi budeme ponocovat 🙂
Ryma.. ani mi ju nespominaj. Rychle uzdravenie, radsej o nej ani nepismenkujem, nech ju sem neprivolam. Diky Bohu za cisty nosik maleho Tomika! 🙂 drzte sa!
PS - tie zubky tej svojej holke cistis? Ako? 😎
L

lenca78
9. lis 2011

@ahojkyy ted jsi me pobavila tim dotazem na cisteni zubu - ony byly driv hodne a nechaly si zuby vycistit. Posledni dobou bojuju se vsim, prevlikani, prebalovani a zuby? No ty uz ani necistim, jen tam strcim kartacek, hned mi ho seberou a kdyz jim ho vezmu jeci. Tak ted asi bude obdobi, kdy zuby cistit nebudeme 🙂, ja na to totiz nervy nemam. Driv si nechaly vse libit, ted se treba priblizim s odsavackou a zacnou hysterky stereo rev 🙂).

ahojkyy
10. lis 2011

@lenca78 no, moji rodicia to zanedbali.. aj ked zuby su velkou castou dane geneticky, viem.. rada by som mala krasne, rovne, ziarive zuby a menej navstev zubara.. aj mne tomik hryzie do kefky, ale skusat to bude musiet.
Inak my mame po 10 mesacnej prehliadke a mame 9420 g. Povolene jest mame vsetko, je to normalne? Ta nasa Dr. sa s tym nemazli 😀

lenca78
11. lis 2011

@ahojkyy ted mi to holky smazaly a jsem fakt na ne vytocena 😠

tak uz jen strucne a to jsem ti toho napsala... systematicky jim ty zuby ten necistim, nejde mi to, jeci , vztekaji se, prohybaji, tak jsem rada, kdyz toaspon trosku prejedu gumovym kartackem. Nasi mi zuby taky zanedbali, chtela bych, aby se holky naucily cistit si je poradne a nedopadly jako ja.

A s tou stravou - to je asi ok, ja mam taky povoleno davat vse s prihlednutim k alergii Zuzky. Takze nemuzu daat skoro nic 😀 snese jen jablko a jeste rozvarene 🙂

ahojkyy
11. lis 2011

@lenca78 ahoj. a mne zlyhal net a tiez mi zmazalo dlhu spravu, ci beky..
no este raz a v kratkosti - mam krsna, ktore tiez bolo na vsetko alergicke. opuchalo a dusilo sa. Raz ho moji rodicia napchali divinou, segedinsky s knedlikom, nic sa mu nestalo. Odvtedy je vsetko.. tak mozno je to teda docasne a bude to v buducnosti aj s nou ok.
My lezieme, stavia sa Tomik, kde si je isty, obchadza. Najlepsia hracka je pracka, dnes sa do nej pokusal vliezt ako som doprala, bola otvorena a prazdna. Tak dufam, ze ho niekedy nevyperiem 😀
Tak sa drz a z mazania sprav si nic nerob, Tomik pise studentom haky baky, odosle to.. a este k tomu tam pripoji vizitku s mojim mobilom, takze perfektne chrani sukromie a pekne sa musim ospravedlnovat a vysvetlovat 😀 hold bobik laka 😀 skusala si micky mousa? House clubik, nebo tak nieco, kukni, Tomik sa nanho skeri 😀

ahojky zatim
ahojkyy

ahojkyy
11. lis 2011

a este k tomu jedlu - ja som presla na take miesane, mrazene, zeleninove zmesy. K tomu pridam zemiacik, masko a hodim to do parneho hrnca. Pridam olej, vodu, ryz. mucku a zmixujem. Pripadne dochutim nejakou bylinkou, vnatou.
Len neviem, ako mu namixovat cestoviny. Ako to robis, s rajcinovou stavou? Alebo?

cau 🙂

lenca78
11. lis 2011

@ahojkyy ahoj - to s tema emailama studentum me pobavilo 😀 mas to vesele.

tak ja uz se zase balim a zitra me manzel odveze od rodicu pryc. jak jsem byla ze zacatku nestastna, tak ted bych asi zase rada zustala uz jsem si zvykla a holky taky 🙂 jen mi manzel pripravil prekvapeni – jedeme hned zitra rano ke tchyni !!! a s ni k jeji sestre, to zas holky budou protivne, budou muset stravit 3 hod v aute dopoledne, pak buh vi, jak to bude s obedem, snad neplanuji nejakou restauraci a pak 2,5 hod autem k nam domu skoda jen, ze nekteri lidi proste nedokazi pochopit, ze dite se potrebuje pres den taky probehnout a nebude porad jen spat v autosedacce nebo poslusne sedet v restauraci ve vysoke zidli 😠 😠 ach jo, ja jsem si myslela, ze budu mit hezky vikend :(

lenca78
11. lis 2011

@ahojkyy a k tomu vareni - taky uz pouzivam mrazenou zeleninovou smes, jen mam obcas problem, byva tam casto brokolice a tu Zuza teda fakt nesnese, do dne po poziti je cela ruda a drbe se :(. A zase vybirat to moc nejde, protoze ta brokolice se jakoby osype a jsou tam pak ty minikousky, ktere nevyberu :(. Ale resim to casto tak, ze mam mrazenou minimrkev, mrazeny hrach, mrazeny kvetak a to si nakombinuju do hrnce, pridam brambor ci ryzi ci nejakou jinou syrovou zeleninu (repu atp) a maso a parim🙂. Hrozne pohodlne. Ted, jak jsem byla u mamky, tak jsem varila jen jednou, me to proste bez toho parniho hrnce uz nebavia nechutna, je to opravdu mnohem lepsi. Tady jsou holky na sklenickach a strasne to leze do penez, maji tu chudery dietu, snedly by dve sklenicky k obedu (tak jako na mnozstvi, kolik varim), ja jsem jim davala jen jednu, jedna stoji 30-40 Kc, byla jsem prekvapena, jeste jsem je nekupovala 🙂. Dat 60-80 Kc za obed mi prislo strasne moc penez. Ja podle me uvarim na dva dny za 50 Kc.

Testoviny moc nedelam, jen kuskus. A delam to takto : beru nejake maso, k tomu 2-3 druhy zeleniny (co mam doma) a k tomu brambor ci ryzi ci kuskus nebo jahly. A tak jedu kazdy den dokola. Takze kdyz maji testovinu, je to zase s nejakou zeleninou a masem. Hodne jim to chutna treba v kombinaci mrkev,petrzel, hovezi a testovina, takova svickova bez knedliku 🙂

ahojkyy
11. lis 2011

@lenca78 ahoj. A kto ta lenca donuti ist? Mna tak manzel "motivoval" na cestu na Slovensko vlakom, alebo busom, lebo je to "istejsie" ako auto a dodnes ma "nenamotivoval" 😀 Tiez ide o jeho rodinu, este budu musiet pockat a pojde sa autom. Nesla by som takto, ked chcu, nech dojdu na obed oni a pak padaju pryc 🙂 asi tak by som to riesila. Dik za recept - radu, zajtra to hned vyskusam. Je pravda, ze tie mrazene zeleninky maju vela hrasku, brokolice, karfiolu a asi naduvaju.. ale tomik zatial papa 🙂 vyskusam kuskus, to sme este nemali. dik a drz sa. a napismenkuj, ako ti to prebehlo, ci si oki! ahojky 🙂

ahojkyy
11. lis 2011

@lenca78 A k sklenickam - su fakt drahe. Neskusala si zaradit polievku, ked maju holky taku "spotrebu"?

lenca78
12. lis 2011

Tak jsem doma 🙂 Hura🙂 Prezila jsem to. Restaurace se nekonala, jedlo se doma - no to nevim, jeslti bylo stesti, neumi vubec varit. No nejak jsem to snedla a snad to i bez uhony stravim. Holky jsou zlaticka, nezlobily a poslusne spaly v aute. Je nnektere jeji hlasky mi pekne nadzvedly mandle. Ale prezito a snad min. na dva tydny mam pokoj, uvidime.

Ten kuskus je strasne super vec, holky nejsou zvykle na kousky, ale kuskus zvladaji uz dobre. Na jahly pozor, moc jim nechutnaji, tak tech davam radsi mene.
Pytlikove zeleniny bych se tolik nebala, holky nemaji problemy, v pohode se z toho vyprdi uz samy, spis ze je Zuzka alergicka na tu brokolici. Chtela jsem jim zitra delat tu "svickovou", ale bohuzel nemam na mrazaku smesku pod svickovou, tak musim asi vyrazit na nakup.
Polevky jsem jeste nezkousela, ony jsou hrozne zapatlane i ze zeleniny, natoz z polevky 🙂.

ahojkyy
15. lis 2011

@lenca78 ahoj lenca, tak som rada, ze si to presla ok. My zase teplotkujeme, ja uz neviem. Vcera sa mi Tomik osypal na nozickach, stehna aj lytka, vyrazky akoby ho vsade postipala blcha.. 😀 tak to asi nasledne zvysene teploty nebudu len od zubov, ale aj nejaky ten virus, kombinovane. Pockam zo tri dni a ked to neklesne, tak pojdem k Dr., nech nanho mrkne. Cez den je v pohode, len je umrnkany, v noci place a horuckuje.. tak drz palce. Dufam, ze vy ste oki.
ahojkyy

lenca78
15. lis 2011

@ahojkyy Ty jo, chudacek, uz zase marodi? Tak moc drzim palce. U nas vse pri starem, nic noveho, snad jen ze holky jsou taky takove urvanejsi, asi zuby, ruku z pusy ted nevytahnou jak je den dlouhy.

ahojkyy
15. lis 2011

@lenca78 teplota ustupila, klop klop. Na zubky som kupila gel a harmancek, uvidime, ci zaberu. Reve stale.. marodi casto, ze? Tiez ma pusu az v krku, az sa dusi. No hold, ideme bojovat. Dobru a pohodovu noc!
ahojkyy

ahojkyy
16. lis 2011

@lenca78 tak sme uplne bez teploty a mrnus je aj celkom vesely, len dost spinka. Prespal celu noc v pohode. Snad je to zazehnane. Co planujes na dnes? Snezilo, ze? Trosku, ale pocita sa to! 😉 Jak lenca obliekas holky do kociarika??? Asi by bolo pomaly pridat nejaku vrstvu.. ahojkyy

lenca78
17. lis 2011

@ahojkyy ahoj, nejak to zase nestiham, holky pres den se drapou na pocitac a po vecerech to nekdy nestiham.

Super, ze uz maly je bez teplot, tak to snad nic nebylo. Holky jsou v pohode, bez teplot skoro porad, jen ty ruce v puse ajsou umrucene, tak asi fakt zuby. Nemoc by se podle me projevila drive.

To oblehani je ted na prd, ja uz najela na zimni vybavu - ono je pres den lehce pod nulou, myslim, ze nekdy v zime v poledne nebude o tolik stupnu mene. Takze maji body s dlouhym a puncochace, na to fleesovy overal (takovy lehky od Nextu), navrch zimni budnu, nakrcnik a cepici, tak je dam do zimniho fusaku, pres nohy jeste nekdy deku, zatim nemam totiz boty. A teple jsou akorat, mozna az moc. Ale lehci bundu nemam a zase jen v dalsim fleesovym kabatku misto bundy mi mrzly.
Jak oblekas maleho ty?

ahojkyy
17. lis 2011

@lenca78 podobne. Len fleesovy overal som nezohnala :/ chcela som, lebo je to pohodlnejsie na obliekanie a ani miminku nazafukne na chrbatik / zada. Ale vsetky su nam dlhe na rukach a nohach, alebo naopak kratke,lebo Tomik ma nesumerny, strasne dlhy trup. Takze davam: body - take hrubsie, termak z moiry, aby sa nepotil a puncosky resp. kamasle, na spodok ponozky (moira, merinovlna, opat kvoli poteniu). Na to teplejsie teplacky alebo zateplene nohavky (len bavlnou, nie fleesove, tie necham asi az na uplnu kosu) a svetrik s rolakom, aby nezafuklo na krk. Na vrch zimnu bundu. Rukavicky nedavam, lebo mu presahuje bunda cez ruky a zatial ich ma teple. Ciapka opat moira a na to fleexova. No a do fusaku. Na vrsok na fusak nedavam zatial nic, v kosiku nosim ale deku a ten navlek na sportak, ak by zaspal alebo by sme boli dlhsie vonku. Zatial v pohode, nebol studeny.. ani spoteny.. len je to zlozitejsie. Uz ho nezabalim "na lezato" do deky a do fusaku a v pohode, ako ked bol miminko 😀 a chodime tak na max. hodku von, dlhsie nie..

TY, ale s dvoma sa tak obliekat, to musi byt zabava, Ti poviem.. jak to zvladas? Vsak kym oblecies jedno, spoti sa Ti druhe.. ja doobliekam mrnousa vzdy do bundy a fusaku uz dole vo vchode, kde sa tak netopi. ahojkyy

lenca78
17. lis 2011

@ahojkyy takze napodobne.
no co ti mam povidat, je to na houby tohle oblikani . Holky nabalim a nez se oblecu ja, jsou zpocene, bundy dole jim davat nemuzu, protoze bych je nejak musela prikurtovat do sportaku bez budny a pak zase vyndavat a oblikat, ale mozna to je lepsi, nez je nabalit hned doma a mit je pak opocene :(. No zitra vyzkousim, jak to vypada.
Rukavicky taky nemaji, spis proto, ze si je hned sundaji 🙂

ahojkyy
18. lis 2011

@lenca78 ahoj, u nas nic noveho, tak nepismenkujem.. mame doma tatku, tak mam kus volnejsie 🙂 zajtra nam ide truhlar robit zabranu do izbicky, takze urobime Tomikovi detsky pokojik, taky mensi kutik /oddelime to zabranou od bicykla a inych nebezpecnych veci/ a tam mu zhrniem vsetky tie jeho hracky 😀 aj tak si myslim, ze ich odtial bude vlacit von, nebude sa tam hrat a ja budem mat hrackarstvo opat po celom byte 😀
Ako ste dopadli s obliekanim mimo domu? A co planujete na vikend, tchyni? 😀 😝 😉
ahojkyy