IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
27. kvě 2010

ahojkyy musí tam byt do konce 7 týdne. já jsem minnule měla úplně prázdné váčky, nebyl tam ani ten žloutkový 😠

petulke
27. kvě 2010

delf - tak aby nám to zítra všem dobře dopadlo. 🙂

natulaaa
27. kvě 2010

Holky děkují ,já se v tom vubec nevyznám,máte tady nějakou tabulku těhulek nebo něco,já si připadám jak blboun,nevím co která má za problémy ,já mužu o sobě jen říct,že od prosince si měřím BT a dělám ovu testa a tak podle toho vím,že funguju ,protože mám pravidelné cykly,krásné ovulace a LF dlouhou 14 dní,tak já vubec nevím,co s náma budou dělat a hlavně holky ,vím co je to IVF ale nevím co je ten KET a co je lepší,nebo horší,nebo já nevím vubec nic 😵
já si vždycky myslela,že mi nějak hormonálně nastimulují vaječník at mám ovu a víc vajíček,ty ze mě pak vytáhnou a oplodní spermatem a za nějakou dobu mi dají zpět do dělohy ato ted nevím,víc vajíček,nebo jedno,pochopila jsem to aspon nějak trošku správně,já se fakt omlouvám,ale pro mě je to novinka od uterý,do té doby jsme se snažili normálně s naději,že to prostě normálně pujde,i když už jsem věděla,že pouze s jedním vaječníkem a vejcovodem 😔 .Děkuji za trpělivost a do jakých center tady tak chodíte,nebo jaké jsou uspěšnější,jestli to jde vubec tak posoudit,muj dr spolupracuje s UNIKOU v Brně 😒

ahojkyy
27. kvě 2010

petulke - takže tam proste už musia byť, budeme 7+0, teda ak správne počítam, tak 2.6. budem tak, posledná menštruácia bola 15.4., OPU 26.4, ET 1.5., ale to vieš 🙂

ahojkyy
27. kvě 2010

natulaa - tak jo, za každú otázku 50,- Cz 😉

petulke
27. kvě 2010

natulaa - IVF oplodnění in vitro fertilization. mimo tělo, tedy ve zkumavce. ET - embryotransfer, KET - kryoembryotransfer.

ahojkyy
27. kvě 2010

natulaaa - ani my s manželom sme nemali žiadny problém, ovu som mala, podľa ovu testov aj BT, on v poriadku, vaječníky oba, priechodné, len sa proste nedarilo. Niekedy sa proste problém / príčina nenájdu.
ahojkyy

petulke
27. kvě 2010

ahojkyy - jojo to já vím. neb jsme stejně, akurát já neměla poslední ms 15.4, ale asi 25.3 😀 ale nic nemění na tom, jj srdiečko už by tam mělo bít 😲

ahojkyy
27. kvě 2010

petulke - tak dúfam, že to bude oki. Fakt od toho veľa očakávam, začínam byť na to naviazaná a na ten prvý UTZ sa strašne teším 🙂 silou mocou chce ísť aj manžel kuknúť na to, čo sme stvorili 🙂 len som ho upozorňovala, že ešte nebude nič vidieť, aj tak sa tam hrabe 🙂 Veľmi sa teším, už len 5 dní a uvidím ich 🙂

petulke
27. kvě 2010

ahojkyy - však to bude pořádné překvapení 😵

ahojkyy
27. kvě 2010

🙂

ahojkyy
27. kvě 2010

len dúfam, že pozitívne.. ja sa na dnes lúčim, utekám mimo net. Sa majte, pekný večer, opäť zajtra. ahojkyy

delf14
27. kvě 2010

ahojky děvčátka hodím foto

petulke
27. kvě 2010

jupíííí- delf je těhuleeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 😉 😵 😵 😵
gratuluji delf

delf14
27. kvě 2010

pssst petule ještě to není potvrzené utz jen aby se to udrželo a bude to fajntak jen potichounku gratulka ale moc děkuji po dvouch letech to je nádhera najít dvě čárky

natulaaa
27. kvě 2010

ahojky ty si ale 😀 😀 ,no tak teda co je lepší,nebo učínější,nebo podle čeho se oni řídí ,že zvoli bud toto,nebo toto

marmar79
27. kvě 2010

delf - supeeeer. Gratuluji.

delf14
27. kvě 2010

natulaaa nechápu otázku nějako ráda bych odpověděla

delf14
27. kvě 2010

díky marmar ale nervy ještě přijdou však víš první utz atd jen aby se udrželi a nepusili se,

dasty79
27. kvě 2010

delf - jupíííííííííííííííííííííííííííí 🙂 potichoučku gratuluju 🙂 Nádhera 🙂 Super, moc ti to přeju!!!!!!
Hodilas testík do koše?a použilas ten pokemrovanej testík???? 😀

dasty79
27. kvě 2010

Jo tak zítra to musí být den D pro delf - jí bude // pěkně sílit! 🙂 , pro petulku - ta uvidí a uslyší krásná 2 srdíčka 😲 😲 a já si pojedu pro bojovníčci - snad nám to všem zítra vyjde 😵 😵 😵

dasty79
27. kvě 2010

natulaa - teď pojedeš do CARu a doktor ti navrhne buď krátkej a nebo dlouhej protokol.Podle toho budeš stimulovat = píchat injekce do bříška.A podle utz poznaj kolik máš folíků.Až jich bude hodně, pak 1,5 dne před OPU si musíš nechat píchnout injekci Pregnyl ,aby nastala ovulka.A pak půjdeš na OPU = odběr vajíček.To ti odsají folikuly a spočítají kolik je prázdných foliků a kolik máš vajíček.Mezitím manža odevzdá spermio.Pak je daj oplodnit.Buď normální cestou a nebo ICSI = že vpíchnou 1 spermii do vajíčka.Pak se čeká a každej den se volá do CARu kolik se jich oplodnilo a jak se vyvýjí.A buď ti mimíska zavedou třeba po dvou dnech a nebo pak třeba po třech.Nejdýl po pěti,nebo šesti.Když to je po delší době, asi po těch pěti dnech, tak tomu se říká prodloužená kultivace.A tomu jak ti zaváděj mimíska -tak tomu se říká ET= embryotransfer.No a když ti zbydou nějkaý vajíčka, tak je daj zmrazit, aby bylo třeba na příště, kdyby to nevyšlo a nebo kdybys pak chtěla další mimi za pár let.A když je pak rozmražujou, tak tomu se říká KET.No snad jsem to napsala správně.Kdyžtak mě holky opraví 🙂 KLidně se ptej.....

dasty79
27. kvě 2010

delf - dnes jsi 8. den po ET?

dasty79
27. kvě 2010

delf - už to viděl přítel???

delf14
27. kvě 2010

ještě to neví udělám si zítra test a jestli bude pěkně vidět tak mu to ukážu 😉 jo jo dnes jsem 8 den od ET,no vidíš a ty si pojedeš zítra pro dva mrnouse jupí číslo mám tak budu holky informovat,já ležela hodně ten den a pak ten den po tom do večera pak už jsem spíš jen tak občas polehávala teda šla jsem si lehnout když jsem cítila bříško.
jo jo test jsem použila ten poprskanej od kamarádky. 😉

dasty79
27. kvě 2010

Tak to bude přítel šťastnej - až mu to ukážeš.To je nádhera 🙂 Já si myslím,že nic se nemá přehánět - aby člověk ležel 14dní s nohama nahoře, to taky nejde.....a tys měla nějak nohy nahoře, když jsi polehávala? a když jste jeli z e Sanusu autem?
Mám z tebe radost - delfínku 🙂 🙂 🙂

lenca78
27. kvě 2010

delf - gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!! to je super🙂

delf14
27. kvě 2010

ne né neměla jen jsem si malinko dala sedaččku dozadu a posunula opěradlo do více lehu vždyt ani tam jsem neležela ty dvě hodiny poctivě vypadla jsem po hodině a něco 😉 no jsem zvědavá na jeho reakci jak to vezme no čekám ,že nějáká bude když už se snažíme tak dlouho a bez úspěchu až ted teda,pokud teda bude vše jak má být

delf14
27. kvě 2010

leni díky ale ještě není vyhráno až budou výsledky z krve a pak utz tak pak se teprve uvdí,tak zatím jen potichoučku 😝

lenca78
27. kvě 2010

ostatní zdravím, v práci toho mám moc, tak teď chodím domů jen tak na přespání. Ale aspoň mi to do další kontroly rychle uteče. Je už v pondělí - a u nového gynekologa. Tak jsem zvědavá a doufám tedy, že je vše v pořádku.